J0P, B V Piet Kooien maakt beste bruidsfoto's Plaatselijk nieuws WEGENS ENORM SUCCES VISSER GESLOTEN DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 februari 1995 10 GULDEN VIS-PAKKET Onderzoek bushalte Klaverjassen Geslaagd Praktijk van Dr. Mellema Politiebureau wordt woning Woonwensen ouderen Bezwaar ingetrokken Verkoping Dorcas Belastinghulp ouderen Zeeuwse avond Beroepen Berichten/advertenties Radio uit auto Bestuur middenstand vernieuwd Planwijziging voor speel tuin Sleutel voor prins Kedööze Biljarten School moet zonwering betalen Bouw schuur Geen geld kerk Sint- Annaland Beveiliging speelterrein Burg. Smithtraat Biljarten Verkoop grond Begroting Wezen Armen Havenkantoor Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J- Aarts, Stavenisse vr-mSr j.a. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Oliebollen Tbinen en vijvers Jaarvergadering Tryfosa Bronzen prijs voor hele werk fotograaf Fotograaf P.A.M. Kooien uit Tholen is door de Dutch institute for professional photography (DIPP) uitgeroe pen tot de beste bruidsfotograaf van Nederland. Daar naast won hij de 'bronze award' van dezelfde instantie voor zijn gehele werk in 1994. Unaniem Nieuwe ouderlingen Stavenisse Uitbreiding jachthaven 1 Sint- Maartensdijk Bouwgrond Hobbyruimte Mosselen en strikken Klaverjassen Landbouw en visserij Toch nieuw docenten meubilair Bouw garage Actie bushalte Ontmoeting bij Waakt en Bidt diensten ^hoolóe uióhandel C?- Schot Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-2540 introduceert het Deze week als volgt samengesteld: 500 gram X KABELJAUWFILET I I ja MET VEL V T II 1 STUK MAKREEL I |U, 1 kg WIJTING I WJ Of PANHARING Let op: deze pakketaanbieding is geldig vanaf vandaag t/m woensdag 1 maart. Advertentie I.M. Het college van burgemeester en wethouders zal het Algemeen Oude- renverbond (AOV) uitsluitsel geven over het al dan niet verplaatsen van de bushalte aan de Ten Ankerweg. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog van het AOV heeft daar al twee keer in de commissie openbare werken om gevraagd (overigens zonder steun van de andere raadsleden). Ook tij dens de laatste vergadering vroeg ze 'met klem om een onderzoek'. Haar voorstel om de halte te ver plaatsen naar de bocht bij Ten Anker ontmoette nogal wat tegenstand van de andere raadsleden. Ook wethou der J. van der Jagt leek niet erg geporteerd van het voorstel. Maar mevr. Schot voelt zich gesterkt door de plaats van de bushalte in de Mos sellaan. "Die ligt in een veel scher pere bocht. Bovendien laten jullie daar ook nog eens een fietspad op uitkomen, waar de bewoners (van de Jolstraat-red.) het niet mee eens zijn. Doe wat voor de ouderen. Desnoods een extra halte er bij." Van der Jagt beloofde op de zaak terug te zullen komen. De stukken waren nog niet klaar, zo antwoordde hij. Uitslag van de wedstrijd van klaver- jasclub stad Tholen (eerste vijf van de zestien deelnemers): 1 Cor Prince 5511 p; 2 Peter Luten 5159 p; 3 Aad Volwerk 5143 p; 4 Lia van Dijk 4703 p; 5 Kees Leijdekkers 4747 p. P. van Driel behaalde in verpleeg huis Corneliastichting te Zierikzee het certificaat begeleiden van patiënten met psychiatrische proble matiek. Aan deze vier maanden durende cursus deden twintig mede werkers van de Corneliastichting mee. Allemaal behaalden ze het cer tificaat. van 27 februari t/m 3 maart Waarneming ook voor apotheek: achternaam beginnend met A t/m Q door Dr. Bakkerus, tel. 2350 achternaam beginnend met R t/m Z door Dr. Kale, tel. 2542 Advertentie I.M. Begrafenisondernemer H. Verstra ten wil het voormalige politiebureau aan de Hofstraat verbouwen tot woning. Daarvoor diende hij een plan in bij de gemeente. De verbou wing is in strijd met het bestem mingsplan, omdat het gebouw de bestemming openbare en bijzondere doeleinden en wonen heeft. Boven