THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Tholen WAT LIGT TER INZAGE? MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERPBESLUITEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT Donderdag 20 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 26 APRIL: WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER: MEER THOLENDERWIJS OP PAGINA 6 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200/Telefax: 01666-3553 Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de directie van Muller Franke b.v., Nijverheidsweg 4 te Sint- Maartensdijk, voor het veranderen van de zijgevel van het pand op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 956 (geheel), plaatselijk gemerkt Korte Vest 20; 2. de heer K. Rijnberg, Molenstraat 12 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een berging op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 853 (geheel), plaatselijk gemerkt Molenstraat 12. De bouwplannen hebben betrekking op percelen die gelegen zijn in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monu mentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 21 april 1995 tot en met 18 mei 1995 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te bren gen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbe- sluit geldt; Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de heer W. van Zetten, Bloemenlaan 18 te Sint-Maartens dijk, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie M, nummer 849 (geheel), plaatselijk gemerkt Stenepad 10; 2. de heer G.A. de Hond, Watervlietsedijk 4 te Tholen, voor het uitbreiden van een bedrijfsruimte op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie O, nummer 81 (geheel), plaatselijk gemerkt Watervlietsedijk 4; 3. de maatschap I.C. Hage en M.A. Reins-Hage, Duivekeetse- weg 6 te Oud-Vossemeer, voor het uitbreiden van een bestaande loods op een perceel kadastraal bekend, Oud- Vossemeer sectie M, nummer 45 (geheel), plaatselijk gemerkt Duivekeetseweg 6; 4. de heer A.J. Weggemans, Ceresweg 2 te Tholen, voor het verbouwen van een woning op een perceel Tholen sectie P, nummer 468 (geheel), plaatselijk gemerkt Ceresweg 2; 5. de directie van N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Middelburg, voor het plaatsen van warmtekrachtunits op de percelen kadastraal bekend: Tholen sectie O, num mer 152 (geheel), plaatselijk gemerkt Molenvlietsedijk 15; Oud-Vossemeer sectie L, nummer 2 (geheel), plaatselijk gemerkt Leguitsedijk 1; Poortvliet sectie M, nummer 686 (geheel), plaatselijk gemerkt Randweg 3. De bouwplaatsen zijn gelegen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50, vijfde lid van de Woningwet vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 21 april 1995 tot en met 4 mei 1995 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 De burgemeester van Tholen. Vaststelling facetherziening bestemmingsplan Buiten gebied (Sint Philipsland); Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 27 maart 1995 gewijzigd heeft vastgesteld de facetherziening van het bestemmingsplan "Buitengebied" (Sint Philipsland). Het plan ligt met ingang van 21 april 1995 gedurende vier weken tijdens de kantooruren voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie. Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Op grond van het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen met ingang van 21 april 1995 gedurende vier weken de volgende personen schriftelijk bedenkingen tegen het plan inbrengen bij gedeputeerde sta ten van Zeeland: - degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 23 zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken, kan gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging bij Gedeputeerde Staten schriftelijk beden kingen inbrengen tegen het bestemmingsplan; - voor zover de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan daarin wijzigingen heeft aangebracht ten opzichte van het ontwerp, kan een ieder gedurende bedoelde termijn bij Gedeputeerde Staten schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Bedenkingen dienen te zijn gericht aan gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Zij die tijdig hun bedenkingen inbrengen bij gedeputeerde staten worden in de gelegenheid gesteld deze tegenover dit college monde ling toe te lichten. