Van de Klundert neemt Mertens over Hummel vreugd wijkt voor huizen Accountantskantoor koopt Polderhuis Vooral fietsen in trek op show Een etmaal hongerkuur Midden- en kleinbedrijf Recreatie lijdt onder verdwijnen van VVV Nieuwe chef sociale zaken Wedstrijden brandweer te Stavenisse Van der Munnik hekelt verdeeld Brabant over de Zoomweg Noord Ook Noom nu AF-schilder Auto's, motoren en skelters completeren beurs Scherpenisse Donderdag 23 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Verdubbeling Oud-Vossemeers bedrijf Arbeidsbureau Bevlogen, maar realis tisch Quality Bakers Voor steunpunt ruimte terughuren Het waterschap Tholen verkoopt het Polderhuis in Sint- Maartensdijk aan de Remmerswaal Groep te Bergen op Zoom. Het accountantskantoor, dat een vestiging heeft aan de Markt in de smalstad, heeft een bod uitgebracht van 750.000 gulden. "Er waren meer gegadigden, maar die boden minder", vertelt waarnemend dijkgraaf J.L. van Gorsel. De algemene vergadering van hoofdingelan den moet de verkoop nog goedkeuren. Districtskantoren Bedrijvig Vooral de rijwielhandelaren hebben zaterdag goede zaken gedaan op de show van de Dorpsgemeenschap in Scherpenisse. Maar ook de andere deelnemers zijn tevre den. Tussen de 600 en 700 mensen kwamen, aldus voor zitter J. v.d. Reest, een kijkje nemen in de hallen van Meijer. Vooral 's middags was het druk. Skelters Kou Protestmars MIJN ACTIE VOOR DE DERDE WERE1D! Lichte maaltijd 18 Miljoen doden Loon- en grondwerkbedrijf Van de Klundert uit Oud-Vossemeer heeft onlangs loon- en grondbe drijf Mertens uit Halsteren over genomen. Dat betekent voor het Vossemeerse bedrijf bijna een verdubbeling. Burgemeester Van der Munnik heeft de West-Brabantse gemeenten bekritiseerd wegens hun verschil lende standpunten over de aanleg van de Zoomweg Noord. "Het waren te wensen, dat ze met een éénduidig standpunt naar voren kwamen", zei hij donderdag op een ondernemersavond in Meulvliet. De Thoolse burgemeester zegde zijn 'ondubbelzinnige steun' toe voor de verbetering van de verbindingen, zodat het gemeentebestuur het actie ve wervingsbeleid voor bedrijven kan voortzetten. De aanleg van de Zoomweg Noord tussen Bergen op Zoom en Dinteloord heeft gezien de ligging van het tracé voor sommige gebieden, zoals het Klutsdorp, nogal ingrijpende gevolgen. Als die weg aangelegd wordt, zal men daar Van der Munnik niet kunnen nazeggen, dat het 'een prachtig gebied is om te wonen, werken, leven en recreëren', zoals de Thoolse burgemeester dat over zijn eigen gemeente zei. Binnen vier maanden was de over name geregeld. Mertens, die tegen de zestig loopt, had geen opvolger en C. v.d. Klundert was de enige gegadigde voor de koop. De zes per soneelsleden van Mertens gaan alle maal over naar Van de Klundert die daarmee in totaal dertien man in dienst heeft. Daarnaast heeft de Vossemeerse onderneming er nu zeven trekkers bij evenals twee mobiele kranen, een rupskraan, twee laadschoppen, vier grondkarren, een landbouwkipper, een grootpak stro pers en een drie-assige vacuümwa- gen met een inhoud van 22 kubieke meter. Naast de bestaande werk zaamheden die Van de Klundert al verrichtte, komen daar nu het spitten en zaaien en het vervoer van allerlei vloeibare stoffen bij. "Voorlopig komt er maar een deel van de machines naar Oud-Vosse- meer", vertelt directeur C. v.d. Klun dert. "Mijn loods hier is op zich wel groot genoeg (2100 vierkante meter), maar een deel ervan is ver huurd. Dus kan alles er pas rond december in. Tot dan blijven een aantal machines in Halsteren staan." Met de overname breidt v.d. Klun dert niet alleen uit qua personeel en materieel, maar ook qua werkge bied. "We zaten al wel eens in Bra bant, maar nu wordt dat veel meer. Mertens deed veel werk voor de gemeenten Halsteren en Bergen op Zoom", zegt Van de Klundert. Naast het landbouwwerk en grondverzet, blijft Van de Klundert ook zwarte grond, plaatzand en gebroken puin