Versterking voor damclub Eendracht Reehen dêêr Hröót Pesööt nie Sport leunt achterover Bistro in Strijenham komt er niet Hage niet in eindstrijd om damtitel WIK naar gymnastrade in Berlijn Koersballen voor ouderen Commissie sport krijgt nieuw leven Emergo 2 maakt verlies eerste goed LET OP:! r Voorronden turnwedstrijd verenigingen S. Reinerman kampioen met pony Billy Van den Donker pleit voor opstellen leefmilieuverordening Tennisclub in Vossemeer wil alsnog licht Donderdag 2 maart 1995 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 17 Om landelijke niveau te handhaven De Thoolse damvereniging De Eendracht heeft voor het nieuwe seizoen drie spelers aangetrokken. Met deze ver sterking hoopt men stand te kunnen houden in de lande lijke tweede klas, waarin het eerste team na het behalen van het Zeeuwse kampioenschap mag uitkomen. Denksport Training Toby Hage Waetervlööien Elluf heboajen Schoole Voorzitter Moerland van Thoolse sportcommissie: In het gemeentehuis vindt morgenavond de uitreiking plaats van de sportprijs 1994. Voor de eretitel zijn de triatleten Marjanne v.d. Velde uit Tholen en Jochem Kuzee uit Sint-Annaland en de damster Daniëlla de Vos uit Tholen genomineerd. Slechts één prijs wordt er uitgereikt. Volgens de Thoolse sportcommissie en het college van b. en w. komt geen enkele vereniging in aanmerking voor de prijs sportteam van het jaar. Noch is er een jeugdig talent dat de aanmoedigingsprijs verdient. Desinteresse Paraplu Sponsoring Gymnastiek Schadeclaim Gaten Sociaal-cultureel Damclub de Eendracht werd op haar sloffen ongeslagen kampioen in de Zeeuwse klasse. Bij voorgaande kampioenschappen werd besloten om geen gebruik te maken van de promotie. Enkele jaren geleden nam de Thoolse damvereniging de stap naar het landelijke niveau wél en werden er twee Russische gastspe- lers aangetrokken. Nu gaat men het avontuur opnieuw aan, maar de ver sterking is binnen de landsgrenzen gezocht. "Wij hebben niet alleen naar kwaliteit gekeken, maar spelers gezocht die naast een acceptabel niveau ook goed binnen ons team passen", vertelt André Kousemaker. Piet Nieuwenhuizen is de bekendste aanwinst. Hij speelde tot aan zijn verhuizing naar Middelburg bij de Thoolse vereniging, waar hij meer dere malen het clubkampioenschap veroverde. Nieuwenhuijzen heeft toegezegd om elf competitiewed strijden voor De Eendracht te spe len. Een ander nieuw gezicht bij De Eendracht wordt Ferry Berkholst uit De Thoolse dammer Toby Hage heeft zich niet geplaatst voor de eindstrijd van het Nederlands kam pioenschap. In de halve finale bleef hij steken op een gedeelde derde plaats. Dat is wel genoeg om vol gend jaar weer aan de halve finales mee te mogen doen. Vóór de laatste ronde stond Hage nog op een gedeelde tweede plek, samen met Tjeerd Harmsma en Kees Thijssen. Ze stonden een punt achter op de koploper Arjan van Leeuwen. Hage moest het in de laat ste partij opnemen tegen zijn naaste concurrent Harmsma uit Utrecht. Al vrij snel hielden de spelers het op remise. Ook Van Leeuwen eindigde zijn partij met gelijkspel. Dus kwam het erop aan of Johnny de Leeuw uit Goes Kees Thijssen een nederlaag kon bezorgen. Dat lukte echter niet en Hage eindigde daardoor samen met Harmsma op de derde plaats. Goesenaar De Leeuw werd gedeeld zesde. Bergen op Zoom. Daarnaast komt Dinteloorder Hans Bomgaars zeer waarschijnlijk de Thoolse gelederen versterken. Hij speelt momenteel in Oudenbosch. Ook streeft het bestuur er naar om de eigen jeugd door te laten stro men. Rombout Kousemaker, de juniorenkampioen van Zeeland, zal volgend seizoen deel gaan uitmaken van het hoofdteam. Christian Bink horst wordt eveneens gezien als een mogelijke aanvulling voor het seni orenteam. "Een uitgebalanceerd