THOLENDERWIJS 'De rechter kiest weg van de minste weerstand in Stavenisse' VERVOER GOEI) NIEUWS OVER HET MILIEU Tholen wil niet overal windmolens informatierubriek van de gemeente Tholen ONDERNEMERSAVOND IN "MEULVLIET" BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN LENETTE VAN DONGEN "MAG HET WAT ZACHTER" Oud-Vossemeer het meest door geluidsbarrière REGIONAAL COLLECTIEF VERVOER GEHANDICAPTEN EN OUDEREN WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W Hersenbloeding Ard Beurkens Donderdag 9 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 DONDERDAG 16 MAART: Zaterdag 18 maart Dorpshuis "de Vossenkuil" Aanvang 20.15 uur Oud-Vossemeer IT JI GROENTE-, U V FRUIT- EN TUINAFVAL L^f APART EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF v* Biljarten Bedankt Drie auto's botsen op Lageweg Sint' Philipsland Drainage begraafplaats Dia's Veluwe Hage goed ondanks het slechte weer Bezwaren van L. Hage tegen drie windmolens afgewezen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op donderdag 16 maart a.s. organise ren het gemeente bestuur van Tholen, de Rabobanken Tholen en het Over legorgaan Industrie (O.O.I.) een onder nemersavond in het sport- en gemeen schapscentrum "Meulvliet" te Tho len. Als gastspreker zal optreden de heer Jan Kamminga, voorzitter van de Koninklijke Vereni ging MKB-Neder- land (Midden- en Kleinbedrijf). Het centrale thema op deze avond zal zijn: "De doorbraak van het Midden- en Kleinbedrijf". Voor deze avond zijn gericht bijna 2000 uitnodigingen verzonden. De antwoordkaarten bij deze uitnodi gingen dienen uiterlijk 14 maart teruggestuurd te zijn. Het programma voor de ondernemersavond is alsvolgt: 19.30 uur Ontvangst met koffie 20.00 uur Openingswoord door de heer H.A. van der Munnik, burgemeester van de gemeente Tholen 20.05 uur Inleiding door de gastspreker, de heer J. Kamminga, voorzitter van de Koninklijke Vereniging MKB-Neder- land, die nader zal ingaan op het thema van deze avond 20.45 uur Pauze 21.10 uur Forumdiscussie o.l.v. de heer J.K. Elenbaas, voorzit ter van het Overlegorgaan Industrie 22.00 uur Sluiting van het symposium door de heer A. Slieker, directeur van de Rabobank te Sint-Annaland FOTO J. KAMMINGA Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van I. Lindhout, Molendijk 28 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 24 februari 1995, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Molendijk 28 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van B.J.M. Blijleven, Suzannaweg 28 te Sint-Annaland, ingediend op 24 februari 1995, voor het uitbrei den van een berging op het perceel Suzannaweg 42 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van Muller Franke b.v., Nijverheidsweg 4 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 28 februari 1995, voor het veranderen van de zijgevel op het perceel Korte Vest 20 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van C.W. Goedegebuure, Schoolstraat 12 te Sint-Annaland, ingediend op 24 februari 1995, voor het ver bouwen/uitbreiden van een woning op het perceel School straat 12 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van D.L. Hage, Anna van Bourgondiëstraat 32 te Sint-Annaland, ingediend op 28 februari 1995, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Vroonland 39 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van W. Voshol, Molenstraat 21 te Poort vliet, ingediend op 28 februari 1995, voor het bouwen van een bijkeuken/berging op het perceel Burgemeet 62 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van J.R. Koldijk, Oostdijk 51 te Stavenisse, ingediend op 28 februari 1995, voor het bouwen van een woning op het perceel Boserf 12 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van A.C. Gaakeer, Buurtweg 20 te Stave nisse, ingediend op 28 februari 1995, voor het bouwen van een damwandschuur op het perceel Oudelandsedijk 12 te Stave nisse. Sint-Maartensdijk, 9 maart 1995. De Stichting "Uit op Tholen" presenteert een optreden van de cabaretière: met haar programma: Van ons groente-, fruit- en tuinafval is het afgelopen jaar 400.000 ton vruchtbare compost gemaakt. Daarvan is 375.000 ton gebruikt voor akkers en sportvelden, tuinen en plantsoenen. Na 5 maanden ervaring met de gescheiden inzameling van huishoudelijke afvalstoffen kan worden vastgesteld