Met eerste wedstrijdvangst meteen Nederlands kampioen Periodetitel niet naar Stavenisse ALIEKE MODE GEUZE WITGOED carrosserie elenbaas VAN DUKE e J. DE GRAAF Rabobank ■■B 7« 1 M. v.d. Velde verliest titel NK duathlon Arbiter stopt bij strafschop BEZOEK ZATERDAG DE WEDSTRIJD Aanvang: 14.30 uur AUTOMOBIELBEDRIJF Bakkerij Van der Plicht Nationale vistitel Jeroen Vermaas en Martijn Minheere Tocht ter kennismaking toerclubs VERKOOP HUISHOUDELIJKE APPARATEN Café-Slijterij "ZEELANDS WELVAREN" GOEDEGEBUURE ADMINISTRATIES Donderdag 6 april 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Een jaar lang al vist Martijn Minheere uit' Oud-Vosse- meer bij 't Scharretje, maar nog nooit sloeg hij tijdens een wedstrijd ook maar één visje aan de haak. Zaterdag was dat anders. Met zeven vissen veroverde de 13-jarige bij Borssele de nationale titel kustvissen in zijn leeftijdscate gorie. Met een tweede nationale titel voor Jeroen Ver maas uit Sint-Maartensdijk en nog acht Tholenaren in de prijzen was het Thoolse succes compleet. Spannend Bot van 38 cm De 5-3 nederlaag van Stavenisse tegen Roosendaal bete kende dat de laatste prijs van het seizoen, de derde perio detitel, aan de neus van de rood-gelen voorbijgaat. Vre derust promoveert samen met kampioen Baronie naar de Vosmeer ziet concurrentie weglopen eerste klasse. Een niveau hoger liet ook SPS het afweten tegen Brouwershaven. En Vosmeer, dat zelf verloor, zag mede-degradatiekandidaat Wernhout een punt uitlopen. Ongelukkig verlies Vosmeer SPS niet bij les Stavenisse van slag Smerdiek 3 moppert WHS 4 zet achterstand om in winst Matte derby WHS 5 en Tholense Boys 5 DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. Weststraat 1 Scherpenisse Tel. 01666-3855 Paasdijkweg 11 Tel. 01662-2310 4693 RE Poortvliet Fax. 01662-2758 uw adres voor alle verzekeringen Garage de Jonge Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 01662-2433 Tot ziens bij Leen en Dien Poot Bij ons vindt U de ideale hypotheek! Schoolstraat 27 Poortvliet Tel. 01662-2653 Technisch Bureau VISSER B.V. Voor o.a. deskundige verzorging van boekhoudingen en belastingaangiften Markt 21, 4693 CA Poortvliet Telefoon 01662-2380 Jeroen Vermaas uit St. Maartensdijk. WtWmmr, Martijn Minheere uit Oud-Vossemeer. Van de Oosterscheldevissers zowel als van 't Scharretje deden zeven jeugdvissers aan de wedstrijd mee. De Zeebaars uit Scherpenisse was met twee leden vertegenwoordigd. Tien Tholenaren vielen in de prij zen. Van hen plaatsten vier zich voor de naselectiewedstrijd voor het wereldkampioenschap: Jeroen en Hilbert Vermaas van de Ooster scheldevissers, en Amo Rijnberg en Marco Goedegebuure van 't Schar retje. Op 20 mei wordt er bij Dis hoek gevist en blijven van de veer tien deelnemers er vijf over die eind augustus naar het wereldkampioen schap mogen in Kroatië. Vier Thoolse jeugdvissers plaatsten zich al eerder voor de naselectie: Johnny Potappel en Johnny Noom van de Oosterscheldevissers, en Remco Geuze en Martijn Bosters van 't Scharretje. Voor de 14-jarige Jeroen Vermaas uit Sint-Maartensdijk was het kam pioenschap uitermate spannend. "Tot de laatste draai stond ik met 2,15 m op kop", vertelt de scholier van de Thoolse scholengemeen schap. "Mijn naaste concurrenten hadden toen 2,03 en 2,01 m vis bin nengehaald. Voornamelijk platvis, een