THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS WAT LIGT TER INZAGE? STEMMEN BIJ VOLMACHT SPREEKUUR B&W Donderdag 26 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 DONDERDAG 2 FEBRUARI: TOEGANKELIJKHEID VOOR GEHANDICAPTEN Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 30 januari a.s. komt de gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Vierde wijziging gemeentebegroting 1995; In het kader van deze wijziging stellen burgemeester en wet houders o.a. de volgende kredietvoteringen voor: Aanplant bomen Parallelweg te Sint-Maartensdijk Vanwege de iepziekte zijn de iepen aan de Parallelweg te Sint- Maartensdijk gedurende het afgelopen najaar gerooid. Vanwe ge de opgetreden kaalslag achten burgemeester en wethou ders het wenselijk dat deze locatie van nieuwe aanplant wordt voorzien. De totale kosten van deze herplant worden geraamd op 21.866,--. Aanschaf kadastrale kaartbestanden Sint Philipsland In 1993 is voor het grondgebied van de voormalige gemeente Tholen de Grootschalige Basiskaart Nederland (GBKN) en de Digitale Kadastrale Kaart (DKK) aangeschaft. Het is wenselijk deze kadastrale kaartbestanden ook voor het grondgebied van de voormalige gemeente Sint Philipsland aan te schaffen. In de investeringsplanning van 1995 is hiervoor een bedrag van 50.000,- opgenomen. Als gevolg van een gewijzigde tarie- venberekening -voorheen werden de kosten per ha berekend, nu per perceel- bedragen de kosten echter 28.500,-. Extra subsidie peuterspeelzaal te Sint-Maartensdijk De peuterspeelzaal 't Hummeltje te Sint-Maartensdijk start in januari 1995 een derde groep en heeft om extra subsidie ver zocht. Volgens de (nieuwe) subsidieverordening kan de peu terspeelzaal aanspraak maken op een extra subsidie van 4.460,53. Aanpassing komgrensborden e.d. te Sint Philipsland In de investeringsplanning voor 1995 is voor de aanpassing van de komgrensborden, bewegwijzering, welkomstborden en lokale bewegwijzering te Sint Philipsland in verband met de gemeentelijke herindeling een bedrag opgenomen van 25.000,-. Renoveren van een 2-tal tennisbanen te Oud-Vosse- meer; In de investeringsplanning voor 1995 is een bedrag geraamd van 85.000,- voor het renoveren van een tweetal tennisba nen op het sportcomplex te Oud-Vossemeer. De kosten die met deze werkzaamheden gepaard gaan zijn geraamd op 65.000,-. Renovatie riolering Touwslagersdreef te Tholen In de investeringsplanning 1995 is ten behoeve van de renova tie van rioleringen een bedrag opgenomen van in totaal 300.000,-. Eén van de uit te voeren renovaties betreft het herstel van een gedeeltelijk verzakte riolering in de Touwsla gersdreef te Tholen. De verzakking heeft tot gevolg dat het rioleringsstelsel ter plaatse regelmatig dicht slibt, waardoor het wenselijk is hier voor herstelwerkzaamheden uit te voeren. De kosten die met deze werkzaamheden gepaard gaan worden geraamd op 62.000,-. - Geldend verklaren van diverse verordeningen voor het gehele grondgebied van de gemeente Tholen; Nu de samenvoeging van de voormalige gemeenten Sint Phi lipsland en Tholen een feit is, is het gewenst de regelgeving voor deze beide gedeelten van onze gemeente gelijkluidend te doen zijn. Indien geen besluiten zouden worden genomen tot het gel dend verklaren van de gemeentelijke regelgeving voor het gehele grondgebied van de gemeente doet zich de situatie voor dat de op de dag, voorafgaande aan de datum van herin deling, voor de naar een nieuwe gemeente overgaand gebied geldende gemeentelijke voorschriften gedurende twee jaren na die datum voor dit gebied hun rechtskracht behouden (ten zij het bevoegde gezag van de nieuwe gemeente deze voor schriften eerder vervallen verklaart). Het spreekt voor zich, aldus burgemeester en wethouders, dat het ongewenst is in verschillende delen van dezelfde gemeen te uiteenlopende gemeentelijke voorschriften te hanteren. In de loop van 1994 is dan ook reeds bezien in welke mate de gemeentelijke voorschriften van de voormalige gemeente Tholen en de voormalige gemeente Sint Philipsland van elkaar verschilden. Waar nodig zijn de nodige aanpassingen aange bracht en zijn deze aangepast en opnieuw vastgesteld als ver ordening c.q. regeling door de raad van de voormalige gemeente Tholen. Thans kan dan ook worden volstaan met het geldend verklaren van deze verordeningen voor het grondgebied van de gehele gemeente Tholen. Het voorstel van burgemeester en wethouders heeft betrek king op de verordeningen en regelingen, voorzover deze alge meen werkende voorschriften bevatten en het werkterrein van de afdeling Algemeen Bestuur en Welzijn van de ambtelijke organisatie aangaan. - Vaststelling