Penny day levert 4000 gulden op Eendracht in finale dambeker Raad betreurt komst tweede gymclub TVT Toby Hage pakt naast sneldamtitel Hans Schot klimt naar 15de plaats Simpele zege Intraco/AVC Koersballen voor ouderen A. de Graaf derde plaats Hoogerheide Emergo mist een strafworp Club voor aquajogging in smalstad De Zeeuw winnaar bij Bobby's Gym Tholenaren in prijzen bij Strijenvissers Verlies Smash Boedeldag Sint-Maartensdijk voor festiviteiten rond bevrijding Surfers in moeilijkheden door de wind Team DSVF struikelt over Goes Hondenbelasting omhoog voor de destructorkosten Lagere huur kunstgrasbaan Sint-Annaland Woensdag 29 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Tafeltennis Paardensport Moerland vierde Al met al viel het weer nog best mee. Er stond weliswaar een koude wind, maar ook een bleek zonnetje liet zich zien. Dat was klaarblijkelijk voldoende voor het publiek om zaterdagmiddag met een gerust hart een kijkje te gaan nemen op de 'penny day1 in Sint-Maartensdijk. Teleurstellend Programma Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. In de strijd om de Zeeuwse dambeker is het eerste team van damclub de Eendracht doorgedrongen tot de finale. De ploeg deed dat door verrassend de favoriet PWG 's- Gravenpolder met 3-5 te verslaan. Het viertal van DSVF uit Sint-Philipsland verloor met 2-6 van Goes dat derhal ve in de eindstrijd de tegenstander wordt van de Tholena ren. Denksport Tactiek Weerstand gebroken Tennis Tennissers actief Toch startsubsidie van 965 gulden De meerderheid van de Thoolse gemeenteraad reageerde maandagmiddag zeer zuinig op de komst van de tweede gymnastiekvereniging in Tholen. Met heel weinig enthousiasme kreeg de Turn Vereniging Tholen (T.V.T.) 965 gulden startsubsidie. En de SGP-fractie stemde nog tegen. Ledengrens De Thoolse dammer Toby Hage is er niet in geslaagd om de Zeeuwse sneldamtitel te veroveren. Die ging voor de veertiende keer naar de Zeeuwse damkampioen John de Leeuw uit Goes. Bij de jeugd boekte damclub de Een dracht wel succes. Rombout Kousemaker werd kam pioen bij de junioren, Ching Hei Chong bij de aspiranten en Jantien van Gorsel bij de pupillen. Zij mogen deelne men aan de Nederlandse kampioenschappen op 10 juni. Meer succes Het eerste herentam van Intraco/AVC had een makkelijke middag tegen Jola/Olympus uit Made. Men won met 3- 0 en handhaafde zich zodoende in de subtop. Bij AVC ontbraken Frank Lief- ting, Henk Noteboom en Ron Steketee wegens hun werk, zodat er aan de opstel ling gesleuteld moest worden. Ko Droogendijk en Mark Seegers namen de middenposities in en stand-in Tinus Suurland speelde diagonaal met spelver deler Ludwin Schouten. AVC begon voortvarend, slechts Nico Klippel had wat startproblemen. Met een minimale inspanning wonnen de Tholenaren de eerste set met 15-7. In de tweede set een zelfde beeld. Mark Seegers scoorde enkele keren met harde middenaanval- len, en ook Nico Klippel kwam aan de buitenkant steeds beter in de wedstrijd. Setstand 15-8. De laatste set speelde het Thoolse team slordig. Dat deze - door twee blokkeringen en een tactische bal van de middenaanval - na een 12-12 stand in de slotfase alsnog in het voor deel van AVC werd beslist (15-12), was te danken aan de routine. Zaterdag is de vierde plaats de inzet van het duel tegen Sibloco, waarin oud- AVC'er en -Amigos spelverdeler W. Valkier speelt. Dames 1 speelde 2-2 tegen Hirundo 2. Programma 1 apr.: Intraco/AVC hl- Sibloco 3 16.45 u„ AVC h2-MikroElec- tro 6 14.45 u., AVC dl-MikroElectro 5 16.45 u„ AVC h4-De Burgst 4 13.15 u., AVC h5-Hirundo 14.45 u., AVC 6-AVC 7 14.45 u., AVC d4-MikroElectro 13 