Taffel Foods wil de geurnorm verruimen Spelen met gevoel, dat is de essentie van de muziek' Profileren kleintjes stoort de PvdA Tholenaren krijgen de zak EO voert gesprek met achterban in Meulvliet COILlLlËCmiM Treintaxi nu ook tot aan stad Tholen Albert van Driel nationaal kampioen tubablazer Buurtbewoners bezoeken bedrijf J.K. Elenbaas eerste vervanger J.L. van Gorsel 'De jongelui willen stappen' Stormloop op gratis gft-compost op gemeentewerkplaats Donderdag 6 april 1995 Zeven bewoners van de Provincialeweg bij Scherpenisse hebben woensdag een bezoek gebracht aan Taffel Foods (voorheen Onion Specialties) in Sint-Maartensdijk. Het bedrijf stelde de buurtbewoners en een milieuambtenaar van de gemeente Tholen op de hoogte van de maatrege len die het bedrijf wil nemen om de (stank)overlast te verminderen. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT "Het zal mij niet overkomen, denk je, want er zijn nog meer goede muzikanten in Nederland." Albert van Driel uit Oud-Vossemeer stond zaterdagmiddag echter toch verrassend als nationaal kampioen tubablazer in de mid denklasse op het podium van de Veluwehal in Barneveld. Met 51 punten stak hij er met vlag en wimpel bovenuit. "Op Tholen is dat best wel uniek", zegt de 35-jarige muzikant. Moerland: Wij praten niet voor de krant De PvdA stoort zich aan de drang van de nieuwkomers in de gemeentepolitiek om zich te profileren. Ze kunnen dat ook veel makkelijker doen dan de grote partijen, meent raadslid M.A.J. van der Linde. "Als wij populair willen doen met een voorstel, moeten we eerst in onze porte monnee kijken. Maar een eenmansfractie hoeft niet te betalen", zei hij maandag tijdens een ledenvergadering van zijn partij. Misverstanden Terugfluiten Oud-Vossemeer Ronder van klank Kunstwerk Bestuursleden Walpot Vernieuwend File op de gemeentewerkplaats in Scherpenisse. Dat is een bepaald niet alledaags tafereel, maar deze week gebeurt het toch regelmatig. Maandag is de gemeente namelijk begonnen met het gratis verspreiden van com post die gemaakt is van het ingezamelde gft-afval. Met een bon uit de folder die huis-aan-huis is verspreid, kun nen alle Tholenaren nog tot en met zaterdag twaalf uur een zak van het vruchtbare spul ophalen. Erg druk Prima spul Taffel Foods wil een verruiming van de geurnorm in de hinderwetvergun ning die de gemeente drie jaar gele den verstrekte. Het bedrijf kan bijna voldoen aan de norm (van 98 per- centiel 1 GE (geurenheid) per kubie ke meter) maar kan niet garanderen dat dit onder alle omstandigheden gebeurt. Het bedrijf heeft een lucht- filterinstallatie op het oog die de geuruitstoot met ongeveer 60 pro cent vermindert. Stank was in maart punt van politie ke discussie in de regering nadat verschillende bedrijven er op aan drongen de normen te versoepelen. Minister De Boer ging daarmee akkoord. De gemeente Tholen wacht nu op de definitieve versie van de herziene stanknota om te bepalen of de geurnorm voor Taffel Foods in Sint-Maartensdijk ver ruimd kan worden. De bewoners zeggen een positieve indruk te hebben gekregen van het bedrijf. Ook de directie toonde zich na afloop tevreden over het onder houd. "We willen laten blijken dat we er serieus mee bezig zijn," zegt directeur M.H. van Meel. Ook milieuambtenaar S. Westdorp van Drie kopstukken van de Evangeli sche Omroep komen maandag naar gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Ze willen daar spreken over de veranderingen in het publieke omroepbestel. Voorzitter ds. A. van der Veer, Andries Knevel en Henk Binnendijk voeren maandagavond het woord. Via een forumdiscussie kunnen de aanwezigen vragen stel len en opmerkingen plaatsen. Daar naast vormen ontmoeting en samen zang een onderdeel van de avond. De bijeenkomst begint om half acht. Gezworene J.K. Elenbaas uit Poort vliet zal waarnemend-dijkgraaf J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer ver vangen wanneer die verhinderd is bij het waterschap Tholen. Gezwo rene J.L. Noom uit