leveren. Eerst kleuterschool, de laatste jaren bedrijfsruimte. En nu maakt Hummelvreugd aan de Bou Kooijmanstraat plaats voor woningbouw. De voormalige christelijke kleu terschool Hummelvreugd aan de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vos- semeer wordt afgebroken. Het uit de tweede helft van de jaren vijftig daterende gebouw staat al gerui me tijd leeg, nadat in mei vorig jaar computerbedrijf PDQ Engi neering Cad Systems failliet ging. Het bedrijf huurde het gebouw sinds 1990 van de gemeente, die door het faillisse ment voor ruim 40.000 gulden het schip in ging. Het gebouw verkeert in een onzet- tend slechte staat, zo zijn alle kozijnen verrot, vertelt ambte naar L.T. Steenpoorte. "Opknap pen zou tonnen kosten." De gemeente ziet als enige oplossing sloop, waarna de vrijgekomen grond voor woningbouw benut kan worden. Hetzij voor meerdere huizen, of voor één bungalow. In het verleden toonde ook peuter speelzaal De PIuus belangstelling voor het gebouw, omdat dit veel ruimer is dan het huidige onder komen in de voormalige brand weerkazerne. En verder zijn er ideeën geweest voor een aula of een zorgcentrum op die plaats. Sloop van de kleuterschool kan gebeuren in het kader van het saneringsplan Kom, evenals het afbreken van de voormalige bus garage van Van de Klundert aan de John F. Kennedystraat. Er is echter onvoldoende geld voor beschikbaar, zodat de gemeente raad maandag beslist of er 153.000 gulden extra voor beschikbaar wordt gesteld. VERVOLG VAN PAG. 1 De MKB-voorzitter bepleitte verder een meer actieve rol van de arbeids bureaus, die zich volgens hem nu teveel beperken tot projecten voor langdurig werklozen, allochtonen, herintredende vrouwen en gehandi capten. "De arbeidsbureaus moeten banen gaan zoeken bij de bedrijven. Nederland moet ondernemender worden!" In het blad Werkzaken schreef Kamminga onlangs over de schone taak van de arbeidsbureaus om ondernemers te verleiden om men sen in dienst, te nemen. "Er is sprake van een grote verbor gen werkgelegenheid bij kleine ondernemers", aldus de MKB-voor zitter, die een meer vraaggerichte en doelmatige aanpak van de arbeids bureaus wil. In Werkzaken consta teerde hij, dat de hobbels tussen het midden- en kleinbedrijf en het arbeidsbureau aan het slinken zijn, maar in Meulvliet was hij weer min der positief over de arbeidsbureaus. Overigens bepleitte Kamminga ook van de werkzoekenden een meer actieve rol. "Zij moeten onderne mend gaan solliciteren en de onder nemer duidelijk maken, dat ze een toegevoegde waarde hebben die het bedrijf nodig heeft. "De MKB-voor zitter was blij, dat ontslagvergun ningen weer door de directeur van het arbeidsbureau behandeld wor den, want die door kleine bedrijven via het kantongerecht laten lopen, dat werkte van geen kanten. Na de volgens burgemeester Van der Munnik 'hartverwarmende, bevlogen, maar realistische toe spraak' stelde Kamminga in de dis cussie de zaken minder zwart-wit. Hij noemde het 'een maatschappelij ke plicht' om allochtonen in te pas sen in de samenleving. "Anders krijg je problemen zoals destijds met de Molukkers." En de strenge milieunormen wuifde hij niet weg. "Je kunt beter voorop lopen bij Oost-Europa, want het gaat om ons leefklimaat. En laten we als onder nemers dan maar extra slim zijn, zodat we onze voorsprong behou den." Kapper L. Rijstenbil uit Oud-Vosse- meer kreeg van Kamminga royaal steun in zijn wens om de btw op arbeidsintensieve diensten te ver minderen. "Den Haag is ermee bezig, maar Brussel houdt het nog tegen." De MKB-voorzitter zag goedkopere arbeid als een belang rijk middel om beunhazerij en zwartwerk terug te dringen. A. van der Harst uit Tholen prees het 'indrukwekkende, bijzonder mooie betoog' van Kamminga, maar hij had toch nog een aantal zaken gemist over de dagelijkse beslom meringen van ondernemers. Als winkelinstallateur maakt hij heel wat narigheid mee, vooral van de overheid. Hij wierp de vraag