Koude kweker en secretaris jubileren bij Vogelvrienden Judo wedstrijd groeit met 209 deelnemers uit zijn jasje De Rieburch schooldamkampioen Record aantal judoka's in Oud-Vossemeer Fors verlies voor Smash S.C. Buscop en I. Potappel kwart eeuw bondslid V= Geen ereplek, wel pr's voor leden Dolfijn Strijd om Zeeuwse titel werd een Thools onderonsje R. Schrauwen verdedigt zijn twee titels Competitie op grasbaan van Sint-Annaland P. Hage in slecht weer goede loop Noordpoort klopt mank Internationals Donderdag 23 februari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Tijdens de jaarlijkse feestavond van de vogelvereniging de Vogelvrienden zaterdag in de Vossenkuil te Oud-Vos- semeer kregen I. Potappel en S.C. Buscop een speldje voor hun 25-jarig lidmaatschap van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Wielrennen Broedbakken Het jaarlijkse judotoernooi van de Oud-Vossemeerse judovereniging (OVJV) groeit uit zijn jasje. Doen er gewoonlijk 150 tot 160 judoka's mee, zaterdag schreven zich een record aantal van 209 deelnemers in die vanaf tien uur op vier matten in de Vossenkuil hun krachten konden meten. Krachtsverhouding Uitslagen Tennis Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Tafeltennis Atletiek Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Eerste punten Zwemmen Voorzitter L.C. Vroegop van de Vogelvrienden speldde de onder scheidingen op maar deed dat in de hoedanigheid van districtsbestuur der. De 52-jarige I. Potappel is al 22 jaar secretaris van de vereniging. Fietscrosser Raymond Schrauwen uit Sint-Maartensdijk gaat dit seizoen zijn afdelingstitels in de experten- en crui- sersklasse verdedigen. Daarnaast zal hij meedoen aan internationale wedstrijden en proberen zich waar te maken bij de nationale, Europese en wereldkampioen schappen. Op 4 en 5 maart staat hij aan de start van de indoorwedstrijd in het Franse Tours. Op 12 maart volgt de nationale indoorwedstrijd in de Groe- noordhallen te Leiden. Het Europees kampioenschap wordt gehouden in het Franse Vallet en te Melgar in Colombia wordt deze zomer gestreden om het wereldkampioenschap. Verder staan er wedstrijden in België, Zwitserland, Engeland en Tsjechië op de rol. Ook Schrauwens club, The Flying Devils uit Made, is een keer aan de beurt om een out-doorrace voor het NK te organiseren. Voor Buscop uit Tholen kwam het speldje als een verrassing. Hij is nog maar twee jaar lid van de Vogel vrienden maar is ook lang lid geweest van de Dinteloordse vereni ging Edel Tijdverdrijf en de Thoolse vereniging Vogelvreugd. Buscop is zelfs al langer dan een kwart eeuw lid maar omdat hij enkele malen van vereniging veranderde bleef dat onopgemerkt. De 49-jarige is naar zijn eigen inschatting ongeveer der tig jaar actief lid van een vereniging. Vroegop: "We hebben contact met de andere vereniging gehad om te zien hoe lang u lid was. Het zou sneu zijn om dit voorbij te laten gaan." Vroegop is blij met Buscop als lid van de vereniging omdat hij tijdens de laatste tentoonstelling een hele week heeft meegeholpen. Het speldje met een vogeltje heeft een kroontje met het getal 25 erin gegra veerd. Het was voor Vroegop een plezier om het op te spelden:"Maar als het zeer doet, roept u maar." Vroegop