dat de afvalscheiding ook in onze gemeente zeer goed verloopt. Onlangs heeft het intergemeentelijk samenwerkingsver band OLAZ (exploitant van de centrale composteringsin- stallatie in het Sloegebied) besloten in samenwerking met de deelnemende gemeenten aan belangstellende burgers kosteloos een zakje compost (inhoud 25 liter) beschikbaar te stellen. Op een nog nader te bepalen zaterdag (waarschijnlijk nog deze maand) kunnen belangstellenden op de gemeente werkplaats te Scherpenisse gratis een zakje GFT-compost ophalen. De exacte datum zal worden gepubliceerd in deze rubriek. Voor dit doel zijn 3800 zakken compost beschikbaar. Foto: Jan Swinkels Lenette van Dongen heeft na een balletopleiding aan de Nel Roos Academie gestudeerd bij de Academie voor Kleinkunst. Zij speelde ondermeer met Peter Lusse en Adèle Bloemendaal in de musicals "Cabaret" en "Tsjechov" en danste in "Jeans". Zij bracht ook een tijd in Londen door om zich te bekwamen in "stand-up comedy", waarbij getracht wordt een direct contact met de zaal te onderhouden tijdens de optredens. In 1993 won Lenette van Dongen de Pall Mali-export prijs en heeft inmiddels met haar solo-programma meer dan 60 keer op de planken gestaan. De recensies in de pers waren unaniem lovend. In "Mag het wat zachter" probeert een 35-jarige vrouw zich staande te houden in een wereld waar de verpakking belangrij ker is dan de inhoud. Een programma vol zelfspot en gezonde relativering, maar ook met prachtige liedjes die behalve door Lenette zelf zijn geschreven door o.a. Jan Boerstoel, Ivo de Wijs en Hans Claus. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 112,—. Voorverkoop: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666- 3771 (van 9-12 uur). VVV folderservicepost, Hoogstraat 14-16 te Tho len. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. belichten vanuit alle betrokken par tijen: de pester, de gepeste, leer krachten, ouders en overige leerlin gen. Er werd gesproken over moge lijk oplossingen. De tweede helft van de avond werd er gediscussieerd aan de hand van stellingen. Bij biljartvereniging Tolrust speelde W. Bijl een goede partij tegen J. Tol en won met 10-2,4. Bijl speelde een partij van zeventien beurten, maakte een serie van zeventien caramboles en haalde een gemiddelde van 3,47. Maar K. Nagelkerke was nog ster ker. Hij won met 10-4,12 van K. Elenbaas. Nagelkerke speelde zowel de kortste partij van tien beurten, als de hoogste serie van 21 caramboles en het hoogste gemiddelde van 4,27. Ook A. Burgers was in vorm en met een gemiddelde van 2,22 en een par tij van 18 beurten won hij met 10-5 van A. Demming. R. Lisseveld won met 10-8,62 van A. Schot die ook tegen J. Tol tenonder ging met 10- 7,24. L. Bijl verloor nipt met 10- 9,46 van G. de Jonge. Ds. Karens uit Opheusden heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem uitbracht. Op de Lageweg waren zaterdag drie auto's betrokken bij een aanrijding. Een 20-jarige automobiliste uit Scherpenisse reed daar in de rich ting van Tholen. Ze zag een 43-jari- ge bestuurder over het hoofd die voorgesorteerd stond om linksaf de Kadijk op te rijden. De vrouw botste er bovenop. De 43-jarige automobi list schoot door de klap op de linker weghelft, waar op dat moment een 51-jarige bestuurder uit het Duitse Bochum Harpen reed. Bij de botsing die volgde, reed de Duitser bijna de sloot in, maar werd gestopt door het bord van een bushalte. Het bord werd uit de grond gerukt. De wagen van de 43-jarige automobilist was zo zwaar beschadigd dat het kente ken door de politie werd ingenomen. Met de twee andere auto's was het minder ernstig gesteld. Er vielen geen gewonden bij de botsing. Tegen de 20-jarige veroorzaakster van het ongeval werd proces-ver baal opgemaakt. Alledrie de auto's werden afgevoerd door een ber gingsbedrijf. B. en w. willen een nieuw drainage systeem aanleggen op de algemene begraafplaats aan de Zijpestraat. Er is vastgesteld dat het huidige sys teem niet of nauwelijks meer werkt. Omdat het een urgent geval is, moet het werk nog dit jaar uitgevoerd worden. De kwestie van de wateroverlast op de begraafplaats werd vrijdag ook aangekaart op de jaarvergadering van de gemeentelijke SGP-kiesver- eniging. De commissie ouderenbeleid orga niseert woensdag een middag in De Wimpel. Vanaf half drie wordt een