Passanten moeten zich legitimeren in clubgebouw w.s.v. St.Annaland Slechte straten St. Philipsland Woningbouw in baai van Van Duivendijk Raad lovend over plan dat hij niet vergelijken kan 'Tholen kan taken milieu goed aan Wethouder denkt nu anders over bistro Strijenham Extra geld rioleringen 1 PERSIA f Tekstbord Welgelegen SGP en AOV geschrokken de ketting... Onverlichte brandgangen Horeca-ondernemers blijven afgeven bouwvergunning bestrijden W' Geen regionaal orgaan nodig Meer personeel welzijnszorg NOG GEEN ABONNEE? BEL 01665-2752 15 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT Donderdag 23 februari 1995 Passanten in de Sint-Annalandse jachthaven zullen het betalingsbewijs voor hun ligplaats moeten tonen bij een bezoek aan het clubgebouw van de watersportvereniging. Die afspraak heeft de gemeente gemaakt met de w.s.v. om te voorkomen dat niet-watersporters het clubgebouw bezoeken. Zowel ambtenaar G.D. Roeland als mr. R.A.C.M. van Dijk - namens de watersportvereniging - betoogden dat maandagmorgen voor de rechtbank in Middelburg. Namens zes Sint-Annalandse horeca-onder nemers vroeg mr. E.G. Karei daar om het door hen bij de gemeente ingediende bezwaarschrift tegen het afgeven van een bouwvergunning alsnog te honoreren. De straten op Sint-Philipsland liggen er slecht bij. Raads lid M.J. Klippel (SGP) was er van geschrokken, zo zei hij dinsdagavond in de commissie openbare werken bij de bespreking van het herbestratingsprogramma 1995. I De samenwerking tussen de gemeenten Tholen, Goes, Borsele, Reimerswaal en Kapelle op het gebied van de milieuzorg valt tegen. Er zijn weliswaar resultaten bereikt, maar dat is volgens b. en w. van Tholen veel meer de verdienste geweest van de eigen milieudienst dan van het samenwerkingsverband. Toiletgebouw Toren Grote Kerk Nuijten de zwakke schakel van uw wintersport? wij verhuren kettingen, snelskiiters/halfautomatisch magnetisch etc. BEL 01640 - 33676 Bodemonderzoek Voetbrug 4 etages jl Oosterse M Tapijtkunst en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis. Bestuurslaag Voltallige raad kan knopen doorhakken De Thoolse gemeenteraad buigt zich maandagavond over drie voorstellen, waarover eerder de stemmen staakten. De komst van een bistro in Strijenham lijkt van de baan, want SGP-wethouder J. van der Jagt steunt nu de princi piële bezwaren van zijn fractie. Afschaffen van de bijdra geregeling karakteristieke gebouwen, om restauratie van de Thoolse kerktoren te betalen, zal door een nipte meer derheid gesteund worden. En net zo nipt zal de subsidie verhoging voor de Zeeuwse stichting voor gehandicap tenbeleid worden afgewezen. Wonen aan de baai van Van Duivendijk in Tholen. Dins dagavond spraken de meeste leden in de commissie ruimtelijke ordening lovende woorden over het plan van de Sterner Groep om daar woningen te bouwen. Maar hoe het college tot deze keuze kwam bleef ongewis. ÏK- De juridische strijd rond het clubgebouw de Buutengaets van de watersportvereniging St. Annaland blijft gaande. Uit een inspectie blijkt dat veel stra ten als slecht tot zeer slecht beoor deeld worden. Volgens Klippel is die toestand voor een groot deel te wijten aan hoge grondwaterstand. Daardoor doorweekt de ondergrond en verzakt de straat. Het was hem ook opgevallen dat er weinig bomen en struiken staan in de straten in Sint-Philipsland. De SGP-er wilde weten of daar wat aan gedaan gaat worden. Ook mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) zei van de wegen op Sint- Philipsland geschrokken te zijn. "Zeventig procent verkeert in een slechte staat. Daar ligt een taak voor ons om dat in fasen aan te pakken." Maar M.A.J. van der Linde (PvdA) en J. van den Donker (D66) dachten daar anders over. "Het is toch typisch dat je daar weinig van merkt als je door de straat loopt. Het wordt wel eens overdreven. De beoorde ling van een deskundige klopt niet met de bevindingen van de burger," zei Van der Linde. Ook Van den Donker was die mening toege- daan:"Als