Woon-zorgcentrum geen stap dichterbij 'Als je bij het wieden krom bleef staan, dan kreeg je vijf cent meer' Hogere bijdrage Sint Maartenshof Tholen deel van groot onderzoek Politie-inspecteur M. Verkerke: Thoolse burger moet alerter zijn Vossemeerders zestig en vijftig jaar lid van vakbond Politie lost serie woninginbraken in buitengebied op Honderden koeien uit bedreigd gebied naar Tholen Donderdag 2 februari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 F. Bordui: zoek naar medegebruikers De ongerustheid over het tijdig gereed zijn van het woon zorgcomplex in Sint-Maartensdijk groeit. Terecht, zo lijkt het. De standpunten van Beter Wonen en de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ) zijn niet veran derd. En ook het gemeentebestuur houdt vol dat het uit sluitend een bemiddelende rol heeft. In de gemeenteraad wond I.C. Moerland (PvdA) er zich over op: "Het zal me een zorg zijn of de gemeente partij is of niet. De kans dat het woon-zorgcomplex mislukt moet naar nul worden teruggebracht." Medegebruikers Leefbaarheid "De vakbond kun je niet missen. Kijk nou maar weer eens naar de buschauffeurs." De 76-jarige M.C. Daane uit Oud-Vossemeer is vast overtuigd van het nut van de bond. Hij is er dan ook al zestig jaar lid van. En zijn dorpsgenoot A. Havermans vijftig jaar. "Ik blijf tot het einde toe lid", zegt deze. Stempelen Niet klagen Paardeknecht Kruidenierszaak Voor het toekomstige woonzorgcentrum Sint Maartens hof zit een hogere bijdrage van 90.000 gulden in het ver schiet. Of dat genoeg is om het enorme gat bij het royale bouwplan te overbruggen, is de vraag. Begin februari praten b. en w. van Tholen en het provinciaal bestuur met de twee belangrijkste partijen: de woningstichting Beter Wonen en de stichting voor regionale zorgvoorziening (SVRZ). Grenscriminaliteit Zeeland en België De universiteit van Gent houdt in samenwerking met de Euregio Scheldemond en de Vlaamse en Zeeuwse politie en justitie een onderzoek naar grensoverschrijdende cri minaliteit. Tholen speelt daarbij ook een rol als vergelij kende gemeente. Het onderzoek heeft tot doel om te komen tot aanbevelingen voor bestuurders, justitie en politie van Vlaanderen en Zeeland zodat die hun samen werking kunnen verbeteren. Praktisch Enquête De Thoolse burgers moeten alerter zijn, vindt politie- inspecteur M. Verkerke uit Tholen. De laatste jaren is het aantal woninginbraken in de gemeente flink gestegen. Onlangs werden er echter een aantal opgelost. Voor der gelijke zaken werd in het district Oosterscheldebekken na de reorganisatie zelfs een speciale groep opgericht: het woning-inbrakenprojectteam (WIP-team). Aanhouding Zombie Samenwerking Moeilijker Onderzoek De situatie mag bekend veronder steld worden. Op 31 december van dit jaar moet Sint Maartenshof de deuren sluiten. Er ligt een plan voor de bouw van een woon-zorgcentrum op dezelfde plek. Beter Wonen wil bouwen, maar verschilt met de pro vincie van mening over de prijs van de grond. En de gemeente is het met de SVRZ - verantwoordelijk voor de zorg - niet eens over de grootte van het centrale gedeelte. Een financieel gat van enkele tonnen is het gevolg. De provincie heeft inmiddels laten weten daarvan een - nog nader te bepalen - deel te willen betalen. Ook heeft Middelburg inmiddels toe stemming verleend voor het creëren van 29 zorgplaatsen. Maar voor het overige bestaat er al maanden een patstelling. "We maken ons er ernstig bezorgd over of het complex op 1 januari gereed zal zijn. Maar de gemeente is niet de instantie die in deze zaak als eerste aangesproken moet worden", zei de burgemeester in de gemeente raad. "Uiterlijk februari moet er een plan liggen, dat is toegezegd. De provincie heeft al 430.000 gulden gereedliggen." In de statencommis- Honderden koeien uit de bedreigde rivierengebieden in ons land zijn op Tholen