'Schrap zones uit plan buitengebied' 'Overname landbouwbedrijf is uitermate moeilijk geworden' Boeren willen apart overleg Paarden Zoekweg Twee containers vol zwerfvuil PERSIA Tholen op contactdagen in Utrecht Geen ruimte voor verplaatsen varkenshouderij Aantal boeren Annavosdijk in anderhalf jaar gehalveerd Over riolering en kamperen Hoogteverschil in Plevierlaan Jagers halen 28 kuub afval uit het Thoolse landschap Schitterend!! Donderdag 23 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Landbouw dreigt met schadeclaims Met het weren van varkensmesterijen uit Oost-Brabant is de Thoolse landbouw het eens met b. en w. Maar het indelen van het buitengebied in verschillende zones is volgens de boeren uit den boze. Wordt de landbouw belemmerd dan kan de gemeente schadeclaims verwach ten. Onverteerbaar Aan de Annavosdijk tussen St. Annaland en Stavenisse lagen anderhalfjaar geleden nog zes landbouwbedrijven. Dat aantal is inmiddels gehalveerd, wat tekenend is voor de teruggang van die bedrijfstak op Tholen en St. Phi- lipsland. De bedrijven van J. Stoel en M. Elenbaas zijn na hun verhuizing gewijzigd in particuliere bewoning. Ook in de plaats van de overleden T. den Boer kwam er geen onderneming terug. Akkerbouwer A.L. Hage en veehou der P.C. Fase zijn de blijvers en tussen hen in is een nieu we college gekomen: de 32-jarige A. Kaashoek uit Bent huizen. Hij heeft het bedrijf van A.M. Gaakeer overgeno men, die naar Noordgouwe is verhuisd. Talenknobbels Die leuke vlastij d ZLM en Rabobank Geen groene vuist meer Poolcommissie De Thoolse boeren willen regelmatig apart overleg met de gemeente. Op die manier willen ze bewerkstelligen dat onderwerpen die voor de agrarische sector van belang zijn, op tijd op de agenda van het college komen. Rietmoerassen Bedrijf Zo'n 28 kuub zwerfvuil is zaterdag uit de Thoolse en Sint-Philipslandse polders verwijderd. Leden van de wildbeheerseenheid, jagers en scholieren vulden twee containers met alle mogelijke troep. Van plastic zakken en melkflessen tot kussens van een bankstel en autoban den toe. De schoonmaakactie werd voor de vierde keer gehouden. De nieuwe collectie Perzen Berbers en Nepaltapijten O. >0tlv tie C/Pi( BOSSTRAAT 24 Jongeren 4 etages Oosterse Tapijtkunst Dat werd maandagavond nogmaals duidelijk in de commissie voor het bedrijfsleven waar de vertegen woordigers van de ZMO en WLTO van leer trokken tegen het aanbren gen van verschillen in het buitenge bied (zeer waardevol, waardevol en minder waardevol ofwel een A,B en C-zone). In alle zones mogen zich volgens b. en w. geen nieuwe inten sieve veehouderijen vestigen, in A ook geen grondgebonden onderne mingen, in B ook niet, tenzij aan bepaalde voorwaarden wordt vol daan, in C wel, mits voldaan wordt aan bepaalde voorwaarden. Ook de uitbreiding en omschakeling van boerenbedrijven wordt in het plan geregeld. Deze indeling leidt tot waardever schillen tussen de bedrijven. J.L.C. Mol uit Sint-Maartensdijk maakte gebruik van het spreekrecht. Hij had gezien dat zijn bedrijf in een zeer waardevol gebied was getekend. "Ik ben met handen en voeten gebonden om mijn bedrijf uit te breiden. Is er geen opvolger en je wilt je bedrijf verkopen, dan wordt het door deze zonering maar de helft waard. Haal de zonering van de kaart," betoogde Mol die samen met 11 collega's de publieke tribune bezette. Zijn korte pleidooi was een voor schotje op wat L. de Oude namens de landbouw over de herziening van het bestemmingsplan buitengebied ging zeggen. Volgens De Oude wordt door de indeling de normale ontwikkelingsvrijheid van de bedrij- Varkenshouder J. Nell uit Anna Jacobapolder mag zijn bedrijf niet verplaatsen van de Langeweg naar de Rijksweg/Zuidweg. Het gemeen tebestuur ziet daarvoor geen ruimte binnen de aangescherpte