Jong geleerd VISSER Plaatselijk nieuws DAG EN NACHT X EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 april 1995 Tholen Koffieochtend Zonnebloem Klaverjassen Jubileum Eben-Haëzer Bestelauto gestolen Botsing Van Glymes- straat Bouwplannen akkoord Vogelexcursie Woningen Van Berchemstraat Herstel kozijnen Oud- Vossemeer Havermans leidt wielercomité Vosmeercup Anbo op reis Nieuwe voorzitter Zwaluw R. Hendrikse winnaar Treffers Pluus huldigt leidster Sint- Annaland Kleuterschool heeft nieu we kozijnen nodig Doorgereden Armslag 5 mei dankzij collecte Helmen van papier Biljarten Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Nieuw bestuurslid chr. school Jongeren, geef ze de ruimte Afscheid van juffrouw De Rooij U zij de glorie Ruim 500 bezoekers op griezelavond Casem- broot Stavenlsse EHBO-examens Sint- Maartensdijk Rehoboth in Sint Maar- tenshof Bouw loods Geslaagd voor reanimatie Klaverjassen Verkoping Visnet Aanrijding Dorpsweg Bouw garage Concert Euterpe Toerclub ter ziele Weekend diensten >U De Zonnebloem organiseert woens dag 19 april een koffieochtend in Hof van Holland. De ochtend is bedoeld voor gasten van de Zonne bloem en degenen die regelmatig bezoek ontvangen van mensen van de Zonnebloem. Ook de afdeling Oud-Vossemeer en mensen uit Ten Anker zijn uitgenodigd. Men kan zich ondermeer opgeven bij V. Rens tel. 3697 en A. Heijdra in Oud-Vos semeer tel. 01667-2395. Coby Leijdekkers heeft donderdag met 5346 punten de 24-ste competi tiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Er deden zestien spelers mee. Als eerste vijf eindig den: 1 Coby Leijdekkers 5346 p; 2 Joke van Gink 5294 p; 3 Arthur Oostinga 5154 p; 4 Carlo Hage 4998 p; 5 Cor Prince 4804 p. Ter gelegenheid van het feit dat directeur A.J. Nederlof 25 jaar ver bonden is aan de basisschool Eben- Haëzer, wordt er zaterdagmiddag van half drie tot vier uur een receptie gehouden in Meulvliet. Daarbij zijn niet alleen ouders, maar ook andere belangstellenden en met name oud leerlingen van harte welkom. Van zaterdag op zondag is van een parkeerterrein aan de Mossellaan (vlakbij de Molenvlietsedijk) een witte bestelauto gestolen. Het gaat om een Mazda E2200. De diefstal vond vermoedelijk plaats tussen zaterdagavond half zeven en zon dagmiddag één uur. Getuigen of mensen die iets bijzonders gezien hebben, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Lichte schade was zaterdag het gevolg van een aanrijding in de Van Glymesstraat. Een 19-jarige auto mobiliste uit Bergen op Zoom nam de bocht van de Jan van Bloisstraat naar de Van Glymesstraat te ruim. Daardoor raakte ze met de rechter- voorkant van haar wagen de linker voorzijde van de geparkeerde auto van een 26-jarige man. De zaak werd door de politie afgedaan met een rapport voor de verzekering. Gedeputeerde staten hebben geen bezwaar tegen het bouwplan van H.R. Slooff, die de voorgevel van zijn cafetaria in de Kerkstraat wil aanpassen. Ook S.M.F. Nesen mag een schuurtje bouwen bij zijn huis aan de Bebouwdendam. De toe stemming is nodig omdat beide per celen liggen binnen het beschermd stadsgezicht. Zaterdag organiseert de natuurver- eniging een excursie voor de jeugd van ongeveer tien tot twaalf jaar. Deze keer worden er vogels beke ken bij de Philipsdam. Daar zijn in deze tijd van het jaar tal van trek- en broedvogels te zien zoals kluten, grutto's en ganzen. Met behulp van verrekijkers en telescopen kan men die vanaf de Philipsdam goed bekij ken. De deelnemers vertrekken om half negen vanaf de Markt en om ongeveer half twaalf is de excursie afgelopen. Vier