Tholenaren lezen elke week een uur in de Eendrachtbode UW NIEUWSBLAD HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND O O da 400 I 7« axel Plaatselijk nieuws J. NIEMANTSVERDRIET Grolsch Malt Augustijn Legner Clan Cambell Brooks Port Jacobs Creek Goed verzorgd, vertrouwd, betrouwbaar, actueel en degelijk Een derde van de Tholenaren hoort Sloth 16 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 februari 1995 Abonnees van de Eendrachtbode lezen elke week gemid deld 59 minuten in hun nieuwsblad. Van de niet-abon- nees leest wekelijks maar liefst 71% toch de Eendrachtbode met een gemiddelde leestijd van 29 minuten. Dat blijkt uit een onderzoek van het bureau Veldkamp onder 50 abonnees en 50 niet-abonnees op Tholen. De enqüete maakte deel uit van een landelijk onderzoek naar de functies van nieuwsbladen dat in opdracht van de Nederlandse Nieuwsblad Pers is inge steld. De Tholenaren noemen de Eendrachtbode ver trouwd, betrouwbaar, actueel en degelijk. Erg/heel erg Ongelukken en familie berichten Pot in Axel maakt dat nu extra aantrekkelijk. En dat geldt ook voor al die andere mooie meubelen waar Pot zo bekend om is. U voelt dat het voorjaar op komst is. Er zit voordeel in de lucht. Paginabereik 70 Dokter en kerk Overzichtelijk Verenigingen Ruim voldoende Plattelandsvrouwen over thuiszorg Poortvliet Zangavond voor Roe menië Grondverkoop Biljarten Wie wordt oma? Sint- Philipsland Bedankt VAB-voorzitter hekelt overheidsbeleid Geen extra brievenbus Nieuw- Vossemeer Gratis meer tv Rampenfonds Div. Diesels LPG automaat. Div. bestel/bedrijfsauto's motorfietsen Inruil - garantie - Financiering In- en Verkoop AUTOBEDRIJF MOLENSTRAAT 19 POORTVLIET 01662-2680 LET 0PI Tijdens de Cernevelsdegen hebben wij gewijzigde openingsti|den! De Eendrachtbode blijkt op Tholen een belangrijke rol te ver vullen in de informatievoorziening. Redacteur-fotograaf Kees de Koning (wijzend in het midden) toont hier de betrokkenheid bij de opening van het vrijliggende fietspad naar Poortvliet. De abonnees lezen voor 93% de Eendrachtbode nog dezelfde dag, bij 7% wisselt het leesmoment nogal. De helft hanteert het nieuwsblad één keer, maar 25% van de abonnees pakt de Eendrachtbode twee keer, 13% drie keer, 2% vier keer en 7% neemt de meest gelezen krant van De St. Annalandse brandweer redde destijds een baby, die hier door de toenmalige huisarts Noteboom naar de ambulance wordt gebracht. Volgens het nieuwsbladonderzoek van bureau Veldkamp worden berichten over ongelukken zeer goed gelezen. Tholen zelfs vijf keer ter hand om tages staan voor 'goed volgen'; 'een ïr Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar 24,90 per jaar 45,50 (een jaarabonnement is dus 4,- goedkoper) postabonnement/buiten bebouwde kom 59,50 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 01665- 2752 b.g.g. 3474. nog meer informatie tot zich te nemen. Een kwart van de onder vraagden zegt de Eendrachtbode vrijwel helemaal te lezen, 50% gro tendeels en 11% ongeveer voor de helft. En 39% knipt soms artikelen uit. Van de geënqüeteerden vindt 63% dat de Eendrachtbode veel praktische informatie bevat; 41% neemt actie naar aanleiding van informatie in dit nieuwsblad. Twin tig procent van de mensen praat vaak met anderen over artikelen in de Eendrachtbode; 46% doet dat soms. Hoe erg is het als de Eendracht bode er niet zou zijn, vroegen de enqueteurs van het bureau Veld kamp ook tijdens dit mondelin ge onderzoek. Het antwoord van 48% van de Tholenaren was erg en 21% zelfs heel erg; 27% zou het niet zo erg vinden. Volgens 61% van de ondervraagden is de lokale en regionale informatie in de Eendrachtbode nergens