Biest houdt geitje in leven Plaatselijk nieuws VISSER DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 29 maart 1995 Tholen ^koolóe vióhandel cl- sScAot b-v- 10 GULDEN VIS-PAKKET Rommelmarkt koningin nedag Rommelmarkt MEDEDELING VAN DE STAD-TH0LENSE HUISARTSEN: Paaszangdienst Middeleeuwen op Kraal Rijden onder invloed Rommelmarkt Klaverjassen Sloot van gemeente Lezing dementie Oud- Vossemeer Naar pretpark Lentemarkt Hendrikse leidt Treffers Verkoping vrouwenver eniging Tentoonstelling werk stukjes Dronken achter stuur Sloop Hummelvreugd Tien mille voor Schutse Te warm Sint- Annaland Aanhanger ramt auto Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Autokraak garage Dek ker Subsidie WIK Uitbreiding C1000 Respectabele redenen Nog vacature diaken Paaszangavond Biljarten Solistenavond Acceleran do d--V Hm- i W"-*M' j- WVf Zit - - Stevige prijs Julianastraat Stavenisse Ieder 't siene Paaszangavond Sint- Maartensdijk Opknappen sportveld Dodi Dodi vernieuwt Kleppen gestolen Kwaak voorzitter De Zwaluw Klaverjassen Bouwen Korte Vest Bezwaar ongegrond Weekend diensten F "^'-^Zyy Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-2540 introduceert het Deze week als volgt samengesteld: 2 HOLLANDSE NIEUWE HARING I J A POTJE ZURE MOSSELS Vf lil 100 GRAM fl 11|| STELLENDAMSE J GARNALEN Let op: deze pakketaanbieding is geldig vanaf vandaag t/m woensdag 5 april KABELJAUWFILET per kg v.a.f 10,00 ZURE HARMS grote emmer3,98 VISSOEP UIT EIGEN KEUKEN per «ter9,95 LAMSOREN Advertentie I.M. De traditionele rommelmarkt op koninginnedag wordt dit jaar op zaterdag 29 april gehouden van half tien tot één uur op de Markt. De organisatoren (scouting Heenetrecht en de stichting christelijk jeugdwerk Tholen) komen dit jaar maar één keer langs de deur om spullen voor de rommelmarkt op te halen. Dat zal gebeuren op zaterdag 8 april vanaf half tien. Op 22 april kan men nog wel spullen afgeven op het depot aan de Minneputtestraat (voormalig pand van kapsalon 't Koetshuijs). Alle spullen voor de rommelmarkt zijn welkom, behalve kleding, schoeisel, plastic bloempotten voor de kweek, dekens, matrassen en kleerhangers. Scouting Heenetrecht en de stich ting christelijk jeugdwerk Tholen halen zaterdag 8 april spullen op voor de jaarlijkse rommelmarkt op koninginnedag (dit jaar op 29 april). In tegenstelling tot voorgaande jaren is er maar één ophaalronde. Op 22 april kan men nog wel zelf spullen inleveren bij het voormalige pand van kapsalon 't Koetshuijs aan de Minneputtestraat. Alle spullen zijn welkom behalve kleding, schoenen, plastic bloempotten, matrassen en dekens. Het uitdelen van medicijnen voorheen van half 5 tot 5 is met ingang van maandag 3 april voortaan van 4 tot 5 uur 's middags Het telefonisch spreekuur blijft ongewijzigd van half 5 tot 5 Advertentie I.M. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zaterdag 8 april een koor- en samenzangavond gehouden die in het teken staat van Pasen. De dienst duurt van half acht tot negen uur. Aan de avond werken mee: Her vormde zangvereniging Laudate Dominum uit Stavenisse, onder lei ding van I. Riedijk; kinderkoor Gabriëlla uit Stavenisse onder lei ding van Hélène Potappel en Imma- nuel onder leiding van I. Riedijk. Ds. J. van Dijk opent en besluit de avond De kinderen van de Montessori- basisschool De Kraal werken aan een project met als thema 'De mid deleeuwen'. De leerlingen verdiepen zich op allerlei manieren in deze periode van de geschiedenis. Zo worden middeleeuwse- teksten geschreven met middeleeuwse let ters; af en toe zelfs