Provincie Zeeland Een avondje uit 01640-41352 Commissies Milieutijdingen Blind of slechtziend CLEIREN VRIENS van Zeeland Wov kost autorijder 15 gulden extra Verkiezingsavond in Provinciehuis Jammer PCOB REEDS MEER DAN 40 JAAR: Donderdag 2 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 m Vergaderingen van statencommissies zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat belangstel lenden het woord kunnen vragen over een van de onderwerpen die op de agenda staan. Op die manier kan men de statenleden op de hoogte stellen van zijn of haar mening over dat onder werp. Als regel zijn de commissievergaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg; is de vergadering op een andere plek dan staat dat aangegeven bij de betrokken commissie. Milieutijdingen is een periodiek verschijnend informatieblad met nieuwtjes en vorderingen die zijn gemaakt in het milieubeleid van de provincie. Het blad is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, tel. 01180 -31400. Een abonnement nemen kan ook. 8 Maart zijn er verkiezin gen voor Provinciale Sta ten. Om ook blinden en slechtzienden te informe ren is er een cassette bandje gemaakt waarop alle namen van politieke groeperingen en hun kan didaten staan vermeld. Het cassettebandje is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid, tel. 01100-49290, en bij de Nederlandse Vereniging voor Blin den en Slechtzienden, tel. 01184-15322. I J ij" (~1 p QfpfPn 0313 heb ik alle pasjes geblokkeerd. Vrijdag is er een extra statenvergadering gehou den. Daarin werd de statenleden gevraagd in te stemmen met de aanbieding door de kombina- tie Middelplaat Westerschelde vof voor het ont werpen en de bouw van de Westerschelde- oeververbinding (wov). Door de private financie ring is deze voor de economie zo belangrijke verbinding een behoorlijke stap dichterbij geko men. Stemmen van lexers Geen geld voor veer Proces-verbaal Boete paspoort Amsterdam Duitsland Pak even uw zakboekje Tholen voor Oekraïne P.A.C. Vriens Fb VJVIr. C.P.M. van Tilburg Fb/AA Abdij Nieuws Aandacht voor jeugd in commissie welzijn. Welzijn: maandag 6 maart, aanvang 9.30 uur, vergadert de statencomissie welzijn. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: partiële herziening Plan Bejaardenoorden, brief GS over de beëindiging van de provin ciale subsidie aan de Delta Acade mie, netwerkorganisatie jeugd zorg Zeeland, onderzoek naar een budgetteringssysteem voor be jaardenoorden, subsidieverzoek Stichting Slachtofferhulp Zeeland, onderzoeksrapport De terugkeer van armoede in Zeeland, derde wijziging begroting provincie 1995, subsidie Stichting Behoud Onderwaterschatten Zeeland, wij ziging tekst gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek, rijksbijdrage provinciale bevorde ring beeldende kunst, Trof-subsi- die voor educatief toerisme en tot slot de notitie provinciaal minder hedenbeleid. Waterstaat en verkeer: maan dag 6 maart, aanvang 13.30 uur, vergadert de statencom missie waterstaat en verkeer. De bijeenkomst is in het ge bouw van de directie milieu en waterstaat aan het Groene- woud in Middelburg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: reglement water schap Zeeuwse Eilanden, krediet voor de uitvoering van het werk plan van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, aan vulling investeringplan 1995, der de wijziging begroting provincie 1995; overzicht aan- en verkopen, overdrachten en ruilingen in de pe riode 1 juli tot en met 31 decem ber 1994; overeenkomst met Hy dro Agri Sluiskil bv over de ge biedsgerichte benadering Kanaal zone Zeeuwsch Vlaanderen, bijdrage uit het fonds verkeer en vervoer in de kosten van het com municatieplan 1995 vervoerregio Zeeland en het verzoek van het Zeeuws Platform Duurzame Ont wikkeling voor subsie voor de 500 km-fietsactie woon-werkverkeer. Economie: woensdag 8 maart, aanvang 15.30 uur, vergadert de statencommissie voor eco nomie. Gesproken wordt over: jaarplan 1995 van de economische promo- tiegroep