Het is lekker op de trekker Plaatselijk nieuws VLOTTE VERKOOPSTER GEVRAAGD VISSER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 april 1995 Esta's ruimen Bosje op Schoorsteenbrand Open huis Fabeltuin Geslaagd Slagerij Geilings Tholen Bloemschikken NCVB Paaskamp scouting Oud- Vossemeer Plompen beste visser Eerste nederlaag KOT 2 Auto tegen boom Vogelvrienden naar Rammegors Subsidie speeltuin Geslaagd Eieren zoeken Dierenbezoek Heenetrecht naar musical Sint- Annaland Avondwandelvierdaagse Eieren zoeken Bouwen in Stoofweg Groen Havenplein bijna onmogelijk Aanrijding Bruinisse Fancy fair Olleke Bolleke Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland VZOS voor Woord en Daad Huldiging muzikant Sint- Autokraak Oud Kempen Bestrating Dr. Tazelaarstraat Mevr. Groenewege op radio Klaverjassen Rieburch kijkt uit Huizen in Muijepolder Stoelen en bureaus voor de Rieburch Grond Platteweg Concert Euterpe Anemaet vangt bot Poortvliet Biljarten Man ongedeerd na slippartij De Bruin meeste vis Bouwen in plan Kom Riolering Van Oeverenstraat Herziening plan Kom Bestemmingsplan Kom Weekend diensten DAG EN NACHT De esta's van scouting Heenetrecht houden zaterdagmorgen een spon sor-milieuactie. Tussen half tien en half een gaan de jongelui - in de leeftijd van 7 t/m 10 jaar - aan de slag in het Bosje en de omliggende plantsoenen. Ze ruimen er het zwerfvuil op. De esta's willen hun initiatief laten sponsoren en van die financiële ondersteuning hun activi teiten bekostigen. Op Eerste Paasdag deed zich een schoorsteenbrandje voor in de Hoogstraat. De gealarmeerde brand weer hoefde niet meer in actie te komen, omdat het rookkanaal al was schoongebrand. Vermoed wordt, dat er een kraaiennest in de schoorsteen heeft gezeten. Peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Oudelandsepoort houdt donderdag 27 april van 9 tot 11 uur 's morgens open huis. Ouders kunnen die och tend met hun kinderen komen kijken wat de peuters zoal doen. Terwijl de ouders zich op de hoogte stellen, kunnen de kinderen alvast het speel goed verkennen en - bij mooi weer - misschien in de zandbak spelen. Bij De Fabeltuin zijn kinderen van 2 tot 4 jaar welkom gedurende twee dagdelen per week. De peuterspeel zaal telt vier groepen van ongeveer vijftien kinderen, verdeeld over vijf ochtenden van drie uren en drie mid dagen van twee uren. Johan Heuseveldt is geslaagd voor het examen rij-instructeur. Hij volg de zijn opleiding bij opleidingsinsti tuut Knetemann in Rotterdam. 18 jaar Schoolverlaters kunnen ook reageren Tel. 01660-2304/3346 Advertentie I.M. Vijftig dames van dé NCVB kwa men woensdagavond bij elkaar om te bloemschikken. De leiding berustte in handen van mevr. Laban, mevr. Leunis, mevr. Nieuwenhuijze en mevr. Vroon. Verschillende voorbeelden waren weggezet. Daar in was ook het thema "Pasen' ver werkt. Dat was te zien aan het gebruik van planten zoals judaspen ning en christusdoorn en de kleuren rood en geel. Na een uurtje waren de eerste resultaten al te zien. Sommige leden maakte zelfs drie bloemstuk- jes, ook voor vrienden, familieleden en zieken. Op 25 april gaan de leden van de NCVB op reis naar Buren. De bus is echter nog niet vol zodat ook niet-leden zich op kunnen geven op tel. 4795. Scouting Heenetrecht ging het afge lopen weekeinde op paaskamp naar de Biesbosch. Daar werden diverse wedstrijden georganiseerd zoals zei len, karaoke en play-backen. Op