THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Tholen START VOORVERKOOP ZWEMABONNEMENTEN EN ZWEMLESKAARTEN SPREEKUUR B&W GELDEND VERKLAREN VERKEERS- BESLUITEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUITEN WAT LIGT TER INZAGE? 0PH0KPERI0DE VOOR DUIVEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN Donderdag 6 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MAANDAG 10 APRIL WET MILIEUBEHEER: WET MILIEUBEHEER Lisseveld vangt bot Biljarten Wipsnor en Bakkebaard Sint- Philipsland Man slaat deurruit in Lichtmasten Rijksweg Vogelexcursie Bibliotheek Paasmiddag ouderen Garage Keeten Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200/Telefax: 01666-3553 Op zaterdag 29 april (Koninginnedag), 's-middags om twee uur, gaan de poorten van de beide Thoolse zwembaden, 'de Spetter' in Tholen en 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk weer open voor het publiek. In verband daarmee wordt vanaf maandag 10 april een begin gemaakt met de voorverkoop van zwemabonnementen en zwemleskaarten. Evenals voorgaande jaren vindt de voorverkoop plaats in alle woonkernen aan de hand van het onderstaande schema: De voorverkoop voor het zwembad 'de Spetter': Datum Tijd Plaats maandag 10 april dinsdag 11 april woensdag 12 april donderdag 13 april van 14.00 - 17.00 uur van 14.00 - 17.00 uur van 9.00 - 12.00 uur 14.00- 17.00 uur van 14.00 - 17.00 uur dorpshuis Poortvliet dorpshuis Oud-Vossemeer sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet Tholen dorpshuis Sint Philipsland De voorverkoop voor het zwembad 'Haestinge': Datum Tijd Plaats maandag 10 april dinsdag 11 april woensdag 12 april donderdag 13 april van 14.00 - 17.00 uur van 14.00 - 17.00 uur van 14.00 - 17.00 uur van 9.00 - 12.00 uur 14.00- 17.00 uur dorpshuis Stavenisse sport- en gemeenschapscentrum De Wellevaete Sint-Annaland dorpshuis Scherpenisse sport- en gemeenschapscentrum Haestinge Sint-Maartensdijk Overigens zijn de zwemabonnementen geldig voor zowel het zwembad 'de Spetter' te Tholen als voor zwembad 'Haestinge' te Sint-Maartensdijk. TARIEVEN 1995 Voor het zwemseizoen 1995 gelden de onderstaande tarieven: toegangsbewijs geldig voor één bad voor personen van 13 tot 65 jaar 4,~ voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 3,~ 12-badenkaart voor personen van 13 tot 65 jaar 40,- voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 28,- seizoenabonnementen voor personen van 13 tot 65 jaar 69,- voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 43,- voor een gezin van twee personen 137,- voor een gezin van drie personen 146,- voor een gezin van vier personen 154,- voor een gezin van vijf personen 163,- voor een gezin van zes personen 168,— zwemleskaarten voor personen van 13 tot 65 jaar 85,- voor personen t/m 12 jaar en 65 jaar en ouder 55,- verenigingen voor verenigingen of naar het oordeel van burgemeester en wethouders daarvoor in aan merking komende groepen van personen, zonder instructie van gemeentewege, per uur 26,40 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethou ders vinden plaats op maan dag 10 april 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Ver- sluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. De verkeersbesluiten die in het verleden door de gemeentera den of de colleges van burge meester en wethouders van Tholen en Sint Philipsland zijn genomen, zullen met ingang van 1 januari 1997 hun rechts kracht verliezen. In zijn openbare vergadering van 27 februari 1995 heeft de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Tholen zijn be voegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten aan het col lege van burgemeester en wet houders gedelegeerd. In verband daarmee hebben burgemeester en wethouders gelet op het bepaalde in de artikelen 28 en 29 van de Wet algemene regels herindeling besloten de thans nog gelden de verkeersbesluiten van de voormalige gemeenten Tholen en Sint Philipsland geldend te verklaren in de huidige ge meente Tholen. Sint-Maartensdijk, 28 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op respectievelijk 21 en 22 maart 1995 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: 1. Rombouts Kunststof Techniek, Slabbecoornweg 78 te Tholen, voor het uitbreiden van de inrichting met een droog- tunnel, alsmede voor het uitbreiden van het aantal te verwer ken kunststoffen, gelegen aan de Slabbecoornweg 78 te Tho len, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 301 (ged.); 2. Transportbedrijf Schot B.V., Postweg 3 te Tholen, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van een transportbedrijf, opslagruimte en uitvaartonderneming, gele gen aan de Postweg 3 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie O, nummer 203. