Nieuwe groep op 't Hummeltje Plaatselijk nieuws VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 februari 1995 Tholen ^hoolóe vióhandel 10 GULDEN VIS-PAKKET Zeeuwse mosselen ƒ4,-per kilo 3 kilo 10,- Kwartje voor Bartje Plattelandsvrouwen adopteren kind Klaverjassen De Blauwe Kamer Tobbedansen Beroepen en bedankt Bezwaar Molenhoek Samenzangavond Subsidie vakantiespel Oud- Vossemeer Krant in de klas Biljarten Jongen mishandeld Bezwaar speeltuin Drukte bij gymles Sint- Annaland Barock and Roll Straten 5 mei versieren Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland c. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse Jeugdgroep schietvereni ging Jeugdcompetitie biljar ten Sint- Reparatie havensteiger Voeding en diabetes Aanhangwagen gestolen Geslaagd Klaverjassen Verkeer Sportlaan Peuterspeelzaal 't Hummeltje in Sint-Maartensdijk is begonnen met een derde groep. De wachtlijst voor de peuterspeelzaal was volgens secretaresse M. van Dijke zo lang geworden dat uitbreiding noodzakelijk werd. Nieuwe diaken Poortvliet Nieuwe ouderling 35 jaar plattelandsvrou wen Lisseveld sterkste biljar ter Weekend diensten B.V. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 01660-2540 introduceert het Deze week als volgt samengesteld: 500 gram KABELJAUWFILET I f 4 A 250 gram KIBBELING f 111 1 kg WIJTING of I I |U| SCHARDIJN I Tevens prima Let op: deze pakketaanbieding is geldig vanaf vandaag t/m woensdag 15 februari. Advertentie I.M. De leerlingen van groep 7 van mon tessorischool De Kraal kregen een gastles van een medewerker van de stichting steunfonds Bartimeüs. Deze stichting werft fondsen voor het protestants-christelijk centrum voor (meervoudig) visueel gehandi capten in Doorn. De kinderen beke ken een video en kregen uitleg over de problemen die visueel gehandi capten tegenkomen in de maat schappij. Door verschillende kijk- proefjes met bijvoorbeeld een gedeeltelijk afgeplakte bril, konden de leerlingen zich een voorstelling maken van de moeilijkheden die visueel gehandicapten hebben bij de oriëntatie op hun omgeving. Na de les hebben de kinderen twee weken lang in eigen familie- en kennissen kring geld ingezameld onder het motto 'Een kwartje voor Bartje'. Dat leverde ƒ264,45 op. Aan de actie is ook een braille-prijsvraag verbon den. Daarmee kunnen de leerlingen een prijsje winnen. Bij de jaarlijkse ledenvergadering van de plattelandsvrouwen stond een bestuurswisseling op het pro gramma. Daarvoor had het bestuur al diverse keren een oproep gedaan met de waarschuwing dat de afde ling wel eens te gronde zou kunnen gaan als er zich geen kandidaten aanmeldden. Dat had uiteindelijk resultaat, want vier dames stelden zich beschikbaar voor de functies. Penningmeester mevr. C. Verduit en secretaris mevr. W. Janmaat traden af en waren niet herkiesbaar. Hun plaatsen werden ingenomen door mevr. R. van Elzakker en mevr. L. Goorden. Presidente mevr. G. Hoogedeure trad ook af, maar werd herkozen. In de kascommissie nam mevr. D. Blauza de taak van mevr. Goorden over. Als reserve werd mevr. G. van Velzen gekozen. Mevr. B. Snepvangers nam de taak van mevr. Goorden over om bezoek jes voor lief en leed af te leggen. Eenentwintig dames besloten om via het Foster-parentsplan een kind te adopteren. Voor de viering van 50 jaar bevrijding (op 5 mei) werd besloten een werkgroep samen te stellen. Na de pauze vertoonde orchideeënkweker Schoonen uit Putte dia's van zijn reis naar Peru. Adrie van As heeft met 5228 punten de wedstrijd van klaverjasvereni- ging Stad Tholen gewonnen. Daar mee liet hij de nummer twee, Anita Aarnoudse, ruim