met gesneden 'rietpennen'. De eigen leerkrachten, maar ook gastleraren, geven lessen over het onderwerp. Er worden ver halen voorgelezen en spelletjes gedaan uit de middeleeuwen. Dage lijks wordt een deel van de dag besteed aan het maken van werk stukjes. Dinsdag gingen de kinderen van de groepen 3 tot en met 6 naar het Markiezenhof te Bergen op Zoom om kennis te maken met een stukje streekgeschiedenis. Vandaag wordt het project afgesloten. De kin deren gaan zoveel mogelijk middel eeuws gekleed. In de morgen is er voor de kinderen een programma met allerlei activiteiten rond het the ma zoals herbergen, spelletjes, dan sen of een toernooi, 's Middags volgt om half twee de presentatie van de werkstukken van de leerlingen. Ouders en overige belangstellenden kunnen het gemaakte dan bewonde ren. Eerst vinden er een paar presen taties plaats in de speelzaal (onder meer middeleeuws toneel, dans en muziek). Daarna kunnen de kinde ren hun werk laten zien in hun eigen klas. Als bekroning van het thema volgt in april een schoolreisje naar het Land van Ooit. Een 36-jarige automobilist werd in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden voor het rijden onder invloed. De man kreeg een proces verbaal en een rijverbod van drie uur. De rommelmarkt in zorgcentrum Ten Anker is zaterdag naar tevre denheid verlopen. Van de opbrengst, die rond de 3700 gulden ligt, zullen activiteiten worden geor ganiseerd voor de bewoners. De markt was volledig in handen van personeel van de huishoudelijke dienst. Er was ook verkoop bij opbod van bijvoorbeeld een schilde rij, klederdrachtpoppen en gegla zuurde lepels. De personeelsvereni ging bakte oliebollen en verkocht koffie met cake. Donderdagavond traden kinderen van zondagsschool De Ranken op. Ze zongen, op orgel begeleid door J. Bos, bekende liedjes die dan ook door de bewoners volop werden meegezongen. Jolanda Bogert ver zorgde nog een vertelling, Corine Baaij droeg een gedicht voor en J. van Zeelst en Diana Baaij spraken een gebed uit. Aan het einde van de geslaagde bijeenkomst kregen de kinderen een tractatie. Marus Opree won donderdag de 23- ste competitiewedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen. Van de zestien deelnemers eindigden als eerste vijf: 1 Marus Opree 5340 p; 2 Herman Oldenburg 5135 p; 3 Anita Aar- noudse 4951 p; 4 Coby Leijdekkers 4930 p; 5 Joke van Gink 4922 p. Zaterdag 15 april houdt Stad Tholen een open koppeltoernooi. Inschrij ven kan op tel. 3276 of 4210. De sloot langs de rooms-katholieke begraafplaats moet door de gemeen te onderhouden worden. Ambtenaar W.A. Blaas zei dat dinsdag in de commissie openbare werken, waar J. van den Dinker (D66) ernaar informeerde. Hij had een vrijwilli ger van de kerk gesproken die bezig was de sloot schoon te maken omdat de gemeente dit zou nalaten. Offi cieel geklaagd was er echter nooit, zo bevestigde het commissielid. In Ten Anker wordt vrijdag 7 april door de Alzheimerstichting een lezing gehouden over dementie. Niet alleen familieleden van bewo ners van het zorgcentrum zijn daar welkom, maar iedere belangstellen de. De lezing, die om acht uur begint, is vrij toegankelijk. Ze zal antwoord kunnen geven op veel vra gen rond deze problematiek. Veel familieleden van dementeren den zullen zeker in de beginfase de ziekte niet als zodanig onderkennen, laat staan begrijpen. Het roept vra gen op en een gevoel van machte loosheid zal de verzorgers van de patiënt niet onbekend zijn. Want hoe ga je om met de fantasieën, depres sies en agressies? Steeds meer men sen krijgen met