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Geldend verklaren diverse verordeningen c.q. regelin gen; Burgemeester en wethouders en de burgemeester van Tholen maken bekend dat zij hebben besloten de volgende verorde ningen c.q. regelingen geldend te verklaren voor het gehele grondgebied van de gemeente Tholen: 1. de door het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester van de voormalige gemeente Tholen op 8 maart 1994 vastgestelde "Verordening inzake de behande ling van bezwaarschriften door burgemeester en wethou ders en de burgemeester, ingevolge de Algemene wet bestuursrecht; 2. het door het college van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Tholen op 26 april 1994 vastge stelde "Besluit eigen bijdrage en financiële tegemoetkomin gen Wet Voorzieningen Gehandicapten gemeente Tholen 1994"; 3. het door het college van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Tholen op 26 april 1994 vastge stelde "Reglement voor de medezeggenschapsraad open bare basisscholen Tholen"; 4. de door het college van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Tholen op 13 februari 1990 vast gestelde "Sollicitatiecode voor het openbaar basisonder wijs"; 5. het besluit van 31 maart 1992 van burgemeester en wet houders van de voormalige gemeente Tholen tot aanwij zing van de bebouwde kommen van de gemeente Tholen alsmede de gedeelten binnen een straal van 300 meter bui ten de desbetreffende bebouwde kommen, waar het ter voorkoming of opheffing van overlast of van schade aan de openbare gezondheid verboden is vee of kleinvee te hou den; 6. de door het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester van de voormalige gemeente Tholen op 11 januari 1994 mede vastgestelde Verordening persoonsregi straties. Met ingang van heden liggen deze besluiten voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bureau algemene zaken. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift wor den verkregen. Sint Maartensdijk, 20 april 1995 i Burgemeester en wethouders van Tholen. Rectificatie: Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de directie van camping "Gorishoek", Gorishoeksedijk 25 te Scherpenisse, voor het bouwen van een zwembad op een per ceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 665 (geheel), plaatselijk gemerkt Gorishoeksedijk 25. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestem ming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 21 april 1995 tot en met 4 mei 1995 schrif telijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 De burgemeester van Tholen. Op maandag 24 april a.s. komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen waarvan een aantal reeds eerder in deze rubriek nader zijn toe gelicht: - Voorstellen tot kredietvotering: verlenen van een krediet van 13.000,-voor de aanschaf van rekenprogrammatuur voor het bureau bouwzaken; beschikbaarstelling van een extra krediet van 6.170,86 voor de vervanging van 4 bureaus en 6 stoelen t.b.v. de openbare basisschool de Rieburch te Sint-Maartensdijk; verlenen van een krediet van 50.000,- voor de versnelde bestrijding van wateroverlast bij de percelen Langeweg 40 en 42 te Scherpenisse en de straten Ter Vate en Schuttershof te Tholen; beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een nieuw drainagesysteem op de algemene begraafplaats te Sint Philipsland; verlenen van een krediet van 60.000,- voor de aanleg van de definitieve bestrating, trottoir en parkeervoorzieningen nabij de woningen Dr. Tazelaarstraat 2 t/m 8 te Sint-Maar tensdijk; beschikbaarstellen van een krediet van 153.000,- voor de renovatie van het eerste hoofdveld op het sportcomplex te Sint-Maartensdijk. - Beschikbaarstellen subsidie aan de stichting Itawa/Tho- len in 1995; Door de stichting is een verzoek ingediend voor een bijdrage van 11.000,-. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat van het geraamde bedrag in de begroting 1995 een bedrag van maxi maal f. 9.000,- beschikbaar gesteld kan worden. In verband met extra activiteiten als gevolg van het 680-jarig bestaan van Itawa wordt daarnaast voorgesteld in 1995 extra 2.000,- beschikbaar te stellen. - Oprichting regioraad (De Bevelanden/Tholen) voor de Centrale Antenne-inrichting Oosterschelderegio; Het huidige systeem van programmakeuze voldoet niet aan de wensen uit de praktijk. De Raad van Prioriteitsgerechtigden adviseert aan ZEKATEL over de programmakeuze en tarieven. Omdat de centrale antenne-inrichting uit een aantal clusters bestaat, gegroepeerd rondom een ontvangstation, kan Zee land in een aantal regio's worden verdeeld. Elk van die regio's heeft de mogelijkheid van een eigen programmakeuze. Het is al enkele jaren gewoonte dat de gemeentelijke vertegenwoor digers in de regio voor de vergadering van de Raad van Priori teitsgerechtigden onderling afstemming zoeken, zodat men als regio met één standpunt kan komen. In Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft dit geleid tot de oprichting van een gemeenschap pelijke regeling. Daarin stemmen de gemeenten hun keuze op elkaar af. ZEKATEL behandelt dit als een bindend advies, voor zover ook de financiële dekking van de wensen geregeld is. Ook in De Bevelanden en Tholen bestaat op dit punt de behoefte aan een beter gestructureerd overleg tussen de gemeenten onderling én in de relatie tot ZEKATEL. Het oprichten van een gemeenschappelijke regeling wordt echter als een te zwaar middel beschouwd. Het sluiten van een overeenkomst biedt voldoende mogelijkheid voor het vastleg gen van enkele praktische afspraken. In het overleg tussen de gemeentelijke vertegenwoordigers is ingestemd met het concept van de overeenkomst. In het con cept is voorzien in een wisselend voorzitterschap per raadspe riode. Parallel daaraan vindt ook de ambtelijke coördinatie plaats door de gemeente die de voorzitter levert. Bovendien vloeit uit de overeenkomst voort dat elke gemeente één stem heeft. (Dit is in tegenstelling tot de huidige verdeling in de Raad van Prioriteitsgerechtigden, waar een gewogen stem ming plaatsvindt naar rato van het aantal abonnees.) De gemeenteraden van de deelnemende gemeenten wijzen elk uit hun midden, de voorzitter inbegrepen, één lid en een plaats vervangend lid aan. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor te besluiten tot het aangaan van een overeenkomst tussen de gemeente in Noord- en Zuid-Beveland/Tholen en Zekatel zoals in het voorafgaande bedoeld en tevens om wethouder Ver- sluijs als lid en wethouder Van der Jagt als plaatsvervangend lid in de regioraad te benoemen. Wethouder Van der Jagt is uit principiële overwegingen tegen kabeltelevisie en derhalve ook tegen de oprichting van de beoogde regioraad. - Instellen commissie ter behartiging van de belangen van de sport alsmede vaststellen van de verordening op de commissie voor de sport in de gemeente Tholen; Voor de samenvoeging met de gemeente Sint Philipsland op 1 januari 1995 kende de voormalige gemeente Tholen een com missie ter behartiging van de belangen van de sport. Deze commissie had onder meer tot taak het gevraagd of uit eigener beweging uitbrengen van adviezen aan het college van burgemeester en wethouders met betrekking tot het gemeentelijk beleid op het gebied van de sport. Omdat door de gemeenteraad voor 1 februari 1995 geen besluit tot handhaving is genomen, is op grond van artikel 31 van de Wet ARHI de verordening op de commissie sport ver vallen en derhalve bestaat op dit moment deze commissie niet meer. Op 16 februari jongstleden is de commissie bestuurlijke aan gelegenheden hieromtrent gehoord en geeft een ruime meer derheid aan voor het opnieuw instellen van een commissie sport te zijn. In meerderheid stellen burgemeester en wethouders de ge meenteraad voor te besluiten tot het instellen van een com missie ter behartiging van de belangen van de sport en het vaststellen van een verordening op de commissie sport in de gemeente Tholen. Wethouder Van der Jagt (SGP) staat afwijzend tegenover het instellen van een commissie sport. - Vaststelling exploitatiesom 1995 jachthavens te Tholen en Sint-Annaland ten behoeve van de watersportvereni gingen "De Kogge" en "Sint-Annaland"; Met de besturen van de watersportverenigingen "De Kogge" en "Sint-Annaland" is overleg gevoerd over de vaststelling van de exploitatiesom 1995 voor de jachthavens te Tholen en Sint- Annaland. Jachthaven te Tholen Vorig jaar bedroeg de exploitatiesom 111.000,-, exclusief b.t.w. Thans kan deze op 108.400,- worden bepaald. Jachthaven Sint-Annaland Vorig jaar bedroeg de exploitatiesom 214.250,-, exclusief b.t.w. Thans kan deze op 213.400,- worden bepaald. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor tot vaststelling van de pachtsom 1995 ten behoeve van de exploitatie van de jachthavens te Tholen en Sint-Annaland over te gaan. - Vaststelling nieuwe verordening op de commissie voor het bedrijfsleven; In de "Verordening op de commissie voor het bedrijfsleven" van de voormalige gemeente Tholen (op 2 januari 1995 gel dend verklaard voor het grondgebied van de nieuwe gemeen te), is bepaald dat de industrie in deze commissie wordt verte genwoordigd door één lid namens het Overleg Orgaan Indus trie (O.O.I.) te Tholen. Deze ene zetel is aan het O.O.I. toegekend na de oprichting daarvan als belangenvereniging voor de ondernemers, geves tigd op het industrieterrein te Sint-Maartensdijk. In de loop der jaren is het ledenbestand echter uitgebreid. Thans heeft het O.O.I. leden op alle industrieterreinen in de gemeente. Daar ook de middenstandsorganisaties, de werkne mersorganisaties en de landbouworganisaties twee leden hebben in de commissie bedrijfsleven, acht het college het gerechtvaardigd, dat ook het O.O.I. in de gelegenheid wordt gesteld in deze commissie een tweede vertegenwoordiger voor te dragen. Inmiddels heeft het O.O.I. gemeld bij toekenning van een twee de zetel in de commissie bedrijfsleven, voor het lidmaatschap daarvan voor te dragen de heer A. van der Est te Sint Philips land en als zijn plaatsvervanger de heer S.C. Muller te Scher penisse. Van de gelegenheid maken burgemeester en wethouders gebruik om ook nog een kleine redactionele correctie voor te stellen in de verordening op de commissie bedrijfsleven, als mede tot benoeming van bovengenoemde personen. - Verkoop van bouwgrond te Sint Philipsland aan Klein- bouw Techniek B.V.; Als uitvloeisel van een besluit van het college van burgemees ter en wethouders van de voormalige gemeente Sint Philips land heeft het college van burgemeester en wethouders de laatste percelen bouwgrond in het bestemmingsplan "De Luyster IV" te Sint Philipsland te koop aangeboden aan 2 in Sint Philipsland gevestigde bedrijven, waaronder Kleinbouw Techniek B.V. Kleinbouw Techniek B.V. heeft inmiddels bouw plannen ingediend voor de invulling van 2 percelen. Het eerste perceel is groot 650 m2. De prijs is 89.537,50 exclusief b.t.w. Het andere perceel is groot 1184 m2. De prijs is 144.744,- exclusief b.t.w. De raad wordt voorgesteld tot verkoop over te gaan. Restauratie molen "De Hoop" te Tholen; In de investeringsplanning behorend bij de begroting 1994 is een bedrag opgenomen van 105.000,- voor restauratie van molen "De Hoop" in Tholen. Oogt de molen op afstand nog in goede conditie, bij een gron dige inspectie blijkt deze vele gebreken te bevatten. De vastge stelde gebreken lopen uiteen van houtrot en aantasting door schimmel tot slecht voegwerk en aantasting van de romp van wege alg- en mosgroei. Van de zijde van de Monumentenwacht is er bovendien op aangedrongen een aantal voorzieningen te treffen teneinde bepaalde onderdelen van de molen beter toegankelijk te maken voor inspectie alsmede ook voor het uit te voeren onderhoud. Burgemeester en wethouders hebben ingestemd met het opgestelde restauratieplan en stellen de gemeenteraad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen van 373.000,-- en deze uitgaaf te dekken ten laste van de reserve monumen ten. - Voorstel tot ongegrondverklaring van het bezwaar schrift van de heer D.J. van Gorsel te Tholen tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Molenhoek" te Tholen en de vaststelling van het bestemmingsplan "Molenhoek" te Tholen met de daarbij behorende toelichting en voor schriften. Op woensdag 26 april a.s. komt de commissie ruimtelijke ordening c.a. voor een verga dering bijeen in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke be langstellende is van harte wel kom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staat het volgende onderwerp: - Ontwerp bestemmingsplan Kom Poortvliet tweede her ziening; Met ingang van 2 december 1994 heeft het ontwerp van de tweede herziening van het bestemmingsplan "Kom" Poortvliet gedurende vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Het doel van deze herziening is als volgt te omschrijven: 1. Voldoen aan het besluit van het college van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 25 mei 1983 waarbij gedeeltelijk goedkeuring werd onthouden aan het bestemmingsplan "Kom" Poortvliet eerste herziening; 2. Een nieuwe invulling geven aan de lokaties in de kern die vrijkomen