Vioolspelen valt niet mee Plaatselijk nieuws VISSER HET EILAND THOLEN VAN 1900 TOT NU A.W.A. DE LOOZE HUISARTS AFWEZIG DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Tholen TVT begint met huis vrouwengroep Verbouw politiebureau Thijs Metaal naar Welgelegen deel 2, door M.A. Geuze DIELEMAN B.V. Geslaagd Wedstrijd Pieterman Gokverslaving Literatuurreis Modetheater Klaverjassen Verkoping jeugdwerk Verhuiskosten Rommelmarkt Ten Anker Jeugd en vogels Aanpak kruising Molen- vlietsedijk Bevrijder komt over 'M Oud- Vossemeer van 27 maart t/m 14 april Grote verkoping t.b.v. Verstandelijk Gehandicapten "De Schutse" Er is een groot assortiment aan artikelen zoals: Tot ziens op D. V. 25 maart Openingstijd bibliotheek Openingstoernooi TOV Vosmeercup Geslaagd Biljarten Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland ;vy C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Verkoping voor Schutse Sint- Annaland Verkoop bouwgrond Nog 2 ploegen zeskamp Spoken en knuffels Projectavond School met de Bijbel Stichting Ontmoeting Biljarten Oliebollenactie Tryfosa Ziekte van Alzheimer Plafonds kleuterschool Hoorzitting wandelpad Lokaal Rehobothschool Sint- Maartensdijk Bureaustoel te duur Nieuwe rit Tandje Bij Grondverkoop Reanimatiecursus Herstraten schoolplein Nieuwe bestuursleden Hummeltje Donderdag 23 maart 1995 Poortvliet Biljarten De inmiddels tot 49 leden uitge groeide jonge gymnastiekvereni ging T.V.T. begint vrijdag 24 maart met een huisvrouwengroep. Van zeven tot acht uur kan men terecht in de gymzaal aan de Zoekweg. De andere turners oefenen altijd in de sporthal Meulvliet, elke donderdag avond van half zes tot half acht. Voorzitter mevr. Van de Klundert spreekt over een positieve ontwik keling in de 2 1/2 maand dat TVT bestaat. "En in de twee wedstrijden die we achter de rug hebben, waren de resultaten ook bevredigend." De gemeenteraad beslist maandag middag over een startsubsidie van 965 gulden voor de nieuwe gym club, die zich meer op het wedstrijd- turnen wil gaan richten. De commis sie sport heeft een positief advies uitgebracht. Het plan van H. Verstraten om het voormalige politiebureau aan de Hofstraat te verbouwen tot woning is in strijd met het bestemmingsplan Stadskern. Het gemeentebestuur is bereid de bestemming te wijzigen, zodat het bouwplan gerealiseerd kan worden. Maandag neemt de ge meenteraad een besluit. Thijs Metaal, een eenmansbedrijf uit Steenbergen, wil 1500 m! grond in erfpacht nemen aan de Ambachts- weg op het industrieterrein Welgele gen om daar een gebouw neer te zet ten. Het bedrijf houdt zich bezig met het draaien en frezen van fabrieks- machines, alsmede constructie- en onderhoudswerk voor de metaalnij verheid. De gemeente wil voor de grond een jaarlijkse pachtsom van 5673,75 gulden exclusief omzetbe1 lasting ontvangen. Maandag praat de gemeenteraad er over. Verder wordt beslist of er drie ton extra beschikbaar komt voor de ver dere ontwikkeling van het nieuwe industrieterrein. Het geld is nodig om een deel van de riolering aan te leggen én de aansluiting van de Lan- geweg op de Oud-Vossemeersedijk aan te passen. De intekenstrook van het nieuw te verschijnen boek kan ook ingeleverd worden bij Boekhandel Hoogstraat 14-16 4691 CB Tholen tel. 01660-4150 fax: 01660-4085 Advertentie I.M. John Verhage is aan de Hogeschool West-Brabant afgestudeerd voor hts elektrotechniek in de richting tech nische computerkunde. De eerste wedstrijd van hengelsport vereniging De Pieterman is ruim schoots gewonnen door R. Kok met 151 punten. De vissers wierpen hun lijnen uit in ondermeer de Pieter manskreek. De uitslag was: 1 R. Kok 151 p; 2 A. Spapen 90 p; 3 M. van Tienen 89 p; 4 L. Verkerke 80 p; 5 mevr. M. Leijdekkers 71 p; 6 mevr. M. Kok 65 p; 7 H. Hachmer 54 p; 8 C. van Elzakker 48 p; 9 