THOLENDERWIJS Vogelbuurt tweede fase Muye informatierubriek van de gemeente Tholen MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN ZEEUWSE AVOND KANDIDATENLIJST OP GELUIDSCASETTE WAT LIGT TER INZAGE? KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUIT NIEUWE GEMEENTEGIDS IS UIT!! SPREEKUUR B&W Donderdag 23 februari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT 5 Vrijdag 3 maart Aanvang 20.15 uur Gemeenschapscentrum "Meulvliet" Tholen FILMS THOOLSE SAMENSPRAAK CONCORDIA TEN BEHOEVE VAN VISUEEL GEHANDICAPTEN: WET MIUEUBEHEER Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200/Telefax: 01666-3553 w\ Iedere werkgever wordt eraan herinnerd: dat hij, volgens artikel J 10 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiezer die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt zijn stem uit te brengen, voor zover dit niet kan geschieden buiten de vastgestelde arbeidstijd en mits de kiezer daarvoor niet meer dan twee uur verhinderd is zijn arbeid te verrichten; dat, volgens artikel Y 9 van de Kieswet, overtreding van bovenstaand voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Sint-Maartensdijk, 23 februari 1995 De burgemeester van Tholen. Op maandag 27 februari a.s. komt de gemeenteraad van Tholen om 19.30 uur voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis van Tholen te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen, waarvan een aantal reeds eerder in deze rubriek nader zijn toe gelicht: - Voorstellen tot kredietvotering voor: verlenen bijdrage van 25.000,-- aan het Nationaal Ram penfonds; extra krediet van 5.679,-- ten behoeve van personeelsuit breiding van het secretariaat van het Samenwerkingsver band Oosterschelderegio; aanvullend krediet voor het aansluiten op de gemeentelijke riolering van de woningen Sluiswegeling 2 en 4 te Scherpe- nisse en Poppenoordweg 1 te Sint-Maartensdijk. - Voorstel tot benoeming van burgemeester H.A. van der Munnik als gemeentelijk vertegenwoordiger in het be stuurlijk overleg Krammer-Volkerak; Voor de afsluiting van het Krammer-Volkerak is een bestuurlijk overleg Krammer-Volkerak in het leven geroepen, dat tot pri maire taak had het totstandbrengen van een beleidsplan voor dit gebied. Na afronding van deze primaire taak is het overleg in stand gebleven. Naast de periodieke evaluatie van het beleidsplan wordt in het bestuurlijk overleg coördinatie bewerkstelligd in het beleid van de diverse overheidsinstellingen ten aanzien van de inrichting en het beheer van dit gebied. De raad van de voormalige gemeente Sint Philipsland heeft bij besluit van 1 mei 1990 de burgemeester aangewezen als gemeentelijke vertegenwoordiger in dit overleg. Aanwijzing van een gemeentelijke vertegenwoordiger namens de gemeente Tholen heeft nog niet plaatsgevonden. In het bestuurlijk overleg komt het beheer van het gebied in al zijn facetten aan de orde. Genoemd kunnen worden: natuur ontwikkeling, landbouw (zoetwatervoorziening), openluchtre creatie, scheepvaart en waterbeheer. Een en ander heeft raak vlakken met onderdelen uit de portefeuilles van de verschillen de leden van het college van burgemeester en wethouders. Als gemeenschappelijk kader waarbinnen de verschillende facetten van het beleid bijeen gebracht worden kan de ruimte lijke ordening genoemd worden. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad dan ook voor de portefeuille houder ruimtelijke ordening, in casu burgemeester Van der Munnik, aan te wijzen als gemeentelijke vertegenwoordiger in het genoemde overleg. - Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid om een extra subsidie voor het aantrekken van een regioconsulent; - Voorstel tot afwijzing van de namens het bestuur van de FNV-afdeling Tholen door de Vakbondsschool te Bergen op Zoom ingediende aanvraag om subsidie voor een cursus in het kader van het vormings- en ontwikke lingswerk; ,Kr -i <--U- An-tp> - Voorstellen tot het verlenen van subsidie 2.000,-) aan de stichting Centrum voor Ontwikkelingssamen werking en 0,17 per inwoner) aan het Anti-Discrimi natiebureau Zeeland; - Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de kerk voogdij van de Hervormde Gemeente te Oud-Vosse- meer om toekenning van een bijdrage in de onder houdskosten van het kerkgebouw voor 1994; Enige tijd geleden heeft de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te Oud-Vossemeer een verzoek ingediend tot toe kenning van een bijdrage in ,de onderhoudskosten van het kerkgebouw aan de Ring 10 te Oud-Vossemeer. Op 28 maart 1994 heeft de raad van de voormalige gemeente Tholen een identiek verzoek voor de N.H.