Provincie Zeeland Kiezen voor ruimte Ledenbestand van Philadelphia aan het vergrijzen Afscheid statenleden bruid Tholen in oorlogstijd Lessen in zeefdrukken te Tholen "lelfeens PCOB kiest bestuur op eerste avond Ophokgebod postduiven COMMISSIES Waterpeil Kanaal door Walcheren IN BEROEP Gratis compost voor inwoners van Tholen Accordeoniste presteert prima in Hillegom Woensdag 29 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 De provincie gaat aan de slag met het opstellen van een nieuw streekplan. De komende weken zal worden gepraat met gemeenten en instellingen en bedrijven in de sectoren economie, recreatie en toerisme en milieu om de eerste meningen af te tasten. Na dit overleg zullen provinciale staten rond de zomer knopen moeten doorhakken over de keuzemogelijkheden die er zijn bij de invulling van de ruimte in Zeeland. Gemeente moet gaan betalen voor gevonden voorwerpen Halve eeuw ontspanning gehandicapten De afdeling Tholen/Sint-Philipsland van de oudervereni ging Philadelphia maakt zich wat zorgen over de vergrij zing onder de leden en donateurs. Dat zei bestuurslid J.J. Snoep die dinsdagavond penningmeester A. v.d. Perk verving op de jaarvergadering in het Holland Huis te Scherpenisse. Philadelphia is een landelijke vereniging voor ouders, familie en vrienden van mensen met een verstandelijke handicap. Contributie Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Soos Video productions begint in Tholen Pak even uw zakboekje Simavi Reumafonds Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Nieuws In een speciale vergadering, vrijdag 7 april, aanvang 14.00 uur, nemen de Staten van Zeeland afscheid van 18 leden die geen deel meer uitmaken van provinciale staten in nieuwe samenstelling. Zoals gebruikelijk bij statenvergaderingen is ook deze bijeenkomst openbaar. Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder, zal in de ze bijzondere statenvergade ring het voortouw nemen met een toespraak om het vertrek van de statenleden in te lui den. Meerdere sprekers zullen volgen, wie dat zijn is op het moment van schrijven van de ze AbdijNieuws nog niet be kend. Het merendeel van de vertrekken de statenleden komt niet terug omdat ze niet meer verkiesbaar waren. Anderen keren niet terug omdat de verkiezingsuitslag voor hun partij minder goed uitviel en zij daardoor niet kunnen terugke ren op de voor hen vertrouwde statenzetel. Vanuit de fractie van het CDA ver trekken acht statenleden (achter de namen staat telkens het jaar waarin betrokkene statenlid werd: GJ.A.M. Adan (1987), Vlissingen; Th.F.C.M. Baert (1976), Hulst; mr. J.A. de Boe (1981), Poortvliet; G. Christiaanse (1978), Terneuzen; PJ. Everaert (1970) uit Walsoor den, het langst zittende statenlid en daardoor nestor van Provincia le Staten; J.C. üansen (1992), Hansweert; drs. A.A.D. Saman (1991), Terneuzen en W.J. van Ta- tenhove (1991) uit Gapinge. Vanuit Delta Anders neemt C.Th.A. van Waterschoot (1982) uit Oost burg afscheid. Vier leden van D'66 keren niet te rug in de nieuwe staten: mr. R. de Blij (1991), Middelburg; H.M. van Iwaarden (1991), Kapelle; drs. R.A. Nakman uit Middelburg en J. van den Reydt (1991) uit Tholen. Uit de gelederen van de PvdA ke ren drie statenleden niet terug: P. de Nooijer (1978), Middelburg; J. Roodenburg (1978), Vlissingen en H. Venekamp (1993) uit Tholen. Vanuit de fractie van de SGP wordt afscheid genomen van M. Dijke (1982) uit Scherpenisse en van W.P. Rentier (1981) uit Middel burg. De statenvergadering is in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Donderdag 6 april, aanvang 10.00 uur, is er een openbare vergadering van de Provinci aal Planologische Commissie (PPC). Het waterpeil op het Kanaal door Walcheren is tussen vfoensdag 5 april en vrijdag 5 mei met 60 centimeter ver laagd tot 0,30 meter NAP. In die maand wordt onderhouds werk uitgevoerd aan de oevers van het kanaal. De aflaat van het water begint dinsdag 4 april rond 09.00 uur 's mor gens. De maximaal toegelaten diepgang voor de doorgaande scheepvaart tussen