bracht hulde aan Potappel met wie hij (als voorzitter) al heel lang samenwerkt. "In het begin kwa men we dikwijls bij elkaar over de vloer. Je hebt je steentje bijgedragen tot de groei van de vereniging. Secretaris zijn is niet niks. Het is altijd in goede harmonie gegaan. We hebben altijd op een prettige wijze samengewerkt. Het is voor mij een grote eer je hier te mogen huldigen, uit het hart van de vereniging." Buscop begon al op 12-jarige leef tijd in Dinteloord met het kweken van vogeltjes: putters, sijsjes, groen- lingen en grasparkieten. Hij werd lid van Edel Tijdverdrijf. Ook toen hij naar Uden verhuisde bleef hij vogels houden. "In een binnenvolière op de flat. Ik kweekte toen tropische vogels." Ongeveer vier jaar is hij geen lid geweest van een vereniging maar werd dat weer in 1975 toen hij in Tholen kwam te wonen. Daar hield hij vogels op de vliering. "Maar ik heb ze wel eens allemaal weg moeten doen omdat mijn kind er niet tegen kon." Nu legt Buscop zich toe op het kwe ken van rode kanaries (oranje, rood- brons, gewoon rood en schimmel). Hij heeft er ongeveer zeventig en houdt ze samen met zijn zoon. Bus cop is een zogeheten koude kweker. Dat wil zeggen dat hij de volière niet verwarmt. "Ik stook er bewust niet bij. Op deze manier krijg je sterkere vogels, vind ik." Wel is de volière afgedekt en geïsoleerd met glas om de dieren tegen extreme kou te beschermen, 's Avonds en in het weekeinde verzorgt Buscop de vogels, maar overdag zorgt zijn vrouw voor de kanaries. Twee jaar geleden stapte Buscop over van Vogelvreugd naar de club in Oud- Vossemeer, na verschil van mening met enkele bestuursleden. Op de laatste tentoonstelling van Vogelvrienden werd hij kampioen bij de stam (vier vogels). Potappel ging 25 jaar geleden samen met zijn oom I. van Daalen uit Sint- Maartensdijk met zijn vogels naar Roosendaal. Daar werden beide lid van Kanaria. "We reden op en neer. In Oud-Vossemeer bestond geen club, en die in Sint-Maartensdijk was opgeheven. Maar we mochten geen vogels brengen op een districtstentoonstelling van Noord- Brabant. Jullie wonen in Zeeland en horen bij het district Zeeland, werd ons verteld. Toen we naar huis reden hebben we besloten zelf maar een club op te gaan richten." Van Daalen werd voorzitter, Potap pel secretaris en J. Neele penning meester. Vogelvrienden begon met ongeveer 18 leden. Nu telt de vereniging 37 leden. En dat is vrij stabiel, zegt Potappel, al komen er niet veel jon geren bij. Potappel zelf is al een kwart eeuw trouw gebleven aan de kanarie. Hij kweekt niets anders. Goud, border en zogenaamde pos tuurkanaries. "Er staan nu weer 28 broedbakken met vogels thuis, waarvan 19 met een nestje." Voor Potappel is de jaarlijkse ten toonstelling een hoogtepunt. 