je over Tholen en Sint- Philipsland loopt, krijg je toch niet het idee dat de straten er erbarmelijk bijliggen. Ze liggen er best luxe bij." Bij de gemeente komen dagelijks tien klachten van burgers binnen over de toestand in hun straat. Vol gens wethouder J. van der Jagt rij zen de klachten niet de pan uit en is het een zaak om de straten zo goed mogelijk te onderhouden. "Door de raad is daar ook structureel geld voor gevoteerd. Ik hoop dat de stra ten er nooit erbarmelijk bij komen te liggen." W.C. van Kempen (CDA) ondersteunde de wethouder:"Wacht nooit een jaar met onderhoud." Klippel pleitte ervoor om in de begroting van 1996 geld op te nemen voor het verbeteren van de verkeersveiligheid. In de straten waar bewoners last hebben van het grondwater, zou volgens Klippel drainage aangelegd moeten worden. "De bewoners kunnen hun huizen daar op aansluiten." Als voorbeeld noemde hij de Beatrixstraat in Scherpenisse. Voor 1995 is vier miljoen gulden beschikbaar om de wegen en straten op Tholen en Sint-Philipsland te verbeteren. Voor herbestrating nog eens anderhalf miljoen. Aan de beplanting op Sint-Philipsland zal dit jaar niet veel gedaan worden, zo deelde de wethouder mee. Van Dijk zei dat de w.s.v. bekijkt wat voor regeling er getroffen kan worden, waarbij ook gedacht wordt aan een pas voor de leden. "De uit bater kent die bijna allemaal. En wat introducees betreft, dat is het pro bleem van de desbetreffende leden zelf." Volgens de raadsman komt er dit seizoen absoluut een regeling om te voorkomen dat onbevoegden het clubgebouw bezoeken. "Daarbij is de watersportvereniging zelf immers ook gebaat." Beheerder Coelers van de Buutengaets 2 zei heel veel van de 320 leden van gezicht te kennen. "Dus wie je niet kent, vraag je om een legitimatie." De rechter vond het belangrijk dat er een systeem komt, dat voor de gemeente controleerbaar is. De zes horecamensen verweten de gemeente dat tot nu toe op geen enkele manier toezicht is gehouden op de bezoekers van het clubge bouw. "Ergerniswekkend", aldus Karei. Hij hield de rechter voor dat een drietal overtredingen al maanden geleden aan het gemeentebestuur zijn gemeld, maar daarop is tot nu toe geen reactie ontvangen. In de gemeenteraad zijn er onlangs vragen Het ziet er naar uit dat alle 19 raads leden maandag aanwezig zijn. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen, die vorige maand ontbrak, is er in ieder geval. En SGP'er M.J. Klippel heeft vakantie van zijn wekelijkse cursus. Mochten over één van de genoemde voorstellen de stemmen opnieuw staken, dan wordt het geacht te zijn verworpen. Wat de bistro bij Strijenham betreft, doet zich een verrassende wending voor. Een maand geleden wilde het colle ge van burgemeester en wethouders unaniem aan de relisatie daarvan meewerken. SGP-wethouder J. van der Jagt stemde dan ook voor, ter wijl de rest van zijn fractie tegen was. De wethouder werd er door enkele van zijn fractiegenoten op aangesproken. En nu is hij dan ook om principiële redenen tegen de komst van de bistro. "Destijds is in b. en w. voornamelijk de zakelijke afweging, ten aanzien van de bezwaren van de bewoners, aan de orde geweest. Ik heb daar toen mee ingestemd en deed dat dus ook vori ge maand", vertelt de wethouder. "Maar gezien de stemming, heb ik in de eerstvolgende b. en w.-vergade- ring gezegd dat ik in alle rust de vrij- Het samenwerkingsverband wel zijnszorg Oosterschelderegio, waar bij ook Tholen is aangesloten, heeft extra personeel nodig. Er is gedeel telijke vervanging nodig voor de secretaris, die sinds 1 januari gebruik maakt van de zogenaamde seniorenregeling. Maar het bureau van de instelling is eigenlijk voort durend onderbezet. Om het extra personeel te kunnen aanstellen, moet de bijdrage van de aangesloten gemeenten 26 cent per inwoner omhoog. Voor Tholen betekent dat een bedrag van 5679 gulden. De totale bijdrage aan het samenwer kingsverband komt daarmee op 66.343 gulden. Het gemeentebestuur wil de verho ging