'Ik kan meer doen voor de werkgelegenheid Aqua Biosystems in St. Maartensdijk Reddingsactie personeel bij failliete palingkwekerij Planciuscollege wil huurverlaging Schaapje, schaapje heb je witte wol? Thoolse ambtenaren ongestoord laten werken Ambassadeur opent beurs stukadoors Hl Duikbedrijf in Sint-Annaland Bouwstop voor de Zeester van gemeente juist Woensdag 29 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Westerveld laat statenzetel schieten Drs. T.G.A. Westerveld (51) uit Sint-Philipsland is voor gedragen als nieuwe voorzitter van het regionaal bestuur arbeidsvoorziening (RBA) in Zeeland. Omdat die functie niet verenigbaar is met het lidmaatschap van provinciale staten, ziet Westerveld daarvan af. Het gevolg is dat Tho- len en Sint-Philipsland hun vertegenwoordiger in de CDA-statenfractie kwijtraken en dat het aantal statenle den uit de streek tot drie beperkt blijft. De curator van de failliete palingkwekerij Aqua Biosys tems b.v. in St. Maartensdijk heeft twee 'zeer serieuze' gegadigden voor het pand en de aaltjes aan de Pluimpot- weg. Een 'nare ziekte' heeft de inkomstenstroom zodanig doen opdrogen, dat de ING-bank de geldkraan heeft dichtgedraaid. Het bedrijf vroeg toen zelf het faillisse ment maar aan. Het rijk stak in 1990 een subsidie van 75.000 gulden in de onderneming. De grond is van de gemeente, die 4200 m2 in erfpacht heeft uitgegeven. Gelijk tarief Oosterscheldecollege Donkere wolken lijken zich samen te pakken boven de vestiging van het Planciuscollege - voorheen Reformato risch Vormingsinstituut - in Tholen. Directeur C.F. Möhl- mann pleitte maandag in de welzijnscommissie voor een huurverlaging. De meerderheid voelde daar wel voor. Maar dan tijdelijk en op voorwaarde dat het aantal cur sisten een stijgende lijn vertoont. Oneerlijk Buutengaets niet 100% waterdicht Steun vakbond Streng voorzitter Thoolse industrie Hoogst vervelend Bedrijvig Parasiet Zeer attractief Waterhoofd Grootste afnemer Gemeente neemt vier mensen uit Brabant aan Gemis Avondopening Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. 'K Palingkweker Van der Laan praat de Zeeuwse gedeputeerde Bruinooge bij tijdens een bezoek aan Aqua Biosystems, waarbij ook wethou der Versluys en de toenmalige ambtenaar Nuyten aanwezig waren. Slechts een stuk of dertien jongeren bezoeken het Planciuscollege, dat - als dependance van Goes - een deel huurt van de voormalige mavo aan de Jan van Bloisstraat. Daarvoor zou, volgens de gemeentebegroting, dit jaar 29.828 gulden huur betaald moeten worden. "Tot juli vorig jaar was dat geen probleem, want toen gold het declaratiestelsel en ver goedde het rijk dat bedrag volledig", vertelde Möhlmann. In augustus is het zogenaamde lump-sum systeem ingevoerd, waarbij het ministerie de kosten van nevenvestigingen niet langer vergoedt. Het huurcontract loopt nog tot 1 juli 1997. Inmiddels heeft het Plancius college een lokaal afgestaan aan de andere gebruiker van het gebouw, het Oosterscheldecollege (voorheen Ree). Die herverdeling van ruimte deed Möhlmann pleiten voor een aangepast huurbedrag van 11.000 gulden. Hij zei erbij dat zijn school met de huur in de maag zit en boven dien is hij bang dat de Rotterdamse fusiepartner de Thoolse vestiging zal afstoten. "Wat is het de gemeen te waard om dit stukje vormings werk voor Tholen te behouden?" vroeg Möhlmann. De directeur gaf zelf aan, dat twintig cursisten eigen lijk het minimum is om Tholen levensvatbaar te houden. Maar tege lijkertijd wees hij erop, dat het gaat om jongeren die nergens anders meer heen kunnen voor scholing. laag is, omdat daar al 6500 gulden bij moet voor energiekosten. "Trek de huur gelijk, kijk het een jaar aan en als er niet meer leerlin gen komen, moet de school maar stoppen", vond mevrouw E. Frigge- Hogesteeger (VVD). Maar I.C. Moerland (PvdA) bracht daar tegenin dat het al dan niet stoppen een zaak is van het Planciuscollege zelf: "Ze moeten maar betalen wat de gemeente vraagt." Hij en CDA'er J. de Jager steunden als enigen het voorstel van het college. "Als zo'n instelling uit onze gemeente ver dwijnt, zou dat een gemis zijn", reageerde P. van Belzen (RPF/GPV). "Koester wat we heb ben." Versluys vond het geen duidelijk advies om de zaak 'een jaar aan te zien'. "Je kunt inderdaad over een jaar de huur weer niet opnieuw ver hogen", vond Van den Donker. Op zijn vraag waarom het Oosterschel decollege wél verkapt gesubsidieerd wordt, zei de wethouder dat deze instelling in een behoefte voorziet en nog steeds groeit. Hij wees er de commissie op, dat een huurverla ging voor het cursusjaar 1995/1996 betekent, dat de gemeentebegroting voor beide jaren aangepast zal moe ten worden. Riirfrf*mf*6»ctp*r \/on Hpr Miinnik hppff Westerveld, die achtste stond op de kandidatenlijst van het CDA, vindt het vervelend voor de 123 Zeeuwen die op hem gestemd hebben. "Maar werk en werkgelegenheid vind ik héél belangrijk en daarvoor kan ik als RBA-voorzitter veel doen", licht de Sint-Philipslander zijn keuze toe. Op het moment dat hij voor de func tie werd gepolst, was het al te laat om nog uit de verkiezingsstrijd te stappen. Westerveld kan begrijpen dat het Thoolse CDA niet blij is met zijn beslissing, nu ze hun regionale kandidaat kwijt raken. "Er zullen best kritische vragen komen. Je hebt immers vanaf september meege draaid en we hadden een leuk team met veel nieuwelingen." De beslis sing was best moeilijk, aldus Wes terveld. De beslissing van de Sint- Philipslander betekent, dat op 18 april tóch drs. S. Buijs uit Goes als statenlid beëdigd zal worden. Als nummer tien op de lijst kreeg de huisarts aanvankelijk géén zetel omdat M.A. Stoffels met voorkeur stemmen was gekozen. Het RBA wilde graag iemand die al wat van de arbeidsvoorziening afwist, vertelt Westerveld. Tot 1 januari vertegenwoordigde hij de werkgevers in het RBA West-Bra bant. Zeeland raakte in het najaar voorzitter mevr. J.L.A. Boogerd- Quaak kwijt, die voor D66 zitting nam in het Europees parlement. Daarnaast vertrekt directeur J. Tas naar het centraal bestuur arbeids- Dhr. E. Streng uit Tholen is voorzit ter geworden van het Overleg Orgaan Industrie (OOI) Tholen. De directeur van het installatiebedrijf Klimaatservice Zuid volgt daarmee de Poortvlietse carrosseriebouwer J.K. Elenbaas op. Aangezien de beoogde nauwe samenwerking met de St. Philipslandse ondernemers vereniging niet doorging, besloot het OOI uit eigen kring een vierde bestuurslid te zoeken. Dat werd aan nemer J.P. Moerland uit St. Anna- land. Vice-voorzitter blijft H. Ver schoor van Delta Glass uit Tholen. Ook de secretaris-penningmeester van het OOI bleef op zijn post: Rabobank-directeur J. Harmsen uit Scherpenisse. De Zuid-Afrikaanse ambassadeur dr. Z.J. de Beer, die onlangs nog een bezoek bracht aan Vlissingen en Middelburg, opent vandaag om twee uur de beurs 'kwaliteit en auto matisering in het stukadoorsbedrijf bij Buijs Afbouw te Bergen op Zoom. Op de beurs zijn naast enkele bedrijven ondermeer de streek school West-Brabant en de stichting vakopleiding schilders- en stuka doorsbedrijf vertegenwoordigd met een stand. Centraal staat de automa tisering in het stukadoorsbedrijf. De ambassadeur bezoekt ook de sigarettenfabriek Philip Morris en wordt ontvangen door de burge meester van Bergen op Zoom, mevr. A. van den Berg. Dr. De Beer komt op uitnodiging van de Rotary-club Bergen op Zoom, die een scholings project heeft in Zuid-Afrika. De ambassadeur houdt vanavond een lezing over zijn land voor de Rotary Bergen op Zoom, waarbij ook een aantal inwoners van Tholen zijn aangesloten. voorziening (CBA) in Rijswijk. Dat CBA zal uiteindelijk Westervelds benoeming moeten bekrachtigen, nadat het Zeeuwse bestuur hem vrij dag voordroeg. De Sint-Philipslan der is er bijzonder blij mee, dat behalve de werkgeversvertegen woordigers ook de vakbondsmensen in het bestuur voor zijn benoeming hebben gepleit. Als baas van de acht arbeidsbureaus in de provincie wacht hem geen gemakkelijke klus. Zo wordt er gesproken over een fikse afslanking binnen de arbeidsvoorziening. "Er bestaan spanningsvelden tussen Rijswijk en de verschillende regio nale besturen. Ik herken dat", zegt de oud-directeur personeel en orga nisatie bij Shell Moerdijk. Bij zijn laatste werkgever leidde Westerveld een grote inkrimpingsoperatie. De Sint-Philipslander denkt dat met zijn nieuwe functie anderhalf tot twee dagen per week gemoeid zul len zijn. Hij is verder ook voorzitter van de woningcorporatie Beter Wonen en van streekmuseum De Meestoof, en actief als vrijwilliger bij slachtofferhulp. De Thoolse CDA-voorzitter E.Ph. Nieuwkerk vindt het 'hoogst verve lend1'dat met het bedanken van Wes terveld de regionale kandidaat ver dwenen is. "Jammer dat we dit tevo ren niet konden beoordelen, dan hadden we met kracht W.C. van Kempen naar voren geschoven op een verkiesbare plaats. De Thoolse inbreng is nu veel te smal en dat is jammer, zeker als je het vergelijkt met de goede oude tijd. Toen had den we twee Thoolse CDA-statenle- den en zelfs een gedeputeerde. Maar het CDA als geheel zit op een smal ler spoor. Onze eerste gedeputeerde Dek is de belangrijke portefeuille Delta Nutsbedrijven kwijt en het waarnemend-commissarisschap. Die posten zijn allebei naar verkie zingswinnaar VVD gegaan." Nieuwkerk noemt het 'een pleister op de wonde' dat Westerveld als eer ste reserve alle stukken krijgt en de fractievergaderingen kan bijwonen. "Want hij is niet verdwenen. Als er een vacature in de CDA-statenfrac tie ontstaat, wordt Westerveld weer gevraagd. En als je ziet hoe het RBA in beweging is, weet je nooit hoe het over bijvoorbeeld een jaar is. Wes terveld als eerste reserve is dus nog een gelukkige bijkomstigheid, maar eigenlijk hadden we iemand in Mid delburg moeten hebben. We komen er nu kaal af', zegt de Thoolse CDA-voorzitter. Vele jaren werkte B. Groen bij een bedrijf als duiker/lasser en als vrij williger op een reddingsboot van de KNRM. Sinds kort woont de Sche- veninger in Sint-Annaland en is daar een eigen duikbedrijfje begonnen: Nemo diving. "Ik heb een eigen motorvlet in de haven liggen, een duikbergingsvaartuig. Dus ik kan overal heen waar ze me nodig heb ben. En alle benodigde opsporings- apparatuur is aan boord", vertelt Groen. Zowel de beroeps- als de pleziervaart kan een beroep op hem doen. De kersverse Sint-Annalander - "ik kom hier al tien jaar op de cam ping, maar nu hebben we een huis gevonden" - heeft van de provincie ook toestemming om op wrakken te duiken. Nemo diving kent een 24- uurs service. De palingkwekerij heeft twee vaste personeelsleden in volledige dienst: directeur R. v.d. Laan en J. Melse uit Tholen. Daarnaast zijn er nog twee mensen met een deeltijdbaan: een bioloog en een administratieve kracht. Grootaandeelhouder is dhr. Ammerlaan, die in Naaldwijk een bedrijf van glastuinbouwsystemen heeft. De twee vaste mensen, voor wie formeel ontslag is ingediend, zijn door de curator in djenst geno men om de vissen te voeren. "Voer en lucht mag ik gelukkig kopen van de financier", zegt curator mr. F.X.A.M. van Hasselt uit Bergen op Zoom. Hij is woensdag door de Middelburgse arrondissements rechtbank aangesteld na het uitspre ken van het faillissement. Rechter commissaris was. mr. B.J.R.P. Ver hoeven. "Eind december heeft zich een para siet in de aaltjes ontwikkeld, die te laat ontdekt is", zegt de curator. "De