Smerdiek kan lachen om treurtoneel tegen Noad '67 Tholen troeft Rillandia af Geen sportprijs voor teams dit jaar Koersballen voor ouderen Arbiter mist doelpunt van Stavenisse Hoop op handhaving neemt toe na 0-1 overwinning Sint-Annalanders krijgen stevig klop van Kapelle M. van de VeldeJ. Kuzee en D. de Vos individuele kandidaten Donderdag 23 februari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Afdelingsvoetbal "Als supporter zou je je geld terug vragen." Noad-speler Bram Filius geeft eerlijk toe dat het duel tegen Smerdiek niet om aan te zien was. Voor Smerdiek telde alleen het resultaat. Het team van Kees Machielse put moed uit de 0-1 overwinning en ziet weer perspectief om de degrada tie te ontlopen. Verliezend trainer Jan Verreijen zal in zijn hart blij zijn geweest dat zijn team juist tegen Smerdiek de wanprestatie leverde. Knvb voetbal Verzwakt Compliment defensie Magere jaren Noad Tholense Boys heeft opnieuw een goed resultaat behaald. Nadat eerder WHS Rillandia verraste, bleef het team van Ko Stoutjesdijk nu in Tholen met lege handen achter. Door twee doelpunten van John Nieuwkoop werd de titelkandidaat met 2-1 geklopt. WHS kon het in Kapelle niet bolwerken. De Sint-Annalanders verloren met 4-1. Hoofdrol Nieuwkoop WHS na rust geklopt Gelijkspel Thol.Boys A Er komt dit jaar geen sport prijs voor het beste Thool se team en ook geen aan moedigingsprijs. Dat heb ben burgemeester en wet houders op advies van de sportcommissie besloten. Vrijdagavond 3 maart wordt in het gemeentehuis alleen de beste sportman of -vrouw van Tholen gehul digd. Knvbvoetbal Thol.Boys 2 zakt Onnodig verlies WHS 2 WHS 3 heeft nog 6 pun ten nodig Rode kaart voor mislukte vrije trap Winst Smerdiek 3 in laatste minuten WHS 5 klopt reserves van Vrederust Slechts vier spitsen wisten zaterdag het net te vinden in evenzoveel competitie duels. Leen Lemson van Stavenisse kwam op gelijke hoogte met Johan Schot van Tholense Boys. Beiden vonden tien keer het net, één keer minder dan Leo Zuidweg van Noad '67. Tholenaar John Nieuwkoop scoorde voor het eerst in vijf maanden weer eens in de hoofdmacht. Hij bracht maar meteen twee doelpunten op zijn naam, waarmee zijn totaal op vijf komt. Wil Fase van WHS en jeugdspeler Jordi Hage van Smerdiek lieten hun eer ste competitietreffer noteren. Zaterdag 25 februari uur AZVV-Thol.Boys 14.30 Kruiningen-Noad 14.30 WHS-SPS(vr) 14.30 SPS 2-WHS 3(vr) 14.30 WHS 5-WHS A(vr) 12.30 Derde klas KNVB: Thol.Boys-Rillan- dia 2-1Kapelle-WHS 4-1 Vierde kl.: Noad-Smerdiek 0-1 Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Hoek 2 0- 2, Nivo Sparta 2-WHS 2 1-0. Derde kl. res.: WHS 3-AZVV 2 1-5. Afdeling eerste klas: VCK-SPS afgel. Tweede klas: WVO-Stavenisse 1 -1 Eerste kl. res.: Dinteloord 3-SPS 2 0-1. Tweede kl. res.: Smerdiek 2-Thol.Boys 3 3-2, DVO 2-Noad 2 6-0. Derde kl. res.: Smerdiek 3-Alliance 2 4- 2, Thol.Boys 4-ZPR 2 3-5, WHS 4- Thol.Boys 5 1-1, WHS 5-Vrederust 2 5- 1. Vierde kl. res.: SPS 3-Stavenisse 2 1-3, Stavenisse 3-Chrisl. 4 0-1, Noad 3-FSV 5 2-4. De KNVB lastte zondag alle wedstrijden af. Jeugd: Vosmeer Cl-Meto 4-1, Internos- Vosmeer C2 1-2. SPS C-Smerdiek C 2-4, Smerdiek D- NVS 3-0, NVS-Smerdiek El 3-3, SPS E2-Smerdiek E2 3-0, Smerdiek Fl- Vosmeer F 0-2, Smerdiek F2-SPS F2 11 - 0. WHS A-Grenswachters 3-6, NVS-WHS C 8-1SPS D-WHS D 7-1WHS E1 -Sta venisse El 2-1, Halsteren-WHS E2 8-1, WHS F1-Kruisland 11-2. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: mevr. R. Burrows en mevr. C. Praat 25 p; mevr. R. Vroegop en J. Vroegop 23 p; mevr. M. Schot en J. Geuze 21 p; A. Leemreijze en P. Schot 17 p; mevr. F. Schellinger en L. Soomers 16 p; mevr. A. Bal en J. Kuijper 11 p; mevr. S. Hoven en H. Bal 9 p. Sint-Maartensdijk: mevr. S. Wolse en C. van Gorsel 33 p; mevr. Free en mevr. C. van Splunter 30 p; mevr. M. Bijl en mevr. M. Dane 27 p; mevr. N. van Driel en W. Bijl 24 p; A. van Splunter en L. Kloet 24 p; C. van Haaften en A. Leemreijze 14 p. Tegen het hoog geklasseerde WVO uit Oosterhout speelde Stavenisse 1- 1 gelijk. Vooral in de eerste helft speelde de Thoolse afdelingsploeg aantrekkelijk voetbal. Het veldover- wicht resulteerde echter in te weinig uitgespeelde kansen. Toch kwam Stavenisse na twintig minuten ver diend op voorsprong. Uit een voor zet van Martin Potappel scoorde Leen Lemson uit een moeilijke hoek. WVO kreeg voor rust slechts één goede mogelijkheid op de gelijkmaker. Met een knappe red ding wist doelman Jaap de Vos een goed geplaatste vrije trap te keren. Vlak voor rust werd Stavenisse benadeeld door de arbiter, die een doelpunt van Adrie Smits miste. De scheidsrechter had meer oog voor de geblesseerd geraakte William Smits dan voor het spel. Het ontging hem dan ook hoe de door Smits nog voorgetrokken bal door Adrie Smits in het doel werd gekopt. William Smits werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, waar de bles sure aan zijn enkel bleek mee te val len. Na het voorval liet de scheids rechter het rustsignaal klinken. In de tweede helft nam Hans Lind- hout de positie van William Smits in. Door het wegvallen van Smits en het niet beschikbaar zijn van Johan Elenbaas, die zich voor de wedstrijd afmeldde, miste Stavenisse aanvals- kracht. WVO kon na rust het spel dan ook meer naar zich toetrekken. De thuisploeg nam steeds meer risi co, waardoor de spitsen van Stave nisse meer ruimte kregen. Adrie Smits en Leen Lemson maakten echter slecht gebruik van de één- tegen-één situatie. Smits slaagde er één keer in om alleen voor de keeper te komen, maar zijn inzet werd door de Oosterhoutse doelman met de voet gekeerd. Met een kleine tien minuten te spelen maakte WVO met een kopbal de gelijkmaker, waarna Stavenisse in de slotfase nog bijna werd geklopt. Door goed werk van doelman Jaap de Vos hield de Thoolse afdelingsploeg stand. Leo Zuidweg van Noad neemt een vrije trap, de muur van Smerdiek hield stand. Voor trainer Verreijen uit Oud-Vos- semeer was het zaterdag een bijzon der treffen. Als trainer van Noad ging hij voor de overwinning, maar daardoor zou zijn toekomstige ver eniging Smerdiek nog verder in degradatiegevaar komen. Verreijen hoopt vurig dat Smerdiek in de KNVB blijft. Zijn spelersgroep bood hem zaterdag de helpende hand. Als een vervroegd afscheids cadeau ging de overwinning, na een zeer teleurstellende strijd, met 0-1 naar Smerdiek. "De gelukkigste heeft gewonnen in een van weerszijden slechte wed strijd zonder enige overtuiging", analyseert Jan Verreijen het streek- duel tussen de Thoolse vierdeklas sers. Collega Kees Machielse vindt dat zijn team het meeste recht had op de zege. "Het