Reserveteam WHS voltrekt het vonnis over zichzelf DEZ grijpt naast plek promotieklasse WHS snoept een punt af van titelkandidaat AZ VV Bidon start seizoen met rit 42 km Bosters wint viswedstrijd Smalstadse amazone 3e bij dressuur IF "MEULVUET" THOLEN Meulvliet uit op plaats in eerste klasse Winst Dalem in attractieve partij voetbal Leider ontstemd na nederlaag tegen Tholense Boys: Emergo net ontsnapt aan degradatie Den Engelsman voor vijfde keer clubkampioene LET OP:! Tholense Boys speelt opnieuw gelijk: elf keer ongeslagen Donderdag 23 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Fles in finale beker Het reserveteam van WHS verloor op eigen terrein het degradatieduel tegen Tholense Boys 2: 1 -2. "Ongedisci plineerd en zonder inzet", noemt leider Leen den Ouden het spel van de Sint-Annalanders. Zaterdag moet WHS het opnemen tegen hekkesluiter Tricht en is resultaat noodzakelijk om niet te degraderen uit de tweede klasse reserve. Ook Tholense Boys 2 is nog niet veilig na de belangrijke overwinning tegen de streekrivaal. Geen hoogtepunten Rijp voor sloop Schakers Scherpenisse met man minder Schaakvereniging Denk en Zet (DEZ) uit Scherpenisse heeft de kans op een plaats in de promotieklasse laten schieten. In de voorlaatste ronde ging de strijd om de koppositie in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakbond nog tussen DEZ en Goes 2. Maar DEZ ver loor. Dat kwam deels omdat de vereniging met een man te weinig naar Goes vertrok. Lastig Remise Met een 0-0 gelijkspel tegen titelkandidaat AZVV stak WHS zaterdag dorpsgenoot Theo Moerland de helpende hand toe. De oud-trainer van de Sint-Annalandse derde klasser verzuimde echter om met zijn team Bruse Boys te profiteren en bleef in Yerseke eveneens steken op 0-0. Hierdoor blijft de race om het kampioenschap spannend. Tholense Boys bleef voor de elfde competitiewedstrijd op rij ongeslagen. Tegen Arnemuiden werden de punten gedeeld (1-1). WHS boeit Tholense Boys gelukkig Trainer Smerdiek hoopt Noad mist kansen Trefzeker Topscorer In het Eendracntbode topscorerklasse ment rakken de Stavenissenaren op. Wil liam Smits en Adrie Smits scoorden zaterdag beiden twee keer en brachten hun totaal op respectievelijk 9 en 8 treffers. Johan Schot en Leo Zuidweg blijven met twaalf doelpunten aan de lei ding. Twee nieuwe namen kunnen aan de lijst worden toegevoegd: Jan Elenbaas van SPS en Leendert de Graaff van Tho lense Boys vonden voor het eerst deze competitie het net. Zaterdag 25 maart uur AZVV-Thol.Boys(Roegiest) 14.30 Krainingen-Noad(Vermeulen) 14.30 SPS-Duiveland(Bakker) 14.30 Rood Wit-Stavenisse(vtEnde) 14.30 Thol.Boys 4-WHS 4(dRond) 12.30 Dinteloord 4-WHS 5(Bakx) 14.30 Zondag 26 maart uur Vosmeer 2-NSV 2(Slabbekoom) 12.00 Kruisland 2-Vosmeer 4(vGils) 11.30 Vosmeer 5-NVS 4(Bastiaanse) 10.00 Devo-Vosmeer(vr) 12.00 Voetbal uitslagen Derde klas KM VB: WHS-AZVV 0-0, Arnemuid.-Thol.Boys 1-1. Vierde kl.: Smerdiek-SKNWK 1-3, Zaamslag-Noad 0-0. Tweede kl. res.: WHS 2-Thol.Boys 2 1-2. Derde kl. res.: Arnemuid. 3-WHS 3 0-4. Eerste klas afdeling: SPS-Meeuwen 3-3, Vosmeer-NSV 0-3. Tweede kl.: Stavenisse-DHV 6-1. Eerste kl. res.: SPS 2-Olympia 2 3-2. Tweede kl. res.: Thol.Boys 3-Chrisl. 3 3-1, Noad 2-Unitas 2 2-0, FSV 3-Smer- diek 2 2-1. Derde kl. res.: Dinteloord 4-Smerdiek 3 afgel., Alliance 2-Thol.Boys 4 2-0, Thol.Boys 5-DVO 3 1-3, ZPR 2-WHS 4 6-0, WC 3-WHS 5 0-8, Vosmeer 2- Meto 3 0-2, Devo 2-Vosmeer 3 2-1. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-WC 67-1, FSV 5-Stavenisse 3 Stavenisse niet opgekomen, DVO 5-Noad 3 5-1, ZPR 3- SPS 3 SPS niet opgekomen, Vosmeer 4- NSV 4 2-2, Vosmeer 5-Bergen 5 3-0. Jeugd: Halsteren-Vosmeer Cl 2-1, Vosmeer C2-RBC 2-4, Vivoo-Vosmeer E 3-3, Vosmeer F-Kraisland 2-0. VVC-SPS A 2-2. Alliance-Smerdiek B 0-14, Lep. Boys- Smerdiek C 2-1, Smerdiek D-VVC 4-2, Cluzona-Smerdiek El 2-1, Thol.Boys E2-Smerdiek E2 4-0, Smerdiek Fl-SPS F1 0-0, Smerdiek F2-Thol.Boys F2 4-0. Zwemmen De Thoolse zwemster Heidi den Engels man is zondag club- en sprintkampioen geworden bij haar vereniging De Krab ben te Bergen op Zoom. In zwembad Gageldonk werd ze op alle afstanden eerste. De 100 meter vrije slag legde de Thoolse af in 1.10.3 minuten, de 100 m ragslag in 1.21.7 min, de 100 m school slag in 1.29.6 min. en de 100 m wissel slag in 1.21.5 min. Daarmee werd ze clubkampioene. Ook op de sprintafstan den bleek ze onverslaanbaar. De 50 m vrije slag legde ze af in 31,9 seconden en de 25 m vrije slag in 14,4 sec. Heidi den Engelsman is nu al voor het vijfde sei zoen eerste op alle afstanden. "Dat begint wel een beetje te vervelen", zegt de Thoolse. "Het is natuurlijk wel leuk om te winnen, maar er is geen concurrentie. Dat maakt het minder spannend." De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax. 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Tijdelijke ingang via Sportshop J&C Advertentie I.M. Zaalvoetbal Het eerste team van zaalvoetbalvereni ging Meulvliet is maandag weer een stap dichter bij de promotie naar de eerste klasse gekomen. Eerst bepaalde de KNVB dat de gestaakte wedstrijd tegen Tak/Breugelmans de Tholenaren twee punten opleverde. Daarna verloor naaste concurrent Drie Zwaantjes van Bali Wouw, dat toen al kampioen was. Meul vliet moest maandag dus winnen van Cluzona om met twee punten voorsprong voor de laatste wedstrijd tegen rivaal Drie Zwaantjes aan te kunnen treden. Het werd een mooie wedstrijd met veel werk voor beide doelmannen. De ver houdingen lagen - wat scoringskansen betreft - de hele wedstrijd gelijk. Aan het eind bleek keeper Willem Weijts van Meulvliet echter de beste vorm te heb ben. Al snel kwam Meulvliet op voor sprong. Een goede steekpass van Erik Nieuwkoop bracht Hassan Eljilali alleen voor de Cluzona-doelman. Eljilali maak te het karwei goed af: 0-1. Via treffers van Lars Tazelaar en Marco van der Wielen werd het 0-3. Daarna haalde ook Cluzona de nul van het scorebord: 1-3. Door twee goed uitgespeelde counters werd de voorsprong vergroot. Tazelaar stiftte de bal over de keeper: 1-4. Ook Nieuwkoop rondde een counter af met een doelpunt: 1-5. Toen sloeg de gemak zucht toe bij Meulvliet en men dacht dat de overwinning al binnen was. Nog voor rust scoorde Cluzona 2-5. In de tweede helft kwam de thuisploeg binnen tien minuten langszij: 5-5. Door dat keeper Weijts vanaf dat moment zijn doel schoon hield, kon Meulvliet weer uitlopen. Door doelpunten van Tazelaar, Van der Wielen en Eljilali, kreeg Meul vliet weer adem: 5-8. De overwinning kwam hierna niet meer in gevaar doordat met name Ben Schot en Durmus Celik in de verdediging geen kansen meer weg gaven. Met deze overwinning op zak heeft Meulvliet maandag in Rucphen genoeg aan een gelijkspel tegen Drie Zwaantjes om de tweede plaats te behou den en zo te promoveren naar de eerste klasse. Zelfs met een beperkte nederlaag zou de Thoolse ploeg het op doelsaldo nog kunnen redden. In de B-poule van de Meulvlietcompeti- tie was De Kroon aanvankelijk sterker in de wedstrijd tegen Dalem. Door een doelpunt van J. Lensen kwam De Kroon op 1-0. Daarna werd Dalem beter en kwam langszij door een doelpunt van Miki Elkhatari: 1-1. Na rast zette Dalem het offensief voort en M. Elbarmaki scoorde direct 1-2 met een fraai hakbal- letje. Keeper Peter van de Ent van De Kroon