produktiecyclus is toen verbroken. Dat betekende drie maanden geen omzet, terwijl de financiële situatie door grote investeringen toch al marginaal was. Het bedrijf zat bij de De president van de Middelburgse rechtbank heeft een verzoek van dhr. J.P. Vogelaar van camping de Zeester uit Scherpenisse om de door het gemeentebestuur opgelegde bouwstop op te heffen, afgewezen. Vogelaar vond het verbod van de gemeente niet terecht, maar de rechtbankpresident stelde hem in het ongelijk. Hij was aan een bedrijfs woning mét kantoor begonnen, zon- Handwerkexpositie. De Neder landse bond van plattelandsvrouwen houdt op donderdag 6 april van tien tot drie uur een handwerktentoon- stelling in De Vroone te Kapelle. Er zijn technieken te zien als: borduren, wit- en sneewerk, Zaans stikwerk en quilten. bank al tegen het plafond." De cura tor noemt het verkeerd aan elkaar koppelen van systemen door de voorganger van Ammerlaan, die de palingkwekerij destijds overnam, de oorzaak dat de parasiet zijn werk kon doen. "En vissen zijn altijd nog levende have, waarvan de risico's bijna niet te verzekeren zijn." De risico's van pal ingkweek zijn blijkens een raadsvoorstel uit december 1990 voor de overheve ling van 75.000 gulden rijkssubsidie aan Aqua Biosystems bekend. Om grootschalige vissterfte te voorko men, werd toen een extra investe ring gedaan, waarvoor subsidie werd aangevraagd bij het arbeidsbu reau en Delta Nutsbedrijven. De laatste bleek bereid in het kader van de warmte-krachtkoppeling finan ciële steun te verlenen. Volgens het raadsvoorstel waren er toen strenge voorwaarden aan verbonden. Bij niet-nakoming werd over een boete gesproken en terugvordering van de subsidie. De gemeenteraad gaf eind 1990 totaal 4200 m2 grond aan de Pluim- potweg in St. Maartensdijk in erf- der officieel vergunning te hebben omdat er problemen over de wel stand waren. Met name de raamin- deling en het tussenlid. Er moet binnen vier weken een aan gepast bouwplan liggen. Volgens mr. B. van Leeuwen, raadsman van Vogelaar, lopen er bij de gemeente gesprekken. Volgens hem bleek er pas tijdens de zitting bij de recht bank in Middelburg, dat er kritiek van de welstandscommissie was op het bouwplan. "Het eind 1993 inge- pacht, waarop een gebouw van 2000 m2 werd neergezet voor de produk- tie van 50 ton paling per jaar. De bedoeling was de capaciteit uit te breiden tot 100 ton. In de eindfase zou er volgens b. en w. werk aan 10 tot 15 mensen geboden worden. Bij het uitspreken van het faillissement waren er 4 in dienst. De kweek was voor 1990 beproefd in een bedrijf te Zoeterwoude, waar de warmte-krachtkoppeling, alsme de het automatisch sorteren en recir- culeren van het proceswater was uit getest. De produktie werd in twee fasen verwezenlijkt: in een glasaalkweke- rij worden glasaaltjes van 0,3 gram in 8 tot 12 maanden gekweekt tot het pootaal-stadium van gemiddeld 10 gram is bereikt. De pootaal wordt vervolgens uitge zet in de afmestmodules, waarin de pootaal binnen 9 tot 12 maanden uit groeit tot consumptie-aal van circa 150 gram. Aqua Biosystems stelde zich naast de commerciële kweek ten doel om de opleiding van toekomstige vis- kwekers te verzorgen. Voorts wilde het bedrijf vanuit St. Maartensdijk de daar ontwikkelde installaties op de markt brengen. "Die combinatie en bundeling van activiteiten maakt deze industriële viskweek zeer attractief", aldus b. en w. van Tholen in november 1990 aan de gemeente raad. Mr. van Hasselt noemt Aqua Bio systems 'een leuk, sterk geautomati seerd, modern ingericht bedrijf, voorzien van een eigen waterzuive ring'. "Maar er waren aanloopmoei- diende ontwerp is namelijk al drie keer aangepast. Naar aanleiding van opmerkingen van gemeentezijde, is 8 maart 1994 een nieuw plan inge diend. Volgens de