enkel gulletje en zeebaars. De laatste draai, die de hele klassering had kunnen veranderen, vingen we echter alledrie niets meer, zodat ik winnaar werd!" Jeroen, die werd begeleid door een routinier van de Oosterscheldevis sers, Adrie Aarden, werd vorig jaar in de B-categorie derde, zodat het Delfts blauwe bord dat hij zaterdag meebracht voor hem niet nieuw was. Toch was hij reuze blij met zijn tweede bord, want dit keer ging het om de A-categorie en een eerste prijs. Hoe hij dat voor elkaar kreeg? "Goed aas, goed materiaal en geluk", legt de kampioen uit. Voor de wedstrijd bij Borssele spitte Jeroen witjes (een soort zagers) in de buurt van Zierikzee. Hij ging samen met zijn 17-jarige broer Her- bert, die in dezelfde categorie vierde werd. Vader Vermaas werd vorig jaar met één centimeter verschil tweede bij het Nederlands kam pioenschap, zodat het sportvissers gezin uit Sint-Maartensdijk eigen lijk grossiert in prijzen. In de A-categorie (14 t/m 17 jaar) streden 34 deelnemers om de hoog ste eer. Ze visten in vijf vakken, en van elk vak plaatsten de beste twee zich voor de naselectiewedstrijd. Er waren tien medailles te verdienen, waarvan er zeven op Tholen terecht kwamen: 1. Jeroen Vermaas 215 cm, 2. Arno Rijnberg 201 cm, 3. Marco Goedegebuure 195 cm, 4. Herbert Vermaas 168 cm, 7. Johnny Potappel 145 cm, 8. Johnny Noom 103 cm en 10. titelverdediger Rem co Geuze met 82 cm. De laatste draai was ook in de B- categorie (10 t/m 13 jaar) doorslag gevend. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd verschalkte Martijn Minheere een bot van 38 centimeter, waardoor hij Rini Neele van de Oos terscheldevissers 34 centimeter voor bleef. De Vossemeerder haalde zes botten en een zeebaars op de kant, terwijl hij tot nu toe bij elke club- wedstrijd zonder vis thuis kwam. Een verklaring voor zijn succes heeft Martijn niet. "Misschien ligt het aan het aas. Maar ze hebben me van de vereniging ook goed gehol pen." Door toedoen van een vriendje werd Martijn een jaar geleden lid van 't Scharretje. Hij viste tevoren al wel in de kreek bij de molen. "Ik vind het hartstikke leuk en op de club bevalt het me prima." De jonge Vosse meerder is erg fanatiek, vertelt zijn vader. Die viste zelf nooit in club verband, maar doordat hij in de Hik- kepolder meteen achter de zeedijk Het Delftsblauwe bord voor de viskampioenen. woonde, gooide hij vroeger regel matig zijn hengel uit. De wedstrijd zaterdag begon goed, want al bij de eerste draai ving Mar tijn een bot van 14 cm. Na een half uurtje werd het wat rustiger, maar het laatste uur beet de vis weer beter en de klapper kwam vlak voor tijd. Martijn viste met witjes, pieren en slikzagers. Trots toont ook hij het Delfts blauwe bord dat hij kreeg (evenals de nummers twee en drie in beide categorieën) bij de prijsuitrei king in 's-Heerenhoek. Bij thuis komst wachtte de Nederlandse kam pioen zaterdagavond nog een ver rassing, want de buren hadden zijn huis versierd. In de B-categorie, met 19 deelne mers, viel ook Theo Rijnberg van de Oosterscheldevissers nog in de prij zen. Hij werd zevende met 78 centi meter vis. De Thoolse atlete Marjanne van de Velde heeft haar nationale titel op de duathlon (run-bike-run) niet kunnen prolongeren. Zondag werd de Thoolse sportvrouw 1994 in Venray tweede in haar leeftijdscategorie (13 tot 