voorkwam op dat moment meer doelpunten. Zo'n tien minuten voor het einde moest Van de Ent toch buigen voor Dalem. Elbarmaki bepaalde de eindstand van de attractieve wedstrijd op 1-3. De overige uitslagen in de B-poule waren: 't Koepeltje-Calellas 3-5, Smits Boys-Pinocchio 5-2, Kaaij Boys-Stan daard Tholen 6-9. Smits Boys is inmid dels zeker van het kampioenschap. In poule A waren de uitslagen: Kaai-The Limit 5-4, Hof van Holland-Internatio nals 5-5, Noordpoort-l'Esperance 3-4, Stalland-Batavieren 6-1 In de bedrijvencompetitie werden dins dagavond twee wedstrijden gespeeld. Dorpsherberg moest het in de B-poule opnemen tegen de Bloemenhal. Bloe- menhal bleek echter veel te sterk en won met 0-21. In poule A stond Le Chateau tegenover Stavenisse. De laatste ploeg won met 5-9. In de bekerstrijd van de bedrijvencompe titie werden maandagavond ook twee wedstrijden gespeeld. De Fles klopte Le Chateau met 16-1 en is daarmee zeker van een plaats in de finalepoule die uit drie teams zal bestaan. General Electric Plastics 2 versloeg De Poort met 9-6. Op 10 april moeten GEP 2 en Stavenisse nu uit gaan maken wie er de tweede finale plaats krijgt. De laatste plaats in de fina- lepoule zal worden bezet door Fri d'Or of Budelpack. Wim Schot van Tholense Boys jaagt op de bal met Kees Westdorp van WHS. Rechts Willem Jan de Voogd van der Straaten. Het gehele seizoen ontbreekt het bij WHS 2 aan inzet en motivatie. De opkomst op de trainingsavonden is bijzonder matig bij de Sint-Anna landers. Zo waren op de laatste trai ningsavond voor de derby tegen Tholense Boys de spelers van het tweede team op de vingers van één hand te tellen. Dit in tegenstelling tot Tholense Boys waar de trai ningsopkomst goed is. WHS laat het echter niet alleen door de week afweten, maar geeft zich ook bij de wedstrijden niet optimaal. "Men toont niet de wil om te winnen en daardoor blijven de resultaten uit", concludeert Den Ouden. "Zo voltrekt men het vonnis over zich- Wielrennen Veertien leden van De Bidon uit Sint- Maartensdijk legden zondagmorgen een tocht van 42 kilometer over Tholen af. Het was de opening van het seizoen voor de toerclub. Na 21 km kreeg Piet Weijers bandenpech, maar dankzij de aanwezig heid van een volgauto was dat euvel snel verholpen. Ondanks het feit dat de condi tie bij de meeste leden nog niet optimaal was, kon iedereen het tempo goed vol gen. In de laatste kilometers demareer- den Marco Kwaak, Arie Bijl en Adrie v.d. Ree. Bij aankomst in het clubhuis werd de rit afgesloten met broodjes en koffie. Zondagmorgen begint om half tien aan de Oostvest de tweede seizoens- rit van De Bidon. zelf en dreigt degradatie", aldus de leider van het reserveteam. Ook trai ner Kees de Lang van Tholense Boys was verbaasd over de geringe tegenstand die de Sint-Annalanders boden. "WHS viel mij zwaar tegen. Ik had een andere derby verwacht met meer felheid en hardheid in de duels. WHS heeft in de gehele wed strijd geen kans gehad", concludeert De Lang. Tholense Boys miste voor het degradatieduel de geschorste Erik Nieuwkoop. Doelman Emiel Lear- buch was wegens een blessure niet van de partij. Zijn positie werd inge nomen door Erik van Heuzen, de doelman van de A-regionaal. Ook jeugdspeler David Noom ging met Tholense Boys 2 mee. De Thoolse A-jeugd hoefde zelf zaterdag niet in actie te komen, doordat tegenstander TSC niet kwam opdagen. In de eerste helft was duidelijk zichtbaar dat er twee staartploegen aan het werk waren. Het spel was van een matig niveau met aan geen van beide zijden hoogtepunten. Na een doelpuntloze eerste helft kwam Tholense Boys na rust goed uit de startblokken. In de derde