achter zich. Als eerste vijf eindigden: 1 Adrie van As 5228 p; 2 Anita Aarnoudse 4983 p; 3 Marion Opree 4906 p; 4 Ben Vos 4811 p; 5 Carlo Hage 4711 p. Het huisorkest van instituut De Blauwe Kamer geeft zaterdagmid dag vanaf half twee een uitvoering in Meulvliet. Het instituut staat mid den tussen de bossen, vlakbij de Klokkenberg te Breda. De jonge muzikanten zijn allemaal visueel en verstandelijk gehandicapt. Ze moe ten dus de muziek op gehoor leren spelen. Ook vorig jaar gaf De Blau we Kamer een uitvoering, maar deze keer komt een andere groep. Er is nu ook een zangeres bij. Het orkest staat onder leiding van J. van Rijckevorsel. Iedereen kan zater dagmiddag komen luisteren. De zaal, waarin niet gerookt mag wor den, is vanaf één uur open. Als publiekstrekker van de viering van 50 jaar bevrijding op 5 mei, wordt er tobbedansen georgani seerd. Dit spel, bekend van het tv- programma Te land, ter zee en in de lucht, houdt in dat men met een zelf gemaakt voertuig van een schans glijdt en vervolgens een bel luidt die acht meter verder aan een paal in het water hangt. Voor de organisatie tekenen Ad Smout, Jacob Pekelsma en Kees Burgers. De laatste deed zelf enkele malen mee aan het tv- programma. Er worden drie prijzen uitgedeeld: de hoofdprijs voor het snelste team, de originaliteits- en de pechprijs. Deelnemers mogen niet jonger zijn dan vijftien jaar en dege nen die jonger dan 18 jaar zijn, heb ben schriftelijke toestemming nodig van ouders of verzorgers. Men kan zich tot 1 maart aanmelden voor deelname. Na deze datum krijgen deze mensen een inschrijfformulier. Daarop moet ondermeer een grove schets van de tobbe gemaakt wor den. Smout, Pekelsma en Burgers beoordelen vervolgens de ingezon den tobbes op een aantal criteria zoals de grootte (maximaal 2 meter in zowel de hoogte als breedte en lengte). Na goedkeuring gaan de startbewijzen de deur uit. Ook op 5 mei zelf wordt er nog een laatste beoordeling gemaakt. Een commis sie van drie man bekijkt de veilig heid en een jury van eveneens drie mensen beoordeelt de originaliteit. Het spektakel gaat plaatsvinden in de haven bij het praathuisje. Het maximaal aantal inzittenden per tob be is vier en er mogen daarnaast op zijn hoogst vier mensen helpen om de tobbe naar en van de schans te krijgen. De deelnemers zijn, nadat de tobbe uit het water is gevist, zelf verantwoordelijk voor het afvoeren van het ding. In totaal werken er zo'n 40 mensen mee aan de voorbe reiding en uitvoering van de attrac tie die waarschijnlijk opgevrolijkt gaat worden met live muziek. De wedstrijdleiding wordt gevormd door Pekelsma en Smout. Een, nog niet bekende, presentator zal de zaak aan elkaar praten. Voor informatie en opgave kan men terecht bij mevr. J.L. Aalbrechtse-Tichem tel. 4700. Ds. J. van Dijk van de Hervormde Gemeente heeft een beroep ontvan gen van de buitengewone wijkge- meente te Hollandscheveld. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep gekregen uit de gemeente te Gouds waard. Hij bedankte voor een beroep van de gemeente te Aalst. Tegen het ontwerp-bestemmings- plan is één bezwaarschrift ingediend bij de gemeenteraad. Het plan voor de nieuwe woonwijk bij de Gemaal- weg/Hertenkamp lag tot zaterdag ter inzage. Het bezwaar zou een nieuwe vertraging kunnen betekenen. Eer der wilde het waterschap aanpassing omdat te dicht bij de zeedijk gebouwd zou worden. H et gevolg is dat er minder woningen kunnen komen. De aankoop van de grond is ook allerminst soepel verlo pen. Het comité Musica Sacra organi seert op 18 februari een samenzang avond in de Grote Kerk. De avond, die