na de verplaatsing van een grootschalige meu beldetailhandel vanuit de kern naar het nabijgelegen bedrij venterrein ten Noorden van Poortvliet; 3. Het aanbrengen van wijzigingen op de plankaart die ver band houden met op grond van artikel 19 (Wet Ruimtelijke Ordening) verleende bouwvergunningen; 4. Het verwerken van bouwplannen die sinds de (gedeeltelij ke) goedkeuring van de eerste herziening zijn gerealiseerd; het betreft hier voornamelijk de bouw van woningen in het uitbreidingsplan D'Ee; 5. Het aanpassen van de plangrens; de bedrijvenbestemmin- gen aan de noordzijde van de kern zijn thans juridisch- planologisch geregeld in het recent goedgekeurde bestem mingsplan "Bedrijventerrein" Poortvliet; 6. Het aanpassen van de voorschriften, enerzijds als gevolg van gedeeltelijke onthouding van goedkeuring, anderzijds als gevolg van gewijzigde inzichten en jurisprudentie. In de kern van Poortvliet is het meubelbedrijf Bouman Potter gevestigd. Mede vanwege de omvang van dit bedrijf zijn de acti viteiten aan te merken als milieuhinderlijk en niet-passend in een woonomgeving. Het bedrijf heeft eerder te kennen gegeven sterk te willen uitbreiden. De mogelijkheden binnen de bebouw de kom zijn echter sterk beperkt en ruimtelijk onvoldoende inpasbaar. Verplaatsing van de activiteiten naar het bedrijventer rein ligt dan ook voor de hand. Hiertoe is inmiddels een bestem mingsplan opgesteld, dat op 21 januari 1994 door gedeputeerde- staten van Zeeland is goedgekeurd. In het kader van het voor overleg van dit bestemmingsplan heeft de provincie uitdrukkelijk verzocht bij de tweede herziening van het bestemmingsplan "Kom" Poortvliet aandacht te besteden aan de door de verplaat sing van de meubelhandel vrijkomende lokaties. Met betrekking tot deze vrijkomende lokaties staan burgemeester en wethou ders een versterking van de woonfunctie in het gebied voor, waarbij tevens rekening wordt gehouden met mogelijke milieu hinder van het noord-oostelijk gelegen carrosseriebedrijf. De stedebouwkundige invulling gaat uit van een ingrijpende her inrichting van het gebied. Dwars over de Paasdijkstraat zijn enke le woningen geprojecteerd. Als gevolg hiervan zal de verkeers- circulatie in dit deel van het plangebied wijzigen. De Paasdijk straat zal voor gemotoriseerd verkeer niet langer een doorgaand karakter hebben. De route blijft als wandel- of fietsverbinding gehandhaafd. De woningen over de Paasdijkstraat zijn georiën teerd op een nieuw te creëren pleinvormige ruimte in de bocht van de Achterstraat. Tijdens de termijn van ter inzagelegging zijn een tweetal schrif telijke zienswijzen bij ons college binnengekomen. De commissie wordt verzocht omtrent het ontwerp van het bestemmingsplan "Kom" Poortvliet en de daarop ingekomen zienswijzen advies uitte brengen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 15 december (nr. 1) en 24 februari 1995 nrs. 2 en 3) ingediende aanvragen voor een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer van: I.Sahin Zaden B.V., Barnsteenstraat 24 te Alphen a/d Rijn, voor het oprichten en in werking hebben van een produktie- en veredelingsbedrijf voor bloemzaden, gelegen aan de Stoofweg 6 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Anna land, sectie F, nummers 207, 208, 209, 210 en 212; 2. de heer W. Schot, Ten Ankerweg 86 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkend bedrijf, gelegen aan de Ambachtsweg 8 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummers 156 (ged.) en 157 (ged.); 3. de heer S.L. Schot, Deestraat 77 te Poortvliet, voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkend bedrijf gelegen aan de Ambachtsweg 6 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummers 156 (ged.) en 157 (ged.). De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 21 april 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 4 april 1995 onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aan vraag van: - de firma Jansen, Slabbecoornweg 9 te Tholen, voor het ver anderen/wijzigen van de inrichting in verband met het uitoefe nen van een hoveniersbedrijf, gelegen aan de Slabbecoorn weg 45 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 311. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 21 april 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 20 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5