ondergebracht. Bij mestvee- houder Johan Fase aan het Kortweg- je in St. Annaland zijn 83 koeien uit Beesd, bij loonbedrijf Fase aan de Bram Groenewegeweg in Poortvliet 45 pinken en droogstaande koeien uit Boven Leeuwen. Maandagnacht kwamen de eerste twee vrachtwa gencombinaties, gisterenochtend volgden er nog twee. De contacten liepen via oud-St. Annalander Johan Stoel uit Beesd en een bedrijfsleider van Ecoservices uit Boven Leeu wen, die Tholen kent van zijn werk voor de zuiveringsinstallaties van het waterschap. Toen een veetrans port naar Vriezenveen niet door ging, belde hij Johan Gunter van het waterschap en die wist wel een paar adressen. Loonbedrijf Fase heeft een werktuigenloods ingericht voor de 43 koeien. De mengvoerwagen van het mestveebedrijf aan het Kortweg- je rijdt dagelijks naar de Bram Groe newegeweg om de 43 koeien van eten te voorzien. Verder zijn er bij A. Lindhout in de Weihoek, de gebr. Noom uit St. Maartensdijk, P.C. Fase aan de Annavosdijk en J. Moerland in de Zoetwaterweg koeien uit het door overstromingen geteisterde of bedreigde rivierengebied in midden Nederland ondergebracht. sie welzijn is door gedeputeerde A.J. Dijkwel onlangs op een vraae van mevr. C. Koster (VVD) geant woord dat het door de gemeente toe gezegde voorstel afgewacht wordt. "Er wordt geen actief beleid gevoerd om medegebruikers te zoeken voor het centrale gedeelte", wil F. Bordui van de SVRZ kwijt. Volgens hem zouden het jeugd- en jongerenwerk (dat in 1996 op eigen benen komt te staan) en welzijn voor ouderen (dat nu in het gemeentehuis zit) er wel oren naar hebben. Dat zou de functie van het complex in de gemeenschap versterken en meteen zorgen dat er vaker iemand in het gebouw aanwezig is om bijvoor beeld de telefoon op te pakken, aldus Bordui. Ook zouden medege bruikers de voorziening moeten meefinancieren. "In het plan is er rekening mee gehouden, dat het zorgcentrum méér wordt dan alleen een zaaltje voor de bewoners." Bor dui blijft bezorgd over de voortgang van het hele project. "De dagverzor ging, die mag blijven, is ook in afwachting van het nieuwe onderko men." Volgens Bordui moeten gemeente en provincie samen uitmaken wie welk deel van het financiële gat voor zijn rekening neemt. Ook J. Kloet van Beter Wonen wijst erop dat het woon-zorgcentrum niet alleen huis vesting voor ouderen betekent, maar dat het ook te maken heeft met de leefbaarheid en een stuk ouderenbe leid. Duidelijk is, dat er - door wie dan ook - water bij de wijn gedaan zal moeten worden, willen de oude re inwoners van de smalstad in de toekomst in een woon-zorgcentrum terecht kunnen. In de gemeenteraad drongen, behal ve PvdA, ook CDA en AOV aan op inspanningen van het gemeentebe stuur. I.C. Moerland wilde er 45.000 gulden uit de begroting voor gebrui ken, maar dat geld is volgens Ver- sluys bedoeld voor woon-zorgcentra in plaatsen zonder bejaardentehuis. "Dat is Sint-Maartensdijk straks ook, want de situatie is veranderd", wierp Moerland tegen. "Het is toch logisch dat, wanneer je in de proble men komt, je dit geld gebruikt om Sint-Maartensdijk te redden." Maar SGP'er M. Dijke vond dat een ver keerde ontwikkeling. Als het aangekondigde gesprek tot resultaten leidt, kan er in ieder geval snel met de bouw begonnen worden. Beter Wonen heeft al een heel stuk voorbereidend werk met betrekking tot de aanbesteding verricht. Verslavingszorg. De patiënten van het centrum voor verslavingszorg van de stichting psychiatrische zorg voorzieningen Zeeland (PZZ) zijn verhuisd naar een nieuw gebouw in Goes: De Reilof. De officiële ope ning vindt op 23 mei plaats door commissaris van de koningin W.T. van Gelder. De Oud-Vossemeerse FNV-jubilarissen Havermans en Daane. Beide jubilarissen worden morgen gehuldigd door de bouw- en hout bond FNV. Maar ze meldden zich destijds aan bij de landarbeiders- bond Sint