om acht uur begint, zal hoofdza kelijk bestaan uit samenzang van bekende psalmen in de berijming van Datheen. Pieter Heykoop uit Yerseke zal het orgel bespelen en enkele improvisaties ten gehore brengen. Ds. J. Beens uit Scherpe- nisse verzorgt de opening en slui ting, en spreekt een meditatie uit. De avond is gratis toegankelijk. Musica Sacra organiseert dit soort avonden in Zeeland ten behoeve van noodlijdende instanties. Zo wordt van de samenzang van deze avond een opname gemaakt voor cd/mc. De opbrengst daarvan wordt bestemd voor het gereformeerd psy chiatrisch ziekenhuis. Het gemeentebestuur heeft het comité kindervakantieweek een garantiesubsidie toegekend van 530 gulden. Dat bedrag is gebaseerd op de door het bestuur ingediende begroting. In de begroting van de gemeente was voor dit jaar rekening gehouden met een bijdrage van 1250 gulden. Hoofdredacteur W. Heijboer van de Eendrachtbode bezocht onlangs groep 7 en 8 van de openbare basis school Die Heenetrecht. Hij vertelde de kinderen iets over het tot stand komen van de krant. Heijboer liet de leerlingen, aan de hand van origine le opmaakpagina's en drukplaten, zien hoe een berichtje in de Een drachtbode komt. Ook de verschil lende druktechnieken bij grote kleu- renadvertenties kwamen aan de orde. De kinderen hadden vooraf een groot aantal vragen bedacht die naar tevredenheid werden beant woord. Deze 'kranteles' werd gege ven naar aanleiding van een stage opdracht van Monica Wisse, studen te aan de pabo te Middelburg. In het kader van thematisch taalonderwijs stelde ze de krant centraal. Naast de voordracht van hoofdredacteur Heijboer, kwamen ook andere zaken uit het taalonderwijs aan de orde zoals het maken van een berichtje bij een krantefoto, werkwoordspel ling en oefeningen met voorzetsels. Als afsluiting van het miniproject maakten de leerlingen een muur krant. Uitslagen De Treffers. J. Geuze-J. Burgers 10-9,8, C. Burgers-H. Hommel 10-6,29, N. Rooyakkers-P. de Leeuw 10-6,66, B. den Hollan- der-M. Hendrikse 9,74-10, K. Hom- mel-D. van Driel 10-8,57, P. Hom- mel-L. van Wezel 10-7,50, J. van Meer-J. Hommel 10-9,7, J. Etienne- D. den Hollander 10-8,38, J. van Meer-C. Burgers 10-5,07, J. Etien- ne-J. Hommel 10-8,5, P. Hommel- B. den Hollander 6,18-10. Kortste partij (19 brt.) J. van Meer, hoogste serie (13 car.) H. Hommel, beste moyenne (2,95) J. Hommel. Een 16-jarige jongen meldde zich bij de politie om aangifte te doen van mishandeling. Zaterdag liep hij rond middernacht over het Haven plein te Sint-Annaland toen hij door vier jongens in elkaar werd gesla gen. Volgens de jongen werd hij met boksbeugels bewerkt. Daarbij liep hij dusdanige verwondingen aan zijn hoofd op, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de daders. Bij het gemeentebestuur is één bezwaarschrift ingediend tegen de aanleg van een speeltuin. Om het plan van speeltuinvereniging De Vossetuin te realiseren, moet het bestemmingsplan gewijzigd worden en daarom lag het plan tot zaterdag ter inzage. De speeltuin moet komen tussen de C. Frankenstraat en de Hofstraat, waar nu volkstuintjes van de gemeente liggen. De gemeente raad stelde onlangs 75.000 gulden subsidie in het vooruitzicht om de speeltuin te realiseren. De openbare les van gymnastiekver eniging Spido was zaterdagmiddag drukbezocht. Niet alleen deden ruim 100 leden, van jong tot oud, mee. Ook kwamen evenzoveel belang stellenden een kijkje nemen. Spido houdt de openbare les jaarlijks om te laten zien hoe er les wordt gegeven aan de verschillende groepen. Voor het eerst waren er meerdere groepen tegelijk aan het werk te zien