bekostigen uit het beschikbare budget voor uitvoering van de wet voorzieningen gehandicapten (WVG). Dit, omdat is gebleken dat het secretariaat heel wat tijd stopt in de uitvoering en voorbereiding van aspecten van de WVG. Maandag avond neemt de gemeenteraad een over gesteld. "Daar antwoordde de burgemeester dat er maatregelen zijn genomen, maar tot nu toe heb ben eisers daarvan niets gemerkt." Karei verwees naar een eerdere rechtszaak, die voor de horecamen sen negatief uitviel, waarbij de pre sident van de rechtbank de overwe ging maakte dat de gemeente erop dient toe te zien dat het besloten karakter van het gebouw gehand haafd wordt. En hij memoreerde een uitspraak van burgemeester H.A. van der Munnik dat er geen geld was om de naleving van de voorschriften te controleren. Inmiddels is dat geld er wél, aldus Roeland. Per 1 april trekt Tholen een inspecteur bouwzaken aan die ondermeer belast wordt met toezicht op de naleving van voorschriften. De ambtenaar antwoordde bevesti gend op een vraag van de rechter, of dit een uitbreiding betekent van het personeel. "Er functioneert nu, hoop ik, toch ook al een vorm van toezicht op Tholen?" Zowel Roeland als Van Dijk zeiden dat de met de w.s.v. afgesproken regeling waarschijnlijk nooit voor heid zou nemen om mijn fractie te volgen." In februari waren er niet alleen prin cipiële tegenstemmers, want behal ve SGP en RPF/GPV wilden D66, AOV en PvdA'er M.A.J. van der Linde niet meewerken. Zij vrezen overlast voor de bewoners van Strij enham. Als iedereen aan zijn eerde re standpunt vasthoudt zullen de voorstemmers, ondanks dat Van Kempen er nu wél is, door het afha ken van Van der Jagt net geen meer derheid halen (10-9). Na V/2 jaar afwachten zal M. Franken uit Ossendrecht dan alsnog van zijn plannen moeten afzien. Hoewel geconfronteerd met een tegenvaller van ruim een miljoen, was de gemeenteraad het er vorige maand unaniem over eens dat de toren van de Grote Kerk in Tholen gerestaureerd moet worden. Waar het benodigde geld vandaan moet komen, daarover verschilden de par tijen van mening. CDA, SGP en RPF/GPV steunden het meerder- heidsvoorstel van b. en w. om de opbrengst van de verkoop van 34 hectare landbouwgrond te gebrui ken, alsmede bijna het hele saldo van de bijdrageregeling karakteris tieke gebouwen en vervolgens deze regeling in te trekken. PvdA-wet- houder P. van Schetsen wilde de regeling echter in stand houden, daaraan ruim drie ton onttrekken en de ontbrekende twee ton putten uit de reserve dorps- en stadsontwikke ling. Zijn eigen fractie, VVD, D66 en AOV voelden daar ook voor. Doordat Van Kempen ontbrak, staakten de stemmen (9-9). Bij her stemming komende maandag, als iedereen er is, zal het voorstel van Van Schetsen het dus niet halen. Mits iedereen zijn standpunt van een maand geleden aanhoudt. Als dat ook gebeurt ten aanzien van de subsidieaanvraag van de Zeeuw se stichting voor gehandicaptenbe leid, hoeft deze instelling niet op 21,1 cent extra per Thoolse inwoner te rekenen. De PvdA wil die extra subsidie wél geven, maar de stem men staakten tijdens de begrotings behandeling door de afwezigheid van SGPer Klippel. Zijn fractie, CDA en RPF/GPV wezen het PvdA-idee af. Wethouder Van Schetsen, die in het college tégen subsidiëring was, stemde wél in met het voorstel van zijn fractie en heeft inmiddels ook in het college van b. en w. zijn mening herzien. honderd procent waterdicht zal zijn. De raadsman betoogde dat er dertig jaar lang een horecavergunning is afgegeven voor een clubschip en dat daar slechts heel incidenteel iets mis is gegaan. "De vereniging is pas de laatste jaren, sinds de nieuwbouwplannen, met deze problematiek geconfron teerd. Het toelatingsbeleid is sinds dien actueler geworden. Maar er wordt nu aan gewerkt en wellicht is het systeem op termijn sluitend", aldus Van Dijk. Hij wees er meteen op, dat het clubgebouw aan een stuk dijk ligt dat voor iedereen vrij toe gankelijk is. "Die situatie werkt de verwarring in de