Deusdedit. Want zoals de meeste Tholenaren begonnen ze hun carrière in de landbouw. Dat Daane lid werd van de vakbond, was een vanzelfsprekendheid. Zijn vader was namelijk een bondsman van het eerste uur en in de jaren twintig nog een tijd voorzitter van de Vossemeerse afdeling. Overal maakte hij propaganda en dat werd hem door de boeren niet in dank afgenomen. Ze boycotten Daane sr. regelmatig en sloten ook diens zoons van het werk uit. "Soms zaten we de hele zomer thuis", herinnert Daane zich nog goed. Een slechte tijd was dat. Om wat zijn vader alle maal heeft meegemaakt, heeft Daane zelf nooit bondswerk willen doen. "Maar lid blijf ik zolang ik leef. Want als er geen bond zou zijn, waar moet je dan naar toe als er pro blemen zijn." De Vossemeerder heeft de armoedi ge tijd aan den lijve ondervonden: "Je werkte voor 20 a 22 cent per uur. Na de oorlog heb ik nog peeën gewied en als je dan op het einde van de blok krom bleef staan en doorging, kreeg je 27 cent. Stond je iedere keer even recht, dan werd 22 cent betaald." Na de lagere school ging hij voor zes gulden in de week als koeiwachter bij J. Tholenaar aan de slag. Een loon van twee tientjes in de week - met dagen van vijf uur 's morgens tot zes uur 's avonds - en een gulden extra voor het thuis wachten op zondag heeft Daane ook nog gekend. Het was de tijd dat de bond in de wintermaanden zes weken lang 4,80 gulden aan een alleenstaande en 7,20 gulden aan een getrouwde arbeider uitkeerde als die geen werk hadden. 'Twee keer per dag moest je stempelen. En na die tijd werd je bij voorbeeld naar Kruiningen gestuurd om voor de Heidemij te werken. Je was dan een hele week van huis. Zelf heb ik dat nooit gedaan, maar mijn broer wel." Daane kon in de winter bij een zwager in Bergen op Zoom terecht voor werk in de mos sels en oesters. Na zijn trouwdag is de Vossemeer der nooit zonder werk geweest. 'Toen ik trouwde had ik niets, maar langzaamaan kregen we het beter. De mensen mogen eigenlijk niet klagen, want ze hebben het nu reu- zegoed." Zijn vader - inmiddels wet houder geworden - zorgde ervoor dat Daane jr. een woning in de Schoolstraat kreeg. "De huur was toen 4,85 gulden", herinnert de Vos semeerder zich. Tot zeven jaar gele den bleef hij er wonen en verhuisde toen naar een bejaardenwoning in dezelfde straat. Dertien jaar lang werkte Daane bij boer M. Brooijmans op de Koeve ring. Na de watersnood hielp hij op Tholen aan de dijken, werkte een jaar bij boer Van der Linde en ver volgens bij de gebroeders Van Til- beurgh op de Boshoeve. "Maar toen diens zoons wat ouder werden, zag ik aankomen dat ik geen werk kon blijven houden en daarom ben ik in maart 1969 naar Rotterdam gegaan." Tientallen Vossemeerders pendel den in die tijd naar de randstad. Daane - die overstapte van de voe dingsbond naar de hout- en bouw bond - legde er voor de Goudse aan nemer Van Eijk kabels en leidingen aan. Zwaar werk, aanvankelijk nog veel met de hand. En dat voor 58 gulden in de week. "Maar ik heb er een plezierige tijd gehad", aldus Daane die inmiddels veertien jaar gepensioneerd is. Ook de andere vakbondsjubilaris A. Havermans (67) heeft op de Bos hoeve gewerkt. Vóór de oorlog zat hij er al op de planter, naderhand was hij er paardeknecht. "Ik ben een paar jaar voor Daane weggegaan, in januari 1966." Tussen 1948 en 1950 verbleef de Vossemeerder als dienstplichtig soldaat in Neder- lands-Indië. Havermans werd na de bevrijding lid van de landarbeidersbond, toen de Vossemeerse afdeling opnieuw werd opgericht. Tien jaar later profi teerde hij direct van dat bondslid maatschap. "Ik woonde toen in Hal steren. Mijn vrouw was in verwach ting van de eerste en we dreigden onze woning, die aan ons onderver huurd was, kwijt te raken. Dan zou den we op straat staan. Ik ben toen naar de vakbond gestapt en die heeft dat zaakje netjes voor ons geregeld." Op