woningen op ruime kavels. Die gaan gebouwd worden op de plek waar enkele jaren geleden de voor malige school, het laatst in gebruik bij de montessorischool, is afgebro ken. Het terrein dus achter de Burg. van Berchemstraat en het Burg. Wagthoplein. In het door de gemeente ontwikkelde plan wordt ook rekening gehouden met de wens van de bewoners van de Kotter- straat, om het speelterrein tussen de brug en het Van Henegouwenplant- soen geschikt te maken voor de jeugd van 8 tot 10 jaar. Aan het schoolgebouw van De Regenboog moeten de kozijnen in zeven puien aangepakt worden. Bij de kunststof kozijnen zijn destijds ook metalen profielen toegepast. De profielen gaan nu roesten doordat water binnendringt via gescheurde kitranden. Als het probleem niet wordt aangepakt, kan dat leiden tot schuiframen die niet meer functio neren en spontane glasbreuk. Het gemeentebestuur zal de kosten van het herstel vergoeden, maar stelt als voorwaarde dat eerst één kozijn wordt gedemonteerd om te onder zoeken hoe het probleem opgelost kan worden. Het wielercomité is weer op volle sterkte. In de vacature, ontstaan door het vertrek van voorzitter G.P.A.M. Uijtdewilligen, is P.J.L. Etienne benoemd. Tot nieuwe voor zitter van het veertienkoppige co mité is Ant. Havermans gekozen. Havermans is nog maar enkele jaren lid van het comité, maar geen onbe kende in het wielerwereldje. Zo is hij al langere tijd bestuurlijk actief in de West-Brabantse Jeugdwieler- bond, een organisatie waarbij zo'n 160 jeugdige rennertjes zijn aange sloten. Havermans volgt nauwgezet zijn twee kleinzoons die fietsen. Daarnaast is hij zelf al bijna 25 jaai lid van een toerclub in zijn vorige woonplaats Rilland. De biljartstrijd om de Vosmeercup is weer van start gegaan. De eerste ontmoeting was die tussen Hof van Holland en Effe Klusse. Hof van Holland moest het met vier spelers doen. Zelfs de reserves waren niet beschikbaar. Het werd dan ook 8-2 voor Effe Klusse dat ook liever met vijf tegen vijf had gespeeld, maar de reglementen van de Vosmeercup laten niet toe dat iemand twee keer in één wedstrijd speelt. Het had toch 7-3 kunnen zijn als H. Punt van Hof van Holland in zijn nabeurt een vrij wel niet te missen carambole had gemaakt. Dat deed hij echter niet. Uitslagen: D. van Dam-T. Schot 2- 0; C. Witkam-H. Punt 2-0; J. van Meer-T. de Reus 0-2; J. Vaders-J. Bosters 2-0. Kot 1 had in de eerste drie partijen geen antwoord op het agressieve spel van Kot 2. Het eerste team stond dan ook al snel met 0-6 achter. Pas in de vierde partij kwam er een kentering doordat H. van Daalen won. P. Vroegop sleepte er in de nabeurt nog remise uit en zo werd de eindstand 3-7. Uitslagen: A. van Daalen-P. Vroegop 1-1; A. Brusse- laars-H. van Daalen 0-2; P. de Jager- H. Potappel 2-0; M. Goudzwaard- M. van Hees 2-0; C. van Steenpaal- T. v.d. Logt 2-0. De Poedelaars kwamen ook al snel op een 0-6 voorsprong tegen De Treffers. C. Timmermans leed het eerste puntverlies bij de Poedelaars. In de nabeurt kwam hij met wat geluk nog naast J. van Meer: 1-7. J. Geuze van de Treffers won de slot- partij van J. Hermans en zo werd de eindstand 3-7. Uitslagen: C. Bur- gers-E. van Hees 0-2; N. Rooijak- kers-R. Luijs 0-2; J. Burgers-D. Hendrikse 0-2; J. van Meer-C. Tim mermans 1-1; J. Geuze-J. Hermans 2-0. De kortste partijen in de eerste ronde van de Vosmeercup besloegen zeventien beurten en kwamen op naam van J. Vaders en J. Geuze. De hoogste serie van elf caramboles werd gemaakt door J. Vaders en J. Geuze haalde het beste gemiddelde van 2,23. Effe Klusse gaat momen teel aan de leiding