Tholenaren boden woonruimte aan Met drie kinderen en 120 postduiven naar Sint-Annaland 'Logés' in geïmproviseerde stal Tholen wil zetels nieuw waterschap anders verdelen CDA over energieprijs Vletten brandweer paraat Loods van Meijer te Scherpenisse voor niets ingericht f i Al; m Zeeuwse ME bij watersnood Psalmzangkoor Gasthuiskapel 22 Bezwaren tegen toedeling van gronden in St. Philipsland Rubberboot uit Polder naar de Achterhoek Kans sportprijs Van der Velde Tielse evacués lenen auto uit aan buren zonder vervoermiddel Donderdag 9 februari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Bij de gemeente Tholen zijn vorige week zo'n twintig telefoontjes binnengekomen van inwoners die spontaan woonruimte aanboden voor evacués uit het bedreigde rivierengebied. Dijkgraaf Hage uit bestuur waterschapsbond Het zal je maar gebeuren. Met je hele gezin en wat spullen weg van je huis omdat de dijken het drei gen te begeven. Extra bij zonder is, als men daarbij ook nog zo'n 120 postdui ven meeneemt. Dat deed de familie Van Velzen- Ameling uit Tiel. Ze loge ren bij de familie Ameling, de ouders van mevr. Van Velzen, te Sint-Annaland. Echtgenoot terug V Overbezet Hulp Terugkeer Geweldig geholpen Behalve een flink aantal geëvacueerde mensen uit de door watersnood getroffen provincies in Nederland, her bergde Tholen de afgelopen week ook honderden andere evacués zoals duiven en koeien. In schuren, stallen, lood sen en hokken werd plaats gemaakt voor de logés. Zo ook bij agrarisch loonbedrijf Fase aan de Bram Groene- wegeweg te Poortvliet. Gisteren vertrokken daar de laat ste 'dames' weer naar huis. Zwanger Loods Meijer Pachter minderzetel gebouwd erbij Het waterschap Tholen wil de dertien vertegenwoordi gers in het overgangsbestuur van het fusie-waterschap Zeeuwse Eilanden anders over de categorieën verdelen dan de provincie voorstelt. Het dagelijks bestuur van Tholen wil één hoofdingeland meer voor de categorie gebouwd en één minder voor de categorie pachters. Maart Verkiezingen ,v« Het gaat onder meer om zolders, slaapkamers voor drie a vier perso nen en een complete bovenverdie ping met keukentje en toilet. Vooral woensdag en donderdagochtend bel den Tholenaren naar de gemeente toen ook de Tieler-en Culemborger- waard ontruimd moesten worden. De burgemeester is in een schrijven van de commissaris van de koningin verzocht om gegevens te verstrek ken over de mogelijkheid om eva cués tijdelijk onder te brengen in toeristische accommodaties, maar Tholen beschikt daar niet over. De bungalows en (sta)caravans op de campings in Tholen zijn in de mees te gevallen particulier eigendom. Wel had de gemeente de lege kamers in het bejaardentehuis Sint Maartenshof in Sint-Maartensdijk kunnen gebruiken voor het onder brengen van evacués. "De directie zegde alle medewerking toe. Er kon den veertig kamers gebruikt worden voor twee of drie personen per kamer, plus de recreatiezaal, een centrale badkamer en eventueel de keuken," licht ambtenaar openbare veiligheid F. Huijbregts van de gemeente Tholen toe. Donderdagochtend meldde zich een geëvacueerd gezin uit Boven-Har- dinxveld om zich in te laten schrij ven als tijdelijke inwoners van de gemeente. Het ging om een gezin met drie kinderen die bij familie in Tholen onderdak had gevonden. De Thoolse brandweer was tijdens De politie van het district Ooster- scheldebekken heeft ook een bijdra ge geleverd aan de hulp bij de water snoodramp die verschillende