minuut troffen de bezoe kers al doel. Spits Marco v.d. Wie len werd in het centrum aange speeld. Hij stapte over de bal heen, waardoor Karim Benjilali in kansrij ke positie kwam. Met een eenvoudi ge schuiver passeerde hij doelman Peter Scherpenisse, die niet geheel vrijuit ging. Vijf minuten later kon den de Tholenaren een tweede treffer bejubelen. De alert reageren de Marco v.d. Wielen profiteerde van een misverstand tussen een WHS-verdediger en doelman Scher penisse. Met de 0-2 score zat Tholense Boys op rozen. Zeker omdat duidelijk was dat WHS over weinig veerkracht beschikte. "WHS was rijp voor de sloop. Wanneer Tholen een derde treffer had gemaakt, hadden we met ruime cijfers gewonnen", meent Kees de Lang. Tholense Boys ver zuimde echter om de kansen te benutten. Op het middenveld maak te Karim Benjilali plaats voor Adri- aan Moerland. Later werd bij Tho lense Boys Julian Roman in het veld gebracht voor de moegestreden Marco v.d. Wielen. Bij WHS vorm de Ad de Keijzer een positieve uit zondering. Hij was een toonbeeld van inzet, maar kon in zijn eentje niet het hele team op sleeptouw nemen. Wel bracht hij met nog een' kleine tien minuten te spelen de spanning terug in de wedstrijd, door een door Peter Saarloos versierde strafschop te verzilveren. Bij Tholen ontstond er geen paniek na de aansluitingstreffer. De drei ging van de WHS'ers was dan ook beperkt. De Sint-Annalanders leken futloos. "Wat er bij de spelers af straalt in hun acties en gedrag geeft niet de indruk dat de wil er is om te winnen", oordeelt leider Leen den Ouden. Tholense Boys kwam dan ook in de slotfase niet meer in problemen en veroverde zodoende twee belangrij ke punten op WHS. In het streekdu- el vielen er aan beide zijden twee gele kaarten. Hoewel de overwinning Tholense Boys 2 moed geeft, beseft trainer De Lang dat het degradatiegevaar nog niet is geweken. "We zijn er nog niet. Veel hangt af van de wedstrijd tussen Tricht en WHS. En ook Se- rooskerke is nog niet veilig." Hoek 2 20 -29 RodaB.2 19-26 Gd. Luck 2 18-24 Amem. 2 19-23 N. Sparta 2 20 -23 Wilhel. 2 19-21 Kloet. 2 Yerseke 2 Seroosk. 2 Thol. B. 2 WHS 2 Tricht 2 18 -21 20 -16 19 20 19 19 - 8 Emergo had zaterdag een vrije dag, maar het ging er nog om of de ploeg zou degraderen in de zaalcompetitie. Dat gebeurde echter net niet. Emergo eindig de op de voorlaatste plaats. Emergo 2 eindigde ook als voorlaatste. Het team nam het zaterdag in een uit wedstrijd op tegen DSO 3. De nummer twee op de ranglijst had in de eerste helft duidelijk het overwicht en Emergo liet zich wegspelen. De thuisclub ging rasten met een 6-1 voorsprong. In de tweede helft kwam de Sint-Maartensdijkse ploeg terug en het werd een betere wedstrijd. Met name de dames presteerden goed. Jasper v.d. Linden scoorde drie doelpun ten en Patricia Pelgrim, Gerrie Anthonis- se en Nico Bogers elk één. In de laatste zaalwedstrijd speelde Emer go B uit tegen Good Luck B. Het Thool se team heeft een goed seizoen achter de rag en won ook deze keer, zij het nipt, met 2-3. Marianne Rombouts, Kristian van Heemskerk en Jaco van Dis zorgden voor de doelpunten aan de zijde van Emergo. Het C-team van Emergo is kampioen geworden in de zaalcompetitie. Dit ondanks het feit dat de ploeg zaterdag van Voltreffers C2 verloor met 3-2. Jaco van Heemskerk was de doelpuntenmaker voor Emergo. Patrick Durieux debuteer de en speelde een goede wedstrijd. Emergo E vertrok met één jongen te wei nig naar Volharding E. Daardoor moest er een speler van de tegenpartij meedoen. Die scoorde meteen ook de twee enige doelpunten voor Emergo. Het werd 0-2. In de competitie werd het E-team derde. Emergo