met acht punten. Vandaag wordt er gespeeld: De Treffers-Kot 1 en Effe Klusse-De Poedelaars. Morgen speelt Kot 2 tegen Hof van Holland. Tijdens de ledenvergadering van de Anbo werd het jaarlijkse reisje besproken. Deze keer is dat op 17 mei en gaat door Zeeland. Er is een koffiestop in Kortgene en daarna gaat men naar Vlissingen waar een kijkje genomen wordt op de boule vard. Daarna is de Delta-expo op Neeltje Jans aan de beurt waar ook een rondvaart gemaakt wordt. Via de stormvloedkering en Flakkee terug naar de Vossenkuil. Het bestuur van de Anbo-afdeling is zaterdag ook op de voorjaarsbeurs in Sint-Annaland te vinden. Op de ledenvergadering werden de aftre dende bestuursleden A. Geuze en Adr. Havermans herkozen. A. Havermans Dzn. is gekozen tot voorzitter van postduivenvereniging de Zwaluw. J. Egberts legt deze functie na achttien jaar neer. In oktober neemt hij officieel afscheid. Ook de bestuursleden J. Schetters en R. Voormeulen waren aftredend. Voor hen kwamen I.K. Berkey en J. Burgers in de plaats. De vluchten beginnen zaterdag weer. Door ook zijn laatste partij te win nen, is Rein Hendrikse winnaar geworden van de competitie van bil jartvereniging De Treffers. Met in totaal 278,28 punten bleef hij Dick den Hollander ruimschoots voor. Den Hollander haalde 270,73 pun ten. Karei Hommel legde beslag op de derde plek met 268 punten. De kortste partij van de competitie (zes tien beurten) werd gespeeld door Johan van Meer. De hoogste serie in één partij kwam op naam van Den Hollander. De uitslagen van de laatste competi tiewedstrijd: J. van Meer-P. Hom mel 10-5,27; N. Rooijakkers-H. Hommel 10-9,67; K. Geuze-J. Etiënne 6,27-10; R. Hendrikse-P. de Leeuw 10-7,84; K. Hommel-J. Bur gers 9,66-10; D. den Hollander-C. Burgers 7,05-10. K. Hommel maak te de hoogste serie van twintig ca ramboles, de kortste partij van 22 beurten kwam op naam van J. van Meer en C. Burgers haalde het beste gemiddelde van 2,68. Het bestuur van peuterspeelzaal De Pluus heeft zaterdag leidster Lia Hopmans in het zonnetje gezet. Ze was 12_ jaar leidster. Een uniek jubileum bij een peuterspeelzaal en daarom werd haar een receptie aan geboden. Die was met ongeveer 175 personen zeer druk bezocht. Alle peuters waren natuurlijk present om hun koperen juf met erebogen te huldigen. Maar ook ouders, oud bestuursleden en vertegenwoordi gers van scholen en verenigingen. Voorzitter M. Eversen sprak de jubi laris toe en overhandigde haar als cadeau een plakboek, waarin met foto's, kranteknipsels e.d. de hele loopbaan bij De Pluus in beeld was gebracht. Tot zijn verrassing werd Eversen zelf ook gefêteerd, omdat hij in december vorig jaar l21/2 jaar voorzitter was van De Pluus. Behalve Lia Hopmans is ook Geke Smit leidster van de peuterspeelzaal, die is gehuisvest in de voormalige brandweerkazerne aan de Bou Kooijmanstraat. Over vijf dagdelen verspreid telt De Pluus drie groepen met in totaal 38 peuters. De chr. kleuterschool heeft dit jaar nog nieuwe kozijnen nodig. Hope lijk met steun van het rijk, zei pen ningmeester G.D. Roeland woens dagavond op de ledenvergadering van de School met de Bijbel. Wan neer dat niet het geval is, zullen de reserves aangetast moeten worden. In 1994 was er een nadelig saldo van bijna 30 mille op een totaalbedrag van 672.761 gulden, maar de pen ningmeester legde uit, dat dit vooral werd veroorzaakt door de toevoe ging van 25.000 gulden aan de reserve onderwijsleerpakket. "Het valt dus wel mee. Het eigenlijke tekort is nog geen 4000 gulden." Roeland gaf aan, dat de reverve gevormd is voor een inhaalslag