dementie te maken. Het kan een zware taak worden om een oudere die geestelijk achteruit gaat, goed te verzorgen. Mevrouw B. Mosch-van Mierlo mag samen met haar achtjarige zoon Mark een dag naar een pretpark naar keuze. Ze wonnen het uitstapje woensdag in het televisieprogram ma Koffietijd op RTL4. Mevrouw Mosch had zich daarvoor aange meld en werd eerst uitgenodigd voor een proefopname in de studio in Hil versum. Enkele weken later kreeg ze te horen dat zij en Mark daadwerke lijk in de live-uitzending mochten komen. Ze deden er een ouder-kind test: er werden twaalf vragen gesteld en daarop moesten mevrouw Mosch en Mark hetzelfde antwoord geven om te laten zien hoe goed ze elkaar kennen. Het was een leuke ervaring om aan het televisiespelletje mee te doen. De lentemarkt van de Sint Anthoni- usschool werd zaterdag door groot en klein druk bezocht. Vooral de wafels en het rad van avontuur waren in trek bij de bezoekers. Met nog één wedstrijd te gaan, gaat Rein Hendrikse aan kop bij biljart vereniging De Treffers. Hendrikse verzamelde 268,28 punten uit 28 partijen. Tweede is D. van Driel met 266 punten uit 29 wedstrijden. D. den Hollander staat op de derde plek met 263,67 punten uit 28 partijen. Vandaag is de laatste speeldag van de competitie. Dan valt de beslissing wie er in het 25e jaar van de vereni ging kampioen wordt. Uitslagen voorlaatste competitiewedstrijd: C. Burgers-R. Hendrikse 6,86-10; J. Etiënne-L. van Wezel 5,51-10; H. Hommel-J. Burgers 7,74-10; B. den Hollander-N. Rooijakkers 10-8,25; P. Hommel-K. Hommel 6,72-10; J. Hommel-K. Geuze 9,1-10; D. den Hollander-J. van Meer 7,5-10; R. Hendrikse-J. van Meer 10-7,43; D. van Driel-J. Burgers 5,14-10; P. Hommel-R. Hendrikse 6,54-10; D. van Driel-P. de Leeuw 10-3,07. J. Burgers en J. Hommel haalden de hoogste serie van tien caramboles. De kortste partij van zeventien beur ten en het beste gemiddelde van 3,53 waren voor K. Hommel. De Christelijk Gereformeerde vrou wenvereniging houdt morgen en zaterdag haar jaarlijkse verkoping in de zaal van de kerk aan de Molen straat. Er wordt vanalles verkocht zoals baby- en kinderkleding, bloempotten, vazen, cadeau-artike len, gebak en slaatjes. Voor de kin deren is er grabbelton en envelop pen trekken. De verkoping duurt morgenavond van zeven tot negen uur en zaterdagmorgen van half tien tot twaalf uur. De opbrengst is bestemd voor kerk en zending. Dinsdag worden op de Die Heene- trechtschool de puzzels, letterdozen, taal- en rekenboeken in de kast gela ten. Alle leerlingen maken dan, ver deeld over de hele dag, verschillen de werkstukjes onder begeleiding van ouders en leerkrachten, 's Avonds zijn belangstellenden wel kom om de tentoonstelling van deze creaties te komen bekijken. De 'expositie' wordt in het schoolge bouw gehouden van zeven uur tot half negen. De politie hield woensdagmiddag een 48-jarige automobilist aan wegens het rijden onder invloed. De bestuurder had ondanks het vroege middaguur al veel te diep in het glaasje gekeken. Op het politiebu reau blies de man zo'n 900 micro gram alcohol per liter uitgeademde lucht (rond de 2 promille). Dat is ongeveer vier keer de toegestane hoeveelheid. De automobilist raakte hierdoor zijn rijbewijs kwijt en kreeg een ptaces verbaal. Op de plaats van het failliete bedrijf P.D.Q.de voormalige kleuterschool Hummelvreugd aan de Bou Kooij- manstraat, komt woningbouw. Maandagmiddag vroeg raadslid I.C. Moerland waarom het pand niet ver huurd is, want daar was toch animo voor. Volgens wethouder J. van der Jagt is de situatie na het vertrek