Scherpenisse fungeert als tweede vervanger. De nieuwe taakverdeling is gemaakt door het afscheid van dijkgraaf I.C. Hage. De vacature in de Zeeuwse waterschapsbond is opgevuld door gezworene J. Akkermans uit St. Annaland. Van Gorsel en Elenbaas maakten al deel uit van het bondsbe- stuur. In het centraal laboratorium van de Zeeuwse waterschappen zal Elenbaas Tholen vertegenwoordi gen met Noom als plaatsvervanger. In de gemeenschappelijke advies dienst is Van Gorsel benoemd met Elenbaas als waarnemer. In de com missie georganiseerd overleg van de Zeeuwse waterschappen wordt Van Gorsel de voorzitter met Elenbaas als plaatsvervanger. Gezworene G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vossemeer is benoemd tot lid van de belangrij ke stuurgroep fusie waterschappen. Binnen het waterschap Tholen zul len twee gezworenen de onroerende zaken gaan behandelen: Akkermans en Van Gorsel. Al die taken verval len 31 december a.s. wanneer het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilan den een feit is. de gemeente Tholen was te spreken over de manier waarop het bedrijf probeert naar een oplossing voor de overlast te zoeken en hoe het bedrijf de bewoners tegemoet treedt. Van Meel: "De installatie haalt nage noeg de norm waar we op 1 juli aan moeten voldoen. Die norm is geba seerd op het toenmalige stankbeleid. Dat wordt nu herzien. Als dat ver soepeld zou worden, dan kunnen we aan de eisen voldoen." Taffel Foods is nu in afwachting van een beslissing van de gemeente. Tot 1 juli heeft het bedrijf de tijd om maatregelen te nemen. "Maar dat halen we niet. Dan hadden we de installatie vorige week al besteld moeten hebben." Taffel Foods is al enkele jaren bezig te zoeken naar een methode om de geuruitstoot aan banden te leggen. Van Meel heeft samen met een ver tegenwoordiger van Haskoning uit Nijmegen de bewoners uitgelegd welke mogelijkheden er zijn beke ken en uitgetest. Bij het experimen teren vielen de resultaten van de luchtfilter aanvankelijk erg tegen. Later verbeterde het rendement. Van Meel:"We hebben de bewoners uit genodigd om te voorkomen dat er misverstanden ontstaan. We hebben problemen gehad met de installatie, die zijn nu verholpen. We zitten de zaak niet te traineren." De investering in de installatie bedraagt ongeveer drie ton. In totaal denkt Van Meel AVz ton nodig te hebben om de voorziening aan te leggen. Bewoner M.L. Schot van de Provin cialeweg noemt het onderhoud met Van Meel 'heel goed'. "Er wordt meegedacht. Ik heb begrip voor de situatie. Persoonlijk geloof ik dat het geval wel opgelost wordt. We zijn toen tegen de vetsmelterij opgeko men. Toen moest hier ook wat aan gedaan worden. Ze hebben al geïn vesteerd in de waterzuivering. Met die stankoverlast zal het ook wel goed komen." Bewoner B. Tanzer is echter wat huiverig voor het optrekken van de norm naar 10 geureenheden per kubieke meter waarover in de nieu we nota wordt gesproken. "Dat kan ook weer andere bedrijven aantrek ken die rond die grens stank kunnen veroorzaken. Dan schikt het geheel weer wat op naar boven. Of bestaan de bedrijven kunnen hun uitstoot opvoeren." De gemeente wacht de nieuwe richt lijnen af maar volgens Westdorp is het voor de gemeente moeilijk af te wijken van de verleende vergun ning. "In een beroepszaak kan dat moeilijk liggen." Westdorp wijst erop dat het bedrijf al zoveel moge lijk vet afvangt en de waterzuivering verbeterd heeft. "We hebben het bedrijf twee jaar gegeven om een keus te kunnen maken. Het is nu moeilijk want als het bedrijf voor deze investering kiest en het voldoet niet dan moeten we ze terugfluiten." De vereniging van de Nederlandse groenten-en fruitverwerkende in dustrie schrijft op 3 april aan haar leden dat in de herziene nota het onderscheid tussen 'hinder' en 'ern stige hinder' is vervallen. 