voorwaar den van het bestemmingsplan Bui tengebied Sint-Philipsland. Die aan scherping heeft tot doel de vestiging van nieuwe intensieve veehouderij en tegen te gaan. Tussen nieuwvesti- ging en verplaatsing kan in de ogen van het gemeentebestuur planolo gisch gezien geen verschil gemaakt worden. Wél bieden de regels bestaande agrarische bedrijven ruimte voor omschakelen naar intensieve veehouderij of het toe voegen hiervan aan hun bedrijf. Nell zit met het probleem dat hij aan de Langeweg niet mag uitbreiden op grond van de milieuvoorschriften. Hij heeft dan ook bezwaar aangete kend tegen de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan Bui tengebied. Zijn verzoek tot verplaat sing zou hij eerder al kenbaar heb ben gemaakt aan het bestuur van de voormalige gemeente Sint-Philips land, maar het gemeentebestuur van Tholen stelt vast dat een schriftelij ke instemming met die plannen ont breekt. In een positief advies van de centrale dienst gemeentewerken zouden alleen de milieuvoorschrif ten en niet de planologische aspec ten zijn bekeken. In de commissie ruimtelijke orde ning is er vorige maand voor gepleit om te bekijken of het verzoek van Nell ingewilligd kan worden. Tege lijkertijd was een meerderheid tegen nieuwvestiging van intensieve vee houderijen. Dit laatste strookte met de opvatting van de beide voormali ge gemeenteraaden. Afwijken van de ontwerp-herziening wil het ge meentebestuur daarom niet. Maan dagmiddag neemt de gemeenteraad een besluit. ven beperkt, ontstaan er waardever schillen tussen de landbouwgronden en bedrijven en tussen bedrijven onderling. "Met deze zware discri minatie kan de landbouw onmoge lijk leven. Schrap de zone-indeling uit het plan," zo riep hij b. en w. op. De landbouwers zien meer heil in het plan van de voormalige gemeen te Sint-Philipsland (die de toestroom van grote varkenshouderijen ook tegen wil gaan) maar geen indeling in zones voorstelt. "Dat doet veel meer recht aan de ontwikkelingsmo gelijkheden voor landbouwbedrij ven dan het Thoolse plan." In de herziening wil het college het uitbreiden en het ontwikkelen van een neventak aan oppervlakte bin den. Volgens de landbouw wordt daarbij teveel de nadruk gelegd op de inten sieve veehouderij. Droogbloem-of witlofbedrijven worden daardoor aan banden gelegd terwijl ze geen problemen veroorzaken, zo betoog de De Oude. De boeren kregen steun van J.J.P.A. Boulogne (vertegenwoordiger werk nemersorganisaties) die een objec tieve beoordeling voor de gebieden miste:"Ik zie weinig verschil tussen de A,B, en C-gebieden. Ik vind heel het buitengebied mooi, de overgang van mooi naar minder mooi zie ik niet." Boulogne kon ook niet begrij pen waarom er twee plannen komen, één voor Tholen en één voor Sint- Philipsland. "Twee regelingen in één gemeente is onverteerbaar. Maak van twee rege lingen één en houdt de bestaande bedrijven op de been, niet door beperkende maatregelen op te leg gen." C. Nagelkerke (namens de recreatie) had gezien dat campings in waarde volle gebieden liggen die geschikt zijn als hoogwatervluchtplaatsen voor vogels. Ook hij vreesde dat uit breiding van de campings door de zonering bemoeilijkt zal worden. 'Terwijl we toch vijf procent aan uitbreiding nodig hebben om kwali teit te kunnen leveren." Wethouder J. Versluys ontkende dat er geen ruimte was voor uitbreiding. "Nieuwvestiging is wel uitgesloten, uitbreiden mag daar wel." W.F. Rippen (namens de industrie) maakte bezwaar tegen de aanwij zing van een stuk van de Oud-Vos- semeersedijk als bloemdijk, vlakbij de industriegebieden Welgelegen en Slabbekoorn. Dat vraagt om moeilijkheden, zo stelde hij. Als er met de landbouw een convenant wordt afgesloten voor het onderhoud van dergelijke dijken (die dan bloemrijke dijken heten) dan