team, dat zich zou moeten kunnen handhaven in de landelijke tweede klas", meent André Kousemaker. "Diverse spe lers zijn meer ervaren geworden. Ook is Toby Hage voor de vereni ging belangrijk. Hij draagt veel ken nis aan ons over. In het nieuwe sei zoen zal hij bij onze club ook trai ning geven aan de senioren. Wij hebben hem daarnaast gepolst om ons te komen versterken, maar het zou voor Toby een degradatie zijn als hij bij ons kwam spelen. Voor zijn eigen ontwikkeling is het beter dat hij op het hoogste niveau speelt. Zijn hart gaat duidelijk uit naar De Eendracht. Wanneer De Eendracht kandidaat zou blijken te zijn voor een hoge klassering, dan heeft Toby Hage toegezegd om te overwegen voor ons te gaan spelen", vertelt Kousemaker. In tegenstelling tot enkele andere teams geeft damclub De Eendracht geen vergoedingen aan de spelers. "Op vrijwillige basis streven wij naar handhaving in de landelijke klas. Dat zou voor Tholen mooi zijn", aldus de Thoolse dammer. 1§fe5lS|p8*i D'r was vee volluk op de bêên om d'optocht in Hróöt Pesööt te bekieken. Mee pèrrepluus iewe ze d'r eihe nog 'n bitje dróóg. Jinne vlóöie greep z'n kans in köllektêêrde impersant ma vast vö de kèrremus. De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'EEUWEN voor het erk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax. 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Tijdelijke Ingang vla Sportshop J&C Advertentie I.M. De vlooien in luusjes d'r eihe nie deur de reehen laete wêêr'ouwe, zaeterdag in Hröót Pesööt. Om élluf menuuten vd jinne stienge ze in grööte getaele Achter Durp, om te zien oe a prins Kedööze op 't balkon van de Vossekuil de sleutel van 't durp kreeg van de burrehemêêster. Vö jinne dag was de prins de baes in Hröót Pesööt. De burrehemêêster a s'n praetje, net as flejaere, op riem gezet. Ie zei atte prins vör 'n reuzestemming móst zurrege. In dat binne reedelukke grènzen, omdat 'r nèt zovee zinnen bin as ménsen. Ie noemden d'on- afankelek'eid van Hröót Pesööt ver- hankelijk, ma de illusie zou 'n hoed hevoel heeve. De prins kreeg 't advies om nie vd Sinterkloas te spee- le, om a te hemêênte ma weinug geld eit. At ma hezèllug is, is t'r in Hröót Pesóöt niks mis, zei te burrehemêê ster. De sleutel die a prins Kedööze kreeg, zet de deure open vó plezier in pret. In de ren los, eindegde d'n burrehemêêster. Kedööze zelluf iew 't ma kort, mee 't óóg op de reehen. Netuurluk praeten ie dialect, want dci's de tael van 't carneval. Ie was gröós alter wi zovee vlööien gekdmme waere vd d'n optocht: ze stienge van slachter Graauwmans tot bekan 't Vierwin- destraetje. Voorzitter 'Ommel van carnevals- club De Vlööietrappers was in z'n nopjes: "D'r doen mêêr waehus mee as flejaere, Onder de Meule wè mee drieë. In de kwaliteit is oak vee bee- ter", zei t'n. De prinsewaehun was oak vee mooier. Die was beslist deur 'n uul uugebroeid. Dat leste was ommes 't motto van dit jaer. Eêl wat dêêlneemers an d'op tocht adden d'r op inhespeeld. Mar oak de plaeselukke aktualiteit wier nie geschuwd. De plannen vo 'n speeltuin, de saemenvoeging mee Flupland in de komst van duuzertde vèrrekes bevoorbeeld. In de stroa- mende reehen trok d'n optocht deur de straeten, op meziek van de Lamsöören in Oemommenoe. Trug bie de Vossekuil waere de dêêlneemers veranderd in waeter vlööien in waeterluusjes; ze droop- en. Sommehe hienge d'r eihe jist tuus verschööne, andere daeje dat nae de priesuutreiking. De 37 dêêl neemers waere over drie catege- rieën verdêêld. Bie d'inkeliengen zonder 'ulp won Willy Luckger, de tweede pries was vd Suzanne Lück- ger in d'n dèrden vö Wesley den Ouden. Inge in Gert-Jan Duune waere de beste bie de groepen zonder 'ulp, tweedes wiere Mark in Leonie Mosch, in derdes Mariska