THOLENDERWIJS ANTIEK CURIOSA VERZAMELBEURS 3-4-5 MAART Raad van State Bomen Mallandsedijk gerooid PFAFF ZEELANDHALLEN - GOES S2(> informatierubriek van de gemeente Tholen GEMEENTEBESTUUR BEGINT MET EEN SERIE KERNBEZOEKEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN WAT LIGT TER INZAGE? KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERPBESLUITEN SPREEKUUR B&W MIJDT DE PIEKEN BEKENDMAKING DAGEN WAAROP OVERSCHRIJDING GELUIDSNORM DOOR HORECA BEDRIJVEN MOGELIJK IS. WAAR ZIJN DE STEMBUREAUS? Geen geld voor consulent gehandicapten PFAFF SPECIAUST Raad bezorgd gevolgen wet asielzoekers Van den Donker als prins carnaval Donderdag 2 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 5 APRIL: KERNBEZOEKTE POORTVLIET WET MILIEUBEHEER WOENSDAG 8 MAART: VERKIEZINGEN LEDEN PROVINCIALE STATEN Tel. 01100-21020 AKTIEMODEL IDT-systeem Schorsing Prijzen omhoog Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Burgemeester en wethouders hebben besloten in 1995 en 1996 bezoeken aan de diverse woonkernen te brengen. Op woensdag 5 april a.s. wordt gestart met een kernbe- zoek aan Poortvliet en wel in het dorpshuis 't Ouwe Raed'uus" aan de Langestraat 16. Voor de rest van 1995 staan nog een 3-tal kernbezoeken op het programma, te weten op 7 juni aan Sint-Annaland, op 20 september aan Sint Philipsland/Anna Jacobapolder en op 8 november aan Sint-Maartensdijk. De overige vier woonkernen zullen in dit verband in de eerste helft van 1996 worden aangedaan. De data daarvoor zijn nog niet vastgesteld. De kernbezoeken beginnen telkens om 19.30 uur. Wat is een kernbezoek? Tijdens een kernbezoek komt het college van burgemeester en wethouders (en zoveel mogelijk raadsleden) naar een bepaalde woonkern (in dit geval Poortvliet) toe. De reden hiervan is dat het Thoolse gemeentebestuur graag zo goed mogelijk geïnformeerd wil zijn over de bij de bevolking levende wensen op de diverse gemeentelijke beleidsterreinen en daarover van gedachten wil wisselen. De kernbezoeken 1995/1996 beginnen telkens met de vertoning van de onlangs geactualiseerde videofilm "Uw vereniging, de gemeente Tholen". Deze voorlichtingsfilm geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de burger in dat grote geheel. Vervolgens is het de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen, organisaties, instellin gen, kerkgenootschappen en scholen maar ook individuele bur gers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer- Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van C.C. Andriesse, Weststraat 18 te Scherpenisse, ingediend op 20 februari 1995, voor het bou wen van een woning met garage op het perceel Weststraat 21 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van K. Bogaerts, Langestraat 10 te Poort vliet, ingediend op 20 februari 1995, voor het wijzigen van de voorgevel op het perceel Langestraat 10 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 17 februari 1995, voor het bou wen van vier woningen op een perceel aan de Burgemeet te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van H.l. van der Jagt, Weihoekseweg 6 te Poortvliet, ingediend op 20 februari 1995, voor het bouwen van een opslagruimte voor stro op het perceel Weihoekseweg 6 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van C.W. van Haaften, Prinses Margriet straat 6 te Stavenisse, ingediend op 23 februari 1995, voor het bouwen van een bedrijfswoning op een perceel aan de Piloot- weg te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van C.P. de Rijke, Kadijk 24 te Tholen, ingediend op 23 februari 1995, voor het uitbreiden van een woning en het bouwen van een garage/berging op het perceel Kadijk 24 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 2 maart 1995. kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. Het gemeentebestuur hoopt dat de Thoolse bevolking in ruime mate gebruik zal maken van de inspraakmogelijkheid die een kernbezoek biedt. Het is goed voor de lokale democratie ais het gemeentebestuur weet hoe de plaatselijke bevolking denkt over genomen besluiten, getroffen voorzieningen en nog uit te voe ren voornemens en plannen. Voorbereiding bestemmingsplannen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 