dat moment nam Havermans zich voor om het lidmaatschap nooit op te zeggen. "Ik ben nu ook lid van de Anbo, maar blijf bij de bouw bond." De slechte omstandigheden zoals Daane die schetst, heeft Havermans nooit meegemaakt. En zijn vertrek uit de landbouw had een hele prakti sche reden. "We namen de kruide nierszaak van C. Timmermans over. Daar was ik in het weekeinde druk mee, zodat ik dan geen tijd meer had voor het voeren van de beesten op de boerderij." Na enkele maanden grondwerk in Rotterdam te hebben gedaan, kon de Vossemeerder bij schildersbedrijf Lindhout in Bergen op Zoom aan de slag. Schilderde vooral in bedrijven en instellingen zoals ziekenhuizen. Maar op zijn vijftigste verbrijzelde hij een schouder en belandde in de wao. "Als dat je overkomt, merk je pas hoe waardeloos je werkgever is. Je staat opeens aan de zijlijn, hoort nergens meer bij", zegt Havermans daarover. In tegenstelling tot Daane was hij wél een tijdje bestuurlijk actief. Dat was in de jaren zestig, als secretaris van de plaatselijke vakcentrale van het NKV (voorheen de standsorga nisatie Katholieke Arbeiders Bewe ging). Hij was inmiddels ook over gestapt naar de bouw- en houtbond. Het belang van een vakbond onder schrijft Havermans volledig. "Zolang het goed gaat, zou je ze niet nodig hebben. Maar er doet altijd wel wat op", aldus de jubilaris. De spelden worden morgen uitge reikt door districtsbestuurder D. Withagen. Een ingekomen stuk van de provin cie over wijziging van het plan voor de bejaardenoorden, leverde maan dagmiddag een pittig debat op in de Thoolse gemeenteraad. J. v.d. Don ker vroeg om actie en P. van Belzen informeerde of de gewijzigde finan ciering (9 x 10.000 gulden boven de al toegezegde 350.000 gulden) een oplossing bood voor de patstelling die er bij de plannen voor het woon zorgcentrum in St. Maartensdijk is. Wethouder J. Versluys sprak over een positieve ontwikkeling. "Maar of het dè oplossing is, dat is de vraag." Burgemeester H.A. van der Munnik wees op de bemiddelende rol die de gemeente heeft. "Anderen gaven de indruk, dat de gemeente als eerste met een bijdrage zou moeten komen, maar de eerstkomende weken zullen we met Beter Wonen en de SVRZ overleggen." I.C. Moerland vond de opstelling van b. en w. te lauw. "Span je kei hard in, dat het woonzorgcentrum in St. Maartensdijk er komt!", beet hij de burgemeester toe. "Dat is gemak kelijk praten", stelde de raadsvoor zitter. "U kunt wel allerlei woorden de ruimte inslingeren, maar u moet het boompje bij het huisje houden." Moerland; "Ik houd er niet van om gekleineerd te worden." De burgemeester: "Wij proberen u duidelijk te maken, dat de gemeente een optimale inspanning levert." J. de Jager wilde concreet weten wanneer het overleg gepland was. "Begin februari", antwoordde de burgemeester. uitgevoerd door'het onderzoeksbu reau BNA. Ook Thoolse burgers (waaronder burgemeester H.A. van der Munnik) worden geënquêteerd. Dat zal volgens De Ruijver pas na mei gebeuren. Professor De Ruijver noemt het onontkoombaar dat er iets met de resultaten wordt gedaan. "De con clusies die uit het onderzoek komen, zullen worden aangeboden aan poli tie, justitie en de Euregio Schelde mond. De eerste twee zijn natuurlijk geïnteresseerd omdat zo de samen werking tussen de Vlaamse en Zeeuwse politie en justitie kan wor den verbeterd", zegt De Ruijver. "Maar het zou wenselijk zijn dat ook de bestuurders er wat mee deden. We leven anno 1995 en samenwer king in de Euregio is een feit. Men zou dan ook verder moeten gaan dan alleen maar kijken naar hoe iedere gemeente, voor haar eigen deur vegend, de problemen aanpakt. De Euregioraad kan met het onderzoek wat gaan doen." Projectleider H. Siersema van de politie Zeeland benadrukt ook dat het om een toegepast onderzoek gaat. "Het gaat erom dat de praktijk getoetst wordt aan de wetenschap. En