Schot in Jolanda van Gorsel (Hozzele). De categerie mit 'ulp was hewonne deur de Dammekes, de tweede pries hieng nae de Kleine Bouwers in d'n dèrden nae Björn Franke(n). Onhevêêr 'ondurtneehuttug kinders waere ansluutend in de Vossekuil om 't vlööiecirrecus mee te maeken. In dat was vrêêd hezèllug. d'Ouwere Pesöötenaeren, de stramme vlööien, liete d'r eihe oak nie onbetuugd. Saeves was 't in de kefees zoodoende lekker druk. D'r waere oak fêêstvierders uut oare plèkken as Toole, Schèrrepenisse, Sutalland in Nieuw-Vosmir. De dweilbends in prins Kedööze mee z'n hevolg waere netuurluk presènt. De gröóste boer las zelfs d'elluf heboaje nog voor. Om élluf menuut en over jinne snachs was 't heda- en mee te pret. Op 't tot stasse mispit omhedööpte perkêêrtreintje an de Rieng zaete oalle vlööien op d'r knieën toen a te rooze hevèlt wier. Hröót Pesóöt was wêê heweun Vosmêêr. Vriedagsaeves was t'r iets nieuws heprebêêrd deur de carnevalsclub: priesdanse in de kefees. D'r waere luudieke priezen as 'n röökwoste in 'n zak snoep. Danspaeren die d'r eihe slecht gedroehe, of vee fouten maekten, kreehe van pliesie Witte 'n geele of rööie kaerte. In kefee d'Oop won Rien Goudzwaard (Houswa- ert), in 'Of van 'Olland bouwploeg 't Polderkoaitje (twee persóönen, onhèrkènbaer vermomd as Reagan in Bush). Was nie suuperdruk, mar êêl hezèllug", vertél Piet Potap- pel van de Vlööietrappers. Vriedag gieng d'n prins mee s'n hevolg oak nae de Antoonius- schoole. De Lamsöören waere d'r bie om meziek te maeken zoda de vlööien konne hosse. De hroepen jin tot vier vermaekten d'r eihe bie de stoeledans. In vö de vlööien van groep vuuf tot acht was t'r 'n wed strijd mee te prins in z'n hevolg; de vlööien wonne. As pries deelde prins Kedööze kittiks uut. De winnaers van groep jin tot vier waere Niek de Winter in Marina Arakeljan. In de verkleepries is hewonne deur Julien Plompe(n) (groep I in 2), Paco 'Ommel (groep 3 tlm 5) in Debbie Timmermans (groep 7 in 8). De prestaties van de Thoolse sport- teams waren in 1994 dermate mager, dat de verkiezing van een sportploeg van het jaar een devalu atie van de gemeentelijke ereprijs zou betekenen. Dat er evenmin een aanmoedigings prijs wordt uitgereikt, is merkwaar dig. De sportcommissie gaat bij voorbeeld voorbij aan de prestatie die de 13-jarige Remco Geuze leverde. De Oud-Vossemeerder werd vorig jaar nationaal kampioen kustvissen. Door 't Scharretje, waar bij de jeugdige hengelaar is aange sloten, werd hij echter niet aange meld. "Het is helaas misgegaan met het aanmeldingsformulier", vertelt bestuurslid mevrouw G. Rijnberg. "We waren te laat voor de aanmel ding. Er was ook bijzonder weinig tijd tussen ontvangst van de formu lieren en de sluitingsdatum." Toch vindt 't Scharretje het vreemd dat haar lid niet in aanmerking komt voor de aanmoedigingsprijs (waar voor aanmelding overigens niet mogelijk is - red.). Bij de gemeente waren ze immers op de hoogte van de geleverde pres tatie. Na het behalen van de nationa le titel nam het bestuur van de vis club telefonisch contact op met de sportambtenaar van de gemeente, waarna er een verlate felicitatie kwam. Voorzitter Th.W. Moerland van de sportcommissie wil het niet toeken nen van de aanmoedigingsprijs niet toelichten. "Alles is goed overwo gen en het standpunt van de meer derheid van de commissie is overge nomen door het college van b. en w. Individueel zijn er goede sportpres taties geleverd. Voor deze prijs moest dan ook een keus gemaakt worden om tot drie nominaties te komen. Vanuit de Thoolse sportver enigingen waren er weinig aanmel dingen. Ik betreur dat zeer. Men doet zelf veel te weinig." De sport leunt achterover, vindt Moerland. "Ook bij de bezuinigings ronde 1994 was het verbazend hoe weinig