maart 1995 voor een ieder ter secre tarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 27 februari 1995, waarbij wordt verklaard, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aar» Molenweg te Oud-Vossemeer voor het bouwen van een schuur/garage voor rekening van de heer H. Smit; b. een gebied aan de Korte Vest te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van een hobbyruimte/berging voor rekening van de heer J.M. Westerlaken; c. een gebied aan de Burgemeester Bouwensestraat te Scherpenisse voor het bouwen van een garage voor rekening van de heer C.E. Poot; d. een gebied aan de Spuistraat te Sint-Annaland voor het bouwen van een overkapping van een tankstation voor rekening Broermann Olie B.V.; e een gebied aan de Havenweg te Sint-Annaland voor het bouwen van een havenkantoor voor rekening van de Watersportvereniging Sint-Annaland,""' T f. een gebied aan de Cornelis Frankenstraat te Oud-Vosse- meer voor het realiseren van een speeltuin voor reke ning van de speeltuinvereniging "De Vossetuin". De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 2 maart 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 14 december 1994 en 5 janu ari 1995 ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. garage Dekker B.V., Spuistraat 40 te Sint-Annaland, voor het veranderen van het tankstation, gelegen aan de Spuistraat 40 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie K, nummers 1350, 1606 en 1654; 2. de heer C.J. Dusink, Nieuwlandseweg 2 te Sint-Annaland, voor het veranderen en het na verandering in werking hebben van camping "De Krabbenkreek", gelegen aan de Nieuwland seweg 2 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie F, nummer 445. De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 maart 1995 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerpbesluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 2 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 6 maart 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen en ing. J. van der Jagt. Het spreekuur van wethouder ing. J. Versluys komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Vastgesteld is dat er op een verkiezingsdag op de stembu reaus sprake is van een 2-tal "pieken", die liggen tussen 8.00 en 9.00 uur en 17.00 en 19.00 uur. Wij roepen de kiezers die in staat zijn om ook in de loop van de verkiezingsdag hun stem uit te brengen op, die piekuren te mijden. Het bevor dert een vlotte doorstroming van de kiezers op de stembu reaus. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat hij op basis van het bepaalde in artikel 4.1.2 van de Algemene plaatselijke veror dening heeft besloten de volgende dagen aan te wijzen als dagen, ten behoeve van de viering van collectieve festiviteiten, waarop de voorschriften 2.1 tot en met 2.6 uit bijlage I bij het Besluit horecabedrijven milieubeheer niet gelden: kern Tholen: kern Poortvliet: kern Scherpenisse: kern Sint Maartensdijk: kern Stavenisse: kern Sint Annaland: kern Oud Vossemeer: kern Sint Philipsland: 5 mei braderie (2 dagen); 5 mei zomermarkt 5 mei braderie 5 mei zomerfeesten/kermis braderie 5 mei braderie 5 mei braderie 5 mei carnaval (2 dagen) kermis (2 dagen) braderie 11 november 5 mei braderie. Het voorgaande houdt in dat de horecabedrijven op de aange wezen dagen niet gebonden zijn aan de geluidsnormen die vol gens het Besluit horecabedrijven milieubeheer gelden. Er mag dan ten opzichte van de normaal maximaal toegestane niveaus extra geluid geproduceerd worden. Hierbij dient overigens voor komen te worden dat excessieve hinder voor de omgeving ont staat. Daarnaast kan per horecabedrijf een aantal dagen worden aan gewezen ten behoeve van de viering van zogenaamde incidente le festiviteiten. Sint Maartensdijk, 2 maart 1995, De burgemeester van Tholen. L0I Tholen: Poortvliet: Scherpenisse: Sint-Maartensdijk: Stavenisse: Sint-Annaland: Oud-Vossemeer: Sint Philipsland: Verenigingsgebouw "De Wingerd", Nieuwepad 1 Zorgcentrum "Ten Anker", Prins Clauslaan 1 Verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente, Hoogaarsstraat 2 Dorpshuis 't Ouwe Raed'uus", Ach terstraat 