}f10, Niet om vrolijk van te worden VISSER Plaatselijk nieuws Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 maart 1995 Tholen iSUB b V. 10 GULDEN VIS-PAKKET Andere aanbiedingen: Eben-Haëzer wil school plein veranderen Minder subsidie Vest Klaverjassen Bromfiets gedemonteerd Soos meer met Anbo Excursie Budelpack Telefoonkabel Jeugd centraal bij Vogel vreugd Beroepen en bedankt Oud- Vossemeer Dijk Van Haaftenpolder Geslaagd Tanden poetsen Biljarten Feestprogramma oranje comité Aanhanger gestolen AVB viert carnaval Sint- Annaland Aanrijding Hoenderweg SGP tegen havenkantoor Maar 1 ouderling Dropping Smash Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse J-A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Beroepen Oliebollenactie succes Ronnie Keur op dreef Bus tegen auto Onderzoek zelfstandige jachthaven Sint- Maartensdijk Winterconcert Euterpe J. Bijl voorzitter Bidon Van Gorsel leidt klaver jassen Voorzitter en secretaris middenstandsvereniging gestopt Poortvliet Aanrijding Hogeweg Biljarten Sint- Philipsland Aanpassen slootkanten Predikbeurten EHBO-examen Plattelandsvrouwen en muziek Riool Steintjeskreek Welkomstbord Nieuw- Vossemeer Burgerlijke stand ^.hooloe vióhandel 3- Schot Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-2540 introduceert het Deze week als volgt samengesteld: 1 GROTE EMMER ZURE HARING 100 GRAM CRABSALADE 1 GESTOOMDE MAKREEL Let op: deze pakketaanbieding is geldig vanaf vandaag t/m woensdag 8 maart. PRIMA ZEEUWSE MOSSELEN per kg. 4,-, 3 kg. voor10,00 SCHOLFILET per Va kg7,50 KABELJAUWFILET per kg. v.a10,00 Advertentie I.M. De basisschool op gereformeerde grondslag Eben Haëzer wil haar schoolplein grondig gaan aanpak ken. Het moet vrolijker en speelser worden. Het huidige plein zal daar voor helemaal opnieuw bestraat worden. Erworden lijnen aange bracht voor diverse balspelen en ook worden er twee basketbalpalen geplaatst. Dichter bij het schoolge bouw komt een 'turnhoek' met een duikelrek, ringstel en een brug. Daarnaast wordt er een studieles zithoek gemaakt. Wellicht komt er ook nog een tafeltennistafel bij. Om al deze plannen te kunnen verwe zenlijken, is een commissie samen gesteld die de (sponsor)acties en de ontwikkeling gaat voorbereiden. Bedrijven zullen ook worden bena derd om geld te geven of een speel toestel te sponsoren. Daarvoor wordt een informatieboekje samen-, gesteld dat op zijn beurt weer beko stigd moet worden door de adver tenties die erin staan. De provincie betaalt minder subsi die voor de herinrichting van de Vest dan eerst was toegezegd. Het waterschap krijgt 220.000 gulden, een verlaging met 34.950 gulden. Dat komt omdat de kosten van het project lager zijn uitgevallen dan was gedacht: 440.000 in plaats van 509.000 gulden. De helft van dat bedrag wordt als subsidie bijgedra gen. Wim v.d. Berge boekte donderdag in de I9e competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen een nipte overwinning. Hij won met 4888 punten, veertig meer dan de nummer twee. De beste vijf spelers waren: 1 Wim v.d. Berge 4888 p; 2 Peter Luten 4848 p; 3 Kees Leijdekkers 4829 p; 4 Cor Prince 4797 p; 5 Adrie van As 4796 p. Vrouwengeschiedenis Vijftig dames bezochten de leden vergadering van de NCVB. Na de opening ging mevr. Heerrlskerk voor in gebed. Hierop volgden de schriftlezing en meditatie. Mevr. A. Kuijper-Nap uit Maasland vertelde wat over 'vrouwengeschiedenissen'; over de lange weg die het vrouwen gekost heeft om gelijk behandeld te worden. De aanwezigen konden ook nog vragen stellen over het onder werp. Voorzitster mevr. M. van der Munnik-van Willigenburg sloot de avond