dien maakt het pand deel uit van het beschermd stadsgezicht. B. en w. willen echter een verklaring van geen bezwaar aanvragen voor Ver straten. De ouderenorganisatie Anbo organi seert dinsdag een informatiemiddag, waarop zowel leden als niet-leden welkom zijn. Thema's zijn ouderen en hun woonwensen en tafeltje dek je. J. Droogendijk van de woning stichting en mevr. C. Schless van Welzijn voor ouderen voeren het woord. De bijeenkomst in het zaaltje aan de Schuttershof begint om twee uur. DJ. van Gorsel trekt zijn beroep in tegen de beslissing van de gemeente om de aanleg van een bergbezink- bassin aan de Zuid-Oudaan planolo gisch mogelijk te maken. "Het bas sin ligt er inmiddels, dus dit heeft geen zin meer. Weghalen zullen ze het toch niet meer", licht de Thole- naar zijn besluit toe. De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft de beroepsprocedure inmiddels stopgezet. De Christelijk Gereformeerde vrou wenvereniging Dorcas houdt woensdag 1 maart van twee tot vijf uur haar verkoping in het vereni gingsgebouw van de Christelijk Gereformeerde kerk aan de Vis- straat. Er zijn ondermeer oliebollen, handwerken en andere soorten gebak te koop. Voor de kinderen is er een grabbelton. Alle ouderen die hulp willen bij het invullen van de belastingaangifte over 1994 kunnen daarvoor terecht bij een ambtenaar van de belasting dienst die op 11 april in zorgcentrum Ten Anker zitting houdt van negen tot twaalf uur 's morgens. Degenen die hiervan gebruik willen maken, moeten zich voor 25 maart aanmel den bij de receptie van Ten Anker. Daarbij moet men naam, adres, sofi- nummer, geboortedatum en eventu eel telefoonnummer vermelden. Na de aanmelding krijgt men een lijst van alle documenten die op 11 april meegebracht moeten worden om de aangifte in te kunnen vullen. De stichting Uit op Tholen organi seert op vrijdag 3 maart om kwart over acht in Meulvliet een Zeeuwse avond. Op deze avond zal cineast W. Cornelisse films vertonen van oranjefeesten in de jaren dertig. Daarop zijn de Tholenaren uit die tijd te zien, terwijl ze bezig zijn met allerlei activiteiten zoals zwemmen en ringsteken. Mevr. J. Meerman- Ottevanger voorziet de beelden van commentaar. Na de filmvertoning verwoorden mevr. C. Stoutjesdijk- Engelvaart en L. Hage, in kleder dracht gestoken, de Thoolse actuali teiten in dialect. De harmonie van muziekvereniging Concordia, onder leiding van dirigent Marcel Harten dorp, brengt na de pauze enkele moderne en klassieke werken ten gehore. De presentatie is hierbij in handen van mevr. S. Bout-Sakko. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep gekregen uit de gemeente te Hoog vliet in combinatie met Spijkenisse. Berichten en advertenties voor de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant, kunt u afgeven bij boekhandel Die- leman in de Hoogstraat voor dins dagmiddag twee uur. Ook bij redacteur Rolant Quist, Kon. Wilhelminastraat 42 kunt u berichten in de bus doen. Een 23-jarige man kwam donderdag tot de ontdekking dat er ingebroken was in zijn auto. De autoradio bleek eruit gehaald te zijn. De wagen liep lichte lak- en plaatschade op. Vier bestuursleden van de midden standsvereniging zijn tijdens de jaarvergadering afgetreden. Dat betekende een forse aderlating voor de vereniging. Voorzitter P. de Wil de, secretaris A. Hommel, penning meester mevr. L. Polderman en mevr. J. Pollie waren aftredend en niet herkiesbaar. De twaalf aanwezi ge leden kozen I. Istha en mevr. M. Knappers als nieuwe bestuurders. J. Roggeband is het enige lid van het oude bestuur dat nog bleef zitten. De taken zijn nog niet verdeeld in het nieuwe bestuur. Was het aanvanke lijk onzeker of er wel een braderie zou komen, nu werd besloten om die toch door te laten gaan. Maar omdat de organisatie wat te veel was voor drie