40% KORTING Sportshop HESHOF Vosmeer pakt draad goed op Strijdlustig Emergo delft onderspit Discussie over voetbalveld stinkt Cs Cs '•'^chnlak IF "MEULVLIET" THOLEN Kroon boekt ruime zege op Koepeltje Meulvliet in goede vorm Dolfijn pakt veel records in Kapelle Slechte start voor junioren van Smash Blamage SPS Koersballen voor ouderen Duisternis overvalt Noad en Thol.Boys Donderdag 26 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Vanaf maandag 30 januari Kaaistraat 6, Steenbergen, 01670-63366 TTrefzeker Topscorer Voetbal uitslagen Voetbal programma Thol.Boys A wint van nummer twee Badminton Winst Batho 1 en 2 Tafeltennis Korfbal Jeugd Vosmeer heeft tegen Noordhoek een belangrijke over winning (1-0) behaald. Het team van Roger Withagen doet er alles aan om de degradatie te ontlopen. Stavenis se deelde in Breda de punten met TVC (1-1). Afdelingsvoetbal Stavenisse punt te weinig Vierde klas afdelingsvoetbal Derde klas afdelingsvoetbal Nipte winst WHS 4 Schot maakt hattrick voor Thol.Boys 5 Reserves Stavenisse handhaven koppositie Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Zaalvoetbal Foto's bestellen Zwemmen Den Engelsman verbetert records Stemmen van lezers In de Eendrachtbode van 12 januari staat onder de kop 'Tholense Boys in de problemen' een aantal opmerkingen die niet juist, of in ieder geval discutabel, zijn. Nu is er een gezegde dat vertelt dat hoe meer men in een bepaal de substantie roert, hoe meer het gaat stinken. Maar omdat er een aantal vuile luchtjes in het genoemde stuk voorkomen, heb ik toch de euvele moed om hierop te reageren. Onbegrijpelijk Stemmingmakerij Zwemmen Zwarte piet Sint-Philipslander Leo Zuidweg blijft met elf treffers de leider van het Een- drachtbode topscorerklassement. Op de vierde plaats verdringen inmiddels drie voetballers elkaar; John Vroegop, Marco Scherpenisse en Kees van Tiggele heb ben zeven keer gescoord. Nieuwe namen in de lijst zijn Marco Hendrikse (Vosmeer) en Corné Hout (Stavenisse). Derde klas KNVB: Thol.Boys-Yerseke 0-0, Rillandia-WHS 1-4. Vierde klas: Smerdiek-GPC 1-2, Noad- Dauwendaele 1-3. Tweede kl. res.: Tricht 2-Thol.Boys 2 2- 3, Serooskerke 2-WHS 2 1-3. Derde kl. res.: WHS 3-Temeuz.Boys 2 2-8. Afdeling eerste klas: SPS-Bruse Boys 3 0-2, Vosmeer-Noordhoek 1-0. Tweede klas: TVC-Stavenisse 1-1. Eerste kl. res.: K'vangers 2-SPS 2 0-0. Tweede kl. res.: Noad 2-Thol.Boys 3 gestaakt bij 1 -1WC 2-Smerdiek 2 3-1. Derde kl. res.: K'vangers 3-Smerdiek 3 3-2, WHS 4-Vrederust 2 4-3, WHS 5- Thol.Boys 4 6-2, Thol.Boys 5-Alliance 2 4-0, Vosmeer 2-BSC 4 2-2, Vosmeer 3- Virtus 5 0-3. Vierde kl. res.: Klundert 4-Stavenisse 2 0-4, Stavenisse 3-ZPR 4 0-8, SPS 3- VVC 6 3-0, Vrederust 3-Noad 3 1-2, Bergen 4-Vosmeer 4 afgelast. Steenber gen 7-Vosmeer 5 afgelast. Jeugd: Vosmeer Cl-Halsteren 2-2, RBC-Vosmeer C2 1-0, Vosmeer E- Vivoo 5-3, Kruisland-Vosmeer F 0-2. Smerdiek B-Alliance 14-0, Smerdiek C- Lep.Boys 0-4, VVC-Smerdiek D 1-3, Smerdiek E1 -Cluzona 2-3, Smerdiek E2- Thol.Boys E2 3-0, SPS Fl-Smerdiek F1 0-7, Thol.Boys F3-Smerdiek F2 1-9. Zaterdag 28 januari uur WHS-Midddelburg(Meertens) 15.00 Kapelle-Thol.Boys(Hoheker) 14.30 Kruiningen-Smerdiek(dJong) 14.30 K'vangers-Noad(vdVelde) 14.30 Thol.Boys 2-Yerseke 2 (Koeyvoets) 14.30 WHS 2-Arnemuiden 2(Pekaar) 14.30 Oostkapelle 2-WHS 3(vdWater) 14.30 DFS-SPS(Filius) 14.30 Stavenisse-Baronie(Suijkerbuijk) 15.30 SPS 2-Capelle 2(Coppens) 12.30 Thol.Boys 3-Unitas 2 (Roodenburg) 14.30 Smerdiek 2-DVO 2(Staring) 14.30 FSV 3-Noad 2(Lambregts) 14.30 Smerdiek 3-WHS 4(vProoijen) 14.30 ZPR 2-WHS 5(dPijper) 13.00 Thol.Boys 4-K'vangers 3 (vOeveren) 12.30 Dinteloord 4-Thol.Boys 5 (Koremans) 14.30 Noad 3-SPS 3(Rijsbergen) 15.00 Stavenisse 2-Chrislandia 4(Bakx) 13.30 WC 6-Stavenisse 3(dZwart) 13.00 Zondag 29 januari uur Wemhout-Vosmeer(dOuden) 14.30 HSC 2-Vosmeer 2(vHeijden) 11.00 Internos 6-Vosmeer 3(Lazeroms) 12.30 Vosmeer 4-Moerstraten 2 12.30 Vosmeer 5-Vivoo 3 10.00 De regionale A-jeugd van Tholense Boys behaalde thuis een goed resultaat door Beek