van P.D.Q. bekeken en toen bleek, dat er zoveel onderhoud aan het pand moest gebeuren, dat b. en w. tot sloop en woningbouw besloten. Tegelijk wordt de voormalige auto busgarage met werkplaats van de fa. Van de Klundert aan de J.F. Kenne- dystraat afgebroken. De raad stelde daarvoor maandagmiddag aanvul lend 153.000 gulden ter beschik king. Ruim 10.000 gulden is de opbrengst van de verkoping, die zaterdag in de Vossenkuil is gehouden. Het geld is bestemd voor De Schutse in Reste ren, een tehuis voor verstandelijk gehandicapten. De organisatie is dik tevreden met de opbrengst, hoewel het niet overstelpend druk was. In het dorpshuis werden een keur van artikelen en etenswaren aan de man of vrouw gebracht. Te warm onder je voeten. Dat is het thema van de jeugddienst, die zon dagavond om half zeven wordt gehouden in de N.H. kerk. Aan de dienst verlenen ondermeer ds. Den Hartog uit Werkendam en het jonge renkoor Polyhymnia medewerking. De collecte tijdens de dienst is bedoeld voor het project 'Brood- Nodig' van de stichting World Vision Nederland. Dit is een project voor een opvanghuis voor 84 wees kinderen in Mbuji-Mayi in Zaïre. World Vision steunt de weeskinde ren, die door ondervoeding en ziekte geteisterd worden, door hen te voor zien van voldoende en gevarieerd voedsel. Een losgeslagen aanhangwagen ramde dinsdagmiddag op de Hoen- donderdag, vrijdag en zaterdag 30 en 31 maart en 1 april MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN of R0SBEEF 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN ROOKVLEES 100 gram3,15 ACHTERHAM 100 gram2,25 SNIJWORST 100 gram1,60 ZALMSALADE 100 gram2,50 maandag, dinsdag en woensdag 3, 4 en 5 april RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 HAMBURGER nu per stuk1,00 Bij 1 ROOKWORST 500 gramZUURKOOL GRATIS Spaar nu gratis muntjes bij de vleeswaren voor een paaskuikeneierdopje Advertentie I.M. derweg een personenauto total loss. Een 38-jarige bestuurster van een bedrijfsauto met aanhangwagen reed omstreeks half vier op de Hoenderweg. Op een bepaald moment brak de dissel van de aan hanger helemaal af waarna de wagen een eigen koers koos en zich in de geparkeerde auto van een 31- jarige vrouw boorde. De auto werd total loss weggesleept en de aanhan ger werd meegenomen voor een technisch onderzoek door de ver keerspolitie in Middelburg. Ten gevolge van dit onderzoek werd er tegen de bestuurster van de bedrijfs auto proces-verbaal opgemaakt. De vernielde auto is, na bekeken te zijn door een schade-expert, naar de sloop gebracht. Garage Dekker werd donderdag het slachtoffer van een auto-inbraak. Iemand maakte Dekker erop attent dat er ingebroken was in één van de auto's die op -het terrein aan de Havenweg staan. De daders gingen ervandoor met een aantal ruiten, een autoradio en twee merktekens. De diefstal is waarschijnlijk gepleegd in de nacht van woensdag op donder dag. De schade bedraagt meer dan 1000 gulden. Getuigen worden ver zocht contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. Gymvereniging WIK krijgt van de provincie 1480 gulden subsidie op de extra kosten voor gehandicapten sport. WIK had gevraagd om ruim 2000 gulden vanwege de meerkos ten die de vereniging heeft voor het verzorgen van gehandicaptensport. Aan de wekelijkse lessen doen acht tien gehandicapten en zes vrijwilli gers mee. De deskundige begelei ding hiervoor moet uit Bergen op Zoom komen en vraagt dus naast een vergoeding ook reiskosten. Extra zaalhuur en een cadeau voor vrijwilligers van 125 gulden per per soon zijn in de aanvraag