spel van Noad was wel verzorgder, maar qua kansen was Smerdiek licht in het voordeel", meent de Dinteloorder die nog steeds naar een vereniging voor het komende seizoen zoekt. Beide teams begonnen behoorlijk verzwakt aan de wedstrijd. Bij Smerdiek ontbraken de backs Robert van Splunter en Izak Hage. Daarnaast mist het nog steeds de makkelijk scorende spits Addy Stoutjesdijk. Bij Noad '67 ontbraken Jaap van Oudenaarde en doelman Huib van Westen wegens schorsin gen en was Kees van Tiggele geblesseerd. Bram Filius, Hans Pol derman en Joop Quist begonnen op halve kracht. Bram Filius speelde als laatste man, wat trainer Machielse van Smerdiek na de wedstrijd betitelde als 'een miskleun'. "Filius behoort met zijn loopvermogen op het middenveld", aldus Machielse die schijnbaar niet op de hoogte was van de blessure van de Noad-speler. "Wanneer ik niet op de laatste man positie had gestaan, had ik helemaal niet kun nen spelen. Ik vrees dat er bij mijn enkelbanden iets is afgescheurd", vertelt Filius. Het werd al snel duidelijk dat het geringe aantal toeschouwers dat op de streekconfrontatie was afgeko men, weinig geboden zou worden. Naast ambiance miste het duel over tuiging en kwaliteit. Voor Noad, dat dit seizoen buiten de prijzen valt, stond de boog niet meer gespannen, terwijl bij Smerdiek juist de druk om te presteren te groot lijkt. Dit resul teerde in een armetierige wedstrijd, het KNVB-niveau onwaardig. Kan sen werden er dan ook nauwelijks gecreëerd. In de eerste helft kregen de Sint-Philipslanders binnen enkele minuten drie vrije trappen toegewe zen net buiten het strafschopgebied. Even veel keer verdween de bal laag in de Smerdiek-muur. Doelman Alex Hogendoom van Smerdiek hoefde slechts één keer reddend op te treden, toen Leo Polderman na een actie op links voor gevaar zorg de. De beste mogelijkheid voor rust kreeg Smerdiek. Emiel Hirdes legde de bal goed breed op Gert-Jan van Ham, die alleen op keeper Kees Lig- tendag afging. De vervanger van Huib van Westen keerde de inzet echter. In de slotfase van de eerste helft kwamen er meer irritaties in het veld. Joop Quist, die eerder onbe straft bleef bij een overtreding op Frans Ista, kreeg de gele kaart te zien nadat hij Van Ham stevig onderuit haalde. Na rust bleef de strijd van een bij zonder laag niveau. "Positief was dat Smerdiek verdedigend goed georganiseerd was. Zeker gezien de wijzigingen moet ik de spelersgroep complimenteren dat ze Noad geen kans heeft gegeven", aldus Machiel se. In de slotfase van de wedstrijd paste hij met het inbrengen van Jor di Hage voor Emiel Hirdes een gou den wissel toe. De jeugdspeler scoorde uit een niet goed wegge werkte voorzet van Corné Stoutjes dijk de winnende treffer. Volgens verdediger Bram Filius ging de bal via de bovenarm van Hage, maar de arbiter keurde de treffer goed. Enke le minuten eerder had hij nog een treffer van Corné Stoutjesijk afge keurd wegens buitenspel. Noad zet te nog een offensief in, maar kreeg weinig kansen op de gelijkmaker. Het spel van Noad werd nog meer ontregeld doordat de wedstrijd na rust diverse keren lang stil lag wegens blessurebehandelingen bij doelman Alex Hogendoorn. Met een fraaie redding op een inzet van Leo Polderman stelde hij de winst voor Smerdiek veilig. "Voor Noad breekt een moeilijke tijd