Zeeland, Trof-subsidie voor educatief toerisme, eenmali ge subsidie voor vliegveld Midden- Zeeland, ruimtelijke uitbreidings plannen van bestaande verblijfscomplexen, subsidiever zoek toeristenslachtofferhulp, voortgangsrapportage sociaal economisch beleidsplan, project voorstellen natuurgerichte recre atie (onder voorbehoud), subsidie Seof voor economisch onderzoek op Schouwen-Duiveland, rol van de provincie op het gebied van on derwijs en een overzicht van de uitgaven uit het Seof in 1994. Ruimtelijke ordening: vrijdag 10 maart, aanvang 9.30 uur, vergadert de statencommissie ruimtelijke ordening. De commissie komt te spreken over: procedurevoorstel streek planuitwerking rijksweg 57, voor stel beleidsplan Oosterschelde, Een reeks onderwerpen komt aan de orde in de eerste Milieutijdin gen van dit jaar: fasering in het mi lieubeleid, het Europees Natuurbe schermingsjaar, het eerste jaar Kerend Tij Twee: nadruk op pre ventie, Zeereep is meer dan wa terkering, een overzicht van wat de politieke partijen die op dit mo ment in de staten zitten in hun ver kiezingsprogramma zeggen over milieu, het Zeeuws-Vlaamse kre- kengebied, bezoekerscentrum imkerij Poppendamme en de stand van zaken van een aantal ontwikkelingen; onderstaand een paar voorbeelden. Oosterschelde Vrijdag 31 maart zullen Provinciale Staten het nieuwe beleidsplan voor de Oosterschelde vaststel len. Het plan is van gelijke strek king als de voorgaande beleids plannen voor de half afgesloten zeearm. De hoofddoelstellingen zijn hetzelf de: de natuur komt in de eerste plaats, dan de visserij en dan de recreatie. Er is een wijziging. Wanneer een overheid of instantie iets wil ondernemen in de Ooster uitbreidingsplannen van bestaande verblijfscomplexen, voorstel uit werking Dl-akkoord Groen IPO-LNV over natuur- en landinrichting, sub sidie aan vereniging Natuurmonu menten voor de verwerving van Relatienotareservaat Groot Eiland te Hulst, subsidie stichting het Zeeuws Landschap voor verwer ving Relatienotareservaat Sophia- polder in Aardenburg en de derde wijziging van de begroting 1995 van de provincie. Milieu: de statencommissie mi lieu vergadert vrijdag 10 maart, aanvang 14.00 uur. Het gebouw van de directie milieu en waterstaat aan het Groene Woud in Middelburg is de vergaderplaats. De volgende onderwerpen staan op de agenda: kleine schade luchtverontreiniging Sloegebied, subsidieronde 1995 milieufonds, overeenkomst met Hydro Agri Sluiskil bv over de gebiedsgerich te benadering Kanaalzone Zeeuwsch Vlaanderen en de derde begrotingswijziging 1995 van de provincie. De agenda's van de commis sievergaderingen en de verga derstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. Voldoende ligplaatsen Oosterschelde. schelde en het effect is niet duidelijk, dan krijgt de natuur het voordeel van de twijfel. Aan de druk'vanuit de recreatie sector voor meer ligplaatsen wordt (voorlopig) niet toegegeven. Het wachten is op de conclusies van een breed onderzoek dat op initiatief van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visse rij is opgezet. Het gaat er om meer duidelijkheid te krijgen over de effecten van de watersport op de fauna, met name vogels en zeehonden; maar ook wil men meer inzicht krijgen in het econo misch belang van deze sector. Het is een landelijk onderzoek. De resultaten worden volgend jaar verwacht. Hangende dit onder zoek blijft het beleid wat betreft het aantal ligplaatsen in de Ooster schelde bij het oude. Melkveehouderij Dinsdag 24 januari is het startsein gegeven voor het project geïnte greerde melkveehouderij. In totaal doen vijftig Zeeuwse melkveehou ders mee. Een van de doelstellingen van het project is dat de boeren zich be wust worden van de effecten van bedrijvigheid op het milieu. Het is een eerste stap die vervolgens moet leiden tot een daadwerkelij ke vermindering van de belasting van het milieu. Door doelgerichter te mesten en te spuiten kan de boer deze belasting beperken. Deskundigen van het