13.15 u. 3 apr.tAVC h3-Tobec 2 21.15 u., AVC d3-Tobec 2 21.15 u. Na twee opeenvolgende winstpartijen delfde Smash '76 vrijdag met 7-3 het onderspit tegen Backhands. Marco Saar- loos, Ad Verhage en Rafaël Fructuoso wonnen ieder één partij. Smash 2 speelde donderdag al en deelde de punten met Witac 2: 5-5. Bij de Sint- Annalanders won Adrie Aarnoudse twee partijen, terwijl David van Driel en Kees van Poortvliet er ieder één op hun naam schreven. Aarnoudse en Van Poortvliet wonnen ook de dubbel. Smash 3 verloor met 4-6 van het bezoe kende Hotak 11Hier won Henk Jobse twee partijen, Jacob Elenbaas en Johan Geluk elk één. Het eerste kadettenteam blijft koploper in de tweede klasse A met 42 punten uit zes wedstrijden. Vice Versa heeft 14 punten minder en een wedstrijd minder gespeeld. Smash klopte zaterdag Waal wijk 3 met 10-0; Gabriël Gunter, Peter Bazen en Anné van Dijke wonnen al hun partijen. De junioren van Smash moesten met 8-2 de meerdere erkennen in Witac. Arjan Ketting tekende voor de enige punten, Anné Sturris en Willem Stout- jesdijk verloren al hun wedstrijden. Ook het tweede kadettenteam verloor, met 3- 7 van Roosendaal. Rudi Hage, Peter Die- leman en Jacky Polderman wonnen ieder één keer. De beginners van Smash haal den fors uit tegen Will van Zoelen. Het werd maar liefst 18-0. Programma 31 mrt.: Smash '70 4- Smash '76 2. 1 apr.: Smash 1-Tanaka 3, Smash 3- Hotak 9, Vice Versa-Smash kad. I, Smash jun.-Back Hands 3, Weike-Smash kad. 2, Smash beginners-TCS. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. A. Klippel en mevr. C. Lindhout 22 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. v.d. Zande 20 p; J. Geuze en wisselende partner 19 p; mevr. Hermes en mevr. J. van Dijke-Lindhout 18 p; mevr. G. van Dijke-Polderman en mevr. D. van Dijke-de Wilde 15 p; mevr. L. Verschoor en dhr. Lindhout 10 p. Tholen: Mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 25 p; mevr. R. Vroegop en P. Schot 24 p; mevr. R. Burrows en A. Ver kamman 19 p; mevr. F. Schellinger en J. Vroegop 16 p; D. Schellinger en H. Bal 14 p; mevr. A. Bal en L. Soomers 12 p; mevr. C. Praat en A. Leemreijze 9 p. Sint-Maartensdijk: Mevr. S. Wolse en C. van Gorsel 32 p; mevr. N. van Driel en A. van Splunter 24 p; mevr. T. Goode en C. van Haaften 22 p; mevr. M. Dane en W. Bijl 19 p; mevr. C. van Mierlo en F. Leemreijze 18 p; mevr. G. Verwijs en J. Geuze 14 p; mevr. M. Bijl en mevr. L. Verschoor 12 p; C. van Splunter en L. Kloet 8 p. Amazone Angéla de Graaf haalde zater dag met haar schimmel Donau de derde prijs op het indoorconcours te Hooger heide. De combinatie haalde 124 punten in de dressuurklasse B2. Dat was vol doende voor één winstpunt. In deze cate gorie reden zestien deelnemers mee. Jaap Moerland uit Stavenisse is zaterdag met zijn paard Bon Jovi naar Eersel gereisd om daar deel te nemen aan een springconcours in de klasse B. De com binatie legde het parcours foutloos af en ontving de vierde prijs. In het progressief springen tikte Bon Jovi een balkje uit de lepels, maar het resultaat was toch vol doende voor een vijfde plaats. Carmen v.d. Hoek haalde zaterdag weer een winstpunt met haar merrie Flic Flac. Ze reed in manege Molenzicht te Bergen op Zoom een B2-proef en behaalde 122 punten, wat goed was voor de vijfde plaats. Er deden 21 combinaties mee. Het schminken van o.b.s. de Rieburch was zaterdag in trek op de boedeldag in St. Maartensdijk. Deze boedeldag werd georganiseerd door het comité Herdenking 50 jaar bevrijding Sint-Maartensdijk. De opbrengst is bestemd voor de festi viteiten tijdens de viering van 50 jaar bevrijding (op 5 en 6 mei) in de