'Daar leef je naar toe maar je vergeet dan je eigen vogels. Daar heb je als secretaris dan geen tijd voor. Je bent bang dat je een fout maakt in de organisatie." Potappel vindt dat niet erg. "De ver eniging vaart er wel bij als de ten toonstelling goed is georganiseerd." Zelf speelt hij wel graag mee, vier of vijf tentoonstellingen per jaar. Ook bij de Nederlandse kampioenschap pen. "Maar daar val je niet gemakke lijk in de prijzen." Vroegop zette ook J. Zwagemaker in het zonnetje, die twintig jaar bestuurslid is en ringcommissaris van de vereniging. C. de Korte kreeg de wisselbeker voor de derby's 1994, en algemeen kampioen P. Potappel de wisselbeker voor de tro pische vogels. OVJV deed zelf met twaalf leden mee, terwijl de centrale judovereni ging Eiland Tholen (CJET) voor veertien deelnemers zorgde. De grootste inbreng kwam van sport school Geelhoed uit Goes die met zestig judoka's naar Oud-Vossemeer kwam. Organisatorisch betekende de open inschrijving van deze negentiende editie heel veel werk: scheidsrechters, tijdwaamemers en puntentellers waren de hele dag in touw om het programma tot een goed eind te brengen. De EHBO moest enkele kleine bles sures behandelen: een meisje staakte het toernooi vanwege een pijnlijke arm. De deelnemers uit Goes, Axel, Lepelstraat, Oosterhout, Zierikzee, Heerle, Huijbergen, Scherpenisse, Bergen op Zoom, Nieuw-Vosse- meer en Berendrecht (B) werden in 31 poules verdeeld. Kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar ver tegenwoordigden de grootste groep. De prijzen werden uitgereikt meteen nadat de winnaars van elke poule bekend waren. Op deze manier hoefden de kinderen en hun ouders niet tot het eind van de dag te wach ten op de prijsuitreiking, en konden ze naar huis gaan wanneer ze wil den. Toch bleef de hele dag de tribu ne van de Vossenkuil bezet. Bij het indelen van de poules werd gekeken naar de leeftijd maar ook naar de krachtsverhouding binnen de poule: sterke judoka's bij sterke judoka's, de zwakkere bij de zwak kere. Volgens trainer A. Govers van OVJV en Oseakomi uit Lepelstraat voorkomt dat te grote verschillen onderling èn teleurstellingen bij de kinderen. In de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar wonnen Kevin Potappel (OVJV) en Pieter Lindhout (CJET) een eerste prijs. Arjan Lindhout (CJET) legde beslag op de tweede plaats en Penny Vroom (beiden CJET) op de derde. In de leeftijdsgroep 11 tot en met 13 behaalde Walco Verbiest van OVJV een tweede plaats terwijl Angela van Vossen (CJET) derde werd. Ilonka van Vossen van CJET werd eerste in haar leeftijdsgroep van 14 tot en met 16 jaar. Bij de senioren vielen geen Thoolse prijzen. Arjan Versluys (zwarte band, eerste dan) was de enige Thoolse deelnemer in deze categorie. Volgend jaar houdt OVJV ter gele genheid van het 20-jarig bestaan behalve het jaarlijkse toernooi ook clubkampioenschappen voor de 47 leden van de vereniging. Het leden tal van de vereniging is vrij stabiel, wel zijn er iets meer jongens dan meisjes lid. De uitslagen in de verschillende klassen en poules waren als volgt: 5 t/m 7 jr. 1W. Hendrix, 2. M. de Rond (beiden Huijbergen), 3. F. van Stee, Schore; 1. R. Vermeulen, Lepelstraat, 2. I. Duinkerken, Goes, 3. M. Mackintosh, Huijbergen; 1. J. Moerland, Zierikzee, 2. S. van Tour, 3. J. Valkier (beiden Goes); 1. L. Duinkerken, 3. C. Gaakeer (beiden Goes), 2. T. Augustijn, Bergen op Zoom; I. A. Hellemons, Nw.Vossemeer, 2. J. Langenberg, Bergen o.Z., 3. M. de Win ter, Goes. 8 t/m 10 jr. 1. J. Abadie, 3. M. Krijeman (beiden Goes), 2. M. Huigens, Heerle; 1. Sj. v.d. Werf, Zierikzee, 2. Arjan Lind hout, CJET, 3. L. Schoonen, Nw.Vosse meer; I. A. Otten, Zierikzee, 2. R. Hanenburg, Axel, 