bestuursleden alleen, werd er een braderiecommissie in het leven geroepen. De braderie valt dit jaar gelijk met de zeven-dorpenwandel- tocht op acht juli. De gemeenteraad beslist maandag of ze meewerkt aan een wijziging van het bestemmingsplan Kom. Dat is nodig om een speeltuin te kunnen realiseren tussen de Corn. Franken- en de Hofstraat. De percelen waarop de speeltuin moet komen, hebben op dit moment de bestemming 'tuin' en 'autoboxen'. Om precies elf minuten voor één zaterdagmiddag zal burgemeester Van der Munnik de sleutel van het dorp overhandigen aan carnavals prins Kedööze van de Vlooientrap- pers. Dat ceremonieel speelt zich af op het balkon van De Vossenkuil. Een kwartier later trekt de kinderop tocht door de straten van het dorp en vanaf vijf over twee kan de jeugd zich uitleven tijdens het 'vlooiencir cus' in het dorpshuis. Vanaf negen uur zullen prins, nar, grootste boer, pliesie Witte en de boerenploeg het carnavalsfeest in de cafés vieren, daarin bijgestaan door de plaatselij ke dweilbands Oemommenoe en de Lamsöören. Om elf minuten over één 's nachts komt met het vellen van de roos op de 'stasse mispit' een einde aan het carnavalsfeest in Grööt Pesööt. Dat feest begint morgenavond (vrij dag) met prijsdansen, het zogenaam de vlööiedanse. Deelnemers kunnen zich tussen acht uur en half negen inschrijven in café De Hoop. Over dag bezoeken de Vlooientrappers de peuterspeelzaal en vanaf kwart voor drie basisschool Sint Anthonius. Uitslagen De Treffers. D. den Hol- lander-P. Hommel 9,55-10, H. Hommel-B. den Hollander 5,64-10, D. van Driel-M. Hendrikse 8,85-10, J. Geuze-K. Hommel 9,60-10, J. Burgers-P. de Leeuw 4,31-10. Kort ste partij (22 brt.) P. de Leeuw, hoogste serie 11 car.) en beste moy enne (2,51) K. Hommel. De gemeente hoeft niet op te draaien voor de kosten van het vervangen van zonwering aan de Sint Anthoni- usschool. De besliscommissie onderwijs van de provincie heeft dat uitgesproken en het bestuur van de stichting katholiek onderwijs vecht die beslissing niet aan. Het gaat om een zaak die al jaren loopt. De school schafte zonwering aan, maar die bleek ondeugdelijk. Drie jaar geleden weigerde de gemeenteraad om vervanging te betalen, omdat de school de zonwering in 1988 heeft gekocht zonder overleg met deskun digen van de gemeente. Het school bestuur ging tegen die weigering in beroep bij de provincie, maar krijgt nu nul op het rekest. De gemeenteraad beslist maandag avond over aanpassing van het bestemmingsplan Bedrijfsterrein, om het H. Sfnit mogelijk te maken een schuur/garage te bouwen bij zijn woning aan de Molenweg. M. Hendrikse heeft van de gemeen te een stukje grond gekocht aan de Ring. Het gemeentebestuur voelt er niet voor om een onderhoudssubsidie te verlenen aan de Hervormde Ge meente. De kerkvoogdij heeft om een bijdrage gevraagd in de onder houdskosten van het kerkgebouw. Vorig jaar wees de gemeenteraad een soortgelijk verzoek van de Her vormde Gerheente Tholen van de hand en daarom moet dat ook met het Vossemeerse verzoek gebeuren, vindt het gemeentebestuur. Daar komt bij, dat de gemeente geen onderhoudsregeling kent. De gemeente gaat 1,5 meter hoge bossen aanplanten tussen het speel- tuintje aan de Burgemeester Smith- straat en de onlangs verbrede water gang die erlang loopt. Namens een aantal omwonenden had mevr. A.M. Maas-Lindhoud aan het gemeente bestuur gevraagd om een afschei ding tussen de sloot en het speeltuin- tje. Over het verzoek vond ook een hoorzitting plaats in de Wellevaete en die heeft succes gehad. B. en w. hebben gehoor gegeven aan de wen sen van de omwonenden. De beplanting moet nog dit voorjaai worden aangelegd. J. Mosselman had er bij biljartver eniging De Hoop zin in. Hij had ei dan ook slechts zestien beurten nodig om C. Smits te verslaan met 10-4. L. Menheere won