dat er met de aanbevelingen iets gedaan kan worden. Maar we wachten niet alleen de con clusies af, maar ook tussentijds hou den we de vinger aan de pols." Naast de ondervragingen worden er ook honderden strafdossiers bekeken uit Vlaanderen en Zeeland. Het onder zoek moet eind dit jaar afgerond zijn. In totaal doen zestien gemeenten mee aan het onderzoek. Acht daar van zijn grensgemeenten. In Zeeuws-Vlaanderen zijn dat Ter- neuzen, Oostburg, Sas van Gent en Hulst. De criminaliteit in die gemeenten wordt vergeleken met gemeenten die verder in de provin cie liggen. Voor Zeeland zijn dat Tholen, Goes, Kapelle en de combi natie Zierikzee/Bruinisse en Duive- land. Tholen geldt als vergelijkings gemeente voor Oostburg. Omdat deze maatschappelijk en sociaal op elkaar lijken (volgens negen crite ria). Het onderzoek is in eerste instantie een initiatief van de onderzoeksaf deling drugs- en strafrechtelijk beleid van de universiteit van Gent die eerder eenzelfde soort onder zoek verrichte in het grensgebied van België en Noord-Frankrijk. "Wij werden door de regiopolitie Zeeland gevraagd om eens wat meer te vertellen over dat onderzoek en later is daar dan de opdracht uit voortgekomen", zegt onderzoekslei der prof. dr. B. de Ruijver, hoofddo cent strafrecht en criminologie aan de universiteit van Gent. De eerste fase van het onderzoek is in volle gang. Daarin gaat het om het bestuderen van het fenomeen grens overschrijdende criminaliteit. Het tweede deel bestaat uit een enquête onder de bevolking, politie, justitie en bestuurders over ondermeer slachtofferervaringen en hoe men tegen de criminaliteit in de eigen gemeente aankijkt. De steekproefs gewijze ondervraging zal worden ITf» Thr>nl<;p huroprc mnetpn ^lprfpr ziin vinrif nnlitip- dat we wat achter de landelijke trend eemakkcliiker in ziin werk sin jfc- f _-:=aÉ Politie-inspecteur M. Verkerke vindt dat de burgers verdachte zaken vaker moeten melden. Volgens Verkerke-liggen inbraken in huizen het gevoeligst bij de men sen. "Dat er andere mensen in je huis zijn geweest, dat weegt het zwaarst", zegt de politie-inspecteur. "Het pro ject is in 1993 begonnen en in het eerste jaar is het oplossingspercenta ge gestegen van tien naar 45 pro cent. Daarmee willen we naar de burgers maar aangeven dat er ook iets gedaan wordt aan deze zaken." Van half oktober tot en met half december kregen diverse vrijstaande huizen buiten de bebouwde kom, bezoek van inbrekers. Onderzoek van het WIP-team leidde ertoe dat hiervan zeven zaken werden opge lost. Met de aanhouding van twee Bredase mannen, op 15 december vorig jaar, ging het balletje aan het rollen. "De twee zijn lid van een groep uit Brabant die ook hier in Zeeland opereerde", zegt agent E.J.C. ten Voorden die momenteel namens de werkeenheid Tholen in het WIP-team zit. "Er komt nog een vervolgonderzoek naar de inbraken in Brabant waarbij wellicht nog meer zaken in onze regio aan het licht komen." Met de aanhouding van de Bredase mannen werden woninginbraken opgelost die waren gepleegd in huizen aan de Zeedijk te Oud-Vossemeer, het Kortewegje te Sint-Annaland, de Lange Zandweg, Noordhoekseweg, Weihoekweg en Kalfdamseweg te Poortvliet en de Scharreweg te Sint-Philipsland. Eerder maakte Ten Voorden namens de regio Oosterscheldebekken deel uit van het Zombie-team van de politie Bergen op Zoom dat onlangs zo'n 300 zaken oploste met de aan houding van een groep Marokkaan se jongeren. Zij hadden ook op Tho len een aantal inbraken gepleegd. In de periode van juni tot en met sep tember vorig jaar pleegden leden van deze groep inbraken in café De Tol aan de Postweg te Tholen, in een huis aan de Veerstraat te Oud-Vos semeer, drie pogingen tot diefstal uit de openbare basisscholen van Sint- Maartensdijk, Stavenisse en Poort vliet, een poging tot inbraak in de Raiffeisenstraat te Sint-Annaland, vier