-kerk te Tholen afge wezen in verband met het feit dat er geen gemeentelijke onderhoudsregeling van kracht is. In verband daarmee wordt de raad voorgesteld ook het onder- werpelijke verzoek af te wijzen. - Voorstel tot: a. intrekking van de op 31 januari 1994 door de raad van de voormalige gemeente Tholen vastgestelde Verordening houdende voorwaarden en bepalingen waaronder de gemeente bijdragen zal verlenen voor verbetering van gebouwen in het belang van de hand having van historische stads-, dorps- of landschaps beelden; b. het beschikbaarstellen van het benodigde krediet van 1.665.000,— voor het geactualiseerde restaura tieplan voor de gemeentelijke toren te Tholen over eenkomstig het voorgestelde dekkingsplan. Bij de behandeling van dit voorstel in de raadsvergadering van 30 januari j.l. staakten de stemmen, zodat dit agendapunt thans opnieuw aan de orde komt. - Bouwen van een Bistro nabij Strijenham met toepas sing van artikel 19/19a van de Wet op de ruimtelijke ordening; Ook bij de behandeling van dit agendapunt op 30 januari j.l. staakten de stemmen over het voorstel van het college. Een voorstel dat inhield medewerking te verlenen aan het verzoek van de heer M.J. Franken te Ossendrecht om vrijstelling te ver lenen ex artikel 19/19a van de wet op de Ruimtelijke Ordening voor het bouwen van een bistro nabij Strijenham (Onder de Zeedijk) te Poortvliet. Het nemen van een besluit is als gevolg daarvan uitgesteld tot de gemeenteraadsvergadering van 27 februari a.s. Thans is er echter sprake van een meerderheidsvoorstel van burgemees ter en wethouders, omdat wethouder ing. J. van der Jagt bij nadere overweging alsnog afwijzend staat tegenover het ver zoek om medewerking wegens principiële redenen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van L.P. Niemantsverdriet, Duivekeetse- weg 7 te Oud-Vossemeer, ingediend op 10 februari 1995, voor het bouwen van een garage c.q. berging op het perceel Duive- keetseweg 7 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 10 februari 1995, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan de Meeuwelaan te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J. van Bemden, Tolweg 2 te Poortvliet, ingediend op 14 februari 1995, voor het uitbreiden van een loods op het perceel Tolweg 2 te Poortvliet; - Een bouwmelding van F. van de Merlen, Edegemsesteenweg 109 a te 2550 Kontich (BL), ingediend op 15 februari 1995, voor het plaatsen van een berging op het perceel Geertruidaweg 2 (kavel 384) te Scherpenisse (recreatieterrein "De Pluimpot"); - Een bouwaanvraag van J.M. Steijn, Stationsstraat 29 te Sint Philipsland, ingediend op 10 februari 1995, voor het verbou wen van een woning op het perceel Stationsstraat 29 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van H. W. van Houte, Plevierlaan 4 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 15 februari 1995, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Zwanelaan te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van C. Smits, Hoenderweg 87 te Sint- Annaland, ingediend op 13 februari 1995, voor het bouwen van een garage/berging/tuinhuisje op het perceel Hoenderweg 87 te Sint-Annaland; - Een bouwmelding van W.L.S. Pilaszek, Garnalenstraat 94 te Tholen, ingediend op 15 februari 1995, voor het plaatsen van een bijkeuken op het perceel Garnalenstraat 64 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A.D. van de Ree, Frank van Borselen- straat 32 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 17 februari 1995, voor het plaatsen van een duivenhok op het perceel Frank van Borselenstraat 32 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van A.J. van Houdt, Molenstraat 47 te Oud- Vossemeer, ingediend op 16 februari 1995, voor het bouwen van een berging op het perceel Molenstraat 47 te Oud-Vosse- meer; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 13 februari 1995, voor het bouwen van 6 woningen op een perceel aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van W.J. Laban, Schuttershof 4 te Tholen, ingediend op 3 februari 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Molendijk 50 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van Budelpack Co-packers