smalstad. Grootaandeelhouder in de boedeldag was muziekvereniging Euterpe die een rommelmarkt en oliebollen verkoop organiseerde. Verder kon men er ondermeer twee dehands boeken, bloemen, etens waar, cosmetica en kleding kopen. Deze spullen waren beschikbaar gesteld door diverse winkels en bedrijven. Het plein voor het gemeentehuis werd bezet door de kraampjes en de artikelen van de rommelmarkt. Openbare basisschool De Rieburch zorgde voor een schmink-team. Dat werd druk bezocht. Menig kind liet zijn toet beschilderen zodat hij in een indiaan, poes of clown veran derde. Naast de schmink-kraam ver toonden de dames Stoutjesdijk en Geluk van de plattelandsvrouwen hun bloemsierkunsten. Ook hun werkstukjes vonden gretig aftrek. "We kunnen het haast niet meer bij benen. Zo druk is het hier", was hun commentaar tussen het snijden van de bloemen door. Maar ook de ove rige verkopers mochten niet klagen. Wie wel een beetje teleurgesteld werd, was dhr. Muetstege. Hij ver zorgde de verkoop bij opbod van de meest waardevolle spullen die Euterpe ophaalde voor de rommel markt. Een strijkmachine wilde maar niet verkocht worden, en ook op andere zaken werd slechts weinig geboden. "Dan moet ik maar over gaan naar het topstuk", verzuchtte Muetstege tegen zijn publiek. Het bronzen scheepsinstrument om de snelheid mee door te geven van de stuurhut naar de machinekamer, bracht 170 gulden op. Mevr. L. Vermaas van het organise rende comité wijt de wat tegenval lende belangstelling voor de ver koop bij opbod aan het doorlopende karakter van de boedeldag. "Er waren voortdurend mensen, maar het was nooit echt heel vol. Dat heb je misschien toch wel nodig voor zo'n verkoping", meent ze. "Maar we zijn al met al heel tevreden. De opbrengst was zo'n 4000 gulden. Dat was ook ons streefbedrag, maar aanvankelijk dachten we dat dit wat optimistisch was. Dus het is eigen lijk boven verwachting geweest." Op de boedeldag was ook nog een primeur te koop. Voor het eerst kwam de bevrijdingswijn 'Cuveé Smerdiek' op de markt. Ook het spe ciale herdenkingsbord (met daarop afbeeldingen van de muziektent en het gemeentehuis) werd er verkocht. Van het bord zijn nog enkele exem plaren te koop. Behalve de verkoop van de wijn is ook de loterij begon nen. De hoofdprijs hiervan is een rondvlucht over het eiland Tholen. Dit alles wordt georganiseerd om de kosten te dekken van de vele festivi teiten op 5 en 6 mei. De bevrijdings dag begint met carillonspel, een aubade en kinderspelen. Vervolgens rolt er een historische optocht door de smalstad met oude legervoertui gen van Keep them rolling en er is een spelmiddag voor de oudere jeugd, 's Avonds volgt een herden kingsbijeenkomst in de Rehoboth- kerk met medewerking van schrijf ster Nel Benschop en ir. M.A. Geu ze die zal vertellen over de oorlogs jaren op en de bevrijding van Tho len. Ook de jeugd werkt aan de dienst mee, net als het Smalstads mannenkoor en het solistenechtpaar Van Gorsel. Ds. J. de Goei houdt een overdenking. Hierna volgt een bevrijdingsfeest met muzikale medewerking van een big band. Zaterdag 6 mei beginnen de activi teiten al vroeg met dauwtrappen en - zwemmen. Hierop volgt een Oranje- ontbijt in Haestinge. Voor kinderen zijn er daarna in het gemeenschaps centrum spelletjes. In het centrum van de smalstad wordt 's middags een snuffelmarkt gehouden met een proeverij. Ook zijn er vlieger- en ballonnenwedstrijden voor de jeugd. Piloten van de luchtmachtbasis Woensdrecht houden een vliegshow boven het dorp en in het gemeente huis kan men de overzichtstentoon stelling 'Tholen in oorlogstijd' bekij ken. 