THOLENDERWIJS Behoud molen in elke woonkern wordt moeilijk Van Gorsel bereid bedrijf te verplaatsen informatierubriek van de gemeente Thoien BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN GEWIJZIGDE OPENSTELLING GEMEENTEHUIS AVONDOPEN STELLING OP DONDERDAG WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING VAN MEDE DELING ONTWERP-BESLUITEN FOTOTENTOONSTELLING IN HET GEMEENTEHUIS WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W STRAATMAKER of AANKOMEND STRAATMAKER M/V Woensdag 29 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Het ontwerp-bestemmingsplan Molenhoek kan de goed keuring wegdragen van de gemeenteraad. Alleen P. van Belzen (RPF/GPV) wil kleinere kavels, zodat er meer woningen gebouwd zouden kunnen worden. Dat zei hij woensdag in de commissie ruimtelijke ordening. D.J. van Gorsel maakte er bezwaar tegen dat hij opnieuw grond moet afstaan voor de uitbreiding van Thoien, maar de meerderheid van de commissie vond dat de landbouwer met de aan hem betaalde schadeloosstelling al naar iets anders had kunnen omzien. LET OP!!!! PER 1 APRIL A.S.: Lange lijst Hernieuwde kritiek commissie op te lage bedragen Mopperend heeft de com missie openbare werken dinsdag ingestemd met res tauratie van molen De Hoop in Thoien. Zonder uitzondering vond men de benodigde 365.000 gulden een hoop geld, aangezien het monument tien jaar geleden ook al een fikse opknapbeurt kreeg. Kritiek was.er verder, omdat in de begroting slechts 105.000 gulden voor de restauratie was opgenomen. Niet paars Meevaller Weinig animo premie voor woningverbetering Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200/Telefax: 01666-3553 Op woensdag 5 april organiseert het gemeentebe stuur van Thoien een kernbezoek voor de woon kern Poortvliet. Dit kernbezoek wordt gehouden in het dorpshuis 't Ouwe Raed- 'uus" aan de Lan- gestraat 16, aan vang 19.30 uur. Elke belangstel lende is van harte welkom. -O. 5 APRIL A.S. KERNBEZOEK POORTVLIET Programma 1. Opening; 2. Vertoning van de videofilm "Uw vereniging, de gemeente Thoien"; 3. Gelegenheid tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen; 4. Informeel samenzijn. Zoals u kunt lezen is het bij programmapunt 3 de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegenwoordigers van plaatselijke ver enigingen, organisaties, instellingen, kerkgenootschappen en scholen maar ook individuele burgers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebe stuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendae- lesingel 10 te Middelburg, ingediend op 15 maart 1995, voor het plaatsen van een warmtekrachtunit op het perceel Rand weg 3 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendae- lesingel 10 te Middelburg, ingediend op 15 maart 1995, voor het plaatsen van een warmtekrachtunit op het perceel Molen- vlietsedijk 15 te Thoien; - Een bouwaanvraag van N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendae- lesingel 10 te Middelburg, ingediend op 15 maart 1995, voor het plaatsen van een WKK installatie op het perceel Leguitse- dijk 1 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van J.A. Verbiest, Vierwindenstraat 8 te Oud-Vossemeer, ingediend op 16 maart 1995, voor het plaat sen van steenstrips aan de voorgevel op het perceel Vierwin denstraat 8 en 10 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van A. Quist, Mossellaan 50 te Thoien, ingediend op 21 maart 1995, voor het bouwen van een bedrijfsruimte op een perceel aan de Ambachtsweg te Thoien; - Een bouwaanvraag van C. Koopman, Bloemenlaan 184 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 20 maart 1995, voor het bou wen van een woning met garage op een perceel aan de Zwa- nelaan te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 23 maart 1995. Van Gorsel heeft een gemengd bedrijf nodig voor zijn grote hobby: het fokken van Texelse stamboek- schapen. In de loop der jaren is hij regelmatig grond kwijtgeraakt voor woningbouw in Buitenzorg. "Steeds heb ik verzocht om in aanmerking te komen voor compensatie in de vorm van vervangende grond, maar steeds is dit geweigerd", zei de Tholenaar in de commissie. Langzamerhand zou zijn bedrijf niet meer rendabel te houden zijn. Van Gorsel heeft de gemeente gevraagd zijn bedrijf te mogen ver plaatsen naar grond die hij buiten de bebouwde kom in eigendom heeft. Vier jaar geleden is zo'n verzoek geweigerd, nü moet het antwoord