het kamp waren ook nog twee andere scoutinggroepen aanwezig. On danks het minder fraaie weer von den de deelnemers het kamp geslaagd. Peter Plompen heeft zaterdag de tweede clubwedstrijd gewonnen van hengelsportvereniging 't Scharretje. Bij Schore wierpen 19 leden hun hengel in de Westerschelde. Plom pen sloeg 169 cm vis aan de haak. Tweede werd Th. Bosters met 160 cm, 3. Cl. Rijnberg 128 cm (eerste dame), 4. J. Verhees 123 cm, 5. C. Dam 85 cm, 6. mevr. G. Rijnberg 80 cm, 7. A. Rijnberg 69 cm, 8. A. Steijns 66 cm, 9. C. Plompen 62 cm en 10. M. Goedegebuure 60 cm. Met 55 cm vis werd Remco Geuze eerste bij de jeugd. Twaalf leden deden maandag bij Dishoek mee aan de derde Delta wedstrijd. Alleen Arjan Rijnberg viel in de prijzen, met 77 cm werd hij zevende in zijn vak. In de derde ronde van de biljartstrijd om de Vosmeercup leed KOT 2 zijn eerste nederlaag. De Treffers won met 6-4. J. Burgers speelde een goe de partij en won in elf beurten van M. Goudzwaard. De overige uitsla gen waren: A. van Daalen-D. van Driel 0-2; P. de Jager-N. Rooijak- kers 2-0; D. Vaders-C. Burgers 2-0; C. van Steenpaal-J. van Meer 0-2. De kortste partij van elf beurten, het hoogste gemiddelde van 3,81 en de hoogste serie van 21 caramboles kwamen op naam van J. Burgers. Verlies was er ook voor Effe Klusse tegen KOT 1, dat daarmee de eerste winst binnenhaalde. KOT kwam weliswaar met 4-0 achter, maar door de laatste drie partijen te winnen, won de ploeg toch met 4-6. De uit slagen waren: Jac. Vaders-M. Potappel 2-0; J. Koen-P. Vroegop 2- 0; D. van Dam-T. v.d. Logt 0-2; M. Witkam-H. van Daalen 0-2; J. van Meer-M. van Hees 0-2. De Poedelaars behaalden een vrij gemakkelijke 8-2 overwinning op Hof van Holland. T. Schot redde de eer voor Hof van Holland. Hiermee gaat De Poedelaars aan de leiding met negentien punten uit drie wed strijden, gevolgd door Effe Klusse met achttien punten. KOT 2 heeft zeventien punten, De Treffers vijf tien, KOT 1 dertien en Hof van Hol land acht. Vandaag staan Effe Klus se en De Treffers tegenover elkaar. Morgen spelen KOT 1 en De Poede laars. Een 22-jarige automobilist uit Poortvliet is maandagmiddag goed weggekomen. Hij reed omstreeks half vier over de Oud-Vossemeerse- dijk richting Tholen - volgens de politie met een te hoge snelheid - en raakte na een bocht de macht over het stuur kwijt toen hij met zijn radio bezig was. De auto reed de berm in en kwam tegen een boom tot stilstand. De Poortvlietenaar bleef ongedeerd, maar zijn auto was zwaar beschadigd. Onder leiding van dhr. L. Sauter uit Tholen zal vogelvereniging De Vogelvrienden op 16 mei een tocht je maken door het natuurgebied Rammegors. Ook niet-leden zijn daarbij welkom. Dat is meegedeeld op de onlangs gehouden ledenverga dering. Daar werd ook aangekon digd, dat er komende zaterdag in het dorp huis-aan-huis oliebollen ver kocht zullen worden om de clubkas te spekken. Tevens werd besloten het prijzenschema voor de onderlin ge en bijzondere tentoonstellingen aan te passen, waardoor het voor kwekers aantrekkelijker wordt om vogels in te sturen. Speeltuinvereniging De Vossetuin kan rekenen op een financiële bij drage van de stichting Kinderpost zegels. Hoeveel, dat is nog een ver rassing voor het bestuur. Drie dames van het detachement Halsteren van de organisatie overhandigen het geld vanmiddag. De vereniging heeft bij verschillende instanties aangeklopt om de financiering