meegere kend. Gedeputeerde staten besloten 1480 gulden beschikbaar te stellen waarvan 440 gulden bestemd is voor zaalhuur. De rest is voor kaderkos- ten waarvan 600 gulden voor de vrijwilligers. P.M. Gunter heeft van gedeputeerde staten toestemming gekregen om zijn ClOOO-supermarkt aan de Spuistraat uit te breiden. Die toe stemming was nodig omdat er op het gedeelte waar de uitbreiding moet komen, geen detailhandelsbedrijven mogen worden gebouwd volgens het bestemmingsplan. Gunter heeft extra magazijn en winkelruimte nodig en vroeg daarom ontheffing aan. De VVD-fractie noemde het maan dagmiddag in de gemeenteraad 'vreemd' dat de raad niet gekend is in het ontwerp voor het kunstwerk over de meekrapteelt, dat in het najaar aan de Ring wordt onthuld. De burgemeester legde uit, dat de gemeenteraad destijds een nota heeft aangenomen om in elke woon kern een kunstwerk te plaatsen. De adviescommissie beeldende kunst begeleidt b. en w. bij de uitvoering. 'En om respectabele redenen mag een lid van ons college van dat advies afwijken", zo doelde de bur gemeester op het minderheidsstand punt van wethouder Van Schetsen. Die wilde liever een meer herken baar kunstwerk, dan er nu komt van de hand van Gust Romijn uit Drei- schor. Dhr. M.P. van Dijke heeft bedankt voor zijn benoeming tot diaken van de Gereformeerde Gemeente. Er is opnieuw een ledenvergadering nodig om te proberen in de vacature te voorzien. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zaterdag door de plaatselijke evangelisatiecommissie een paas zangavond georganiseerd. Aan deze avond verlenen het jeugdkoor Young Voices en het chr. gem. koor VZOS beiden o.l.v. van dirigent Rinus van Gorsel hun medewerking. Ook het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van Heieen Troost zingt enkele liederen. Het thema van deze zangavond is 'Waakt of slaapt u', waarover pastoraal medewerker J. Prins een meditatie zal houden. Het optreden van de koren en de samenzang wordt begeleid door de trompettisten Hans en Imanda Goe- degebuure en Leen Heijboer op het orgel. De avond is voor een ieder vrij toegankelijk en begint om half acht. Bij biljartvereniging De Hoop won J. Mosselman zijn partij vrij gemak kelijk van R. Scherpenisse. Het werd 10-7. P. Quist verloor (na zes partijen ongeslagen te zijn geweest) nipt van J. Keur met 9,13-10. Keur won ook zijn tweede partij van W. van Oudenaarde met 10-7,89. L. Menheere kwam net één carambole te kort om van T. van Poortvliet te winnen: 10-9,8. H. Keur speelde zijn slechtste partij tot nu toe. Hij werd ruim verslagen door D. van Wijk met 1,31-10. Van Wijk speel de met achttien beurten de kortste partij, haalde tevens het beste gemiddelde van 3,2 en maakte net als T. van Poortvliet de hoogste serie van twaalf caramboles. Bij de junioren had Ronnie Keur een slechte avond. Zijn eerste partij verl oor hij met 6,67-10 van Arne van Vossen en ook de tweede wedstrijd van Keur - tegen Jeroen Fase - ging ruim verloren met 2,59-10. Sjaak van Vossen kwam drie caramboles te kort om van Dennis Vroegop te winnen: 8,69-10. Jeroen van Bezou- wen verloor twee partijen. Van Wil- ko Elenbaas verloor hij nipt met 9,33-10 en tegen Jeroen Moerland ging hij met 4,67-10 tenonder. De kortste partij van elf beurten ging naar Jeroen Moerland, Ronnie Keur speelde de hoogste serie van zes car amboles en Jeroen Fase haalde het beste gemiddelde van 1,6. De Sakofahal was zaterdag goed bezet tijdens de solistenavond van de koninklijke fanfare Accelerando, die gepresenteerd werd door voor zitter C. Vroegop. Voor