aan", vreest trainer Jan Verreij en. "Eigenlijk hebben we nog enkele punten nodig om definitief veilig te zijn, maar gezien de vele blessures gaat Noad moeilijke weken in." Aanvoerder Bram Filius denkt eer der aan jaren. "Joop Quist en ik wil len aan het eind van het seizoen stoppen." Chris van 't Hof heeft als nieuwe trainer kenbaar gemaakt dat hij het team wil verjongen. "Maar dan zal er eerst jeugd nodig zijn. Er zijn wel talentvolle spelertjes, maar die kun je op korte termijn nog niet inpassen. De komende jaren zullen, volgens mij, voor Noad zeer zwaar worden", stelt Filius. Opstelling Smerdiek: Alex Hogen doorn, Perry Opree, Remie Potap pel, Jan de Viet, Emiel Hirdes (Jordi Hage), Frans Ista, Carlo Opree, Her- bert Vermaas, Ab Poot, Corné Stoutjesdijk en Gert-Jan van Ham. Opstelling Noad: Kees Ligtendag, Bram Filius, Antoine Quist, Johan Reijngoudt, Erwin Kot, Ronnie v.d. Ree, Frans Quist, Hans Polderman, Joop Quist, Leo Polderman, Leo Zuidweg. John Nieuwkoop was zaterdag de gevierde man. Met twee doeltreffen de kopballen eiste de boomlange Tholenaar een hoofdrol voor zich op in het duel tegen Rillandia. Tholense Boys bleek goed te zijn ingesteld op de ambitieuze tegenstander. De ver dediging, onder leiding van de sterk spelende Hassan Eljilali, had de gevaarlijke aanvallers volledig onder controle. Hierdoor kon Tho lense Boys in de openingsfase staan de blijven. Rillandia startte sterk en bepaalde het spelbeeld volledig, maar de hechte Thoolse defensie wist van geen wijken. Naast het accent op de verdediging had trainer René v.d. Boom aanvoerder Johan Schot een meer aanvallende rol gegeven. De vele tegendoelpunten die Rillandia tot dusver moest incas seren tonen de kwetsbaarheid van de achterhoede. Naarmate het duel vor derde kreeg Tholense Boys meer vat op de wedstrijd. Bij een hoekschop van Mamix Kousemaker torende voorstopper John Nieuwkoop hoog boven de spelers van Rillandia uit en knikte hij de thuisploeg naar een 1-0 voorsprong. Na rust doken de Tholenaren met enige regelmaat op voor het doel van Rillandia. Een opgekomen Nieuwkoop werd door Gonnie van As alleen voor de doelman geplaatst, maar kwam niet tot sco ren. Een foutieve pass van Gonnie van As op Johan Schot luidde de gelijkmaker in. Frans Hagenbeek uit Sint-Maartensdijk reageerde alert en liet Arie Draayer zijn hielen zien, waarna uit zijn voorzet werd ge scoord. Tholense Boys wist alsnog de winst te behalen, door opnieuw gebruik te maken van de kopkracht van John Nieuwkoop. Ditmaal rond de hij een indraaiende vrije trap van Johan Schot feilloos af. Bij de 2-1 stand werd Francel Kousemaker in het veld gebracht voor Gonnie van As. In de slotfase hielden de Thole naren stand. Naast Eljilali speelde ook Leendert de Graaff als linker middenvelder een uitstekende partij. Aanstaande zaterdag kan Tholense Boys definitief een plaats in de sub top veroveren door een goed resul taat in het ingelaste duel tegen titel kandidaat AZVV uit Axel. Na een reeks goede resultaten heeft WHS uit Sint-Annaland een ruime 4-1 nederlaag geleden tegen Kapel le. Voor Dick Saarloos was het een treffen tegen zijn oud-ploeggenoten. De kleine, maar technisch vaardige speler die bij WHS meestal in het reserveteam acteerde, startte in de basis. Hij was het die Kapelle na een kwartier