reacties er kwamen op de voorstellen. Sportend Tholen lijkt niet te weten dat er een sportcom missie is. Je bespeurt bij de vereni gingen een maatschappelijke desin teresse", aldus Moerland. Voor de uitreiking van de sportprijzen heeft iedere sportvereniging weer een uit nodiging ontvangen. De ervaring van vorig jaar leert dat slechts wei nigen een afvaardiging naar de bij eenkomst sturen. Moerland noemt het zinvol dat er een sportcommissie is, maar vindt niet dat deze optimaal functioneert. "Wij willen graag een paraplu boven de sport zijn. Niet een politiek lichaam. Daar zijn politieke partijen voor. Een sportcommissie is een burgerlijk lichaam. De praktijk is helaas vaak anders. Wij hoeven geen advies te geven over het wel of niet aanleggen van een sportveld, maar over de plek van de accommo datie kan de commissie wél mee denken. Een extra speelveld bij Tho- lense Boys is nodig, en snel. De keu ze van de plaats waar het veld moet komen, daar zou de sportcommissie in gekend moeten worden. Daar kun je een wezenlijke inbreng in hebben. Dergelijke zaken worden in een te laat stadium binnen de commissie besproken. Dan kun je nog wel dis cussiëren, maar heeft het weinig nut", aldus de voorzitter van de sportcommissie. Een commissie die officieel overi gens niet meer bestaat. De gemeente waarin ze functioneerde is er immers niet meer, bovendien zijn alle commissieleden reglementair tegelijk met de oude gemeenteraad opgestapt. De nieuwe raad heeft nog geen nieuwe commissie benoemd. Tóch zei wethouder P. van Schetsen maandag in de gemeenteraad dat hij onlangs met de sportcommissie heeft vergaderd. "De oude commis sie werkt de uitreiking van de sport prijzen af', vertelde de wethouder desgevraagd. Door de bezuinigingen wordt de toegekende sportprijs voor de twee de keer in een besloten bijeenkomst uitgereikt. De jaren daarvoor was er een groots sportgala met veel amu sement. Vorig jaar opperde Moer land het idee, om door middel van sponsoring de uitreiking van de prij zen weer tijdens een sportgala te laten plaatsvinden. "Dat is echter geen taak voor de sportcommissie. Wil je dit bereiken, dan zou er bij voorbeeld een stichting gevormd moeten worden." Vrijdagavond zullen de genomi neerden nog in een kleine kring in spanning moeten afwachten wie wordt uitgeroepen tot sportvrouw of -man van het jaar 1994. Met twee nationale titels maakt de 14-jarige triatlete Marjanne van de Velde gro te kans op de ereprijs. De andere twee genomineerden mogen zich eveneens nationaal kampioen noe men. Jochem Kuzee werd Neder lands kampioen triathlon in zijn leeftijdsklasse, terwijl Daniëlla de Vos schitterde met de nationale sneldamtitel bij de dames. De inwoners van Strijenham zijn lachende derde geworden. De politieke strijd rondom het toestaan van een bistro is in hun voordeel beslist: het eethuis komt er niet. Principiële bezwaren én de vrees voor ver storing van de rust in het buurtschap deden een meerderheid van de gemeenteraad besluiten om niet mee te werken aan wijziging van het bestemmingsplan. Zaterdag 4 maart uur Thol.Boys-Oostkapelle(Koedam) 14.30 Bevelanders-WHS(vdPol) 14.30 Noad-GPC(Dalebout) 14.30 WIK-Smerdiek(Hoheker) 14.30 Nivo Sparta 2-TTiol.Boys 2 (v Assen) 12.00 Tricht 2-WHS 2(Blom) 14.30 WHS 3-Kapelle 2(dFijter) 14.30 Stavenisse-Vrederust(Staring) 15.30 Thol.Boys 3-VVC 2 14.30 VHC 2-Noad 2 14.00 ZPR 2-Smerdiek 3 13.00 Kogelvangers 3-WHS 4(Dursun) 14.00 Vrederust 3-SPS 3(Bastiaansen) 15.00 Zondag 5 maart uur NSV-Vosmeer(Asselman) 14.30 Steenbergen 3-Vosmeer 2(Halter) 12.30 Bergen 4-Vosmeer 4(vDorrestein) 12.30 Steenbergen 7-Vosmeer 5 10.00 Gymvereniging Spido uit Oud-Vosse- meer organiseert zaterdag in sportzaal de Wellevaete te Sint-Annaland de eerste voorronde