het eerst moesten er stoelen bijgezet worden, vooral voor de ouders, broertjes en zusjes van de blokfluitgroepen van Corina van Driel. Met zijn vieren tegelijk toonden ze duidelijk hun vorderingen sinds het kerstconcert. Mariska Geuze, Peter en Mirjam Goedegebuure, Willemien v.d. Ber ge, Frans Boogaard, Milou van HHM Wm j»'if f V». De éénjarige, zwarte moedergeit had nog geen melk en de hoefjes van de bruine jonggeborene waren nog zacht. Het zag er don derdag niet naar uit, dat het piep kleine dwerggeitje dat te vroeg geboren werd bij de familie Van der Schee-Moerland aan de Pro- vincialeweg in St. Maartensdijk, het zou halen. Dierenarts Brons had nog nooit zo'n kleintje gezien. De biest van buurvrouw Francien Noom bracht uitkomst. "Dankzij de biest en de warmte heeft het geitje het gehaald", vertelt Heieen Van der Schee. Na een paar dagen hielp ze de boreling bij het aanleg gen en nu weet hij zijn moeder zelf goed te vinden. Te vaak zelfs, vindt moeder geit, die haar honge rige kleine op de pakken stro in de stal af en toe maar ontvlucht. v" v- Gezien de winterse buien zorgt een lamp voor de broodnodige warmte. Na de geboorte van twee jonge geitjes in januari, was de aanwinst van donderdag een ver rassing. Mevr. Van der Schee denkt dat een los gebroken bok de oorzaak is. Hoe dan ook, er is al veel kraamvisite geweest, want de animo voor het kleine geitje is groot. Poortvliet, Carola Heijboer, Harm en Joost de Wilde, alsmede Anita v.d. Jagt speelden solo, samen en in tweestemmige duetten. Bij de solis ten was de 8-jarige Bram Boogaard de jongste. Hij speelt sinds kerst op de althoorn en voerde 'Alle men- schen werden brüder' uit van Beet hoven. Andere solisten waren Robert Lupker op trompet, Martijn Krijger op bugel en Jany Boogaard op euphonium. Zij gaan 8 april alle drie naar het concours in Heinkens- zand. Corina van Driel bespeelde de sopraansax en haar man Albert, die behalve Heinkenszand op 1 april ook het topconcours in Barneveld bezoekt, liet zijn kwaliteiten op euphonium horen. De saxofoon- groep was de enige meermensfor- matie. Met Corina van Driel op sopraansax, Bram Goedegebuure en Jacqueline Heijboer-Dingemanse op altsax, Erik Leemreijze en Remco Bruins op tenorsax en Koos van Poortvliet op baritonsax, speelden zij 'Plezier voor 6.' Henny Wesse- ling verzorgde de pianobegeleiding. De halfvrijstaande woning met schuur en tuin, groot 2.46 are, Julia nastraat 35, is dinsdagavond voor 136.000 gulden verkocht aan H. van Sigchem-Bras b.v. uit Fijnaart. Notaris mr. J. Schot leidde de vrij willige openbare verkoping in de Gouden Leeuw in opdracht van mevr. Leinse-Moerland, die door de kantonrechter is benoemd tot bewindvoerster van mevr. T.A. Heijboer-Moerland. Na een inzet van 50 mille door handelaar Schoonderwoerd uit Oudewater werd er zeer vlot geboden. De onroerend goedhandelaren, ook van buiten Tholen, bleken veel interesse te hebben in dit pand. Bij het opbie den voor de pauze was er echter een zodanig stevige prijs neergezet, dat bij het afmijnen vanaf 175.000 gul den niemand meer zijn mond open deed,, behalve afroeper C.A. Weijler. Na overleg met de bewind voerster liet de notaris direct weten, dat de koop was gegund. De toneelgroep Domburg voerde zaterdagavond in dorpshuis De Sto ve het blijspel 'Ieder 't siene en ikke 't miene' op. Het stuk gaat over de boerenzusters Mien en Sien. De gezusters besturen dankzij het testa ment van hun broer de boerderij Lindenhof. Ze kunnen echter niet goed met elkaar opschieten. De ver waande Sien en de eenvoudige Mien