af. Op de voormalige oesterputten werd vrijdag een paarse Honda MB5 gevonden. Van deze bromfiets waren een aantal onderdelen gehaald. Dat bleek toen de eigenaar dinsdag aangifte van de diefstal kwam doen. De bromfiets stond donderdag nog'op de parkeerplaats bij het Cromvliet. De politie ver zoekt eventuele getuigen die don derdag of vrijdag iemand met de brommer hebben gezien, contact op te nemen met het politiebureau. De bejaardensoos hield vrijdag haar jaarvergadering. Mevr. M. van der Munnik-van Willigenburg opende de bijeenkomst. Er werd besloten wat meer met de Anbo te gaan samenwerken. Tot slot werden er oud-Hollandse spelletjes gedaan en er werd gesjoeld. Voor ieder spel waren er drie prijsjes. De plattelandsvrouwen hielden een excursie naar het Poortvlietse bedrijf Budelpack. Irma Bruggert ontving de 23 dames. De meesten waren zich er niet van bewust hoe veel er komt kijken bij het kiezen van een verpakking. De consument bepaalt dat op de eerste plaats. Er zijn ook milieu-eisen, maar als het koopgedrag niet verandert, zal de producent zich moeten aanpassen, wil hij zijn produkt blijven verko pen. PTT Telecom gaat een telefoonka bel aanleggen in de Oud-Vosse- meersedijk naar het industrieterrein Welgelegen. Daarvoor heeft het bedrijf toestemming gekregen van de provincie. Vogelvereniging Vogelvreugd hield vrijdag in Meulvliet haar ledenver gadering. Behalve een terugblik op het afgelopen jaar, werd ook het programma voor dit jaar bekeken. 1995 zal in het teken van de jeugd staan. Daarom wordt er op zaterdag 18 maart speciaal een middag voor de jeugd gehouden. Er is dan een keurmeester aanwezig die een diale zing geeft over verzorging, huisves ting en voeding van de vogels. Hij geeft dan ook antwoord op vragen die gesteld kunnen worden. Later in het jaar moet er nog een middag georganiseerd worden over onder werpen die de jongeren zelf aan mogen dragen. De secretaris van Vogel vreugd meldde op de jaarver gadering dat er negen leden bij gekomen waren. Daarvan zijn er drie jeugdleden. Bij de bestuursver kiezing waren A. Bazen en A.P. Goedegebuure periodiek aftredend en werden weer herkozen. M. Gil- jam trad tussentijds af en was niet herkiesbaar evenals M. Jansen die periodiek aftredend was. In hun plaats werden J.M. van Zetten en M.C. Goedegebuure gekozen. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep ont vangen van de gemeente te Middel- harnis. Ds. J. van Dijk van de Hervormde Gemeente heeft bedankt voor de beroepen van de gemeenten uit Veen en Hollandscheveld. De buitendijk van de Van Haaften polder langs het Rammegors, dus tussen de Krabbenkreekweg en de Hollaereweg, zal in beheer en onderhoud aan het waterschap wor den toegewezen. De provincie heeft dat het schap laten weten. De dijk was in het begrenzingenplan niet als zodanig aangemerkt, maar rijkswa terstaat Zeeland heeft de provincie gevraagd deze alsnog bij het water schap onder te brengen. Dat gebeurt in het kader van de ruilverkaveling. Oud-inwoner Marie-Louise Ver hees, tegenwoordig woonachtig in Nijmegen, krijgt volgende week haar bul. Ze studeerde gezondheids wetenschappen aan de rijksuniversi teit Limburg te Maastricht. Haar afstudeerrichting was verplegings wetenschap. De kindern van groep 1 en 2 van de Die Heenetrechtschool sloten onlangs het project 'tanden poetsen' af. De afgelopen weken werkten ze regelmatig met dit thema. Als afslui ting kwam mevr. Poelman van de GGD te Goes naar de school. Zij legde de nadruk op het verzorgen van het gebit en hoe dat moet gebeu ren. Allerlei materialen passeerden de revue. Van gewone tandenbor stels tot de echte tandartsenboor en mondspiegeltjes. De kinderen kre gen ook les in tanden poetsen. Als tastbare herinnering aan de thema- lessen kregen ze allemaal een tan denborstel, een tube tandpasta en een bekertje. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: L. van Wezel-N. Rooijak- kers 8,75-10; J. Hommel-D. van Driel 10-8,85; J. Etienne-B. den Hollander 10-10; M. Hendrikse-J. Etienne 10-7,14; D. den Hollander- J. Burgers 10-7,84; H. Hommel-J. Geuze 6,77-10. M. Hendrikse speel de de kortste partij van 18 beurten. D. den Hollander haalde de hoogste serie van 12 caramboles en het beste moyenne van 2,83. Het oranjecomite heeft het feestpro gramma voor koninginnedag (29 april) en de viering van 50 jaar bevrijding op 5 mei vastgesteld. Koninginnedag begint om half negen met het ophalen van de kinde ren op de scholen door muziekver eniging OVM. Om negen uur volgt dan de aubade bij de Vossenkuil. Een half uur later zijn er op het sportpark activiteiten voor de jeugd. Óm half twee wordt de fancy-fair van peuterspeelzaal De Pluus gehouden en is er stoeptekenen op de Ring en een zeskamp tussen bewoners van diverse straten. Om twee uur houden de Anbo en de Zonnebloem een bingo in de Vos senkuil en de dag wordt besloten met een lampionoptocht om half negen. Voor 5 mei staat vanaf één uur een 'beach-volleybaltoernooi' gepland op het sportveld. Op het plein aan de Raadhuisstraat staat er dan een springkussen in de vorm van een autobus en een opblaasbare klim wand met een luchtkussen eronder. Om half vier trekken veertig oude legervoertuigen van 'Keep them rol ling' het dorp binnen, 's Avonds om zeven uur begint in de Nederlandse Hervormde kerk het bevrijdingscon cert. Daaraan werken mee: muziek vereniging OVM, het kinderkoor Hadas'sa, jeugdkoor Polyhymnia, jeugdkoor en koor van de Rooms Katholieke kerk, de drie basisscho len, de Christelijk Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Rooms Katholieke Kerk en de Her vormde Gemeente. Ter bestrijding van de kosten zal een 'zakjesactie' gehouden worden. Een twee-assige aanhangwagen van het bedrijf TESC werd maandag nacht gestolen. De tandemasser stond op een erf aan de John F. Ken- nedystraat. Op de wagen stond een opbouw met een grijs dekzeil (dezelfde kleur als de aanhangwa gen), waarop met blauwe letters 'TESC-Oud-Vossemeer'. De waarde van de aanhanger is ongeveer 5000 gulden. Dertien leden van de algemene vrouwenbond vierden met elkaar carnaval. Ondanks de wat lage opkomst, hadden de dames veel ple zier. Evenals vorige jaren luisterde carnavalsband De Lamsoren de avond weer op met muziek. Om half negen begon het programma met verloting en tegen elf uur zou de finale zijn, maar de vrouwen lieten het hier niet bij en gingen hossend en drinkend nog tot één uur door. Twee van de leden zagen bij binnen komst al blauw. Dat kwam niet door de alcohol, maar omdat ze verkleed waren als smurfen. Ze mochten uit eindelijk nog even aan de kuiten van de tromboneblazer van De Lams oren voelen om te zien of ze echt waren; en dat waren ze. Op de kruising van de Hoenderweg met de Langtweg reden donderdag morgen omstreeks tien over half elf twee auto's op elkaar. Een 62-jarige automobilist uit Oud-Vossemeer reed over de Langeweg uit de rich ting van Poortvliet. Bij de kruising met de Hoenderweg verleende hij geen voorrang aan een van rechts komende 24-jarige automobiliste. Het gevolg was lichte blikschade. De SGP wil niet meewerken aan de bouw van een havenkantoor op het clubgebouw van de watersportver eniging. "In het verleden hebben we om principiële redenen tegen de jachthaven gestemd en ook