's Avonds vomit een spectacu laire taptoe de muzikale afsluiting van de dag. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Twee surfers zijn zondagmiddag in moeilijkheden geraakt op het Zoom meer. Door de stormachtige wind die opstak, konden de twee door vermoeidheid de wal niet meer bereiken en dreigden ze in het Schelde-Rijnkanaal terecht te komen. De politie te water wist hen nog net op tijd aan boord van de P84 te hijsen, waama ze bij de Speel mansplaten aan land werden gezet. Ook zaterdag kwam een surfer op het Zoommeer in de problemen door de harde wind. Het zeil was van de surfplank losgeraakt en naar het Schelde-Rijnkanaal gewaaid. Daar trof de politie het aan op de kop van een geladen binnenschip. De schip per had niets gemerkt, waarop de P84 een zoekactie op het kanaal inzette. Op de Oesterdam werd de eigenaar van het zeil vervolgens aangetroffen. De politie had een druk weekeinde op het Schelde-Rijnkanaal. Zondag kregen twee duikers een waarschu wing omdat ze bij Tholen in het Zoommeer aan het duiken waren. Dat is volgens de provinciale duik- verordening niet toegestaan. Ook werden vijf afvaltransporten gecon troleerd, waarbij alles in orde bleek te zijn. Zaterdag werd een schipper gesom meerd het ontgassen van zijn tank schip, waarin ruim 700 ton brandba re vloeistof had gezeten, te staken. Hij was daarmee bezig in de voorha ven van de Kreekraksluis zonder de vereiste voorzorgsmaatregelen te hebben getroffen. Ook werd niet volgens de voorschriften gewerkt en was door rijkswaterstaat geen toe stemming verleend. Tenslotte werd een gekoppeld samenstel, geladen met ruim 250 containers, gestopt omdat deze de op het kanaal maxi maal toegestane breedte over schreed. Pas nadat aan de Kreekrak sluis was ontkoppeld, mocht het schip de reis naar Antwerpen ver volgen. Vrijdag vond het bekertreffen plaats in het hol van de leeuw: 's-Graven- polder. De tactiek van het eerste Thoolse viertal was eenvoudig: kop stuk Toby Hage moest de winst for ceren, terwijl Stef Baerends, Henk Gunter en André Kousemaker op remise zouden mikken. De landelij ke eersteklasser 's-Gravenpolder had op papier echter een veel sterker team en men hield bij de Eendracht dan ook rekening met uitschakeling. Toch zou het anders lopen. André Kousemaker moest het opne men tegen de Zeeuws kampioen John de Leeuw, maar zonder proble men dwong Kousemaker zijn illus tere tegenstander tot een puntende- ling. Ook Stef Baerends behaalde eenzelfde resultaat. De ogen waren echter gericht op de partij tussen Toby Hage en Arjo Kousemaker. Vol overgave paste Hage een omsingelingstactiek toe die hem wat voordeel opleverde. Maar in de beslissende fase vond Kousemaker (een neef van André Kousemaker van de Eendracht) toch nog een gaatje en sleepte er remise uit. Zo was de stand 3-3 en verliep de wed strijd niet meer volgens plan. Henk Gunter had inmiddels een goede aanval opgezet. Vanwege tijdgebrek moesten de laatste twaalf zetten in sneldamtempo afgewerkt worden. Hierin bleek Gunter meer bedreven te zijn dan zijn tegenstan der en hij bracht de Eendracht in de Finale: 3-5. Ook het viertal van DSVF uit Sint- Philipsland was - ten koste van Vlis- singen en Zierikzee - doorgedron gen tot de halve Finales. Maar hier moest het zijn meerdere erkennen in Goes. Doordat Joop den Braber in een damcombinatie liep en verloor, was de weerstand snel gebroken. A. Slager verloor van C. Rijk en J. v.d. Velde en G. v.d. Velde speelden bei de remise. Zo werd het 2-6 voor Goes. Vrijdag 7 april wordt de fina le gespeeld tussen de Eendracht en Goes. Dat is dezelfde Finale als twee jaar geleden. Toen besliste het Thoolse team dat in