spelen op voorsprong bracht. WHS gaf zich echter niet gewonnen en bood in de eerste helft redelijk tegenstand. De krachtsver- kwam AZVV in de tweede helft sterk opzetten, waardoor de St. Annalande verdediging geen secon de meer rust kreeg. Zeer regelmatig en doeltreffend liepen de gasten uit naar een 1-5 overwinning. WHS had weinig meer in te brengen. Het der de team wacht nog een zware finale tegen o.a. mede-degradatie-kandi- daat Amemuiden. Kogelvangers 16 13 1 2 27 50- 21 Dauwendaele 16 9 5 2 23 49- 24 SKNWK 16 10 2 4 22 46- 32 Kruiningen 15 9 1 5 19 38- 17 NOAD'67 15 7 3 5 17 31- 24 Zaamslag 16 7 3 6 17 30- 28 SSV'65 16 5 7 4 17 32- 31 WIK 16 4 4 8 12 27- 33 Krabbendijke 15 3 4 8 10 19- 35 Tem. Boys 16 3 3 10 9 16- 35 Smerdiek 16 3 2 11 8 21- 45 GPC 15 3 1 11 7 17- 51 Baronie Vrederust WVO Rood-Wit JPS 17 17 18 17 17 SC Stavenisse 16 -19 TVC'39 VVR Alliance DHV Advendo 17 17 17 17 18 Roosendaal 18 De regionale A-jeugd van Tholense Boys hield het zaterdag tegen de num mer 2, Rood Wit, op een 1-1 gelijkspel. De twee ploegen begonnen voorzichtig aan de wedstrijd, maar naarmate de tijd verstreek, werden de Thoolse gasten beter. Er kwamen een paar kansen, maar doelpunten leverden die niet op. Na rust opende Rood Wit de score. Na twee minuten belandde een vrije trap vanaf twintig meter in de kruising. Vijf minuten later kwamen de geel-zwarten echter langszij. David Noom tikte de bal, die van de paal terugsprong, in de rebound tussen de palen: 1-1. Hierna nam Tholense Boys de wedstrijd hele maal in handen. Met een sterk spelende Michael de Jong werd de thuisploeg via mooie combinaties onder druk gezet. De lat verhinderde dat Tholense Boys een voorsprong nam. In de laatste tien minu ten zaten de geel-zwarten erdoorheen en ze speelden de wedstrijd zonder risico's uit. Over twee weken treft de Thoolse A- jeugd koploper Steenbergen in een uit wedstrijd. Daniëlla de Vos uit Tholen. Jochem Kuzee uit St. Annaland. Marjanne v.d. Velde uit Tholen. De reden om de gebruikelijke prijs voor het beste team en de aanmoedi gingsprijs niet uit te reiken, is een gebrek aan prestaties. Volgens de sportcommissie is er in beide categorieën 'een zodanig pres tatieniveau neergezet dat het uitrei ken van de bijbehorende sportprij- zen niet is gerechtvaardigd'. Daarentegen is er wel wat te prijzen bij de individuele sporters. De sport commissie nomineerde drie kandi daten. De 14-jarige Marjanne v.d. Velde uit Tholen is er één van. Zij is atlete op de onderdelen triathlon en run-bike-run (duathlon). In april vorig jaar behaalde ze de eerste plaats op het Nederlands kampioen schap duathlon in de leeftijdscatego rie tot en met zestien jaar. Daarna veroverde ze op 26 juni de nationale titel triathlon in haar klas se. Bij de Europese kampioenschappen triathlon voor junioren in het Hon gaarse Kaposvar (op 23 juli) eindig de ze als achttiende. Met deze pres taties lijkt ze een grote kanshebster voor de prijs. Tweede genomineerde is de 16-jari- ge Jochem Kuzee uit Sint-Anna- land. Ook deze atleet heeft zich toe- houdingen in het veld werden tien minuten na de openingstreffer ook weer in de score tot uitdrukking gebracht door Wil Fase. De 1-1 was tevens de ruststand. In de tweede helft begon Kapelle sterk en zette WHS in korte tijd op een kansloze