Vlissingen en Veere en voor de scheepvaart met de be stemming noordkant verbreed Zij kanaal naar Arnemuiden blijft ge lijk. Dat geldt overigens niet voor schepen die een ontheffing heb ben tot een diepgang van 4,30 meter. Voor hen is dan dezelfde norm als die voor de gebruikelijke scheepvaart van kracht: een diep gang van 3,70 meter. Voor de scheepvaart naar Arne muiden wordt de diepgang, gere kend vanaf de Arnebrug, 1,60 me ter. Op het verbreed kanaal en in het binnenhavengebied van Vlissin gen direct voor de grote schut sluis wordt de maximaal toegesta ne diepgang 7,30 meter en vanaf de eerste binnenhaven tot de bin nenkeersluisbrug 6,40 meter. Als het werk aan de oevers binnen een maand kan worden geklaard, wordt de peilverlaging met dezelf de periode bekort. Mocht het werk langer duren, dan zal het peil ook langer verlaagd blijven. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: notitie lokatiebeleid, ontwikkelingsvisie stadsgewest, streekplanuitwerking baggerspe cie, projectnota A4 - A16, beslis puntennotitie actualisering streek plan, notitie woningbouw, architectuurnota, streekplanafwij king WOV en het jaarverslag ruim telijk beleid '94. De PPC vergadert in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 in Middel burg. De agenda en de vergader stukken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het kan het opstellen van een streekplan alleen maar vergemak kelijken als eerst alle neuzen on geveer in dezelfde richting staan. Vandaar dat GS een notitie heb ben uitgebracht waarin op hoofdlij nen een aantal ontwikkelingen staan opgesomd over keuzemo gelijkheden die er zijn: de zogehe ten beslispuntennotitie. Het gaat dan onder meer om de mate van concentratie van woningbouw, ruimte voor eco nomie, voor recreatie, lokatie en mobiliteitsbeleid en de Mid den-Delta. Als op deze onder delen de hoofdlijn eenmaal vaststaat is het niet meer no dig bij het opstellen van een streekplan rekening te houden met allerlei andere alternatie ven waarvan bij voorbaat al vaststaat dat Provinciale Sta ten die kant niet op willen. Vertrekpunt Het stimuleren van een duurzame ontwikkeling is het vertrekpunt in de discussie over de verdeling van de ruimte. Dat betekent keuzes maken zonder toekomstige gene raties hinderlijk voor de voeten te lopen: kwaliteit bieden. Een ander uitgangspunt is dat het streekplan goed moet zijn uit te voeren. Met andere woorden, geen regels en voorschriften opnemen die moei lijk of zelfs helemaal niet zijn te handhaven. De discussie wordt na tuurlijk ook beïnvloed doordat het milieubeleidsplan Kerend Tij 2 en de nota Ruimtelijk Beleid Landelij ke Gebieden kortgeleden door de Provinciale Staten zijn vastge steld. Hoofdstructuur Zeeland heeft grofweg een hoofd structuur waarbinnen vier onder delen zijn te onderscheiden: - een verstedelijkingszone (Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen en de as Goes/Middelburg/Vlis- singen), een concentratiege bied van economische activitei ten en wonen; - de kustzone, vooral van belang voor recreatie en ecologische hoofdstructuur; - de Oosterschelde met de be schermde natuurwaarden; - het landelijk gebied en de overi ge Deltawateren. Zeeland als geheel wordt gezien als een oase van rust en ruimte voor het verstedelijkte gebied dat als een soort hoefijzer om Zee land ligt: Gent/Antwerpen, de Bra bantse steden, Rotterdam. De Ka naalzone en het Sloegebied op hun beurt liggen voor verdere eco nomische ontwikkeling gunstig ten opzichte van dit hoefijzer. De vraag die rijst is hoe ver je moet gaan met het concentreren van ontwikkelingen. Spreidingsbeleid In hoeverre is concentratie van woningbouw gewenst. Een grote mate van concentratie zou vol gens de beslispuntennotitie gelijk staan met behoud van het landelijk gebied en het vergroten van het draagvlak voor voorzieningen. Aan de andere kant zou je ook moeten kunnen inspelen op ontwikkelings kansen van kernen en op woon voorkeuren. Vandaar dat drie keu zemogelijkheden worden gepre senteerd: uitgaan van