op om het mkb een dag plat te gooien om een krach tige vuist te maken en de ambtelijke molens sneller té doen draaien. Kamminga zag er niets in. "U hebt wel een heel tobberig beeld geschetst. Je zou haast denken: die man zal zolang geen ondernemer meer zijn", aldus de mkb-voorzitter, die niet op de hoogte is van de ambi tieuze uitbreidingsplannen van Van der Harst op het nieuwe Thoolse industrieterrein Welgelegen. Kam minga was overigens met hem eens, dat er een heleboel te verbeteren valt. "Maar net zoals met de vakbe weging, is er maar 30% van het mkb georganiseerd. Samen moeten we voor veranderingen knokken door duidelijk onze nek uit te steken en onze verantwoordelijkheid te dra gen", zei Kamminga. Bankdirecteur A. Slieker sloot deze door het Overleg Orgaan Industrie Tholen, de gezamenlijke Raboban- ken en het gemeentebestuur belegde ondernemersavond af. Aan de hand van een regionale bedrijfsenquete van de Kamer van Koophandel prees Slieker de Thoolse onderne mingen, die wat export, investerin gen en werkgelegenheid betreft, boven het landelijk gemiddelde zit ten. Het 'bruisende en boeiende betoog' van Kamminga waardeerde hij met een geschenk voor de MKB- voorzitter. De 200 ondernemers, financiële adviseurs, medewerkers van het arbeidsbureau en gemeentebestuur ders bleven daarna nog napraten en de stands in Meulvliet bekijken, o.a. van bakker Van Est, Van 't Hof alu minium, MR rolluiken en het Schel- decollege (de TSG) uit St. Maar tensdijk. Bakker Van der Est presen teerde zich voor het eerst als Quality Baker, een organisatie met 25 leden in Nederland, waarvan 18 zelfstan dige bedrijven. Menigeen ging met een broodjfe naar huis. Een drietal stands in Meulvliet bleef leeg doordat er bedrijven op het laatste moment afgezegd had den. Aan de verkoop wordt het terughu ren van een deel van het gebouw door het waterschap Zeeuwse Eilan den gekoppeld. Hierover zijn al gesprekken gevoerd, maar nog geen definitieve afspraken gemaakt. In het bestuur lijk overleg van het fusiewaterschap wordt er op 10 april over gesproken. Van Gorsel vertelt dat voor het toe komstige steunpunt wordt gedacht aan 120 tot 150 m2 netto kantoor ruimte - met een afzonderlijke ingang - in de voormalige griffiers- woning aan de zuidkant van het gebouw. Daarvoor zou een huurovereen komst voor drie jaar afgesloten moeten worden. Overigens is hier mee bij het uitbrengen van het bod door Remmerswaal rekening gehou den. Volgens het voorstel aan de algeme ne vergadering ligt het bod van het accountantskantoor 'ongeveer tus sen de taxatieprijs en onze vraag prijs'. Wél is het een halve ton meer dan in het fusierapport 'Koers 2000' genoemd staat, terwijl inmiddels de garage met aanliggende grond al voor 20.000 gulden is verkocht. De boekwaarde van het Polderhuis was op 31 december 390.340 gulden. De oppervlakte die verkocht wordt, bedraagt 3535 vierkante meter. Remmerswaal moet uiterlijk 12 april weten of de verkoop doorgaat, omdat het tot dan optie heeft op een stuk grond aan de Haven. Daar zou, tegenover het arbeidsbu reau, nieuwbouw verrijzen. Maar dat lijkt nu van de baan. In de gemeenteraad wees onlangs het AOV op de mogelijkheid om het Polderhuis te kopen en daarmee de broodnodige extra ruimte voor de ambtenaren te scheppen. "Van de gemeente hebben we niets gehoord", zegt Van Gorsel daarover. Het nieuwe waterschap krijgt behal ve een steunpunt drie districstkanto- ren: in Zierikzee voor Schouwen- Duiveland/Tholen, in Goes voor Zuid-Beveland en in Middelburg voor Walcheren/Noord-Beveland. Het hoofdgebouw komt in het kan torencomplex Magnolia te Goes. Daarin wordt ook een vergaderzaal voor de algemene vergadering gere aliseerd. Onder één van de parkeer terreinen bij dit gebouw komt een archiefkelder. De nu nog in het gemeentehuis én in het Polderhuis te Sint-Maartensdijk berustende Thoolse waterschapsarchieven zul len daar te zijner tijd een plaatsje krijgen. Archivaris