nieuwe winkelsluitingsverordening; De winkelsluitingsverordeningen van de voormalige gemeen ten Tholen en Sint Philipsland dienen in het kader van de her indeling op elkaar te worden afgestemd. De oude verordenin gen van beide gemeenten stemden overeen met dien verstan de dat in de verordening van Tholen meer onderwerpen wer den geregeld. Daarom is in het nieuwe ontwerp uitgegaan van de verordening van de voormalige gemeente Tholen. Verder is in dit ontwerp rekening gehouden met de wet van 20 mei 1992 tot wijziging van de Winkelsluitingswet 1976. In de nieuwe Winkelsluitingswet is een aantal wijzigingen opgenomen, waarvan de belangrijkste zijn: 1. Extra koopavonden: In de nieuwe wet wordt de moge lijkheid geboden om vier extra koopavonden voor Sinter klaas en vier extra koopavonden voor Kerstmis te organi seren. 2. Achttiendagenregeling: De gemeenteraad kan acht zon en/of feestdagen aanwijzen waarop de verboden van de wet niet gelden; momenteel zijn dat er vier. De uitbreiding is in de ontwerp-verordening opgenomen, omdat zij voor de middenstand een welkome uitbreiding betekent. Even als in de oude verordening is gesteld dat deze dagen niet op zondag mogen vallen. Daarnaast blijft het mogelijk om tien werkdagen aan te wijzen waarop de verboden van de wet niet gelden. De raad wordt gevraagd de nieuwe winkelsluitingsverorde ning vast te stellen. Hierbij dient wel te worden opgemerkt dat wethouder Van der Jagt uit principiële overwegingen bezwaar heeft tegen de in artikel 6 opgenomen mogelijkheid ontheffing te verlenen voor het openstellen van campingwinkels op zondag. - Aankoop van landbouwgrond van de heer M.C. Fride- richs ten behoeve van realisering bestemmingsplan "Welgelegen" te Tholen; In het kader van de realisering van het industrieterrein "Welge legen" te Tholen is het wenselijk een perceel landbouwgrond van circa 4.04.20 ha aan de Langeweg in eigendom te verwer ven van de heer M.C. Friderichs, Burg. van der Hoevenstraat 3 te Tholen. De raad wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan. - Vaststelling kwijtscheldingsregeling gemeentelijke belastingen; Vanaf 1 januari 1991 zijn gemeenten bij het verlenen van kwijt schelding van gemeentelijke belastingen en rechten gebonden aan de in een ministeriële regeling vervatte kwijtscheldings normen. De kwijtscheldingsnormen vormen voor gemeenten een bovengrens. Gemeenten mogen geen ruimer kwijtschel- dingsbeleid voeren. Een strakker kwijtscheldingsbeleid is wel toegestaan. Zowel in de voormalige gemeente Sint Philipsland als in de voormalige gemeente Tholen is door de raad een kwijtschel dingsregeling voor gemeentelijke belastingen vastgesteld. In de gemeente Sint Philipsland is de mogelijkheid tot het verle nen van kwijtschelding beperkt tot de onroerende-zaakbelas- tingen; van de overige gemeentelijke belastingen en rechten werd geen kwijtschelding verleend. In de voormalige gemeen te Tholen was naast de mogelijkheid tot het verlenen van kwijtschelding van de onroerende-zaakbelastingen eveneens de mogelijkheid aanwezig tot het verlenen van kwijtschelding van aanslagen opgelegd in de rioolrechten, de afvalstoffen heffing en de hondenbelasting voor wat betreft de belasting schuld voor de eerste hond. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de regeling zoals die is vastgesteld door de raad van de voormalige Tholen moet gaan gelden voor het gehele gebied van de gemeente. Voor de inwoners van de voormalige gemeente Sint Philips land betekent dit een verruiming van de kwijtscheldingsmoge lijkheden. De raad wordt gevraagd een nieuwe kwijtscheldingsregeling gemeentelijke belastingen vast te stellen. - Het bouwen van een bistro nabij Strijenham met toe passing van artikel 19/19a van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening; Burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Tholen hebben besloten om medewerking te verlenen aan het bouwplan van de heer M.J. Franken voor het bouwen van een bistro op een perceel nabij Strijenham met toepassing van artikel 19/19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In het kader van deze procedure dient ingevolge artikel 19, lid 3, van genoemde wet de gemeenteraad van elk verzoek om vrijstelling onverwijld in kennis te worden gesteld. De raadsle den Dijke, Klippel, Kersbergen en Heijboer van de voormalige gemeente Tholen hebben te kennen gegeven, dat zij er de voorkeur aan geven dat de raad zelf beslist op de plannen van de heer Franken. Voorgesteld wordt te besluiten medewerking te verlenen aan het verzoek om vrijstelling ex artikel 19/19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het geldende