met een klein verschil van E. van Poortvliet: 10-8,28 en W. van Oudenaarde ging met 6,05-10 tenonder tegen M. Elenbaas. H. Keur verloor van A. van Poortvliet met 6,58-10. G. Rijn berg versloeg nipt R. Scherpenisse met 10-9,33. Na een slecht begin, won P. Quist toch van de goed spe lende D. van Wijk: 10-7,41. De hoogste serie was voor L. Menheere met twaalf caramboles. J. Mossel man speelde de kortste partij van zestien beurten en het beste gemid delde van 2,4 was voor D. van Wijk. De junioren van De Hoop speelden voor het beste gemiddelde. Er wer den twee keer twintig beurten gespeeld en ook werden er twee par tijen afgewerkt. Wilko Elenbaas speelde een - voor zijn doen - slech te partij tegen Dennis Vroegop. De laatste won met 5,22-10. De tweede wedstrijd won Jeroen Moerland van Jeroen van Bezouwen. Jeroen Moer land won met 10-6,67. Dennis Vroegop had de hoogste serie van zes caramboles, de kortste partij van 20 beurten en het beste gemiddelde van 0,6. Ook Jeroen Moerland haal de een gemiddelde van 0,6. Maandag 27 februari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Het gemeentebestuur heeft bouw grond in het bestemmingsplan Stoofweg verkocht aan M.J. Ver- brugge en aan L.M. van Popering. Aan de Ring is grond verkocht aan mevrouw J.W. Mosselman. De begroting van de stichting Wezen Armen voor dit jaar sluit met een batig exploitatiesaldo van zes duizend gulden. Dit bedrag wordt toegevoegd aan het eigen kapitaal. Op grond van de statuten moet de begroting goedgekeurd worden door de gemeenteraad. De watersportvereniging wil een havenkantoor bouwen bovenop het clubgebouw aan de Krabbenkreek. De in het bestemmingsplan Buiten gebied toegestane maximale bouw hoogte wordt overschreden, maar b. donderdag, vrijdag en zaterdag 23, 24 en 25 februari MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kg17,00 SOEPPAKKET 6,95 EIGEN HAM 100 gram2,40 SNIJW0RST 100 gram1,60 GEBRADEN KIPFILET 100 gram2,45 EI-SALADE 150 gram2,25 maandag, dinsdag en woensdag 27 en 28 februari en 1 maart RIBLAPPEN 1 kg15,00 GEHAKT 1 kg10,50 5 SLAVINKEN halen4 BETALEN Advertentie I.M. en w. vragen de gemeenteraad pree te werken aan wijzing van het bestemmingsplan om de bouw mogelijk te maken. Wegens een door de gemeente gemaakte proce durefout wees de Raad van State twee jaar geleden deze bouw van de hand. Aanpassing van het bestemmings plan Kom is nodig om het plaatsen van een overkapping mogelijk te maken bij het tankstation aan de Spuistraat. Ook hier wordt de raad gevraagd om mee te werken. Voetbalvereniging WHS houdt zaterdag een oliebollenactie om de clubkas te spekken. De A- en C-spe- lers gaan vanaf half tien langs de deuren met de lekkernij. Ook op het voetbalveld worden oliebollen ver kocht. Karei van Dijke hield dinsdag voor de plattelandsvrouwen een inleiding over het ontwerpen en aanleggen van een tuin. Van Dijke had ver schillende soorten vaste planten en heesters meegebracht. Hij behandel de grondsoorten, terrassen, bouw werken in de tuin en aanleg en onderhoud van vijvers. Ook in tui nen zijn er modeverschijnselen. Waren jaren geleden bielzen in de mode, nu zijn het meer paadjes tus sen de planten, die bestraat worden, en kuipplanten op terrassen. Van Dijke adviseerde om niet alleen te kijken naar planten die in het voor jaar bloemen krijgen, maar ook naar exemplaren die wat later in het jaar bloeien. Dat wordt volgens hem nog veel te weinig gedaan. Na de pauze liet Van Dijke een videofilm zien over de aanleg en beplanting van vijvers en de vissen die geschikt zijn voor een dergelijke poel. Hierna stelden de aanwezigen nog enkele vragen, waarna presidente mevr. J. van den Broek-Bakker de avond afsloot met een oproep voor de vol gende bijeenkomst op 11 maart in de Wellevaete waar de platttelands- vrouwen en de landbouwvereniging Ons