achterstand. Doelman Jaap Verhoef kreeg een inzet niet goed onder controle, waarvan de thuisploeg dankbaar profiteerde. WHS was van slag en verloor de greep op de wedstrijd. Binnen een kwartier moest doelman Verhoef de bal nog twee keer uit het net vissen. WHS probeerde nog wel om het tij te keren, maar de echte overtuiging ontbrak na de marge van drie doel punten. Door de nederlaag zijn de Sint-Annalanders weer enkele plaat sen in de rangschikking gezakt, maar het verschil met Bevelanders en Middelburg is nog zo groot dat het team van Lion de Frel buiten degradatiegevaar blijft. Dauwend. 217 -26 Zwaluwe2 16-24 AZVV SSC 2 Oostkap. 2 Kapelle 2 Met het eind van de competitie in zicht heeft Tholense Boys 2 nodig de punten nodig om niet in degrada tiegevaar te komen. Door een 2-0 nederlaag tegen koploper Hoek en eerder het verlies tegen Good Luck dreigt het de aansluiting met de mid denmoot kwijt te raken. Doordat Hoek met veel invallers naar Tholen was gekomen en de thuisploeg zelf op volledige sterkte de strijd aanging, hoopte men succes te behalen. In de openingsfase werd duidelijk dat de Tholenaren niet bij voorbaat kansloos waren. Marco v.d. Wielen kreeg twee mooie kansen, maar kwam niet tot scoren. Vlak voor rust speelde het slechte speelveld Tho lense Boys opnieuw parten. Een raar opspringende bal kwam tegen de hand van Stephan Zoeteweij, waar na Hoek uit de toegewezen straf schop 0-1 maakte. In de vijftiende minuut van de twee de helft liep Hoek uit naar 0-2, door een treffer die de Tholenaren fel bestreden. Een door doelman Emiel Learbuch niet goed verwerkte voor zet kwam bij de spits van Hoek, die volgens de Tholenaren met zijn hand de bal in het doel liep. De scheidsrechter reageerde niet op het appèl van de Thoolse grensrechter en spelers en keurde het doelpunt goed. Dit leidde tot irritaties bij de thuisploeg. Adriaan Moerland kreeg een gele kaart. Door trainer Kees de Lang werd hij vervolgens in bescherming geno men en gewisseld voor Frank Taze- laar. Julian Roman werd als extra spits in het veld gebracht voor Step han Zoeteweij. Tot uitgespeelde kansen kwam Tholense Boys echter niet meer. In een wedstrijd vol inzet en werk lust verloor het reserveteam van WHS met 1-0 van Nivo Sparta 2. De Sint-Annalanders speelden een goe de eerste helft, maar verzuimden, ondanks de diverse scoringskansen, afstand te nemen. In de tweede helft was de beginfase voor WHS lastig, doordat de thuis ploeg met veel inzet aan de hervat ting begon. De druk werd echter doorstaan, waarna WHS weer meer initiatief nam. Tegen de verhouding in kwam Nivo Sparta door een van richting veranderd afstandsschot op voorsprong. WHS slaagde er niet in om langszij te komen, waardoor een onnodige 1-0 nederlaag werd gele den. Door dat verlies komt het reser veteam weer meer in de onderste regionen te staan. Hoek 2 17 -25 Roda B2 16-21 G. Luck 2 16-21 Kloetinge 2 16 -20 Araem 2 16-19 N Sparta 2 17-19 Wilhelm 2 Yerseke 2 Seroosk. 