maken daarom heel wat ruzie. Er kwamen 150 bezoekers af op het toneelstuk in drie bedrijven. Het publiek genoot zichtbaar van de komedie. DJ Bram van Prooijen ver zorgde na de uitvoering de muziek. Vrijdagavond 7 april wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een paaszangavond gehouden. Hieraan werken mee: de christelijke gemengde koren Laudate Dominum uit Stavenisse en Immanuel uit Tho len onder leiding van I. Riedijk, kerkkoor Rehoboth uit Sint-Maar tensdijk onder leiding van M. van Gorsel en kinderkoor Gabriëlla onder leiding van H. Potappel-van Veen. P. Priem begeleidt de samen zang op het orgel. Ds. T. van Brug gen opent en sluit de avond die om half acht begint. In mei krijgt het eerste hoofdveld op sportpark Haestinge een fikse opknapbeurt. De commissie open bare werken adviseerde dinsdag positief over het plan, dat 123.000 gulden vergt. "Het groot onderhoud van de sportvelden gaat als een molensteen om onze nek hangen", zei SGP'er M.J. Klippel. "Wij gaan node akkoord. Principiële bezwaren zijn er niet omdat er geen zondag- sport in het geding is." Het nieuwe veld komt 13 cm hoger te liggen dan het huidige maaiveld, waardoor extra voorzieningen getroffen moeten worden aan de verharding. Verder wordt onder meer de drainage vernieuwd. Als alles goed gaat, kan het veld in het nieuwe voetbalseizoen weer bespeeld worden, zij het dat het enkele weken later kan zijn. Ambte naar L.T. Steenpoorte zei dat in de commissie, waar R. Ravensteijn (VVD) zich afvroeg of het niet goedkoper zou zijn om beide velden tegelijkertijd aan te pakken. Het tweede veld wordt namelijk volgend jaar aangepakt. De bestuursleden van volksdansver eniging Dodi Dodi die allen jaarlijks aftreden, werden maandag op de jaarvergadering herkozen. Herma te Kulve nam daarbij de taak van pen- ningmeesteresse op zich en Jannie Westdorp die van secretaresse. Op de vergadering werd ook besloten dat de vereniging aan een nieuw demonstratieprogramma gaat wer ken waarbij een nieuw costuum wordt gedragen. Na de vergadering bekeken de aanwezigen nog een videofilm van de uitvoering van muziekvereniging Accelerando uit Sint-Annaland waaraan ook Dodi Dodi meewerkte. Bij een bedrijf zijn kleppen en deu ren van een aanhangwagen gestolen. De spullen, die maandag werden gemist, waren eigendom van een transportbedrijf uit Sint-Annaland. tf;«v Predikbeurten Zondag 2 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, (H.D.). 18.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Hartog. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder (H.D.). 18.30 u. ds. Den Hartog, Werken dam, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. 18.30 u. ds. Hartogh, Werkendam, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. leesdienst. 14.30 u. ds. Baars. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. M.F. van Binnendijk, Bleiswijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 6/4 19.30 u. ds. Van Stuijven- berg. Ze waren gedemonteerd om het los sen te vergemakkelijken en tijdelijk in de smalstad weggezet. Het gaat om vijf aluminium zijkleppen van 21/z meter lang en 60 cm hoog, als mede twee aluminium deurtjes. Bij postduivenvereniging De Zwa luw gaf L. v.d. Berge de voorzitters hamer over aan Marco Kwaak. Daarmee bestaat het bestuur nu uit voorzitter Kwaak, secretaris J. Stoutjesdijk, penningmeester mevr. H. van Hemert, L. v.d. Berge en S. Vermaas. Het belangrijkste punt op de agenda was het nieuwe vluchtsei- zoen dat loopt van 8 april tot sep tember. In die tijd staan er 40 vluch ten op het