van lesmethoden. Hij noemde de finan ciële positie van de school goed. Behalve de kozijnen, staat er dit jaar ook de vervanging van het versleten orgel op het verlanglijstje. Vanuit de leden werden nog vragen gesteld over de hoge schoonmaakkosten, de nascholing en het ontbreken van een meerjarenraming. Naast de school- exploitatie is er nog een vereni gingskas, die een voordelig saldo van 3902 eulden noteerde. Maandag ld april a.s. haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Nog geen half uur stond de auto van mevrouw J.A.V. dinsdag rond de middag op de Molendijk. Toen ze ermee wilde wegrijden, ontdekte ze dat er iemand tegen de zilvergrijze Citroën was gereden. Wie, dat is onbekend. Aan de auto is voor meer dan duizend gulden schade toege bracht, ondermeer een kapotte spie gel en enkele fikse krassen. De poli tie vraagt eventuele getuigen om contact op te nemen met het bureau. De huis-aan-huis collecte voor de viering van 50 jaar bevrijding op 5 mei heeft ƒ2671,65 opgebracht. Voorzitter J.W. van Popering meld de de opbrengst maandagavond in de Wellevaete tijdens de vijfde bespreking van de Dorpsgemeen schap over het programma voor 29 april, 4 en 5 mei. De voorzitter was ingenomen met de bijdragen van de inwoners. "We hebben nu meer arm slag voor onze activiteiten", liet hij weten. De gemeente geeft een subsi die van ƒ1530,75. Dat is lager dan geraamd omdat er eerst sprake was van 4 gulden per schoolkind, wat 1800 gulden zou opleveren. Voor de verschillende onderdelen van het programma werden de punt jes nader op de i gezet. Naast de bewoners van de Burg. Smithstraat gaan ook de bewoners van de Bie- rensstraat en Nieuwstraat gevelver siering aanbrengen. De Plattelands vrouwen bekijken nog of ze rozen kunnen knippen om de leilinden in de Voorstraat te versieren. Midden standsvereniging Activa zal daar voor feestverlichting zorgen. Win keliers kunnen hun etalages ook aanpassen met 50 jaar bevrijding als thema. Voor de optocht van versier de fietsen e.d. zijn er inmiddels acht grote wagens aangemeld. Bij de zes kamp is de twaalfde ploeg aange meld, zodat ook dat rond is. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke zet op bevrijdingsdag drie wagens in bij de optocht. De peuters zullen het thema 50 jaar bevrijding uitbeelden. Verschillende ouders zijn al drie avonden bij elkaar geweest om o.a. helmen van papier maché te maken, alsmede bloemen van plastic tasjes. Er is alleen nog gebrek aan plastic tassen in de kleuren rood, wit en blauw, oranje stof en takken groen. Leidsters, bestuursleden en ouders zetten hun beste beentje voor. Wie nog mee wil helpen bij Olleke Bol leke is van harte welkom. Naast de optocht op 5 mei organiseert de peu terspeelzaal zaterdag 29 april een fancy fair, zodat er veel voorberei dend werk nodig is. Bij biljartvereniging De Hoop ver loor J. Keur zijn partij tegen K. Smits ruim met 6,36-10. W. van Oudenaarde verloor wederom, dit maal van G. Rijnberg met 6,58-10. M. Elenbaas moest ook weer eens de winst uit handen geven in de par tij tegen L. Menheere die met 5,67- 10 won. Mevr. E. van Poortvliet speelde de kortste partij van 21 beurten. Haar tegenstander was J. Mosselman die nipt verloor met 9,39-10. D. van Wijk haalde welis waar het beste gemiddelde van 2,4, maar verloor toch zijn partij van R. Scherpenisse met één carambole verschil: 9,82-10. G. Rijnberg had de hoogste serie van elf caramboles. Arné van Vossen gaat na de eerste, ronde aan de leiding bij de junioren, donderdag, vrijdag en zaterdag 6, 7 en 8 april MAGERE HAMLAPPEN 1 kg10.95 