rundveehou derijteam van de Stichting Land bouwvoorlichting begeleiden het project. Behalve een aantal groepsbijeenkomsten over bemes ting en onkruidbestrijding in maïs- en grasland, zijn er bijeenkomsten in het veld, waar men de resulta ten in de praktijk bekijkt. Alle deel nemers worden tijdens het twee jaar durende project ook individu eel begeleid. Andere projecten die in het kort staan beschreven in Milieutijdin gen zijn: Tweede tranche vastge steld, schone grond, evaluatie projecten bodembeschermingsge- bieden en proef met vergassing zuiveringsslib. Wie wil kan woensdagavond 8 maart de uitslag van de ver kiezingen volgen in het staten- complex van het provinciehuis in Middelburg. Overdag zijn overal in de provin cie, en elders in het land, de stem lokalen open voor de verkiezing van de leden van Provinciale Sta ten. 's Avonds om 19.00 uur gaan de stemhokjes dicht. In de stemlo kalen worden de stembussen dan geopend. Het tellen van de stem men kan dan beginnen. Vanaf 19.00 uur gaan de deu ren van het statencomplex in het het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg, open. ledereen is welkom. Zodra een gemeente de stemmen heeft geteld wordt het resultaat door het hoofdstembureau door gebeld naar het provinciehuis. Daar wordt de score per partij bij gehouden en op beeldschermen en lijsten voortdurend bekendge maakt. De meeste politieke partij en en hun kandidaatstatenleden zullen die avond aanwezig zijn in het statencomplex. Een spannen de avond, niet alleen voor politici maar voor allen die hebben ge stemd en de democratie een warm hart toedragen. Vandaar dan ook dat iedereen die avond welkom is in het statencomplex. De landelijke uitslagen zijn te vol gen via de TV-toestellen die in het complex staan opgesteld. Een van de toestellen is gereserveerd voor een ander TV-net om ook de voet bal van die avond te kunnen vol gen. Kosten onderwijs. Over de jaren 1985 t/m 1990 is door de gemeente Tholen voor de materiële instand houding van het openbaar basison derwijs 2.846.268,04 gulden uitge geven. De rijksvergoeding over die periode bedroeg 2.653.267,15 gul den, zodat er een overschrijding was van 7,27%. Op 3 februari 1995 gaan mijn vrouw en ik om half twee van huis weg voor een uitstapje. Omdat ik mijn auto moet parkeren op een carpoolplaats, laat ik mijn tasje met autopapieren, paspoort, bankpasjes, cheques, enz. thuis voor 'de veiligheid.' We hebben een leuke dag gehad als we om ongeveer 23.15 uur onze oprit weer oprijden. Tot onze verbazing wacht onze zoon ons buiten op. Er was ingebroken. De politie was al geweest en de recherche zou nog komen. Binnen gekomen, troffen we een enorme ravage aan: alle kasten waren leeg gehaald. Tot mijn schrik zag ik, dat het eerder genoemde tasje weg was met al mijn belangrijke papieren (paspoort, e.d.). Uit een andere kast waren de paspoorten van mijn vrouw en mijn zoon gestolen. Ook waren de pincodes weg, die ik wel zo zorgvuldig opgeborgen had, dat M. Dijke ikzelf drie dagen zou hebben moe- ten zoeken om ze te vinden. Via 06- WIL ÜIU ll/M Qm ha]f één ,s nachts kwam de bestuur en verkeer en waters taat. Wanneer de wov er werkelijk komt, zal de motorrijtuigenbe lasting met 7 opcenten worden verhoogd. Dit om de extra kos ten voor de provincie wat te dekken. Deze verhoging komt neer op ongeveer vijftien gul den per auto per jaar. De frac ties waren het met elkaar eens dat de provincie de extra opcenten pas mag heffen wan neer de wov ook werkelijk doorgaat. De staten stelden vrijdag nog geen geld beschikbaar voor de bouw van een nieuwe dubbel dekker die in de plaats zou moeten komen van de reserve veerboot Prinses Margriet die per 1 januari 1996 om veilig heidsredenen uit de vaart moet. Dit uit angst om het overleg met de minister van verkeer en waterstaat over de wov te verstoren. beloofde rechercheur vingerafdruk ken nemen; hij nam een map mee waarvan we niets meer gehoord of gezien hebben. Tijdens zijn bezoek werd hij gebeld voor een vierde