'De over heden dienen een acceptabel hinder- niveau per inrichting vast te stellen, gebaseerd op een studie in de bedrijfstak. Van Meel voorziet hier een probleem omdat Taffel Foods de enige fabriek in Nederland is die uitjes bakt. "Er wordt meer aan de gemeenten overgelaten." De ge meente heeft alle rapporten gekre gen met gegevens over het onder zoek dat het bedrijf heeft verricht naar de mogelijkheden de overlast te reduceren. De koninklijke fanfare Accelerando in St. Annaland bracht hem maan dagavond in de Sakofahal hulde voor zijn grootse prestatie. Voorzit ter C. Vroegop bleek zo trots als een pauw op het Vossemeerse lid, dat sinds drie jaar bij Accelerando een flinke partij meeblaast, samen met zijn vrouw. Van Driel, die al drie keer een eerste prijs veroverde op een solistencon cours van de KNF Zeeland, waagde zaterdag de sprong naar het landelij ke topconcours van de KNF in Bar neveld. Vorig jaar haalde hij in Goes 52 punten in dc eerste afdeling en die klassering bracht Van Driel bij de top. De Oud-Vossemeerse familie Van Driel is op en top muzikaal. Ze begonnen allemaal bij de plaatselij ke fanfare O.V.M., waar Piet en Gerard nog meeblazen. Ko is inmid dels dirigent in Heerle, een andere broer musiceert in Alblasserdam en Albert speelt bij Accelerando. "Ik begon op 8-jarige leeftijd bij O.V.M., waar ik zo'n 19 jaar lid ben geweest. Op den duur kon ik er mijn draai niet vinden; ik zat er wat verlo- De collecte voor Simavi, die in het teken stond van de aanleg en verbe tering van drinkwatervoorzieningen in ontwikkelingslanden, bracht op Tholen en St. Philipsland totaal 2700 gulden op. Gevers en collec tanten worden hartelijk bedankt. Organisator van de Simavi-collecte in onze streek was dhr. A. Box hoorn, die op 28 maart is overleden. Hij heeft zich 25 jaar voor deze ver eniging voor directe steun aan medi sche projecten in ontwikkelingslan den ingezet. ren bij. Sinds ik bij Accelerando blaas, is mijn niveau omhoog gegaan en haal ik prijs op prijs. Het zit kennelijk in je, maar iemand moet het er uithalen." Tussen de twee fanfares in, was Albert van Driel nog vijf jaar lid van een blazersensemble in Bergen op Zoom. Daarna dacht hij erover om te stoppen, maar na twee maanden bleek hij toch niet zonder muziek te kunnen. Zijn vrouw Corina, die hij bij de muziekvereniging in Heerle leerde kennen, is ook zeer muzikaal. Zij bespeelt niet alleen de sopraan sax bij Accelerando, maar ze geeft er ook nog blokfluitles. Hoewel ze er altijd voor in de auto moeten stap pen, gaan ze samen toch graag naar de repetitie in St. Annaland. "Maar een concert geven, dat is het leuk ste", zegt Albert. "Musiceren voor mensen die met plezier luisteren. Vorig jaar hebben we samen met bewoners van het gezinsvervangend tehuis de Annewas gespeeld. Dat was gewoon een genot. En in ver enigingsverband maak je er natuur lijk ook wat leuks van." Albert van Driel heeft al een aantal "Ook al gedragen ze zich correct, als 700 tot 800 jongelui door de Voor straat lopen dan is er overlast." Die opmerking maakte wethouder P. van Schetsen op een ledenvergade ring van de PvdA, waar de proble matiek in het uitgaanscentrum Sint- Annaland aan de orde werd gesteld. "Kan dit door de fractie opgepakt worden?" wilde penningmeester J. Westdorp weten. Hij woont zelf in de Voorstraat. Fractievoorzitter I.C. Moerland zei dat de gemeenteraad er alleen over kan praten als over deze zaak een brief aan de raad wordt geschreven. Ook kan de frac tie zelf schriftelijke vragen stellen aan burgemeester en wethouders, jaren een eigen instrument, een eup honium of tenortuba. "Daarmee speel ik de eerste baritonpartij. Met een bariton zijn je mogelijkheden veel beperkter. De tuba is ronder van klank." De Vossemeerder oefent veel thuis. "En dirigent Pierre van Broekhoven begeleidt me. Omdat hij geen tijd meer heeft, krijg ik voortaan les van Marjolein Droogers uit Oud-Vossemeer, die aan het conservatorium studeert. Ik ben nu kampioen in de middenklas se, maar ik wil door naar de topklas se. Als ik bij de KNF Zeeland pro moveer, kan ik hogerop." In Barneveld had Albert van Driel concurrentie van muzikanten uit