rond te krijgen voor een speeltuin. Het is de bedoeling dat deze gerealiseerd wordt tussen de Hofstraat en de Com. Frankenstraat. Marianne Droogers heeft aan de Zeeuwse muziekschool het diploma orgel vierdegraads behaald. Ze deed in Middelburg examen voor deze hoogste orgelopleiding die de muziekschool biedt. Buurtvereniging Onder de Molen organiseerde zondag eieren zoeken voor de jeugd. Er deden 25 kinderen mee die op zoek gingen naar 180 verstopte eieren. Tommy v.d. Plas vond het gouden ei en won daarmee een chocolade paashaas. De buurtvereniging van de Molen straat ging zaterdagmiddag met twaalf kinderen naar de speeltuin in Roosendaal. Daarna bezochten ze het McDonald's restaurant, waar ze zelf hun menu uit mochten kiezen. De kleuters van de Sint-Anthonius- school kregen woensdagmorgen bij zonder bezoek van een lammetje en een paar kuikens. De kinderen mochten het lammetje knuffelen en uit de fles laten drinken. Ook de kui kentjes hadden niet te klagen over aandacht. De groepen 7 en 8 van de Die Hee- netrechtschool bezochten dinsdag een voorstelling in schouwburg De Kring te Roosendaal. Met enkele ouders gingen de kinderen naar het station in Bergen op Zoom, vanwaar de reis per trein werd voortgezet. De voorstelling, die anderhalf uur duur de, werd verzorgd door de stichting Jeugdkomedie Amsterdam. Het was een musical met als thema dat je niet alleen naast, maar ook met elkaar moet leven door ondermeer met elkaar te praten. De musical werd geschreven door R. Gratamax en R. Sellis-van Hensbergen. De muziek was van J. Stokkermans. Met een ijsje en vol lof over de voorstelling was men weer op tijd terug voor het middageten. De groepen 1 en 2 hadden donder dagmorgen paasontbijt. Alle kleu ters kwamen in hun pyjama naar school waar ze liggend in bed naar een paasverhaal luisterden. Na het ontbijt werd het tijd om zich aan te kleden en paaseieren te gaan zoe ken. eieren goed verstopt en er werd in drie groepen naar gezocht. De vin ders van het 'gouden ei' werden beloond met een groot chocolade ei. De gelukkigen waren Daan Verkou teren (groep 1 en 2), Dennis Vaders (groep 3 t/m 5) en Konny Burgers (groep 6 t/m 8). Na het zoeken kre gen de kinderen in de kantine van WHS iets te drinken en ze nuttigden er hun gekookt paasei. Voorzien van een paasbroodje (haas met ei) gin gen ze daarna - met hun rapporten - naar huis. Voetbalvereniging WHS staat alleen voor de organisatie van de avond wandelvierdaagse, die van maandag 29 mei tot donderdag 1 juni wordt gehouden. Gymnastiekvereniging WIK zegt er geen tijd meer voor te hebben in verband met een eigen, druk programma. De voorinschrij ving kan alleen maar plaatsvinden bij C.M. Noorthoek in de Raiffei- senstraat 6. WHS heeft verder nog heel wat acti viteiten. Vrijdag 21 april is er om half acht een voorlichtingsavond in de kantine over blessurepreventie. Aan het woord komen orthopedisch chirurg Rien Heijboer en fysiothera peut Arie Borst. Verder organiseert WHS op koninginnedag, zaterdag 29 april, 's middags om drie uur de traditionele oriëntatierit, die is uit gezet door Han van Vossen. Ieder een heeft prijs, 's Avonds om half negen is er een gratis toegankelijk oranjebal in de Wellevaete. Op 24 april wordt oud papier op gehaald voor de zending. Advertentie LM. De leerlingen van de De Casem- brootschool vermaakten zich don derdagmiddag op het sportveld met het traditionele eieren