zijn voordeel. Beide teams zijn echter al verzekerd van deelname aan de eerste ronde van de landelijke bekerwedstrijden die op 6 mei in 's-Gravenpolder wor den gehouden. Komend weekeinde worden de tennis rackets voor de dag gehaald. Bij Eegedi- ma in Tholen staat zondag het openings- toemooi mei wisselende partner op het programma. De afgelopen weken heeft een groep enthousiaste leden de banen in orde gemaakt en de kantine van een nieuw verfje voorzien. OokTOV in Oud-Vossemeer organiseert zondag het openingstoemooi. Er wordt vanaf tien uur gespeeld. Emergo heeft de inhaalwedstrijd tegen DSO 2 voor de veldcompetitie met 5-3 verloren. DSO opende de score, maar met een omdraaibal trok Jan Duine de stand al snel gelijk. Beide teams beschik ten over een goed verdedigingsvak en een matige aanval, zodat de l-l lang op het scorebord bleef staan. Vlak voor de rust nam het team uit Klundert opnieuw afstand. En in de tweede helft werd de voorsprong naar 4-I uitgebouwd. Door doelpunten van Jan Duine en Marco van den Hoek werd het verschil terugge bracht naar één punt (4-3). Op dit crucia le moment miste Emergo een strafworp en liet zo de kans liggen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. DSO bepaalde daarna de eindstand op 5-3. De wedstrijd tussen Emergo 2 en Vios 3 ging niet door wegens gebrek aan spe lers. Programma 1 apr.: Scheldevogels 2- Emergo 14.15 u., Albatros 7-Emergo 2 16 u., Terheyden-Emergo B 10 u., Breda noord-Emergo C 11.30 u., DSO-Emergo E 11.30 u., Springfield-Emergo F 10.30 Tholen is weer een vereniging rij ker: de Smerdiekse Aqua Jogging Vereniging SAJV. "Tot nu toe moest je voor aquajogging naar Ber gen op Zoom, terwijl we op Tholen toch ook zwembaden hebben", ver telt Annemiek Visser. Zij is voorzit ter en samen met Monique Snepvan gers initiatiefnemer voor de nieuwe club. Vanaf 2 mei zullen de inmid dels ruim twintig leden elke dins dagavond een uurtje aquajoggen in zwembad Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Badmeester Dick de Vreugd gaat de lessen geven. Vorig jaar was een groepje van 19 dames, in leeftijd variërend van 18 tot 50 jaar, ook actief met aquajog gen. Maar voortaan gebeurt het in verenigingsverband. In de winter maanden stapt men over op aerobics in de zaal. Aquajogging is erg inten sief, vertelt Annemiek Visser. Met een gordel om, zodat ze blijven drij ven, bewegen mensen in het diepe deel van het zwembad. "Na een uur tje ben je flink moe", aldus de voor zitter. Mensen die belangstelling hebben voor deze vorm van condi tietraining, kunnen contact opnemen met mevr. Visser, 01666-2884 of met mevr. Snepvangers, 01666- 3015. Vrijwel algemeen werd gevreesd voor een tekort aan turnaccommo- datie in de toekomst. "Het is het goed recht van iedereen om een ver eniging op te richten, maar in dit geval hebben we er moeite mee", zei mevr. E. Frigge-Hogesteeger. Zij pleitte ervoor om alsnog te proberen TVT en Olympia op één lijn te krij gen. "Zorg voor één vereniging met twee takken: een recreatieve afde ling en een tak die meer op wed- strijdturnen is gericht. Dan voorkom je in de toekomst ruimtegebrek in de gymzalen", zei het VVD-raadlid. Wethouder P. van Schetsen ant woordde, met beide verenigingen gesprekken te hebben gevoerd. "Op het eerste gezicht is het spijtig dat er een gymnastiekvereniging bij geko men is. In feite is het een splitsing: veel van de leden van TVT komen van Olympia. In hoeverre we echter als gemeente druk moeten uitoefe nen, dat is de vraag. We kunnen het alleen betreuren en onbegrijpelijk vinden dat er een tweede gymclub gekomen is", zei de wethouder. Mevr. Frigge vond dat