pro vincies in Nederland heeft getroffen. Een peloton ME'ers werd in Gorin- chem en omstreken ingezet bij de evacuatie van inwoners. Ook hiel den ze toezicht op het ontruimde gebied. Onder hen was één Thole- naar: agent A.M.L. We ijler. De energieprijzen, bejaardenzorg, tuinbouw en recreatie zijn thema's die vanavond (donderdag) aan de orde komen op een openbare bijeen komst van het CDA in De Welleva- ete te Sint-Annaland. De avond, in het kader van de verkiezingen voor provinciale staten, begint om half acht. Lijsttrekker en gedeputeerde A.M. Dek, statenlid H. Sandee, kandidaat statenlid Th. Westerveld uit Sint- Philipsland en wethouder J. Vers- luys uit Scherpenisse zullen het woord voeren over zaken als de werkgelegenheid (in het bijzonder de groei in Poortvliet), varkensmes- terijen, sanering dorpskernen, Del tan en de energietarieven, woon zorgprojecten, rondweg Poortvliet en tuinbouw Sint-Annaland. Het onlangs opgerichte Psalmzang koor Tholen treedt vanavond om kwart voor acht voor het eerst op in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat in Tholen. Deze gemeentelijke accommodatie is voorlopig gehuurd als oefenlokaal. Er wordt nog gezocht naar een definitieve repeti tiemogelijkheden in Scherpenisse of St. Maartensdijk. Van de circa 35 leden komen er 15 uit Oud-Vosse- meer en 15 uit Stavenisse. Tegen het plan van toedeling in het ruilverkavelingsblok St. Philipsland zijn nog 22 bezwaren ingediend. Hoewel deskundigen uitgaan van 3- 5 bezwaren per 100 ha en de landin richting St. Philipsland 1900 ha omvat, wordt het aantal van 22 toch hoog gevonden. Dit gezien het beperkte aantal grondgebruikers, die veelal over hele grote percelen beschikken. Er is geen hoofdbe zwaar bij de 22 aan te geven; de kanttekeningen zijn zeer individu eel: de ligging van de percelen of de overbedeling van 5%, maar dat is wettelijk toegestaan. Onder de bezwaarden zijn het waterschap, de stichting Zeeuws Landschap en de verzekeringsmaatschappij Amev. Het grootste deel van de problemen denkt de landinrichtingscommissie in de loop van februari en maart in gesprekken met betrokkenen te kun nen oplossen. Blijven er dan nog bezwaren over, dan komt de rechter commissaris er aan te pas. De bedoeling is dat in september/okto ber de akten bij de notaris passeren, zodat de boeren op de nieuw inge deelde percelen kunnen ploegen en de watersnood in het rivierengebied met drie vletten paraat in de ponton nierskazerne in Keizersveer. De red dingsboten zouden eventueel inge zet worden als het in het Land van Altena uit de hand zou lopen. Daar stroomt de Maas in de Amer. Cen traal commandant L.T. Steenpoorte was door de regiobrandweer zuid west Noord-Brabant gevraagd de vletten en een aantal brandweerlie den in te zetten. Er waren acht brandweermannen beschikbaar: M. Moerland, I. de Vos en C. van der Graaf uit Stavenisse, A. van Iwaarden, M. Hage en A. van de Reest uit Sint-Annaland en A. Eskes en A. Gaakeer uit Tholen. Volgens Steenpoorte was het geen probleem om vrijwilligers te vinden. "Er kwamen spontaan reacties van uit de korpsen om zich in te zetten als het nodig was." De polyester boten zijn ongeveer zes meter lang en liggen in de kazer nes van Tholen, Sint-Annaland en Tholen. Er kunnen acht mensen op varen. Ze behoren tot de Nederland se bond voor het redden van drenke lingen. Een tien meter lange en drie meter brede rubberboot uit de Tweede Wereldoorlog verhuist van Anna Jacobapolder