SCHNITZELS 100 gram1.70 NASI-VLEES 500 gram5.25 PALINGWORST 100 gram1.30 ONTBIJTCERVELAAT 100 gram2.25 ROSBIEF 100 gram2.95 SELLERIJSALADE 100 gram1.30 maandag, dinsdag en woensdag 10, 11 en 12 april RIBLAPPEN 1 kg15.00 VERSE WORST 1 kg8.50 RUNDERGEHAKT 1 kg10.50 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN Spaar nu gratis muntjes bij de vleeswaren vnor een paaskuiken-eierdopje Advertentie I.M. gevolgd door Dennis Vroegop. Ook in de tweede ronde won Arné van Sjaak van Vossen, zij het nipt met 10-9,47. Jeroen Fase en Dennis Vroegop deelden de punten: 10-10. Wilko Elenbaas speelde de kortste partij van zeventien beurten, haalde de hoogste serie van vijf caramboles en had ook het beste gemiddelde van 1,1. Elenbaas' tegenstander - Jeroen Moerland - haalde het minste aantal punten tot nu toe, namelijk 0,66. Met dit trieste record verwijst hij de 1,31 van senior Henk Keur naar een tweede plek. Wilko Elenbaas won de partij met 10-0,66. W.D. Heijboer Lzn. is woensdag avond tijdens de ledenvergadering van de School met de Bijbel nipt gekozen als nieuw bestuurslid. Hij kreeg 13 stemmen, tegenover J.W. van Driel 12. Heijboer, die werd gekozen in de vacature D.K. Bruijn- zeel, maakte eerder deel uit van de inmiddels opgeheven medezeggen schapsraad. Het periodiek aftreden de bestuurslid C. Vroegop werd met 19 stemmen herkozen. D. Quist kreeg er 3, blanco stemmen waren er eveneens 3. Voorzitter M.C. den Engelsman bedankte Bruijnzeel, die 17 jaar deel uitmaakte van het schoolbestuur en zich met name ver dienstelijk had gemaakt voor het straatwerk. Hij was de laatste die nog in het bestuur van de chr. kleu terschool heeft gezeten, waarmee de lagere school in 1983 is gefuseerd. Bruijnzeel kreeg het gebruikelijke herinneringsbeeldje, gereedschap en een oude foto van een schoolreisje naar Rhenen dat hij destijds als leer ling meemaakte. In zijn openingswoord toonde de voorzitter zich bezorgd over de toe nemende druk op het personeel door grote veranderingen in het onder wijs, zoals fusies. Bovendien groei en de krachten en machten tegen de identiteitgebonden organisaties, zei de voorzitter, die de Franse revolutie aanhaalde met vrijheid, gelijkheid en broederschap. "Die vrijheid is meer een bandeloze, normloze vrij heid. De weerzin tegen het echte christendom neemt toe, maar wees in geen ding bezorgd. Laat Hem voor alles zorgen." Als tekst voor zijn inleiding had hij Philippenzen 4:1-4 gekozen. Vice-voorzitter J.P. van Dijke sloot de ledenvergadering met dankgebed. Op 7 september is de schooldienst gepland in de N.H. Kerk met ds. Mulder van de Geref. Gem. uit Capelle a/d IJssel als voor ganger. In het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente werd vrijdag avond de jaarvergadering gehouden van de jeugdverenigingen. Na het openingswoord en gebed gaven enkele leden van de meisjesvereni ging in een jaarverslag de activitei ten in het afgelopen seizoen weer, waarna Comé van Strien met zijn dia's een beeld gaf van de actie voor de Karen-vluchtelingen, die in 1994 werd gehouden. Door ondermeer een talentenjacht, een ballonnen wedstrijd, een stepmarathon en een verkoping werd ruim 7000 gulden door de jongeren ingezameld. Na de terugblik werd er aandacht besteed aan het thema van deze avond: 'Jongeren...geef ze de ruim te!'