3. A. Joosen, Goes; 1. I. v.d. Bosch, 3. R. van Galen (beiden Nw.Vossemeer), 2. M. Verboven, Ber gen o.Z.; 1M. Olree, Zierikzee, 2. J. van Nispen, 3. R. de Kraker (beiden Goes); 1 F. Verschoor, Goes, 2. E. de Meijer, 3. N. Bakx (beiden Lepelstraat); 1. Pieter Lindhout, 3. Benny Vroom (beiden CJET), 2. S. v.d. Berg, Heerle; 1. D. Dees, 2. W. Loof (beiden Axel), 3. D. van Dam, Goes; 1D. Leinse, 3. J. Rok- ven (beiden Goes), 2. N. Cats, Zierikzee; 1. S. Volkering, 3. D. Augustijn (beiden Bergen o.Z.), 2. T. Mackintosh, Huijber gen; 1J. Troost, Goes, 2. A. Bolle, Zier ikzee, 3. R. Meeuws, Huijbergen; 1. Kevin Potappel, Oud-Vossemeer, 2. M. Moerland, Zierikzee, 3. R. van Broekhoven, Bergen o.Z.; 1. T. van Galen, Nw.Vossemeer, 2. E. Starreveld, Zierikzee, 3. K. Homs, Bergen o.Z.; 1L. Goudzwaard, Zierikzee, 2. E. Ramano, Berendrecht, 3. S. Schoonen, Nw.Vosse meer; 1. J. Reinhout, 3. J. Pieterhoof (beiden Axel), 2. R. Suijkerbuijk, Bergen o.Z. 11 t/m 13 jr. IF. Giesles, Goes, 2. Wal co Verbiest, Oud-Vossemeer, 3. Ange la van Vossen, CJET; 1. S. de Jong, Goes, 2. W. Visser, 3. N. Oggel (beiden Axel); 1. J. de Prenter, Axel, 2. A. Noor- baldah, Bergen o.Z., 3. R. de Boks, Goes; 1S. de Feijter, 2. G. Dreves, 3. M. Herrebout (allen Axel); 1. S. Rokven, 3. F. de Goey (beiden Goes), 2. C. Uijtde- willigen, Heerle; 1. S. Zwartepoorte, 2. T. Joosen (beiden Goes), 3. M. de Pren ter, Axel; 1. R. de Kraker, 2. R. Polder man (beiden Goes), 3. R. Hendriks, Zier ikzee; 1. W. Kiel, Zierikzee, 2. X. de Jong, Goes, 3. S. de Koek, Nw.Vosse meer. 14 t/m 16 jr. 1M. den Engelsman, 2. P. de Jonge, 3. W. de Jonge (allen Goes); 1. D. Lokerse, Axel, 2. P. Goossens, Lepel straat, 3. B. Goossen, Huijbergen; 1. Ilonka van Vossen, CJET, 2. D. Oggel, Axel, 3. J. Vos, Lepelstraat; I. V. de Nooijer, Goes, 2. R. Stultjens, Ooster hout, 3. H. de Jong, Heerle. Senioren dames. 1T. Engelen, Beren drecht, 2. W. Nelen, Nw.Vossemeer. Senioren heren. 1. F. Hack, 3. E. van Wezel (beiden Nw.Vossemeer), 2. T. de Prater, Oosterhout; 1T. Boutersen, Huijbergen, 2. R. Muller, 3. A. Ermens (beiden Oosterhout); 1. P. Severijnen, Nw.Vossemeer, 2. W. Janssen, 3. H. de Prater (beiden Oosterhout). De jubilarissen 1. Potappel tweede van links) en S.C. Buscop met hun echtgenote na de huldiging in de Vossenkuil. Tennisclub Sint-Annaland werkte onlangs de finales af van de jaarlijkse wintercompetitie op de grasbaan. Win naar werd team B met Gerda van Vos sen, Jacomina Bazen, Marco Bolier en Theo Moerland. Voor de jaarwisseling werden de mixed-dubbels gespeeld. Daarna waren de heren- en damesdub- bels aan de beurt. Het weer zat redelijk mee, behalve in januari. Toen was er veel wind en regen. Acht teams met in totaal 40 personen (inclusief reserves) deden mee aan de wintercompetitie. Op 10 februari werden de finales gespeeld van de mixed-dubbels. Gerda van Vossen en Marco Bolier kwamen voor team B uit tegen Corry Bazen en Arie Borst van team E. De B-ploeg won met 10-7. In de andere mixed-finale stonden Theo Moer land en Jacomina Bazen van team B tegenover Ante den Engelsman en Betty van Vossen van het E-team. Ook nu won de eerste ploeg met 9-7. Vrijdag werden de finales van de dames- en herendubbels afgewerkt. Eerst