F speelde goed in de uitwed strijd tegen het sterke Keep Fit uit Roosendaal. Het Sint-Maartensdijkse team kon echter niet voorkomen dat de winst met 6-3 naar de thuisploeg ging. Karina Meijer scoorde twee keer en Mirella Joppe eenmaal. De strafworpen eindigden in 30-32 voor Emergo dat in de zaalcompetitie op een vierde plaats eindigde. Zaterdag begint het veldseizoen weer en er staan alleen twee inhaalwedstrijden voor Emergo op de rol. Het eerste team speelt uit tegen DSO 2 en Emergo 2 treft in een uitwedstrijd VIOS 3 uit Willem stad. Door het ontbreken van de achtste man werd het eerste en sterkste bord niet bespeeld. Daardoor was deze partij volgens het reglement al ver loren. Vanwege de sterkte van het nog ongeslagen Goes 2 maakte DEZ-teamleider Dig de Graaf enke le tactische wijzigingen. Daardoor speelden Vincent Fructuoso en De Graaf zelf op lagere borden en Albert Muskee kwam op het tweede bord terecht. Deze opstelling pakte goed uit. De nog vrij onervaren Muskee won verrassend. Bij de overgang van het midden- naar het eindspel maakte zijn tegenstander een fout en daardoor won Muskee een toren en daarmee de partij: 1-1 Op het achtste bord ging het bij Ad Niederer niet zo goed. Hij kwam al snel een pion achter en maakte in het middenspel een beslissende fout waardoor hij de partij verloor: 2-1 Jan de Graaf speelde op het vierde bord een Konings-Indische partij. Zijn sterke tegenstander beant woordde De Graafs opening met een lange rochade die te boek staat als lastig voor zwart. De zwartspeler dient in dat geval de damevleugel open te breken, maar De Graaf deed juist het tegenovergestelde. Hij werd actief op de koningsvleugel. Daarbij offerde hij ten onrechte een loper en het verlies van de partij was onafwendbaar: 3-1. Zijn broer, Dig de Graaf, kwam voor de verandering uit op het vijfde bord. Hij kreeg daar echter bij toeval te maken met de eerste-bordspeler van Goes. In een Spaanse partij voerde De Graaf de druk op de koningsvleugel op. Met een afruil van stukken en sterk oprukkende pionnen in het centrum had de DEZ- speler zijn tegenstander binnen enkele zetten mat: 3-2. Op de borden zes en zeven ging de strijd gelijk op. Zowel Johan Aam oudse als Hans Dijke konden hun stelling niet ombuigen naar winst. Aamoudse moest juist zijn best doen om nog remise te halen door dat hij een pion achter kwam te staan. Dijke had betere kansen, maar ook hij bleek de winst niet te kunnen halen. Voordat ze remise accepteer den, keken de twee eerst naar de ver richtingen van Vincent Fructuoso op het derde bord. Fructuoso speelde een vreemde partij waarin hij enkele pionnen voor kwam te staan. Later leverde hij weer kwaliteit in, waar door een eindspel ontstond met een paard en drie pionnen voor Fructuo so tegenover een toren van de tegen stander. Omdat deze stelling als winstgevend werd gezien voor Fruc tuoso, accepteerden Aarnoudse en Dijke remise: 4-3. De partij van Fructuoso werd afge broken, maar na de hervatting bleek de stelling onvoldoende te zijn om winst te halen. Met de remise van Fructuoso won Goes 2 met 4,5-3,5. Daardoor is deze ploeg, met nog één ronde te gaan, zeker van een plaats in de promotieklasse. DEZ, dat voor het eerste jaar uitkwam in de eerste klasse, treft thuis in de laatste ronde Vlissingen 3. Denk en Zet speelt na afloop van de competitie voor het eerst mee in de bekercompetitie voor viertallen. De kans is groot dat de vereniging daar bij een sterke tegenstander zal tref fen. Bij de interne competitie van DEZ zijn inmiddels de poulewedstrijden gespeeld. De grootste verrassing daarbij was dat Dig de Graaf in pou- Denksport le A derde