2 Thol. B 2 WHS 2 Tricht 2 15 -16 17 -13 16 -12 17 -12 17 -11 16 - 7 gelegd op de triathlon en de run- bike-run. Kuzee behaalde op 26 juni het Nederlands kampioenschap triathlon in zijn leeftijdsklasse. Eer der werd hij bij de nationale kam pioenschappen run-bike-run vierde. Daniëlla de Vos uit Tholen sluit het korte lijstje met kandidaten voor de sportprijs. De 21-jarige speelster van damclub De Eendracht haalde in juni tijdens het Nederlands kampioenschap sneldammen de titel bij de dames. Uit deze drie kandidaten kiest het college volgende week de uiteinde lijke winnaar. WHS 3 heeft uit de laatste vijf com petitiewedstrijden nog 6 punten nodig om ook volgend seizoen in de reserve 3de klas KNVB te kunnen voetballen. Zaterdag werden de St. Annalanders op eigen veld na een 1- 1 ruststand in de tweede helft weg gespeeld door AZVV: 1-5. Na het gelijkspel tegen Veere 2 werd tegen de nummer drie van de ranglijst, AZVV, al na twee minuten een voorsprong genomen. William Quist draaide goed weg van zijn tegenstander, maar werd binnen het strafschopgebied neergelegd. Anco Fase schoot de penalty in: 1-0. Twee minuten later verscheen Quist alleen voor de Axelse keeper, maar hij ver zuimde te scoren. WHS speelde redelijk, totdat in de 19de minuut volkomen onnodig de gelijkmaker viel: 1-1. Met de wind in de rug Meeuwen 2 17-15 Tem. B2 17-14 Veere 2 Dintel. 2 WHS 3 Amem 3 Bruse Boys 16 9 6 1 24 34- 20 AZVV 15 8 5 2 21 28- 18 Oostkapelle 16 8 4 4 20 38- 25 Rillandia 16 8 3 5 19 38- 28 Colpl. Boys 16 8 2 6 18 32- 24 Yerseke 16 7 4 5 18 26- 17 Tholense B. 15 6 5 4 17 30- 24 Amemuiden 16 7 3 6 17 25- 17 Kapelle 16 4 6 6 14 39- 40 WHS 16 5 3 8 13 23- 32 Middelburg 16 2 2 12 6 11- 45 Bevelanders 16 0 3 13 3 13- 47 Het treffen tussen WHS 4 en de vetera nen van Tholense Boys liep uit op een 1 - 1 gelijkspel. In de wedstrijd vielen twee gele en één rode kaart. Die laatste werd volgens beide ploegen onnodig uitge deeld. WHS moest enkele spelers afstaan aan het derde team, maar toch waren er genoeg voetballers over om een elftal te vormen. Na tien minuten kwam de eerste kans voor WHS, doch die werd in de kiem gesmoord. Maar na twintig minu ten rondde gelegenheidsspits Willie Jeroense een combinatie met Edib Ome- refendic goed af: 1-0. Hierna kwam Tho lense Boys 5 gevaarlijk opzetten. Het kreeg daarbij een aantal kansen, waarvan er één met een overtreding om zeep werd geholpen. WHS-keeper Theo den Engelsman kreeg een gele kaart omdat hij buiten het 16-metergebied een doel poging van Jaap Schot met zijn handen onderschepte. De stand bleef echter onveranderd, want Schot werkte een penalty via de lat over het doel en Henk Boxhoom miste toen hij alleen voor keeper Den Engelsman kwam te staan. Na rust kreeg WHS drie scoringskansen, maar benutte die niet. De geel-zwarten kwamen wat beter in hun spel. Nadat een WHS'er geel had gekregen wegens vast houden, wilde Ben van Olffen de vrije trap voor Tholense Boys snel nemen. Eén van de groen-witten tikte de bal ech ter weg net toen Van Olffen trapte. Het gevolg was dat een andere WHS'er de schop kreeg die bedoeld was voor de bal. De arbiter trok voor deze actie de rode kaart voor Van Olffen. Met een man minder kreeg Tholense Boys even later wederom een penalty. Rinus Minheere kreeg de bal aangespeeld, maar in het strafschopgebied vielen er drie spelers van de thuisclub over hem heen. De scheidsrechter wees naar de stip en Rien Broeren werkte de bal via de vingertop pen van keeper Den Engelsman in het doel: 1-1. Smerdiek 3 trad zaterdag thuis aan tegen het hoger geplaatste Alliance 2. De blauw-zwarten misten enkele basisspe lers, maar de lege