Voordeel uit Poortvliet het toneelstuk 'Wie wordt oma' op zul len voeren. In het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente werd woens dagavond de 49ste jaarvergadering gehouden van vrouwenvereniging Tryfosa. Naast belangstellenden uit het eigen dorp waren er afgevaar digden van verschillende zusterver enigingen aanwezig, zodat de zaal goed gevuld was. Na het zingen van Psalm 84 vers 1 en 3 opende presi dente mevr. J.P. Prins-Flipse de ver gadering met gebed. Mevrouw P.I. van der Repe-v.d. Boogaart hield een inleiding over het gesprek van de Heere Jezus met de Samaritaanse Kooien (lid van de DIPP en associa te bij de Britse zusterorganisatie BIPP) deed samen met tientallen andere leden mee aan de wedstrijd van de DIPP. De jury beoordeelde zijp hele werk over 1994 met een bronzen award. Vorig jaar won de Thoolse fotograaf zilver voor zijn oeuvre en goud voor de mooiste portretfoto. Per jaar wor den vier bijeenkomsten gehouden door de DIPP. De fotografen nemen dan twee foto's mee die worden beoordeeld door een jury die per bij eenkomst wisselt. Zo wordt een beeld gevormd van het hele werk van een fotograaf. Tientallen inzendingen waren er voor de verkiezing van de beste bruidsfotograaf van Nederland. Het is de eerste keer dat een dergelijke prijs wordt uitgereikt. De jury bestond uit twee aanstaande bruids paren, een deskundige van het blad Bruid en Bruidegom en twee vakfo tografen. Alle leden van de jury kozen de reportage van Kooien (van het echt paar Patricia en Ad Huismans uit Tholen) als de beste. De voorsprong op de overige deelnemers was enorm. Op de gala-avond waarop de prijzen werden uitgereikt, presen teerde de voorzitter van de DIPP de genomineerden. De nummers twee, drie en vier eindigden gelijk. De jury kon hieruit geen verdere keuze meer maken en dus werden ze alle drie tweede. Aangekomen bij de bekendmaking van de eerste prijs, lichtte men eerst nog toe waaraan een goede fotore portage moet voldoen. De jury koos voor Koolens werk vanwege het optimale gebruik van het aanwezige licht. De foto's waren niet 'doodge- flitst'. Verder waren ze eenvoudig en stijlvol ingeplakt en hadden een ongedwongen en romantische sfeer. Dat is ook precies de bedoeling geweest van Kooien. "Als mensen trouwen uit liefde, moet dat in je reportage te zien zijn", zegt de foto graaf. "Ik wil graag subtiel werken. Een foto moet voor zichzelf spreken en niet opgetrokken worden door allerlei fratsen eromheen." De foto's van de winnende bruidsreportage werden voor het grootste gedeelte genomen op landgoed Mattemburg te Woensdrecht. vrouw naar aanleiding van Johannes 4. Voor de pauze gaf mevr. S. IJzer- man-Ridderhof een overzicht van de activiteiten die in 1994 hadden plaats gevonden, waarna het jaarver slag volgde van penningmeesteresse mevr. P.I. v.d. Repe-v.d. Boogaart. Als gastspreker vertelde dhr. W.A. Blaas, voorzitter van zorgcentrum De Schutse, over de werkzaamhe den die in de zomer van 1994 zijn verricht aan de waterleiding in Salard. Samen met directeur J. Wes- dorp en de Stavenissenaars W.J. Beeke, W.C. Quaak en J. Quist was hij twee weken werkzaam in het Roemeens medisch centrum, waar naast enkele doktoren ook een tand arts is gevestigd. De dia's gaven een indruk van de armoede in Roemenië en de slechte voorzieningen. De lei dingen waren hoofdzakelijk van lood en er waren veel lekkages. Ook de pompinstallatie verkeerde in slechte staat. De complete waterlei ding werd door de Thoolse hulp ver nieuwd. Dhr. J.L. Noom uit Scher penisse en dhr. K.H. Elenbaas uit Poortvliet boden hulp aan bij de schilderwerkzaamheden. Door een storing aan de projector moest de diaserie worden afgebro ken. Terwijl een aanwezige thuis een vervangend apparaat ging halen, werd staande het bondslied gezon gen. Mevr. J.C. de Haan-v.d. Jagt