anders te vinden. W-at onderwerpen betreft, oogsten de gemeentepolitiek en de familie berichten het meest waardering met respectievelijk 32 en 30%. Hoog scoort ook de sport met 20% en berichten over ongelukken en crimi naliteit met 14%. En 84% noemde de onderwerpkeuze goed. Naast de waardering is er ook gevraagd naar het werkelijk lezen van verschillende onderwerpen en dan scoren de ongelukken en berich ten ovêr criminaliteit het hoogst met 77% onder de abonnees en 70% onder de niet-abonnees. Die percen- zeeuws-vlaanderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur (let op: zondags gesloten). Telefoon 01155-62010. Telefoon België 0031 -115562010. Sie Matic keukenstudio 1e verdieping. Slaapkamerafdeling 2500 m2l Het zogenaamde paginabereik is bij de Eendrachtbode-abonnees gemiddeld 70% tegenover lan delijk 59%. Dit percentage is opgebouwd uit 80% voor de redactionele pagina's en 60% voor de advertentiepagina's bij de Eendrachtbode en landelijk respectievelijk 71 en 49%. De onderzoekers gingen daar voor na, welke bladzijden men van het laatst verschenen num mer wel of niet gelezen, beke ken of doorgebladerd had. Ver volgens is van drie willekeurig gekozen pagina's nagegaan in hoeverre men de artikelen en advertenties gelezen of bekeken had. beetje' zegt respectievelijk 18 en 20%, zodat berichten over ongeluk ken vrijwel geen enkele lezer ont- gaan.De familieberichten scoren ook hoog met 68% goed en 14% een beetje bij de abonnees en respectie velijk 48 en 5% bij de niet-abon nees. De gemeentepolitiek wordt door 30% van de abonnees goed gevolgd en door 43% een beetje. Bij de niet- abonnees zijn die percentages 9 en 38. De sport wordt door 29% goed gevolgd en door 27% van de abon nees een beetje. Bij de niet-abon nees zijn die percentages 18 en 20%. Artikelen over nieuwbouw, wegen e.d. worden door 39% van de abon nees goed gelezen en door 34% een beetje. Nieuws over winkels/bedrij ven haalden respectievelijk 36 en 46%. Hoog scoort verder nieuws over de kruisvereniging, artsen en apothe ken met 54 goed volgen en 36% een beetje. En voor kerkelijk nieuws waren de percentages 46 en 13%. Nieuws over bekende plaatselijke personen (34 en 39%) en meningen van stad/dorpsgenoten (32 en 23%) liggen ook goed in de markt. De reclames en aanbiedingen wor den door 41% van zowel de abon nees als de niet-abonnees goed gevolgd en respectievelijk 30 en 34% gaf 'een beetje' als antwoord. Mair liefst 79% van de ondervraag den noemt de Eendrachtbode bij uit stek vertrouwd, 77% betrouwbaar, 75% goed op de hoogte, 73% actu eel, 68% degelijk en 64% informa tief. Van de Tholenaren zegt 66% dat dit nieuwsblad uitnodigt tot lezen en eenzelfde percentage noemt de Eendrachtbode betrokken en ook serieus. Deze krant is bij uit stek bruikbaar, aldus 70% van de ondervraagden. En 61% gaf het ant woord ook bij uitstek geloofwaar dig. De lezers zijn heel tevreden over de druktechnische kwaliteit en vormge ving, want maar liefst 88% van de Tholenaren vindt dat de Eendracht bode er goed verzorgd uitziet. En 80% zegt ook begrijpelijk. Deze krant is ook overzichtelijk, aldus 77% van de lezers. Eenzelfde per centage zegt dat er bij uitstek achter gronden gegeven worden bij het lokale nieuws. En 64% noemt dit nieuwsblad compleet. De Een drachtbode heeft voor elk wat wils, gaven 59% van de ondervraagden als antwoord. Wat omvang betreft, geeft 86% het antwoord net goed. Bureau Veldkamp informeerde bij de lezers ook naar de illustraties: 79% vindt dat er voldoende foto's in de Eendrachtbode staan, 16% vindt het aantal illustraties te weinig. Wat het kleurgebruik betreft, zei 63% voldoende en 32% te