bestemmingsplan "Buitengebied" voor het bouwen van een bistro nabij Strijen ham (onder de Zeedijk) te Poortvliet. De raad zal zich bovendien buigen over een aantal voorstellen van burgemeester en wethouders die in de afgelopen periode uitgebreid in de rubriek Tholenderwijs zijn toegelicht. Het betref fen o.a.: - De toekenning van een investeringssubsidie en een exploitatiesubsidie aan de speeltuinvereniging "de Vos- setuin" te Oud-Vossemeer; - Vaststelling van een nieuwe Premieregeling industrie- of bedrijfsvestiging in de gemeente Tholen 1995; - Beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van het resterende gedeelte (Tuttelhoek-Schelp- hoek) van het buitendijkse fietspad Gorishoek-Oester- dam; - Uitbrengen van een positief advies aan de rijksdienst voor de Monumentenzorg inzake een integrale en ver beterde aanwijzing van de voormalige verdedigings werken in de kern Tholen als beschermd rijksmonu ment; - Uitbrengen van een positief advies aan de rijksdienst voor de Monumentenzorg om de boerderij Schelphoek- seweg 3 te Poortvliet aan te wijzen als beschermd rijks monument. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van C. van Dijke, Bierensstraat 61 te Sint- Annaland, ingediend op 9 januari 1995, voor het bouwen van een serre op het perceel Bierensstraat 61 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van C. Kleppe, Wouthoekweg 1 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 11 januari 1995, voor het verbou wen/uitbreiden van een woning op het perceel Wouthoekweg 1 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J. de Koning, Bleekveldstraat 14 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 11 januari 1995, voor het bou wen van een woning met garage op het perceel Plevierlaan 24 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 12 januari 1995, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel 's Gravenkreek te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van mevr. A. Potter, Markt 19 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 17 januari 1995, voor het renoveren van een woning op het perceel Kaaistraat 3 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van W.M. Pipping, Postbus 749 te Gouda, ingediend op 17 januari 1995, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Westpoort 49 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van C. Bazen, Onder de Linden 3 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 17 januari 1995, voor het verande ren van de gevels op het perceel Kaaistraat 18 en Haven 2 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwmelding van C.G. Visser, Postweg 1a te Tholen, inge diend op 17 januari 1995, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Postweg 1a te Tholen. Sint-Maartensdijk, 26 januari 1995. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten van Zeeland kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toe gestaan bij volmacht of per briefte stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 een schriftelijk verzoek daar toe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaat-stelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt* van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kie zerspas. B. uiterlijk 3 maart 1995 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ont vangen oproepingskaart in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezers pas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Sint-Maartensdijk, 24 januari 1995 De burgemeester van de gemeente Tholen. Op donderdag 2 februari a.s komt de commissie welzijn en onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstel om de subsidie aan de Stichting Zeeuwse Raad voor Volksgezondheid, Maatschappelijke ontwik keling en Cultuur (VMC) te beëindigen; De stichting VMC ontving van de voormalige gemeente Tholen jaarlijks een subsidie van 0,10 per inwoner. Bestudering van de jaarrekening over 1993 leert het volgende: a. de totale subsidie die door gemeenten wordt gegeven komt op een bedrag van 19.435,07. Het aandeel van de gemeen te Tholen hierin is 1.950,-; procentueel gezien een flinke bijdrage (10%). b. in 1993 heeft de stichting een batig saldo van 170.509,21. c. de stichting beschikt over liquide middelen van meer dan 1.000.000,-. Naar de mening van burgemeester en wethouders vraagt deze situatie om een herziening van het eerder ingenomen stand punt in die zin dat geen subsidie meer moet worden toegekend aan de stichting met ingang van 1995. De commissie wordt om advies gevraagd. - Bespreken evaluatie project jeugd- en jongerenwerk Tholen; Burgemeester en wethouders hebben besloten deze evaluatie