nog komen. "Maar op het aangren zende perceel hebben twee anderen, de heren Kooistra en Akershoek, inmiddels wél schuren mogen bou wen." Verplaatsing zou de weg vrij maken voor de uitbreidingsplannen van de gemeente en een tijdsvoor- deel betekenen, betoogde de land bouwer. Hoewel hij de 65 gepas seerd is, denkt hij er nog niet over om met het fokken van schapen te stoppen. "Ik win er nog steeds veel prijzen mee." Drie commissieleden voelden met Van Gorsel mee. "Het zou triest zijn als hij het slachtoffer zou worden van wat voor de rest een pracht bestemmingsplan is", merkte mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) op. En M.A.J. van der Linde (PvdA) noemde het zuur dat Van Met ingang van 1 april a.s. zullen er voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk de volgende openingstijden gelden: van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur. Om 15.00 uur zullen de deuren van het gemeentehuis zich elektronisch sluiten en zullen via de intercom bij de voordeur alleen die burgers worden toegelaten die daadwerkelijk een afspraak hebben. Tot en met 31 december 1995 is het bureau Burgerzaken bij wijze van proef op donderdag van 18.00-19.00 uur geopend, zij het voor een beperkte dienstverlening. Te denken valt aan het aanvragen van reisdocumenten en rij bewijzen, afgiften van uittreksels en het opgeven van muta ties voor de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). Burgemeester en wethouders van Thoien delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 11 en 19 januari en 13 febru ari 1995 ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1de heer J.H. van 't Hof, Veilingweg 1 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf, gelegen aan de Veilingweg 1 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 489; 2. reklamestudio Trinity, Havenplein 12 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een reklamestu dio, gelegen aan de Nijverheidsweg te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer 698 (ged.); 3. de heer P.M. van Dalen, Sportlaan 10 te Sint-Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- mechanisatiebedrijf, gelegen aan de Sportlaan 10 te Sint- Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1362 (ged.). De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 31 maart 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 30 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien. Voor het tweede jaar achtereen organiseert de werkgroep interculturele activiteiten Tho ien op zaterdag 8 april a.s. een interculturele manifestatie in gemeenschaps centrum "Haes- tinge" te Sint- Maartensdijk. Naast de mani festatie worden er diverse ande re activiteiten georganiseerd (zie daarvoor de redactionele pagina's van dit blad), waarmee de werkgroep aansluit bij het festival cultureel gekleurd zoals dit in dezelfde periode wordt gehouden elders in Zee land, Brabant en Vlaanderen. De activiteiten starten vrijdag a.s. om 16.00 uur met de officiële opening van de fototentoonstelling "Zeeuwen kieken 't Zuiden" door wethouder ing. J. Versluys. De tentoonstelling wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De tentoonstelling bestaat uit meer dan 40 foto's gemaakt door Zeeuwen, in de Derde wereld. Verhalen, ervaringen en foto's van mensen die in de Derde Wereld zijn geweest. De foto's zijn over wegend gemaakt door 'reizigers', mensen die met grote interes se om zich heen kijken naar mensen, activiteiten, landschappen en natuur. Met elkaar geven de foto's een herkenbaar, maar soms verrassend beeld van het Zuiden. Ze vertellen hun eigen verhaal, al blijft er voor de toeschouwer ook ruimte voor fanta sie. Openingstijden De tentoonstelling is vanaf maandag 3 april t/m vrijdag 21 april op werkdagen te bezichtigen van 9.00-12.00 en van 13.30-15.00 uur. De toegang is gratis. Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 9 maart 1995 onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aan vraag van: - Weggemans B.V., Sportlaan 4 te Sint-Maartensdijk, voor het veranderen en het na de verandering in werking hebben van het gehele metaalbewerkingsbedrijf, gelegen aan de Sport laan 4 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartens dijk, sectie N, nummers 1264, 1357, 1359 en 1494. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 31 maart 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemen laan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 30 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien. Voorbereiden bestemmingsplan Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Thoien maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 31 maart 1995 voor een ieder ter secre tarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Thoien van 27 maart 1995, waarbij wordt verklaard, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gebied aan de Hof straat te Thoien voor het verbouwen van het voormalig politiebureau tot woning voor rekening van de heer H. Ver straten. De begrenzing van het genoemde gebied staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Sint-Maartensdijk, 30 maart 1995. Burgemeester en wethouders van Thoien. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwplan ingediend door het bestuur van de Stichting Onderwijs op Gereformeerde Grondslag, Prinses Beatrixstraat 7 te Stavenisse, voor het uitbreiden van een school op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummer 1289 (geheel), plaatselijk gemerkt Pilootweg 2. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Thoien zijn voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 31 maart 1995 tot en met 13 april 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 30 maart 1995. De burgemeester van Thoien, De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 3 april 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Op de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling is bij de buiten dienst een vacature voor een Functie-informatie Het verrichten van alle voorkomende bestratingswerkzaam heden en bereidheid tot het verrichten van alle voorkomen de werkzaamheden. Functie-eisen - Kennis van en ervaring in de uitvoering van alle voorko mende bestratingswerkzaamheden verdient de voorkeur. - Bereidheid tot het volgen van opleiding straatmaker. In dit verband worden ook de jonge leerling-straatmakers uitgenodigd te solliciteren. Aanstelling en salaris Aanstelling vindt plaats in tijdelijke dienst voor de duur van één jaar. Bij goede dienstvervulling zal na afloop van dat jaar aanstelling in vaste dienst plaatsvinden. Salaris aanlooprang minimum 2.426,-, maximum 3.323,- bruto per maand. Salaris functierang minimum 2.480,-, maximum 3.503,-- bruto per maand. Bij aanstelling beneden de leeftijd van 22 jaar vindt jeugdaf- trek plaats. Naast de gebruikelijke rechtspositieregelingen wordt kle- dingtoelage en vuilwerktoelage verstrekt. Informatie en sollicitatie Nadere informatie wordt desgewenst verstrekt door de chef van het bureau civieltechniek, de heer W.A. Blaas, telefoon 01666-8258. Zij die belangstelling hebben voor de functie worden ver zocht binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad hun sollicitatiebrief te richten aan burgemeester en wethouders van Thoien, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gorsel zijn hobby op zo'n manier dreigt te verspelen. Hij riep burge meester en wethouders op om in overleg met de landbouwer een alternatief te zoeken. D66'er J. van den Donker sloot zich daarbij aan. "Elders op Thoien staan genoeg bedrijven te koop, misschien moet Van Gorsel daar eens naar kijken", liet mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) een heel ander geluid horen; "Met zijn schadeloosstelling kan hij kopen wat hij wil, laat hem zelf het initiatief nemen", vulde W.C. van Kempen (CDA) aan. SGP'er K.A. Heijboer en Van Belzen waren het daarmee eens. Laatstgenoemde stelde vast dat door de - gedwongen - aanpassing van het plan er minder woningen gebouwd worden, terwijl er een vrij lange lijst met gegadigden is. "Kan er niet wat kleiner gebouwd worden om meer mensen te helpen?" wilde hij weten. Burgemeester H.A. van der Munnik voelde er niets voor om de ruimte uit het plan te halen, wat de kwaliteit van de woonomgeving zou aantas ten. Ambtenaar L.T. Steenpoorte maakte duidelijk dat oprekken van het plan niet toereikend zal zijn om de hele wachtlijst weg te werken. Mevrouw Frigge waarschuwde voor het opnieuw inrichten van het plan: "Dat zou opnieuw vertragend kunnen werken, dus pas op." Die ton kwam 3 jaar geleden al voor op de meerjarenraming. Met name J. de Jager (CDA) stoorde zich daar aan. Het bedrag had in de loop der tijd bijgesteld moeten worden, betoogde hij. "Wat u nu doet, is een verkeerde manier van begroten." De