zoeken. De dames van de ouderraad hadden 300 In bestemmingsplan Stoofweg heb ben b. en w. grond verkocht aan dhr. M.J. den Engelsman voor de bouw van een huis. In dit bijna uitverkoch te uitbreidingsplan is er een kavel vrijgekomen. Het bouwplan van A.J. van Dijke gaat niet meer door. B. en w. hebben het verkoopbesluit ingetrokken, dat vorig jaar novem ber genomen was. Aan de Crooswij- ck hebben b. en w een strook grond gekocht van dhr. R.J. de Bruin. Het instandhouden van een redelijke groenvoorziening op het Havenplein is zo goed als onmogelijk. Dat laten b. en w. weten op vragen van raads lid R. Ravensteijn. Die had de aan dacht gevestigd op een verwaarloos de groenstrook van drie meter breed bij café Havenzicht. In het verleden is die al diverse keren ingeplant. Het perkje werd ook een keer afgezet met palen en draad, maar steeds vonden er vernie lingen plaats, aldus b. en w. Met uit zondering van de bestaande bomen, zal de groenstrook daarom binnen kort verhard worden, Een 49-jarige dorpsgenoot raakte maandagmiddag betrokken bij een aanrijding op de rijksweg 18 bij Bruinisse. Een 66-jarige automobi list uit Haamstede reed over de hoofdrijbaan en wilde een parkeer plaats op rijden. Over de parallel weg reed op dat moment de Sint- Annalander die geen voorrang kreeg van de Haamstedenaar. Ook een 20- jarige bestuurder uit Bruinisse, die bij de afslag stond te wachten, werd aangereden. Er vielen geen gewon den. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke maakt zich op voor de fancy fair, die ter gelegenheid van koninginnedag zaterdag 29 april van tien tot één uur wordt gehouden. Er is dan van alles te koop: handbeschilderde kera miek, snuisterijen van fimoklei, poppen, barbiekleding, wenskaar ten, koekjes, enz. Bij mooi weer is er een marmottenbak en op het ter ras kan men terecht voor een glaasje fris of een kopje koffie met panne- koek, cake of een portie poffertjes. De kinderen kunnen grabbelen en de volwassenen kunnen via een verlo ting mooie prijzen winnen. Voor de verkoop van gebruikt speelgoed, baby- en kinderkleding zoekt men nog artikelen. U kunt die zaterdag- donderdag, vrijdag en zaterdag 20,21 en 22 april MAGERE LAPPEN OF SUCADE SOEPPAKKET GEBRADEN GEHAKT LEVERKAAS BOTERHAMWORST FRIKADELLEN 1 kg17,00 1 pakket6,95 100 gram1,15 100 gram1,15 100 gram1,15 10 stuks4,50 maandag, dinsdag en woensdag 24,25 en 26 april VLEES MET RANDJE VET SPEK SPEKJES GEHAKT 1 kg13,50 1 kg6,50 200 gram1,25 500 gram5,25 Advertentie I.M. ochtend naar de peuterspeelzaal brengen. De peuters hebben voor de paasva kantie ,nog eieren gezocht en met name voor de oudere kinderen is dat altijd weer een heel feest. De leid sters hadden maar 20 eieren ver stopt, maar de peuters vonden er wel 100! Weken tevoren hadden ze al geprikt en geplakt aan hun 'nijntje' eierdop, gevuld met een mooi ei, die ze mee naar huis mochten nemen. Het christelijk gemengd koor VZOS o.l.v. Rinus van Gorsel werkte twee de paasdag mee aan een bijeen komst van de stichting reformatori sche hulpactie Woord en Daad in de N.H. Kerk te Kapelle. In de goed gevulde kerk werd een afwisselend programma uitgevoerd ten bate van het ziekenhuis Ganthier op Haïti. De organisten Leen Heijboer en André van Vliet, alsmede trompettist Ab Brouwer werkten ook mee aan deze zangavond. Solisten waren Marian van Meere-Verwijs, bariton Rinus van Gorsel en Han de Haan. Er was ook samenzang. Dhr. 