naar de Achterhoek. Het ding was tot vorig jaar bij Ron Brouwer van het Zeeuws Landschap in gebruik. "Als sleep met takken bossen voor het plaatsen van scher men op de slikken", vertelt hij. Brouwer haalde het ding destijds bij zijn collega Neve in Zeeuws-Vlaan- deren. "Maar van lieverlee krijg ik beter materiaal. De bodem van de rubberboot ligt eruit en er zitten enkele lekken in." Omdat het ding in de weg lag, zocht de Sint-Philipslan- der een bestemming en vond die in Gelderland: een stichting die oude legervoertuigen wil behouden en daarvoor een rijdend museum heeft opgericht in Terborg. "Een jaar of drie vier geleden is een groep enthousiastelingen daarmee begonnen", vertelt Albert-Jan Klijnsma van het 'Dutch military transport and armour museum'. "Ze hadden zelf een aantal voertuigen en zijn ook allemaal lid van Keep them rolling." De rubberboot uit Zeeland heeft hij zelf nog niet gezien. Maar hij weet dat deze dingen in de oorlog zijn gebruikt als drijvers voor brug- delen. Zo werden ondermeer tanks over water gezet. "We hebben onder andere een paar Sherman tanks en daarom willen we de boot graag hebben. We gaan hem repareren, opblazen en hier neerzetten", vertelt Klijnsma. Hoe het ding naar de Achterhoek komt, is een verhaal apart. Zaterdag is het in Anna Jacobapolder opge haald door P. Moret uit de Hoeksche Waard, op verzoek van C. de Beulle uit Kapeliebrug. Zij hebben pantser voertuigen - op rupsbanden - die op 1 april meedoen in een show te Doe- tinchem wegens de viering van vijf tig jaar bevrijding van die stad. Het ministerie van defensie transporteert de voertuigen naar Doetinchem en dan gaat de opgevouwen boot meteen mee. De Thoolse dijkgraaf I.C. Hage gaat op 1 maart met pensioen. Vanaf die datum is hij ook niet meer beschik baar als plaatsvervangend voorzitter van de Zeeuwse waterschapsbond. Het bestuur van die bond heeft daar om dijkgraaf W.A. Gosselaar van het waterschap De Drie Ambachten gekozen als plaatsvervangend voor zitter. Per 1 augustus gaat Gosselaar vervolgens de voorzittershamer han teren, want dan treedt P.J. Gruijters vervroegd terug als voorzitter van de Zeeuwse waterschapsbond. Gruijters houdt het - met het oog op de komende waterschapsfusie en zijn leeftijd - vanaf augustus ook voor gezien als dijkgraaf van Noord- en Zuid-Beveland. Op 3 maart worden de Thoolse sportprijzen uitgereikt. Bij de indi viduele sporters lijkt Marjanne v.d. Velde de grootste kanshebber. Zij won zowel de nationale duathlon- als triathlontitel. Maar er waren in 1994 meer Nederlandse kampioe nen: Remco Geuze (kustvissen), Daniëlla de Vos (sneldammen) en Jochem Kuzee (triathlon). En Ferdi Boudier werd met zijn team Euro pees kampioen kata. In teamverband waren de prestaties nauwelijks spraakmakend. De aspi ranten van De Eendracht veroverden de Zeeuwse damtitel, het tweede herenteam van volleybalvereniging AVC promoveerde naar de eerste klas en de A-junioren van Tholense Boys pakten de titel in de topklasse. Ook in Tiel, een stad met zo'n 33.000 inwoners, volgde men de stijging van het water nauwlettend. Eind 1993 stond het water ook erg hoog, maar toen was er voor deze stad in de Betuwe geen gevaar. Nu was dat wel het geval. De dijken zijn verzadigd en hier en daar komt er kwelwater onderdoor. Vorige week dinsdag begon de uittocht. "We hadden de hele dag en ook 's nachts op de wekkerradio Omroep Gelderland aan staan", vertelt mevr. Van Velzen. Zij zit met haar drie kinderen - Cynthia, Kimberley en Jan - bij haar moeder in Sint-Anna land. Haar man, die in Apeldoorn werkt, is teruggegaan en sliep in diverse plaatsen. In het weekeinde kwam hij ook naar Tholen. 