is er volgens Versluys niets aan de hand. Wordt zo'n over eenkomst niet gemaakt, dan wordt deze dijk wel als bloemdijk aange wezen. De landbouw is bereid om een convenant af te sluiten, zo bleek uit de toelichting van De Oude. De gemeente Tholen staat dinsdag 28 en woensdag 29 maart op de tweede nationale bedrijven-contact- dagen in de jaarbeurshallen te Utrecht. De gemeente hoopt daar bedrijven te interesseren voor een plaatsje op een Thools industrieter rein. s\ qpiiii 4S*r A' Bram Gaakeer voor zijn inmiddels overgedragen landbouwbedrijf aan de Annavosdijk. Voor het echtpaar Gaakeer-Mol is dat een plezierige ontwikkeling, want na enkele slechte jaren in de landbouw valt het niet mee om je bedrijf te verkopen. "Het was ook een lange bevalling", vertelt Gaak eer, "maar het is allemaal in goede harmonie verlopen." Zijn bedrijf van dik 60 ha, waarvan de helft eigendom en de helft pacht, bood hij via een makelaar te koop aan. Begin juni werden er contacten gelegd en in december moesten er knopen doorgehakt worden. "Het is geen krentenbrood dat je koopt", vertelt Kaashoek, wiens overgroot vader Bram Kaashoek in de Suzan- naweg te St. Annaland heeft gewoond. Kaashoek komt samen met zijn vrouw en 2 kinderen naar de Annavosdijk en zijn vader ver huist eveneens van Benthuizen naar St. Annaland. Het eiland was voor Kaashoek niet onbekend en omdat hij op den duur moest wijken voor de aanleg van het Bentwoud, een bos van 1000 ha., besloot hij nu al te vertrekken. De rust van Tholen trok hem ook aan, gezien de drukte in de randstad. "In Benthuizen kun je met je werktuigen soms de straat niet meer opkomen. Ze rijden je bijna van de weg af!" Kaashoek hoopt aan de Annavosdijk rustig te kunnen boeren. Gaakeer heeft geen opvolgers. Zijn twee dochters hebben talen gestu deerd. Jeanne (38) Engels. Ze gaf les aan de Roncalli scholengemeen schap in Bergen op Zoom, studeerde vervolgens rechten en rechtsfiloso fie in Rotterdam en is inmiddels docente aan de Erasmusuniversiteit, waar ze ook nog wil promoveren. De 22-jarige Marjolie Gaakeer stu deert Italiaans in Leiden. Haar vader had ook willen 'doorle ren' toen hij van de h.b.s. kwam in Bergen op Zoom. "Ik wilde naar de landbouwuniversiteit in Wagenin- gen, maar roven oogst in 1949 moest ik op het bedrijf van mijn overgrootvader C. Elenbaas aan de Annavosdijk. Mijn oom, M.J. Elen baas, was daar in juni 1944 doodge schoten door Armeniërs. Als 19- jarige begon ik op een bedrijf van 40 ha en in 1949 was toen je broodje gebakken. Ik ben vroeg begonnen en meegegroeid. In 1995 is bedrijfs overname uitermate moeilijk gewor den. Vroeger kon je het economisch berekenen, nu zie je overal maat schappen van vader en zoon ont staan. Het is soms vechten tegen de bierkaai. Je kunt nog twee zulke goede rechter handen hebben en een kop met verstand, maar puur econo misch gezien is het zonder geld niet te doen. Wanneer ik het bedrijf niet had kunnen verkopen, zou ik aan verpachten hebben gedacht of doorploeteren, maar wanneer je over 2 maanden 65 jaar bent, gaan de jaren ook meetellen." Bram Gaakeer begon als jonge boer met drie vaste knechts, zomer en winter. Daarnaast had hij van begin maart tot Sinterklaas nog twee losse arbeiders. In 1954 trouwde hij met Lena Mol, die ook bijsprong in het bedrijf. "In de vlastijd - dat vond ik een hele leuke teelt - had je 60 tot 70 mensen op je land, die het vlas met de hand trokken. De vrouw van de boer zorgde dan voor drinken. Daarvoor werden alle ketels in de familie gemobiliseerd om thee te zetten. Dat is een stukje nostalgie waar je met plezier op terugkijkt. Op Tweede Pinksterdag bijvoorbeeld, zag de polder zwart van de mensen die hun land kwamen bewerken, want bijna iedereen had na de opkomst van de mechanisatie, naast zijn werkkring, een