't Lam van Woord en Daad ging nader in op het werk van de stichting en de basis van de hulp aan ontwikkelingslan den. De collecte voor het ziekenhuis bracht 922 gulden op. Altsaxofonist Bram Goedegebuure Lzn. is dinsdagavond gehuldigd wegens zijn 35-jarig lidmaatschap van de koninklijke fanfare Accele rando. Voorzitter C. Vroegop speld de hem tijdens de repetitie in de Sakofahal het KNF-insigne op. In zijn felicitatietoespraak prees de voorzitter de trouwe muzikant als een steunpilaar voor de vereniging. Goedegebuure begon als slagwer ker, ontwikkelde zich tot paukenist en stapte vervolgens met succes over naar de altsax, waarmee hij een belangrijke partij binnen Acceleran do blaast. Bovendien is Bram Goe degebuure al vele jaren penning meester van de vereniging. Botsing Keetenweg Op de Keetenweg raakten drie auto's maandagavond omstreeks vijf over zeven betrokken bij een botsing. Eén bestuurder reed over de Keeten weg en reed tegen een andere auto die vanuit de uitrit van camping Ire- nehoeve kwam. De eerste wagen botste vervolgens tegen een gepar keerd voertuig. De wagen die vanaf de uitrit van de camping kwam, werd zwaar beschadigd wegge sleept. Niemand raakte gewond. Op bungalowpark Oud Kempen is tijdens de Paasdagen ingebroken in de auto van een 38-jarige man. Er werden een autoradio en persoonlij ke spullen meegenomen met een totale waarde van zo'n 1500 gulden. Voor de definitieve bestrating van de Dr. Tazelaarstraat, inclusief trot toirs en parkeervoorzieningen, is 60.000 gulden nodig. Dat blijkt uit een voorstel van b. en w. voor de gemeenteraadsvergadering van maandagavond. Aan de Dr. Taze laarstraat 2 tot en met 8 zijn onlangs huizen gereed gekomen, maar het jaarkrediet saneringsplan Kom biedt niet voldoende middelen om de be strating te betalen. Daarom wordt van de gemeenteraad 60 mille extra gevraagd. Mevr. C.A. Groenewege-Blok is zondagmiddag om vijf over twaalf te horen in het programma 'Die's nog van voor d'n oorlog' van Omroep Zeeland. Mevr. Groenewe ge is eigenlijk nog van de Eerste Wereldoorlog. Ze werd namelijk geboren in november 1918. Tegen over Adrie van Oorschot vertelt ze over haar leven. De uitzending wordt volgende week vrijdag 's mor gens om vijf over tien herhaald. M. Kwaak heeft vrijdag de inhaal wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen met 5331 punten. De uitslag was: 1 M. Kwaak 5331 p; 2 P. van Bloppoel 5199 p; 3 J. van Zetten 5064 p; 4 M. den Haan 5010 p; 5 H. Christiaan 4931 p; 6 R. Waasdorp 4864 p; 7 L. Kampman 4774 p; 8 P. Bazen 4683 p; 9 J. van der Werf 4533 p; 10 R. Koetsier 4532 p; 11 A. Koetsier 4416 p; 12 J. van Splunter 4270 p; 13 M. Bron mans 4041 p; 14 A. Arts 4017 p; 15 J. van de Hoek 3414 p. In het alge meen klassement leidt P. van Blop poel met 86.485 punten, gevolgd door M. Kwaak met 85964 punten en A. Arts met 83.323 punten. Ouders en andere belangstellenden bekeken woensdagavond op de Rie burch de werkstukken van de kinde ren over het thema verkeer. De school had het 'De Rieburch kijkt uit' als titel gegeven. Elke groep had op eigen wijze vorm gegeven aan dit onderwerp dat, zo bleek, op vele manieren uitgewerkt kon worden. Tekeningen van en spelletjes met verkeersborden, foto's van verkeers- onveilige punten in het dorp, werk mappen, miniatuurstadjes en auto's gemaakt van karton, papier of klei. Ook stonden er heuse verkeersveili ge modelfietsen in de klas. Ballon