traden Gerda van Vossen en Jacomina Bazen aan tegen Corry Bazen en Betty van Vos sen. Daarmee stonden moeder en dochter Bazen tegenover elkaar. De partij werd gewonnen door Gerda van Vossen en Jacomina Bazen met 11-7. Daarmee kwam team E iets terug en was de stand 2-1. De heren moesten de beslissing brengen. Marco Bolier en Theo Moer land van de B-ploeg speelden tegen Thijs Fase en Jan den Engelsman die invielen voor de geblesseerde Henk Giljam en de verhinderde Arne den Engelsman. De strijd ging gelijk op, maar tenslotte gaf de kwaliteit van Bolier de doorslag. Samen met Moerland won hij met 10-7. Team B werd daarmee winnaar. Na afloop werden de prijzen in de kantine uitgereikt door Thijs Fase die voorzitter Van Dijke verving. De kantinecomissie organiseerde hierna nog een bingo. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660 - 3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. /L Drie teams van Smash '76 leden dit weekeinde een nederlaag. Smash 1 trof vrijdag TCS 3 en verloor met maar liefst 10-0. Het tweede team speelde zaterdag uit tegen Markiezaat 4 en verloor met 6- 4. A. Adrie Aarnoudse en David van Driel wonnen elk twee partijen. Smash 3 ging thuis met 3-7 tenonder tegen Witac 3. Henk Jobse won twee partijen en Jacob Elenbaas één. Atleet Piet Hage uit Scherpenisse stond als enige Thoolse deelnemer aan de start van de Wildenhoekloop te Kruisland. Deze halve marathon (ongeveer 21,1 km) werd gelopen over een parcours van drie ronden. De weersomstandigheden waren,slecht: stormachtig en nat. Deson danks liep veteraan Hage naar de snelle tijd van 1.22.43 uur. Een sterk spelend Noordpoort profiteer de zondag van het feit dat Internationals het halverwege de wedstrijd met een man minder moest doen. Noordpoort begon sterk aan het duel in de A-poule van de Meulvlietcompetitie. De rust stand was 0-2. In de tweede helft werd Internationals sterker en kwam terug tot 1-2. Toen een speler echter de zaal uit werd gestuurd, greep Noordpoort zijn kans en liep uit naar een 1-6 overwin ning. Bij de Noordpoort scoorde Alex van der Reest vier keer en Perry Opree en Flip Hartog elk eenmaal. Karim Ben- jilali maakte de treffer voor Internatio nals. De overige uitslagen in de A-poule waren: Kaai-Batavieren 4-4 en Stalland- Hof van Holland 7-5. De wedstrijd tus sen The Limit en l'Esperance werd uitge steld tot 30 april vanwege een spelerste kort bij l'Esperance. In poule B waren de uitslagen: Pinocchio-de Kroon 5-7, 't Koepeltje-Standaard Tholen 2-13, Kaaij Boys-Smits Boys 1-6, Calellas-Dalem 3- 4. In de A-poule van de bedrijvencompeti- tie won Fri d'Or fraai van het taaie Stave- nisse. Stavenisse bood veel weerstand en had de laatste vier wedstrijden gewon nen. Fri d'Or was echter op dreef en na een ruststand van 4-2 liep het team uit naar een 8-3 overwinning. De Bloemkool pakte in poule B na vier verloren wedstrijden de eerste punten. Tegenstander was Delta Nutsbedrijven dat als achtste geklasseerd stond met nul punten uit vijf wedstrijden. De Bloem kool had nul punten uit vier wedstrijden, maar door de 3-8 overwinning heeft de ploeg nu eindelijk de nul weggehaald. Spel-o-theek. Spel-o-theek De Bromtol in Halsteren bestaat zes jaar. Ter gelegenheid hiervan is