voor de verenigingswedstrij den van het rayon noord van de KNGB- Zeeland. Tot dit rayon behoren Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duive- land. Op 22 april volgt de tweede wed strijd. De beste twee ploegen gaan door naar de provinciale finale in Vlissingen op 20 mei. Er zijn drie categorieën waar in de teams kunnen uitkomen: gemakke lijke oefenstof (categorie F), moeilijke oefenstof (E) of zware oefenstof (D). In de gemakkelijkste klasse zijn er ploegen- wedstrijden, terwijl bij de overige cate gorieën individuele wedstrijden worden gehouden. Ruim driehonderd turners geven zaterdag acte de présence in Sint- Annaland. Deelnemende verenigingen zijn: Olympia en TVT uit Tholen, Spido uit Oud-Vossemeer, WIK uit Sint-Anna land, SHF uit Scherpenisse, Excelsior uit Poortvliet, Deltasport uit Zierikzee en Duiveland uit Oosterland. De meisjes hebben vier onderdelen: mat, brug, balk en sprong. De jongens komen uit op zes onderdelen: mat, brug, rek, ringen, sprong en voltige. Gymvereniging WIK uit Sint-Anna land doet ook dit jaar weer mee aan de gymnastrade. Het evenement wordt deze keer in Berlijn gehouden en WIK gaat er met 21 deelnemers naartoe. Daarvoor moet veel geoe fend worden, ondermeer in Eindho ven en Nieuwegein. Deze centrale trainingen worden samen met diver se verenigingen uit het hele land gehouden. De toestellen die speciaal voor de gymnastrada worden aange schaft, zullen na afloop voor de helft van de prijs worden verkocht aan de verenigingen. WIK heeft daar wel oren naar, maar heeft er niet genoeg geld voor. Daarom is de vereniging een actie begonnen om donateurs te werven en vrijwillige bijdragen te vragen. Uitslag van de wedstrijd in Oud-Vosse- meer: Mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Free 30 p; mevr. Timmermans en W. Lindhout 30 p; mevr. Donken en mevr. Klippel 18 p; mevr. Verschoor en mevr. L. van Poortvliet 16 p; mevr. C. Lind hout en mevr. Van Dijke-de Wilde 14 p. Tholen: H. Bal en A. Verkamman 19 p; mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 16 p; mevr. F. Schellinger en J. Geuze 14 p; mevr. R. Vroegop en A. Leemreijze 13 p; mevr. A. Bal en mevr. S. Hoven 13 p; mevr. M. Schot en D. Schellinger 9 p; mevr. R. Burrows en P. Schot 8 p; mevr. C. Praat en J. Vroegop 6 p. Sint-Maartensdijk: mevr. C. van Mier lo en mevr. M. Bijl 38 p; mevr. L. Ver schoor en L. Kloet 23 p; mevr. M. Dane en W. Bijl 23 p; C. v.d. Klooster indivi dueel 22 p; mevr. S. Wolse en C. van Haaften 19 p; mevr. C. Free en mevr. A. Goode 15 p. Amazone Susan Reinerman is met haar pony Billy Zeeuws kampioen in de dres- suurklasse M geworden. Ze kwam samen met Mariska Vermaas uit in de Zeeuwse kampioenschappen te Bruinisse. Susan Reinerman reed op Billy een eerste proef die van de twee juryleden 103 en 104 punten kreeg. Een tweede proef leverde 108 en 109 punten op. Met een eindre sultaat van 424 punten haalde ze de eer ste plaats. Daardoor werd ze ook afge vaardigd naar de Nederlandse kampioen schappen in Ermelo. Daaraan zal de combinatie echter geen deelnemen, want Billy krijgt binnenkort een veulen. Mariska Vermaas kwam met Radetha uit in de dressuur klasse M voor paarden. De combinatie behaalde 213 punten en een tiende plaats. In een andere wedstrijd te Bruinisse haalden Susan Reinerman en Billy 101 punten in de klasse Ml. Carola van der Slikke haalde hier met haar paard Goofy 113 punten in de klasse B. PvdA-fractieleider I.C. Moerland probeerde nog even, maar hij kreeg D66'er J. van den Donker niet op andere gedachten. De democraat lan ceerde maandag in de gemeenteraad het idee van een leefmilieuveror dening. Maar vóór een bistro bij Strijenham stemmen kon hij niet, omdat een dergelijke verordening er nu niet is, maakte Van den Donker