nen met gevlochten mandjes en vliegtuigen, plus een lokaal met spullen van de NS verbeelden het vervoer. Er waren kijkdozen te zien. Tijdens de kijkavond konden leer lingen en volwassenen een ogentest ondergaan van Veilig Verkeer Nederland. Ook werd de film Ver keersveilig schooljaar, van de gemeente Tholen gedraaid. Die stel de ook de leskist 'Het verkeer en ik' Het is lente en dan moet je buiten zijn. Daar is het te doen. Ondanks het wat druilerige weer, viel er zaterdag nog best het één en ander te beleven in de natuur. Want wat is er nou leuker dan je pa meehelpen met het opruimen van de wei en vervolgens achter op tractor een eindje mee te rijden over de Westkerkseweg bij Scher- penisse? Of het allemaal wel mag, is deze kinderen niet zo duidelijk; maar spannend is het wel. Langzaamaan, houd je goed vast en laat vooral dat vat niet rollen. Bij het wegrijden klinkt nog wel de waarschuwing van één van de jeugdige passagiers: "Als de poli tie komt, moet je wel stoppen hoor!" beschikbaar, dat goed in het project paste. De kist is speciaal door de gemeente Goes ontwikkeld voor de basisscholen. Scholen kunnen met behulp van de methoden in de kist op diverse manieren kennis maken met leer en onderwijsactiviteiten. Sinds twee jaar zijn er al 26 scholen in Zeeland die de kist gebruiken. De Rieburch fungeert als proef voor de gemeente Tholen. Voor de groepen 1 tot en met 4 werd er tijdens het project een poppenkastvoorstelling gegeven over het verkeer. De woningbouw in Muijepolder gaat gestaag door. B. en w. hebben grond verkocht aan de bouwbedrij ven Hans Weggemans en Suurland uit Scherpenisse, alsmede aan bouwbureau De Kroon b.v. uit Bergeyk voor 7 huizen aan de Scholeksterlaan. Voor dit laatste plan moet het bestemmingsplan via een artikel 19-procedure aangepast worden. De Kroon wil namelijk twee of meer huizen aaneen bouwen op grond die bestemd is voor vrij staande woningen. Hetzelfde geldt voor Weggemans met 4 huizen aan de Meeuwelaan en voor Proverko vastgoed b.v. uit Terneuzen voor eveneens 4 woningen aan de Meeu welaan. Naar vrijstaande huizen is kennelijk geen vraag, wel naar twee onder één kap- of rijenwoningen. Een artikel 19 procedure is verder nodig voor metaalbewerkingsbedrijf R.J. Weggemans aan de Sportlaan. Door het bijbouwen van 600 m2 wordt het maximaal toegestane bebouwingspercentage van 50% overschreden. De gemeenteraad beslist er maandagavond over. De woninginrichters zullen er niet blij mee zijn, evenals vele consu menten, maar volgens b. en w. moet je eigenlijk 37 jaar met je meubilair doen. De openbare basisschool de Rieburch wil echter vier bureaus van 27 jaar oud vervangen. "Die kunnen nog minimaal 10 jaar mee", schrijft het college aan de gemeente raad. Inwilliging van het verzoek zou de normale onderwijseisen te t>oven gaan. Daarom wordt maar 27/37ste of 1510 gulden vergoed. Het resterende 10/37ste moet de school zelf betalen. Guller is het col lege bij de vervanging van 6 bureau stoelen. Die mogen volledig ver nieuwd worden voor ƒ4660,86. Het moeten op advies van de raadscom missie welzijn wel stoelen zijn die aan de nieuwe normen voor gunsti ge arbeidsomstandigheden voldoen. Het personeel van de Rieburch heeft kennelijk altijd op ongelukkige stoe len gezeten. Het extra krediet van totaal 6170 86 komt uit de reserve andere voorzieningen openbaar on derwijs. B. en w. hebben aan de Platteweg grond