Vooruit, de nummer twee op de ranglijst, te verslaan met I -0. Op twee spelers na was het team van de geel zwarten compleet. Met de sterke wind in de rug, begon Tholense Boys goed aan de wedstrijd. De thuisploeg had het bete re van het spel en kreeg een paar kansen die echter niet werden benut. Bij rust stonden er nog steeds twee nullen op het scorebord. In de tweede helft moesten de geel-zwar- ten tegen de wind in spelen. Dat had wei nig invloed op het spel en met sterk com binatievoetbal werd Beek Vooruit onder druk gezet. In de 67e minuut scoorde Patrick Theunisse het winnende doel punt: 1-0. Tholense Boys drukte door en kreeg een flink aantal kansen, maar die gingen allemaal verloren. Beek Vooruit probeerde in de slotfase nog aan te zet ten, maar zonder resultaat. Tholense Boys A staat nu op een achtste plaats met vier punten achterstand op de nummer vier met een wedstrijd minder gespeeld. Zaterdag treffen de geel-zwarten koplo per Steenbergen. Twee van de drie Batho-teams die dit weekeinde aantraden voor de competitie boekten winst. Batho 1 klopte Flying Shuttle met 6-2, terwijl Batho 2 met 5-3 won van Blauw Wit. Het vierde team van Batho moest de eer aan Steenbergen laten met 1-7. De junioren van Smash, die uitkomen in de vierde klasse, begonnen zaterdag aan de nieuwe competitie. Het was een slech te start. In de Wellevaete te Sint-Anna- land speelden ze tegen Vice Versa uit Oudenbosch. Arjan Ketting, Willem Stoutjesdijk en Anné Sturris gingen kansloos tenonder met 0-10. Morgenavond speelt Smash 1, bestaande uit Rafaël Fructuoso, Marco Saarloos en Ad Verhage, uit tegen Vice Versa 4. Smash 2 (Adrie Aamoudse, David van Driel en Ad van 't Hof) gaat dan op bezoek bij TCS 4 uit Steenbergen. Zater dag ontvangt Smash 3 (Johan Geluk, Henk Jobse, Jacob Elenbaas en Jan v.d. Reest) om twee uur Pinpongers 2 uit Wouwse Plantage. Backhands uit Sint- Willebrord bindt op hetzelfde tijdstip de strijd aan met het jongste team van Smash: de kadetten. Deze ploeg, die voor het eerst meedoet aan de competitie (in de vierde klasse), bestaat uit: Hubert Bruijnzeel, Peter Dieleman, Jacky Pol derman en Rudi Hage. Het eerste team van korfbalver eniging Emergo was zaterdag niet opgewassen tegen Olympia uit Goes. De Tholenaren probeerden met veel strijdlust tevergeefs revanche te nemen voor de 19-8 nederlaag in de uitwedstrijd. Op eigen terrein werd nu met 5-10 verloren. Emergo probeerde de aanvalskracht van de Goese tegenstander aan ban den te leggen, maar met drie afstandsworpen slaagde Olympia er in om al vroeg in de wedstrijd op voorsprong te komen. Door treffers van Dicky van der Linden en Maddy Muis vond Emergo de aansluiting en keerde de spanning terug. Nog voor rust liep het kwalitatief sterke re Olympia uit naar een 2-5 voor sprong. Emergo gaf zich echter niet gewon nen en deed er in de tweede helft alles aan om terug in de wedstrijd te komen. Bij Olympia was vooral het heren viertal onstuitbaar. De Goese- naren bouwden de score verder op en wonnen uiteindelijk met 5-10. De overige Emergo doelpunten werden gemaakt door Dicky v.d. Linden (2x) en Renate Breure. In de zaalcompetitie treft Emergo bijna allemaal vreemde tegenstan ders, omdat het team dit keer is inge deeld in een Zeeuwse poule. Alleen Scheldevogels 2 uit Bergen op Zoom is een oude bekende. Verder treffen de Tholenaren ploegen uit Middelhamis, Terneuzen, Wilhel- minadorp, Goes en 's-Heer Hen drikskinderen. De B-jeugd van Emergo speelde 3-3 gelijk tegen O.S.V. uit Breda. Na een zwakke eerste helft, waarin de Brabantse tegenstander een 1-2 voorsprong opbouwde, herstelde het Thoolse team zich na rust uitste kend. Voor Emergo scoorden Wes- In de eerste klas heeft Vosmeer door de winst een gat van drie punten geslagen onderin de ranglijst. Zon dag moet het Thoolse team op bezoek bij Wernhout en dat is de te kloppen ploeg. Bij winst van Vosmeer wordt de kloof nog groter en groeit de kans op handhaving in de eerste klas. Tegen Noordhoek viel de beslissing pas in de voorlaatste minuut