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 7 april 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen- laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uitte brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 24 januari en 2 februari 1995 ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. Gebr. C. en L.J. Koopman, Postbus 25 te Sint-Maartens dijk, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van een graan op- en overslagbedrijf annex opslag van en handel in bestrijdingsmiddelen, gelegen aan de Kas- telijnsweg 10 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint- Maartensdijk, sectie M, nummer 722; 2. de heer L.J. van Doorn, Langeweg 64 te Scherpenisse, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van het gehele fruitteeltbedrijf aan de Provincialeweg 58 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sec tie K, nummer 224. De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 7 april 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeentesecretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, voor het bouwen van vier woningen op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1597 (ged.), plaatselijk gemerkt Meeuwelaan. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestem ming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 7 april 1995 tot en met 20 april 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wet houders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Reglement Burgerlijke Stand Op 1 januari 1995 is de zogenaamde wet Mulder in werking getreden. Deze wet verplicht de gemeenten om per 1 januari 1995 een reglement burgerlijke stand vast te stellen hetgeen door burgemeester en wethouders van Tholen op 28 maart 1995 is gebeurd. In het Reglement burgerlijke stand worden onder meer bepa lingen vastgesteld omtrent de benoeming van de (buitenge woon) ambtenaar van de burgerlijke stand, de plaats waar de (buitengewoon) ambtenaar van de burgerlijke stand zijn taken mag uitvoeren, de leiding van het kantoor burgerlijke stand en de openstelling van het kantoor burgerlijke stand. Het reglement ligt gedurende de periode 7 april tot en met 5 mei 1995 ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartens dijk, bureau Burgerzaken. Reconstructie Molenvlietsedijk, kruispunt Ten Anker- weg/Molenvlietsedijk/Parksingel Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn tot het aanpassen van een gedeelte van de Molenvlietsedijk en de aanpassing van het kruispunt Ten Ankerweg-Molenvlietsedijk-Parksingel te Tho len. Alvorens hiertoe over te gaan ligt het plan met de daarop betrekking hebbende stukken gedurende de periode van 7 april 1995 tot en met 5 mei 1995 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belang hebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 5 mei 1995 ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Voorts wordt op dinsdag 18 april 1995 om 19.30 uur een hoorzitting gehouden in het sport- en gemeenschapscen trum "Meulvliet" aan de Zoekweg te Tholen, waar belangheb benden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te brengen. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Wandelvoorziening te Stavenisse Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn uitvoering te geven aan een plan voor de realisatie van een wandelpad en beplanting aan de Boswei en Stoofdijk te Stavenisse. Alvorens hiertoe over te gaan ligt het plan met de daarop betrekking hebbende stukken in de periode van 7 april 1995 tot en met 5 mei 1995 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belang hebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 5 mei 1995 ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Voorts wordt op maandag 1 mei 1995 om 19.30 uur hierover een hoorzitting gehouden in het dorpshuis "De Stove" aan de Voorstraat te Stavenisse waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te brengen. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Herinrichting Brugstraat te Tholen Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van de Brugstraat (van de Bakstraat tot de Kaaij) te Tholen te herinrichten. Alvorens hiertoe over te gaan ligt het plan met de daarop betrekking hebbende stukken van 7 april 1995 tot en met 5 mei 1995 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecreta rie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belang hebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 5 mei 1995 ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Voorts wordt op dinsdag 11 april 1995 om 19.30 uur een hoor zitting gehouden in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat te Tholen, waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te brengen. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Algemene erfpachtsvoorwaarden grond 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 maart 1995 heeft vastgesteld de "Algemene erfpachtvoorwaarden grond 1995". De voorwaarden liggen vanaf 7 april 1995 gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage en zijn tegen betaling van de daarvoor verschuldigde rechten verkrijgbaar. Sint-Maartensdijk, 6 april 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. In verband met Goede Vrijdag (vrijdag 14 april) worden huisvuil en bedrijfscontainers volgens een gewijzigd schema opgehaald. In week 15 die begint met maandag 10 april geldt het onder staande schema: maandag 10 april Tholen-stad totaal Buitenroute Oost dinsdag 11 april Sint-Annaland, Poortvliet ten oosten van de Smidsstraat, Sint Philipsland en Anna Jacobapolder en Buiten route West woensdag 12 april Sint-Maartensdijk, Poortvliet ten westen van de Smidsstraat en Oud- Vossemeer donderdag 13 april Stavenisse, Scherpenisse en de be drijfscontainers Vrijdag 14 april is de milieustraat op de gemeentewerk plaats te Scherpenisse de gehele dag gesloten, in verband met het gewijzigde ophaalschema is het moge lijk dat de huisvuilwagen op een ander tijdstip bij u langs komt dan u gewend bent. U wordt verzocht het huisvuil tijdig buiten te zetten. Voor nadere inlichtingen over het inzamelen van huisvuil/ gft/bedrijfscontainers belt u nummer 01666-3727. Verwilderde duiven veroorzaken veel schade aan land- en tuin- bouwgewassen. Zeker in het zaaiseizoen kunnen ze grote schade toebrengen. Om in het zaaiseizoen 1995 preventief tegen deze verwilderde duiven te kunnen optreden, door de dieren te bejagen, is in over leg met het Landbouwschap, de Koninklijke Jagersvereniging afdeling Zeeland, de besturen van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers en de Zuid-Nederland se Bond van Postduivenhouders afdeling Zeeland en het Dis trictshoofd fauna-aangelegenheden van het consulentschap Natuur-, Milieu- en en Faunabeheer van het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij voor de provincie Zeeland besloten, een ophokgebod voor postduiven vast te stellen, zodat onder de postduiven geen slachtoffers vallen. De periode waarvoor dit gebod geldt loopt van: donderdag 6 april t/m vrijdag 19 mei 1995 van 10.00 tot 17.00 uur (met uitzondering van de daarin vallende zater dagen, zondagen en feestdagen i.v.m. wedstrijdvluchten. Ook geldt het gebod niet voor jonge duiven). Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van P. Vaders, Oostdijk 27 te Sint Philips land ingediend op 28 maart 1995, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Beatrixstraat 8 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van L.M. van Popering, Crooswijck 7 te Sint-Annaland, ingediend op 23 maart 1995, voor het bouwen van een woning op het perceel Vroonland 37 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van Bouwbedrijf Suurland, Lage Markt 7 te Scherpenisse, ingediend op 23 maart 1995, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan de Westpoort te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van E. Kot, Zuiddijk 22 te Sint Philipsland, ingediend op 28 maart 1995, voor het plaatsen van een dakka pel op het perceel Zuiddijk 22 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van J. Quist, Cureestraat 10 te Sint-Anna land, ingediend op 27 maart 1995, voor het wijzigen van de voorgevel van de schuur op een perceel aan de Brugstraat te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van W.B. Potappel, Bos 16 te Stavenisse, ingediend op 29 maart 1995, voor het bouwen van een serre op het perceel Bos 16 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van W.H. Chong, Eendrachtsweg 9 te Tho len, ingediend op 28 maart 1995, voor het verbouwen van een pand tot een Chinees restaurant op perceel Visstraat 32 te Tho len; - Een bouwaanvraag van M.J. Kot, Koningin Julianastraat 7 te Tholen, ingediend op 27 maart 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Koningin Julianastraat 7 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A.M. van de Velde, Prinses Beatrix straat 13 te Tholen, ingediend op 28 maart 1995, voor het bou wen van een schuur op het perceel Prinses Beatrixstraat 13 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A.C.M. Akkermans, Oudelandsestraat 5 te Tholen, ingediend op 27 maart 1995, voor het renoveren van een dak op het perceel Oudelandsestraat 5 te Tholen; - Een bouwmelding van P. van Dalen, Bloemenlaan 128 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 28 maart 1995, voor het plaatsen van een serre op het perceel Bloemenlaan 128 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwmelding van J. v.d. Luijtgaarden, Griegstraat 1 te Sint Willebrord, ingediend op 28 maart 1995, voor het plaatsen van een berging op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpe nisse (recreatieterrein De Pluimpot); - Een bouwmelding van J. Malfait, Postelonstraat 34 te Breda, ingediend op 28 maart 1995, voor het plaatsen van een ber ging op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse (recrea tieterrein De Pluimpot); - Een bouwmelding van J.P.M.G. de Jong, Wilhelminastraat 16 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 30 maart 1995, voor het bouwen van een volière op het perceel Wilhelminastraat 16 te Sint-Maartensdijk; Sint-Maartensdijk, 6 april 1995. Rinus Lisseveld is zondag winnaar geworden van de vrije bootwedstrijd van hengelsportvereniging De Knorhaan. Vanuit Sint-Annaland vertrokken 24 vissers aan boord van de Panta Rhey. Onder hen waren zes jeugdleden. Er was een trofee te winnen voor het vangen van de grootste platvis. De vangst was erg goed: 155 bovenmaatse botten. Op één lid na, hadden alle deelnemers vis. Voorzitter Lisseveld trok uitein delijk aan het langste eind met een bot van ruim 41 centimeter. Op terugweg kreeg hij de trofee uitge reikt. Daarna ging de voorzitter ver der met een loterij waarvan de eerste prijs een doos boodschappen was. De volgende wedstrijd van de Knor haan wordt zaterdag 15 april om half drie gevist te Stavenisse. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust. R. Lisseveld-G. de Jonge 8,57-10; L. Bijl-K. Nagelkerke 4,86-10; J.K. Elenbaas-G. de Jonge 10-8,89; R. Lisseveld-A. Burgers 10-8,5; A. Demming-G. de Jonge 10-8,89; A. Schot-J. Niemantsver- driet 7,93-10. J. Niemantsverdriet haalde de hoogste serie van twaalf caramboles en het beste gemiddelde van 2,54. G. de Jonge speelde de kortste partij van negentien beurten. Tolrust won de returnwedstrijd tegen Op de Tuin uit Bergen op Zoom met 12,66 volgens Belgische telling. Tolrust speelde met zes man. Met de 25,45 winst die de biljarters eerder al haalden, eindigden ze met 38,11 punten. Voldoende voor de grootste beker. Maandagavond werd de laatste wed strijd voor de paaseieren gespeeld over twintig beurten en ook weer volgens Belgische telling. Eerste werd A. Demming met 16 punten. De overigen eindigden: 2 R. Lis seveld 15; 3 A. Burgers 13,67; 4 G. de Jonge 13,46; 5 W. Bijl 12,86; 6 K. Nagelkerke 11,35; 7 J. Tol 10,67; 8 G. Tol 10,53; 9 J. Niemantsver- driet9,98; 10 J.K. Elenbaas 8,75; 11 L. Bijl 8,15; 12 A. Schot 6,32; 13 Chr. Bal 6. J. Niemantsverdriet kreeg tien extra eieren voor de hoog ste serie van zeventien caramboles. A. Schot en Chr. Bal hadden de meeste poedels (dertien) en kregen ook tien extra eieren. Ouders van kinderen van openbare basisschool de Eevliet voeren op 7 en 10 april om half acht in 't Ouwe Raed'uus de toneelvoorstelling 'Wipsnor en Bakkebaard' op. Kaar ten voor deze opvoering zijn via de kinderen of op school te krijgen. Een 30-jarige man heeft woensdag een voordeurruit van een huurhuis ingeslagen. Volgens de politie was de reden hiervan gelegen in een ver stoorde relatie. De dader verwondde zich bij de actie flink en reed naar het Sint-Franciscusziekenhuis in Roosendaal. Daar werd hij om streeks negen uur op de behandelta- fel aangehouden. De man werd overgebracht naar het politiebureau in Tholen. Daar bekende hij en beloofde de schade te vergoeden. Omstreeks elf uur mocht de man met een proces-verbaal op zak weer naar huis. Bij de derde kruising waar men het dorp kan inrijden, naast de Stations straat en Oostdijk, komen drie licht masten. Hoofdingelande mevr. E.J.A. van Nieuwenhuijzen-van Iwaarden wees dinsdagavond tij dens de algemene vergadering van het waterschap op de gevaarlijke situatie bij de nieuwe kruising van de Luysterlaan met de Rijksweg. Ze had het probleem ook al bij de gemeente aangekaart en met succes. Dinsdagochtend bleek namelijk bij het waterschap net een brief binnen gekomen te zijn met het verzoek voor drie lichtmasten. Het water schap betaalt omdat die de Rijksweg onder zijn beheer heeft. De Natuurvrienden Sint-Philipsland organiseert zaterdag een vogelex cursie naar de Plaat van de Vliet. Madeion van der Zee leidt het uit stapje. Bij de Plaat van de Vliet wor den altijd grote groepen eenden en steltlopers aangetroffen. De excur sie begint om half tien op het par keerterrein bij de uitkijktoren op de Philipsdam. De openbare bibliotheek is met ingang van woensdag 19 april 's middags maar één uur open. Lezers kunnen er dan van twee tot drie uur terecht. De avondopenstelling, van kwart voor zeven tot kwart over acht, blijft gehandhaafd. De commissie ouderenbeleid orga niseert op woensdag 12 april de jaar lijkse paasmiddag in dorpshuis De Wimpel. Ds. D.J. van Eckeveld houdt een meditatie en het program ma wordt afgewisseld met samen zang en declamaties. Ook is er de gelegenheid om een broodmaaltijd te gebruiken. Alle inwoners van 65 jaar en ouder zijn welkom. Voor opgave en vervoer kan men nog tot morgen bellen met mevr. J. Quist- van Dijke tel. 2390 of mevr. P. ten Hove-Vaders 2740. De provincie heeft geen bezwaar tegen het plan van J.J. Verhage om een garage te bouwen bij zijn woning aan 't Keeten. Het bestem mingsplan Kern moet er voor wor den aangepast, want de bouwgrond heeft de bestemming 'tuin' en daarop niet gebouwd mag worden. Omdat naast de garage nog een tuinstrook van 1,3 meter overblijft, het bouw perceel grenst aan een door groen omgeven speelterrein en 't Keeten een doodlopende straat is, vindt de gemeente het bouwplan planolo gisch acceptabel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5