Moerland duidelijk. Laatstgenoemde had overigens een dissident in de eigen fractie, want ook M.AJ. van der Linde was tegen. Met 10 tegen 9 stemmen weigerde de raad zodoende planologische medewerking te verlenen voor de bouw van een eethuisje aan de waterkant ten zuiden van Poortvliet. Doordat CDA'er W.C. van Kempen een maand geleden afwezig was, staakten toen de stemmen over deze kwestie. Maandag steunden CDA, VVD en 4 PvdA'ers het voorstel van het college. Dat was gewijzigd in een meerder- heidsvoorstel, want in tegenstelling tot vorige maand bevond zich SGP- wethouder J. van der Jagt inmiddels in het kamp van de tegenstanders. Samen met de rest van zijn fractie, RPF/GPV, AOV, D66 en PvdA'er Van der Linde. De drie confessionele partijen licht ten maandag hun standpunt niet opnieuw toe. Mevrouw M.H. Schot- de Hoog (AOV) zei dat ze tegen bleef, vooral omdat de bewoners van Strijenham bezwaar hebben tegen de komst van de bistro. "De rust en stilte daar willen we respec teren." Ook voor Van der Linde wogen de bedenkingen van de bewoners zwaar. "Zij hebben zich in Strijen ham gevestigd vanwege het bestaan de leefklimaat." Als postbode M.J. Franken uit Ossendrecht zijn plan in één van de woonkernen op Tholen zou willen realiseren, zou Van der Linde daar geen enkel probleem mee hebben, zei hij. "Praat eens met hem over een alternatieve plaats." Mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vroeg het college of dat eraan had gedacht dat Franken wei eens een schadeclaim zou kunnen indienen. "Bij hem zijn immers ver wachtingen gewekt en hij heeft kos ten gemaakt." Ook bij Moerland leefde die vraag. Maar de burgemeester zei, niet te weten op welke gronden een claim gehonoreerd zou moeten worden. "Maar het is zijn recht om een claim in te dienen. Mocht dat gevolgen hebben, dan zal de gemeente die moeten dragen." Van den Donker vond het vervelend dat hij tegen de bistro moest stem men. "Maar ik voel me ertoe gedwongen omdat u niet kunt garan deren dat er niet binnen de kortste keren een gezellig cafeetje van komt." Behoud van de kwaliteit van de leefomgeving voor de bewoners noemde de democraat een essentieel punt. Om dat te regelen én in de toe komst soortgelijke aanvragen wél te kunnen steunen, lanceerde de D66'er het idee van een leefmilieu verordening. Hij somde een groot aantal zaken op die daarin volgens hem geregeld kunnen worden. "Ontwikkel een beleid op dit terrein en voorkom onnodige procedures", riep hij het college op. De burgemeester zei, dat zo'n veror dening niet aan de orde was. Hij noemde het een aantrekkelijke gedachte, maar zei niet te weten of daarin alles zomaar geregeld kan worden. En er zijn al veel verorde ningen, aldus Van der Munnik. "Je kunt er de gaten mee vullen in bestaande wetten", hield Van den Donker vol. "Ik vind niet dat er leemten zijn. U bent vrij om de bistro toe te laten", reageerde de bur gemeester. Maar de stemming mondde, zoals verwacht, uit in een nipte meerderheid voor de tegen standers. De meerderheid van het college van b. en w. wil toch weer een commis sie sport. Bij het aantreden van de nieuwe Thoolse gemeenteraad werd de invulling van die commissie even overgeslagen, maar na een interne discussie willen b. en w. de sport commissie nieuw leven inblazen. Alleen voor SGP-wethouder J. van der Jagt hoeven de adviezen van de sportwereld niet. In de commissie openbare werken, financiën of wel zijn kunnen sportvoorstellen ook behandeld worden en daar kunnen belanghebbenden altijd gebruik maken van het spreekrecht. In de eerstvolgende raadsvergadering valt de beslissing of de commissie sport doorgaat. Zo ja, dan moeten er nieu we leden benoemd worden. Ook een meerderheid van b. en w. wil daarentegen de commissie soci