17 jaar). De 3,5 km lopen, 15 km fietsen en weer 3,5 km lopen legde ze af in 1.01.51 uur. Dat was 1.45 minuut langzamer dan de winnares. Bij de junioren deed de Sint-Anna- landse atleet Jochem Kuzee mee. Het is zijn eerste seizoen in deze leeftijdscategorie (17 tot 21 jaar). De wedstrijd besloeg 7 km lopen, 30 km fietsen en nog eens 3,5 km lopen. Er hadden zich 53 deelne mers ingeschreven voor deze wed strijd. Kuzee eindigde op de zeven de plaats in 1.25.58 uur. Dat was 4.42 minuten langzamer dan de nummer één. Kuzee was tevreden over deze prestatie, mede gezien het feit dat de zes atleten die vóór hem eindigden, allemaal jaren ouder zijn en dus meer ervaring hebben in de juniorenklasse. De Sint-Annalandse atleet kreeg vrijdag tijdens de jaar vergadering van atletiekvereniging Spado in Bergen op Zoom de wis seltrofee voor de beste Spado-atleet van 1994. Het gaat er steeds somberder uitzien voor Vosmeer in de eerste klasse. Het team verloor zondag weliswaar nipt (1-0) van topploeg Groen Wit, maar concurrent Wemhout pakte een punt tegen TPO - dat daardoor degradeerde - en liep zodoende uit. Winst in de resterende twee wed strijden lijkt de enige mogelijkheid om degradatie te voorkomen. In het duel was niet te zien dat Groen Wit op de tweede plaats staat. De Bredanaars kregen maar weinig echte doelkansen. De enige treffer kwam vijf minuten voor de rust op een gelukkige manier tot stand. Uit een vrije trap raakte de bal het lichaam van een Vosmeer-verdedi ger, veranderde daardoor van rich- Drie minuten voor tijd bij een stand van 3-3 werd de wedstrijd BVC 3- Noad 2 door de scheidsrechter beëindigd. De arbiter had net een strafschop toegekend aan BVC, waardoor er tumult ontstond. Ver volgens gaf hij het eindsignaal. "Gestaakt? Ik weet het niet", aldus leider Cenny Reijngoudt. "Ik had geen copie van het wedstrijdformu lier. Toen wij thuis waren, heb ik naar BVC gebeld, maar zij beweer den dat er niet 00 het wedstrijdfor mulier stond dat de wedstrijd is gestaakt. Ik hoop dat de 3-3 als eind stand wordt gezien. Volgens mij gaat ook BVC daarmee akkoord en is het voor de scheidsrechter zelf ook de beste oplossing", aldus de leider van Noad 2. "Het was absurd. Er waren talrijke overtredingen waartegen de scheidsrechter niet optrad." De St.Philipslanders vertrokken slechts met tien spelers naar Ooster hout. Door onderweg in Roosendaal twee A-junioren op te pikken, kon men toch volledig aantreden, al beschikte men over geen enkele voorhoedespeler. Noodgedwongen gingen Cenny Reijngoudt en A-juni or verdediger Mark Verwijs in de spits spelen. Ondanks dat het voor deze spelers een omschakeling was, vond Verwijs het net. Uit een pass van Sjaak Koolaard rondde de jeugdspeler goed af: 0-1. Uit een voorzet van Gerben v.d. Velde kreeg Verwijs enkele minuten later opnieuw een goede mogelijkheid, maar zijn kopbal ging naast. Ook Cenny Reijngoudt kwam niet tot scoren. Bij Sjaak Koolaard stond het vizier wel op scherp. Vlak voor rust bekroonde hij zijn solo met een doelpunt: 0-2. In de rust werd A-junior Mark Ver wijs vervangen door A-junior Cen ny van Splunter. Noad startte slecht in de tweede helft en hield in de ver dediging open huis. BVC profiteer de en kwam terug op 2-2. De thuis ploeg wist zelfs op voorsprong te komen, door een omstreden doel punt waarbij de