hand." Bestuurslid J. van 't Slot van de w.s.v. voegde daaraan toe, dat het toiletgebouw waaraan het clubgebouw gebouwd is, ook gebruikt wordt door bezoe kers van het even verderop gelegen strandje. "Een deel van het complex is dus voor iedereen toegankelijk en een ander deel niet en dat bemoei lijkt de controle. Karei noemde het opvallend dat de gemeente pas twee jaar nadat de bouwvergunning is gevraagd, daad werkelijk afspraken met de w.s.v. gaat maken. "Dat had allemaal voor af moeten gebeuren." Hij laakte ook de rol van gemeenteambtenaar C. Nuijten, die tevens secretaris is van de w.s.v. Maar Roeland legde uit dat bouwzaken niet tot het werkterrein van Nuijten -die inmiddels niet meer bij de gemeente werkt - behoorde. Van Dijk zei dat Nuijten alle gevoerde besprekingen bijwoonde in zijn hoedanigheid als, zeer betrokken, secretaris van de vereni ging- De omvang en inrichting van het vorig jaar geopende gebouw wijzen er op dat het eerder een horecagele- De projectontwikkelaar wil onge veer 100 woningen rondom de afge damde Eendracht bouwen waarvan een aantal villa-achtige huizen. Plus een multi-functioneel gebouw dat tijdens de bespreking een theehuis werd genoemd. Dit zal in het plan (op de oude veerstoep) door zijn hoogte in het oog springen. Volgens projectontwikkelaar L. Ligteringe moet het iets van een vuurtoren heb ben, 'een baken, een herkennings punt die het woongebied afrondt'. De commissie kon vragen stellen aan de projectontwikkelaar nadat burgemeester H.A. van der Munnik de vergadering had geschorst. De raadsleden kregen op deze manier meer inzicht in het plan van de Ster ner Groep, maar waar de commissie niet achter kwam was, waarom het college juist voor deze projectont wikkelaar heeft gekozen en niet in zee was gegaan met een aantal ande- genheid betreft dan een clubge bouw, betoogde Karei. Hij sprak van 'een dekmantel voor een restau rant-voorziening' en vond dat de bouwvergunning onterecht verleend is. Roeland was het daarmee niet eens. "Het plan voor het clubge bouw is getoetst aan het geldende bestemmingsplan en voldoet aan de voorschriften." De ambtenaar stelde dat de handhaafbaarheid geen crite rium is waaraan een bouwaanvraag getoetst wordt. "Dus u vindt dat er een vergunning verleend moet wor den, ook als tevoren duidelijk is dat het gebruik irreëel is? Dan zou u met een probleem kunnen zitten", vond de rechter. Dat moest Roeland toe geven. "Maar het gaat erom of iets strijdig of niet strijdig is met het bestemmingsplan." De ontvankelijkheid van de bouw- aanvrage wordt door Karei in twijfel getrokken. Het rapport omtrent een verkennend bodemonderzoek is later aan de aanvraag toegevoegd. Karei had dat rapport graag willen zien, maar Roeland ontkende dat de raadsman daarom had verzocht. "Maar de grond is schoon genoeg bevonden om er te bouwen." Op ver zoek van de rechter zette de ambte naar uiteen, hoe bij de gemeente Tholen de procedure verloopt na het indienen van een bouwaanvraag. Het ging daarbij om in het acht nemen van de wettelijke termijnen. Volgens Roeland is het rapport tij dig aan de stiikken toegevoegd, maar is de w.s.v. niet schriftelijk om dit rapport gevraagd. Hij vertelde dat in de regel wél schriftelijk om ontbrekende gegevens wordt gevraagd bij bouwaanvragen. Binnen zes weken doet de sector bestuursrecht van de rechtbank uit spraak in deze zaak. De 22.000 gulden die de Thoolse gemeenteraad in oktober uittrok om woningen aan de Sluiswegeling te Scherpenisse en de Poppenoordweg te Sint-Maartensdijk aan te sluiten op de riolering, blijkt niet voldoende te zijn. Enerzijds komt dat, omdat in de raming per abuis de loonkosten waren vergeten. Daarnaast bleken achteraf zwaardere pompen nodig te zijn om het water in de persleiding weg te persen. Al met al is 16.500 gulden extra nodig. De gemeente raad beslist hier maandagavond over. V-~ re kandidaten. Daar wilde de burge meester in het openbaar niets over zeggen. Het stoorde de raadsleden in hoge mate dat ze geen oordeel