van de wedstrijd. Een slecht duel, met spaarzame kansen voor beide ploe gen. Het eerste kwartier waren de Brabanders enkele keren dicht bij een treffer, maar de defensie en doelman Gerwin Hoek hielpen de kansen om zeep. Vosmeer kreeg zelf enkele kleine kansjes om te scoren. De voortdurende regen maakte het veld erg zwaar en glibberig, zodat het voor beide teams moeilijk voet ballen was. Aan weerskanten werd veel balverlies geleden. In de tweede helft kreeg Vosmeer geen kansen, maar ook Noordhoek werd via counters nauwelijks gevaarlijk. Marco Hendrikse had de gevaarlijke spits van de bezoekers volledig in zijn greep. Iedereen leek zich al bij een 0-0 stand te hebben neergelegd, toen Vosmeer vlak voor tijd een hoekschop mocht nemen. Arno Deurloo bracht de bal voor het doel en de inlopende Marco Hen drikse kopte het leer achter de keep er; 1-0. Vlak daarna kreeg Noord hoek een goede kans om alsnog een punt te veroveren, maar doelman Hoek reageerde attent. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bruijnes uit Bruinisse betekende, dat de Thoolse ploeg de derde com petitiezege op zak had. uit de tweede lijn leverden nog wel gevaar op, maar de winnende treffer bleef uit. Ook TVC kwam niet ver der dan enkele afstandsschoten. De thuisploeg kreeg geen enkele uitge speelde kans door combinatie-voet bal, maar wist desondanks een punt te pakken van Stavenisse. Bij de Thoolse afdelingsploeg werd tien minuten voor tijd Johan Elenbaas vervangen door grensrechter Peter Neele. Door de vele afmeldingen van spelers van Stavenisse 1 en 2 waren er verder geen wissels beschikbaar. Baronie Vrederust Rood-Wit JPS WVO 15 -25 14 -20 15 -20 15 -19 15 -18 SC Staven. 14-16 TVC'39 VVR Alliance DHV Advendo Roosendaal 15-6 15 -16 15 -13 14 -10 14 - 7 15 - 7 Groen Wit 15 11 1 3 23 42- 15 NSV 13 11 0 2 22 29- 7 Grenswachters 14 10 2 2 22 32- 18 Cluzona 14 7 2 5 16 36- 21 FC Bergen 14 7 3 4 15 21- 19 HSC'28 14 6 2 6 14 26- 17 Noordhoek 15 4 4 6 12 22- 27 TVC'39 14 6 1 7 11 21- 31 Vosmeer 14 3 4 7 10 17- 32 NVS 13 3 3 7 9 16- 26 Wernhout 14 2 3 9 7 20- 38 TPO 14 0 3 11 3 12- 43 Stavenisse bleef tegen TVC steken op een 1-1 gelijkspel. Gezien het spelbeeld had de Thoolse afdelings ploeg echter de overwinning moeten behalen. Het team van trainer Rien Klippel kwam al vroeg in de wed strijd op achterstand door een onge lukkig doelpunt. Een voorzet van TVC maakte door de wind een vreemde draai en ging via een ver dediger van Stavenisse in het doel. Stavenisse kwam snel langszij door een doelpunt van Corné Hout, die een combinatie van Adrie Smits en Bennie de Ruiter afrondde. De van Stavenisse 2 geleende doelpunten maker kreeg nog een goede moge lijkheid op een tweede treffer. Ook Adrie Smits creëerde een scorings kans, maar zijn inzet ging naast. In de tweede helft wist Stavenisse niet optimaal te profiteren van het windvoordeel. De spelers toonden wel inzet, maar er was te weinig overleg. Door het onrustige spel kwamen er weinig kansen. Schoten De thuiswedstrijd van Noad 2 tegen Tholense Boys 3 moest een kwartier voor het einde worden gestaakt. Het werd te donker. Het duel was, van wege een begrafenis, enkele uren uitgesteld. Om kwart over drie klonk het fluitsignaal voor het begin, maar na 75 minuten spelen was het te donker geworden op het tweede veld van de Sint-Philips- landse club. De strijd werd gestaakt bij 1-1. Noad begon aan de krachtmeting zonder de spitsen Ronald den Bra- ber en Yke Verwijs. Pim Dupon en Wilko van Herk namen hun plaats in de aanval in. Tholense Boys begon met de straffe wind in de rug. De eerste kans was dan ook voor de geel-zwarten. Spits Johan de Korte kwam echter met gestrekt been op doelman Ligtendag af en de scheids rechter floot af. De eerste helft was voor het overige deel voor Noad. Echt uitgespeelde kansen leverde dat niet op. Na 35 minuten soleerde Wilko van Herk door de verdedi ging, passeerde ook de Thoolse keeper en scoorde 1-0. Na rust kwam spits Ronald den Bra- ber alsnog opdagen en Pim Dupon moest zijn plaats