. Met een stemmenspel liet meis jesvereniging Shalom zien welke plaats jongeren in de Bijbel inne men. Na de pauze toonde jeugdver eniging Spoor 7 de plaats van een jongere in het gezin. Bij het volwas sen worden moet de jeugd steeds meer keuzes maken. Dit werd ver duidelijkt door een diaklankbeeld van jeugdvereniging Ichthus, waarin twee vriendinnen werden gevolgd. Duidelijk werd hoe de vriendschap bij het volgen van het voortgezet onderwijs dreigde uit elkaar te groeien, doordat de ene bewust koos voor christelijk onderwijs. Ook in de vrijetijdsbesteding werd de schei ding duidelijk. Zaterdagavond naar de jeugdvereniging of naar de Voor straat? Na het klankbeeld discussieerden de jeugdleiders over de ruimte die voor de jongeren beschikbaar is. De vraag werd opgeroepen of er geen gezellige en sfeervolle ruimte kon komen voor de jeugd. Op deze dis cussie haakte jeugdleider Dinant Quist in die een plan ontvouwde om de zolder boven het verenigingsge bouw te verbouwen tot een vaste plaats voor de bijeenkomsten van de jeugd. De bouwcommissie heeft begroot dat de kosten ruim 70.000 gulden bedragen. Quist deed een beroep op de gemeenteleden om door een vrijwillige gift het plan te steunen en de jongeren de ruimte te geven. Aan het einde van de jaarvergade ring verzorgde jongensvereniging 'Samuël' de ontspanning, waarbij de aanwezigen werden getest in hoe verre zij de oproep van jongeren om ruimte hadden begrepen. Nadat door Anja Menheere een geschenkenbon was overhandigd aan Comé van Strien voor het maken van de klank beelden sloot ds. Meeuse de jaarver gadering met dankgebed. "Ik hoop dat er per 1 januari 1996 een vacature ontstaat", zei directeur M.D. Baaij woensdagavond op de ledenvergadering van de School met de Bijbel. Niet omdat hij kleuter leidster juffrouw J. de Rooij graag kwijt wil, maar omdat de directeur haar de vervroegde uittreding gunt, na zo'n lange loopbaan in het onder wijs. "Ik hoop dat de vut op 1 januari nog bestaat", zei Baaij. Als er een vacature komt, zal die in elk geval vervuld worden, want het leerlin genaantal van 186 is volgens de prognoses de komende vier jaar sta biel. Dit gelet op de kinderen van ouders die nu al leerlingen hebben en een groei van vijf nieuwe gezin nen per jaar. De School met de Bij bel telt 246 leden, 40 begunstigers en 6 ouders die de uitgangspunten onderschrijven. Bij de rondvraag kwamen nog diverse zaken aan de orde, zoals de eventuele aanleg van een schoolhof, het niet gelijk lopen van de voor jaarsvakantie met andere scholen, het niet meedoen aan de eilandelijke sportdag met de mogelijkheid van een eigen ontspanningsdag voor chr. scholen en het toelaten van vrouwen tot de vereniging, wat nu nog statu tair is uitgesloten. Onder grote belangstelling is zater dag in de N.H. Kerk een paaszang- avond gehouden. Er waren indruk wekkende programma-onderdelen bij met drie koren, samenzang en de trompettisten Imanda en Hans Goe- degebuure. Pastoraal medewerker J. Prins sprak over 'Waakt of slaapt u?' naar aanleiding van Efeze 5:1-14. Het christelijk gemengd zangkoor VZOS en het jongerenkoor Young Voices, beide o.l.v. Rinus van Gor- sel en het kinderkoor Soli Deo Glo ria o.l.v. Heieen Troost traden afzonderlijk op en gezamenlijk. Leen Heijboer zorgde voor de orgel begeleiding bij de samenzang en de koren. Tot slot werd staande 'U zij de glorie' gezongen. De collecte bracht 674 gulden op. De kinderen van openbare basis school De Casembroot hielden don derdagavond een griezel- en knuf feltentoonstelling in de school. De gangen en lokalen waren versierd met griezels, spookjes, spookkaste len en knuffeldieren. Door de gang bewogen zich onheilspellende spo ken, gehuld in lakens. Hoewel het niet de bedoeling was, waren som mige van deze geesten zonder al te veel moeite te herkennen als leer ling. Meer dan 500 ouders en