in de gymzaal. Er werd opgetreden naar leeftijd. Zo kwamen de kleuters in actie op ban ken en aan de ringen, en voerden ze een dansje uit. Brug, ringen en mat waren de toestellen waarop de meis jes hun kunnen toonden. Ze deden bovendien een warming-up. De jon gens namen paard, rekstok en lange mat voor hun rekening. De senioren dames en he 50-plus groepen ten slotte deden een oefening met knot sen. Koninklijke fanfare Accelerando houdt op drie maart om half acht haar jaarlijkse uitvoering in de Wel- levaete. Het thema van de avond is 'Barock and Roll'. Accelerando brengt diverse werken uit zowel de barokperiode als de hedendaagse muziek. Behalve de fanfare werken ook mee: volkdansvereniging Dodi- Dodi, volksmuziekgroep De Klas- sie, Dansdemonstratieteam Quick step en dansorkest Window. Bij de derde bespreking over de vie ring van 50 jaar bevrijding op vrij dag 5 mei spraken de 22 aanwezigen in de Wellevaete o.a. over het ver sieren van de straten. In de Burg. Smithstraat bleken bewoners plan nen te hebben om hun straat een feestelijk aanzicht te geven. Voor zitter J.W. van Popering van de Dorpsgemeenschap zei het toe te juichen, wanneer ook bewoners van andere straten dat goede voorbeeld donderdag, vrijdag en zaterdag 9, 10en 11 februari MALSE BIEFSTUK MET GRATIS KRUIDENBOTER 250 gram7,25 BIEFLAPPEN of R0SBEEF 500 gram9,95 5 TARTAAR halen4 BETALEN RUNDERROLLADE 100 gram2,50 PALINGWORST 100 gram1,29 C0RNEDBEEF 100 gram1,29 KROKETTEN 104,00 maandag, dinsdag en woensdag 13, 14 en 15 februari RUNDERGEHAKT GRATIS KRUIDEN 1 kg10,50 VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 VARKENSKLUIF 1 kgMET GRATIS SPLITERWTEN HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. willen volgen. Dat geldt eveneens voor het meedoen aan de optocht met een versierde wagen, waarvoor zich al diverse verenigingen hebben aangemeld. Als nieuw onderdeel kwam een ballonnenwedstrijd aan de orde. Dit zou vrijdagavond kun nen plaatsvinden voor het bevrij dingsconcert van Accelerando, waaraan ook derden zullen meewer ken. Gezien alle kosten die het pro gramma zal vergen, begroette voor zitter Van Popering met vreugde de mededeling van het gemeentebe stuur dat er voor 5 mei 10.000 gul den subsidie is uitgetrokken. De Dorpsgemeenschap wil daarnaast een beroep op de inwoners doen via een enveloppenactie. Maandag 13 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Schietvereniging Prinses Juliana gaat er een karabijn bij kopen. Dat werd besloten op de jaarvergadering die vrijdag is gehouden. Tot de aan schaf werd besloten, omdat de ene karabijn die Prinses Juliana nu heeft, te weinig is voor het aantal leden dat met dit wapen schiet. Voorzitter Goedegebuure wees de aanwezigen erop dat het exact 85 jaar geleden is dat de vereniging is opgericht. Ook werd besloten om een open avond te organiseren om jeugdleden aan te trekken en te komen tot de oprich ting van een jeugdgroep. Deze avond wordt morgen gehouden van zeven tot negen uur in de Sakofahal. Iedereen vanaf twaalf jaar kan ernaartoe. Dit jaar wordt er ook weer een middag georganiseerd waarop de leden zich kunnen meten met de deelnemers van de jachtcom- binatie. Alle leden waren het erover eens dat de 100 meter baan zo lang mogelijk open dient te blijven. De reden daarvoor is dat dit onderdeel in de schietsport een kunst apart is en velen zouden de baan missen. Ook de leden van buiten Tholen, want het onderdeel 100 meter baan wordt nergens anders beoefend. Biljartvereniging de Hoop wil op donderdagavond vanaf half zeven met een jeugdcompetitie beginnen. Er kunnen nog enkele jongens