aan hem afstaan. Na tien minuten was de eindstand al bepaald. Uit één van de weinige aanvallen van Tholen scoorde spits Johan de Korte. Noad bleef met de wind in de rug goed spelen, maar de doelpogingen misten zuiverheid. Volgens leider Cenny Reijngoudt van de geel-groenen is dat vooral te wijten aan de lage opkomst tijdens de trainingen van het tweede elftal. Reijngoudt moest nog een tegenval ler incasseren. Spelverdeler Marco van Herpen en spits Yke Verwijs zijn voor lange tijd uitgeschakeld vanwege blessures. Afdelingsploeg SPS is uitgebekerd. Het derde team van Bruse Boys bleek te sterk voor de Poortvlietse voetbalvereniging. Een afgang voor het jeugdige SPS, dat zelfs geen kans wist te creëren. Het team van trainer Piet van Koulil maakt een uitgebluste indruk, mist elke bezie ling en speelt zonder enige overtui ging. Nadat een week eerder de kans op een mogelijk kampioenschap grotendeels werd verspeeld door een nederlaag tegen Wemeldinge kwam er in Bruinisse een vroegtijdig einde aan het bekeravontuur. De veteranen van Bru, waarvan enkelen de veertig al zijn gepasseerd, behaalden een verdiende 2-0 overwinning. In de eerste helft beperkte Bruse Boys zich tot verdedigen. De goed georganiseerde defensie gaf de aan vallers van SPS geen schijn van kans. Met uitvallen kreeg de thuis ploeg zelf twee goede scoringsmo- gelijkheden, maar doelman Rien Hage hield tot aan de rust zijn doel schoon. In de tweede helft werden bij SPS Carlo Heijboer en Rien Vos hol in het veld gebracht voor respec tievelijk Johan Scheermeijer en Erwin Feijtel. Ook zij konden het team echter niet op sleeptouw nemen. Na een kwartier spelen kwam Bruse Boys op een verdiende 0-1 voorsprong. Tien minuten later moest doelman Hage opnieuw de bal uit het net vissen, nadat hij het antwoord schuldig bleef op een fraaie omhaal. zijde lieten die op zich wachten. Na zo'n twintig minuten werd Jaap Schot vrijge- speeld, maar hij schoot naast het doel. Even later lukte het Rini Broeren wel om de Roosendaalse keeper te verschalken met een strak laag schot: I -0. Dezelfde Broeren struikelde voor een leeg doel, nadat hij eerst de keeper had omspeeld. De Thoolse goalie Jan van der Vlies speelde een sterke wedstrijd met enkele fraaie reddingen. Éénmaal werd hij gepasseerd, maar de lat voorkwam dat de bal in het net belandde. Na rust verwachtte Tholense Boys een groot offensief van Alliance, maar dat bleef uit. Jaap Schot rondde een counter goed af en bracht de thuisclub op 2-0. De gasten probeerden zonder veel overleg terug in de wedstrijd te komen. Dat lukte niet, de geel-zwarten kregen veel ruimte en beheersten het spel. Jaap Schot had een goede dag en maakte met nog twee doelpunten een hattrick. Er waren moge lijkheden voor de Thoolse veteranen om de voorsprong verder uit te breiden, maar die werden niet benut. Met deze zege komt het gemiddelde van Tholense Boys 5 op één punt per wedstrijd. WHS 4 boekte een nipte overwinning op Vrederust 2. De vierde keus had de beschikking over twee verse spelers: Peter Wesdorp maakte zijn rentree en John Neijssen speelde zijn eerste wed strijd voor de groen-witten. De eerste helft had WHS de wind mee. Daarvan werd goed geprofiteerd en William Quist maakte de openingstreffer. Vrederust kwam niet goed in het spel en echte sco ringskansen deden zich niet voor. Edib Omerefendic kwam echter alleen voor de keeper en tekende 2-0 aan. Even later scoorde Quist zijn tweede treffer. Hij schoot de bal van ver buiten het 16- metergebied hard in de kruising: 3-0. Na de rust kwamen John Keur en Erik Mols in het veld voor Shamir en Edib Omerefendic. Deze helft speelde zich voornamelijk af aan de kant van WHS. Vrederust kwam steeds meer opzetten en scoorde'al snel 3-1 en 3-2. Dat bracht de spanning terug in de wedstrijd. WHS beschikte echter over een goede spits. Erik Mols jaagde goed en veroverde de bal. Hij ging door en gaf een pass op maat aan William Quist die 4-2 aante kende. De wedstrijd leek gespeeld, maar Vrederust scoorde toch nog de aanslui