Woningwet, is de zaak accoord wanneer je binnen 13 weken niets hoort. Als leek mocht Vogelaar ervan uitgaan, dat het bouwplan goed was. De gemeente doet voorkomen, alsof Vogelaar zomaar begonnen is met bouwen, maar zo is het dus niet. Hij ging er na 13 weken van uit, dat er overeen stemming was. Alleen zegt de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de bepalingen van de Woningwet opgeschort worden als er een wijzi ging van het bestemmingsplan nodig is", zegt mr. Van Leeuwen. In overleg met de gemeente hoopt hij alsnog een bouwvergunning voor de Zeester te krijgen. lijkheden. De financier wilde niet meer, want het was een kind met een waterhoofd. Maar de fiscus is bij en voor de rest is het met de schulden eigenlijk allemaal nogal netjes. Totaal gaat het om 21/2 miljoen gul den, waarvan 221.000 gulden van leveranciers en het nutsbedrijf. Gezien de vordering van de bank van 2 miljoen gulden zullen concur rente crediteuren geen cent krijgen", aldus de curator. Hij heeft goede hoop binnenkort een koper te hebben. "Dit bedrijf blijft wel bestaan. Als je voor de helft van de prijs zo'n pand kunt kopen, zit je als nieuwe eigenaar altijd met een betere basis. Over twee weken heb ik weer gezonde paling en ik hoop dat ik ook de andere aaltjes groot krijg", zegt mr. Van Hasselt. Grootste afnemer van Aqua Biosys tems is palingrokerij P.M. Scherpe nisse uit St. Annaland. Hij kent het bedrijf en de mensen goed. "Sinds 1992 neem ik paling af en de twee kwekers zijn vakbekwame mensen. Kweektechnisch valt hen niets te verwijten. Maar je werkt met levend spul en dat is altijd gevoelig, maar er zit best toekomst in de palingkweek", zegt Peter Scherpenisse. Directeur Rob v.d. Laan hoopt dan ook, dat het bod van het personeel door de curator en rechter-commis- saris wordt aanvaard. "We doen deze reddingsactie omdat er sommi gen 70 uren per week aan het bedrijf hebben besteed. Ons beste beentje hebben we ervoor gegeven en daar om proberen we deze mooie onder neming te redden." "Kan ik de verheugende conclusie trekken, dat de werkloosheid op Tholen nagenoeg is opgelost?", zei D66-raadslid J. van den Donker maandagmiddag in de gemeente raad. Hij constateerde dat de vier nieuwe personeelsleden die b. en w. hadden benoemd, allemaal uit Bra bant afkomstig waren: Halsteren, Bergen op Zoom (2x) en Wouw. "Zijn er op Tholen zo weinig werk zoekenden omdat mensen van bui ten de gemeente zijn benoemd?" Burgemeester Van der Munnik wil de alleen kwijt, dat het één niets met het ander te maken had. Burgemeester en wethouders willen de huur eigenlijk niet aanpassen, uit gezonderd dan in verband met de overdracht van het lokaal aan het Oosterscheldecollege. Maar D66, VVD. AOV, SGP en RPF/GPV dachten daar anders over. Want wat is het geval? Het Planciuscollege betaalt zo'n 18 gulden per vierkante meter méér aan huur dan het Ooster scheldecollege. "En dat in één gebouw, dat is vrij oneerlijk", zei J. van den Donker (D66). Wethouder J. Versluys zei dat de huur voor het Oosterscheldecollege gekoppeld is aan het huurbedrag van deze instel ling in Goes. "Dat is destijds over eengekomen, maar het kost de gemeente geld." De vijf genoemde partijen pleitten voor één tarief voor beide huurders. Maar dan zou na een jaar gekeken moeten worden, of het aantal leer lingen ook toeneemt. De wethouder zei dat de door Möhlmann genoem de 11.000 gulden in ieder geval te Van Belzen noemde met name de afdelingen bouwzaken en sociale zaken waar mensen zonder een afspraak binnenkomen om over een bouwplan of een uitkering te praten. "Is er geen bezinning nodig om het drempelloos instromen van mensen te beperken. Dient er geen meldpunt te komen?" Burgemeester Van der Munnik dacht dat de voorgestelde regeling, om drie uur 's middags gemeente huis