en meisjes bij. Wie belangstelling heeft, is vanaf volgende week don derdag welkom in café de Hoop aan het Havenplein. Bij de senioren zegevierde C. Smits opnieuw; dit keer was M. van Poort vliet het slachtoffer met 10-7.94 p. J.Geers speelde geen beste partij tegen A. van Poortvliet; hij verloor ruim met 6.52-10 p. G. Rijnberg en D. van Wijk hielden elkaar goed in evenwicht, maar met 1 carambole verschil trok Rijnberg toch aan het langste eind: 10-9.81 p. Drie biljarters zijn inmiddels aan de tweede competitiehelft begonnen. R. Scherpenisse speelde twee partij en en deed goede zaken. Eerst werd W. van Oudenaarde het slachtoffer: 10-3.45 en vervolgens H. Keur: 6.05-10 p. Kortste partij 20 brtn. Smits, hoogste serie 13 car. Rijn berg en beste gemiddelde 2.7 M. van Poortvliet. Actie jeugdvereniging Jeugdvereniging Menorah houdt zaterdag een stroopwafelactie. De leden komen vanaf kwart voor tien langs de deur. De opbrengst is bestemd voor de verenigingskas. Voor 12.900 gulden, exclusief btw, mag Havenhout uit Zaandam de steigers Van de jachthaven herstel len. Dit bèdrag is inclusief het trans port naar Stavenisse. Verder heeft het gemeentebestuur opdracht gege ven voor het leveren van vijf paalge- leidebeugels met rollen van 550 gul den per stuk en het vervangen van aanlegringen (zware uitvoering) voor slechts ƒ17,50 per stuk. Woensdagmorgen van half tien tot half twaalf wordt de eerste cursus voeding en diabetes gegeven in het centrum Thuiszorg aan de Dr. Taze- laarstraat. Een diëtiste van de kruis vereniging rondom de Oosterschel- de geeft dan informatie voor mensen met niet insuline-afhankelijke dia betes. Op 1 maart volgt er nog een tweede bijeenkomst. Bij een huis aan de Schakelweg is vrijdag tussen negen uur 's morgens en twee uur in de middag een aan hangwagen gestolen. De kar stond op een afgesloten terrein naast het huis van de 58-jarige eigenaar. De daders haalden echter het slot van het hek en gingen er met de wagen vandoor. Drs. J. Bout is aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor de post-doctorale opleiding actuariële wetenschappen. In aansluiting hier op is hij als actuaris (wiskundig raadgever bij verzekeringsmaat schappijen) toegetreden tot het actu arieel genootschap. Bout is pensioenadviseur bij een Ameri kaanse maatschappij met vestigin gen in Rotterdam en Amsterdam. R. Waasdorp heeft de inhaalwed strijd van klaverjasvereniging de Pendelaars gewonnen met 5556 punten. P. Bazen leidt het klasse ment gevolgd door Waasdorp. De uitslag van de inhaalwedstrijd: 1 R. Waasdorp 5556 p; 2 P. van Bloppoel 5405 p; 3 H. Christiaan 5043 p; 4 J. van de Hoek 4837 p; 5 A. Arts 4577 p; 6 G. de Hond 4529 p; 7 J. van Zet ten 4485 p; 8 J. van Splunter 4421 p; 9 J. van der Werf 4383 p; 10 J. van Gorsel 4369 p; 11 M. den Haan 4352 p; 12 L. Kampman 4052 p; 13 A. Koetsier 3493 p. De tussenstand: 1 P. Bazen 56572 p; 2 R. Waasdorp 55654 p; 3 A. Koetsier 55629 p; 4 H. Christiaan 54709 p; 5 J. van Zetten 53975 p; 6 J. van de Hoek 53622 p; 7 L. Kampman 51859 p; 8 J. van Gorsel 51740 p; 9 A. Arts 50530 p; 10 M. Bronmans 49928 p. De commissie openbare werken buigt zich dinsdagavond over het voorstel van b. en w. om geen maat regelen te treffen die het verkeer op de Sportlaan moet afremmen. Er was wel een plan om dit te doen, maar een meerderheid van het colle ge stelt voor de situatie te laten zoals die nu is. In het plan zou de middengeleider die het dichtst bij de Haven ligt, worden vervangen door een ver lengde rijbaanversmalling met aan weerzijden een doorgang van (brom)fietsen. Een en ander zou wat hoger