droeg het gedicht De wateren des Levens voor. Vervolgens bracht een zanggroep van VZOS diverse liede ren ten gehore. Het optreden werd door de aanwezigen zeer gewaar deerd. Ondertussen was er een nieu we diaprojector gearriveerd, zodat dhr. Blaas zijn serie verder kon ver tonen. Aan het slot van de avond gaf hij een beeld van het dagelijks leven in Roemenië en de plaats van de kerk in dit Oostblokland. Mevr. Prins bedankte dhr. Blaas voor de indrukken die hij had mee gegeven en overhandigde hem de opbrengst van de collecte die werd gehouden voor het project in Roe menië. De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft diaken E. Goedege- buure en dhr. P.J. Ketting benoemd tot ouderling in de vacatures E.L. Penning en M. v.d. Boogaart. Deze procedure wijkt af van de gebruike lijke manier met verkiezingen. De leden kunnen dan eerst kandidaten indienen, waarna de kerkeraad een dubbeltal voorstelt, waaruit de leden een keuze maken. MS De gemeenteraad praat maandag avond over het uitbreiden van de jachthaven. Daartoe is inmiddels steigermateriaal overgenomen van de gemeente Westerschouwen, maar dat moet eerst worden opgeknapt. Ook moet wat nieuw steigermateri aal aangeschaft worden. De trailer helling zal verplaatst worden en er- wordt gebaggerd om de glooiing te kunnen uitbreiden. In 1990 is voor deze uitbreiding al geld gereser veerd, maar dat bedrag is niet toerei kend. Daarom wordt de raad gevraagd 176.000 gulden extra beschikbaar te stellen. SGP-wethou- der J. van der Jagt is om principiële redenen tegen het plan. In het bestemmingsplan Muijepol- der is door de gemeente bouwgrond verkocht aan J. de Koning, M.J. van den Broek, W. Crezee, W.M. Pip ping, J.S. Menheere, J. Geuze, T. Hengstmengel, A.A. Lindhout en Binkhorst/Geense projectontwikke ling. Aan de Wolferpierweg is een stuk landbouwgrond van de gemeente verkocht aan J.J. Koopman. En de gemeente kocht van H. Hoek een stuk grond met daarop een schuur aan Achter 't Bos. J.M. Westerlaken wil bij zijn woning aan de Korte Vest een hob byruimte/berging bouwen. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan Kom, waarom de gemeenteraad maandag wordt gevraagd dit aan te passen. De plattelandsvrouwen kregen woensdag uitleg over de mosselcul tures en -handel. Dhr. Lucas van het produktschap voor vis en visproduk- ten hield hierover een inleiding. Het bureau van het produktschap is gevestigd te Yerseke. De organisatie controleert de kweek en verkoop van mosselen op kwaliteit. Lucas gaf de aanwezigen veel informatie en liet vervolgens een videofilm zien met de titel 'Zeg ken jij de mos selman?' Hierna konden de dames nog vragen stellen. Na de pauze leerde mevr. Poot uit Sint-Annaland de aanwezigen hoe ze strikken en enveloppen moeten maken. De lange avond werd door de voorzitter afgesloten met dank aan de inleiders. R. Koetsier heeft vrijdag met 5589 punten de wedstrijd van klaverjas- vereniging de Pendelaars gewon nen. De uitslag van de wedstrijd was: 1 R. Koetsier 5589 p; 2 M. Kwaak 5478 p; 3 M. den Haan 5470 p; 4 L. Kampman 5085 p; 5 J. van de Hoek 4841 p; 6 J. van Gorsel 4836 p; 7 P. Bazen 4796 p; 8 A. Koetsier 4693 p; 9 M. Bronmans 4521 p; 10 A. Arts 4517 p; 11 H. Christiaan 4453 p; 12 J. van der Werf 4354 p. 1..V XitV' A Zondag 26 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. dhr. Fluijt. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. prof. Velema. GEREF. GEM. 10en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo 11.30 u. eucharistieviering. wo 1/3 18.30 u. aswoensdagdienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Pol, Dinteloord. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. prof. Velema. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Noordam, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Beens, Scherpenis se. 14 u. leesdienst do 2/3 19.30 u. ds. Hogchem. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14en 18 u. leesdienst. De leerlingen van de Juliana van Stolberg/Benjaminschool hebben zich bezig gehouden met het project 'landbouw en visserij'. De kleuters werkten met het thema 'dieren bij de boerderij', terwijl de groepen drie en vier meer de nadruk legden op de akkerbouw. Voor de groepen vijf en zes stonden de lessen in het teken van de tuinbouw en de twee hoogste groepen hielden zich bezig met vis serij. De werkstukken die de kinde ren hebben gemaakt, zijn dinsdag 28 februari van zeven tot negen uur voor iedereen te bezichtigen in het schoolgebouw. Het college van b. en w. heeft beslo ten om toch (een deel van) de kosten te vergoeden voor vier nieuwe bureaus en stoelen voor de leraren van de Juliana van Stolberg/Benja minschool. Onlangs wees het gemeentebestuur dit verzoek nog af omdat de stoelen al weg waren en de bureaus nog niet versleten. Nadere inlichtingen brachten echter aan het licht dat de stoelen op een zolder waren opgeslagen. Er werd vastge steld dat ze inderdaad versleten waren. De bureaus waren dat nog niet. Die waren twintig jaar oud en hebben een geschatte levensduur van dertig jaar. Maar toch vonden b. en w. het genoeg om eraan mee te betalen. Nu wordt tweederde van de bureaus vergoed en de stoelen wor den helemaal betaald. Het plan van C.E. Poot om een gara ge te bouwen aan de Burg. Bou- wensestraat is in strijd met het bestemmingsplan Scherpenisse west. De maximaal toegestane erf- bebouwing wordt overschreden. Maar b. en w. vragen de gemeente raad om tóch medewerking te verle nen en het bestemmingsplan te her zien. Een gesprek met de bouwcommissie van provinciale waterstaat over de verbetering van de situatie bij de tij delijke bushalte aan de Provinciale- weg, heeft niets opgeleverd. Dat stelde M.J. Klippel (SGP) vast in de commissie openbare werken. Klip- pel had het college gevraagd stap pen te ondernemen om de toestand voor busreizigers te verbeteren. Die hebben, volgens Klippel, last van de slechte bereikbaarheid van de halte via het parkeerterrein bij het Chi nees-Indisch restaurant nu er aan de weg gewerkt wordt. De gemeente heeft de zaak aangekaart in het over leg met de uitvoerder maar de situ atie is onveranderd gebleven. "Ik betreur dat het effect van uw actie nihil is. Het kan er bij mij niet in dat het niet anders kan," zo zei hij. Wet houder J. van der Jagt sprak van een 'spijtige situatie.' De vrouwenvereniging Waakt en Bidt hield donderdag haar jaarver gadering. Ds. Beens opende de ver gadering met het lezen uit Mattheus 24 en een meditatie. Na de pauze vertelde dhr. Aarnoudse van de stichting Ontmoeting iets over zijn werk. De stichting geeft hulp aan thuislozen, zwervers en verslaafden. Onder het zingen van een vers uit Psalm 119 werd er gecollecteerd. ZIE VERDER PAG. 16 SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.3Ö en 14.30 u. ds. Den Hartog. HÈRV. GEM. REHOBOTH 10'«j ds. Voortman, Den Bosch. 19 u. drs. Lanooy, Vianen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Hiensch, Barendrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam. 15 u. ds. Van Eek, Rilland-Bath. VTWflViIlf" Zaterdag 25 en zondag 26 febru ari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen tel. 01660- 2699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/2 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 februari 3 maart, donderdag 23 vrijdag 24 zaterdag 25 zondag 26 maandag 27 dinsdag 28 woensdag 1 donderdag 2 vrijdag 3 t/m vrijdag 8.57-21.37 10.12-22.52 11.32---. -■ 0.22 - 12.57 1.37-14.07 2.37 - 15.07 3.22 - 15.47 4.07 - 16.27 4.42 - 17.07 wo 1/3 12.50 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getij verwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2