Provincie Zeeland Vraagbaak van de provincie 62 hoofdingelanden nieuw waterschap 'PvdA overbedeeld in college van g.s.' Exposities in De Lagune St.Annaland Elf mille stedenband Regels voor wegen Uit de staten van Zeeland Bushalte aan Ten Ankerweg Presentatie centrum voor documentatie in bibliotheek Regioraad kabeltelevisie Donderdag 6 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Wijziging aanvangstijd Inspraak In Zeeland wonen, werken, een bezoek brengen, een scriptie of werkstuk over Zeeland maken; het kunnen allemaal redenen zijn om meer over de provincie te willen weten. Wie wat wil weten, kan terecht bij de vraagbaak van het provinciaal bestuur, het informatiecentrum. Bezwaar maken Ik hoor op 31 maart het woord zwanezang vaak noemen. In de statenzaal en in de wandelgan gen. Het is voor veel statenleden de laatste ver gadering. Volgende week (morgen - red.) is alleen nog het afscheid aan de orde. Niet democratisch Stemmen van lexers WD, PvdA en CDA elk twee zetels De VVD heeft de verkiezingswinst bij de verkiezingen voor provinciale staten omgezet in een tweede zetel in het Zeeuwse college van gedeputeerde staten. Dit ten koste van D66. Hoewel ze beiden verloren, blijven CDA en PvdA ieder twee g.s.-zetels bezetten. "De PvdA is zwaar overbedeeld", reageert het nieuwe Thoolse staten lid G.D. Roeland. Zijn partij, de SGP, had ook graag een gedeputeerde geleverd. Meest capabel Bezuiniging 8,1 miljoen Pak even uw zakboekje I Nieuws Voor beheer en onderhoud van wegen gelden tal van regels. In de Wegenverordening Zeeland 1994 zijn deze regels nauwkeuring om schreven. De verordening geldt voor alle openbare wegen in Zee land die in beheer zijn bij de pro vincie, een waterschap, het weg schap Walcheren of een gemeente. Rijkswegen en ge meentelijke wegen binnen de be bouwde kom vallen niet onder de werking van de verordening. Pro vinciale Staten hebben de verorde ning vorig jaar vastgesteld. Onderhoud Wat nodig is om een weg veilig en bruikbaar te houden wordt be paald door de beheerder. Dat neemt niet weg dat die toch reke ning heeft te houden met een aan tal zaken. Tot een hoogte van 4,50 meter boven de weg bijvoor beeld mag geen beplanting uitste ken. Dat geldt niet alleen boven de weg zelf maar ook voor een strook van 1,80 meter aan weers zijden van de weg. Bij het in goede staat houden van de weg hoort onder meer ook het handhaven van de verharding, het aanvullen van sporen of gaten in de weg en de berm, zorgen voor een goede afwatering, schoonhou den, stroef houden van de verhar ding en het bestrijden van glad heid. Weggebruikers Ook voor de weggebruikers en grondeigenaren/-gebruikers langs de wegen gelden regels. Zo moet bijvoorbeeld de weg schoon blij ven en mag geen spul op de weg blijven liggen dat gevaar kan ople veren voor het verkeer. Deze be paling is vooral van belang voor landbouwers. Soms is het immers niet te voorkomen dat er toch slik op de weg komt. Dat neemt niet weg dat de betrokken landbouwer de plicht heeft de weg zo gauw mogelijk weer schoon te maken. Ook aktiviteiten langs de weg zijn gebonden aan een reeks regels. Uitzicht is van belang in het ver keer. Vandaar dat het aanbrengen van bijvoorbeeld erfafscheidingen en bouwsels is gebonden aan hoogtematen en afstand tot de weg. Zelfs bij het planten of zaai en van gewassen moet rekening worden gehouden met de aanwe zigheid van een weg of kruispunt. De Wegenverordening Zeeland 1994 is verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Het aanvangstijdstip van de sta tenvergadering van vrijdag 7 april is verschoven van 14.00 naar 15.00 uur. De fractievoorzitters