lapje grond", zegt Gaakeer. Naast de akkerbouw (aardappelen, bieten, uien, graan en erwten), was er een paardenfokkerij van stam boekveulens en 30 stuks mestvee. Toen in 1959 de herverkaveling werd afgerond, kwam de nadruk meer op de akkerbouw te liggen. In 1965 vertrok de laatste vaste mede werker, dhr. Paardekoper. Volop gemechaniseerd kon Gaakeer het alleen af met hulp van loonwerkers en oogsthulpen. "En de burenhulp aan de Annavosdijk, daar kijk ik ook met plezier op terug." zette ik me ook 100% in. Je kunt niet overal nee tegen zeggen, je moet wat doen voor de gemeenschap." Gaakeer werd voorzitter van de ZLM-afdeling Stavenisse en pen ningmeester in het kringbestuur. Samen met J. Boudeling uit Anna Jacobapolder is hij taxateur wild- schade voor Tholen en St. Philips- land, welke functie Gaakeer nog aanhoudt. "Aan de Annavosdijk hadden we altijd een grote jachtheer en daar ben ik altijd blij mee geweest. Zaaide je bijvoorbeeld erwten, dan had je dankzij het toe zicht van de jachtopziener, geen enkel probleem." Gaakeer maakte destijds ook deel uit van de Raad van Toezicht bij de Rabobank Stavenisse. Na de fusie met St. Maartensdijk en Scherpenis- se bleef hij een tijd langs de zijlijn, totdat hij opnieuw toetrad tot de RvT. Na de laatste fusie met Tholen promoveerde hij tot voorzitter van de RvT. Op de komende algemene ledenvergadering neemt Gaakeer afscheid van de bank. Door de sanering van de landbouw verandert het platteland. "Bedrijven van 10 tot 20 ha. zie je als sneeuw voor de zon verdwijnen, of men moet intensiveren. Glastuinbouw is een mogelijkheid, maar dat valt de laatste jaren tegen. Dan is schaalver groting nodig, hoewel ook dat niet altijd gemakkelijk is, maar je ziet toch, dat de grond herverdeeld wordt, mede door de verkavelin gen." Gaakeer constateert dat de invloed van de landbouw afneemt, landelijk en regionaal. "De groene vuist is er niet meer. Gelukkig hebben we dankzij de nieuwe dammen in ZMO-verband als Tholen/St. Phi- lipsland meer contact met Schou- wen-Duiveland." Hij heeft nooit ambities gehad om vergaderboer te worden. "Daarvoor was ik te graag bij mijn bedrijf betrokken. Ik heb me ook nergens tussen proberen te dringen, maar als er een beroep op mij gedaan werd, In Noordgouwe heeft hij samen met zijn oudste dochter een woning gebouwd, waar hij kan terugkijken op een 46-jarige boeiende periode in de Thoolse landbouw. Naast het tui nieren bij het nieuwe huis en de taxaties voor de wildschade, rest tot en met juni nog de poolcommissie van aardappelhandel Meijer. "Vroe ger ging ik elke donderdagmorgen van elf tot één uur naar de beurs in St. Maartensdijk, waar je ook je bankzaken deed. Nu kom ik elke vrijdagmorgen om elf uur met A. Stoutjesdijk en W.H. van Gorsel als poolcommissie van Meijer bij elkaar. Je oriënteert je aan de hand van teletekst wat de prijzen elders in het land zijn en deze vrij dag zullen we vijftig en een kwartje vragen." Met aardappelen van rond de twee kwartjes per kilo afscheid nemen, is nog zo gek niet. In de 46 jaar dat Bram Gaakeer boer is geweest, heeft hij wel andere prijzen meegemaakt. Dat deelde G. Hoek maandagavond mee in de commissie voor het bedrijfsleven. De landbouwers zijn weliswaar in deze commissie verte genwoordigd maar vinden dat vele zaken pas in een laat stadium besproken worden, zo lichtte Hoek toe. Een van die kwesties is de herzie ning van het bestemmingsplan bui tengebied. Andere onderwerpen die de boeren met de gemeente willen bespreken zijn de aansluiting van riolering in het buitengebied en het kamperen bij de boer. Hoek erkende dat veel zaken lande lijk worden bepaald maar wees er op dat de gemeenten het op verschillen de wijze kunnen uitwerken. "Over leg voordat de standpunten al zijn bepaald, achten wij