komen te liggen dan de rest van de Sportlaan. Hierdoor zouden automobilisten genoodzaakt zijn af te remmen bij de ingang van Haes- tinge. Waarom b. en w. dit niet willen ver wezenlijken is onduidelijk. In een toelichting stelt het college dat het 'geen meerwaarde oplevert.' Boven dien vinden b. en w. dat de bestaan de voorzieningen voldoen. De com missie wordt om advies gevraagd. Onderzoekend kijken deze peuters van 't Hummeltje de kring uit. Sinds januari komt deze nieuwe groep van twaalf kinderen op maan dag - en donderdagochtend naar het zaaltje in de voormalige kleuter school aan de Radda Barnenstraat. In totaal bezoeken nu veertig kinde ren 't Hummeltje. De ruimte is het afgelopen jaar flink onder handen genomen. Door mid del van een collecte hebben ouders 1200 gulden bijeengebracht om de zaal te laten schilderen. Plafond, muren, kozijnen en deuren hebben een fris kleurtje gekregen. Ook de gordijnen zijn nieuw. "We hebben hier een pot neergezet waar de ouders een vrijwillige bijdrage in konden stoppen," vertelt Van Dijke. Op die manier is 105 gulden opge haald. De nieuwe groep peuters zijn de jongste kinderen op 't Hummeltje, die vanaf hun tweede jaar op de peu terspeelzaal terecht kunnen. Vol gens leidster Ria Verwijmeren is het de rustigste groep. "De oudere kin deren gaan al veel meer hun eigen gang, de kleintjes moet je nog van alles bijbrengen." De oudste kinde ren (drie tot vier-jarigen) komen op dinsdag-en vrijdagmiddag. De peuters kunnen binnen spelen op het klimrek en de glijbaan, in de poppenhoek of met driewielertjes en in alle soorten en maten. Er zijn puz zeltjes, autootjes en boekjes en er staat een kom met een echte goudvis op de grote tafel. Buiten is er een groot speelplein waar de ouders een berghok hebben getimmerd voor Fietsjes en buiten speelgoed. De kinderen hebben een enorme zandbak tot hun beschik king maar voor het bestuur en de leidster is de afmeting een doorn in het oog. Verwijmeren:"Hij is veel te groot en staat vol met water. We zijn al een paar keer bezig geweest om hem met emmers leeg te scheppen maar na dertig emmers was hij nog niet leeg." Het bestuur wil de zandbak, die vroeger door de kleuters werd gebruikt, verkleinen. Van Dijke: "Dan kunnen we hem ook afdekken want er komen ook katten in. Dat is niet zo fris." De aanpassing moet echter uit eigen middelen gebeuren. Zondag 12 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. Kerssiers. vr 10/2 19 u. ds. De Buck, huwe- lijksbev. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Goeijen, Utrecht. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Ezinga, Yerseke (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9/2 19.30 u. ds. Monster, Barne- veld. De openbare vergadering begint om 19.30 uur in de raadszaal. En daar ontbreekt het 't Hummeltje op dit ogenblik aan. Een beroep op de ouders om, net als vorig jaar, te gaan collecteren, heeft niet veel respons opgeleverd. Behalve juf Ria is ook Patricia Grof- fen leidster in 't Hummeltje, inval ster is Karin Bechtold. Het bestuur bestaat uit zes leden, maar wordt met één lid uitgebreid. Dat zal op woensdag 15 maart gebeuren tijdens de jaarvergadering. Van Dijke:"De peuterspeelzalen doen nog veel in eigen beheer, maar het is de bedoeling dat alle speelza len op Tholen en Sint-Philipsland eenzelfde beleid gaan voeren. Ook de administratie en de contributie wordt hetzelfde." Een en ander wordt ondersteund door de stichting Sgakel die samen met de peuter speelzalen een zogenaamd vijf-stap penplan heeft opgesteld om dit te bereiken. Dhr. J.J. Bolier is maandagavond bij de