Zaamslag, Driebruggen en Reeuw- ijk. Zijn verplicht werk was de 2e Sonate van Luigi Cherubini, een Ita liaanse componist die leefde van 1760 tot 1842. Een stuk, toegespitst op de techniek van het instrument. Mevr. Besling uit Bergen op Zoom begeleidde hem op de piano. Albert's vrouw Corina was één van de circa honderd kriti sche luisteraars in de Veluwehal. "Ik dacht wel dat hij een eerste prijs zou halen, maar op het kampioenschap hadden we helemaal niet gerekend. Albert heeft kennelijk zijn dag gehad!" In het begin speelde Albert onzui ver, zo constateerde het jurylid. "Dat kwam door de zenuwen, maar ik trok goed bij. De opvatting van het stuk heeft alles goed gemaakt. Je moet er een soort kunstwerk van maken, spelen met gevoel, dat is de maar de schriftelijke beantwoording laat minimaal een maand op zich wachten. Dat er overlast voor de bewoners is, daarover was iedereen het eens. "Maar de jongelui willen stappen en dat is ook te begrijpen", zei raadslid M.A.J. van der Linde. Westdorp opperde de gedachte om de horeca gelegenheden te verplaatsen naar de rand van het dorp. "Het moet toch mogelijk zijn dat het gemeentebe stuur en de uitbaters tot een oplos essentie van de muziek. Dirigent Pierre van Broekhoven heeft die dynamiek wel aan het stuk gege ven." Albert van Driel is concoursen gewend, maar individueel komt het altijd nog meer aan de ribben dan in verenigingsverband. "Dan kun je op de groep steunen, maar bij een solis tenconcours komt het helemaal op jou aan. We moesten ook staande spelen en dat geeft ook meer spanning dan wanneer je rustig kunt zitten. Wan neer ze de punten geven, dan zijn de zenuwen nog een stuk talrijker dan tijdens het spelen. Na afloop is het bij mij niet gauw naar mijn zin. Je maakt meer fouten dan je jezelf toe staat. Ik was dan ook wel even stil, toen ik de meeste punten vergaard bleek te hebben." Vanaf 48 punten werd er een eerste prijs toegekend en Albert van Driel had er 51. Felicitaties, bloemen en de fraaie prijs van de KNF, een kunstwerk met trommelstokken en een notenbalk, waren zijn deel. Zaterdag is Van Driel met diverse andere Thoolse muzikanten aanwe zig op het solistenconcours van de KNF te Heinkenszand. Hij komt daar uit in de afdeling uitmuntend heid. Van Driel heeft een moeilijker stuk gekozen om zich verder te scherpen. Accelerando leverde eerder twee leden met een eerste prijs op een topconcours: Hans Goedegebuure op bugel in 1992 en Johan van Vos sen op slagwerk in 1993. Zij werden echter geen Nederlands kampioen, zoals Albert van Driel nu wel de nationale titel heeft veroverd. sing komen", meende voorzitter J. van Akkeren. Van Schetsen zei dat er bijvoorbeeld wat geregeld zou kunnen worden om te voorkomen dat barbezoekers glazen mee de straat op nemen. Kinderen krijgen. De stichting ambulante Fiom Zeeland heeft samen met het ziekenhuis Walche ren de brochure 'Kinderen krijgen: natuurlijk, nooit vanzelfsprekend'. Doel is informatie te verstrekken aan echtparen en vrouwen die voor de beslissing staan om al dan niet gebruik te maken van een onvrucht baarheidsbehandeling of voortplan- tingsonderzoek. Van der Linde wilde daarmee zeg gen, dat een kleine fractie een voor stel zou kunnen doen terwijl ze bij voorbaat weet dat er toch niet vol doende steun is om het ook te reali seren. De discussie was op gang gebracht door de aftredende penningmeester J. Westdorp, die wilde weten of de PvdA-fractie heeft afgesproken hoe ze reageert op kreten van andere partijen. "Dat hangt van de situatie en het onderwerp af', antwoordde fractievoorzitter I.C. Moerland. "Bovendien is het niet altijd gemak kelijk om op onverwachte dingen te reageren." Moerland stelde vast dat de raads- en commissievergaderingen langer duren nu er twee partijen bijgeko men zijn én de VVD-fractie uit nieu we mensen bestaat. Persoonlijk stoort hij zich eraan, dat het tijdens vergaderingen regelmatig nodig is dat de nieuwkomers worden bijge praat. En wat het profileren betreft: "We