van groot belang." Tijdens de rondvraag stipte Hoek nogmaals het aanleggen van riole ring in het buitengebied aan. Hij stelde dat de gemeente er niet veel werk van maakt. De landbouwers vrezen dat ze voor hoge kosten komen te staan wanneer eerst de kernen en daarna een deel van het buitengebied wordt aangesloten. En de rest pas later wanneer het geld op is. Hoek pleitte voor een plan waar in iedereen betrokken wordt, 'zodat de gemiddelde kosten beperkt blij ven.' Hij wees wethouder J. Versluys op de alternatieve vormen van riole ring, zogeheten vloeikassen en riet moerassen. Bedoeld voor die geval len 'waarbij gemeenten aansluiting willen maar betrokkene niet.' Hoek Overal in de Plevierlaan te Sint- Maartensdijk zijn hoogteverschil len. Bewoner J.C. van den Hoek doet daarover in een brief zijn beklag bij de gemeenteraad. De smalstadbewoner overlegt al sinds juli vorig jaar met de gemeente over de situatie. Wat is het geval? Achter de achter tuin van Van den Hoek en diens twee buren is de grond ruim 30 cen timeter dieper weggegraven dan het niveau van de tuinen. Uit de brief blijkt, dat de gemeente eerder de beschuldiging heeft geuit dat Van den Hoek dat zelf zou hebben ver oorzaakt. Maar deze ontkent dat. Volgens een verklaring van de aan nemer die zijn huis bouwde, is daar bij de hoogte aangehouden die door de gemeente is aangegeven. Van den Hoek wijst naar een overbuur man, die ook veel hoger zit dan het aangrenzende braakliggende per ceel, terwijl de man helemaal geen tuin naast zijn woning heeft. Een andere overbuurman heeft zelfs een trapje in de achtertuin aangelegd om het hoogteverschil van bijna een halve meter met het voetpad achter de Albert Schweitzerstraat te over bruggen. Volgens Van den Hoek heeft de gemeente de afgelopen jaren steeds een verkeerde hoogte gehanteerd bij het bouwen aan de Pievierlaan. "Het verschil tussen het peil van de aan gelegde en aan te leggen bestrating én het peil van de woningen werd steeds groter. In de straat is dit ook duidelijk waarneembaar", schrijft hij. De Smerdiekenaar voorziet in de toekomst problemen met de achter buren van de Plevierlaan. Hij over weegt om de vereniging Eigen Huis in te schakelen voor het nemen van juridische stappen. bood Versluys een werkmap aan over waterzuivering, die gebruikt wordt wanneer een boer ontheffing heeft gekregen. Versluys legde uit dat er in de meer jarenbegroting voor 1996 125.000 gulden voor de aansluitingen is opgenomen. Een aansluiting kost tussen de 18.000 en 20.000 gulden. "Maar het merendeel is veel duur der. Met dat bedrag kunnen we nog geen tien aansluitingen per jaar realiseren. Er zijn nog 400 gevallen niet aangesloten." Ook de vereniging Nederlandse gemeenten (VNG) vindt de prijs hoog. Volgens Versluys pleit de VNG al voor vrijstellingen onder de 18.000 gulden. Kooravond. Het christelijk man nenkoor Door Eendracht Verbonden uit Kampen geeft zaterdagavond om half acht een uitvoering in de Neder landse Hervormde kerk te Yerseke. Ansichtkaarten. Zaterdag wordt in sporthal De Stenge te Heinkenszand van half tien tot half drie een ansichtkaartenbeurs gehouden. Men kan er oude kaarten kopen, een expositie bekijken en kaarten laten taxeren. VERVOLG VAN PAG. 1 De staatsraad stelde dat het bestem mingsplan ter plaatse aan het verva gen is. In de loop der jaren zijn er volkstuinen, sportvelden en een zwembad gekomen terwijl de omge ving een agrarische bestemming heeft. Hij miste een goede belangen afweging van de kant van de gemeente. Op zijn vraag naar het belang van de gemeente in deze zaak, antwoordde Buermans dat het besluit uit planologisch oogpunt was genomen. Hij zei ook dat het niet in de lijn der verwachting ligt dat de bestemming van het gebied agra risch blijft. Van Groningen voerde nog aan, dat