wordt W.G.F. Smit, die nu nog werkzaam is bij de Zeeuwse waterschapsbond. Onder meer om de organisaties van de vier bij de fusie betrokken waterschap pen naar elkaar toe te laten groeien, is een interim management team in het leven geroepen. De leden van dit team zouden met ingang van 1 april waarnemende secretarissen moeten worden van het waterschap Tholen. De algeme ne vergadering wordt op 4 april gevraagd over te gaan tot de benoe ming van J.A. de Visser, J. Tuinhof, B.W. Veldhuis, J. Filius, J.A. Dees en P. Visch, en tegelijkertijd G. Vos van deze functie te ontheffen. Voor de 35,5 vacatures bij het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden zijn .inmiddels na een eerste (interne) sollicitatieronde 16 personen benoemd. Onder hen is M.C. Berkey uit Oud-Vossemeer, die medewer ker wegen wordt op Tholen. Op 1 mei gaat P.C.M. van den Kie- boom uit Bergen op Zoom bij de gemeente aan de slag als chef van het bureau sociale zaken. Deze func tie was al enkele jaren vacant, nadat E.E.P.C. van Dongen met ziektever lof ging. Van den Kieboom is meteen in vaste dienst benoemd. Het bureau sociale zaken kreeg op 1 januari al versterking door de benoeming, in tijdelijke dienst, van mevrouw L.M.A. van Dijk-Hertogh uit Bergen op Zoom. Op het bureau welzijn en onderwijs is sinds 1 januari mevrouw M.C. Noordhoek uit Halsteren werkzaam. Ook zij kreeg een tijdelijk dienstver band. Bij de buitendienst van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling is eer vol ontslag verleend aan W.M.A. Sebregts uit Wouw. Ook schildersbedrijf Noom uit Scherpenisse heeft zich aangesloten bij de FOSAG, de koninklijke ver eniging federatie van ondernemers in het schilders-, afwerkings- en glaszetbedrijf. Voortaan mag Noom zich ook AF-bedrijf noemen, het keurmerk voor gekwalificeerde bedrijven. Een paar maanden gele den sloot schildersbedrijf Geluk uit St. Philipsland zich als eerste bij die organisatie aan. Volgens de FOSAG krijgen consumenten die met een erkend bedrijf in zee gaan, dubbele zekerheid: goed vakmanschap en de mogelijkheid van verhaal. De AF- bedrijven willen kwaliteit leveren door het stellen van opleidingseisen op het gebied van vakbekwaamheid en bedrijfsvoering. Daarbij hoort een overzichtelijke offerte, zodat men niet voor verrassingen komt te staan. Als de Streek VVV Eiland Tholen niet voldoende aandacht krijgt, gaat dat ten koste van de Thoolse recre- atiebedrijven. K.B.M. Saris uit Poortvliet hield dat donderdag bur gemeester Van der Munnik voor tij dens de ondernemersavond in Meul vliet. Hij benadrukte het belang van extra financiële steun van de gemeente om het VVV-kantoor in St. Maartensdijk blijvend te kunnen laten draaien. "Het midden- en kleinbedrijf en de recreatie gaan de gemeente ter har te", legde de burgemeester uit. "Met vermindering van de overheidspor- temonnee moet er echter wel eens geknepen worden. Voor één jaar is er een verhoging toegekend, maar alle wensen kunnen we niet honore ren. De VVV moet voldoende draagvlak bij de ondernemers zien te krijgen. Het gemeentebestuur wil niet, dat de VVV verdwijnt. Wij hebben onze bijdrage geleverd. Nu moet het mkb er wat voor over heb ben. Zet alles op alles om de Thool se ondernemers achter het VVV te krijgen", zei burgemeester Van der Munnik. De skelters waren een trekpleister voor de jeugd op de auto- en fietsenshow in Scherpenisse. "Voor Scherpenisse is het een geslaagd evenement. Het lijkt ons dat dit een jaarlijks terugkerend iets moet kunnen worden", meent Van der Reest. De voorzitter denkt dan wel aan een wat langere voorberei dingstijd - nu was alles in zes weken op poten gezet - en eventueel een andere opzet. "Misschien met nog wat meer voor de jeugd erbij." Van de Reest meldt dat er 30 a 40 fietsen verkocht zijn en een achttal auto's. De rijwielhandelaren Duine en Larooy zijn dan ook dik tevreden. "De normale Hollandse fiets gaat bij mij het best", vertelt laatstgenoem