tingstreffer. Hiema kwamen er voor de Halsterse ploeg nog een aantal kansen om de stand gelijk te trekken, maar doel man Scherpenisse hield zijn doel schoon. Een nipte 4-3 overwinning voor WHS dus. De vijfde keus van Tholense Boys zette zaterdag Alliance 2, de nummer drie op de ranglijst, aan de kant met 4-0. De geel-zwarten speelden met veel inzet en met name de defensie bestaande uit Piet van der Vlies, Kees Deurloo, Ad Nelisse en laatste man Leen van As, stak goed in elkaar. Alliance had in de beginfase een licht veldoverwicht, maar dat resulteerde niet in echte kansen. Ook aan Thoolse De reserves van Stavenisse hadden geen moeite met Klundert 4. Nog maar twee minuten in de wedstrijd, gaf Wim Klip- pel een pass op Johnny Hout die vanaf de achterlijn een voorzet gaf op de goed meegelopen Ronald Post. Die tikte de bal in: 0-1Na een half uur werd het 0-2 door Rien Smits die een voorzet van Klippel goed afrondde. De thuisclub probeerde wat terug te doen, maar de verdediging van Stavenisse - onder leiding van de goed spelende Nico Nooij - kwam niet in de problemen. Net voor rust kreeg John ny Hout nog een mogelijkheid om de score te vergroten. Hij schoot de goede pass van Cyrille Steendijk echter te zacht in. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Stavenisse drukte de tegenstan der in de verdediging en dat leverde diverse kansen op. Wim Klippel schoot een paar keer keihard op de lat. In de 15de minuut ging Johnny Hout alleen op de keeper af en rondde beheerst af: 0-3. Twee minuten later maakte Ronald Post er 0-4 van, nadat de keeper een schot van Klippel niet onder controle kon krijgen. Post schoot nogmaals raak en bepaalde de eindstand op 0-5. Met deze overwin ning handhaafde Stavenisse zijn koppo- stitie. Uitslagen van de wedstrijd te Tholen: J. Vroegop met wisselende partner 19 p; mevr. R. Nagtegaal en F. Leemreijze 16 p; D. de Kuijper en mevr. M. Schot 14 p; J. Geuze en D. Schellinger 13 p; mevr. Y. Verkamman en P. Schot 12 p; mevr. A. Bal en L. Soomers 12 p; mevr. S. Hoven en mevr. C. Praat 10 p: mevr. F. Schellinger en H. Bal 7 p; mevr. R. Vroegop en A. Verkamman 5 p. Sint-Maartensdijk: Mevr. Dane en mevr. Goode 33 p; mevr. Van Driel en dhr. Bijl 28 p; mevr. Free en mevr. Van Splunter 23 p; mevr. Wolse en dhr. Van Splunter 18 p; dhr. Van Haaften en dhr. Geuze 16 p; mevr. Bijl en dhr. Leemrei jze 12 p; mevr. Van Mierlo en dhr. Kloet lip. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660-3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Emergo had het moeilijk tegen Olympia I uit Goes. Hier bouwt men de aanval op. In het midden Dicky van der Linden die toekijkt waar haar medespeler de bal naartoe gooit. ley Schokaert, Patricia Scherpenisse en Nico Bogers. De C-jeugd behaalde met veel inzet een verrassende 6-2 overwinning op koploper Terheijden. Jaco van Heemskerk scoorde drie keer. De overige treffers werden gemaakt door Kevin Meijer (2x) en Mike Schokaert. Ook Emergo E was succesvol. Door doelpunten van Niels Uijtdewille- gen (2x) en Kiki Jansen werd er een 3-I overwinning behaald op Zaam- slag. De Thoolse korfbalvereniging komt met twee senioren- en vier jeugdteams uit in de zaalcompetitie. Zaterdag komt alleen de F-jeugd in actie. Het team speelt om half drie in Hoeven tegen Springfield. De Kroon boekte zondag in B-poule van de Meulvlietcompetitie een ruime over winning op 't Koepeltje. De wedstrijd begon met aftasten van beide ploegen. De eerste kans was na een paar minuten voor de keeper van de Kroon. Na elf minuten scoorde J. Lensen de openings treffer voor de Kroon. Even later kreeg hetzelfde team weer een kans via een mooi schot van L. de Visser. Maar de keeper van 't Koepeltje redde goed. In de achttiende minuut werd de doelman van de Kroon verrast door een afstandschot vanaf 30 meter: l-l. De Kroon was veel in de aanval te vinden. Na 24 minuten leverde dat een doelpunt op van M. de Zwart: I-2. Na rust zat Visser op de bank en dat bete kende een verzwakking voor de verdedi ging van de Kroon. Na