plaatsen werden opge vuld door een paar goede jeugdspelers. De strijd ging vanaf het begin gelijk op. Smerdiek had een licht veldoverwicht, maar de uitvallen van Alliance waren gevaarlijk. De bezoekers openden zelfs de score. Een aanvaller van Alliance liep achter een ogenschijnlijk kansloze bal aan. De Smerdiek-verdedigers bleven staan in de verwachting dat de bal over de achterlijn zou rollen. Met een sliding kreeg de aanvaller het leer echter toch voor het doel. Eén van zijn medespelers liet jeugdkeeper Corné van Haaften kansloos: 0-1. Niet lang daarna kreeg Smerdiek de kans om gelijk te komen. Wim Vroegop werd in het strafschopge bied onderuit gehaald, maar Wim Scher- penisse schoot de penalty naast. Vlak voor rust maakte Scherpenisse deze fout weer goed door op aangeven van Jaap Moerland de Alliance-doelman van dichtbij te passeren: 1-1. Ook in de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Na ongeveer een kwartier bracht Eddy op den Brouw Smerdiek aan de leiding met een mooi schot vanaf zo'n 35 meter: 2-1. Vrijwel meteen na de aftrap kwam Alliance weer langszij. Een dieptepass werd door laat ste man Flip Hartog verkeerd beoor deeld. Hij verspeelde de bal en één van de gasten ging alleen door op doelman Van Haaften en scoorde 2-2. Het leek erop dat dit de eindstand zou worden, maar in de laatste vijf minuten sloeg Smerdiek toch nog twee keer toe. Frans Gabriels zorgde, op aangeven van de hard werkende Jaap Moerland, voor 3-2. Wim Scherpenisse gaf een voorzet aan jeugdspeler Erik van Haaften die 4-2 aantekende. Ook Alliance kreeg nog enkele kansen, maar met goede reddin gen hield Van Haaften zijn doel schoon. De veteranen van WHS boekten thuis een ruime winst op Vrederust 2, al zag het daar aanvankelijk niet naar uit. Beide ploegen begonnen voortvarend aan de partij en over en weer waren er goede kansen. Na tien minuten werd de bal uit een kluts voor het WHS-doel niet goed weggewerkt en een Vrederust-speler schoot vanaf tien meter hard in: 0-1. Vlak hierop zette WHS een aanval op vanuit het middenveld. Nico Hage werd weggestuurd. Hij omspeelde de keeper en tekende de gelijkmaker aan: 1-1. De groen-witten zetten weer een aanval op en Vrederust liep uit om de buitenspelval open te zetten. Theo Moerland kreeg de bal echter van eigen helft aangespeeld en ging door. Hij dwong dé keeper tot een actie, maar legde vervolgens de bal breed op Piet Fase die 2-1 scoorde. Na een half uur was het al 3-1. Piet de Rijke speelde Nico Hage aan die vanaf de 5-meterlijn inschoot. Theo Moerland vertrok naar zijn werkgever in Bruinisse (Moerland is trainer bij Bruse Boys) en zijn plaats werd ingenomen door Kees Koopman. WHS viel nog wel aan, maar daaruit vie len geen doelpunten meer. Na rust gaf de wedstrijd hetzelfde beeld te zien. WHS had echter tegenwind en kon niet meer met lange ballen achter de verdediging komen. Pas na een half uur viel er weer een doelpunt. Piet Fase kreeg de bal van Nico Hage en die ging door naar het doel, legde terug op Fase die 4-1 scoorde. Even later kreeg Wim Fase de bal en ging schuin het straf schopgebied binnen. Hij volgde de raad van Nico Hage 'ogen dicht en rammen' niet op, maar lobde de bal over de keeper en bepaalde zo de eindstand op 5-1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17