de. "De vraag naar mountain-bikes was beperkt, maar ik heb ook schoolfietsjes verkocht." Wie ook boven verwachting zaken deed, was Wim van Vossen die met skelters op de beurs stond. "Ik ver koop ze sinds een jaar voor een fir ma uit Lunteren", vertelt de Scher- penissenaar. Hij toonde verschillen de modellen op de show, maar ook ander speelgoed zoals duw- en bol derkarren, kruiwagens, steppen en schommels. Van Vossen heeft zijn klanten overal zitten. "Via de cam pings heb ik aan mensen in Den Hel der en Lelystad verkocht. En kraan tjes voor in de zandbak aan de school in Sint-Maartensdijk." De skelters bleken een trekpleister voor kinderen, maar ook een volwassene meldde zich voor een proefrit door de hal. Van Vossen geeft toe dat de skelters prijzig zijn, maar de kwali teit is daar volgens hem ook naar. De autobedrijven Bal uit Tholen, Niemantsverdriet en De Jonge uit Poortvliet en Schot uit Sint-Maar tensdijk waren met een groot aantal nieuwe en gebruikte auto's aanwe zig. "Met de orders was het wat min der, maar het aantal bezoekers was ontzettend goed", vindt C. Bal. Hij had ondermeer mensen van Flakkee gesproken die op de show af waren gekomen. Het bezoekersaantal was J. Niemantsverdriet meegevallen: "Ik had er minder verwacht." Hij verkocht twee auto's en hield aan aantal adspirant-klanten aan de show over. Hoewel de verkoop bij Moto Magie uit Steenbergen beneden verwach ting bleef, was ook deze deelnemer positief. "We zijn een beginnend bedrijf en doen dus graag aan dit soort beurzen mee. En er zijn aardi ge contacten gelegd", aldus een woordvoerder van het bedrijf dat in motoren handelt. Alom tevreden heid derhalve over de opzet. Min puntjes, die door verschillende deel nemers ook genoemd werden, nam men voor lief. Zoals de beperkte verlichting en de kou in de onver warmde hal. De Dorpsgemeenschap wil met het organiseren van activiteiten zoals deze show de leefbaarheid en leven digheid in Scherpenisse in stand houden. Onder het motto 'Veilig terug naar de basis' wordt zaterdag 1 april te Stavenisse een brandweerwedstrijd hoge druk gehouden. Blusgroep Sta venisse organiseert de wedstrijd die onder toezicht van het algemeen brandweer-wedstrijdcomité staat. "Terug naar de basis. Bij een snelle aanval en aanpak van de calamiteit, moeten we de basiskennis niet ver geten. Anders ben je niet veilig gestart", schrijft wedstrijdleider A.M.C.G. van Engelen in het pro grammaboekje. "Het zijn meestal de kleine dingen en handelingen die vergeten of niet goed uitgevoerd worden, maar wel met grote en nare gevolgen." Als meidplaats fungeert de kazerne aan de Julianastraat te Stavenisse. De deelnemende ploe gen krijgen drie kwartier om de opdracht te volbrengen. De wed strijd begint om kwart over zeven. Burgemeester H.A. van der Munnik reikt om kwart voor zeven de prijzen uit in dorpshuis De Stove. Deelne mende korpsen zijn: Dinteloord, Halsteren, Fokker Woensdrecht, Suiker Unie Dinteloord, Sint-Wille- brord, Oudenbosch, Roosendaal, Terheijden, Etten-Leur, Isover Etten-Leur en De Schelde. Tholen doet als organisator niet mee. Bovendien komen de Thoolse blus- groepen niet uit in de hoge-druk- klasse. De groep Stavenisse neemt aanstaande zaterdag deel aan een lage-drukwedstrijd in Nieuw-Vos- semeer. Op 1 april moeten de korp sen tot één uur na de wedstrijd gereed blijven tot uitrukken omdat de overige blusgroepen op Tholen die dag op een andere wedstrijd te vinden zijn. VERVOLG VAN PAG. 1 Telkens als er een uur was verstre ken, was er iemand als de kippen bij om het blaadje te verwijderen. Het blad voor het laatste uur werd zelfs gedurende twee minuten door tien man tegelijk vastgehouden voordat het werd afgerukt. Het was ongeveer twee uur voordat iedereen in slaap was gevallen. Sommigen gingen alleen in een slaapzak - zonder matras of luchtbed - op de vloer liggen, 's Morgens waren de eersten er omstreeks zeven uur al weer uit. Het 