kon den vellen over de andere plannen. Het plan voor het zogenaamde waterfront Tholen is enkele jaren geleden als recreatieproject geïntro duceerd maar wordt nu een normaal woningbouwplan. De commissie had daar geen bezwaar tegen en gaf b. en w. groen licht om de plannen met de projectontwikkelaar verder uit te werken. Parallel aan de langzaam-verkeers- weg naar de brug (die ontsluitings- weg wordt voor alle verkeer uit de wijk) zou het grootste deel van de 500 meter bebouwing moeten komen, van west naar oost trapsge wijs oplopend. Volgens Ligteringe zullen de woningen tegen de dijk aangebouwd worden en niet meer dan twee ver diepingen tellen. Ook de vrijstaande woningen niet, die zuidelijker geprojecteerd zijn. J. van den Donker (D66), J. de Jager (CDA), E. Frigge-Hogesteeger (VVD), M.J Klippel (SGP) en P. van Belzen (RPF/GPV) wilden weten waarom het college het plan van de Sterner Groep had gekozen. Van der Munnik antwoordde dat het een kwestie was geweest van 'subti liteiten'. Met die uitleg nam de D66'er geen genoegen:"Ik mis objectieve crite ria." Van der Munnik:"Het ging om enke le criteria die subtiel zijn." Van den Donker: "Die hebben voor mij hetzelfde gewicht." Waarop de burgemeester toezegde Van den Donker buiten de commissie een en ander te verduidelijken. De andere commissieleden haastten zich te zeggen daar ook bij te willen zijn. De Jager vroeg zich af of een nieu we kandidaat ook nog kans zou maken, mocht die met een plan komen. Maar dat is volgens Van der Munnik niet mogelijk. "De keus is dan toch gemaakt?," zei Van den Donker. "Ja, "antwoordde de burge meester, "b. en w. kunnen zo'n keu ze maken." Ter hoogte van de boothelling op de landtong is een voetbrug gepland naar Contr' Escarpe, met een beweegbaar deel om bootjes in en uit te laten. Volgens de projectont wikkelaar is de brug van belang om de wisselwerking tussen het oude en het nieuwe waterfront tot uiting te brengen. Het zou volgens hem een automatisch beweegbare brug kun nen worden. De honderd woningen zijn nodig om het plan financieel draagbaar te maken, zo antwoordde hij P. van Belzen die zich afvroeg wat er gebeurt als er een aantal elementen uit het plan weggelaten zou (moe ten) worden. Klippel vreesde dat de Thoolse baai een slaapstad zou wor den voor Brabant. Ook was hij bang voor tweede woningbezit op die plek. Maar van der Munnik zei daar niet voor te vrezen:"Zestig procent van de Thoolse werkende bevolking pendelt. Het zal er overdag rustig zijn, zoals elders op Tholen." IÉ& i I f|s>! Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. p| Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische W en Nepalese tapijten. Jp X Eigen import t .li Advertentie I.M. Een meningsverschil tussen de gemeente Tholen en de provincie over het bewegwijzeren van de industrieterreinen bij Tholen, kan de gemeente geld kosten. Volgens de provincie heeft de gemeente haar niet tijdig laten weten dat de beweg wijzering voor Slabbecoorn en het nieuwe industrieterrein Welgelegen aangepast moest worden. Het gaat om de borden bij het kruispunt aan de Oud-Vossemeersedijk bij de ingang van het industrieterein Slab becoorn. De ANWB moest de tekst platen vernieuwen, als gevolg van de naamswijziging. Volgens de provincie is daar in totaal een bedrag van 16.000 gulden mee gemoeid, maar de gemeente vindt het bedrag te hoog. In een brief heeft het college de provincie gevraagd het bedrag aan te passen. Het college stelt namelijk dat de gemeente wel op tijd heeft gere ageerd. D66-er J. van den Donker stelde in de commissie openbare werken de kwestie aan de orde. "Het lijkt op een fout van de gemeente dat ze niet overlegd heeft met de provincie. Was het te voorkomen geweest? Er wordt tegen mij altijd gezegd dat ik overal geld aan uit wil geven, maar nu probeer ik wat terug te halen." Het college wacht het antwoord van de provincie af. Tholen wil verder gaan op de inge slagen weg, maar geen bevoegdhe den over dragen aan een eventueel nieuw te