'Toen we hoorden dat we moesten eva cueren, ben ik meteen begonnen met het verplaatsen van de spullen naar boven", vertelt mevr. Van Velzen. "Mijn man was echter aan het werk en kwam pas om zeven uur thuis. En met drie kinderen in huis, kun je niet veel doen. Je kunt ze niet alleen laten. Dus hebben we ook 's nachts nog doorgewerkt." Woensdagavond kwam het gezin met een gecharterd busje naar Sint- Annaland. In dat busje zaten, behal ve de gezinsleden en de noodzake lijke spullen, ook ongeveer 120 dui ven. Het gezin Van Velzen houdt zich graag bezig met duivensport. Van Velzen is zelf ringcommissaris. "In Tiel was alles goed geregeld wat betreft het vervoer van de vogels", zegt zijn vrouw. "De duiven konden ingekorfd ergens ondergebracht worden. Maar omdat er ook jongen bij zaten en het toch niet zo goed is om zo lang in de korven te zitten, hebben we geprobeerd om hier ruimte te vinden." En dat lukte. De duiven van de familie Van Velzen vonden onderdak bij S. Vermaas te Sint- Annaland. Die had zijn eigen duiven net gekoppeld en er was dus ruimte. De allerjongste duifjes zouden de reis nooit overleven en moesten worden afgemaakt. Eén jong over leed nog in Sint-Annaland omdat het te klein was. De familie Van Velzen uit Tiel kon haar duiven kwijt bij de familie Vermaas te Sint-Annaland. Van links naar rechts: S. Vermaas, J. van Vel zen, J. Ameling, mevr. I. van Velzen-Ameling, Cynthia, Jan en Kiberley en mevr. Vermaas. De evacués hebben, behalve het ongemak, weinig te lijden onder de situatie. "We konden niet beter zitten. Ande ren, die in sporthallen zijn onderge bracht, komen er slechter vanaf', zegt mevr. Van Velzen. "De kinde ren hebben het nog niet zo in de gaten. Jan, de oudste, heeft het wel door. Aan hem hebben we het ook uitge legd. Dat leidde nog tot een grappi ge situatie. Toen we de wasmachine op de tafel zetten, raakte de slang los en daar kwam natuurlijk een beetje water uit. Mijn zoontje riep toen: Kijk mama, daar komt het water al!" De stad Tiel staat nog droog en het water zakt. Toch zal het nog wel even duren voordat het gezin weer naar huis mag. "Het duurt nog wel zo'n dag of tien, heb ik gehoord. Het water zakt wel, maar het gaat te hard. Daardoor zijn ze bang dat de dijk, die vol met water zit, in zal storten. Pas als het gevaar echt helemaal weg is, kunnen we terug", vertelt mevr. Van Velzen die regelmatig contact heeft met haar man en geë vacueerde familieleden. Toen ze nog in Tiel zat, was bellen bijna onmogelijk. "De lijnen waren con stant overbezet. We konden wel gebeld worden, maar als we zelf belden, kregen we geen verbinding, een ingesprek- stoon of een bandje." Het gezin Van Velzen woont in Tiel vlakbij een rijksweg. Daarom zagen ze heel wat voorbij komen. "Er heb ben bij ons in de straat dag en nacht files gestaan. Je zag stromen met auto's en vrachtwagens. Gelukkig hebben wij woensdagavond weinig last gehad van de drukte. Alleen bij de Heinenoordtunnel was er file, maar dat kwam door het spitsuur." Het Tielse gezin kon een busje char teren om de spullen en de dieren mee te nemen. Ook een konijn van de by ren, dat niet meer in de auto kon, werd door Van Velzen meege nomen en heeft nu ook een hok in Sint-Annaland gevonden bij aardap pelhandelaar