woonvoorkeuren, concentratie in de stedelijke gebieden of concen tratie binnen een aantal zones. Ruimte voor economie Zeeland heeft nieuwe werkgele genheid nodig. Het ministerie van economische zaken verwacht dat Zeeland te maken kan krijgen met een tekort aan distributieparken, hoogwaardige bedrijvenparken en kantoorlokaties in binnenstad en aan de stadsranden. In de beslis puntennotitie wordt onder meer de vraag opgeroepen of de haven terreinen die nu zijn gereserveerd voor zeehavengebonden activitei ten niet ook moeten worden vrij gemaakt voor sectoren waarvoor een tekort is te verwachten. De Zoom-as is van belang voor transport en distributie. Een van de keuzes is dan uit te gaan van de mogelijkheden van de gemeen ten Tholen, Reimerswaal en Hulst of kiezen voor één van deze ge meentes. Moet de provincie de ontwikkeling van kantoorlokaties overlaten aan de markt en aan gemeenten of is sturing vanuit het streekplan ge wenst, is een andere vraag die wordt opgeworpen. De keuzes die worden gemaakt bij het al dan niet concentreren van werkgelegenheid en wonen zullen hun stempel drukken op de mobili teit, het verkeer. Andersom is na tuurlijk ook waar: wordt gekozen voor minder mobiliteit dan lijkt sterkere concentratie voor de hand te liggen. Recreatie De toeristische sector is van be lang voor de werkgelegenheid. Studies van het ministerie van economische zaken wijzen uit dat het optimaal benutten van econo mische kansen een toename vergt van 40% van de huidige ruimte voor verblijfsrecreatie. Drie keu zes worden voorgelegd: de groei- variant, die brengt 40% groei in ruimte mee; de kwaliteitsvariant, met een toename in ruimte van 20% om de kwaliteit van het aan bod op peil te houden; de selectie ve groeivariant. Die betekent in ie der geval de kwaliteit op peil houden en in een aantal gebieden groei toestaan. Wat het ruimtebe slag betreft zit deze variant er gens tussen de twee andere mo dellen in. Als Provinciale Staten rond de zomer hebben aangegeven welke kant het ongeveer op moet met het streekplan kan de uitwerking beginnen. Het is de verwachting dat GS het vol gend voorjaar (1996) een ont- werp-streekplan naar buiten kunnen brengen. Dat is dan het moment waarop allerlei of ficiële procedures, inclusief in spraak, van start kunnen gaan. Woensdag 5 april, aanvang 09.00 uur, komt de hoorcom- missie bestemmingsplannen bijeen. In het geding is het be stemmingsplan Cavelot van de gemeente Oostburg. Particulieren en ondernemers uit Cadzand en natuurbeschermings vereniging 't Duumpje zijn tegen het bestemmingsplan in het ge weer gekomen. De bezwaarma kers zijn het niet eens met de hoogte van het kuuroord/hotel en met het ontbreken van een MER. Voorts bestrijden ze het seizoen- verlengend effect, vinden ze dat onvoldoende is ingegaan op be zwaren die bij de gemeenteraad zijn ingediend, achten ze de finan ciële haalbaarheid onzeker en stel len ze dat landschaps- en natuur- belangen onvoldoende zijn veilig gesteld. Zowel de bezwaarmakers als het gemeentebestuur krijgen de gele genheid hun standpunten monde ling toé te lichten. De zitting is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De gemeente Tholen moet voortaan jaarlijks 5000 gulden aan de politie betalen voor de registratie van gevonden voorwerpen. Volgens het Burgerlijk Wetboek behoort die taak voortaan tot de gemeente. Met terugwerkende kracht tot 1 april 1994 moet, inclusief 1995, totaal 8750 gulden betaald worden aan de politie. Raadslid J. van den Donker vroeg zich maandagmiddag af, of er dan toch geen eigen bijdrage aan de betrokken burgers gevraagd wordt. De burgemeester antwoordde daar ontkennend op. Mevr. M. Schot-de Hoog noemde het jammer, dat het zover moet komen. "Kan de gemeente de gevonden voorwerpen niet zelf registreren?", wilde het AOV-raadslid weten. "Dan zouden we heel duur uit zijn", antwoordde de burgemeester. Het Oosterschelde College (voor heen het REC) begint maandag 10 april in Tholen met een cursus zeef drukken. Zeefdruk is een grafische techniek die veel gebruikt wordt in de reclame voor het bedrukken van voorwerpen en kleding. Bij zeef drukken wordt er drukinkt door een zeef geperst. Alles wat daaronder ligt en niet is afgeplakt, wordt bedrukt. Het afplakken gebeurt met papier, folie, gom of krijt. De cursus wordt gegeven op tien maandag avonden door docente Jacqueline Traanman in het gebouw aan de Jan van Bloisstraat. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het Ooster schelde College 01660-3491. De vereniging telt momenteel 543 leden en donateurs. Dat is hetzelfde aantal als vorig jaar. "Maar je ziet wel dat er veel ouderen zitten", zegt voorzitter J. Leune, terwijl hij op de zaal wijst. "Het wordt wel tijd dat er eens wat meer jong bloed bij komt. Het leeft in ieder geval wel." Daar mee doelde de voorzitter op de ongeveer honderd aanwezigen die ondanks de wind en sneeuw de moeite namen om naar het Holland Huis te komen. Een ander punt waar de afdeling niet blij mee is, is de contributie. Het landelijke bestuur heeft aangegeven dat in vijf jaar tijd de contributie verhoogd moet worden van 30 naar 40 gulden per lid. Vorig jaar besloot men nog niet mee te gaan in deze verhoging en de bijdrage bleef op 30 gulden staan. "Maar aangezien we 75 procent af moeten dragen aan de landelijke vereniging, kunnen we eigenlijk niet anders dan volgen", Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640 - 34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M. verontschuldigde voorzitter Leune zich bij de leden. De contributie voor 1995 ging daarom ineens met vier gulden omhoog. "Ik hoop dat u dit niet als een obstakel zult beschouwen", zei Leune. Aangezien niemand bezwaar maakte, werd ingestemd met de verhoging. Bij de bestuursverkiezing waren secretaris M. Moerland en mevr. L. van Burgh-Dorst periodiek aftre dend en herkiesbaar. Beiden werden bij acclamatie herkozen. Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter J. Leu ne, secretaris M. Moerland, pen ningmeester A. v.d. Perk, mevr. S. Polderman-Prins, mevr. L. van Burgh-Dorst, mevr. F. Bijl, J.J. Snoep en W. de Haan. Bij het finan cieel overzicht bleek dat in 1994 de uitgaven gelijk waren gebleven, maar dat de inkomsten met 2200 gulden waren gedaald. Dat zorgde voor een klein negatief saldo van 49 gulden. Vaste gast is ook het koor VZOS uit Sint-Philipsland, onder leiding van dirigent J. Wesdorp uit Sint-Anna- land. Het koor was ook nu aanwezig en zong een aantal liederen. Tijdens de pauze was er een verkoping van allerlei spullen zoals handwerken, poppen en huishoudelijke artikelen. Daarna volgde nog de al even tradi tionele verloting. Velen kochten een paar (of een heleboel) enveloppen met lootjes. PieterTon uit Halsteren legde hierna wat uit over het reilen en zeilen van de stichting ontspan ning gehandicapten die in oktober van dit jaar 25 jaar bestaat. Ton is één van de medewerkers van de soos die de stichting iedere donderdag avond organiseert in haar onderko men Ons Huis aan de Langeweg te Scherpenisse. De stichting is voort gekomen uit de oudervereniging en wordt nog elk jaar financieel onder steund door Philadelphia. Advertentie I.M. Van 1 t/m 19 mei wordt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk een expositie over de oorlogsjaren gehouden met als titel 'Tholen in oorlogstijd'. Er zullen foto's, artike len en voorwerpen te zien zijn die op die periode betrekking hebben. De tentoonstelling is vrij toegankelijk. De burgemeester verricht de officië le opening op vrijdagmiddag 28 april, maar het publiek kan pas drie dagen later terecht. Op werkdagen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis: 9-12 uur en 13.30-15 uur. Ook op bevrijdingsdag 5 mei en zaterdag 6 mei van 13.30-17 uur kan de expositie bekeken worden. Onder de naam Video productions Tholen is Peter Elshof bedrijfsmatig zijn uit de hand gelopen hobby gaan vervolgen. In de zeventiger jaren experimenteerde hij veel in de don kere kamer met het afdrukken van foto's en toen de videocamera zijn intrede deed, was dat een welkome, nieuwe