vormen regionaal orgaan die het beleid en de uitvoering ter hand neemt. Naar deze mogelijkheid willen de gemeenten een onderzoek instellen. Daarvoor is geld nodig maar het college heeft daar geen bij drage voor over. De commissie openbare werken schaarde zich in grote lijnen achter het voorstel van het college. De gemeente Tholen wil liever dicht bij huis de milieutaken uitvoeren dan door een orgaan dat moeilijk te controleren valt. Maar zonder uit het samenwerkingsverband te stappen. In het samenwerkingsverband, dat in 1991 werd opgericht, kunnen de gemeenten gebruik maken van 1 coördinator en 2 controleurs. Bovendien breidden de gemeenten het personeel van hun eigen dienst uit. De gemeente Tholen heeft nu acht personeelsleden in volledig dienstverband die zich onder meer bezighouden met de toepassing van de wet milieubeheer (meldingen, verstrekken vergunningen en con trole) voor alle bedrijven in de gemeente die variëren van horeca gelegenheden tot fabrieken, en van garages tot veeteeltbedrijven. W.C. van Kempen (CDA) wilde wel weten wat de gevolgen zijn van het nee-zeggen tegen het onderzoek. Net als J. van den Donker (D66) was hij bang dat Tholen helemaal alleen Het aanbrengen van verlichting in of bij brandgangen is zo duur dat de gemeente er niet over denkt dat uit te voeren. Dat antwoord kreeg mevr. M.H. Schot-de Hoog van het AOV in de commissie openbare werken. Zij vroeg aandacht voor de onver lichte brandgangen bij de huurhui zen in alle kernen van de gemeente. "Die zijn verschrikkelijk donker. Is de gemeente daar verantwoordelijk voor of de stichting Beter Wonen? Als de stichting dat is, kunt u dan invloed uitoefenen om er lantaarns te laten plaatsen?" Hoofd gemeentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte antwoordde dat de meeste brandgangen gemeentelijk eigendom zijn. "Maar om daar over al lichten aan te brengen kost tonnen en tonnen. Dat is niet uitvoerbaar." Wel wordt bij het plaatsen van lan taarnpalen in de straat gekeken of ze in de buurt van deze paden kunnen komen te staan. Steenpoorte zei dat dit niet altijd mogelijk is. "Het stre ven is er nu ook op gericht om bij nieuwbouw minder brandgangen aan te leggen." Bij de rondvraag wilde P. van Bel zen (RPF/GPV) weten of het pad tussen de Kotterstraat en de water gang een brandgang is of dat het pad door de bewoners is 'geconfisceerd' om er tuintjes van te maken. Chef civiel-technische zaken W.A. Blaas legde uit dat het geen brand gang betreft en dat de grond eigen dom is van de Stichting Beter Wonen. Oog en toekomst. Kunstenaar Paul van Bergen exposeert tot 31 maart in ziekenhuis Lievensberg zijn wer ken. Van Bergen laat zich bij het tekenen en schilderen inspireren door zijn geloofsovertuiging en eigen levenservaring. zou komen te staan. Ook P. van Bel zen (RPF/GPV) was daar beducht voor: "Als je de taken niet aankan, moet je dan weer bij het verband aankloppen?" M.A.J. van der Linde (PvdA) zei met het college mee te voelen, 'zon der laatdunkend te doen over het samenwerkingsverband.' Hij wilde dat het college steeds met een plan van aanpak komt zodat de raad con trole uit kan oefenen op het beleid. Mevr. M.H. Schot-de Hoog van het AOV stelde zich achter het colle ge: "We moeten oppassen dat we geen vierde bestuurslaag krijgen." Wethouder J. van der Jagt zei dat het verband aan Tholen weinig extra's biedt. "Maar ondanks de geringe samenwerking zijn wij wel opge schoten met onze taken." De wet houder zei niet in een isolement te willen raken door het orgaan af te wijzen. "De coördinatie mag ver sterkt worden. Dan kijken we alle maal dezelfde kant op. Dat biedt meer mogelijkheden. Als er nu een controleur uit Goes naar Stavenisse moet komen dan is dat twee keer drie kwartier reizen, waarin niet gewerkt wordt. Wij hebben een van de sterkste milieu-afdelingen van de deelnemende gemeenten, met goede krachten. We kunnen de zaken heel goed aan," zo beweerde Van der Jagt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15