werd en daardoor niet meer meedoet voor de titel. John den Engelsman trok zich kort voor het einde terug uit de poule en ein digde daardoor op een vierde plek in poule B. De strijd om het kampioen schap zal gaan tussen Peter van Oevelen en Vincent Fructuoso (respectievelijk eerste en tweede in poule A) en Sebastiaan Koedoot en Jan de Graaf (de eerste twee uit de B-poule). Zij spelen kruislings de halve finales waarna de winnaars in de finale tegen elkaar uitkomen. Ook de lager geëindigde deelnemers volgen dit systeem, maar zij kunnen niet hoger komen dan de vijfde plek. De eindstanden waren in poule A: 1 Peter van Oevelen; 2 Vincent Fruc tuoso; 3 Dig de Graaf; 4 Johan Aamoudse; 5 Ad Niederer; 6 Hans van den Ouden. In de B-poule was de klassering: 1 Sebastiaan Koe doot; 2 Jan de Graaf; 3 Albert Mus kee; 4 John den Engelsman; 5 Hans Dijke; 6 Gaby Vroegop. Bij de jeugd is de onderlinge compe- tie ook in een vergevorderd stadium. Zij spelen twee ronden waarbij in de eindrangschikking rekening wordt gehouden met de leeftijd. Daarvoor is de groep opgesplitst in drie cate gorieën. Corné van der Slikke wordt vrijwel zeker eerst bij de oudste groep. Curtis Goedegebuure wordt winnaar van de middelste leeftijds groep en Dennis van Vossen is ook zeker van de winst bij de jongsten. Th. Bosters van hengelsportvereni ging 't Scharretje uit Oud-Vosse- meer heeft zaterdag in Nieuwdorp de wedstrijd van 't Sloe gewonnen. Bosters verzamelde 3570 punten. Zijn clubgenoot C. Dam werd 18-de met 1393 punten en J. Verhees ein digde met 1138 punten op de 31-ste plaats. Cl. Rijnberg werd vierde dame met 558 punten. Bij de korp sen werd 't Scharretje derde met 7796 punten. Ook van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk deden leden aan deze wedstrijd mee. S. Lindhout werd dertiende met 1642 punten en R. Lindhout vijftiende met 1569 punten. Bij de jeugd was de derde prijs met 100 punten voor J. Ver maas. Paardensport Amazone Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk reed zaterdag mee in een dressuurproef in manege Stevenshof te Hoogerheide. De Sint-Maartensdijkse, lid van Prins Auvergne uit Halsteren, reed met haar merrie Flic Flac een B2- proef. De jury waardeerde de verrichtin gen van de combinatie met 124 punten. Daarmee haalde de amazone een derde plaats en bij de huldiging kreeg Flic Flac de witte rozet. Aan de wedstrijd deden vijftien combinaties mee. In een aantrekkelijke wedstrijd speelde WHS 0-0 gelijk tegen AZVV uit Axel. Dat er geen doel punten vielen was opmerkelijk, aan gezien beide teams diverse kansen kregen. Ondanks het gemis aan treffers wisten de spelers het publiek te boeien in een open en spannende wedstrijd. Voor rust speelde vooral de wind de voetballers parten. De beste moge lijkheden waren nog voor de bezoe kers uit Zeeuws-Vlaanderen. Doel man Jaap Verhoef toonde echter aan in uitstekende vorm te verkeren en voorkwam met een fraaie redding dat AZVV de leiding nam. In de tweede helft werd het duel aantrekkelijker. AZVV, dat samen met Bruse Boys strijdt om het kam pioenschap, was genoodzaakt om meer risico te nemen en de druk op te voeren. Trainer Lion de Frel ver ving Arjan Mosselman voor Kim de Rijke. Beide teams kregen in een open wedstrijd diverse doelkansen. Jaap Verhoef was een plaag voor AZVV en groeide met fraaie reddin gen in de wedstrijd. Ook WHS wist te profiteren van de ruimte die er ontstond. Linkerspits Leon v.d. Ouden zorgde enkele keren voor dreiging. Een vrije trap van William Vroegop ging net over het doel van AZVV. Spits Marco Scherpenisse kreeg eveneens een goede mogelijk heid. De Sint-Annalandse topscorer zag zijn