verkocht aan mevr. C.S.N. Steketee. Muziekvereniging Euterpe geeft zaterdagavond om half acht een concert in het Holland Huis. M. Anemaet ving zaterdag bot tij dens de derde bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars. Daar was de hengelaar echter erg blij mee, want het was een vis van 1145 gram. Daarmee leidt Anemaet het klassement om de grootste vis. J.C. Bijl werd echter winnaar van de wedstrijd. De deelnemers gooiden hun lijnen uit bij de Stavenissepol- der in plaats van de oorspronkelijk geplande stek bij Gorishoek. Dat was gedaan om een betere vangst te krijgen. En dat lukte redelijk. Er werd een kleine dertien kilo vis op de kant gehaald. De uitslag: 1 J.C. Bijl 1205 punten; 2 R. Anemaet 1145 p; 3 J. Rijstenbil 1120 p; 4 A. Munter 1030 p; 5 Danny Bijl 890 p; 6 A. Aalbrechtse 870 p; 7 P. Breure 780 p; 8 A. v.d. Hoek 710 p; 9 mevr. A. Bijl-Janssens 620 p; 101. Hengst- mengel 570 p; 11 S. Brooshoofd 485; 12 J. van Tiggele 475 p. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: J. Tol-A. Demming 10-8; A. Schot-K. Nagelkerke 8,97-10; A. Burgers-W. Bijl 10-4,58; G. Tol-A. Schot 7,24-10; J.K. Elenbaas-J. Nie- mantsverdriet 10-8,93; G. Tol-K. Nagelkerke 8,28-10. A. Burgers speelde met veertien beurten de kortste partij en haalde tevens het beste gemiddelde van 2,86. K. Nagelkerke schreef de hoogste serie van elf caramboles op zijn naam. Voetbalvereniging SPS haalt deze maand op DINSDAG 25 april oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Een 22-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk kwam maandag onge deerd uit zijn voertuig toen dit na een merkwaardige slippartij in een sloot tot stilstand kwam. De bestuur der kwam over de Poortvlietsedijk uit de richting van Scherpenisse. Net voorbij de afslag naar de Konings weg raakte zijn wagen in een slip. De auto raakte een brugleuning aan de rechterkant van de weg, draaide om de lengteas en kwam met de ach- Zondag 23 april - THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Voets, Nieuwer ter Aa. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hiensch, Kloetinge. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. Kerssiers. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. Heilige Mis met mgr. Mus- kens. zo 9.30 u. Heilige Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Keulen, Ouderkerk a.d. IJssel. 18 u. ds. Quist, Spijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 25/4 19.30 u. ds. Van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. terzijde in de sloot terecht. Daarop kaatste het voertuig weer terug, draaide nogmaals om zijn lengteas en belandde met de voorkant in de sloot. De auto werd zwaar bescha digd, maar de Sint-Maartensdijkse bestuurder kwam met de schrik vrij. Hans de Bruin heeft zaterdag met 129 cm de tweede wedstrijd van hengesportvereniging De Knorhaan gewonnen. Bij Stavenisse wierpen 33 deelnemers hun lijnen uit. De vangst was met zeventien botten redelijk. Er werd in totaal 560 cm vis boven water gehaald. Peter Sak- ko ving het grootste exemplaar van ruim 39 cm. Bij de jeugd werd Sak- ko winnaar met 73 cm. De uitslag was: 1 Hans de Bruin 100 punten; 2 Rien Konings 99 p; 3 Peter Sakko 98 p; 4 Luuk Bezemer 97 p; 5 Henk Bolleboom 96 p; 6 Bram Rijnberg 95 p; 7 René Lisseveld en Peter v.d. Sterren 94 p; 8 Piet de Jong 93 p; 9 Alfred van Vossen 92 p; 10 Frans van Moorsel 91 p. Zaterdag 13 mei wordt de