voor kennisgeving aan te nemen. - Voorstel om aan het Anti-Discriminatiebureau Zeeland m.i.v. 1 januari 1995 een subsidie te verlenen van f. 3825,-; Het Anti-Discriminatiebureau Zeeland (A.D.B.Z.) heeft via het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio een verzoek ingediend om in aanmerking te komen voor subsidie. Het A.D.B.Z. is in 1992 gestart bij wijze van experiment en heeft jaarlijks subsidie ontvangen van de provincie met" daarnaast een eenmalige subsidie van het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur. Daarnaast hebben de gemeenten Mid delburg, Terneuzen en Vlissingen een subsidie verstrekt. Het A.D.B.Z. is een instelling die zich richt op de bestrijding van uitingen van discriminatie en racisme en vervult daarbij eer ste- en tweedelijnsfuncties. De tweedelijnstaken bestaan uit preventie, voorlichting, kadervorming en deskundigheidsbe vordering. Deze taken worden door de provincie gesubsi dieerd. De eerstelijnstaken omvatten onder andere een laagdrempeli ge, onafhankelijke voorziening voor hulp, ondersteuning en advies aan individuele slachtoffers van racisme en discrimina tie. In de regel gaat het om een bemiddelende rol. Geadviseerd wordt om over te gaan tot subsidiëring met 0,17 per inwoner. Dit bedrag is tot stand gekomen door het totaal aan kosten te delen door het totale aantal inwoners van Zee land. De commissie wordt om advies gevraagd. - Bespreken van het reeds vastgesteld heronderzoekers- plan Algemene Bijstandswet per 1 januari 1995; - Voorstel om de verordening Voorzieningen Gehandi capten gemeente Tholen te wijzigen op de volgende onderdelen: a. inkomensgrens bij het toekennen van een collectieve vervoersvoorziening per 1 januari 1995 laten verval len; b. beperking van het toekennen van de collectieve ver voersvoorziening aan echtparen laten vervallen; c. indexering van normbedragen per 1 januari 1995 zoals door de VNG wordt voorgesteld; d. wijzigingen aanbrengen zoals aangegeven in de brief van de VNG d.d. 17 november 1994. Voorstel om aan de stichting COS een subsidie te ver lenen voor de organisatie van een interculturele mani festatie; Door de Stichting COS-Zeeland is subsidie gevraagd voor het organiseren van een festival "cultureel gekleurd" in 1995 in onze gemeente. Uit de evaluatie van de interculturele manifes tatie "Mengelmoes" op Tholen die in 1994 is gehouden blijkt dat dit eerste initiatief als succesvol beschouwd moet worden. De plaatselijke werkgroep interculturele activiteiten op Tholen besloot daarna in een wat bredere context door te gaan. De werkgroep heeft daarom aansluiting gezocht en gevonden bij het festival Cultureel Gekleurd. Aansluiting bij het festival is niet alleen een financiële aangelegenheid, maar aansluiting betekent ook inhoudelijke ondersteuning bij de organisatie van het festival en de mogelijkheid tot verbreding van het ini tiatief. De plaatselijke werkgroep wil deze verbreding, zowel naar deelnemende organisaties en mensen als naar activiteiten bewerkstelligen. Voor het komend jaar is dit op de volgende manier gereali seerd. De werkgroep is verbreed met de Marokkaanse vereniging Jamait Salam en de bibliotheek Tholen. Verder zijn er toezeg gingen van deelname en ondersteuning vanuit de asielzoekers en vluchtelingen, de Turkse gemeenschap op Tholen en de wereldwinkel Tholen. Aan de gemeente Tholen is om een subsidie van 2.000,- gevraagd. Burgemeester en wethouders vinden het belangrijk dat binnen de gemeente aandacht wordt geschonken aan het feit dat de Thoolse samenleving bestaat uit diverse bevol kingsgroepen. Kennis kunnen nemen van culturele achter gronden van de ander is essentieel om met elkaar op een goe de manier te kunnen omgaan. Voorgesteld wordt de gevraag de subsidie te verlenen. De commissie wordt om advies gevraagd. Aanvraag subsidie van de FNV, afdeling Tholen, voor een cursus in het kader van het vormings- en ontwikke lingswerk (v en o-werk); De coördinator van de Vakbondsschool te Bergen op Zoom heeft namens de FNV, afdeling Tholen verzocht om toeken ning van subsidie voor een door de Vakbondsschool te Bergen op Zoom verzorgde cursus. Deze cursus is bestemd voor vol wassenen met een beperkte vooropleiding en is gericht op het verbreden van hun maatschappelijke betrokkenheid. Aan de cursus nemen twee inwoners uit onze gemeente deel. De cursus heeft inhoudelijk wel kenmerken van het vormings- en ontwikkelingswerk. Gelet op de achtergrond waaruit het wordt aangeboden moet het echter ook gezien worden als interne kadervorming binnen het FNV. Interne kadervorming is echter geen onderdeel dat via aanvullende subsidiëring van het v- en o-werk