aal-cultureel werk niet opnieuw instellen. Evenals in de commissie sport zaten hierin zogenaamde bur gerleden: niet-raadsleden. PvdA- wethouder P. van Schetsen hecht eraan die commissie te handhaven. De eerstverantwoordelijke wethou der, J. Versluys (CDA), wijst op de discussie in de commissie zelf, waar een duidelijke meerderheid voor opheffing was. Men vond de onder werpen moeilijk te behappen, ter wijl men ook doublures zag met de commissie welzijn. En belangheb benden kunnen daar van het spreek recht gebruik maken. Zitten er in de commissie sport afgevaardigden van federaties van sportverenigingen, in de commissie sociaal-cultureel werk kon men ook op individuele titel lid worden. De Oud-Vossemeerse tennisclub TOV wil alsnog een lichtinstallatie met een gemeentegarantie voor de geldlening. Dat bleek maandag- avopd in de Thoolse gemeenteraad bij een discussie tussen wethouder Van Schetsen en mevr. Frigge. In een eerdere raadsvergadering waren zij al in botsing gekomen over de tennisclub, die volgens het VVD- raadslid liever een lichtinstallatie wil dan een sproeiinstallatie. Wet houder Van Schetsen had daarover donderdag bestuurders van TOV nogmaals gesproken en nogmaals duidelijk gemaakt, dat een basis voorziening als een sproeiinstallatie niet omgeruild kan worden voor lichtmasten. "Ik verbaasde me ero ver, dat TOV daar zo gauw over heen stapt. Met de commissie sport is het besproken en bij de Neder landse Sport Federatie is nader advies gevraagd en daar kregen we te horen, dat juist in Oud-Vossemeer een sproei-installatie nodig is. Eege- dima Tholen heeft destijds wel een lichtinstallatie van de gemeente gekregen omdat er daar, gezien het ledenbestand, ruimte was voor een vijfde baan. Aanleg daarvan zou het capaciteitsprobleem echter niet heb ben opgelost. Daarom zijn er toen lichtmasten gekomen." Mevr. Frigge noemde het antwoord van de wethouder 'niet helemaal volledig.' "U hebt met de tennisclub ook over voorfinanciering van de lichtinstallatie gesproken", aldus het VVD-raadslid. "Dat is niet juist", stelde Van Schetsen. "Ik heb alleen gezegd, dat de gemeente garant kan staan voor een eventuele geldle ning." Dansen ouderen. De Zeeuwse sportraad organiseert vandaag samen met de gemeente Borsele, in het kader van de sportweek Borsele, voor de tweede keer het senioren dansfestijn. Van half twee tot half vijf dansen ruim 500 leden van meer bewegen voor ouderen in De Stenge te Heinkenszand. Het tweede team van korfbalvereniging Emergo maakte het verlies van Emergo 1 goed. Ook twee van de drie jeugdteams haalden winst binnen. De eerste ploeg trad aan tegen Luctor 3 en verloor met 9-13. Jasper van der Lin den nam vier doelpunten voor zijn reke ning, Jan Duine twee en Dicky van der Linden, Jessica de Rijke en Ad Farla scoorden elk eenmaal. Emergo 2 won de uitwedstrijd tegen Scheldevogels 6 met 5-9. Kees Klomps wierp de bal vier keer in de korf. Karen Verduit, Ingrid Klomps en Anneke Beth lehem scoorden ieder twee punten en Gerrie Anthonisse maakte de negen vol. DSO C verloor thuis dik van Emergo B met 2-6. Nico Bogers, Marianne Rom- bouts en Kristian van Heemskerk scoor den ieder twee keer voor de Thoolse ploeg. Nieuwkomer Jaco van Dis speelde veelbelovend. Emergo C boekte ook winst tegen Schel devogels C. Drie doelpunten van Kevin Meijer, twee van Ruben Steketee en één van Jaco van Heemskerk en Mike Scho- kaert brachten Emergo een 3-7 overwin ning. Koploper Scheldevogels E klopte Emer go E met 5-0. Programma 4 maart: Emergo-Good Luck 2 13.50 u.; Good Luck 5-Emergo 2; Kieviten B-Emergo B; Terheijden C2- Emergo C; Emergo F-DSO F 13 u. Alle thuiswedstrijden worden in sporthal Meulvliet te Tholen gespeeld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17