dicht, wel zou werken. "Met de verbouwing en/of uitbreiding van het gemeentehuis blijft de openings tijd voor de toekomst toch op de agenda staan." D66 was 'zeer verheugd' en de VVD 'heel blij' dat b. en w. het verzoek van de stichting Promotie Oud-Vos- semeer hebben overgenomen om met ingang van 1 april het gemeen tehuis op donderdagavond van zes tot zeven uur open te stellen. Dat overigens alleen voor de uitgifte van begrepen, dat er in het clubgebouw van de watersportvereniging St. Annaland een zoveel mogelijk slui tend systeem komt, dat niet-water- sporters in de Buutengaets geen hapje kunnen eten of hun dorst kun nen lessen. "Maar 100% waterdicht kan niet, zei het wsv-bestuur", aldus de burgemeester maandagmiddag in de gemeenteraad op vragen van de VVD-fractie. Hij kondigde aan, op heel korte termijn met de wsv con tact te zullen opnemen over de situ atie. Slabbecoornweg 38,4691 RZ Tholen tel. 01660 - 3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur reisdocumenten, rijbewijzen en uit treksels uit de burgerlijke stand en het aangeven van verhuizingen. Volgens mevr. Schot (AOV) komt het gemeentebestuur met deze avondopenstelling dichter bij de burgers te staan. Alleen vroegen D66, VVD en SGP zich af, of het voor pendelaars niet beter is om de opening een halfuur op te schuiven: van 18.30 tot 19.30 uur. P. van Bel zen noemde het voorbeeld van een havenwerker uit Anna Jacobapolder die donderdagavond met het open baar vervoer het gemeentehuis in St. Maartensdijk nog moet kunnen bereiken. Anna Jacobiaan J. de Jager hielp hem uit de droom, dat dit zeker niet lukt. Na zeven uur 's avonds gaat er geen bus meer uit AJP, laat staan dat je nog terug kunt komen met de bus. J. van den Don ker pleitte voor een telling per kwar tier, zodat er geïnventariseerd kan worden of er een bijstelling nodig is. "Het is een proef, dus komen we er later nog een keer op terug", liet de burgemeester weten. *3 Hl i -"-V 1 - té Om de Thoolse ambtenaren ongestoord te laten doorwerken, sluiten de deuren van het gemeentehuis vanaf 1 april om drie uur 's middags. P. van Belzen vroeg zich af, of dat voldoende was. Mede in verband met de flexibele werktijden in de zomer pleitte hij er maandagmiddag voor om het gemeentehuis een hele middag te sluiten. Dan pas is er volgens hem sprake van een ongestoord werkritme. Het is een drukke tijd voor de schapenhouders. In de eerste maanden van de lente krijgen de meeste schapen hun lammeren. Zo ook bij L. Potappel in Stavenisse. Hoewel hij meerdere schapen had, heeft hij die al weer verkocht. Allemaal op één na; een zwarte ooi. "Tja, dat schaap je heb ik nog met de fles groot gebracht. Dan kun je er toch eigenlijk geen afstand van doen. Dus houd ik ze maar", vertelt Potappel die onlangs ook geconfronteerd werd met de geboorte van lammetjes. De ooi is een zwartblaas en vader was een (witte) Texelaar. De gevolgen bleven niet uit. Er werd een drieling geboren. Twee witte rammetjes en een zwart ooitje. "Dat komt wel meer voor, maar toch niet zo erg vaak", vertelt Potappel. Het was aanvankelijk nog de vraag of het er drie zouden blijven. "Eén van de rammetjes had wat vruchtwater binnengekregen en was erg zwak. We hebben hem bij moeten voeren met de fles, maar uiteindelijk heeft hij het toch gehaald", zegt de Stavenissenaar. Overdag dartelen de wollige diertjes, samen met hun moeder, rond in een weitje. "Maar 's nachts gaan ze nog naar binnen. Ze zijn nog te klein om buiten te blijven. Ze hebben er wel een hok, maar dat is niet zo erg warm." Het nichtje van Potappel, de kleine Michel, had wel belangstelling voor de lieve lammetjes. Moeder schaap denkt er echter nog anders over en probeert haar kroost uit de buurt van de mensen te houden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9