hebben dit afgelopen vrijdag be sloten. Tijdens deze bijeenkomst van Pro vinciale Staten wordt afscheid ge nomen van achttien statenleden die niet terugkeren in Provinciale Staten in nieuwe samenstelling. Zoals bekend vindt de vergadering plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middel burg. De bijeenkomst is openbaar. Provinciale Staten hebben 10 fe bruari de Inspraakverordening Zeeland vastgesteld. De verorde ning vloeit voort uit de Algemene wet bestuursrecht. Inspraak kan plaatsvinden binnen bepaalde termijnen. Als kortste periode geldt een termijn van vier weken. Langer kan natuurlijk ook. Dat wordt van geval tot geval be keken. Niet in vakanties Inspraak is natuurlijk niet alleen een zaak van termijnen. Belang hebbenden moeten ook in de gele genheid zijn te reageren en de provincie zelf moet ook tijd heb ben om inspraak te organiseren. Vandaar dat Provinciale Staten in de verordening hebben vastge legd dat geheide vakantieperiodes als rondom Kerst/Nieuwjaar en de zomervakanties niet in aanmer king komen als periode van in spraak. In het informatiecentrum liggen tal van folders, brochures, plannen en nota's klaar om mee te nemen. Ze geven antwoord op vragen als: hoeveel inwoners telt Zeeland, hoe wordt de provincie bestuurd, wat doet Zeeland aan de verbete ring van de natuur, hoe ziet Zee land er in de toekomst uit, wat zijn de ontwikkelingsmogelijkheden voor de recreatie, hoe staat de economie in Zeeland er voor, wat kan er wel en niet in de landelijke gebieden, wat is er zoal aan cul tuurhistorie. Ook de agenda's met toelichtende informatie voor de vergaderingen van de Statencommissies en Pro vinciale Staten liggen in het infor matiecentrum voor iedereen ter in zage. Alle informatie kan worden gele zen in het centrum en vaak kan het geschrevene worden meege nomen; soms tegen betaling, vaak gratis. Bovendien is het mogelijk telefonisch (01180 - 31400) infor matie op te vragen. De gevraagde stukken worden dan opgestuurd. Educatief programma Groepen kunnen in de filmzaal naar films, videobanden of diase ries komen kijken als onderdeel van een voorlichtingsprogramma. Een algemene inleiding of, op ver zoek, over een bepaald onder werp maakt deel uit van dit pro gramma. Een bezoek aan een ver gadering van Provinciale Staten is eveneens mogelijk. Voor dit pro gramma moet een afspraak wor den gemaakt met de publieksvoor lichter, tel. 01180 - 31559. Films De provincie beschikt over een ruim assortiment films, bijvoor beeld "Zeeland bij hoog en bij laag". Deze algemene film over Zeeland geeft de kijker een karak teristieke indruk van de provincie. Bij "Een zee van vrijheid" geven mensen van jong tot oud hun visie over bevrijding en vrijheid en ver tellen ze over hun ervaringen met racisme. Verder zijn er films die het milieu in Zeeland belichten, films die oude journaalbeelden to nen en ga zo maar door. Wie alle films en video's op een rijtje wil hebben kan de film-/videocatalo- gus bestellen bij het informatie centrum. Het informatiecentrum leent onder bepaalde voorwaarden gratis films, videobanden of diaseries uit. Wie interesse heeft, kan con tact opnemen met het centrum. Recht op inspraak De provincie krijgt steeds meer ta ken opgedragen, o.a. doordat de landelijke overheid steeds meer taken afschuift; decentralisatie heet dat in de vaktaal. Dit bete kent dat Zeeuwen in het dagelijks leven vaker te maken krijgen met het provinciaal bestuur. Bovendien heeft de burger recht op inspraak en daar is natuurlijk openheid van bestuur voor nodig. De provincie wil dit bereiken door iedereen zo veel mogelijk op de hoogte te hou den van het reilen en zeilen van de provincie. Het informatiecentrum speelt hierbij een belangrijke rol, daar kunnen geïnteresseerden im mers terecht met hun vragen. Bereikbaarheid Het informatiecentrum provincie Zeeland is te vinden op het adres Abdij 9 (postbus 6001, 4330 LA) in Middelburg. Het maakt deel uit van het eeuwenoude Abdijcomplex in de Zeeuwse hoofdstad, waarin ook het provinciaal bestuur is ge huisvest. Telefonisch is het centrum bereik baar onder nummer 01180 - 31400. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De tekst van dit artikel is ontleend aan een folder over het informatie centrum. Deze folder is gratis ver krijgbaar. Wie bezwaar wil maken tegen een besluit van de provincie moet dat altijd schriftelijk doen. Een dergelij ke brief heet dan ook bezwaar schrift. Het moet worden gestuurd aan het bestuursorgaan dat de be slissing heeft genomen. Bij de pro vincie kunnen dat zijn: Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten of de Commissaris der Koningin. Behalve de handtekening aan het eind van het bezwaarschrift moet een bezwaarmaker in zijn/haar be zwaarschrift in ieder geval vier za ken vermelden: - naam en adres, - de datum waarop het bezwaar schrift is geschreven, - een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt, - de reden van het bezwaar. Wie het bezwaarschrift niet in het Nederlands schrijft, moet zelf zor gen voor een goede vertaling. Wie iemand anders een bezwaarschrift voor hem of haar laat indienen, moet een schriftelijke machtiging meesturen. Termijn Voor het indienen van een be zwaarschrift hebben belangheb benden zes weken de tijd. Deze termijn begint vanaf de bekendma king van het besluit. Een bezwaar schrift dat na zes weken binnen komt wordt als regel niet-ontvankelijk verklaard. Dat be tekent dat niet inhoudelijk op een bezwaar wordt ingegaan. Soms lukt het iemand niet om op tijd, binnen zes weken dus, een bezwaarschrift in te dienen. Dat is te ondervangen door binnen de termijn van zes weken een onvolle dig bezwaarschrift op te sturen. De bezwaarde krijgt dan alsnog de gelegenheid ontbrekende ge gevens aan te vullen. Gebeurt dat vervolgens niet op tijd dan ver klaart de provincie het bezwaar schrift alsnog niet-ontvankelijk. Voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar be tekent meestal niet dat het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt niet in werking treedt. Wie een besluit op korte termijn wil te genhouden moet een apart ver zoek om een "voorlopige voorzie ning" indienen bij de president van de rechtbank in Middelburg. Wordt dit verzoek ingewilligd dan komt er een speciale regeling voor de periode waarin het bezwaarschrift wordt behandeld. Die regeling kan bijvoorbeeld inhouden dat de pro vincie de beslissing niet mag uit voeren totdat over het bezwaar schrift is beslist. In AbdijNieuws van 22 februari staat beschreven wanneer be zwaar kan worden gemaakt. In vol gende nummers komt de behan deling van het bezwaarschrift aan de orde en de beslissing. Alles staat ook beschreven in de folder Algemene wet bestuursrecht. De folder is verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Althans, dat was de bedoeling, maar er komt een kink in de kabel. Bij agendapunt 7, beleidsplan Oosterschelde, gebeurt namelijk iets bijzon ders. De stemmen staken, net als een aantal bouwvakkers. In de politiek betekent dit, dat er evenveel voorstemmers zijn als tegenstemmers. Ik had dit in de afgelopen vier jaar nog niet meegemaakt. Het beleids plan Oosterschelde werd hier door van de agenda afgevoerd en komt de volgende keer, morgen, weer aan de orde. Dan