B.V., Paasdijk- weg 15 te Poortvliet, ingediend op 27 januari 1995, voor het verbouwer} van een magazijn op het perceel Paasdijkweg 19 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van L.J. Goedegebuure, Burgemeester Smithstraat 31 te Sint-Annaland, ingediend op 15 februari 1995, voor het verbouwen van een schuurtje/berging op het perceel Burgemeester Smithstraat 31 te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 9 februari 1995. ,m De Stichting "Uit op Tholen" presenteert voor de derde maal in successie een: Deze Zeeuwse avond begint traditiegetrouw met een (gratis) bolus bie de koffie. Vervolgens wordt een aantal films van de Thoolse filmer Wim Cornelisse vertoond. Cornelisse maakte deze films in de jaren dertig ter gelegenheid van diverse Oranjefeesten (verjaardagen en jubilea). Men kan Tholenaren uit die jaren zien zwemmen in de kaai, sprietlopen, mastklimmen en ringsteken. Ook het versie ren van de straten werd door Cornelisse op het celluloid vastge legd. Duidelijk te zien valt dat je destijds bij dergelijke feesten "over de hoofden kon lopen". Het live-commentaar bij de films wordt verzorgd door Jopie Meerman-Ottevanger. In Thoolse dracht gestoken zullen Cock Stoutjesdijk-Engelvaart en Leen Hage de Thoolse actualiteit verwoorden in een samen spraak, waarvan men, gezien de optredens tijdens de vorige Zeeuwse avonden, veel mag verwachten. Na de pauze verzorgt de Koninklijke Muziekvereniging "Concor dia" uit Tholen een concert o.l.v. dirigent Marcel Hartendorp. Er worden moderne en klassieke stukken ten gehore gebracht. De uiteraard, Thoolse presentatie is in handen van Sarien Bout-Sak- ko. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,--. Voorverkoop: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666- 3771 (van 9-12 uur). VVV folderservicepost. Hoogstraat 14-16 te Tholen. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. Deze week treft u elders in deze Eendrachtbode de kandidaten lijsten aan van de aan de verkiezingen (8 maart 1995) voor de leden van de provinciale staten deelnemende groeperingen. Bij de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid (01100- 49290) en de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzien den, afdeling Zeeland (01184-15322) is ongeveer een week voor de verkiezing een cassettebandje beschikbaar met de namen van de kandidaten en politieke groeperingen die aan de verkiezing van de leden van provinciale staten van Zeeland deelnemen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht; Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer J.M. Wester- laken, Korte Vest 8, voor het bouwen van een hobbyruimte/ berging op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 960 (geheel), plaatselijk gemerkt Korte Vest 8. Het bouwplan is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 24 februari 1995 tot en met 23 maart 1995 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 23 februari 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer A.L. Hage, Annavosdijk 4 te Sint-Annaland, voor het uitbreiden van een woning op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie E, nummer 318 (geheel), plaatselijk gemerkt Annavosdijk 1; 2. de heer J.M. Westerlaken, Korte Vest 8 te Sint-Maartens dijk, voor het bouwen van een hobbyruimte, berging op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 960 (geheel), plaatselijk gemerkt Korte Vest 8; 3. de heer H. Smit, Molenweg 1 te Oud-Vossemeer, voor het bouwen van een schuur op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummer 175 (geheel), plaatselijk gemerkt Molenweg 1; 4. de directie van Broermann Olie B.V., Halsterseweg 318 te Bergen op Zoom, voor het plaatsen van een overkapping over een tankstation op een perceel kadastraal bekend Sint- Annaland, sectie G, nummer 1606 (geheel), plaatselijk gemerkt Spuistraat 40; 5. maatschap de Jong, Platteweg 26-28 te Scherpenisse, voor het bouwen van een landbouwloods op een perceel kadas traal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 435 (geheel), plaatselijk gemerkt Platteweg 26; 6. de gebroeders C. en L.J. Koopman, Hogeweg 2 te Sint- Maartensdijk, voor het bouwen van een loods op een per ceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, num mer 722 (geheel), plaatselijk gemerkt Kastelijnsweg; 7. L.P. Niemantsverdriet, Duivekeetseweg 7 te Oud-Vosse- meer, voor het bouwen van een garage/berging op een per ceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie M, nummer 201 (geheel), plaatselijk gemerkt Duivekeetseweg 7. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 24 februari 1995 tot en met 9 maart 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wet houders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 23 februari 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwrijpmaken terrein bestemmingsplan "Molenhoek" (Tholen); Ten behoeve van de uitbreiding voor woningbouw van de kern Tholen voert het college van burgemeester en wethou ders de voorgeschreven procedure voor het ontwerp-bestem- mingsplan "Molenhoek" gelegen nabij de Gemaalweg te Tho len. Momenteel geldt op deze locatie het bestemmingsplan Bui tenzorg. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voor nemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, het terrein bouwrijp te laten maken. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 24 februari 1995 tot en met 10 maart 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wet houders van Tholen. De tekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecreta rie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 23 februari 1995. De burgemeester van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 9 januari 1995 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - de heer J. Verheij, Prinsengracht 81 te Ameide, voor het oprichten en in werking hebben van een fruitteeltbedrijf, gele gen aan de Veerstraat 11 te Oud-Vossemeer, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie H, nummer 117. Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 24 februari 1995 geduren de vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tho len te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint- Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeentesecretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 23 februari 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Eind vorige week is een begin gemaakt met de verspreiding van de nieuwe gemeentegids van Tholen, editie 1995/1996. De gids gaat uit van de situatie die is ontstaan per 1 januari 1995: het vor men van de nieuwe gemeente Tholen. De gids is/wordt gratis huis-aan-huis bezorgd. De gids is u behulpzaam bij het vinden van de weg in het gemeentelijk apparaat, maar ook daarbuiten. De nieuwe gemeentelijke wegwijzer zal er toe bijdragen dat de contacten binnen het sociaal, maatschappelijk en cultureel leven in de gemeente Tholen nog beter kan plaatsvinden dan voorheen. Voor het bureau voorlichting van de gemeente en de uitgever, drukkerij Dieleman uit Tholen, is de uitgifte van de gids telkens opnieuw een heel karwei. Er komt namelijk nogal wat kijken voordat alle gegevens verwerkt zijn en de gids bij u in de bus glijdt. Dank wordt gezegd aan allen die voor toezending van gegevens of correcties daarop hebben zorg gedragen. Niet uit te sluiten valt dat ondanks alle zorgvuldigheid die is betracht bij de samenstelling van de gids er toch sprake is van onvolledigheid, soms zelfs onjuist heden. Mocht u daar op stuiten, dan verzoeken wij u aan de hand van het formuliertje dat op pagina 103 van de nieuwe gids is opgenomen ons daarvan in kennis te stellen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 27 februari 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet-, houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Achter de Plevierlaan en in het verlengde van de Westpoort is nog volop bouwgrond aanwezig. Dinsdag ging de eerste paal de grond in voor de tweede fase van het uitbreidingsplan Muyepolder in Sint-Maartensdijk. In het nieu we gedeelte is plaats voor onge veer 45 woningen. Daarvan zijn 23 kavels bestemd voor vrijstaan de woningen. Het merendeel daarvan is inmiddels verkocht. Ongeveer vijf lokaties in het plan zijn gereserveerd voor halfvrij- staande woningen en rijenbouw. De nieuwe woningen komen aan de verlengde Westpoort die aan het eind overgaat in de Meerkoet laan die aansluit op de Plevier laan, Bloemenlaan en Groene Dijk. Alle nieuwe straten hebben vogel namen. De andere straten in het centrum van dit plan heten Zwa nelaan, Meeuwelaan en Scholek sterlaan. De eerste fase is, op ongeveer vijf woningen na, vol gebouwd. Er staan nu ruim zeventig woningen in rijen, halfvrijstaand en vrij staand.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5