mevr. C. Schot 41 p; 10 A. van Dijk 41 p. Van Dijk ving tevens de groot ste vis: een bot van 41 cm. De 45 leden van de NCVB die woensdag in het Visnet bij elkaar waren, kregen van J. Smits uitleg over gokverslaving. Smits is maat schappelijk werker bij het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs. Gokverslaving is iets dat onder jongeren steeds meer voor komt. Het begint vaak spelenderwijs op een eenvoudige fruitautomaat, maar het kan een groot probleem worden als het 'spelen' iemands leven gaat beheersen. Afhankelijk heid is volgens Smits de kern van verslaving. Het kan jaren duren voordat een verslaafde zich tot het ZCAD wendt om hulp te vragen en nog eens jaren om van de verslaving af te komen. Volgens de maatschap pelijk werker is het van belang dat de omgeving en hulpverleners een vertrouwensrelatie opbouwen met de verslaafde. Na de inleiding van Smits werden er veel vragen op hem afgevuurd, onder andere over de krasloterij. Op de avond konden de leden zich ook opgeven voor het reisje naar Gent in april. De NCVB bezet tij dens de optocht op 5 mei twee ver sierde wagens. Aan de leden werd gevraagd of ze willen collecteren voor de Thoolse viering van 50 jaar bevrijding. Daarna sloot mevr. Van der Munnik-van Willigenburg de bijeenkomst. Cootje Houdijk nam de plattelands vrouwen mee op een reis door de literatuur. Ze bracht de dames van brieven naar dagboeken, autobio grafieën en columns en eindigde tenslotte bij de poëzie. Mevr. Hou dijk las diverse fragmenten voor waarmee ze de 23 aanwezigen wist te boeien. De plattelandsvrouwen kenden mevr. Houdijk nog van de avond die ze met haar man had ver zorgd over hun voetreis naar Santia go de Compostella (een bedevaarts oord in Spanje). Ze voorzag de aan wezigen van boekenlijsten zodat ze in de bibliotheek gemakkelijker de behandelde boeken terug konden vinden. Aansluitend vertelde mevr. Overbeeke iets over het adoptiekind van de plattelandsvrouwen en liet er een foto van zien. Ook kwam het versieren van een wagen voor de optocht op 5 mei aan de orde. De familie Van Vossen uit de Gar- nalenstraat heeft een modecheque van 50 gulden gewonnen in de actie van Oerlemans Oerlemans uit Steenbergen. De winkel zette in samenwerking met het theater De Maagd en de Bergse operettevereni ging uit Bergen op Zoom de mode theater-actie op touw. Daarbij krijgt iedere klant tot 1 april een lot. Er zijn vier trekkingen waarvan er nog drie volgen op zaterdag 25 maart, 1 april en 8 april. De eerste trekking werd verricht door mevr. Schot uit de Schuttershof. De prijzen zijn theater- of modecheques ter waarde van 50 of 100 gulden. Marie Leijdekkers heeft donderdag met 5494 punten de 22-ste competi tiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. In totaal deden er achttien spelers mee. Als eerste vijf eindigden: 1 Marie Leijdekkers 5494 p; 2 Joke van Gink 5431 p; 3 Adrie van As 5419 p; 4 Marion Opree 4963 p; 5 Carlo Hage 4951 p. Het jeugdwerk van de Nederlandse Hervormde kerk houdt zaterdagmid dag van twee uur tot half vijf een verkoping in verenigingsgebouw de Wingerd. De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk. Er is een rom melmarkt, diverse raadspelletjes en er worden allerlei zaken verkocht waaronder ook oliebollen. Op het pleintje bij de Wingerd worden kin derspelen georganiseerd zoals zak- lopen en blikgooien. Opnieuw heeft een bewoner van Sint Maartenshof, in verband met zijn gedwongen verhuizing, van de provincie een bijdrage gekregen in de kosten. De man, die inmiddels op de verpleegafdeling van Ten Anker verblijft, kan 300 gulden tegemoet zien. Zaterdag houdt zorgcentrum Ten Anker een rommelmarkt van tien tot vier uur. Allerlei spullen worden te koop aangeboden. De meest waar devolle stukken worden bij opbod verkocht. Negen van de elf