'ontbijt' bestond uit koffie, thee of sap. Bij sommigen kwam er al een vaag hongergevoel op. Daarom ging men maar meteen weer van start met allerlei activitei ten. Verdeeld over vier groepen, moesten de deelnemers zoveel mogelijk informatie op een vel schrijven over de landen Mozambi que, Cambodja, Eritrea en Ruanda. In deze landen worden door World Vision projecten gesteund. Daarna gingen de jongeren aan de slag met het maken van borden voor een protestmars tegen de honger die in veel landen slachtoffers maakt. Wegens de sterke wind werden de borden vastgemaakt aan de jassen van de lopers. Op hun route door Tholen deelde men aan passanten briefjes uit waarop het doel van de actie werd uitgelegd. Er werd zelfs nog zo'n 70 gulden aan sponsorgeld opgehaald bij ondermeer enkele middenstanders. Ds. De Buck voeg de zich onderweg ook nog bij de tocht. Eén van de deelnemers was niet aanwezig in het Visnet. Willem- Christiaan ter Beek was ziek en moest daarom in bed blijven. Maar daar deed hij wel mee aan de actie en op hun ronde door de stad, deden de jongeren ook het huis van de zie ke nog even aan. Terug van de protestmars, toog men aan het werk om de afsluiting van de actie voor te bereiden. Na een lunch van wederom koffie, thee of sap, begon men toch wel trek te krijgen. Maar niemand had echt honger. Verdeeld over de dag kwamen ouders en andere belangstellenden langs om te kijken hoe het met de hongerkuurders was. Een enkeling uitte zijn waardering zelfs met een bloemetje. Rond een uur of drie sloeg de verve ling toe. Spelletjes waren gespeeld, borden gemaakt en er restte weinig anders meer. Daarom keken sommigen nog maar naar een videofilm en anderen zon gen wat liederen. Aan het eind van de middag kwam er meer leven in de brouwerij. Er was een lied gemaakt dat ter afsluiting zou worden gezon gen ten overstaan van het publiek. Daarbij hoorde een dansje dat nog de nodige studie vereiste. Op het laatste moment, toen de eerste gas ten al arriveerden, was de generale repetitie nog in volle gang. J. van Huizen gaf een kort overzicht van wat er gebeurd was en tussen de verhalen door zong men enkele lie deren. Om tien voor zeven, tien minuten voor het einde van de actie, werd het eindlied ingezet. Het publiek moest meedansen en -zingen op het ref rein: "We eten niet, niet, niet. We drinken wel, wel, wel, want het geld dat is nodig voor Cambodja en Mozambique." In het lied waren de ervaringen van het afgelopen etmaal verwerkt. Toen de laatste minuut had geslagen werd opgelucht het laatste blaadje van de 'uur-kalender' gescheurd. Het totale bedrag dat de zeventien deelnemers bij elkaar brachten, bedroeg 2600 gulden. Tot slot kreeg elke deelnemer een narcis van de organisatie en de waarschuwing vooral niet meteen naar vet eten te grijpen, maar te beginnen met een lichte maaltijd. Een enkeling hield zich niet aan die raad en zette zich aan een maaltje friet. Het bijeengebrachte geld gaat naar de stichting World Vision die daar mee vier projecten steunt. Het gaat om een landbouwproject in Mozam bique, een kinderziekenhuis in Cambodja, vluchtelingenkampen in Ruanda en wederopbouwprojecten in Eritrea. De internationale (christelijke) hulp verleningsorganisatie voert ruim 6000 van dergelijke projecten uit in meer dan 90 landen. Jaarlijks ver hongeren er wereldwijd zo'n 18 mil joen mensen. Dat is meer dan de hele Nederlandse bevolking. Vooral kinderen zijn al snel het slachtoffer van voedselte korten. Vorig jaar deden er lande lijk ruim 6500 jongeren mee aan de 24 uur hongerkuur. Er werd toen zo'n 675.000 gulden opgehaald. Deze keer waren er meer dan 12.000 deelnemers onder wie minister J. Pronk van ontwikkelingssamenwer king. World Vision weet nog niet wat de totale opbrengst van dit jaar is, maar volgens een woordvoerder verwacht de stichting dat de magi sche grens van het miljoen zeker overschreden wordt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 13