J.C. Westdorp. Maar de evacués gingen verder in hun burenhulp. "De buren hadden geen enkel vervoer. Hun auto was die middag total loss gereden en familie mocht Tiel niet meer in. Ze hebben een licht gehandicapte dochter die niet goed kan lopen. Tja, toen heb ben wij gezegd: neem onze auto maar", zegt mevr. Van Velzen. Het water bij de woning van het Tielse gezin zou bij een dijkdoor braak een hoogte van zo'n halve meter bereiken. Elders in de stad liep dat op tot zo'n 1,5 meter. "Maar het zou volgens de berichten niet blijven staan. Tiel was een soort doorstroompunt waar het water doorheen zou gaan." Evengoed zou den de bewoners er veel last en schade van ondervinden. Daarom 'tyerd de stad hermetisch afgesloten. Politie-agenten haalden donderdag morgen de overgeblevenen uit huis. Alleen diegenen die absoluut wei gerden te vertrekken, bleven op eigen risico achter. Mevr. Van Vel zen heeft er geen moment aan gedacht om te blijven. "Nee, met drie kinderen kun je dat risico gewoon niet nemen. Als we alleen waren geweest, waren we wel geble ven, maar ook niet tot het uiterste. Als de politie langs was gekomen, zouden we mee zijn gegaan. Ze waarschuwen per' slot van rekening niet voor niets." Mevr. Van Velzen is erg tevreden over de manier waarop de evacuatie in Tiel is verlopen. "Het was heel goed geregeld. Ruim van tevoren wisten de mensen dat ze weg moes ten. Er was dus ook geen paniek. Omroep Gelderland zond continu nieuws uit en zo kon je de situatie goed volgen", vindt de evacué. In haar woonplaats zijn inmiddels een aantal mensen aangehouden die aan het inbreken waren in twee huizen en twee bedrijven. Volgens de nood verordening zijn dit geen inbrekers, maar plunderaars die een maximale straf van zes jaar cel boven het hoofd hangt. De kinderen van Van Velzen hielden het maar op een weekje bij oma. Hoewel ze wat onrustiger waren dan normaal, ver maakten ze zich wel. Zondagmor gen keerde het gezin terug naar Tiel. De duiven werden 's avonds opge haald. Water had er niet gestaan in hun woning en dus bleef het bij het naar beneden sjouwen van het meu bilair. "Ik ben geweldig geholpen", zegt fysiotherapeut Hans Vos uit Culem- borg, die woensdag met zijn vrouw en 2 1/2-jarig bij de familie Louwer- se aan het Groot Verréhof in Tholen arriveerde. Dinsdagavond besloten ze om te vertrekken, vooruitlopend op de verplichte evacuatie van Cul- emborg donderdagochtend. "Mijn vrouw, die uit Koudekerke op Wal cheren komt, belde mijn schoonzus en zwager in Tholen, want we ston den voor een groot probleem. De familie Louwerse schakelde trans portbedrijf Schot uit Tholen in en dinsdag tegen kwart voor twaalf 's nachts arriveerde de vrachtwagen. De benedenverdieping hebben we ontruimd en al het huisraad konden we inladen. Woensdagochtend om half vier zijn we in Culemborg ver trokken, waarna we om kwart voor zes in Tholen aankwamen. Onze buren waren toen ook al vertrok ken." Het huisraad werd bij trans portbedrijf Schot opgeslagen. Vos, die in een verpleeghuis in Amers foort werkt, probeerde donderdag zijn werkadres weer op te zoeken. Bij de familie Fase werden in totaal 127 koeien ondergebracht: 44 bij het loonbedrijf en 83 bij mestveehoude- rij Johan Fase aan het Kortwegje te Sint-Annaland. Ook stonden er koeien bij P.C. Fase aan de Anna- vosdijk en J. Moerland aan de Zoet- waterweg te Sint-Annaland, A. Lindhout in de Weihoek en de gebroeders Noom te Sint-Maartens dijk. De contacten voor