dia-klankbeeld vertoont over de Veluwe en grof wild. Zo zullen Veluwnaren te zien zijn die nog op een bijzondere manier leven, maar ook edelherten en beelden van het Veluwe-randmeer. Ouderen die geen vervoer hebben, kunnen con tact opnemen met mevr. P. ten Hove-Vaders (tel. 2740) of mevr. J. Quist-van Dijke (tel. 2390). Advertentie I.M. Beestenboel. Het Zeeuws biolo gisch museum houdt woensdag 15 maart een Beestenboelmiddag over het schelpdier de wulk. Kinderen van zes tot acht jaar kunnen mee doen aan allerlei activiteiten rond dit dier. De middag duurt van twee tot vier uur en wordt gehouden in het museum te Oostkapelle. Van tevo ren opgeven op tel. 01188-2620. Van alle acht woonkernen in de gemeente Tholen is Oud-Vossemeer het meest luidruchtig. Van burge meester H.A. van der Munnik mag dat dorp zeven dagen de 'geluidsbar rière' doorbreken. Volgens artikel 4.1.2 van de Algemene plaatselijke verordening (APV) gelden die dagen niet de voorschriften uit het Besluit horecabedrijven milieube heer. De collectieve festiviteiten waarom het in Oud-Vossemeer gaat zijn 2 dagen carnaval in februari, 5 mei, 2 dagen kermis, braderie en 11 november (carnaval). Horecabedrij ven zijn op de aangewezen dagen niet gebonden aan de geluidsnor men. Er mag dan ten opzichte van de normaal maximaal toegestane niveaus extra geluid geproduceerd worden. "Hierbij dient overigens voorkomen te worden, dat excessie ve hinder voor de omgeving ont staat", voegt de burgemeester eraan toe. Daarnaast kan per horecabedrijf een aantal dagen worden aangewe zen ten behoeve van de viering van zogenaamde incidentele activiteiten. De meest rustige dorpen zijn Poort vliet, Scherpenisse, Stavenisse, St. Annaland en St. Philipsland, waar naast 5 mei alleen de braderie extra geluid oplevert. Tholen heeft wegens de tweedaagse braderie totaal drie dagen met extra geluid en St. Maartensdijk heeft naast 5 mei en de braderie nog de zomerfees ten/kermis. Gehandicapten en ouderen (60+) kunnen sinds 1 januari j.l. gebruik maken van de zogenaamde tele-taxi.Deze rijdt niet alleen in de gemeente Tholen, maar bovendien op Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. Alle gemeenten in dit gebied, dat de Oosterschelderegio wordt genoemd, hebben per 1 januari 1995 een geza menlijke regeling voor het vervoer van gehandicapte per sonen en ouderen. Voorwaarden voor gehandicapte personen om van de tele-taxi gebruik te maken is dat zij een vervoerspas heb ben. Gehandicapten kunnen in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) een vervoersvoor ziening aanvragen.U komt voor een vervoerspas in aan merking indien de medische noodzaak daartoe is aange toond op basis van een medische keuring. Nadere infor matie daarover kunt u inwinnen bij de WVG-medewerk- ster van de gemeente Tholen, mevr. W. Saenen, tel. 01666-8231. Het vervoer is in handen van Z.W.N. Taxi B.V., in samen werking met een aantal lokale taxibedrijven. Voor het bovengenoemde vervoer wordt gebruik gemaakt van taxi's, taxibusjes en rolstoeltaxi's. Dit materieel is ingesteld op mensen met een handicap, met voldoende ruimte voor rolstoe len en scootermobielen. Er is hulp bij het in- en uitstappen. Met Tele-taxi Oosterschelderegio kunnen we spreken van het zogenaamde deur-tot-deur-vervoer. Gehandicapten en ouderen worden thuis opgehaald en naar de gewenste bestemming bin nen het vervoersgebied gebracht. Hierbij hoeft nooit te worden overgestapt. Het vervoersgebied omvat de provincie Zeeland, het eiland Goeree-Overflakkee en een gedeelte van westelijk Noord-Brabant. Voor het vervoersgebied geldt een zone-inde ling die vergelijkbaar is met de zone-indeling van het openbaar vervoer. De zone-indeling staat afgedrukt in een nieuwe folder die op aanvraag bij de gemeente verkrijgbaar is. De Tele-taxi Oosterschelderegio is op elke dag in de week tussen 09.00 uur en 24.00 uur op afroep beschikbaar via telefoon 01100-50188. Indien u gebruik wenst te maken van vervoer via de Tele-taxi dan moet u dit zo vroeg mogelijk, uiterlijk één uur van tevoren telefonisch melden bij de Teletaxi-centrale. De chauffeur meldt zich dan binnen een kwartier vóór tot een kwar tier nè de afgesproken tijd bij u. U kunt anderen meenemen. Dit kunnen niet meer personen zijn dan de capaciteit van de taxi. Wel is het zo dat degenen die meereizen