zes minuten ver grootte het team toch zijn voorsprong. P. v.d. Est en J. Lensen combineerden goed en de laatste legde de bal in de hoek: l -3. Doordat de ploegleden ieder zelf graag doelpunt wilden zetten, liep de score niet zo hoog op. Een goede aanval werd door De Visser afgerond: 1-4 en na twintig minuten tekende Lensen 1-5 aan. De wedstrijd werd grimmiger naarmate het einde naderde. Twee minuten voor tijd bepaalde Lensen de eindstand op 1-6. De overige uitslagen in de B-poule: Smits Boys-Dalem 6-3, Kaaij Boys-Cal- lelas 12-3, Standaard Tholen-Pinocchio 2-4. Smits Boys leidt in deze groep met 24 punten uit twaalf wedstrijden. In pou le A waren de uitslagen: Hof van Hol- land-l'Esperance 1-4, Stalland-The Limit 10-3, Kaai-Noordpoort 4-5, Batavieren- Internationals 5-5. Hier gaat Stalland aan kop met zestien punten uit twaalf wed strijden. Maandagavond werd er een bekerwed strijd gespeeld tussen Stavenisse en De Poort die eindigde in 7-5 voor Stavenis se. In de Bedrijvencompetitie werden twee wedstrijden gespeeld. Het gaat slecht met Delta Nutsbedrijven. Ook nu weer werd met forse cijfers verloren. De Fles zette Deltan met 22-0 aan de kant. Tesc/Lievensberg won eveneens ruim met 12-2 van Beursplein. De Kroon en The Limit, twee teams uit de Meulvlietcompetitie, organiseren op 12 februari een verlaat 'nieuwjaarstoer- nooi'. Ook vorig jaar werd dit toernooi gehouden en toen wonnen de mariniers van HMS Van Brakel de beker. Zij komen ook dit jaar terug om de titel te verdedigen. Deelnemende teams zijn: De Kroon, The Limit, HMS Van Brakel, Le Chateau, Bacchus 70 en De Kaai. De wedstrijden duren twintig minuten en staan onder leiding van de scheidsrech ters Pollie en Roodenburg. Het blijft goed gaan met de zaalvoetbal teams van Meulvliet. De eerste ploeg speelde een uitwedstrijd in Rucphen tegen de fam. Heeren dat één punt onder de Thoolse ploeg stond. Al vrij snel kwam Meulvliet op 1-0 achterstand. Hoewel het team 't zonder de geblesseer den Frans Hagenbeek en Jan Minheere moest stellen, kwam Meulvliet toch terug. Een direct ingeschoten vrije trap van Marco van der Wielen betekende 1- I. Hiema werd de Thoolse ploeg echter weggespeeld: men keek binnen tien minuten tegen een 4-1 achterstand aan, maar nog voor rust kwam Meulvliet terug. Met goed combinatiespel werd Heeren vastgezet en twee doelpunten van Peter Noordijke en één van Van der Wielen brachten de stand op 4-4. In de tweede helft nam Heeren aanvan kelijk een 5-4 voorsprong, maar toen kreeg Meulvliet het overwicht en liep via drie treffers van Lars Tazelaar en één van Van der Wielen uit naar 5-8. Heeren kwam nog terug tot 7-8, maar omdat het laatste doelpunt in de laatste seconde viel, was er geen gevaar meer voor de Thoolse ploeg. Morgen speelt Meulvliet tegen Wezenbeek in Steenbergen. Meulvliet 2 trof in een thuiswedstrijd De Drie Zwaantjes 2 uit Rucphen. Voorheen was dit een lastige tegenstander en ook nu bood het team veel tegenstand. Na een achterstand van 1-2, scoorde Meul vliet vlak voor rust de gelijkmaker. In de tweede helft kon de Thoolse ploeg eindelijk afstand nemen en won met 6-2. Alex van der Reest scoorde drie keer voor Meulvliet, Peter Franke, Comee Schaart en A.P. van de Belt elk eenmaal. Coach Kees van der Wielen vond dat scheidsrechter Roodenburg een erg zwakke wedstrijd floot. Volgens Van der Wielen kon de arbiter het snelle spel ken nelijk niet goed volgen waardoor hij 'de ene na de andere vreemde beslissing nam'. Maandag speelt Meulvliet 2 in Dinteloord tegen Hulshof 2. Wilt ii een in de K.B. gepubli ceerde foto graag zelf hebben? Dat kan. als het om foto's van onze eigen redactie gaat. Bel of schrijf naar Kendrachthode, Postbus 5, 4697 Z(i Sint Anna- land, tel. 01665-2752 en u krijgt uw foto-herinnering thuis. Heidi den Engelsman is het zwemmen nog niet verleerd. Zondag kwam de Sint- Maartensdijkse voor het eerst sinds lange tijd weer in actie bij een competitiewed strijd. "Ik moet in het weekend regelma tig werken en kan dan niet zwemmen", vertelt