Hoewel we in de laatste fase zijn beland, werd er vrijdag nog geen definitief besluit genomen tot aanleg van de wov. Voor het verstrijken van de convenantstermijn - op 1 juli - moet nog op verschillen de punten overeenstemming worden bereikt. Zowel de minister van verkeer en water staat als het college van gede puteerde staten heeft er het volste vertrouwen in dat over deze punten tijdig overeen stemming zal kunnen worden bereikt. Het statendebat over de wov bracht overigens weinig nieu we gezichtspunten. De stand punten stonden al vast. Dat bleek onder andere ook in de op 17 februari gehouden, gecombineerde vergadering van de commissies algemeen inbraak. Die zou hij nog wel even afhandelen, maar dan zou hij zeker naar huis gaan. Het was hem genoeg geweest. (Wat een inzet!?). We hebben alles 's nachts nog opge ruimd en we ontdekten dat er twee complete fototoestellen (waarde 4700 gulden), een fax (waarde 1200 gulden) en geld (500 gulden) waren ontvreemd. We hebben die nacht niet geslapen. Zaterdag 4 februari om 11.00 uur toch maar eens de politie in Tholen gebeld hoe het nu verder moest. Ik werd doorgeschakeld naar Middel burg en de aardige man beloofde iemand van de Thoolse politie langs te sturen. Na ongeveer één uur zag ik een politieauto in de straat: na een buurtonderzoek kwamen ze bij ons langs, maar op mijn vraag naar een proces-verbaal zeiden ze, dat dat een week - of misschien wel twee - zou duren. De bezetting van het politie bureau was veel te laag en de agent die bij ons was geweest, zou waar schijnlijk dinsdag en met een beetje geluk maandag pas terugkomen. Ik vond dat toch wel vreemd, maar, zeiden de agenten, als ik me daar niet mee kon verenigen, moest ik maar een politieke partij oprichten die ervoor zou zorgen dat er meer politie kwam. Maandag 6 februari eerst maar eens voor mijn paspoort gebeld, want ik moest donderdag naar Londen. Naast de gewone kosten van 93 gul den moest ik nog ƒ46,50 boete beta len. Boete betalen omdat iemand anders mijn paspoort steelt! Voor twaalf uur moest ik het nieuwe pas poort bij het gemeentehuis ophalen, anders waren ze gesloten. Om twee uur kon ik naar het politie bureau omdat de agent die mijn zaak had behandeld, dan aanwezig was. Ik werd keurig behandeld en kreeg na anderhalf uur mijn proces-ver baal. In die tijd werd de agent vele keren gebeld, wat zeer hinderlijk was en veel tijd kostte, voor beide partijen. Daarna nog even langs de bank om de vermissing van mijn pasjes en PIN-codes te melden, want dat moest zwart op wit. Ik kreeg toen ook te horen, dat er 3 februari om 19.45 uur 1000 gulden was afge schreven van mijn bankrekening via mijn Europas. Daarna de inbraak aan de verzekering doorgegeven. Woensdag kreeg ik een brief van Eurocard Nederland of ik even schriftelijk de vermissing van alle pasjes op wilde geven. Vrijdag ont ving ik nog een brief of ik iemand van Eurocard wilde bellen en wel zo snel mogelijk. Inmiddels zijn er 8 brieven en 2 bankafschriften opge stuurd. Maandag 13 februari bel ik om 9.00 uur Eurocard en na 25 minuten krijg ik de bewuste persoon te pakken. Terloops vertelde hij, dat er via mijn creditcard 1795 gulden was afge schreven. Dit moest ik verder met de bank regelen, zodat tot op de dag van vandaag nog onduidelijk is, waarom ik die man moest bellen. Lang voor dit gesprek had ik immers alles geblokkeerd en schriftelijk gemeld. Voor de blokkade van mijn betaal kaarten op 3 februari om 23.45 uur was er bij de ABN-Amro in Bergen op Zoom afgeboekt: 300 gulden om 19.43 uur, 700 gulden om 19.44 uur, 300 gulden om 19.46 uur. Om 19.47 uur was een opname van 1000 gul den geweigerd, maar om 19.48 uur was 450 gulden met de creditcard afgeschreven. Hiermee is later van uit een telefooncel in Amsterdam Oost voor 14 gulden verbeid en later voor nog eens 10 gulden. Dit laatste op 4 februari 's morgens. Deze zaken wilde ik meedelen aan 'mijn agent'. Deze had echter nacht dienst. Men zou proberen hem te bereiken, al was dit niet