grensrechter van Noad tevergeefs appelleerde voor buitenspel. De wedstrijd werd steeds grimmiger met stevige over tredingen tegen de spelers van St.Philipsland. Door goed werk van Cenny van Splunter kon Gerben v.d. Velde tien minuten voor tijd de gelijkmaker scoren. Met nog drie minuten te spelen, leek de winst toch nog naar de Brabanders te gaan, toen na een incident met doel man Ligtendag BVC een strafschop kreeg toegewezen. De scheidsrech ter gaf echter het eindsignaal. Het reserveteam van Noad wacht met spanning af of de 3-3 als eindstand wordt aangemerkt. ting en verdween in het doel. Tevo ren kregen de hard werkende Thole naren zelf enkele goede kansen om te scorem Al in de tweede minuut ging een schot van John Vroegop voorlangs het doel en na een half uur werd een vrije trap van dezelfde spe ler door de lat gekeerd. Vosmeer was meer in balbezit dan de thuis club, maar dat leverde verder niets op. Vlak voor de rust verliet Richard Voshol geblesseerd het veld, Perry Verhees was zijn vervanger. Voor de tweede helft bleef ook André Havermans geblesseerd in de kleedkamer en kwam Johan de Koning in het veld. Na tien minuten werd een fikse overtreding van Amo Deurloo met een gele kaart bestraft. Het was diens tweede in de wed strijd, zodat hij kon gaan douchen en Vosmeer met tien spelers stond. Maar de thuisclub kon daarvan niet profiteren, Vosmeer ging zelfs wat meer drukken zonder dat dit sco ringskansen opleverde. Groen Wit zorgde evenmin voor gevaar - een lob die over ging was het enige wapenfeit - terwijl de wedstrijd gaandeweg onvriendelijker werd. Nog een Vossemeerder en twee Bredanaars leverde dat geel op. Vosmeer-aanvoerder Bas Quist en diens collega van Groen Wit kregen vóór de wedstrijd een roos van de scheidsrechter. Het was een actie van de scheidsrechtersvereniging om de aandacht te vestigen op de positie van de arbiters, die in toene mende mate met geweld op de vel den geconfronteerd worden. Dat heeft ertoe geleid dat het aantal scheidsrechters behoorlijk is afge nomen en blijft dalen. NSV 2 16 2 2 34 43- 10 Groen Wit 20 14 3 3 31 50- 20 Grenswachters 19 13 2 4 28 40- 23 Cluzona 19 10 4 5 24 48- 28 HSC'28 19 9 4 6 22 37- 20 FC Bergen 20 7 5 68 17 28- 34 Noordhoek 20 6 4 10 16 26- 33 NVS 19 3 8 8 14 22- 34 TVC'39 19 6 4 9 14 21- 34 Wemhout 19 3 6 10 12 30- 35 Vosmeer 20 3 5 12 11 19- 48 TPO 20 1 5 14 7 17- 52 Afdelingsploeg SPS presteerde met een 3-0 nederlaag zwak tegen Brou wershaven. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse was niet optimaal gemotiveerd. Wil ze deze competitie nog succes behalen, dan is dat alleen nog mogelijk via een promotieduel na afloop van de com petitie. In de eerste helft bleven doelpunten uit. Erwin Feijtel kreeg voor SPS de enige goede mogelijkheid, maar hij zag zijn inzet gekeerd worden door de keeper. Na rust nam Brouwersha ven afstand van de Thoolse afde lingsploeg. In de zevende minuut opende de thuisploeg de score. Na een overtreding door Jan de Graaf bracht Brouwershaven uit de toege wezen strafschop de stand op 2-0, waarna uit een vrije trap de eind stand op 3-0 werd bepaald. Een vier de treffer van de thuisclub werd afgekeurd wegens buitenspel. Bij SPS werd in de tweede helft jeugd speler André Jansens in het veld gebracht voor Arjan Voshol en viel André Scherpenisse in voor de