jeugdleden van vogelvereniging Vogelvreugd waren zaterdag present op een spe ciaal voor hen georganiseerde mid dag. "We hebben op de jaarvergade ring gezegd: dit is het jaar van de jeugd. Dus er komen meer van dit soort middagen", zei voorzitter K. Bicker in zijn welkomstwoord. Hij vond het ook belangrijk dat de jeugdleden van de club elkaar leren kennen. De vereniging is bijzonder ingenomen met dit grote aantal, wat voor vogelverenigingen bijzonder is. "De laatste twee tot drie jaar zijn ze gekomen. En er zijn verschillen de liefhebbers bij, waarvan de ouders helemaal geen vogels hou den", vertelt secretaris A.P. Goede- gebuure. Keurmeester P. Verduit uit Bergen op Zoom vertelde op een boeiende manier over de huisvesting en voe ding van vogels, over de kweek, ziekteverschijnselen en de erfelijk heidsleer. Hij liet er dia's bij zien die hij in zijn eigen kooi gemaakt had. Ook beantwoordde Verduit vragen die de kinderen thuis op papier had den gezet. Van de negen jongeren kweekt er slechts één kanaries. "Die gaan er een beetje uit", vertelt Ver duit. Voor tropische vogels, parkie ten en zebravinken is de animo gro ter. De omwonenden van het kruispunt Ten Ankerweg/Molenvlietsedijk/Park- singel kunnen binnenkort op een hoorzitting hun zegje doen over het plan van de gemeente om zowel de kruising als de Molenvlietsedijk aan te passen en zo de verkeersveilig heid te vergroten. Het plan is onlangs besproken met Veilig Ver keer, de werkgroep Molenvlietse dijk veilig en de schooldirecties. Hun klachten over de veiligheid waren voor de gemeente aanleiding om aan een oplossing te werken. De precieze datum voor de hoorzitting is nog niet vastgesteld. De organisatie van de bevrijdings feesten op 5 mei haalt een oudstrij der uit Engeland over naar Tholen. Emie Barlow uit Liverpool zal van 27 april tot 7 mei de festiviteiten meemaken. Barlow is één van de bevrijders van Tholen. Voor de bekostiging van de festiviteiten wordt in de week van 9 april een col lecte gehouden. Op vier mei zal er, aansluitend aan de dodenherden king, om kwart voor negen een dienst worden gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk. Voorganger is dan ds. Batelaan die 50 jaar geleden ook de bevrijdings- dienst leidde. Diverse Thoolse koren verlenen aan de dienst hun medewerking. Op 5 mei om kwart voor tien worden er vanaf de voor malige oesterputten duiven losgela ten. Waarschijnlijk zullen dat er tus sen de 2000 en 3000 zijn. Het kuip- schuiven (voorheen tobbedansen) gaat definitief niet door. Hoewel alles voorbereid was, is het mini mum aantal inschrijvingen van vijf tien niet gehaald. Waarneming door: dr. R.H. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 Spreekuur voor dringende gevallen om 11.30 uur, apotheek voor afhalen geopend van 17-17.30 uur Advertentie I.M. Deze verkoping wordt gehouden D.V. 25 maart van 10.30 uur tot 16.00 uur in het Dorpshuis "De Vossenkuil", Raadhuisstraat 7 te Oud- Vossemeer. jam salades macaroni advocaat vleeswaren bami snoep vis - bowl nasi - kaas Ruime keuze lingerie, waspoe- der, cadeau-artikelen, planten, speelgoed, zelfgemaakte kle ding e.d. kortom te veel om op te noemen. De openbare bibliotheek is met ingang van 20 april alleen nog op dinsdagavond van half zeven tot acht uur geopend. Pas in de winter maanden zal men weer donderdag middag terecht kunnen. Tennisvereniging TOV houdt op zondag 2 april haar openingstoer nooi vanaf tien uur. Men kan zich hiervoor tot zondag inschrijven. Iedere vrijdag kan men vanaf zeven uur vrij tennissen. Dinsdag gaat het twintigste biljart- toernooi om de Vosmeercup van start. Zes ploegen hebben zich inge schreven: Effe Klusse, De Poede laars, De Treffers, Hof van Holland (aangesloten bij de KNBB), KOT 1 en KOT 2. Het toernooi beslaat tien weken en staat onder leiding van T. v.d. Logt. Dinsdag wordt de wed strijd tussen Hof van Holland en Effe Klusse afgewerkt en vrijdag treffen KOT 1 en KOT 2 elkaar. Ook De Poedelaars en De Treffers staan dan tegenover elkaar. Martin Reijngoudt is aan de Hoge school West-Brabant afgestudeerd voor hts elektrotechniek, richting informatiekunde. Advertentie LM. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: N. Rooijakkers-C. Burgers donderdag, vrijdag en zaterdag 23,24 en 25 maart HAASKARBONADE 1 kg10,95 RIBKARBONADE 1 kg9,95 KIPPEB0UTEN 1 kg5,00 GRILLHAM 100 gram2,10 ZEEUWS SPEK 100 gram1,50 GEKOOKTE WORST 200 gram2,25 RAUWKOSTSALADE 100 gram1,35 KROKETTEN 104,00 maandag, dinsdag en woensdag 27,28 en 29 maart MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg RUNDERGEHAKT 1 kg SAUCIJZEN 1 kg KIPSCHNITZEL per stuk Spaar nu gratis muntjes bij de vleeswaren vuur een paaskuikeneierdopje Advertentie I.M. 9,25-10; D. den Hollander-J. Hom mel 10-8,8; P. de Leeuw-B. den Hollander 9,23-10; C. Burgers-P. Hommel 5,7-10; N. Rooijakkers-K. Hommel 9,25-10; K. Geuze-L. van Wezel 10-7,08; J. Etiënne-H. Hom mel 10-4,83; L. van Wezel-K. Hom mel 5,41-10; L. van Wezel-D: van Driel 7,91-10. H. Hommel speelde de hoogste serie van twaalf caram boles, J. Etiënne en K. Hommel speelden de kortste partijen van negentien beurten. K. Hommel haal de ook het beste gemiddelde van 3,15. De Gereformeerde Gemeente in Nederland organiseert zaterdag een verkoping ten bate van de verstan delijk gehandicapten in De Schutse te Kesteren. Van half elf tot vier uur zijn er in de Vossenkuil van allerlei zaken te koop zoals textiel, cadeau artikelen, vis, kaas en andere etens waren, planten en speelgoed. Door de gemeente is bouwgrond in het bestemmingsplan Stoofweg ver kocht aan bouwbedrijf Hans Weg- gemans te Scherpenisse. Verder is aan garagebedrijf P. Dekker Zonen bouwgrond verkocht aan de Spuistraat/Javadijk. Maandag 27 maart haalt de zen ding oud papier op. Advertentie I.M. Voor de zeskamp op 5 mei zijn twee ploegen afgevallen. Welke vereni gingen, straten of andere sportieve groepen willen de zeskamp weer compleet maken? Belangstellenden kunnen zich voor 1 april aanmelden bij André van Ast, telefoon 2622. De zeskamp staat in het teken van 50 jaar bevrijding en wordt 's mid dags gehouden op het sportveld van WHS. Spoken, griezels en knuffels is het thema van de kijkavond in de Casembrootschool, donderdag 30 maart vanaf half zeven tot acht uur. Iedere belangstellende is dan wel kom om de werkstukken van het project waaraan alle groepen hebben meegewerkt, te bewonderen. Dames van de ouderraad zorgen in de gemeenschapsruimte voor koffie en limonade. De Casembrootschool houdt in juni weer een rommel markt, waarvoor men alvast spulle tjes kan bewaren. De kijkavond van de School met de Bijbel trok veel belangstelling. De kinderen lieten aan ouders en andere familieleden de werkstukken zien de ze gemaakt hadden voor diverse projecten. De laatste weken hebben ze hieraan hard gewerkt. Dit jaar was er geen centraal thema, maar iedere leerkracht was vrij in de keu ze van het project. De groepen 6, 7, en 8 hielden zich bezig met de Tweede Wereldoorlog. Zelfgemaak te parachutisten bengelden aan het plafond. Van sigarettenfilters was een brug nagemaakt met daarop een paar tanks. Een kanon richtte de loop op de bezoekers en een soldaat met volle bepakking hield daarbij de wacht. Verder was er ondermeer een concentratiekamp nagemaakt met de naam 'Bergen Belsen'. De leerlingen van groep 5 en 6 zochten het hoger op. Hun onderwerp was de lucht vaart. Zelfgemaakte vliegtuigen waren te zien en dalend van grote hoogte werden de piloten door de verkeerstoren van Schiphol naar veilige banen geleid. Het project van groep 3 en 4 ging over de winter. Hevige sneeuwbuien waren losge