kopbal vlakbij het doel net over gaan. Daar waar Scherpenisse er niet in slaagde om door een treffer zijn positie in het topscorerklasse ment te verstevigen, wist hij wel in de rangschikking van de spelers met meeste boekingen uit te lopen. Met opnieuw een gele kaart wordt Scher penisse de WHS'er die dit seizoen het meest voorkomt in het boekje van de scheidsrechter. In de slotfase kostte het WHS moei te om tegen AZVV stand te houden. Een speler van Axel kwam oog in oog met doelman Verhoef te staan, maar weer kwam de Sint-Annaland se sluitpost als winnaar uit de strijd. WHS kreeg zelf nog een uitstekende kans op de winnende treffer, maar voor een leeg doel wist de thuis ploeg niet te profiteren. Na twee keer eerder in de slotminuut een punt te hebben verspeeld, was het geluk zaterdag aan de zijde van Tholense Boys. Tegen Arnemuiden werd een 1-1 gelijkspel behaald. Een uitslag waarover de Tholenaren niet mochten mopperen. De Thoolse derdeklasser presteerde immers matig. Vooral in de openingsfase was de Thoolse defensie onzeker. Dit leidde tot twee vrije trappen van gevaarlij ke afstand. Uit de tweede vrije trap scoorde de thuisploeg in de zesde minuut. Tholense Boys, waar na een kwartier spelen een geblesseerd geraakte Francel Kousemaker plaats maakte voor Patrick Theunisse, slaagde er niet in om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Belangrijke spelers bleven beneden hun niveau. Alleen Leendert de Graaff onder scheidde zich opnieuw en stak boven de rest uit. Tholense Boys kwam goed weg toen de scheids rechter een treffer van Arnemuiden afkeurde wegens buitenspel, nadat er opnieuw slecht werd uitverde digd. De verdedigers van Tholen hadden veel last van de slechte con ditie van het veld, waardoor er veel onzekerheid in het spel was. In de tweede helft bood Tholense Boys meer tegenstand, maar echt gevaarlijk werd het niet. Johan Schot was met zijn vrije trappen nog het dichtst bij de gelijkmaker. Zijn eerste inzet ging rakelings naast, waarna even later zijn schot de lat nog schampte. Met nog een kwartier te spelen schoof laatste man Hassan Eljilali door naar het middenveld en werd A-junior Jaap Boogaard als verdediger in het veld gebracht. Door een ongelukkige scrimmage tussen de invaller en Patrick Theu nisse verdween de bal in het doel, maar de arbiter keurde de treffer af wegens obstructie door een speler van Arnemuiden. Met nog tien minuten te spelen kreeg Arnemui den een grote kans op de beslissende tweede treffer, maar vanaf enkele meters schoot een aanvaller hoog over het Thoolse doel. In de slotfase sleepte Tholense Boys toch nog ver rassend een punt uit het moeizaam verlopen duel. Hassan Eljilali stuur de op rechts aanvoerder Johan Schot de diepte in. Schot gaf, na zijn tegenstander te hebben uitgekapt, een afgemeten voorzet op Leendert de Graaff, die met een kopbal de aanval fraai afrondde en zijn sterke wedstrijd bekroonde met de gelijk maker. Bruse Boys 19 9 9 1 27 35- 21 AZVV 18 8 8 2 24 29- 19 Rillandia 19 10 4 5 24 46- 31 Oostkapelle 19 8 6 5 22 41- 29 Colpl. Boys 19 9 3 7 21 36- 27 Yerseke 19 8 5 6 21 29- 22 Tholense Boys 18 6 8 4 20 34- 28 Arnemuiden 19 7 6 6 20 27- 19 Kapelle 19 5 8 6 18 45- 45 WHS 19 6 4 9 16 26- 33 Bevelanders 19 1 5 13 7 16-49 Middelburg 19 2 2 15 6 12- 53 Na de 1-3 nederlaag op SKNWK uit Nieuwerkerk zijn de kansen op degradatie voor Smerdiek toegeno men. Trainer Kees Machielse heeft echter de handdoek nog niet in de ring gegooid en ziet redelijke moge lijkheden om zich te handhaven. "Wij hebben het voordeel dat we nog moeten spelen tegen de degra datiekandidaten Krabbendijke en Terneuzense Boys. In