geblesseerd geraakte Carlo Heijboer. Wemeldinge 16 11 3 2 25 25-12 Meeuwen 17 10 4 3 24 55- 23 SPS 18 7 5 6 19 31- 23 Mevo 17 6 6 5 18 28- 24 DFS 18 8 2 8 18 40- 34 Brouwershaven 18 5 7 6 17 40- 35 Heinkenszand 17 7 2 8 16 33- 32 Duiveland 17 7 2 8 16 31- 45 Nieuwdorp 17 6 4 7 16 30- 38 VCK 16 4 5 7 13 23- 40 Nieuwland 17 2 2 13 6 21- 51 In een slechte wedstrijd verloor Sta- Atdelingsvoetbal venisse met 5-3 van Roosendaal. De Thoolse afdelingsploeg leek na een half uur spelen met een 0-3 voor sprong op rozen te zitten. Nadat Sta venisse in de openingsfase ontsnap te aan een tegentreffer, opende Wil liam Smits de score. Vervolgens trof Adrie Smits twee keer doel. De rian te 0-3 score was voor Stavenisse niet voldoende. Als een kaartenhuis zak te de ploeg in elkaar. Ze verloor vol ledig de controle op de wedstrijd, waardoor Roosendaal nog voor de rust twee keer kon scoren. In de tweede helft speelde het spel zich voornamelijk af op de speel- helft van Roosendaal, maar met uit vallen waren de Brabanders nog het gevaarlijkst. Uit een vrije trap werd de gelijkmaker gemaakt. Ook de vierde Roosendaalse treffer werd gemaakt uit een spelhervatting. Vijf minuten voor tijd stelde de thuis ploeg met een vijfde doelpunt de winst definitief veilig. Trainer Rien Klippel wisselde één keer; halverwege de tweede helft bracht hij Joop van Hemert in het veld voor Ben de Ruiter. Baronie 21 -36 Vrederust 21-31 JPS 21 -27 WVO 21 -25 SCV Stavenisse 21 -24 Rood-Wit 21-23 VVR 21 -18 TVC'39 21 -17 Alliance 20 -16 Advendo 21-13 Roosendaal 21-12 DHV 20 - 8 Derde klas afdelingsvoetbal Smerdiek 3 begon goed aan de wedstrijd tegen Vrederust en was de sterkste ploeg. Al vrij snel zorgde Wim Vroegop voor de openingstreffer uit een één-twee met Wim Scherpenisse: 1-0. Hierop kreeg de Sint-Maartensdijkse aanval voldoende kansen om de score op te drijven, maar men faalde in de afwerking. Het gemop per nam hand over hand toe onder de blauw-zwarten en het spel leed hieron der. Vrederust nam daardoor het heft in handen en scoorde de gelijkmaker. Na rust zorgde Hanifi Benjilali voor 2-1. Een schot kwam via de keeper en een speler terug in het veld, waarna Benjilali alsnog inschoot. Kort hierna scoorde Frans Gabriels met een fraaie kopbal uit een voorzet van Wim Vroegop: 3-1. Smerdiek bleef aanvallen en zelfs verde digers gingen mee naar voren. Daardoor kreeg Vrederust ruimte voor de aanval en de Brabanders scoorden 3-2. Al snel breidden de blauw-zwarten echter hun voorsprong weer uit. Op aangeven van Wim Scherpenisse scoorde Vroegop 4-2. Frans Gabriels zette een aantal Vrede rust-verdedigers op het verkeerde been, verloor daarbij zelf bijna de controle, maar kon nog net zijn voet tegen de bal krijgen en bepaalde de eindstand op 5-2. In de thuiswedstrijd tegen DVO uit Roosendaal miste de vierde keus van WHS vijf basisspelers. André van Poort vliet, Usen Mputu en Leo en Jan van 't Hof waren allevier geblesseerd, terwijl keeper Theo den Engelsman het doel verdedigde bij WHS 1De gaten werden daarom opgevuld met vier spelers van de A-jeugd: Siem Vroegop, Wilco Elen- baas, Comé de Jonge en keeper Amé van Vossen. Ook Kees Koopman van WHS 5 was van de partij. DVO begon voortva rend en binnen tien minuten was het 0-1 Maar de groen-witten werden hierdoor niet echt gealarmeerd en even later werk te de