de gemeente wel invloed mag uitoefenen, want met de startsubsidie is immers gemeenschapsgeld gemoeid. "Pro beer alsnog een gesprek tussen Olympia en TVT te bewerkstelligen om de standpunten bij elkaar te brengen, zodat versnippering voor komen wordt", aldus het VVD- raadslid. P. van Belzen wierp de vraag op, of Bij Fitness-centrum Bobby's Gym in Tholen werden zaterdag clubwed strijden gehouden. Er waren zes deelnemers en vier jongeren van vijftien tot achttien jaar die deelna men aan de testmiddag als voorbe reiding op latere wedstrijden kracht sport. De clubwedstrijden bestonden uit bankdrukken, kniebuigen en nekdrukken. Bij de beginners was Erik van Vossen uit Sint-Annaland goed voor een totaal van 257,5 kilo over de drie onderdelen. Daarmee scoorde hij 173,86 punten en werd hij eerste in de lichtgewichtklasse. Bij de gevorderden (zwaargewicht) deed Marcel Dekker uit Poortvliet ook weer mee, ondanks het feit dat hij weinig kon trainen in verband met zijn diensttijd. Hij werd uitein delijk derde. Evert-Jan de Zeeuw uit Scherpenisse werd in de zwaarste klasse winnaar. Dat was hij nu voor de derde achtereenvolgende keer en dus mocht hij de wisselbeker hou den. De Zeeuw gaat ook meedoen aan de regionale wedstrijden voor de sterkste man. Uitslagen beginners: 1 Erik van Vossen (St.Annaland) 257,5 kilo en 173,86 punten; 2 Henk Nijstad (St.Maartensdijk) 232,5 kilo en 172,24 p; 3 Jan-Willem Gouw (Oud-Vossemeer) 170 kilo en 123,39 p. Gevorderden: 1 Evert-Jan de Zeeuw (Scherpenisse) 440 kilo en 233,42 p; 2 Richard Abrams (St.Maartensdijk) 315 kilo 207,18 p; 3 Marcel Dekker (Poortvliet) 272,5 kilo en 192,77 p. De volgende testmorgen is op 1 juli gepland. De gemeente Tholen heeft met de regionale destructor Cebeson voor 1076 gulden per jaar, exclusief btw, een contract gesloten voor het opha len van dode honden, katten en vogels. Voorts stelde de raad maan dagmiddag een nieuwe destructie verordening vast. Met de verbeterde produktieprocessen is het voor bescherming van de volksgezond heid niet meer nodig, dat alle dier lijk afval naar de destructor gaat. Laag-risico-materiaal mag worden verwerkt tot o.a. ingrediënten voor diervoerder of vismeel. Hoog-risi- co-materiaal moet onverminderd naar de destructor. P. van Belzen informeerde naar de controle. Vol gens de burgemeester is de dieren arts daar in eerste instantie voor en hij staat weer onder controle van de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees. Zowel Van Belzen als I.C. Moer land hadden in de stukken gezien, dat overwogen wordt om de hon denbelasting in 1996 met P/2% te verhogen om de extra kosten te dek ken. De burgemeester wilde daarop nog niet vooruitlopen. Wanneer dat voorgesteld wordt, zal dat bij de begrotingsbehandeling 1996 ter dis cussie kunnen komen. Overigens noemde hij de hondenbelasting een algemeen dekkingsmiddel voor de gemeente. Van Belzen pleitte nog voor goede voorlichting over de gewijzigde Destructiewet. De bur gemeester zegde toe, in nette, begrijpelijke bewoordingen een en ander in Tholenderwijs te zullen publiceren. ongelimiteerde groei van Thoolse verenigingen mogelijk is. Van gescheiden optreden verwachtte hij accommodatieproblemen. "Moeten er geen voorwaarden gesteld wor den, zoals een minimum leden grens", bracht het RPF/GPV-raads- lid naar voren. A. Kersbergen zei al direct de TVT- startsubsidie niet te zullen steunen. "Het is de tweede gymclub binnen Tholen en het blijft niet bij deze startsubsidie. Wij zijn tegen uitbrei ding van sportactiviteiten", aldus het SGP-raadslid. Wethouder Van Schetsen verbaasde zich over de houding van de SGP. "De