het speelgoedbestand gedeeltelijk ver nieuwd. De Bromtol is gevestigd in de bovenzaal van de openbare bibli otheek en is op woensdagmiddag van twee tot vier uur geopend. Bin nenkort moet de spel-o-theek ook op vrijdagmiddag opengaan. Kleine Tour. De Kleine Tour Steenbergen, een jeugd-wielerron- de, wordt verreden van 31 juli tot en met 5 augustus. Het parcours van deze ronde loopt donderdag 3 augustus gedeeltelijk door de gemeente Tholen. Vijf leden van zwemvereniging De Dol fijn '92 kwamen zondag uit op de spido- wedstrijd in Middelburg. Daarbij braken ze vijf persoonlijke records (pr). Ingrid Bouten zwom bij de meisjes twaalf jaar de 100 meter vlinderslag in 2.00.9 min. Dat was een pr, net als de 100 meter vrije slag die ze in 1.27.2 min aflegde. Dit leverde haar een zesde plek op. Tonnie v.d. Velde deed bij de meisjes van tien jaar mee aan de 100 meter rugslag. Ze finishte in 2.19.8 min en dat was goed voor een veertiende plek en een pr. Bij de 100 meter vrije slag voor jongens van twaalf jaar deden drie leden van De Dol fijn mee. Govert v.d. Rhee werd twaalfde in 1.38.1 min en dat was een pr. Ook René van Oudenaarde zette een nieuw pr met 1.45.6 min en dat leverde hem een veertiende plaats op. Richard v.d. Velde eindigde als zestiende in 1.56 min. De openbare basisschool De Rie burch uit Sint-Maartensdijk is Zeeuws kampioen schooldammen geworden. Ter Tolne uit Tholen werd tweede en de School met de Bijbel te Sint-Annaland vierde. Daarmee gaan De Rieburch en Ter Tolne door naar de halve fina les voor het Nederlands kam pioenschap. De drie Thoolse scholen waren de eersten van het Thools kampioen schap. Ze deden in 's-GravenpoI- der mee aan de Zeeuwse titelstrijd in twee groepen. De School met de Bijbel werd eerste in haar poule. Ter Tolne en De Rieburch werden elk tweede in hun poule. Het sys teem van het damkampioenschap verliep met kruisfinales. Daar door moest de School met de Bij bel tegen Ter Tolne. Het viertal uit Tholen won deze strijd en ook spelers van De Rie burch kwamen als overwinnaars uit de bus. Zo was de finale om de Zeeuwse titel een Thools onder onsje. De Rieburch bleek echter, net als in het Thools kampioen schap, net iets te sterk en Ter Tol ne werd met 5-3 verslagen. Deson danks gaat ook het Thoolse team, als nummer twee, over naar de nationale titelstrijd. De School met de Bijbel uit Sint-Annaland werd uiteindelijk vierde. "Dit resultaat geeft aan dat er op Tholen goed gedamd wordt", zegt directeur J.F. Kousemaker van Ter Tolne. 'Dat heeft ook met de damclubs te maken. Als er op een school een paar goede dammertjes zitten, gaan ze toch al gauw naar de dam club. Dat heeft in de breedte ook effect. Ook op school zal de kwaliteit en belangstelling dan verbeteren." De directeur ziet zijn team dit jaar niet erg hoog eindigen. "Ik schat ons dit jaar niet zo hoog in. Andere jaren waren we beter, dat komt ook doordat we nu een heel nieuw viertal hebben. Maar we zullen wel zien waar we uitko men." De damploeg van De Rieburch aan de eerste tafel, vlnr: Kim van der Hoeven, Rik Zwagemaker, Mariusz Mojka en Daan de Viet. Arjan Versluys was bij de senioren de enige vertegenwoordiger van OVJV.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19