stemming in de Hoeksteen geko zen als diaken van de Hervormde Gemeente. Hij vervult de vacature A.K. van Hemert, die ouderling is geworden. Naast Bolier was ook dhr. J.W. van Houdt kandidaat voor het ambt van diaken. Dhr. A. Kraal is zondag bevestigd als ouderling van de Hervormde Gemeente. Hij vervult de al langer bestaande vacature, waarvoor ook dhr. M. Bijl kandidaat was. De door de leden tot diaken gekozen J.A. Rottier heeft bedankt voor zijn benoeming. Bij de verkiezing was Ph.C. van der Male de tweede kan didaat. Ook in het college van nota belen is de vacature niet vervuld omdat J.A. de Graaf heeft bedankt voor zijn verkiezing. De afdeling van de plattelandsvrou wen bestaat 35 jaar. Dat wilde men niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom hadden de leden een ten toonstelling 'vroeger en nu' ingericht met foto's en kranteknipsels. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. A. van Dijke-Muller met 32 stemmen gekozen. Zij neemt de plaats in van penningmeester mevr. I. Kesteloo die volgens de reglementen niet her kiesbaar was. Als dank voor haar inzet geduren zes jaar bestuurslid maatschap kreeg mevr. Kesteloo van presidente mevr. H. Kaptein- Drok een theeglas met inscriptie en bloemen. Periodiek aftredend bestuurslid mevr. S. Scherpenisse- Oostdijk werd met 34 stemmen voor drie jaar herkozen. Als nieuw lid van de kascommissie werd mevr. C. de Bruin-Wisse benoemd. Na de pauze vertelde mevr. R. Volkers iets over 'Vrouw en werk'. Dit is een zelfstandige stichting die is onder gebracht bij het arbeidsbureau. Mevr. Volkers informeerde de 36 aanwezigen over hoe men de kans om aan het werk te komen, kan ver groten. Vrouw en Werk begeleidt vrouwen die willen uitzoeken wat hun mogelijkheden op de arbeids markt zijn. Een advies, gesprek of oriëntatiecursus kan dan het begin zijn van het gericht solliciteren naar een baan. In de eerste helft van de biljartcom petitie 1994/1995 in Tolrust leidt R. Lisseveld met 114.40 punten. Vol gens de Belgische telling waren er maximaal 120 punten te halen. K. Nagelkerke was tweede met 111.45 p en A. Burgers derde met 110.53 p. De verdere eindstand: 4. J. Nie- mantsverdriet 105.72 p 5. A. Dem- ming 104.85 p 6. Chr. Bal 101.60 p 7. G. Tol 101.40 p 8. L. Bijl 101.24 p 9. G. de Jonge 99.19 p 10. W. Bijl 97.69 pil. J.K. Elenbaas 97.06 p 12. A. Schot 95.17 p 13. J. Tol 81.51 p. Bij de poedels is J. Tol met 216 de hoogste en Nagelkerke met 82 de laagste. De hoogste serie was van W. Bijl met 27, de kortste partij 4 beurten en het beste gemiddelde 10.25, allebei van Nagelkerke. ZIE VERDER PAG. 15 SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 (H.D.) u. ds. Den Har- tog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Waar den. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Blokland, Goes. 14.30 u. ds. Jobsen, Zierikzee. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. dhr. Mulder, Elspeet. wo 15/2 19.30 u. dhr. Moens, Hou ten. do 16/2 14.30 u. ds. Beens, Scherpe nisse, huwelijksbev. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord, jeugddienst. Zaterdag 11 en zondag 12 febru ari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer; dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Roefs, Tholen tel. 01660- 3988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 feb. donderdag 9 9.52 - 22.32 vrijdag 10 11.22 zaterdag 11 0.02 - 12.42 zondag 12 1.12-13.42 maandag 13 2.07-14.32 dinsdag 14 2.52-15.12 woensdag 15 3-32 - 15.47 donderdag 16 4.07-16.27 vrijdag 17 4.47-17.07 wo 15/2 13.17 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2