de gewoon te. Aangezien ik niets hoorde, heb ik dinsdag 14 februari de politie maar weer eens gebeld, maar 'mijn agent' had een snipperdag. Woensdag was hij er en hij vertelde mij, dat ik maar eens contact moest opnemen met het zogenaamde WIP-team in Goes, dat zich bezighoudt met woninginbra ken. Ik nam contact op en ik kon toen natuurlijk het hele verhaal opnieuw vertellen en - geroutineerd als ik nu was - heb ik alles maar weer opgestuurd en doorgefaxt. Donderdag 23 februari gaat mijn vrouw naar de bank om geld op te halen. Daar wordt haar meegedeeld, dat er op 13 februari drie keer ƒ458,54 is afgeschreven met che ques in Duitsland. Op 14 februari nog eens dat bedrag en op 16 febru ari één keer ƒ458,54. Alles bij elkaar opgeteld wordt dat toch een heel bedrag, waar een normaal mens toch een poos voor moet werken. Maar verschillende instanties willen dat niet begrijpen. Telt u mee: 7 x 154,54 3210 gul den 1795 gulden bij de bank in Bergen op Zoom 4700 fototoestel len 1200 gulden fax, is bijna 11.000 gulden! Ik vind dit echt een heel bedrag en ik doe daar niet zo gemakkelijk over. Toch heb ik nog steeds geen enkel positief bericht gehoord. Niet van de politie, niet van de bank en al hele maal niet van de verzekering. Wat wordt een mens toch 'klantvriende lijk' geholpen. Over helpen gesproken: als men iets in het gemeentehuis moet doen, dan voor 12.00 uur. Wil men geholpen worden op een bank, dan voor 16.00 uur. Voor de politie moet je overdag naar het bureau en natuurlijk moet je op de dag ook thuis zijn voor de expert van de verzekering. Al deze mensen weten vaak niet precies wanneer ze beschikbaar zijn omdat ze het allemaal zo druk hebben. En mij heeft dit allemaal ook ontzettend veel tijd gekost en ik moet ook nog andere dingen doen. Naar mijn werk bijvoorbeeld! Er is door de politie professionele hulp geboden via het bureau Slacht offerhulp. Die mensen weten precies waar ik het over heb, maar ze kun nen me echter niet helpen, terwijl het voor mij juist om deze zaken gaat. En die perikelen komen nog eens naast de hoofdzaak: de inbraak. Het simpele rotgevoel dat er iemand bij je binnen is geweest. G. Meerman Groot Verréhof 17 Tholen Waarom in Tholen een PCOB opge richt moet worden, is mij niet geheel duidelijk. Het programma dat de PCOB voorstaat, wijkt niet af van dat van de Anbo. Wat is nu het nut om met een boekie in een eigen hoe- kie te zitten? Voor christenen die menen zich te moeten afzonderen, geef ik het advies Mattheus 5:13-16 te lezen. Onderhand zijn we toch wel volwassen geworden. Voor alle duidelijkheid: ik ben (nog) geen lid van de Anbo. J.H. van Huizen Kon. Julianastraat 111 Tholen. Wao-keuring. De FNV gaat in maart actie voeren tegen de herkeu ring van wao'ers. Er worden mani festaties gehouden met als motto 'wao-keuring is geen werk'. Dins dagavond 7 maart wordt er van drie tot vijf uur een bijeenkomst georga niseerd in de Prins van Oranje te Goes. Hier spreekt ondermeer Tweede-Kamerlid Karin Adelmund van de PvdA. THOLEN 3 mrt. Zeeuwse avond, Meulvliet 20.15 u. 7 mrt. jaarvergadering Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 15 mrt. avond NCVB over 'gokver slaving', Visnet 19.30 u. 17 mrt. bejaardensoos met bingo, Ten Anker 14 u. 21 mrt. Nelleke van Noordervliet leest voor uit eigen werk, Meulvliet 20.15 u. 21 mrt. bijeenkomst Anbo over vei ligheid voor ouderen, zaal Schut tershof 14u. 25 mrt. rommelmarkt Ten Anker 10- 16 u. 25 mrt. orgelconcert Bram Beek man, Ned.Herv.kerk 20 u. 26 mrt. viswedstrijd Strijenvissers, Oesterdam 11.30-14.30 u. OUD-VOSSEMEER 4 mrt. receptie 125 jaar Rederijkers kamer Eendracht, Vossenkuil 15 u. 18 mrt. cabaret 'Mag 't wat zachter' van Lenette van Dongen, Vossekuil 20.15 u. SINT-ANNALAND 3 mrt. uitvoering Accelerando 'Barock and Roll', Wellevaete 19.30 u. 8 mrt. jaarvergadering gymver. WIK, Wellevaete 19.30 u. 9 mrt. regiobijeenkomst platte landsvrouwen, Gouden Leeuw 20 u. 11 mrt. opvoering 'Wie wordt oma' bij