26 Dorpshuis "Holland Huis", Laban Deurloostraat 28 J. v. Stolberg/Benjaminschool, Oos- terscheldestraat 3, Vml. kleuter school, Radda Barnenstraat 9 Dorpshuis "de Stove", Voorstraat 42 Bejaardentehuis "De Schutse", F. M. Boogaardweg 10 Gemeenschapscentrum "de Welle- vaete", Hoenderweg 33 Dorpshuis "de Vossenkuil", Raad huisstraat 1 Dorpshuis "De Wimpel, Eendracht- straat 52 Dorpshuis "Ons Dorpshuis", Lange- weg 7 Met veiling op zaterdag 4 maart in het beursrestaurant om 19.00 uur Gratis taxaties door deskundigen Toegang: f 10,-p.p. Kinderen 6-12 jr.: f 3,50 Info: Le Collectionneur, 01180-38595 Info: 01100-21020 De eerste bomen aan de Mallandsedijk zijn inmiddels gerooid. met Ingebouwd Dubbel Transport Zxtner teute iCBj Bergen op Zoom: Kortemeestraat 17 Breda: Lange Brugstraat 30 Eindhoven: Willemstraat21 Roosendaal: Nieuwe Markt 48 Advertentie I.M. VERVOLG VAN PAG. 1 De bezwaren per bedrijf zijn als volgt met de aanwijzing (s) wanneer een voorlopige voorziening/schor sing is gevraagd: 1. Varkenshouderij A. van de Wouw (Best) aan de Noormansweg te Poortvliet: H.M. Christiaanse, A. van de Wouw, C.P. de Rijke (s) en Budelpack co-packers (s). 2. Varkenshouderij M.A.J.M. Wel- vaarts (Boxtel) aan de Bitterhoekse- weg in Poortvliet: H.M. Christiaan se, M.A.J.M. Welvaarts, Budelpack (alleen s). 3. Varkenshouderij Schepers Hage b.v. i.o. (St. Annaland) aan de Bram Groenewegeweg te Poortvliet: H.M. Christiaanse en Schepers Hage (alleen s). 4. Varkenshouderij H. van Genug- ten (Best) aan de Bram Groenewe geweg te Poortvliet: H.M. Christi aanse, H. van Genugten, C.P. de Rij ke (alleen s) en Budelpack (alleen s). 5. Varkenshouderij A. Moggré (Sint Kruis) aan de Priestermeetweg te Poortvliet: H.M. Christiaanse, A. Moggré, M.J. Kooijman (s) en Budelpack (s). 6. Varkenshouderij G. Jonkers (Odi- liapeel) aan de Zwarteweg te Poort vliet: H.M. Christiaanse, G. Jonkers, Budelpack (s) en C.P. de Rijke (s). 7. Varkenshouderij J.M.J. Wouters (Sint Oedenrode) aan de Groene- of Hokseweg te Oud-Vossemeer: H.M. Christiaanse en M.A.M. Veraart (alleen s). De uitspraak van de Raad van State op het schorsingsverzoek kan nog wel 6 tot 7 maanden op zich laten wachten. De prijzen van biggen en varkens vlees zijn de afgelopen weken zeer sterk gestegen. Biggen waar in december nog circa 80 gulden voor betaald werd, deden in februari 115 tot 125 gulden per stuk. Varkens vlees is ruim zestig cent per kilo duurder geworden en kost circa ƒ3,13. Per slachtvarken krijgen de boeren zo'n 50 gulden meer. De snel gestegen biggenprijs benadert het niveau van half 1992, toen met 130 tot 140 gulden het hoogste niveau van de afgelopen jaren werd bereikt. De uitvoer naar Spanje en Duitsland draagt vooral bij aan het herstel van de prijzen. Tholen wordt steeds minder het land van hoge bomen. Overal worden bomen gerooid. Langs wegen (de Langeweg bij Scherpe nisse) en aan dijken waar de afwe zigheid het meest in het oog springt. Weliswaar worden op de kale stukken nieuw bomen geplant maar het zal nog jaren duren D66-raadslid J. van den Donker uit Tholen leek maandagavond te din gen naar de junctie van de eerste prins carnaval in het stadje. Hij vroeg zich af, waarom er niet meer rekening gehouden worden met car naval. Wanneer de protestantse ker ken op Tholen biddag en dankdag voor gewas en arbeid houden, belegt het gemeentebestuur toch ook geen vergaderingen. Door ten tijde van carnaval een raadsvergadering te houden, doen b. en w. geen recht voordat deze exemplaren kunnen wedijveren met de hoogte van de nu te rooien bomen. Zo zal de Mallandsedijk er over enkele weken heel kaal bij liggen. Firma I.M. van Poortvliet uit Oud-Vos- semeer rooit in opdracht van Staatsbosbeheer alle populieren op deze kronkelige dijk. De onge veer 200 bomen staan bijna over aan het rooms-katholieke bevol kingsdeel, aldus de D66'er.. Van den Donker verbaasde zich er met name over, dat het CDA geen rekening houdt met deze bloedgroep binnen de partij. Het was even stil na deze verrassen de opmerking in de Thoolse raads zaal. Burgemeester Van der Mun nik, zaterdagmiddag zelf nog in car- de gehele lengte van de dijk vier rijen dik, en dat is vrij uitzonder lijk voor de dijken. De Mallandsedijk volgt op de Vogelsangsedijk ten noordoosten van Oud-Vossemeer waar onge veer 100 populieren zijn gekapt. Volgens Staatsbosbeheer is kap pen nodig omdat veel bomen te oud worden; op sommige plaatsen navalssferen bij zijn burgers in Oud-Vossemeer, vond het een dui delijke vraag voor de collegetafel. Maar hij realiseerde zich direct, dat er verschillend over gedacht zou worden. Het inmiddels van de schrik bekomen CDA liet bij monde van fractievoorzitter W.C. van Kempen weten, dat het r.k.