de laatste wedstrijden zijn er nog verschuivin gen mogelijk", meent de Dinteloor- der, die nog geen nieuwe club heeft gevonden voor het komende sei zoen. Smerdiek bood zaterdag redelijk tegenstand tegen SKNWK, die een redelijke kans maakt op het verove ren van een periodetitel. Zeker in de openingsfase kreeg de Thoolse vier deklasser diverse mogelijkheden. Bij een verlengde hoekschop leek de doelman van SKNWK de bal achter de doellijn te keren, maar de scheidsrechter wilde niet van een doelpunt weten. Enkele minuten later was er een goede mogelijkheid voor Remie Potappel. Op het slechte veld sprong de bal echter van zijn voeten,' waardoor ook deze kans geen treffer opleverde. Na ruim een kwartier spelen scoorde SKNWK. Bij de actie maakte vol gens Smerdiek een speler van SKNWK een overtreding op Perry Opree, maar de arbiter vond het een geldig doelpunt. In de tweede helft begon Smerdiek sterk en leek de gelijkmaker in de lucht te hangen. Danny Hogeweg kreeg een reuze kans, toen hij vanaf enkele meters kon inschieten. Zijn inzet werd echter door de doelman gepareerd. Vlak daarop kwam Hogeweg samen met Niels Hage in kansrijke positie. Met een mislukt schot in de korte hoek koos hij voor eigen succes in plaats van breed te leggen op Niels Hage, die de bal voor het intikken had. Daar waar Smerdiek de kansen liet liggen, pro fiteerden de bezoekers optimaal van de mogelijkheden. De score werd opgevoerd tot 0-2, waarna SKNWK in korte tijd via een snelle uitval de derde treffer aantekende. In de slot fase bepaale Emiel Hirdes de eind stand op 1-3. Kogelvangers 19 16 1 2 33 56- 22 Dauwendaele 19 11 6 2 28 61- 25 SKNWK 19 11 3 5 25 51- 37 Krainingen 18 11 2 5 24 43- 17 SSV'65 19 7 7 5 21 36- 36 NOAD'67 18 8 4 6 20 34- 25 Zaamslag 19 7 4 8 18 30- 35 WIK 19 6 4 9 16 34- 43 Krabbendijke 18 3 5 10 11 19- 38 Tern. Boys 19 4 3 12 11 18- 39 GPC 18 4 1 13 9 22- 55 Smerdiek 19 3 2 14 8 22- 54 In een kwalitatief slechte wedstrijd speelde Noad '67 0-0 gelijk tegen Zaamslag. "Gezien de kansen had het even goed 4-4 kunnen zijn, maar geen enkel team verdiende de winst", aldus trainer Jan Verreijen. De Sint-Philipslanders vertrokken met slechts twaalf spelers naar Zeeuws-Vlaanderen, waaronder lei der Marco Verkerke. Doordat Ronald den Braber al bij de war- ming-up een blessure opliep, was Verreijen na een kwartier spelen genoodzaakt om leider Verkerke in het team te brengen. In de openingsfase was de thuis ploeg sterker. Met uitvallen zorgden echter ook de Sint-Philipslanders voor gevaar, waarbij zij vooral gebruik maakten van de snelheid van Leo Polderman en Leo Zuid- weg. Beiden kwamen tot tweemaal toe alleen voor de doelman, maar profi teerden niet. Ook voor het doel van Noad ontstonden gevaarlijke situ aties. Met fraaie reddingen wist een uitblinkende Huib van Westen zijn doel schoon te houden. In de tweede helft bleven de teams elkaar in even wicht houden met over en weer rian te scoringsmogelijkheden. Bij Noad was Leo Polderman na rust de grote pechvogel. De inwoner van Anna Jacobapolder slaagde er niet in om één van de drie opgelegde kansen te verzilveren. Paal en lat stonden een treffer voor Noad in de weg. Halver wege de tweede helft moest Noad op halve kracht verder. Hans Polderman raakte geblesseerd, maar was door gebrek aan een twee de wisselspeler genoodzaakt om verder te spelen. Middenvelder Joop Quist ondervond veel hinder van een elleboog die hij in zijn gezicht, kreeg. Mede door toedoen van doel man Van Westen hielden de Sint- Philipslanders stand, waardoor in dit zwakke duel toch nog een punt werd veroverd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17