de evacuatie van de beesten naar Tholen, verlie pen via oud-Sint-Annalander Johan Stoel uit Beesd en een bedrijfsleider van Ecoservices uit Boven Leeuwen die Tholen kent van zijn werk voor de zuiveringsinstallaties van het waterschap. Johan Stoel - die zelf door de watersnood van 1953 en de inundatie in 1944 zijn ouderlijk huis te Stavenisse moest verlaten - ver bleef tijdens de evacuatie van zijn woonplaats Beesd, bij zijn broer C. Stoel te Stavenisse. Loonbedrijf Fase kreeg vorige week in de nacht van maandag op dinsdag de eerste twee vrachtwagencombi naties en woensdag volgde de rest. Er werd een werktuigenloods leeg gemaakt, en met balen stro en stalen balken werd een stal geïmproviseerd voor de logés. Uiteindelijk kwamen er 44 pinken, vaarzen en droog- staanders (koeien van wie de melk- produktie tijdelijk is stopgezet omdat ze bijvoorbeeld ziek zijn). Aanvankelijk voelden ze zich niet zo op hun gemak, maar naar mate de tijd vorderde, wenden ze aan hun nieuwe, tijdelijke onderkomen. Het voer voor de dieren kwam voor een gedeelte mee met de vrachtwagens. De rest kwam van het mestveebe- drijf van Fase. Onder de gasten waren een aantal (hoog)zwangere dames. 'Tja, er stonden er een paar bij die flink dik waren", zegt Fase. "Maar het is alle maal goed gegaan. Hier heeft er geen hoeven werpen." Dinsdagmid dag gingen de eerste paar koeien weer richting huis en de overige volgden gisteren. Bij de veehouderij van Johan Fase aan het Kortwegje stonden enkele koeien met een kalfje. Eén van de jonge dieren was uit de stal gespron gen omdat het weggejaagd werd door een paar jaloerse moeders. Gelukkig liep dit goed af en kon het vee zonder ongelukken weer terug naar Beesd en Boven Leeuwen. Overigens werd het wel tijd, want de dieren werden wat onrustig. Een paar hadden er al uit balorigheid enkele strobalen omgeduwd. Bij de familie Noom aan de Provin- cialeweg te Sint-Maartensdijk zijn dinsdagochtend 29 melkkoeien en 31 stuks jongvee opgehaald die daar vanaf woensdag verbleven. De beesten kwamen van familie uit Rumpht, tussen Leerdam en Gelder- malsen in de Tielerwaard. Om het geëvacueerde vee een plaatsje te geven in de stallen, bracht Noom zijn eigen jongvee onder bij drie col lega veehouders, A. Hage, C. Visser en J. van der Slikke. Het was druk in de stal want Noom bezit zelf zo'n 180 koeien. In de nacht van woensdag op don derdag is een loods van C. Meijer b.v. aan de Veerdijkseweg in Scher penisse gereed gemaakt voor de opvang van 300 koeien uit het rivie rengebied. Er moest 900 ton aardap pelen voor verwijderd worden en balen met stro van fouragehandel Oudesluijs. De brandweer werd gevraagd om water te leveren voor de drinkbak ken (van elk 35 kubieke liter) die beschikbaar waren gesteld door kokkelverwerkingsbedrijf J. Moer land uit Sint-Maartensdijk. De blusgroep Sint-Annaland liet de tankwagen vier keer met drinkwater vullen om de bakken vol te gooien. Er werd tot vroeg in de morgen gewerkt om de hal voor de beesten klaar te krijgen maar al het werk bleek tevergeefs toen het bericht kwam dat de beesten niet naar Tho len zouden komen maar in België onderdak hadden gevonden. In het door de provincie opgestelde ontwerp-reglement is de verdeling als volgt geregeld: 2 ongebouwd, 2 pachters, 2 gebouwd, 5 ingezetenen en 2 bedrijfsgebouwd. Tholen wil 2- 1-3-5-2. Op dit moment telt de alge mene vergadering 25 leden, volgens de verdeling 5-3-5-9-3. Het Thoolse bezwaar is door de