hebben we toch nog een echt agendapunt en niet alleen afscheidsspeeches. Boze ton gen beweren overigens dat er 45 stemmen zijn uitgebracht, terwijl de voorzitter als uitslag 22-22 gaf! Bij agendapunt 1, beschikbaar stelling krediet voor de uitvoe ring van het werkplan Regio naal orgaan verkeersveiligheid Zeeland, klaagt het CDA weer - en volkomen terecht - over het ontbreken van een vrijliggend fietspad van Tholen naar Hal steren. Inderdaad belachelijk dat dat er nog steeds niet is. Vooral de reden die ik weieens heb horen noemen, is zeer merkwaardig: 'Halsteren legt allen fietspaden aan voor de eigen inwoners'. Agendapunt 4, reglement waterschap Zeeuwse Eilan den, vergt veel tijd. De vier waterschappen boven de Oos terschelde worden samenge voegd, er moet een nieuw bestuur komen. Het aantal hoofdingelanden is een bron van onenigheid. Het Thoolse waterschap wil dit aantal handhaven op 110. Maar Tho len krijgt zijn zin niet. Een meerderheid van de staten brengt het aantal terug naar 62. Een minderheid vindt het niet democratisch om mensen die voor vier jaar zijn gekozen, al na twee jaar uit hun ambt te zetten zonder nieuwe verkie zingen. De verspreking van de maand. Iemand heeft het over 'een op democratisch gekozen wijze college' in plaats van 'een op democratische wijze gekozen college'. Tenslotte schrijf ik een gedeel te voor u op van de motie van de SGP waarover de stemmen staakten. Dan weet u met wat voor een soort taal een statenlid af en toe te maken krijgt. 'In overwe ging nemende dat het beleids plan vastgesteld moet worden in overeenstemming met declaranten intentieverklaring inzake coördinatie van het beleid met betrekking tot de Oosterschelde, overwegende dat op Neeltje Jans een ruim telijke reservering voor een binnen de randvoorwaarden van de herziene bestuursover eenkomst Neeltje Jans pas sende beperkte congres- en hotelaccommodatie met een J. van den Reydt functionele relatie enz. enz. enz.' Het galgemaal is perfect. Zoals de andere maaltijden. Grote garnalen, gerookte zalm, Cha blis. Bedankt Els en Ron Hen- drikse voor de heerlijkheden van de afgelopen vier jaar. In de zomermaanden zijn in restau rant De Lagune te Sint-Annaland zes tentoonstellingen te zien. Tot 29 april exposeert dhr. De Vries, docent esthetische vorming aan het Deltacollege te Middelburg, zijn schilderijen in kalligrafie. Van 30 april tot 30 mei zijn er wer ken te zien van schilderes en dichte res mevr. J. Meerman-Ottevanger uit Tholen. Van 30 mei tot 28 juni sieren aqua rellen en olieverfschilderijen van mevr. Heijnen-Vocht uit Bergen op Zoom de wanden van De Lagune. Fantasiewerken en dromerige aqua rellen zijn van 28 juni tot 30 juli te zien. Mevr. M. de Graeve-Vugts uit het Belgische Deurne is de maak ster. Werken van mevr. T. Bakker uit Bergen op Zoom zijn van 30 juli tot 30 augustus aan de beurt. Mevr. Schot uit Tholen sluit de rij en exposeert van 30 augustus tot 30 september gegraveerd kristal en glas in het Sint-Annalandse restaurant. Naar aanleiding van een vraag van het Algemeen Ouderen Verbond om de bushalte aan de Ten Ankerweg in Tholen te verplaatsen ten behoeve van de bewoners van het zorgcen- trum, is door drie dames die zich vaak inzetten op het gebied van de ouderenzorg een onderzoekje inge steld. Zij hebben de bewoners een lijstje voorgelegd met de volgende vragen: Maakt u weieens gebruik van het busvervoer op Tholen? Zo nee, van welk vervoer maakt u gebruik voor bezoek aan Bergen op Zoom enz? Zo ja, wat vindt u van de loopaf stand naar de bushalte en terug? 