Heidi. Ze is tevreden met haar optreden in Dongen, wat twee persoon lijke records opleverde. De 50 meter vrije slag leverde een eerste plaats op in 31.1 seconden, een verbetering met 0,7 sec. Op de 200 meter rugslag zwom de Thoolse zelfs 4,3 sec. sneller dan haar beste tijd tot nu toe: 2.52.5 min. Die pres tatie was goed voor de tweede plaats. Den Engelsman kwam uit bij de dames. De wedstrijd vormde een onderdeel van de D2-competitie (districtscompetitie). Advertentie I.M. woningbouw en dat is mooi meege nomen voor de gemeente. Een beetje onbegrijpelijk is dat wet houder Van Schetsen een minder heidsstandpunt moet innemen. Weten de overige collegeleden wel goed hoe de situatie ter plaatse is, of heeft men zich alleen laten leiden door de plangroep en het bekijken van plattegronden? Als tweede punt komt de renovatie van het tweede hoofdveld naar voren en daar worden toch wat zaken niet geheel juist gesteld. Als blijkt dat nog geen jaar erna de waterhuishouding niet goed is, dan is er toch wel iets aan de hand. Het was ook te verwachten, want al vrij snel na de renovatie bleek een aantal afvoerbuizen niet te werken. Dat was in een vroeg stadium bekend. De gemeente heeft toen de eindstuk ken opgegraven, maar daar bleek het euvel niet te zitten. Als men daama besluit om 80 kubieke meter zand op het veld te strooien, blijkt dat weer niet juist te zijn, terwijl dat voorko men had kunnen worden als er toe zicht was geweest van gemeentewe ge of Oranjewoud. Als voorzitter Draaijer dan spreekt van een lakse houding, mag dat misschien geen leuke woordkeus zijn, maar een schoonheidsprijs verdiende dit zeker niet. Met goed toezicht had men mogelijk het veel te dik strooien van het zand kunnen voorkomen. Als bovendien na een aantal maan den (op 14 januari) nog steeds de buizen van een ballenvanger niet zijn gerepareerd die door gemeente werklieden zijn doorgezaagd om te kunnen werken, kan men mijns inziens onmogelijk van een uitste kende werkhouding spreken. Als de heer Van Loenhout over het pleidooi voor een nieuw sportpark spreekt als stemmingmakende kre ten, vraag ik me af hoe het komt dat op vrijdag 13 januari de ambtenaar sportzaken schijnbaar tegenover de PZC heeft verteld dat het college van b. en w. - wat betreft een even tuele verhuizing - de deur nog niet heeft dichtgegooid. Het is ook een erg simpele stelling die de heer Van Loenhout gebruikt als hij zegt dat de problemen met de grasmat dit voor jaar worden opgelost. In de eerste plaats dan toch hopelijk met meer toezicht, want het gaat toch om gemeenschapsgeld? Bovendien zit Tholense Boys weer met het pro bleem dat men gedurende een perio de één veld minder heeft. Met alle gevolgen van dien voor toernooien. Ik moet stellen dat ik het aangehaal de stuk in het Brabants Nieuwsblad niet heb gelezen. Maar uit ervaring zeg ik dat het ook voor de voorzitter van een vereniging wel eens teveel wordt en dan besluit men maar een schot voor de boeg te geven. In eerste instantie komt het derde hoofdveld aan bod. P. v.d. Vlies begint met te stellen dat hij afstand neemt. Hopelijk bedoelt hij van de woorden van de voorzitter, want van de zaak zelf kan hij noch als secreta ris van Tholense Boys, noch als ambtenaar sportzaken afstand ne men. Er zal toch iets uit de bus moe ten komen. Een nieuw veld achter het zwembad en Meulvliet vindt hij niet bevorderlijk voor binding met het huidige sportpark. Ik denk ook dat de KNVB dit niet accepteert. In elk geval niet zonder het bouwen van een kleedaccommodatie. Daar bij gerekend een toegangsweg, dan is dat ook geen gering bedrag. Als voorzitter Draaijer daarom met de burgemeester overeen geheel nieuw sportpark praat, is dit een logische stap. Het prijskaartje zal inderdaad niet gering zijn, maar dat is het bij de andere oplossing ook niet. Bovendien krijgt men zo wel een aaneengesloten stuk voor eventuele Zeventien persoonlijke records (pr) en twaalf ereplaatsen. Dat was zondag de buit voor zwemvereniging De Dolfijn '92 op de derde districtswedstrijd te Kapelle. Uitslagen: DAMES. 