weinig. De lengte van de artikelen wordt door 82% goed gpnoemd; de Een drachtbode is niet zo moeilijk, aldus i van de lezers. Meer dan de helft van de abonnees (54%) is lid van een vereniging in de gemeente Tholen, bij de niet-abon nees is dat 41%. Een ander resultaat van het onderzoek was, dat de helft van de abonnees op Tholen is gebo ren. Van de niet-abonnees is dat per centage hoger: 66%. De Eendrachtbode-lezers geven hun nieuwsblad een ruime vol doende: 7,4! Dat is hoger dan het gemiddelde cijfer dat alle abonnees van nieuwsbladen bij een landelijk onderzoek gaven: 7.1 Toegespitst op de Een drachtbode gaf 41% het cijfer 7, 29% een 8, 16% een 6, 9% een 10 en 4% een 9. Van de Eendrachtbode-lezers luis tert 39% wel eens naar omroep Zee land en 32% naar de lokale radio zender Sloth. Dat blijkt uit een enqüete die bureau Veldkamp in opdracht van de Nederlandse Nieuwsblad Pers heeft ingesteld op Tholen in het kader van een lande lijk onderzoek naar de functies van nieuwsbladen. Onder de niet-abon nees is de belangstelling lager: 27% luistert wel eens naar omroep Zee land en 18% naar Sloth. De enqueteurs die de inwoners van Tholen persoonlijk bezochten, heb ben de vragen nog toegespitst op het beluisteren van de radiozenders gedurende de afgelopen zeven dagen. Voor omroep Zeeland gaf 23% van de ondervraagden het ant woord ja en 16% nee; 61 van de Tholenaren die Eendrachtbode- abonnee zijn, luisteren nooit naar omroep Zeeland. Bij de niet-abon nees is dat zelfs 73%. Naar radio Sloth wordt nog minder geluisterd: 21% van de abonnees stemde de zeven dagen voorafgaan de aan het onderzoek op de lokale radio af, 11 antwoordde nee; 68% van de Tholenaren luistert nooit naar Sloth. Bij de niet-Eendrachtbo- de-abonnees zijn die percentages respectievelijk 11,7 en 82! Hierna werd een verkoping gehou den ten bate van de stichting Ont moeting. De collecte en de verko ping brachten 1024,60 op. Aar- noudse beantwoordde ook nog enkele vragen. Mevr. v.d. Maarl las het gedicht 'Onze naaste in nood' voor, waama Aarnoudse de avond met dankgebed besloot. De bijeenkomst van de plattelands vrouwen stond woensdag in het teken van de thuiszorg. Betsy Gaa- keer-de Lint vertelde iets over haar werkzaamheden als leidster bij de gezinsverzorging. De thuiszorg is volop in ontwikkeling, volgens mevr. Gaakeer. Landelijk zijn de bekende organisaties van gezinsver zorging gefuseerd met de wijkver pleging. In Tholen moet dat per 1 januari 1996 gebeuren. Tegenover de 28 aanwezigen vertelde mevr. Gaakeer wie er in welke situaties een beroep op kan doen en wat het kost. Ze legde het verschil uit tussen stabiele zorg die langdurig is en de flexibile zorg waarbij men zo snel mogelijk weer afbouwt. In Tholen en Schouwen zijn zo'n 500 mensen werkzaam in de verzorging. Het gaat vaak om deeltijdwerkers. De taken bespreekt men in overleg met de cliënten. Het komt erop neer dat men probeert zo goed mogelijk te helpen waardoor de gezinssituatie weer zo snel op peil wordt gebracht. Tijdens de uiteenzetting van mevr. Gaakeer bleven de dames opvallend stil. Er werd ook nog gesproken over mantelzorg door buren, familie en vrienden en over het per 1 april invoeren van avond- en weekend diensten bij de verzorgingsdienst. Presidente mevr. Hage-van 't Hof kon op de bijeenkomst twee nieuwe leden verwelkomen: mevr. C. Oos- dijk en mevr. M. Slager. Zij gaf de inleidster tot slot nog een attentie voor haar inbreng op de avond. Het christelijk gemengd koor Comt nu met Sangh uit Sint-Philipsland houdt zaterdag 4 maart een zang avond in de Nederlandse Hervorm de kerk. Daaraan verleent ook de bariton-solist Karei Bogerd zijn medewerking. Naast solo- en koor zang is er ook veel tijd ingeruimd voor samenzang. Daarbij zullen de koorleden soms een bovenstem zin gen. Het koor Comt nu met Sangh staat onder leiding van Hans Quist die ook Karei Bogerd op het orgel zal begeleiden. André van de Beek begeleidt het koor en Jaap de Graaf bespeelt het orgel tijdens de samen zang. Ds. A. Egas verzorgt de ope ning en sluiting. Van de samenzang zal een opname gemaakt worden die op de avond besteld kan worden. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het bejaardentehuis Filadelfia in de Roemeense plaats Salard. Er wordt een extra collecte gehouden voor de kerkvoogdij. Aan L. Mijnlieff is door het gemeentebestuur bouwgrond ver kocht in het bestemmingsplan d'Ee. De uitslag van de wedstrijd van bil jartvereniging Tolrust: R. Lisseveld- A. Demming 7,58-10; A. Schot-J.K. Elenbaas 10-7,65; C. Bal-G. de Jon ge 4,8-10; J. Tol-A. Burgers 9,2-10; G. Tol-J. Niemantsverdriet 7,24-10; L. Bijl-W. Bijl 4,86-10. De hoogste serie van dertien caramboles, de korste partij van veertien beurten en het beste gemiddelde van 4,21 kwa men alledrie op naam van W. Bijl. De gezinsavond van de plattelands vrouwen en de landbouwvereniging Ons Voordeel in 't Ouwe Raed'uus werd vrijdag druk bezocht. Traditie getrouw werd er een toneelstuk opgevoerd. De titel luidde 'Wie wordt oma?' en het werd door eigen leden op de planken gebracht. Het stuk ging over eigenaar Dunema van een groot concern. Hij dacht in zijn leven maar aan één ding: zijn bedrijf. Omdat hij bijna al zijn tijd en energie in de zaak stak, liep zijn huwelijk met Erna op de klippen. Dunema bleef gelukkig steun ont vangen van zijn trouwe kantoor klerk Jaap de Jonge. De Jonge en zijn vrouw Welmoed hadden een zoon: Ben. Deze werd verliefd op dochter Sandra van Dunema. Al deze spanningen werden de direc teur teveel en hij besloot dan ook een wereldreis te maken om tot rust te komen. Onderweg raakte hij ver liefd op Yvonne, wat weer tot komi sche verwikkelingen leidde. De acteurs in het stuk waren: Dunema, Leen Hoek; Erna, Anja Hage; Jaap de Jonge, Kees de Rijke; Welmoed, Saar Scherpenisse; Ben, Daan Goense; Sandra, Martie Lindhout en Yvonne, Corrie van Kempen. Lenie Visser en Corine van Dalen traden op als souffleurs. Corinne Matthijs- sen nam de grime voor haar reke ning. Na afloop werd er een bingo gehouden en vice-presidente van de plattelandsvrouwen, mevr. N. van Nieuwenhuizen-Nelemans, bedank te de spelers met een bloemetje. Tot slot werd er nog wat nagepraat bij muziek van Leo Overbeeke. Ds. T. Klok uit Kinderdijk heeft bedankt voor een beroep dat de Oud Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De vereniging agrarisch belang hield woensdag haar eerste jaarver gadering. De vereniging werd op 2 juni vorig jaar opgericht na opheffing van de ZLM-afdeling. De VAB behartigt specifiek de belan gen van de Sint-Philipslandse boe ren. Op de vergadering waren 22 van de 46 leden aanwezig. Voorzit ter L. de Oude heette, naast de leden, voorzitter J.L. van Gorsel van de ZMO-afdeling Tholen welkom. De Oude blikte terug op de extreem droge zomer en de zeer natte winter. Ook de wateroverlast in Limburg en het rivierengebied van midden- Nederland haalde hij nog even aan. De voorzitter hield de leden voor dat Nederland voorop loopt in het uit zetten van beleid ten gunste van de natuur en tégen de landbouw. Zo noemde De Oude het provinciaal waterbeheersplan, nota's voor het natuurbeleidsplan, het plan Tureluur (natuurontwikkelingsplan voor Zee land) en een overdaad aan beperken de regels voor landbouwbedrijven. De VAB houdt, behalve de bestuurs- en jaarvergadering, ook