uitdaging. Zeker in combi natie met de computer. Via een zelf- bouwmodule en informatie van leveranciers uit Duitsland en Enge land was Elshof gereed voor een bedrijfsmatige aanpak. Die stap waagde hij na informatie bij foto graaf Piet Kooien, de Rabobank, het instituut voor het midden- en klein bedrijf en de Kamer van Koophan del. Elshof verzorgt videoregistra ties van bruiloften, jubilea, uitvoe ringen van verenigingen, e.d., voor zien van teksten en effecten. Films kunnen overgezet worden op video, evenals kleinbeeld dia's en kleuren- negatieven, voorzien van muziek en tekst. Het bedrijf werkt nu nog van uit de huiskamer. Wanneer het financieel haalbaar is, wordt een echte studio ingericht. Alle inwoners van de gemeente Tholen krijgen binnenkort een fol der in de bus met daaraan een tegoedbon voor een zak gratis com post uit de Zeeuwse gft-composte- ringsinstallatie. Daarmee wil het openbaar lichaam afvalstoffenver- wijdering midden- en noord-Zee land (Olaz) de burgers bedanken voor de moeite die men neemt om het groente-, fruit- en tuinafval gescheiden te houden. Bovendien kan men zo zien wat er van dat gft terecht komt. Met de bon kan men volgende week van maandag tot en met vrijdag tussen acht en vier uur en zaterdag 8 april van acht tot twaalf uur een zak met 25 liter com post afhalen op de gemeentewerk plaats te Scherpenisse. De onlangs opgerichte afdeling Tholen van de protestants christelij ke ouderenbond (PCOB) koos don derdagavond in Meulvliet haar bestuur. Voorzitter werd mevr. A. Boxhoorn-Urbanus uit Tholen. Haar man, A. Boxhoom, werd secretaris, mevr. L. Rijstenbil uit Scherpenisse werd penningmeester en als leden werden J.L. Duijzer en W. Mullié uit Tholen gekozen. Na het huishou delijke gedeelte vertoonde dhr. Stuij uit Halsteren een dia-klankbeeld over de schepping en de vier jaarge tijden. Helaas overleed initiatiefne mer en secretaris A. Boxhoorn dins dag. Om te voorkomen dat postduiven schade aanrichten aan land- en tuin- bouwgewassen, is er in overleg met alle betrokkenen een ophokgebod in Zeeland overeengekomen. Dit geldt van maandag 3 april t/m vrijdag 19 mei, dagelijks van tien uur 's mor gens tot vijf uur 's middags. Postdui ven die zich dan tóch op het veld bevinden, lopen een grote kans ten offer te vallen aan maatregelen die getroffen zullen worden om wilde en verwilderde duiven te bestrijden. Met het oog op de wedstrijdvluchten geldt het ophokgebod niet op zater dagen, zon- en feestdagen. Ook jon ge duiven zijn van het gebod uitge zonderd. THOLEN 31 mrt. zangavond met medewer king van vier koren, Rehobothkerk 20 u. 31 mrt. voorjaarsvergadering water- sportver. De Kogge, Koggedek. 8 apr. puzzel-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 8 apr. ophalen spullen rommelmarkt door scouting en SCJT 8 apr. Paaszangavond m.m.v. diver se koren, Ned.Herv.kerk 19.30 u. 11 apr. paas-bloemschikken Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 12 apr. avond NCVB over bloem schikken in paassfeer, Visnet 19.30 u. 18 apr. stekjes ruilen bij Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 22 apr. inleveren rommelmarkt spullen, Minneputtestraat 10-12 u. SINT-ANNALAND 31 mrt. jaarvergadering Hervormde jeugdverenigingen, verenigingsge bouw 19.30 u. 1 apr. Paaszangavond met plaatselij ke koren en trompetisten, N.H.kerk 19.30 u. STAVENISSE 7 apr. Paaszangavond m.m.v. diver se koren, Ned.Herv. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 1 apr. jaarvergadering Anib, Haes- tinge 14 u. 6 apr. avond plattelandsvrouwen over bloemschikken, Haestinge 19.45 u. 8 apr. cultureel festival Mengel moes, Haestinge. SCHERPENISSE 2 apr. openingsrit motortoerclub Tholen, Veiling. 5 apr. mevr. A. Boxhoorn-Urbarws vertelt bij plattelandsvrouwen over vorstinnen Emma en Wilhelmina, Holland Huisl 20 u. 15 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Gorishoek 14.30-17.30 u. 29 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 14.30-17.30 u. POORTVLIET 19 apr. lezing boek P.R.D.S.