56 bewoners van de serviceflat Ten Anker en 23 van de aanleunwonin gen hebben hierop gereageerd, wat het volgende resultaat gaf: 39 perso nen worden door familie of vrienden vervoerd, enkelen maken gebruik van een taxi, 24 personen hebben eigen vervoer. Zestien personen ge bruiken regelmatig de bus, niemand had problemen met de afstand. De conclusie is derhalve dat er geen behoefte is aan verplaatsing van de bushalte. Bovendien rijdt sinds 1 februari de teletaxi Oosterschelderegio, die na oproep iedere bejaarde en gehandi capte (mits geïndiceerd) thuis komt ophalen en brengt waar deze naar toe wil. Inlichtingen zijn te verkrij gen bij de stichting Welzijn voor ouderen in Sint-Maartensdijk. Uit dit onderzoek blijkt dus, dat het geld dat nodig zou zijn om de ver plaatsing van de halte te realiseren, voor iets anders gebruikt kan wor den. Laten we dan maar bij de bejaarden blijven: het is beter besteed aan Sint Maartenshof. Dank aan de dames die zich hebben ingezet voor dit onderzoek. Dank ook voor de plaatsruimte. N.J. Bijl-Vermaas Ten Ankerflat 101 Tholen. Het Zeeuws Documentatiecentrum presenteert zich morgen (vrijdag) in de openbare bibliotheek in Tholen. Het personeel van het centrum zal uitleg geven over de Zeeland-catalo gus, zodat het publiek via de eigen bibliotheek materiaal uit Middel burg kan bestellen. In een stand zal materiaal over Tholen en omstreken in te zien zijn, terwijl op twee pane len oude foto's van de streek worden getoond. Verzamelaars hebben gele genheid dubbele prentbriefkaarten uit de uitgebreide collectie te ruilen. De presentatie is 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van zes tot acht uur. Het Zeeuws Documentatiecentrum is een afdeling van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en heeft als doel Zeeland en zijn bewoners te documenteren. Boeken, kranten, knipsels en ander drukwerk wordt verzameld en voor het publiek toe gankelijk gemaakt. Ook beheert het centrum collecties foto's, prentbriefkaarten, affiches en landkaarten en bewaart een uitge breide verzameling films, video- en geluidsbanden voor het nageslacht. De mogelijkheid van één CDA- gedeputeerde en één namens SGP en RPF/GPV is nog wel even in beeld geweest, maar VVD en PvdA - die het al gauw samen eens waren - kozen voor het CDA. Laatstge noemde, altijd nog de tweede partij in de staten, was niet bereid om met minder dan twee g.s.-zetels genoe gen te nemen en gooide daarmee de deur voor klein rechts in het slot. Roeland noemt die opstelling 'teleurstellend'. "Op grond van het afspiegelingsprincipe meenden we in aanmerking te komen." De VVD, die de onderhandelingen leidde, greep de verdeling confes- sioneel/niet-confessioneel (19 tegen 28 zetels) aan om steun te zoeken voor een college van vier niet-con- fessionele en twee confessionele gedeputeerden. Daarvoor bestond een meerderheid bij de partijen aan de onderhandelingstafel. Groen Links en Delta Anders onderhandel den niet mee omdat dit - anders als in bijvoorbeeld Brabant - niet in het openbaar gebeurde. Roeland spreekt van een 'gelegen heidsargument', gezien het gevoerde beleid en de verschillen in beleids opvatting die er bij de niet-confes- sionele partijen bestaan. Zijn VVD- collega mevrouw H.A. Polderman- Martin vindt het enerzijds jammer dat de SGP geen gedeputeerde levert - "het is zo gelopen" - maar denkt wel dat de meest capabele mensen het roer in handen krijgen. "En dat is voor de VVD en voor Zeeland belangrijk." Het college van g.s. zal de komende vier jaar bestaan uit de VVD'ers ing. J.I. Hennekeij (46) en J.G. van Zwieten (51), de PvdA'ers D.J.P. Bruinooge (54) en drs. G.L.C.M. de Kok (37), en de CDA'ers ing. A.M. Dek (53) en L. Coppoolse (48). Inmiddels is ook over de portefeuil leverdeling overeenstemming bereikt. Het CDA raakt ruimtelijke ordening kwijt, en krijgt daarvoor welzijn, emancipatie, onderwijs, sport en jeugd terug. De christen democraten leveren fiks in: Dek mag ook geen president-commissa ris blijven van Delta Nutsbedrijven, noch waarnemend commissaris van de koningin. Beide functies gaan naar VVD'er Hennekeij. Ook ruimtelijke ordening is voor de VVD, met uitzondering van de land inrichting die bij de PvdA terecht komt. Het ouderenbeleid, de volks gezondheid en de bestuurlijke orga nisatie gaan eveneneens naar de socialisten. Maar recreatie en toerisme raken ze kwijt aan de liberalen. De drie partijen die het college van g.s. gaan vormen, hebben afgespro ken dat er 8,1 miljoen gulden bezui nigd moet worden. Daarvan komt 4 miljoen op het conto van het ambte lijke apparaat van de provincie, ter wijl het welzijnswerk 2 miljoen moet inleveren. Verdere besparin gen treffen het milieufonds, de sport, volwasseneneducatie, provin ciale VVV en bibliotheek. Voor nieuw beleid komt twee mil joen beschikbaar. Hiervan profite ren het toeristisch-recreatief en het sociaal-economisch fonds, de ver keersveiligheid, het monumentenbe leid en de Euregio. Tholen heeft samen met de Beve- landse gemeenten een regioraad gevormd voor overleg met Zekatel over programmakeuze van de kabel televisie en -radio. Op die manier kunnen de keuzen voor de regio beter op elkaar afgestemd worden. Tot nu toe was er al een informeel overleg voorafgaand aan de advise ring vanuit de zogenaamde raad van prioriteitsgerechtigden. In die raad is de inbreng van de gemeenten gerelateerd aan het aantal kabel abonnees. Maar in de regioraad zal iedere gemeente één stem hebben. Het advies ervan zal door Zekatel als bindend worden aangemerkt. Thoolse vertegenwoordiger in de regioraad wordt CDA-wethouder J. Versluys. En ondanks dat hij uit principiële overwegingen tégen kabeltelevisie is, zal SGP-wethou- der J. van der Jagt als plaatsvervan ger optreden. De stichting Itawa/Tholen kan dit jaar een gemeentelijke bijdrage van 9000 gulden verwachten. Daarnaast krijgt ze eenmalig twee mille voor extra activiteiten in het kader van het 680-jarig bestaan van de Poolse stad. Dat laatste bedrag wordt betaald uit het potje van 1994, dat bij lange na niet is opgebruikt. Met uitzondering van de SGP - die de stedenband van meet af aan afwees - kan de welzijnscommissie akkoord gaan met het verlenen van de subsidie. Al zijn er kritische kant tekeningen. "Een 680-jarig bestaan kun je toch geen jubileum noemen. En moet het zoveel kosten?" aldus mevr. Schot van het AOV. VVD'er mevr. Frigge zou graag zien dat de stedenband meer gaat leven doordat de stichting acties onder de Thoolse bevolking houdt. Op die manier leveren ze bovendien een eigen financiële bijdrage. En de PvdA vraagt zich bij monde van I.C. Moerland af of het juist is dat de stichting de kosten van Poolse les voor de bestuursleden betaalt. THOLEN 8 apr. puzzel-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 8 apr. ophalen spullen rommelmarkt door scouting en SCJT 8 apr. Paaszangavond m.m.v. diver se koren, Ned.Herv.kerk 19.30 u. 8 apr. oefenconcours Eendrachtrui- ter, Postweg 16 14u. 11 apr. paas-bloemschikken Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 12 apr. avond NCVB over bloem schikken in paassfeer, Visnet 19.30 u. 13 apr. voorlichtingsbijeenkomst bevolkingsonderzoek borstkanker, Meulvliet 14 u. 18 apr. stekjes ruilen bij Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 22 apr. inleveren rommelmarkt spullen, Minneputtestraat 10-12 u. 22 apr. rommelmarkt Eben-Haëzer- school 9.30-15 u. 29 apr. rommelmarkt SCJT en scou ting Heenetrecht, Markt. OUD-VOSSEMEER 7 apr. algemene ledenvergadering NPV-Tholen, Vossenkuil 19.30 u. 12 en 26 apr. koersballen Anbo, Vossenkuil 14 u. 19 apr. bingo-middag Anbo, Vos senkuil 14 u. SINT-ANNALAND t/m 29 apr. expositie schilderijen in kalligrafie van dhr. De Vries, rest. Lagune. 