belangstellenden bezochten de ten toonstelling. In de kantine kon men onder het genot van een drankje ook de bekers bekijken die de 'Casem- brootse wereldkampioenen' hadden gewonnen tijdens een indoortoer- nooi in de Wellevaete. In elke groep waren er een winnaar en winnares. Deze waren in groep 3: Nicky Mos selman en Erik Neef. Groep 4: Ani ta van der Jagt en Joris Verkouteren. Groep 5: Andrea Goedegebuure en Joeroen Borst. Groep 6: Jannie Bou logne en Renko Tempelaars. Groep 7: Ernella Bazen en Jack Rijnberg. Groep 8: Gaby Tempelaars en Arno Vorstenbosch. Voor de pechvogel - Wesley Verhoef - was er ook een beker. Na afloop van de tentoonstel ling werden de prijzen uitgereikt. Er breken voor de leerlingen drukke tijden aan. Dinsdag begon het pro ject 'Wonen en techniek' in groep 7. Dit project duurt twee maanden en in die tijd leren de kinderen onder meer maquettes bouwen en metse len op de Streekschool West-Bra bant. Het project is georganiseerd door het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Vanmiddag om drie uur openen de kinderen van de groe pen 3 tot en met 8 de consumenten beurs in de veilinghallen door het oplaten van ballonnen. Ook de groe pen 1 en 2 laten ballonnen op, maar zij doen dat op hun eigen speel plaats. Predikbeurten Tien cursisten van de EHBO-afde- ling hebben het eenheidsdiploma behaald en de toets verbandleer afgelegd. De geslaagden zijn: Marien Klippel, Leen van Haaften, Mirjam Moerland, Tinus Moerland, Willie Priem, Peter van Haaften, Dineke Roozemond, Jaap Suurland, Sandra Potappel en Bram Rijnberg. Vrijdag werd op de Rehobothschool het examen jeugd-EHBO A afgeno men. Alle 28 leerlingen die hieraan meededen zijn geslaagd. Dinsdagavond om zeven uur treedt het Rehobothkoor op in de recreatie zaal van bejaardentehuis Sint-Maar- tenshof. De avond staat in het teken van Pasen. Alle belangstellenden zijn welkom. De gebroeders C. en L.J. Koopman mogen een loods bouwen bij hun bedrijf aan de Kastelijnsweg. De provincie heeft geen bezwaar tegen het aanpassen van het bestemmings plan hiervoor. De loods wordt gebruikt voor het stallen van werk tuigen en machines, alsmede voor de opslag van akkerbouwprodukten. Voorheen huurde het bedrijf hier voor ruimte aan de Provincialeweg, maar die ging in augustus vorig jaar door brand verloren. Door de nieuw bouw bij het bestaande bedrijf te plegen, wordt versnippering tegen gegaan en dat is ook bedrijfsecono misch gezien aantrekkelijk. Ook de uitbreiding van het kantoor van Beter Wonen aan de Haven stuit niet op bezwaren bij de provincie. Deze jonge Stavenissenaar wilde zaterdag bij de brandweerwedstrijden in zijn dorp het naadje van de kous weten. Heel belangstellend volgt hij spuitgasten van de bedrijfsbrandweer Isover uit Etten Leur. Zie verder pagina 13. Zondag 9 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18. 30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Baas, Fijnaart. do 13/4 19 u. ds. Balk, avondgebed. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Van der Spek. do 13/4 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Voortman, Den Bosch. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard, do 13/4 19 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. Er is dringend behoefte aan meer kantoorruimte en daarom bouwt de woningstichting in de hoogte. Het, volgens de gemeente erg verouder de, bestemmingsplan moet daarvoor worden aangepast. Zowel voor Beter Wonen als voor mevrouw A. Potter geldt, dat gebouwd wordt in een beschermd stadsgezicht. In geen van beide gevallen bestaat daar bezwaar tegen. Mevrouw Potter diende een plan in om haar woning in de Kaaistraat op te knappen. Twaalf mensen zijn geslaagd voor het reanimatiediploma: Mevr. M.A. Vink, mevr. L. Huijbrechts, mevr. P. Groffen, mevr. J. Bevelander, mevr. K.S. Matualatupauw, mevr. C. Zwa- gemaker, C. Ruitenberg, C. Koop man, B. Janssen en C. van Haaften uit Sint-Maartensdijk, mevr. M. v.d. Male uit Poortvliet en R. de Moor uit Bergen op Zoom. J. van der Werf heeft vrijdag met 5294 punten de competitiewedstrijd van klaverjasvereniging de Pende laars gewonnen. De uitslag was: 1 J. van der Werf 5294 p; 2 R. Waasdorp 4983 p; 3 P. van Bloppoel 4968 p; 4 R. Koetsier 4912 p; 5 M. den Haan 4886 p; 6 H. Christiaan 4819 p; 7 J. Guiljam 4717 p; 8 J. van Zetten 4595 p; 9 L. Kampman 4490 p; 10 P. Bazen 4274 p; 11 M. Kwaak 4253 p; 12 A. Koetsier 4075 p; 13 J. van Gorsel 4068 p; 14 G. de Hond 3879 P- Jeugdvereniging Het Visnet, voor jongeren tot zestien jaar, houdt zaterdag in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente een verkoping van kwart over twee tot half vijf. Te koop zijn ondermeer bloemen, boeken, speelgoed, potten en fruit. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor de actie 'Onder dak' van de jeugdbond van de Gerefor meerde Gemeenten. In de Dorpsweg is tussen vrijdag avond en zaterdagmorgen een geparkeerde auto van een 36-jarige bewoner aangereden. De dader heeft zich niet gemeld. C.E. Poot wil een garage/carport bouwen aan de Burg. Bouwens- estraat. Omdat de maximaal toege stane erfbebouwing wordt over schreden met 31/2 m2, is aanpassing nodig van het bestemmingsplan Scherpenisse West. De gemeente wil daaraan meewerken en inmid dels heeft ook de provincie kenbaar gemaakt er geen bezwaar tegen te hebben. Muziekvereniging Euterpe geeft op zaterdagavond 22 april een concert in het Holland Huis vanaf half acht. Na zeventien jaar is de wielertoer- club Zeelands Welvaren ter ziele gegaan. In de jaarvergadering werd daartoe besloten. De reden was het feit dat er te weinig leden waren. Om precies te zijn was alleen het driekoppige bestuur - bestaande uit voorzitter J. Opree, secretaris M.A. den Haan en penningmeester L. de Graaf - nog actief. "Op sommige tochten was ik zelfs alleen. En daar voor hoef je natuurlijk geen vereni ging aan te houden", zegt Opree. "Je krijgt gewoon niemand meer op de fiets. Het is spijtig, maar het kon niet anders. In de beginperiode hadden we meer dan twintig leden waarvan er toch gemiddeld zo'n veertien meededen aan de ritten." Opree laat zijn hobby echter niet varen. Hij stapt gewoon alleen op de fiets. "Mensen die toch in clubverband willen fietsen, kunnen altijd lid wor den van de overige toerclubs", zegt de ex-voorzitter die zelf die stap voorlopig nog niet neemt. ZIE VERDER PAG. 5 SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Wijnmaalen, Vianen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Joosse, Middelburg. 15 u. ds. Schneider, De Lier. Zaterdag 8 en zondag 9 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 01660- 2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, Sint-Maartens dijk tel. 01666-3963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dagu 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 10/4 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 april, donderdag 6 7.57-20.17 vrijdag 7 8.37 - 20.47 zaterdag 8 9.17 - 21.42 zondag 9 10.27-23.02 maandag 10 12.02 - dinsdag 11 0.32 - 13.22 woensdag 12 1.47-14.17 donderdag 13 2.42 - 15.07 vrijdag 14 3.27 - 15.52 za 8/4 6.35 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2