-vogel plattelandsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus. SINT-PHILIPSLAND 19 apr. koffieochtend plattelands vrouwen, Wimpel 10 u. BERGEN OP ZOOM 30 mrt. familie-dansvoorstelling 'Porgy Bess' van Opus One, De Maagd 20.15 u. 31 mrt. cabaretprogramma van Her man Finkers, De Maagd 20.15 u. 2 apr. uitvoering Matthaeus Passion, Gertrudiskerk 19.30 u. 2 apr. theaterconcert Yulduz Usma- nova band, De Maagd 14.30 u. 2 apr. koffieconcert pianist Jacob Boogaart en cellist Herre-Jan Ste- genga, Markiezenhof 12 u. 5 apr. concert Jaap van Zweden en Mozarteum orkest uit Salzburg, De Maagd 20.15 u. 7 apr. concert 'Flute Summit '95' door Chris Hinze, De Maagd 20.15 u. 8 apr. sprookjesachtig ballet 'La Bayadère' door ballet van de staats- opera Kasan, De Maagd 20.15 u. 8 apr. opening tentoonstelling absurdistisch-realistische schilderij en van Jean Thomassen, Markiezen hof 15 u. 8 t/m 17 april binnenstadskermis op Grote Markt, St.Catharinaplein, St.Josephplein en Thaliaplein. 9 apr. concert 'The Passion Story', Lourdeskerk 20 u. 11 apr. cabaret 'All you need is lach' van Tineke Schouten, De Maagd 20.15 u. 13 apr. tragedie 'Phaedra' door Zui delijk Toneel, De Maagd 20.15 u. 14 apr. opera 'Carmen' door Opera van Krakow, De Maagd 20.15 u. 15 apr. concert Grant Forsyth, De Maagd 20.15 u. 17 apr. opera 'De Impresario' uitge voerd door Amsterdams marionet ten theater Komedie van hout, De Maagd 14.30 u. 20 apr. tragedie 'Andorra' door Mechels Teater, De Maagd 20.15 u. De dertienjarige Mireille van der Maas uit Sint-Annaland heeft zater dag prima gepresteerd op een solis tenconcours in Hillegom. De accor deoniste behaalde het op één na hoogste puntentotaal. In de eerste afdeling verzamelde de Sint-Anna- landse 1721/2 punten, wat haar een eerste prijs opleverde (daarvoor zijn minimaal 150 punten vereist) en promotie naar de afdeling uitmun tendheid. Mireille, die al zes jaar accordeon speelt, voerde het werk 'Goldzauber-ouverture' uit. 'Je bent in het stuk gegroeid', merkte één van de drie juryleden op. En een ander meende dat het slot iets netter had gekund. De kritische opmerkingen zijn waardevol om daar in de toe komst op te letten en het nog beter te doen, meent Mireilles vader. Zijn dochter, die de enige Thoolse deel nemer was, hield aan het concours een beker over. Enkele weken geleden deed de Sint- Annalandse in Vlissingen mee aan een accordeon-weekend. Ook hier was ze van de 35 a 40 deelnemers de enige van Tholen. De leeftijd varieerde van 12 tot 80 jaar. Na zes repetities over drie dagen volgde een einduitvoering, waarbij onder meer een half uur lang nummers werden gespeeld uit 'The phantom of the opera'. film+++film+++film+++ film ROXY 1: Dumb Dumber - do 20 u. vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 21.30 u. Forrest Gump - ma, di en wo 20 u. The Pagemaster - wo 14 u. ROXY 2: The River Wild - vr en za 18.45 u., zo t/m wo 20 u. Forrest Gump - do 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16 u. De Leeuwenkoning - za, zo en wo 14 u. The Pagemaster - za 16.15 u. CINEMACTUEEL 1: Pulp Fic tion - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16 en 21.30 u. The Lion King - vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Drop Zone - do, ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. De Leeuwenko ning - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Leon - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Star Trek Genera tions - vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso: Forrest Gump - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De collecte voor Simavi heeft in Sint-Annaland 1305,- opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor het nationaal Reumafonds heeft in Tholen ƒ3476,85 opgebracht. Keer op keer. Onlangs werd het startsein gegeven voor het project 'Keer op keer in Zeeland'. Het pro ject wil kinderen bijbrengen dat het voorkomen en scheiden van afval een belangrijke bijdrage levert aan het op orde houden van de eigen omgeving. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7