fusiepartners echter voor kennisgeving aangeno men. Het voorstel van de provincie doet volgens Tholen geen recht aan de methodiek waarbij aan elke belangencategorie 8% van de beschikbare zetels wordt toegekend en vervolgens de resterende zetels op basis van het kostenaandeel per categorie. De zetelverdeling heeft ook elders stof doen opwaaien. In het water schap Noord- en Zuid-Beveland waren vijf hoofdingelanden tegen de toekenning van slechts één pachters zetel, omdat die categorie een veel grotere bijdrage levert dan op Tho len. Uitbreiding zou echter ten koste gaan van het gebouwd en dat bete kent een nog grotere scheefgroei, aldus dijkgraaf Gruijters. Beveland zou dan namelijk drie hoofdingelan den gebouwd gaan leveren, net zoveel als Tholen. Voor het voorlopige dagelijks bestuur van de Zeeuwse Eilanden mag het waterschap Tholen twee van de tien gezworenen leveren. Uit welke categorieën, zal de voorlopige algemene vergadering moeten uit maken. De verdeling van de tien is wél door de provincie geregeld: 2 ongebouwd, 1 pachter, 2 gebouwd, 3 ingezetenen en 2 bedrijfsge bouwd. De provincie vindt dat het aantal in maart vorig jaar uitgebrachte stem men moet uitmaken welke hoofdin gelanden er in het bestuur van het fusie-waterschap komen. Plaatsver vangers treden daarbij in de rechten van de oorspronkelijke kandidaten. De Thoolse afvaardiging naar Zeeuwse Eilanden zou er op grond van wat de provincie voorstelt, als volgt uitzien. Ongebouwd: J.L. van Gorsel en A.A. van Nieuwenhuij- zen; pachters: J.L.C. Mol en A.L. Aarnoudse; gebouwd: J.L. Noom en G. Westerweel; ingezetenen: C. van 't Hof, G.L.D. Gaakeer, J. Ver- sluys, A.F. van Nieuwenhuijzen- Nelemans en M. Dijke. Als het aan het waterschap Tholen ligt, komt pachter A.L. Aarnoudse er niet in maar P.C.A. Versluijs wél (voor het gebouwd). De beide vertegenwoor digers voor bedrijfsgebouwd wor den door de kamer van koophandel aangewezen. De algemene vergadering van het waterschap Tholen is het met de door de provincie voorgestelde pro cedure niet eens en heeft in septem ber al kenbaar gemaakt dat er nieu we algemene verkiezingen zouden moeten komen. Zo niet, dan moeten alle hoofdingelanden deel gaan uit maken van het voorlopige bestuur. Deze zienswijze is door het Thoolse dagelijks bestuur overgenomen. En twee hoofdingelanden van het waterschap Schouwen-Duiveland hebben eenzelfde voorstel in een brief aan provinciale staten gedaan. Schouwen wil dat de zittende alge mene vergaderingen uit hun midden de nieuwe hoofdingelanden kiezen. Maar Tholen wil die procedure slechts volgen voor categorieën waarvoor in maart 1994 geen stem ming is gehouden. De hoofdingelan den praten morgenavond over deze zaak. De voorlopige algemene vergade ring van Zeeuwse Eilanden blijft tot na de verkiezingen in 1998 in func tie en zal uit 62 leden bestaan. Nu tellen de besturen van de vier water schappen samen 110 leden. Bezwaren basisplan. Het water schap hoeft minder procedures te voeren in het kader van het basis plan watervoorziening Tholen. In deelplan zuid is met zes van de acht aanvankelijke tegenstanders alsnog overeenstemming bereikt over de aankoop van grond. Er lopen nu nog drie procedures: één voor deelplan west en twee voor zuid. m - Ig ,*v. S Y-Z v A V Slftf De 'dames' die logeerden in de loods van loonbedrijf Fase te Poortvliet waren vrij snel gewend aan hun nieuwe, tijdelijke onderkomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3