Sint-Philipslander zei dat een tegen valler altijd kan optreden, maar een overschrijding van meer dan 200% niet. "De geschiedenis herhaalt zich, want een tijdje geleden hadden we met de kerktoren in Thoien hetzelf de. Daar moeten we vanaf." M.J. Klippel (SGP) zei dat de handelwij ze van b. en w. niet de schoonheids prijs verdient. Evenals De Jager adviseerde hij het college om de kostenoverzichten van dit soort pro jecten in de toekomst actueler te maken, zodat de raad weet waar ze aan toe is en niet voor verrassingen komt te staan. Verschillende commissieleden plaatsten vraagtekens bij het onder houd dat de gemeente aan monu menten pleegt. "De conclusie kan alleen zijn dat het beter moet", vond De Jager. "In de korte tijd dat ik in de gemeenteraad zit, is dit nu de der de keer dat ik zo'n voorstel voor mijn neus krijg. Hier word ik moe deloos van", betoogde J. van den Donker (D66). P. van Belzen (RPF/GPV) was ervan geschrokken dat er na tien jaar alweer zo'n groot bedrag nodig is en vroeg of er ande re technieken zijn waarmee dit voor komen kan worden. "De praktijk achterhaalt ons steeds", zei ambte naar L.T. Steenpoorte. M.A.J. van der Linde (PvdA) vroeg zich af of regelmatig onderhoud inderdaad goedkoper zal zijn dan het hanteren van langere tussenpozen. De opmerkingen dat er aan het tus sentijdse onderhoud het nodige mankeert, werden door wethouder J. van der Jagt tegengesproken. "Door de bouwwijze is een molen een onderhoudsgevoelig gebouw, maar je komt er niet zomaar bij." Volgens hem is het inderdaad goedkoper om met enige regelmaat een wat grotere opknapbeurt toe te passen. "En u moet zich realiseren dat we na de restauratie van tien jaar geleden géén nieuwe molen hadden, maar een molen met nieuwe onderdelen." Steenpoorte vulde nog aan dat elke molen eens in de vier jaar geverfd wordt. Het schilderen kwam ook nog aan de orde. VVD'er R. Ravensteijn had van vrijwillig molenaar O. Huis kamp begrepen dat onder de stelling de molen beter niet geverfd kan worden. Daar kan de zon niet bij en dat betekent dat het binnen de kort ste keren groen uitslaat. "Thoolse molens horen wit te zijn", vond Van der Linde en ook de wethouder was die mening toegedaan. "Mij maakt de kleur niet uit, als het maar geen paars wordt", grapte mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV). Klippel had gezien dat voor het kar wei prijs was opgevraagd bij maar één schilder en één metselaar. Steenpoorte legde uit dat er bewust een vaste schilder is voor elk pro ject. Daarmee kon de SGP'er nog instemmen, maar'voor het voegwerk wilde hij dat er bij meer vaklui prijs zou worden gevraad. Voor de rest van de commissie was dat niet nodig. Van Belzen maakte zich bezorgd over de reserve monumenten, die op deze manier snel leeg zal zijn. "Dat betekent dat we voor de toekomst een andere aanpak zullen moeten hebben." Hij pleitte vooreen grondig plan van aanpak voor het onderhoud aan monumenten. Mevrouw Schot deel de de zorg gezien de lijst van monu menten die er ligt. Eén meevaller was er: het werk aan de toren van de Grote Kerk kost 70.000 gulden min der dan was gedacht. Klippel zei dat zijn fractie altijd voorstander is geweest van behoud van één molen in iedere woonkern. "Dat zal in de toekomst weieens moeilijk kunnen worden", meende de wethouder. Er staan de komende tijd nog meer molens op het pro gramma die opgeknapt moeten wor den: dit jaar in Sint-Philipsland voor 75.000 gulden, volgend jaar Scher- penisse voor 220.000 gulden en in 1997 Sint-Annaland voor 132.000 gulden. De laatste twee jaar vragen Thoolse huizenbezitters maar mondjesmaat een premie aan voor woningverbete ring. Eind jaren tachtig en begin jaren negentig was dat wel anders, toen moest de gemeenteraad regel matig extra geld beschikbaar stellen. "Dat kostte veel geld en daarom zijn de criteria aangescherpt", vertelde de burgemeester woensdag in de commissie ruimtelijke ordening. Waarom de burgers nu plotseling de weg naar de gemeente niet meer weten, is voor hem ook een vraag. Het lijkt Van der Munnik dan ook niet mogelijk om een plan te maken voor particuliere woningverbete ring, zoals M.A.J. van der Linde (PvdA) in de commissie bepleitte. Wél kreeg het commissielid de toe zegging dat er gekeken zal worden op welke manier er geëvalueerd kan worden wat er de afgelopen jaren op dit terrein gebeurd is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5