bekostigd moet worden. In onze regio is immers een reeds door de gemeente gesubsidieerde instelling (Regionaal Oosterschelde College) die belast is met het v- en o-werk in het algemeen in onze gemeente. Door andere instel lingen ook te subsidiëren, waarvan in dit geval de werving in essentie is bedoeld voor eigen leden, bestaat er een risico dat er een diversiteit aan het aanbod v- en o-werk gaat ontstaan waarop geen enkele greep gehouden kan worden. Indien er immers meer inwoners cursussen gaan volgen bij andere instellingen moet daarvoor in beginsel ook subsidie verstrekt gaan worden. Vanuit financieel en inhoudelijk oogpunt ver dient het niet de voorkeur individuele aanvragen om subsidie voor het vormings- en ontwikkelingswerk te honoreren. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het subsi dieverzoek afgewezen moet worden. De commissie wordt om advies gevraagd. Verordeningen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 januari 1995 heeft besloten: I. de volgende verordeningen geldend te verklaren voor de gemeente Tholen: - de verordening op de adviescommissie onroerende zaken, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de adviescommissie openbare werken, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de adviescommissie financiën, vastgesteld door de raad van de voormalige gemeen te Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de commissie ruimtelijke ordening c.a. vastgesteld door de raad der voormalige gemeen te Tholen op 25 april 1994; - de verordening op de commissie voor bestuurlijke aangelegenheden, vastgesteld door de raad der voor malige gemeente Tholen op 25 april 1994; - de verordening op de adviescommissie bedrijfsleven, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor de sport- en gemeenschapscentra te Tholen, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor het sport- en gemeenschapscentrum te Sint Annaland, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Poortvliet, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Scherpenisse, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Stavenisse, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Oud Vossemeer, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 29 augustus 1994; - de verordening op de commissie Thoolse Scholenge meenschap voor Voortgezet Onderwijs, vastgesteld door de raad der voormalige gemeente Tholen op 21 april 1986 en sindsdien gewijzigd. II. vast te stellen de verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Anna Jacobapolder; III. te bepalen dat de besluiten genoemd onder I en de ver ordening genoemd onder II in werking treden op 1 janu ari 1995. Vanaf heden liggen de genoemde besluiten voor een ieder kosteloos ter gemeentesecretarie, bureau algemene zaken en welzijn, ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift worden verkregen. Sint Maartensdijk, 26 januari 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten van Zeeland kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan gebruik wenst te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmacht-bewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproepings kaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtmethode de volmacht- stem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat u zelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stem ming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzigingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als'kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Sint-Maartertsdijk, 24 januari 1995 De burgemeester van Tholen. Alle Thoolse stembureaus zijn obk voor de gehandicapte medemens met een rolstoel goed toegankelijk. Tijdens eer dere verkiezingen is echter gebleken dat de stembureaus "De Wingerd" te Tholen en de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat te Sint-Maartensdijk niet toeganke lijk zijn voor elektrisch aangedreven rolstoelen. Deze stoe len hebben grotere afmetingen dan die die met de hand worden voortbewogen. Kiezers die zich met een elektrische rolstoel voortbewegen kunnen tot en met 22 februari schriftelijk en tot en met 3 maart mondeling bij het bureau Burgerzaken van de gemeente Tholen een verzoek indienen om in een ander stembureau hun stem te mogen uitbrengen. Ten behoeve van de visueel gehandicapte medemens is er per stembureau een loep beschikbaar. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 30 januari 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluys. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. MEER THOLENDERWIJS OP PAGINA 6 w

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5