willen als PvdA herkenbaar zijn en dat is de beste profilering", aldus Moerland. "Wij praten niet voor de krant." Partijen die niet met een wethouder in het college verte genwoordigd zijn, kunnen makkelij ker praten, vindt Moerland. "We zijn de op één na grootste partij in de raad en dat vraagt bijvoorbeeld om zorgvuldigheid", meende voorzitter J. van Akkeren. "De kiezers hebben bepaalde verwachtingen en dus moeten we duidelijk maken waarom we bepaalde dingen wél of niet wil len." De rol van de schrijvende pers kwam in dit verband ook nog ter sprake. R. van Nijnatten uit Tholen en mevrouw I. v.d. Kooij uit Oud- Vossemeer zijn in het bestuur gekozen van de PvdA afdeling Tholen. Dat bestuur bestaat ver der nog uit secretaris M. den Haan en voorzitter J. van Akke ren. Laatstgenoemde wil over ongeveer een half jaar in ieder geval stoppen als voorzitter, maar blijft bestuurslid. Penningmeester J. Westdorp heeft het ook te druk en stopte er daarom mee. Doordat ze in de gemeenteraad is gekozen, moest eind vorig jaar ook mevrouw E.M. v.d. Wal-Vermeu- len haar bestuursfunctie al neer leggen. Al met al blijft het bestuur dus incompleet. Van Akkeren kondigde aan dat het bestuur zich de komende tijd intensief zal gaan bezighouden met het versterken van de afdeling. Ook pleitte hij voor het vaker deelnemen aan landelijke activiteiten. Met de PvdA-raadsleden is afge sproken, dat zij maandelijks een tientje in de afdelingskas storten. Op die manier wil men een potje creëren voor de volgende verkie zingen. Raadsleden betalen elk kwartaal ook al een bijdrage aan het landelijke bestuur, maar dat staat hier los van. Hoe er op SGP-raadslid L. Walpot gereageerd moet worden, daarover dachten de aanwezige leden ver schillend. Moerland bekritiseerde onlangs, op persoonlijke titel, de zeven kantjes met bezwaren die de Sint-Philipslander indiende tegen de begroting. "Ik vind dat we ons moe ten laten horen, want de kiezers stemmen ook op ons omdat ze vin den dat wij een tegenhanger moeten vormen", meende Westdorp. Maar A.P. Kornaat, die Walpot in de Sint-Philipslandse raad elf jaar lang meemaakte, vond het beter om de man maar te laten doen. "Als je tegengas geeft, wordt het alleen maar erger. Hij is een meester in het provoceren." Moerland zei dat de PvdA wél het gezicht moet tonen naar de achterban en wees op de ver- rechtsende invloed die Walpots zienswijze op de SGP-fractie zou kunnen hebben. Tot nu toe is hij een eenling binnen zijn fractie, stelde Van Akkeren vast. "Ik denk dat je als PvdA moet kijken naar het gedrag van de fractie en niet dat van de eenling." Verschillende keren werd de goede uitslag bij de gemeenteraadsverkie zingen ter sprake gebracht. Niemand had verwacht dat de PvdA vijf zetels zou behouden. "Het CDA en de VVD hebben ons zelfs op de schou der geklopt omdat we het zo goed hebben gedaan", zei Moerland. Ook naar de verkiezingscampagne is achteraf door andere partijen met een wat jaloerse blik gekeken. In die campagne had penningmeester Westdorp een fiks aandeel, zo bleek uit de woorden van Van Akkeren. "Een campagne moet anders zijn. Vernieuwend, en opvallend ten opzichte van de rest", zei Westdorp. Van der Linde complimenteerde het bestuur met het vele werk dat voor de campagne is verzet. De slechtere uitslag voor de provin ciale staten weet Moerland niet alleen aan de lage opkomst. "Dat er geen Thoolse kandidaat op de lijst stond, heeft de PvdA stemmen gekost. Ik heb daar verschillende opmerkingen over gekregen." Sinds kort rijdt de treintaxi van Ber gen op Zoom ook naar het stadje Tholen. Voorheen stopte de rit bij Halsteren. De treintaxi vervoert mensen van en naar het station voor een vast bedrag. Op vertoon of bij de aankoop van een geldig treinkaartje, kan men bij de NS een treintaxibiljet kopen. Daarmee kan men dan vanaf het station naar een bestemming binnen een bepaald gebied gebracht worden. Vanuit Bergen op Zoom rijdt de treintaxi naar de bebouwde kom van