Roosendaalse ploeg 0-2 binnen. Kees Koopman bracht weer wat even wicht in de stand. Hij passeerde twee DVO'ers en krulde de bal ii\de kruising: 1-2. De Sint-Annalanders kwamen wat beter in het spel. Dat leverde een goede kans op voor Patrick Quist. Hij ging alleen door op de keeper, maar faalde in de afwerking. Even later werd zijn broer William in het strafschopgebied gevloerd. Willie Jeroense eiste de penal ty op en via de binnenkant van de paal werd het 2-2. Na rust kwamen Siem Vroegop en Corné de Jonge in het veld voor Kees Koopman en Wilco Elenbaas. Peter Westdorp werd op zo'n twintig meter van het Roosen daalse doel gestopt. William Quist nam de vrije trap en schoot hard in de bene denhoek: 3-2. Hierna kregen de Sint- Annalanders de kans om de voorsprong verder uit te breiden via een voorzet van John Neijssen op John Keur. De poging faalde echter. DVO kwam wat meer opzetten, maar Arné van Vossen keepte een goede wedstrijd. Bij een uittrap van Van Vossen merkte de scheidsrechter dat de doelman meer dan vier passen maak te. Dat betekende een vrije trap ter hoog te van de penaltystip. Het schot van DVO belandde echter in de muur van de groen-witten. Dat was de laatste kans voor de gasten om nog langszij te komen. De eindstand bleef derhalve 3-2. De derby tussen WHS 5 ert Tholense Boys 5 leverde weinig spetterende momenten op. Aan beide zijden werden veel spelers gemist. Bij WHS moest een beroep gedaan worden op A-junior Jeroen Fase die de plaats van zijn vader Thijs innam. De geel-zwarten openden de score. WHS ging in de aanval, maar Tholense Boys pakte de bal af en gaf een dieptepass. De Sint-Annalanders wilden de buitenspelval opentrekken, maar de arbiter negeerde het vlagsignaal van de grensrechter. De bal werd breed gelegd op Jaap Schot die Tholense Boys op voorsprong bracht: 0-1. WHS bleef aan vallen. Een schot van Nico Hage werd door de Thoolse doelman Jan van der Vlies gestopt. De geel-zwarten kregen vlak hierop balbezit en zetten een aanval op de linkerflank op. Een speler sneed naar binnen en speelde tussen de verde digers door. Ko Verkerke van WHS die op dat moment rugdekking gaf, wilde de bal nog onderscheppen, maar trapte er overheen. Zo kreeg Aad van de Meren tot zijn eigen verrassing de bal en scoor de 0-2. Desondanks zat de thuisploeg niet bij de pakken neer en bleef aanval len. Een hoekschop van de rechterkant werd in het doelgebied getrapt waar Ad Lindhout van WHS de bal nog voor zijn ploeggenoot Nico Hage op het hoofd nam. Deze kopbal ging echter net naast. Tien minuten voor rust was het dan toch raak. Piet Fase kreeg de bal op het mid denveld, speelde twee spelers uit en met een schot van buiten het 16-metergebied tekende hij 1-2 aan. In de tweede helft kwam Piet Ridderhof in het veld voor Kees Koopman. Nico Hage werd diep gestuurd, ging het straf schopgebied binnen en werd daar gevloerd door Leen van Ast van Tholen se Boys. De bal lag op de stip, maar nie mand van de groen-witten meldde zich om de strafschop te nemen. Tenslotte besloot Hage - tegen de gouden regel in dat degene die een penalty krijgt, hem nooit moet nemen - het dan maar zelf te doen. Hij faalde niet en zo kwam WHS langszij: 2-2. Na zo'n twintig minuten kwam A-junior Harm Moerland nog in het veld voor Piet Fase. WHS kreeg nog een paar doelkansen. Bij één