autokraken: twee in de Gortzak- weg te Tholen, één op de Oesterdam en één in de Veerstraat te Oud-Vos- semeer en diefstal met geweld aan de Ring te Oud-Vossemeer. Daar naast sloegen ze nog toe in een openbare basisschool te Nieuwer- kerk en een cafetaria in Wissenker- ke. Toen deze zaken waren opge lost, keerde Ten Voorden weer terug naar het WIP-team in Goes. Het WIP is een project, maar wel blijvend. Verkerke onderkent het probleem van de woninginbraken wel, maar vindt het absoluut geen reden om zich zorgen te maken. "We hebben hier op Tholen altijd in de gunstige omstandigheden verkeerd, dat we wat achter de landelijke trend aanhobbelden. Het loopt hier ook nu zo'n vaart nog niet, maar de tijd dat je de achterdeur open kon laten, is echt voorbij", zegt Verkerke. "De mensen moeten alerter zijn en meer aan preventie doen. Goede sloten op deuren en ramen en verlichting bui tenshuis. Als je weggaat ook niet alle lichten uit doen, want dan wordt het wel heel gemakkelijk." "We kunnen het ook niet alleen", zegt Ten Voorden. "Samen met de burgers kunnen we er wet wat aan doen. We zijn per slot van rekening vaak afhankelijk van iemand die wat gezien heeft, die het nummerbord van een auto heeft genoteerd of iets dergelijks." De politie constateert het toenemen de gevoel van onveiligheid, ook bij de Thoolse burgers. Maar volgens inspecteur Verkerke is dat voor een groot deel alleen maar een gevoel. "De wereld is een dorp geworden. Met de modeme media weten wij hier binnen een paar minuten wat er zojuist in Amerika is gebeurd. We horen van het geweld en de crimina liteit. En als je dan ook nog eens ziet dat er in je eigen straat ingebroken wordt, lijkt het onveilig. De mensen praten met elkaar en lezen in de krant dat er hier of daar ook is inge broken", zegt Verkerke. "Omdat men vaak niet weet of die zaken opgelost worden, groeit het gevoel van onveiligheid, terwijl dat eigen lijk helemaal niet nodig is. Wij als politie doen ons werk zoals het hoort. Maar we kunnen het niet alleen. Daarvoor hebben we oplet tende burgers nodig die ons bellen als ze iets verdachts zien. Je kunt beter voor niets bellen, dan wanneer het te laat is." De politie-inspecteur geeft aan dat het vangen van inbrekers vroeger gemakkelijker in zijn werk ging dan tegenwoordig. "Toen was het alle maal nog vrij plaatselijk gericht. Je wist na diverse verklaringen al waar je moest zoeken en wie de dader was. Je moest het alleen nog bewij zen", zegt Verkerke. "Nu heb je veel vaker met daders van buiten de gemeente en zelfs buiten de provin cie van doen. Ik weet niet of het klopt, maar ik heb wel het gevoel dat er momenteel meer inbrekers van buiten Tholen komen, dan uit de gemeente zelf. Mede daarom is het ook belangrijk dat mensen verdach te dingen opschrijven en melden. Met een kenteken, kleur en merk van een auto, kunnen wij al vaak veel doen." Halverwege vorig jaar zakte het oplossingspercentage van inbraken in de Oosterschelderegio wat in. Dat is volgens de Thoolse inspecteur te wijten aan het feit dat er op dat moment een flinke groep bekende daders opgepakt was en achter tra lies zat. "Dan krijg je te maken met daders uit andere delen van het land en die zijn moeilijker te achterhalen. Maar met het WIP-team en de hulp van de burgers willen we eraan blijven wer ken", zegt Verkerke. In de gemeente Tholen wordt dit voorjaar een politie-onderzoek gehouden naar de bevindingen van de burgers met betrekking tot crimi naliteit, verkeer, milieu en openbare orde. Deze zogenaamde 'bevolkingsmoni tor' wordt eens in de paar jaar gehouden om de politie een indruk te geven waar de mensen het meeste last van hebben. Het aankomende project duurt drie jaar en gedurende die tijd wordt er geëvalueerd of er iets bereikt is in het terugdringen van de overlast.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3