derde wedstrijd van De Knorhaan gehouden om twee uur bij Stavenisse. De dorpskom staat de komende jaren voor grote veranderingen wan neer de panden van woninginrich ting Bouman-Potter aan weerskan ten van de Molenstraat zullen wor den gesloopt en omgezet in woning bouw. Ook de zijtakken in de Zuid straat en Paasdijkstraat zijn daarbij betrokken. B. en w. hebben grond verkocht aan bouwbedrijf Nortier in bestem mingsplan Kom en aan de Burge- meet. Eveneens aan de Burgemeet verkocht het college grond aan dhr. M.A. Schot. Tijdens een inspectie van de riole ring is gebleken, dat er in de Burg. van Oeverenstraat twee blinde put ten zijn. Tevens ontbreekt de verbin ding naar de Smidsstraat. Bij de geplande verbetering van de riole ring daar, dienen beide ontbrekende punten meegenomen te worden. De gemeenteraad beslist maandag avond over een extra krediet. Woensdagavond om half acht houdt de raadscommissie ruimtelijke orde ning een vergadering in het gemeen tehuis te St. Maartensdijk over de herziening van bestemmingsplan Kóm. Dit is een belangrijke bijeen komst voor Poortvliet gezien de gro te veranderingen die in de Molen- en Paasdijkstraat op stapel staan. Aan het begin van de vergadering kan men gebruik maken van het spreek recht. Zie ook Tholenderwijs. De commissie ruimtelijke ordening praat woensdag in een openbare ver gadering over de tweede herziening van het bestemmingsplan Kom. Dat omvat ondermeer woningbouw aan de Molenstraat, op de plek waar nu nog de bedrijfsgebouwen staan van Bouman-Potter. Daarbij komen woningen öp de Paasdijkstraat, zodat dit niet langer een doorgaande straat zal zijn voor gemotoriseerd verkeer, maar een wandel- of fiets- verbinding. Voor de bedoelde woningen komt, in de bocht van de Achterstraat, een pleinvormige ruimte. In het bestemmingsplan worden verder een aantal al doorge voerde veranderingen opgenomen, zoals de nieuwbouw in plan d'Ee. En de grens van het bestemmingsplan wordt aangepast: het bedrijventer rein aan de noordkant van het dorp is inmiddels in een afzonderlijk bestemmingsplan vervat. Vóór de vergadering, die om half acht begint in het gemeentehuis, kan iedereen gebruik maken van het spreekrecht. ZIE VERDER PAG. 7 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SUST MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. ds. Steegman, Ridderkerk. OÜD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens.' 14 u. leesdienst. do 20/4 19.30 u. ds. Van Ruiten burg. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Kooten, Delft. 18 u. ds. Van Vreeswijk, Veenen- daal. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. nog onbekend. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 25/4 19.30 u. ds. Van Dieren, Stolwijk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Lammers, Benthuizen. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Burger, Oud-Beijerland. 15 u. ds. Kerssies, Breda. Zaterdag 22 en zondag 23 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom tel. 01640-33462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 24/4 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 april. donderdag 20 7.47 - 20.17 vrijdag 21 8.37-21.07 zaterdag 22 9.37- 22.12 zondag 23 10.47 - 23.22 maandag 24 12.12- dinsdag 25 0.52-13.27 woensdag 26 2.02- 14.32 donderdag 27 2.52- 15.22 vrijdag 28 3.42 - 16.02 za 22/4 4.19 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2