steeds tegen de verdere ontwikkelingen", legde K.A. Heijboer maandagavond uit in de gemeenteraad. PvdA'er M.A.J. van der Linde had aanvanke lijk ook zijn bedenkingen omdat er een gerechtelijke procedure loopt, aangespannen door zes horeca ondernemers. Maar die hebben vol gens de burgemeester niets tegen een havenkantoor. "Ze hebben pro blemen met het gebruik van het clubgebouw." De PvdA'er kon daar op met het bouwplan instemmen, evenals de andere fracties. Alleen dhr. P.J. Ketting heeft zijn benoeming tot ouderling van de Hervormde Gemeente aangenomen. Diaken E. Goedegebuure heeft hier voor bedankt, zodat er een vacature blijft bestaan. Er waren vrijdagavond zestig deel nemers aan de dropping van tafel tennisvereniging Smash '76. Ver deeld over zes groepen werden ze, met een vrachtwagen van een con structiebedrijf naar verschillende plaatsen op Tholen gebracht. Elke groep kreeg een ei mee en dat moest weer heel ingeleverd worden naast minimaal één kilo zand. Onderweg kon men punten verdienen door het volbrengen van diverse opdrachten. Eén van de groepen presteerde het om met een bruin ei weg te gaan en een wit exemplaar in te leveren. Bij donderdag, vrijdag en zaterdag 2, 3 en 4 maart MALSE BIEFSTUK 250 gram7,00 KIPFILET 500 gram6,95 SHOARMA bij aankoop van 500 gram 4 SH0ARMA-BR00DJES GRATIS LEVERKAAS 100 gram1,15 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 KIP-KERRY SALADE 100 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 6, 7 en 8 maart GEHAKT GRATIS KRUIDEN 1 kg10,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 VET SPEK 1 kg6,50 SPEKJES 200 gram1,25 Advertentie I.M, terugkomst in de loods van de gebr. Gunter was er voor alle deelnemers een kop erwtensoep en stokbrood. Zaterdag doet Smash mee aan de West-Brabantse kampioenschap pen. Twaalf junioren en drie senio ren vertrekken om acht uur bij de Wellevaete. Die dag wordt er in de sportzaal niet getafeltennist. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. M. Mondria uit Waardenburg. De oliebollenactie die WHS hield om de clubkas wat te spekken, is voorspoedig verlopen. De A- en C- junioren waren binnen twee uren door hun voorraad heen. In totaal werden zo'n 3500 oliebollen ver kocht. Bij biljartvereniging de Hoop speel de L. Menheere niet zijn beste partij tegen P. Quist. Hij verloor dan ook met 4,2-10. M. Elenbaas en K. Smits hielden elkaar in evenwicht, maar na een lange partij won Elenbaas met 10-8,33. Hij verloor echter zijn tweede wedstrijd van H. Keur met 8,67-10. W. van Oudenaarde delfde opnieuw het onderspit, deze keer tegen E. van Poortvliet. Het werd 7,36-10. A. van Poortvliet speelde een goede partij tegen J. Keur. Van Poortvliet won met een ruim ver schil: 10-5,15. Daarmee speelde hij de kortste partij van 24 beurten. G. Rijnberg speelde minder goed tegen T. van Poortvliet. Hij verloor dan ook met 6,22-10. T. van Poortvliet haalde de hoogste serie van 11 ca ramboles en ook het beste gemiddel de van 2,1. Bij de junioren is Ronnie Keur momenteel goed op dreef. Hij won zijn eerste partij gemakkelijk van Sjaak van Vossen met 10-5,21. Zijn tweede wedstrijd tegen Dennis Vroegop won hij echter maar nipt met 10-9,33. De tweede partij van Van Vossen was ook niet best en hij verloor dan ook ruim met 4,78-10 van Jeroen van Bezouwen. Arne van Vossen moest er even inkomen tegen Jeroen Fase, en verloor uitein delijk met 9,23-10. Fase won ook zijn tweede partij van Jeroen Moer land met 10-6,47. Moerland boekte tegen Wilko Elenbaas ook verlies met 8,82-10. Elenbaas versloeg ten slotte Jeroen van Bezouwen met 10- 8,67. Ronnie Keur speelde de kort ste