plattelandsvrouwen, Wellevaete. SINT-MAARTENSDUK 7 mrt. cursus 'zieke thuis verzorgen' van kruiswerk, Centrum Thuiszorg 19.30-21.30 u. 9 mrt. sugarcraft bij plattelands vrouwen, Haestinge 19.45 u. 11 mrt. winterconcert Euterpe, Haestinge 20 u. 15 mrt. jaarvergadering peuterspeel zaal 't Hummeltje 19.30 u. SCHERPENISSE 4 mrt. bekerwedstrijd hengelsport vereniging De Zeebaars, Gorishoek 15.30-18.30 u. 18 mrt. bekerwedstrijd De Zeebaars, Gorishoek 14.30-17.30 u. 20 mrt. avond gezamenlijke afdelin gen plattelandsvrouwen over textiel, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 4 mrt. zangavond van Comt nu met Sangh uit St.Philipsland met solist Karei Bogerd, Ned. Herv. kerk 19.30 u. Treinmodelbeurs. De Zeeuwse treinmodel-ruilbeurs wordt dit jaar op zaterdag 11 maart van tien uur tot half vier gehouden in gemeen schapscentrum De Vroone te Kapel- Ie. Behalve modeltreinen en toebe horen, kan men op de beurs nu ook autootjes in de schaal 1 op 87 krij gen. BERGEN OP ZOOM t/m 11 maart fototentoonstelling 'Vastenavond vastgelegd, Markie zenhof. 4 mrt. ruilbeurs 'de Verzamelaar', café De Blauwe Hand 14-17 u. 5 mrt. recital Jeanette de Boer en Edward Witsenburg, Markiezenhof 12 u. 9 mrt. solotoneel Mieke van Oost veen, Gideons Bende 14 u. 10 mrt. cabaret 'Van Merwijk legt het nog één keer uit' van Jeroen van Merwijk, De Maagd 20.15 u. 11 mrt. theaterconcert van Hans Visser friends, De Maagd 20.15 u. 12 mrt. orgelconcert Reitze Smits, Gertrudiskerk 16 u. 18 mrt. Gertrudistocht (wandelen), start Paviljoen Rozenoord vanaf 7 u. 19 mrt. koffieconcert Landini Con sort, Markiezenhof 12 u. 25 mrt. uitvoering Smalstadsman- nenkoor en Toonkunstkoor Bergen op Zoom (voorheen COV), Gertru diskerk 20.30 u. 30 mrt. familie-dansvoorstelling "Porgy Bess' van Opus One, De Maagd 20.15 u. 31 mrt. cabaretprogramma van Her man Finkers, E)e Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++ ROXY 1: Dumb Dumber - do en vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., ma endi 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: The River Wild - do 18.45 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u., di en wo 20 u. Forrest Gump - do 21.30 u., vr 18.45 u., za 16 u., ma 20 u. De Leeu wenkoning - do t/m zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Pulp Fiction -do t/m zo 21 u., ma t/m wo 21.30 u. The Lion King - do t/m za 14 en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u„ wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Star Trek Generations - do t/m za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Disclosure do t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. De Leeuwenkoning - do t/m za en wo 14u., zo 14 en 16.15 u. Filmclub Cinema Paradiso: De Vrouw in het Zand - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De stichting Kom over en Help uit Nijkerk houdt in de week van 6 maart een huis-aan-huis-collecte in Tholen. De opbrengst is bestemd voor een voedseltransport naar de Oekraïne. De winter, met vaak extreem lage temperaturen, bedreigt daar met name bejaarden en gezin nen met jonge kinderen. De prijzen van voedsel in de Oekraïense win kels zijn te vergelijken met de Nederlandse en het gemiddelde maandloon ligt er tussen de vijftien en twintig dollar. Het duurt nog maanden voordat er een nieuwe oogst komt en voorraden van het vorige jaar worden onder erbarme lijke omstandigheden bewaard. Daardoor zijn ze van slechte kwali teit. Bedrijven en particulieren kun nen ook geld storten op giro 3535181 ten name van penning meester Koeh te Hendrik-Ido- Ambacht, onder vermelding van Tholen voor Oekraïne. belastingadviseurs accountancy Noordsingel 12, Bergen op Zoom I- begeleiding en advisering van ondernemingen |- opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen, stichtingen en verenigingen |- verzorging van aangiften Inkomstenbelasting (ook van particulieren). Wilt u nadere informatie neem dan vrijblijvend contact op met: Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7