direct met u de taxi moeten verlaten. Geeft u wel bij het aanmelden van de rit het aantal medereizigers op. Vervoer buiten de regio In de Tele-taxi betaalt u met strippenkaarten. Het aantal voor een rit benodigde strippen per persoon is gelijk aan het aantal zones per rit. Aan het begin van de rit overhandigt u het benodigde aantal strippen aan de chauffeur. De strippenkaarten bestaan uit 20 strippen. Voor gehandicapte personen kost een strippenkaart 20,--. Voor ouderen is dat 50,-. Medereizigers betalen het zelfde tarief als de aanvrager. Voor een rit met de Tele-taxi bui ten het vervoersgebied geldt een gereduceerde kilometerprijs van 2,25. Deze kilometers moeten direct aan de chauffeur wor den betaald. De strippenkaarten voor Tele-taxi Oosterschelderegio zijn te koop bij het loket van het bureau Burgerzaken in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk en vanaf 1 februari 1995 bij alle post kantoren en -agentschappen in de vervoersregio. Vaststelling verordeningen; Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de gemeenteraad van de voormalige gemeente Tholen in zijn vergadering van 19 december 1994 heeft besloten tot vaststelling van de onderstaande verordeningen: 1. verordening onroerende-zaakbelastingen 1995; 2. verordening rioolrechten 1995; 3. verordening reinigingsheffingen 1995; 4. verordening hondenbelasting 1995; 5. verordening forensenbelasting 1995; 6. verordening toeristenbelasting 1995; 7. verordening watertoeristenbelasting 1995; 8. verordening lijkbezorgingsrechten 1995; 9. legesverordening 1995; 10. 1e wijziging van de legesverordening 1995; 11. verordening liggeld pleziervaartuigen 1995; 12. verordening scheepvaartrechten 1995. Deze verordeningen zijn, met uitzondering van de verorde ning onroerende-zaakbelastingen 1995, door de raad van de nieuw gevormde gemeente Tholen in zijn vergadering van 23 januari 1995 geldend verklaard voor het gehele gebied van de nieuw gevormde gemeente. De verordeningen zijn goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken van 15 februari 1995, nummer FBA95/7/U6, en treden in werking met ingang van de achtste dag na publikatie van deze bekend making. De verordeningen liggen vanaf heden ter gemeentesecreta rie, afdeling financiën ca, voor een ieder ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de verorde- ning(en) worden verkregen. Sint-Maartensdijk, 9 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Vaststelling "Verordening onroerende-zaakbelastin gen; Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 januari 1995 heeft besloten tot vaststelling van de "Verordening onroerende-zaakbelastingen 1995". Deze verordening, die inmiddels is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken van 15 februari 1995, nummer FBA95/7/U6, treedt in werking met ingang van de achtste dag na publikatie van deze bekend making. De verordening ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling financiën ca, voor een ieder ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de ver ordening worden verkregen. Sint-Maartensdijk, 9 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 13 maart 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Door een hersenbloeding lijkt er een einde te zijn gekomen aan de voet balloopbaan van de 28-jarige Ard Beurkens uit Scherpenisse. Vorige week zondag kreeg de voetballer van Rillandia een 'beroerte. Vijf dagen verbleef hij in het ziekenhuis. Eerst waren er verlammingsver schijnselen, maar inmiddels is de uit St.Philipsland afkomstige Beurkens redelijk hersteld en maakt hij het naar omstandigheden goed. "Eerst werd het uitgesloten dat hij nog ooit zou kunnen voetballen, maar dins dag verklaarde de specialist dat dit een voorbarige conclusie was. Maar het blijft zeer twijfelachtig of hij ooit weer zijn sport kan beoefenen", vertelt voorzitter Koster van Rillan dia. Ard Beurkens was bezig aan zijn eerste seizoen bij de ambitieuze der deklasser, waar Ko Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk trainer is. De St.Philipslander had altijd goede contacten met Stoutjesdijk. Toen Stoutjesdijk bij Vosmeer werkzaam was speelde Beurkens bij Vosmeer. Vervolgens ging de behendige en snelle spits, naar Vlissingen. Toen Vlissingen in 1990 de stap maakte naar het betaalde voetbal kreeg Beurkens geen contract