partij van 18 beurten en haalde ook de hoogste serie van 7 carambo les en het beste gemiddelde van 1,5. Een bus van de BBA reed vrijdag middag op het Van der Lek de Clerqplein tegen een auto. Autobus 514 reed omstreeks kwart over drie achteruit bij de bushalte op het plein. Daarbij raakte de chauffeur met de achterkant de geparkeerde auto van een 72-jarige man uit Sint- Maartensdijk. De wagen liep hierbij zware schade op aan het linker voor spatbord en het voorportier. De autobus had krassen op de rechter zijkant. De chauffeur bemerkte de aanrijding niet en reed door. Omdat er oranje en gele lak op de personen auto was achtergebleven, vroeg de politie aan de BBA om de bussen na te kijken. Eén van de chauffeurs ont dekte toen de verse krassen op zijn bus. Burgemeester en wethouders heb ben besloten een onderzoek te doen naar de mogelijkheid om de jachtha ven te verzelfstandigen. Wethouder J. van der Jagt zei dat maandag avond in de gemeenteraad op vragen van M.A.J. van der Linde (PvdA) en J. de Jager (CDA). Gesprekken zijn er op dit moment nog niet gevoerd. De extra 176.000 gulden voor het uitbreiden van de jachthaven - de vier jaar geleden gevraagde 190.000 gulden blijkt niet toereikend te zijn - werd door een meerderheid van de gemeenteraad beschikbaar gesteld. Slechts de SGP stemde tegen. "Om principiële en praktische redenen", legde M.J. Klippel uit. P. van Belzen (RPF/GPV) ging mokkend akkoord. Hij betichtte het gemeentebestuur ervan, een 'salami-tactiek' toe te pas sen. De haven krijgt er 15 vaste lig plaatsen bij en 20 passantenplaat sen. Muziekvereniging Euterpe houdt zaterdagavond 11 maart in Haestin- ge haar jaarlijkse winterconcert. De uitvoering begint om acht uur en als gast zal de slagwerkgroep Ons Genoegen uit Kapelle optreden. Euterpe brengt een vernieuwd pro gramma ten gehore onder leiding van dirigent Peter de Rooij. Ook de slagwerkers van Euterpe zullen zich presenteren. De band Full-time ver zorgt dansmuziek. Wielertoerclub de Bidon heeft een nieuwe voorzitter. Op de jaarverga dering namen de twaalf aanwezige leden donderdag afscheid van Arie Bijl die zich wegens andere werk zaamheden niet herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd Johan Bijl geko zen. Bestuurslid Adrie v.d. Ree was ook aftredend en werd met algeme ne stemmen herkozen. In de kascon trolecommissie nam Annemiek Slootweg de plaats in van de aftre dende Henry Potappel. Het fietssei- zoen van de Bidon begint op zon dagmorgen 19 maart om half tien. Op zaterdag 8 april staat er een ken- nismakingstocht op de agenda. Deze rit van zo'n 50 kilometer, is mede bestemd voor mensen die kennis willen maken met het toerfietsen en die erover denken zich bij een ver eniging aan te sluiten. Verder wor den er twee dagtochten van zo'n 150 kilometer en een aantal tijdritten gehouden. In samenwerking met het comité Smalstad wordt er ook weer een fietsmeerdaagse georganiseerd. J. van Gorsel leidt het algemeen klassement bij klaverjasvereniging de Pendelaars met 67.562 punten. Op ruim 2000 punten volgt P. Bazen. Van Gorsel won vrijdag ook de inhaalwedstrijd met 6078 punten. Dat was ruim 1250 punten meer dan de nummer twee. De uitslag van de inhaalwedstrijd: 1 J. van Gorsel 6078 p; 2 J. Guiljam 4811 p; 3 R. Waasdorp 4791 p; 4 A. Arts 4472 p; 5 P. Bazen 4425 p; 6 A. Koetsier 4415 p; 7 L. Kampman en H. Chris- tiaan 4414 p; 9 J. van Splunter 4362 p; 10 M. Kwaak 4354 p; 11 J. van der Werf 4317 p; 12 M. Bronmans 4206 p. De periodiek aftredende voorzitter P. Potter en secretaris P. Maas van de middenstandsvereniging Smal stad zijn gestopt. Op de jaarvergade