barsten over een landschap dat op een grote tafel was uitgebeeld. Het piepschuim dat als sneeuw diende, was zelfs bij de meester in zijn haar terecht gekomen. Warme kleding stukken stonden op de kast uitge stald en er waren ook grote voeder planken te zien met daarop een drinkbakje, eten en vogels. Ook de kinderen van groep 1 kozen voor de winter. Zij maakten een sneeuwpop en een slee die getrokken werd door een kind. Ook een voederplank ont brak niet en de ramen waren ver sierd met vogels die op het eten afkwamen. Groep 2 ging aan het werk met de recreatie. In de 'water- tafel' waren door een tuincentrum een fontein, vissen, schildpadden en planten aangebracht. Rondom deze tafel was er een kampeerterrein gemaakt. Daarop stonden huisjes, caravans, bomen en een speeltuin. Hengelaars op een bankje hadden een visje aan de haak geslagen. In de gemeenschapsruimte en op het podium van het hoofdgebouw kon men allerlei handvaardigheidswer- ken bewonderen zoals vouw- en borduurwerk. Daarnaast werden er ook dingen verkocht zoals bloemen en nostalgische schoolspullen. Er waren 'grabbelhoeken' en een spel 'raad de taart'. Daarbij kreeg men op een videofilm een aantal ogen te zien en men moest raden bij welke leerkracht de desbetreffende kijkers hoorden. Winnaar werd de familie Van Eenennaam. De opbrengst van de avond wordt gebruikt voor extra computerprogramma's voor de leer lingen. In het verenigingsgebouw van de Nederlands hervormde gemeente zal maandagavond dhr. Vink uit Mid- delharnis informatie geven over het werk dat gedaan wordt door de stichting Ontmoeting. Deze avond, die om half acht begint en voor iedereen toegankelijk is, is tevens de afsluiting van het catechese seizoen. Op de bijeenkomst zal aan de refor matorische stichting voor thuislozen symbolisch de opbrengst worden overhandigd van de collecte, die enige weken geleden werd gehou den tijdens de zondagse erediensten, M. Elenbaas had bij biljartverening De Hoop een goede avond. Hij won twee partijen. In de eerste was J. Mosselman zijn tegenstander. Mos selman had veel pech en verloor met 10-7,6. In zijn tweede partij kwam Ingespannen gezichten als jeugdige Tholenaren proberen klanken te ontlokken aan een viool. Tijdens de open dag van de Zeeuwse muziekschool, zaterdag in Tholen, mag ieder die dat wil zelf instrumenten bespelen. En dat is best bijzonder. De violisten in spé gaat het helemaal niet zo slecht af. "De leerlingen in deze regio zijn veel gemotiveerder en werken ook harder dan bijvoorbeeld in het Utrechtse", vertelt de docent. Elenbaas langzaam op gang, maar hij wist D. van Wijk toch nog ruim te verslaan met 10-6,89. A. van Poortvliet speelde goed tegen K. Smits en won met 10-6. T. van Poortvliet haalde de hoogste serie van tien caramboles en het beste gemiddelde van 2,9 in zijn partij tegen J. Keur. Van Poortvliet won met 10-8,48. H. Keur speelde de kortste partij van achttien beurten tegen G. Rijnberg die goed speelde, maar toch tenonder ging met 10-7,4. P. Quist won van W. van Oudenaar de met 10-5,78. Bij de junioren sloot Arne van Vos sen weer twee partijen met winst af. Tegen Sjaak van Vossen speelde hij de kortste partij van veertien beur ten. Arne won met 2,6-10. Ook van Wilko Elenbaas won Arne van Vos sen met 10-6,52. De tweede wed strijd van Sjaak van Vossen, tegen Jeroen Fase, verliep beter. Hij haal de de hoogste serie van tien caram boles en Van Vossen won met 10- 7,36. Jeroen won wel van Wilko Elenbaas met 7,82-10. Ronnie Keur was zijn misstap van de vorige keer te boven en won ruim van Jeroen Moerland: 5,88-10. Ronnie haalde ook het beste gemiddelde van 1,5. Jeroen Fase verloor zijn derde partij van Jeroen van Bezouwen met 6,84- 10. De Hervormde vrouwenvereniging Tryfosa komt zaterdagmorgen langs de deur met oliebollen. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor meubilair in de zalen van het verenigingsgebouw. De Alzheimer-werkgroep Tholen heeft woensdag voor de vrijwillig sters van zorgcentrum de Schutse een lezing gegeven over de ziekte van Alzheimer en dementie in het algemeen. Ine van Ommen en Hen- ny Pons, respectievelijk werkzaam in de Schutse en in Ten Anker, gaven de informatie. Het vervangen van plafonds en ver lichting in twee lokalen van de chr. kleuterschool in Sint-Annaland gaat meer kosten dan was gedacht. Het gemeentebestuur gaf in november vorig jaar groen licht, maar de uitge trokken 10.000 gulden blijkt onvol doende te zijn. Er is 6130,40 gulden méér nodig en daarom wordt de gemeenteraad maandag gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. Voor de aanleg van een wandelpad tussen de Boswei en de Stoofdijk zal de gemeenteraad gevraagd worden 340.000 gulden uit te trekken. Maar vóór het plan wordt uitgevoerd, krij gen de inwoners de kans hun mening kenbaar te maken. Binnen kort wordt daarom een hoorzitting gehouden. De datum is nog niet vastgesteld. Om een achtste lokaal te bouwen bij de Rehobothschool aan de Piloot- weg, is een verandering van het bestemmingsplan nodig. Het lokaal komt namelijk op een stuk grond dat de bestemming 'tuin' heeft. Het gemeentebestuur heeft besloten mee te werken aan de aanpassing van het bestemmingsplan, zodat de uitbrei ding kan plaatsvinden. Het school bestuur heeft het bouwplan inmid dels voorgelegd aan burgemeester en wethouders met het verzoek een bouwvergunning te verlenen. De Juliana van Stolberg/Benjamin- school heeft om vervanging van het docentenmeubilair gevraagd. Voor de bureaus is dat geen probleem. Die kunnen via de geldende normen worden vervangen, maar de stoelen vormen een ander verhaal. B. en w. zitten ermee in hun maag. Het 'pro gramma van eisen onderwijsleer pakket en meubilair 1995' staat een bedrag van ƒ624,16 toe voor de aan schaf van een bureau èn een bureau stoel. De arbeidsinspectie stelt ech ter strengere normen aan het meubi lair. Zo moet een stoel aan de zoge naamde NEN 1812-norm voldoen. Maar dergelijke meubelstukken kos ten volgens b. en w. al gauw 700 a 800 gulden. En dat is ruim boven het toegestane bedrag. Aan de andere kant wil het college liever niet van de Arbo-normen afwijken. Daarom is advies gevraagd aan de commis sie welzijn en onderwijs die hier over maandag vergadert. Naast de wekelijkse clubritten staan er voor de toerclub Tandje Bij dit seizoen twaalf tochten op het pro gramma. Zaterdagmiddag om drie uur gaat de club van start met de eer ste van het seizoen: een precisie- tijdrit. Verder volgen er ondermeer wedstrijden in Ossendrecht, West- Brabant, Schouwen-Duiveland en Vlaanderen. Dat blijkt uit de ritten- kalender die werd gepresenteerd op de vergadering van de toerclub. Tandje Bij organiseert op zestien september voor het eerst de West- Brabanttocht over 150 km. Dat is gedaan omdat er in die periode wei nig grote tochten zijn. De normale ritten worden iedere zaterdagmid dag vanaf half twee en woensdag avond vanaf half zeven verreden. Als de zomertijd is ingegaan, is de startplaats de Markt. Tandje Bij heeft met haar vijf sponsors voor vier jaar een contract getekend. Mede door deze financiële steun Zondag 26 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. De Ruiter. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Smit, Bruinisse. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleewijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. krijgen de zestien leden dit jaar een nieuw tenqe. Bij de bestuursverkie zing werd Kees v.d. Berge herkozen voor drie jaar. Voorzitter Leen v.d. Berge trad - vanwege zijn leeftijd - tussentijds af als voorzitter en wordt opgevolgd door zijn zoon Kees v.d. Berge. Het seizoen 1994 werd gewonnen door secretaris Mas Andriesse met in totaal 2625 kilo meter. De ranglijst van het totaal aantal in clubverband gereden kilo meters, werd eveneens door Andriesse aangevoerd met 4090 kilometer. Het gemiddelde aantal leden tijdens de tochten lag rond de tien. Mevrouw M.H. van der Slikke, de heer C. Koopman en Proverko Vast goed Goes hebben van de gemeente percelen bouwgrond gekocht in het bestemmingsplan Muijepolder. De Nederlandse hartstichting orga niseert op 27 maart en 3 april een reanimatiecursus in het Rode-Kruis- gebouw aan de Radda Bamenstraat. De cursusavonden beginnen om half acht en worden verzorgd door J. Uijtdewillegen. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen met Con- ny Hengstmengel tel. 4165. De Juliana van Stolberg/Benjamin- school kan alsnog rekenen op mede werking van de gemeente om de speelplaats opnieuw te bestraten. Het plein ligt er hobbelig bij, met putten en verzakkingen van de tegels. Ook ontbreekt een straatkolk voor de waterafvoer. Vorig jaar werd een verzoek van de school om medewerking nog gewei gerd. Maar inmiddels zijn de regels door het gemeentebestuur aangepast en is de aanvraag opnieuw beoor deeld. Peuterspeelzaal 't Hummeltje heeft er drie nieuwe bestuursleden bij. Penningmeester Erwin Stapel gaf woensdag op de jaarvergadering de fakkel over aan Jack Verwijmeren en als extra leden werden Kees Geu ze en Karin Bechtold gekozen. Wil- ma Oudesluijs was aftredend en werd herkozen. Voorzitter Cor Oudesluijs toonde zich verheugd over de hoge opkomst (31 ouders). Het bestuur uitte haar teleurstelling over het feit dat er zo weinig belang stelling was voor de jaarlijkse col lecte. Er werd een vraag gesteld over het beleid bij het uitnodigen van nieuwe peuters. Het bestuur benadrukte dat er daarbij op geen enkele manier onderscheid wordt gemaakt. Tijdens de pauze bekeken de aanwezigen diverse werkstukken en een diaserie over de peuters. Ver der keken de ouders nog naar een videofilm met als titel 'Als peuter op 't Hummeltje 1994-1995'. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9:30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. Boogert, Bergen op Zoom. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. za 25/3 15 u. ds. Beens, dienst voor gehandicapten. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Beens, Scherpenisse. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 30/3 19.30 u. ds. De Leeuw. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. 15 u. ds. Knoop, Nieuwerkerk. Zes leden van biljartvereniging Tol- rust speelden een thuiswedstrijd tegen Op de Tuin uit Bergen op Zoom. Er werd gespeeld volgens de Belgische telling. Met 25,45 punten verschil won Tolrust. W. Bijl was goed in vorm, want hij haalde de hoogste serie van 22 caramboles, de kortste partij van veertien beurten en het beste gemiddelde van 4,36. De return-wedstrijd is gepland op vrij dag 31 maart. In de competitie van Tolrust waren de uitslagen: C. Bal-A. Demming 10-6,67; A. Schot-A. Burgers 9,31 - 10; A. Demming-J. Niemantsver- driet 10-9,64. A. Burgers speelde de kortste partij van 25 beurten. De hoogste serie van negentien caram boles en het beste gemiddelde van 2,08 waren voor J. Niemantsver- driet. ZIE VERDER PAG. 15 Zaterdag 25 en zondag 26 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Bergen op Zoom tel. 01640-37302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/3 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 maart, donderdag 23 7.45 - 20.22 vrijdag 24 8.47 - 21.22 zaterdag 25 10.02 - 22.42 zondag 26 12.27 - maandag 27 112 - 13.52 dinsdag 28 2.22- 14.57 woensdag 29 3.22 - 15.47 donderdag 30 4.07 - 16.27 vrijdag 31 4.47 - 17.07 do 23/3 21.11 u. LK vr 31/3 3.11 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2