aangeboden en verenigde hij zich het volgende weer met trainer Stoutjesdijk door zich te laten overschrijven naar tweedeklasser Moe. Vervolgens verdedigde hij de kleuren van WC '68, waarna hij verrassend terug keerde naar zijn eigen vereniging Noad '67. Atleet Piet Hage uit Scherpenisse deed in Brielle mee aan een wegwedstrijd over 25 kilometer, georganiseerd door atle tiekvereniging Oostvoorne. Het parcours liep gedeeltelijk langs de Brielse Maas. Kou, regen en een stormachtige wind vormden bij elkaar slecht weer om in te lopen. Desondanks boekte Hage de goe de tijd van 1.38.18 uur. Windenergie. De investeringssub sidie voor windenergie wordt met ingang van 1 januari afgeschaft. De regering moet nog bekijken op wel ke andere manier de ontwikkeling van bronnen voor duurzame energie gewaarborgd kan worden. Het stre ven om 1000 MW windenergiever- mogen te produceren in het jaar 2000 blijft gehandhaafd. üs^xsst? mc-rvrvzTv zwtsmmmwsw» ui. 'uil11 ii38wm8mmmmmmmm «xmsm-smMmmmm mmm&mm s. tw. mms», m mm, Straatmakersbedrijf Van Haaften bezig met de aanleg van een weg voor de bouw van de drie windmo lens in de winderige polder aan de Pilootweg te Stavenisse. De drie windmolens aan de Piloot- weg in Stavenisse mogen zonder enig beletsel gebouwd worden. De leeuwen en beren die de aangren zende grondeigenaar L. Hage zag, heeft de president van de arron dissementsrechtbank in Middel burg niet kunnen ontdekken. "Voor mij is het nu een verloren zaak", zegt dhr. Hage in een toelich ting. "Er loopt nog een beroep bij de Raad van State tegen de milieuver gunning, maar ook dat komt op los se schroeven te staan. Men zal de molens niet laten afbreken." Overi gens zegt Hage zeer benieuwd te zijn naar de motivatie van de recht bank om zijn bezwaren af te wijzen. "Ik had keiharde argumenten waar niets tegen in te brengen valt, maar de rechter kiest de weg van de min ste weerstand. Als je tegen de gemeente procedeert, dan sta je al gelijk met 2-0 achter. Er is praktisch geen enkele rechter die een besluit neemt om een bouwvergunning te schorsen. Dat is namelijk nogal wat!" In een brief aan het gemeente bestuur stelde Hage 'opzettelijk te zijn misleid.' "Ik heb geen inzage gekregen in alle stukken. Die zijn me bewust onthouden. Via de recht bank heb ik die informatie alsnog gekregen." Hage constateerde uit die stukken, dat er voor de drie 36 meter hoge gevaarten geen bodemonder zoek, funderingsplan en sonderings rapport waren. "De vertegenwoordi ger van Zeewind gaf toe, dat er een paar extra heipalen van 21 meter bij- geslagen zijn omdat die van 14 meter geen houvast kregen." J. Springer van de vereniging Zee wind, die de drie windmolens bouwt, wees de rechter erop, dat een ingenieursbureau was ingeschakeld. Zijn voornaamste argument om de bouwvergunning niet te schorsen, waren de risico's voor de subsidie. Wanneer de molens niet voor 8 juli klaar zijn, verspeelt Zeewind de 603.000 gulden rijkssubsidie. Het project vergt totaal 1.5 miljoen gul den. G.D. Roeland ontkende als verte genwoordiger van de gemeente Tholen, dat Hage informatie ont houden was. "Ik ben me van geen kwaad bewust. Alles hebben we hem laten zien." Hage vreest dat hij bij calamiteiten met de windmolens schade zal ondervinden op zijn omliggende gronden aan de Pilootweg in Stave nisse. Het gemeentebestuur van Tholen heeft de provincie opnieuw laten weten, turbines voor het opwekken van windenergie op veel beperktere schaal te willen toestaan dan Mid delburg voorstaat. Windmolens mogen, volgens de door de gemeen teraad vastgestelde beleidsnotitie, alleen verrijzen bij bestaande agrari sche bedrijven in het poldergebied. Groepen van deze molens vindt de raad op Tholen ongewenst, gezien het fraaie landschap, de soms bij- zondere milieuwaarden, en de betrekkelijke stilte in de polders. In bijzondere gevallen zou een uitzon dering gemaakt kunnen worden voor een windmolenpark. Plaatsen van deze molens bij de Oesterdam vindt het gemeentebestuur géén pro bleem. Genoemde notitie geeft aan dat op Tholen maar een beperkt aan tal plaatsen geen beperkingen kent voor het plaatsen van windmolens. Een provinciale nota over windener gie merkt daarentegen zowat heel Tholen aan als gebied waar in begin sel plaatsing van windmolens moge lijk is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5