ervan kwam de val via Han Vroegop op de lin kerkant terecht bij Wim Fase die een har de voorzet gaf. Piet Ridderhof kopte de bal in de linkerhoek: 3-2. Verder toonde het spelbeeld geen opwindende momen ten en alleen de A-jeugd onderscheidde zich van de rest. WHS 5 is met nog één wedstrijd te gaan, zeker van de tweede plaats in de derde klas reserve. Tholense Boys 5 staat royaal in de middenmoot. Wielrennen Wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maar tensdijk organiseert zaterdag de jaarlijk se kennismakingsrit voor Thoolse toer clubs en andere belangstellenden. De 50 kilometer lange tocht is bedoeld om de wielertoerclubs meer in de belangstelling te krijgen. De tocht vertrekt om twee uur aan de Oostvest 48. Na afloop kan men nog wat na praten in clubhuis De Kaai. Ook niet- leden van de toerclub kunnen meedoen. De Bidon zorgt vooreen materiaalwagen en de EHBO. Zondagmorgen reed De Bidon een rit van 57 kilometer over Tholen en Sint- Philipsland. Hieraan deden 13 deelne mers mee. Voor informatie kan men na zes uur bellen met J. Bijl tel. 01662-2500 of W.'van Gorsel tel. 01666-2783. Uien naar Bosnië. De stichting Vluchteling begint in april een actie om geld in te zamelen voor 80 ton uien-pootgoed. Deze uien gaan naar vier gebieden in Bosnië waar ze onder bevolking en boeren verdeeld worden. Die kunnen ze poten zodat de voedselproduktie wat hoger wordt. De aanschaf van de pootuien kost 240.000 gulden. S.P.S. - NIEUWLAND Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 01666-2639 - Fax. 01666-4240 Voor alle dames- en herenkleding en huishoudtextiel Hoge Markt 16, Scherpenisse, tel. 01666-3934 ASSURANTIEKANTOOR Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 01662-2509 Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet Tel. 01662-2435 HET VERHAAL De laatste thuiswedstrijd van het seizoen. Een sei zoen dat niet gebracht heeft waar men op had gehoopt, namelijk zolang mogelijk meedoen voor de titel en een spoedige terugkeer naar de vierde klasse. Via een promotiewedstrijd is dit alsnog te realiseren wanneer Wemeldinge kampioen wordt. Eén kanttekening moet geplaatst worden: de matige prestaties, voornamelijk in de tweede helft van het seizoen. Niet gemotiveerd zijn en desinteresse leken wel de voornaamste factoren voor de tegenvallende prestaties. Maar voetbal is nu eenmaal voetbal en het kan verkeren. Daar hebben we gelukkig weer een volgend seizoen voor. DE OPPONENT De historie leert ons dat dit de vijfde ontmoeting wordt op Poortvlietse bodem, waarbij SPS drie keer gewonnen heeft. Het verlies werd geleden in het seizoen '88-'89, toen Nieuwland kampioen werd en SPS als tweede eindigde. Een bekende tegenstander dus, die inmiddels is gedegradeerd naar de tweede klasse. DE WEDSTRIJDBAL Deze is geschonken door Rien Rijnberg, dranken handel bij uitstek en klantvriendelijk. Dit bedrijf is gevestigd op het industrieterrein in Sint-Anna- land. BEDANKT Dankzegging aan eenieder die, op welke manier dan ook, het afgelopen seizoen zijn of haar steun en medewerking heeft gegeven aan SPS en deze club een warm hart toedraagt. Langeweg 3 - Scherpenisse - Tel. 01666-2869 het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 01662-2650 Deestraat 2 4693 CH Poortvliet Tel. 01662-2347

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19