Tholen, Halsteren, Hoogerheide, Huijbergen, Kladde, Lepelstraat en Woensdrecht. Men kan ook thuis door de treintaxi opge haald worden voor een rit naar het station toe. Als men dan nog geen treinkaartje en taxibiljet heeft, kan men een treintaxibiljet bij de chauffeur kopen. Dan moet echter wel een aanbetaling op het trein kaartje worden gedaan. Die wordt aan het loket van de NS verrekend. De treintaxi rijdt van zeven uur 's morgens (op zon- en feestdagen van acht uur) tot de laatste nachttrein. Aangezien de taxi meerdere perso nen tegelijk vervoert, is er volgens de taximaatschappij een wachttijd van maximaal een kwartier. Voor een rit naar het station moet men minstens een half uur van tevoren bellen. Bedrijfsterrein. Het bestemmings plan voor de uitbreiding van het bedrijfsterrein te Sint-Philipsland met ongeveer 1,3 hectare is goedge keurd door gedeputeerde staten. op de gemeentewerkplaats, 's Mid dags had men er al zo'n 450 zakken compost uitgedeeld. "Het is echt heel erg druk", vertelt ambtenaar P. van Zijst die op de eerste dag zelf een oogje in het zeil hield. "Soms staan er gewoon een paar auto's ach ter elkaar in te laden. Ik verwacht eigenlijk dat het zaterdag nog wel veel drukker zal zijn. Dan zullen we toch wat mensen achter de hand moeten houden om hier bij te sprin gen." In eerste instantie werden er 4000 zakken van 25 liter gft-com post afgeleverd op de gemeente werkplaats. Maar daar kunnen er Het initiatief voor deze actie, die in heel Zeeland wordt gevoerd, komt van het openbaar lichaam afval- stoffenverwijdering midden- en noord-Zeeland (Olaz). Zo wil men laten zien wat er met het gescheiden ingezamelde groente-, fruit- en tuin afval gebeurt. Bovendien moet het de mensen aanmoedigen door te gaan met de scheiding van het afval. Maandagmorgen (de eerste dag waarop men de bodemverbeteraar kon halen) was het meteen al druk nog eens 4000 bijkomen. "Er zijn in de gemeente zo'n 9000 huizen, maar we verwachten dat een deel van de mensen niet om de compost zal komen. Landelijk is dat zo'n vijftig procent", legt Van Zijst uit. Om de mensen een blik te gunnen op het produkt, staat er een open zakje naast de palets. "Kijk, daar is toch helemaal niets mis mee? Prima spul. Het ziet er exact zo uit als gewone compost en het is van een goede kwaliteit", zegt Van Zijst ter wijl hij de bruine bodemverbeteraar door zijn handen laat glijden. Blijk baar denken ook veel Tholenaren er zo over, want dinsdag was het al net zo druk als maandag. Er waren 's middags al zo'n 1200 zakken de deur uit. Velen laten het niet bij één zak je, maar nemen er gelijk twee, drie of zelfs tien mee. Voor een buur man, oude vader of moeder of gewoon voor zichzelf. "En dat werkt wel lekker. Het is voor ons gemak kelijker om in één keer tien zakken te laden dan in tien auto's één zak. Dat is niet alleen gemakkelijk voor ons, maar het spaart ook nog eens een beetje het milieu doordat er min der auto's hoeven te rijden", zegt ambtenaar A.G. Deurloo die de uit gifte coördineert. "Er zijn mensen die bij buren en kennissen langs de deur gaan om bonnetjes te verzame len en die komen dan om een aantal baaltjes tegelijk." Gisteren rond het middaguur waren zo'n 1700 zakken compost wegge geven. Deurloo verwacht niet dat de tweede lading van 4000 zakken nodig zal zijn. "Het gaat eigenlijk boven verwachting goed, maar als ik de aanloop zo eens bekijk, verwacht ik niet dat we 8000 zakken weg krij gen. Maar we kunnen de compost op afroep laten komen. Dus als we den ken dat we er te kort krijgen, laten we een nieuwe lading komen. De mensen hoeven daarom niet bang te zijn dat er nee verkocht wordt." Op de gemeentewerkplaats was er begin deze week een stormloop op de zakken gft-compost. Er moest zelfs constant iemand voor het laden aanwezig zijn. Dhr. Ponse voorziet hier dhr. Niemantsverdriet van een gratis zak. Albert van Driel uit Oud-Vossemeer met zijn nationale KNF-prijs, rechtsvoor de bloemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3