de weigering van de gemeente ermee te maken zou kun nen hebben dat die het stuk grond in de toekomst wellicht zelf wil gaan gebruiken als bouwgrond. De juridisch adviseur betoogde uit voerig dat de paardenhouderij - die hij beslist geen manege wilde noe men - wél degelijk bedrijfsmatig is. Er staan negen dieren gestald, waar van Weijler er vijf tegen een vergoe ding verzorgt. Ook fokt hij met de dieren en richt ze af. De omringende weidegronden worden voor de paar denhouderij gebruikt en deze is daarom wel degelijk grondgebon den, aldus Van Groningen. Dat Weijler, die politieman van beroep is, de eis krijgt voorgelegd dat 70% van zijn inkomen uit de paardenhouderij zou moeten komen, bevreemdde de raadsman. Op de eerste plaats is dat voor niemand mogelijk van een halve hectare grond. En de vorige eigenaar van het perceel was kantonnier en had er zijn hoofdinkomen dus ook niet van. De houding van de gemeente heeft ertoe geleid dat Weijler inmiddels financiële schade heeft geleden, aldus Van Groningen, die ook aan voerde dat de paardenhouderij tot nu toe geen hinder of schade heeft ver oorzaakt. De gebruikers van de aan grenzende volkstuinen hebben dat schriftelijk verklaard. Een keer per jaar laten de jagers zien BERGEN OP ZOOM 01640-42216 Advertentie I.M. dat ze het goed menen met het milieu. Hun jachtgebied wordt ont daan van alles wat de mensen er achterlaten. En dat is heel wat, zo blijkt. "De actie blijft dan ook ieder jaar weer zinvol", vindt TSG-leraar Bolier. Hij stelt vast dat het oprui men effect heeft: op plaatsen waar geen afval meer ligt, zullen mensen niet zo gauw iets neergooien. Voorzitter A.A. van Nieuwenhuij- zen van de wildbeheerseenheid kijkt eveneens tevreden terug op de actie. Hij wijst op het belang van een schone natuur, voor iedereen. Tien tallen vrijwilligers zijn 's morgens op pad geweest. De gemeente stelde twee containers beschikbaar en het waterschap zelfs twee trekkers met wagen én chauffeur. Daar is Van Nieuwen- huijzen blij mee. Hij vindt ook dat er een gemeenschappelijk belang gediend wordt met een actie als deze. Behalve dat inwoners én recreanten hun rommel achteloos in het land schap achterlaten, komt er ook het nodige vanaf het water het land op. "Vooral bij zo'n storm als gisteren waait er heel wat de dijk over de pol ders in", aldus Van Nieuwenhuijzen. Het vuil wordt centraal verzameld bij G.L.D. Gaakeer in de Van Haaf- tenpolder. In de schuur genieten de deelnemers na afloop van koffie met een bolus, en ook van iets sterkers. Na een ochtendje zwoegen door de polders gaat dat er wel in. Van Nieuwenhuijzen is vooral blij met de deelname van jongeren. "Het is goed dat zij het belang inzien van een schoon milieu." De WBE-voor- zitter waardeert hun aanwezigheid des te meer, omdat velen op de zaterdagmorgen vaak andere dingen te doen hebben zoals bij een sport vereniging. De natuurverenigingen zijn wél uit genodigd, maar dit keer niet van de partij. "Tholen heeft vanmorgen afgebeld, ze hadden geen mensen genoeg", vertelt Van Nieuwenhuij zen. De Oesterdam en aangrenzende karrevelden zouden onder handen genomen worden, maar dat ging zodoende niet door. Wie er een kijk je neemt, kan zelf vaststellen dat een schoonmaakbeurt daar geen overbo dige luxe is. De recreanten laten er werkelijk van alles achter. De voormalige veerha ven bij Anna Jacobapolder wordt evenmin opgeruimd. De Natuur vrienden Sint-Philipsland ziet, even als vorig jaar, geen kans om een schoonmaakploeg op de been te brengen. Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Advertentie I.M. Een fikse groep vrijwilligers, jong en oud, ontdeed zaterdag de Thoolse en Sint-Philipslandse polders van zwerfvuil. Ze vulden twee contai ners.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11