drie keer per jaar een bijeenkomst met alle agrarische bestuurders van Sint-Philipsland. Bij de bestuursver kiezing werd vice-voorzitter mevr. C.J. Timmers-Punt herkozen met twintig stemmen voor, één tegen (voor W.C. van Nieuwenhuijzen) en één blanco. De rest van het bestuur bestaat uit voorzitter L. de Oude, secretaris G.A. Boudeling, penning meester mevr. J.C. van Strien en activiteitencoördinator M.M. van Nieuwenhuijzen. In de kascommis- sie werd Freek Boudeling gekozen als nieuw lid. Reserve is A. van Dij- ke. Voor dit jaar staan een zomerex- cursie, een gezinsavond en een excursie naar Benuline (cichorei- teelt) op de rol. M. Maliepaard van de algemene inspectiedienst (AID) hield na de pauze een wat komische inleiding over: 'Hoe denkt de AID over de boer en hoe denkt de boer over de AID?' Hierop volgde een uitgebreide discussie die het onbe grip voor de inspectiedienst wat ver minderde. Pas als het uitbreidingsplan De Luyster IV in de eindfase verkeert, zal het gemeentebestuur bij PTT Post vragen om een derde brieven bus in het dorp te plaatsen. Dat ant woordt het gemeentebestuur op een vraag van raadslid P. van Belzen (RPF/GPV), die erop heeft gewezen dat de bewoners van deze nieuwe wijk helemaal naar de andere kant van het dorp zullen moeten om een brief te posten. Het bestuur van de voormalige gemeente Sint-Philipsland heeft zich eerder ook met deze problema tiek bezig gehouden. In december is PTT Post schriftelijk gevraagd een extra brievenbus te plaatsen, bij voorkeur in de buurt van De Roze- boom aan de Eendrachtstraat. PTT Post heeft laten weten, dat verzoek op bedrijfseconomische gronden niet te kunnen inwilligen. In ieder geval niet vóór de invulling van het plan De Luyster IV in een vergevor derd stadium zal zijn. De programmering van televisie en radio wordt door Pnem-West op de drie regionale netten gelijkgescha keld. Dat betekent uitbreiding van het aantal programma's zonder dat daarvoor meer betaald moet worden. Eerdere afspraken over tariefsverho ging in verband met modernisering en uitbreiding van het net blijven van kracht. De tv-zenders die erbij komen zijn MBC (islamitische zen der), Discovery Channel, MTV en TV-plus. En de radio wordt uitge breid met Eurojazz, Omroep Zee land, Classic FM, Studio Brussel, BBC 2 en 3, WDR 1 en 2, Holland FM, Radio 538 en Radio Noordzee Nationaal. Het gemeentebestuur wil twee kwartjes per inwoner in het rampen fonds storten als bijdrage voor de door overstromingen getroffen gebieden in ons land. Met 2311 inwoners betekent dat een bedrag van 1156 gulden. Archivaris. De Thoolse archivaris J.P.B. Zuurdeeg moet als gevolg van de gemeentelijke herindeling opnieuw door de gemeenteraad wor den benoemd. Dit op grond van de archiefwet. BMW 320 rood i.s.v.nw., 70.000 km'89 BMW 320 blauw met., 80.000 km'89 BMW 316, wit div. extra's, 65.000 km.'87 BMW 316 2x blauw/grijs metal. '85/'86 Ford Sierra Sedan 2 L CL, i.g.st. '89 Ford Sierra 5-drs. 2 L CL i.z.g.st'88 Ford Escort 3-drs., bordeuxrood'87 Ford Fiesta automaat, i.st.v.nw'91 Ford Fiesta 1.1 L. '86-'81 Opel Senator 2.5 E CD pakket'85 Opel Vectra 5-drs. 1.8 GL st.bekr'92 Opel Rekord stationcar 2L'84 Opel Kadett GSi, i.z.g.st'86 Opel Kadett 5x div. types '82 - '87 - '89 BOVAE AUTOBEDRIJF PEERDE 6 flesjes van 30 cl. met gratis glas 4 flesjes 33 cl. Lichte borrel 1 liter Scotch whisky 1 liter voor de prijs van 70 cl. Ruby of wit 75 cl. Populaire Australische wijn in rood of wit Deze aanbiedingen zijn geldig van 23 februari t/m 8 maart. Dé Bierwinkel, Halsterseweg 110,4613 BA Bergen op Zoom, Tel. 01640 - 5 56 06

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 16