argumentatie om tegen te stem men ontbreekt, want het verstrekken van een startsubsidie gebeurt op basis van de subsidieverordening die door de gemeenteraad is vastge steld." Op zijn beurt verwonderde Kersber gen zich weer over het optreden van de wethouder. "U kent ons stemge drag toch bij de subsidieverordening en onze duidelijke stellingname bij de algemene beschouwingen over de begroting!" J. de Jager noemde het ook jammer, dat er in Tholen een tweede gym club bij gekomen is. "Als er geen ondergrens is van een minimum aantal leden, zouden we dat moeten afbakenen, anders krijg je in de toe komst accommodatieproblemen", aldus het CDA-raadslid. Volgens wethouder Van Schetsen was er 'geen sprake' van een ruimte probleem in de sporthal Meulvliet of de gymzaal aan de Zoekweg. "Zeker niet als TVT op andere dagen dan Olympia van de accommodaties gebruik maakt." De wethouder merkte nog op, dat het 'gelukkig niet aan de lopende band gebeurt' dat er een splitsing in een vereniging komt. Hij vreesde daar ook in de toekomst niet voor. I.C. Moerland betreurde het abso luut niet wanneer er meer mensen aan sport gaan doen. "Dat is juist goed", zei het PvdA-raadslid, al realiseerde hij zich ook, dat het hier grotendeels om een verschuiving van Olympia naar TVT gaat. Zeven leden van Thoolse hengel sportverenigingen zijn zondag bij de grote prijs van de Strijenvissers in de prijzen gevallen. Deze wedstrijd, waaraan 356 vissers deelnamen, werd gehouden aan de Oesterdam. Er werd in vijf vakken gevist en de korpsen bestonden uit vijf personen. De Pieterman uit Tholen werd derde in het klassement van de korpsen met 253 punten. Bij de individuen was de hoogste prijs voor M. Rijn berg van 't Scharretje uit Oud-Vos semeer. Rijnberg werd zestiende met 53 centimeter en haalde in zijn vak de grootste vis (35 centimeter) boven water. De resultaten van de overige Thoolse vissers waren: 21 J. van Hemert (Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk) 32 cm; 24 A. Spapen (Pieterman) 42 cm; 30 L. Verkerke (Pieterman) 30 cm; 36 S. Lindhout (Ooesterscheldevissers) 36 cm; 48 J. van Ast (uit Tholen, individueel) 31 cm;. 50 C. Dam ('t Scharretje) 27 cm. De 32-jarige Hans Schot uit Sint- Maartensdijk is zondag vijftiende geworden bij het Nederlands kam pioenschap sportklimmen in Roo sendaal dat voor de achtste keer werd gehouden. Voor Schot was de hoge eindklassering bij een deelna me van 70 klimmers, een verrassing. Het was de eerste keer dat hij mee deed. "Het was meer voor de lol. Je kon voor 15 gulden meedoen en dan kreeg je een T-shirt. Het was behoorlijk pittig. Ik had nooit ge dacht dat ik zo hoog zo eindigen." Zaterdag werden twee kwaliFicatie- rondes geklommen. De deelnemers konden zich daarbij goed oriënteren op de route die door de routebouwer werd uitgezet en 'voorgeklommen'. Schot kwam met gemak door de eer ste rondes. Zondag was het veld voor de halve Finale tot 30 deelne mers uitgedund. Dit keer mochten de klimmers niet vantevoren zien hoe de route van hand-en voetgre pen tegen de steile wand was opge bouwd. Ze werden afgezonderd in een gymzaal en één voor één naar de klimwand geleid. "Daar kregen we een paar minuten om de route te bekijken. Die was veel moeilijker dan in de eerste ron de." De klimmers konden maximaal 8 minuten over hun klimpartij doen, maar de meesten hielden tijd over. De halve Finalisten werden na afloop ook apart gehouden zodat ze niet van elkaar wisten hoe ver ze gekomen waren. Winnaar in het Yellow Stone klim- centrum werd Peter Hoorning uit Enschede, tweede Wouter Jonge- neele uit Roosendaal. Er waren ongeveer 200 bezoekers. Door