ring stelden ze zich niet meer her kiesbaar. In de vacatures werd alleen dhr. P. Snepvangers van bloemwinkel Assorti gekozen. Andere kandidaten waren er niet. Vice-voorzitter mevr. Jansen bedankte beide bestuursleden met een geschenkbon en een bloemetje voor de dames. In de eerstvolgende bestuursvergadering zullen mevr. Jansen en de heren Van Leeuwen, Van Koeveringe, F. Lindhout en Snepvangers de functies verdelen. Het ledental bleef met 34 stabiel omdat in plaats van de vertrokken Verburgh electronica de eveneens in de Kaaistraat gevestigde antiekzaak Epoque van C. Koops lid werd. Met moederdag, in september en in november zijn er weer acties gepland, evenals op 30 december rond de rommelpot. De braderie is 5 augustus gepland. Gesproken werd nog over de uitbreiding van de mini- markt op vrijdagmiddag tot een ech te weekmarkt om meer koopkracht in de smalstad te houden. Na over leg met de middenstandsfederatie en de gemeente zal hiervoor eerst een haalbaarheidsonderzoek worden gehouden. Een 29-jarige bromfietser uit Ber gen op Zoom raakte licht gewond bij een aanrijding op de Hogeweg. Een 22-jarige automobiliste uit Bergen op Zoom verleende de bromfietser geen voorrang. De man werd met kneuzingen naar ziekenhuis Lie- vensberg in zijn woonplaats gebracht. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: R. Lisseveld-L. Bijl 10- 4,32; G. Tol-J.K. Elenbaas 4,14-10; G. de Jonge-A. Burgers 7,79-10; K. Nagelkerke-W. Bijl 5,53-10; L. Bijl-J. Niemantsverdriet 10-8,4. R. Lisseveld speelde de kortste partij van 15 beurten, J. Niemants verdriet haalde met 9 caramboles de hoogste serie en W. Bijl schreef met 3,1 het beste gemiddelde op zijn naam. Maandag 6 maart hoopt de zen ding weer oud papier op te halen vanaf 6 uur. Advertentie I.M. Het waterschap koopt 2.35.00 hecta re grond aan langs zo'n 16 kilometer smalle kavelsloten. De prijs, 40.000 gulden per hectare, riep donderdag met name bij hoofdingeland P.C.A. Versluijs vragen op. Maar dijkgraaf I.C. Hage zei dat het schap de taluds van de sloten minder steil wil maken en daarvoor de stroken nodig heeft. Dat is het geld waard, omdat in de toekomst de slootkanten minder vaak zullen inzakken en dat spaart reparaties uit. Bekeken wordt nog, Zondag 5 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. dhr. Van Westen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. mevr. De Rooij, Wemeldin- ge. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, Den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 2/3 19.30 u. ds. Hogchem. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Jong, Rotterdam. 19 u. ds. Bijl, Rhoon. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Jong. GEREF. KERK 10 u. dhr. J. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 14.30 u. ds. De Jong, Dinteloord. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9/3 19.30 u. ds. Beens, Scherpe- nissc. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Harkema, Onst- wedde. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Kareis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. di 7/3 19.30 u. ds. v.d. Sleen, GBS. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 15 u. ds. Koorneef, Hoogerheide. of het aankoopbedrag verwerkt kan worden in de verkavelingsrente. Dertien cursisten hebben donderdag het EHBO-examen afgelegd. Ze slaagden allemaal. De gediplomeer den zijn: Wil de Wit uit Nieuw-Vos- semeer en Elles de Jager, Marjan Versluijs, Mariët Kempeneers, Gijs Wendels, Liesbeth Hage, Karina van Herk, Christina Prosman, Mien Wagemaker, Thérèse Huijers, Ursu la v.d. Berg, Kees Verwijs en Patri cia Hogenboom. De plattelandsvrouwen hielden don derdag een avond met als thema 'de geschiedenis van de muziek'. Mevr. S. Bout-Sakko vertelde hierover en liet horen hoe muziek met de geschiedenis mee is gegaan. Van de tijd van de Batavieren met het geluid van primitieve trommels tot aan de muziek van de 20e eeuw met syn thesizers. Het laatste stuk was overi gens een bewerking van een lied uit de 15e eeuw. Mevr. Bout liet opna men horen van J.S. Bach, L. van Beethoven, maar ook van Tom Par ker en Gershwin. Geen van de dames had ooit gehoord van de com ponist Charpentier die leefde van 1634 tot 1707. Een muziekstuk van hem was echter wel bekend en wordt nu gebruikt als 'volkslied' van de EG. Muziek is niet meer weg te denken. Zo is er bijvoorbeeld kerk muziek, rouwmuziek en carnavals muziek. Presidente mevr. C.M. van Nieuwenhuijzen bedankte mevr. Bout met bloemen en een cadeautje. Ze stelde op de avond ook het nieu we bestuurslid mevr. M. Wester- beek-Canninga en het nieuwe lid mevr. R. Verwijs-Everaers voor. De gemeente begint binnenkort met de aanleg van riolering in het bestemmingsplan Steintjeskreek te Anna Jacobapolder. Eigenlijk moet er een gescheiden verbeterde riole ring worden aangelegd, maar de provincie maakte een uitzondering omdat het om een kleinschalig bestemmingsplan gaat. Eigenlijk wordt er alleen maar een stuk riool doorgetrokken. Langs de Rijksweg, bij de afslag naar de Philipsdam, gaat de gemeen te een welkomstbord wegzetten zoals die al op drie andere plaatsen op Tholen staan. Voor de plaatsing van het bord met de tekst Tholen, je kunt er niet omheen' was een ont heffing nodig omdat het aan een provinciale weg komt te staan. Voor de derde keer carnaval in Oud-Vossemeer. Een optocht met méér kwaliteit dan vorig jaar. Maar juist toen die werd opgesteld open den de sluizen van de hemel zich en viel de regen met bakken uit de lucht in Hróót Pesóót. Dit luusje weet zich door een paraplu enigszins beschut, maar het wordt er niet vrolijker van. Het nest met eieren heeft te maken met het motto van dit jaar: me bin deur 'n uul uugebroeid. Een impressie van het carnavalsfeest, in dialect, vindt u elders in deze krant. Geboorten: Gijs zv C.M.M. van 't Westeinde en A.M.C. Boemaars, Maria V.M. dv R.S. van der Perk en M.A. Kuipers, Mitchell J.M. zv J.P.M. Knuit en C.A.M. Kools, Romy dv M.L. Booij en M.C.A. Mathijssen, Ashwin zv J.A. Smits en S.H.J. Smits, Fransisca dv A.P.C.M. Hamers en G.M. Bosters. Overlijdens: Comelis van Gurp (76), A.A.P. Lodiers (37), L.P.J. van Schilt (50), C.C. van 't Hof (88). Huwelijksaangiften: Hendrikus W.C. Schreurs (29) met Elisabeth C.J.M. van der Horst (32), Johannes M.C. van Geel (26) met Nicole M.C.J. Graauwmans (22), Cornelis W. van den Beemd (23) met Corne lia A.H. van Wezel (24), Marcel Chr. Snoeijers (28) met Adriana J. de Krom (23), Marcel B. van Schup- pen (26) met Reanne A.P. Rommers (24). Huwelijken: Leonardus van der Weegen (24) met Adriana D. van Beers (21), Cornelis W. van den Beemd (23) met Cornelia A.H. van Wezel (24). Zaterdag 4 en zondag 5 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schoenmakers, Steenber gen tel. 01670-64942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Öoster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR, Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 maart, donderdag 2 4.07 - 16.27 vrijdag 3 4.42- 17.07 zaterdag 4 5.17 - 17.42 zondag 5 5.52- 18.17 maandag 6 6.27 - 18.47 dinsdag 7 6.57- 19.12 woensdag 8 7.27 - 19.47 donderdag 9 8.02 - 20.27 vrijdag 10 8.57-21.22 do 9/3 11.13 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2