programma bij vitesse, dagfond en overnachtfond. Hieraan kunnen oude en late jonge duiven meedoen. Op maandagavond kan men duiven opleren. De Zwaluw kon twee nieuwelingen verwelko men zodat het ledental op 34 kwam. J. Guiljam won vrijdag de inhaal wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars met 5404 punten. De uitslag was: 1 J. Guiljam 5404 p; 2 H. Christiaan 5191 p; 3 R. Koetsier 5070 p; 4 A. Arts 4969 p; 5 J. van Gorsel 4793 p; 6 M. Kwaak 4770 p; 7 R. Waasdorp 4721 p; 8 B. Lind- hout 4675 p; 9 M. Bronmans 4662; 10 G. de Hond 4645 p; IIP. van Bloppoel 4367 p; 12 J. van der Werf 4286 p; 13 M. den Haan 4232 p; 14 L. Kampman 4207 p; 15 A. Koetsier 4145 p; 16 J. van Splunter 3700 p. Na deze wedstrijd leidt J. van Gorsel het algemeen klassement met 75.586 punten, gevolgd door A. Arts en P. Bazen met respectievelijk 74.793 en 74.352 punten. C. Geluk mag van gedeputeerde sta ten aan de Korte Vest twee huizen met garage bouwen. Tegen het bouwplan waren bezwaren inge bracht, maar de provincie en de rijksdienst voor monumentenzorg hebben geen bedenkingen. G.s. ver wierpen dan ook de bezwaren. De bouwplaats ligt in het beschermd stadsgezicht en daarom was een ver gunning van de provincie nodig. Mevr. L. Gebraad heeft van g.s. toe stemming gekregen om in haar woning aan de Markt een extra slaapkamer te maken. De vergun ning was nodig omdat het huis in een beschermd stadsgezicht ligt. Dhr. Leenheer diende tegen het bouwplan bezwaren in. Hij wil in de toekomst zelf een slaapkamer maken en denkt dat er door de bouw van mevr. Gebraad veel minder licht door het raam zal vallen. Het gemeentebestuur en g.s. wezen dit bezwaar af omdat het toekomstige slaapkamerraam van Leenheer vol gens het bouwbesluit niet meegere kend wordt in de zogenaamde dag lichttoetreding. Een tweede argu ment dat de bezwaarmaker aan droeg, was dat hij door de bouw plannen van mevr. Gebraad de keu ken niet meer horizontaal kan venti leren. Volgens het bouwbesluit mag dat echter niet en dus werd ook dat argument verworpen. Bovendien hebben volgens het gemeente- en provinciebestuur de twee bezwaren niets te maken met het beschermd stadsgezicht. K. van Dalen mag zijn woning aan de Hogeweg verbouwen. Ook hij moest hiervoor toestemming aan vragen bij de provincie, want de grond heeft de bestemming land bouw. Omdat het niet om een boe renwoning gaat, mag het huis vol gens het huidige bestemmingsplan niet uitgebreid worden. Maar zowel b. en w. als het college van g.s. von den dat volgens de huidige planolo gische inzichten wat te streng. ZIE VERDER PAG. 15 GEREF. GEM. IN NED. -9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Bom, Asperen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. De Goei, Sint-Maar tensdijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 5/4 19.30 u. dhr. Schreuder, Nunspeet. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Fekkes, Nijkerk. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. ds. De Jongste, do 30/3 19.30 u. ds. De Leeuw. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Van der Hauw, Maasland. Zaterdag 1 en zondag 2 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Doesburg, Halsteren tel. 01641-84166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 maart t/m vrijdag 7 april. donderdag 30 4.07 - 16.27 vrijdag 31 4.47-17.07 zaterdag 1 5.17-17.37 zondag 2 5.57-18.17 maandag 3 6.27-18.47 dinsdag 4 6.57-19.17 woensdag 5 7.32 - 19.42 donderdag 6 7.57-20.17 vrijdag 7 8.37 - 20.47 vr 31/3 3.11 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2