zijn hoge rangschikking heeft Schot nu de smaak te pakken en is vast besloten om volgend jaar weer mee te doen. Schot oefent ongeveer drie keer per week in het sportklim men maar beseft dat de weg naar de top lang is: in Europees verband ben gelen de Nederlanders namelijk onderaan de ranglijst. De Franse klimmers domineren deze tak van sport. De huur voor de tennisbaan met kunstgras in Sint-Annaland wordt niet met ruim 25% verhoogd. Het per 1 januari vorig jaar vastgestelde huurbedrag van 2630 gulden blijft gehandhaafd. In de welzijnscom- missie' was maandag alleen SGP'er A. Kersbergen tegen. Hij zag geen enkele aanleiding om de eerder vast gestelde prijs van 3300 gulden in rekening te brengen: "Ik zie niet in dat de uitgangspunten van destijds verkeerd waren." De huurverhoging was een gevolg van een eerdere misrekening, schre ven burgemeester en wethouders aan de commissie. Het voordeel in de onderhoudskosten is bij de aan leg door de gemeente veel hoger ingeschat dan in werkelijkheid het geval blijkt te zijn. De tennisclub heeft er bezwaar tegen gemaakt, dat zij voor die fout van toen zou moe ten bloeden. De vereniging neemt een groot deel van het onderhoud aan de baan voor haar rekening en krijgt voor het speelklaar maken ervan 1250 gulden subsidie terwijl de werkelijke kosten 500 gulden hoger uitvallen. Voor gravelbanen is de huur juist verlaagd, omdat de clubs het onderhoud hieraan zelf gaan doen. Juist dat laatste maakt, dat het gemeentebestuur het - ach teraf - gevoelsmatig onjuist vindt om voor de kunstgrasbaan met een huurverhoging te komen. Lange tijd ging Toby Hage aan de leiding in de Finale van de hoofd klasse, met twee punten voorsprong op favoriet De Leeuw. In de voor laatste ronde ging de Tholenaar ech ter onderuit en eindigde tenslotte met zeventien punten uit elf wed strijden op een gedeelde eerste plaats. Omdat de reglementen in zo'n geval voorschrijven dat de regerend kampioen zijn titel behoudt, moest Hage het met zilver doen. Ook Henk Gunter had zich geplaatst voor de Ftnalegroep, maar hij kon zich niet staande houden. Een twaalfde plaats werd zijn deel. Eendracht-voorzitter Stef Baerends werd vijftiende. Van de overige Thoolse senioren deed Hans van Akkeren van zich spreken in de eerste klasse. Na de voorronden verzekerde hij zich van een Finaleplaats. In de wedstrijden (die twee keer tien minuten mogen duren) verzamelde hij genoeg punten voor een tweede plek. In de derde groep eindigde Erik van Gorsel op een derde plaats en in de tweede klasse werd Simon Schot tweede. Aan het juniorenkampioenschap deden maar vier spelers mee. Rom bout Kousemaker was veruit de sterkste en met dertien punten voor sprong op de nummer twee eiste hij de titel op. Joyce de Vos werd vier de. Meer spanning was er bij de aspiran ten. De beslissing viel pas in de laat ste ronde. Mathijs Binkhorst won daarin van Raoul de Rooij uit Yerse- ke. Daardoor had Ching Hei Chong genoeg aan remise tegen zijn club genoot Hans Leune. De resultaten van de Tholenaren waren: 1 Ching Hei Chong 14 punten; 3 Mathijs Binkhorst 12 p; 4 H. Leune 12 p; 5 Mark Schot 7 p; 7 Jan de Viet 2 p; 10 Rien Schakel; 14 Niclette Lufua. Ook bij de pupillen behaalde de Eendracht succes. Met twee punten voorsprong op haar clubgenoot Wil- mer Kousemaker bleek Jantien van Gorsel opnieuw de sterkste pupil. De resultaten waren: 1 Jantien van Gorsel; 2 Wilmer Kousemaker, 3 John de Rooij, 5 Wim van Dijke; 7 Merijn Mulders; 11 Freddy Simonsl; 13 Raimond van Loon; 16 So Lee; 17 Pieter Lindhoud; 20 Lis- ette Binkhorst; 21 Suzan Troost.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 23