8 apr. 2e voorwedstrijd jongens- en herentumen, Wellevaete 9.45-17.15 u. 19 apr. terugkomdag VBK, vereni gingsgebouw Ned.Herv. kerk 10.30- 13.30 u. 22 apr.-28 okt. streekmuseum de Meestoof open met tentoonstellin gen 'Een hoogaars vangt bot' en 'Merk toch hoe goed', di t/m za 14.15-16.45 u. STAVENISSE 7 apr. Paaszangavond m.m.v. diver se koren, Ned.Herv. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 21 apr. fototentoonstelling 'Zeeuwen kieken 't Zuiden', Gemeentehuis ma t/m vr 9-12 u. en 13.30-15 u. 6 apr. avond plattelandsvrouwen over bloemschikken, Haestinge 19.45 u. 8 apr. cultureel festival Mengel moes, Haestinge. 11 apr. optreden Rehobothkoor in Maartenshof, recreatiezaal 19 u. 27 apr. voorlichtingsbijeenkomst bevolkingsonderzoek borstkanker, Haestinge 14 u. SCHERPENISSE 8 apr. verkoping jeugdvereniging Het Visnet, verenigingsgebouw Geref. Gem. 14.15-16.30 u. 15 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Gorishoek 14.30-17.30 u. 29 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 14.30-17.30 u. POORTVLIET 12 apr. doe-avond plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus 20 u. 19 apr. lezing Q.U.A. van Vugt over zijn boek P.R.D.S.-vogel platte landsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus 20 u. SINT-PHILIPSLAND 8 apr. vogelexcursie Natuurvrienden naar Plaat van de Vliet, parkeerter rein uitkijktoren op Philipsdam 9.30 u. 19 apr. koffieochtend plattelands vrouwen, Wimpel 10 u. BERGEN OP ZOOM 7 apr. concert 'Flute Summit '95' door Chris Hinze, De Maagd 20.15 u. 8 apr. sprookjesachtig ballet 'La Bayadère' door ballet van de staats- opera Kasan, De Maagd 20.15 u. 8 apr. opening tentoonstelling absurdistisch-realistische schilderij en van Jean Thomassen, Markiezen hof 15 u. 8 t/m 17 april binnenstadskermis op Grote Markt, St.Catharinaplein, St. Josephplein en Thaliaplein. 9 apr. concert The Passion Story', Lourdeskerk 20 u. 11 apr. cabaret 'All you need is lach' van Tineke Schouten, De Maagd 20.15 u. 13 apr. tragedie Phaedra' door Zui delijk Toneel, De Maagd 20.15 u. 14 apr. opera 'Carmen' door Opera van Krakow, De Maagd 20.15 u. 15 apr. concert Grant Forsyth, De Maagd 20.15 u. 17 apr. opera 'De Impresario' uitge voerd door Amsterdams marionet ten theater Komedie van hout, De Maagd 14.30 u. 20 apr. tragedie 'Andorra' door Mechels Teater, De Maagd 20.15 u. 21 apr. vak-beurs '95 op het gebied van scholing en bedrijven, Streek school West-Brabant 10.30-21.30 u. film+++film+++Film+++ film ROXY 1: Terminal Velocity - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. De Leeuwenkoning - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Forrest Gump - do en zo t/m wo 20 u., vr 18.45 u.,za 21.30 u. Dumb Dumber - vr 21.30 u., za 14, 16.15en 18.45 u.,zo 14en 16.30 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Drop Zone - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Leeuwenkoning - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Stargate - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pulp Fiction - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16 en 21.30 u. The Lion King - vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso: Rebecca - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7