-raadslid mevr. Deurloo in de 23 jaar dat ze deel uit- vormen ze een gevaar voor het verkeer. Bij de nieuwe aanplant zitten ook weer populieren maar ook andere soorten. Dit wordt bewust gedaan om meer variatie in het landschap te scheppen. Behalve populieren, essen en iepen groeien er nu ook (met wis selend resultaat) walnoten en kas tanjebomen. maakte van het Thoolse gemeente bestuur geen enkele keer om carna- valsvrij had gevraagd. "Gezien de belangstelling op de publieke tribu ne blijkt dat ook geen probleem te zijn", vulde CDA-wethouder Vers luys aan. Van de 10 belangstellen den was meer dan de helft van chris ten-democratische huize, onder wie ook een vrouw van de r.k.-bloed- groep. Het enige r.k.-raadslid, de PvdA'er M.AJ. van der Linde, hoor de de discussie glimlachend aan. De gemeenteraad maakt zich zorgen over de financiële consequenties die de wet 'veilige derde landen' voor Tholen kan hebben. Het aantal onuitzetbare asielzoekers zou als gevolg van deze wet kunnen toene men en dat zou weer een extra beroep tot gevolg kunnen hebben op het geld dat beschikbaar is vcxft bij standsuitkeringen. Wethouder J. Versluys is daar niet zo bang voor. "De consequenties voor onze gemeente moeten niet overdreven worden", zei hij maandag in de gemeenteraad. De discussie werd gevoed door een brief van het landelijk bureau vluch telingenwerk met het verzoek om bij de Eerste Kamer aan te dringen op het niet aannemen van de wet. VVD'er E. Frigge-Hogesteeger wil de dat wel, maar kreeg van E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA) te horen dat dit mosterd na de maaltijd zou zijn: "De Eerste Kamer heeft de wet al aangenomen." W.C. van Kempen (CDA) en M. Dijke (SGP) zeiden Tholen verhoogt de bijdrage aan de Zeeuwse stichting gehandicaptenbe leid niet. Er was gevraagd om 21,1 cent per inwoner extra om een con sulent voor de Oosterschelderegio te kunnen aanstellen. Die zou werk groepen gehandicaptenbeleid moe ten gaan ondersteunen. Het gemeen tebestuur vond echter dat er geen behoefte aan zo'n werkgroep is op Tholen, omdat hier al een afdeling van de Anib bestaat en gesubsi dieerd wordt. In de gemeenteraad waren SGP, CDA en RPF/GPV het daar maandag mee eens, zodat een voorstel van de PvdA om tóch extra geld te geven, met 10 tegen 9 stem men werd verworpen. Een maand geleden staakten de stemmen, omdat SGP-raadslid M.J. Klippel toen ontbrak. P. van Belzen (RPF/GPV) zag de meerwaarde van een werkgroep en een consulent niet in. "Tot op heden hebben de gehandicapten in onze gemeente voor praktisch 100% medewerking gekregen." Hij vond het fout om de WVG-gelden hier voor te gebruiken: "Die moet je aan de doelgroep ten goede laten komen. En dat is mijns inziens iets anders dan ze gebruiken voor de overhead kosten van een stichting die advi seert." PvdA'er I.C. Moerland zei wél dege lijk een meerwaarde te zien en ook J. van den Donker (D66) dacht er zo over. "Het is een goede zaak en een aanvulling op het werk van de Anib", vond mevrouw M.H. Schot- de Hoog (AOV). Mevrouw E. Frig ge-Hogesteeger (VVD) steunde het PvdA-amendement eveneens, maar al met al was er één stem te weinig om dat te honoreren. Een subsidie-aanvraag van de Vak- bondsschool te Bergen op Zoom - namens de FNV-afdeling Tholen - voor de deelname van twee inwo ners aan een cursus kreeg in de raad alleen de steun van de PvdA. dat het niet gebruikelijk is dat de gemeente reageert op de landelijke politiek. "Die lijn willen we vast houden. Ik denk dat de Vereniging van Nederlandse gemeenten het geëigende kanaal is", aldus Van Kempen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5