50 m. rugslag. Tien jaar: Tonnie v.d. Velde 1 min. vijfde en pr. 50 m. schoolslag. Tien jaar: Tonnie v.d. Velde 55.8 sec. derde en pr. 50 m. vrije slag. Elf en twaalf jaar; Ingrid Bouten 39.3 sec. eerste plaats. Dertien en veertien jaar: Mireille v.d. Maas 35.7 sec. derde, Astrid Bouten 39.1 sec. achtste, Moniek v.d. Hout 39.5 sec. negende en pr, Martine de Bruin 44.1 sec. veertiende en pr. Dames: Moniek v.d. Hout 38.4 sec. elfde en pr, Saskia Bouten 39.3 sec. twaalfde, Melanie v.d. Maas 39.7 sec. dertiende. 100 m. rugslag. Elf en twaalf jaar: In grid Bouten 1.34.2 min. eerste plaats en pr. Dertien en veertien jaar: Mireille v.d. Maas 1.29.4 min. vierde, Moniek v.d. Hout 1.35.6 min. zesde, Astrid Bou ten 1.46.5 min. negende, Martine de Bruin 1.57.9 min. veertiende en pr. 100 m. vlinderslag. Zestien jaar Saskia Bouten 1.48 min. pr, Saskia v.d. Graaf 1.55.9 min. pr, Amanda Manneke 2.12.9 min. 100 m. schoolslag. Zestien jaar: Aman da Manneke 1.43.8 min. zevende, Saskia v.d. Graaf 1.55 min. dertiende, Saskia Bouten 1.56.9 min. zestiende en pr. 100 m. wisselslag. Achttien jaar: Sas kia v.d. Graaf 1.40.2 min. pr, Melanie v.d. Maas 1.44.3 min. twaalfde. 200 m. rugslag. Dames: Mireille v.d. Maas 3.28.5 min. tiende en pr, Astrid Bouten 4.06.5 min. pr. 200 m. vrije slag. Achttien jaar: Mela nie v.d. Maas 3.30.6 min. tiende, Aman da Manneke 4.03 min. twaalfde en pr. HEREN. 50 m. vrije slag. Zestien jaar: Remco de Viet 33.4 sec. eerste en pr, Kevin Meijer 42.6 sec. vijfde en pr. 100 m. schoolslag. Elf en twaalf jaar: Govert v.d. Rhee 1.55.9 min. vierde, René van Oudenaarde 1.56.1 min. vijfde. Dertien en veertien jaar: Wemer de Viet 1.36.2 min. eerste, Martijn v.d. Graaf 1.36.5 min.tweede, Pacal de Viet 1.44.6 min. derde, Kevin Meijer 1.50.7 min. zesde, Jos Geluk 2.02.6 min. zeven de. Achttien jaar: Wemer de Viet 1.35.1 min. vierde. 100 m. vrije slag. Elf en twaalf jaar: Govert v.d. Rhee 1.40.6 min. vierde, René van Oudenaarde 1.47.5 min. vijfde. Dertien en veertien jaar: Wemer de Viet 1.18 min. tweede, Martijn v.d. Graaf 1.23.2 min. derde, Pascal de Viet 1.27.7 min. vijfde, Jos Geluk 1.30.5 min. zesde, Kevin Meijer 1.42 min. zevende en pr. Heren: Remco de Viet 1.19 min. zevende, Martijn v.d. Graaf 1.19.7 min. "chtste. 200 m. vrije slag. Achttien jaar: Jos Geluk 3.17.2 min. achtste en pr. 200 m. wisselslag. Zestien jaar: Remco de Viet 3.02.1 min. eerste en pr. Pascal de Viet 3.20.3 min. tweede en pr. 4 maal 100 m. vrije slag dames: Saskia Bouten, Melanie v.d. Maas, Mireille v.d. Maas en Saskia v.d. Graaf 2.58 min. 4 maal 100 m. wisselslag achttien jaar: Martijn v.d. Graaf, Remco de Viet, Wer ner de Viet en Pascal de Viet 6.04.9 min. Ik hoop dat bij de gemeente niet meer de gedachte van de jaren zestig bestaat. Toen zeiden twee burge meesters tegen ondergetekende dat we als voetbalvereniging blij moch ten zijn dat we op de sportvelden mochten spelen. Want die velden zouden in feite voor de scholen zijn en wij moesten maar wat blij zijn er ook op te mogen. Ik weet dat deze laatste houding niet meer leeft. Want ook dat mag, nee móet, gesteld worden: de gemeente Tho len doet veel voor de sport en dus ook voor de voetbalverenigingen. Denken we maar aan de subsidiere geling, de verbetering van de oefen- velden en de renovatie van de wed- strijdvelden. Maar als er dan iets mis gaat, dan moet men dat ook willen erkennen en niet proberen de zwarte piet naar een ander te schuiven. Ik geloof dat er mensen zijn die zich opmerkingen persoonlijk aantrek ken. Dat is een foute instelling, want hoewel de verantwoordelijkheid natuurlijk bij bepaalde personen ligt, behoeven die zich daar niet alles van aan te trekken. En ik heb altijd geleerd dat je van gemaakte fouten ook kunt leren. Daarom hoop ik dat er in goed overleg tussen gemeente en de vereniging een acceptabele oplossing uit de bus komt voor voetballend Tholen. J. de Laater Ten Ankerweg 9 Tholen. Aangepast sporten. De Nederland se bond aangepast sporten en de Zeeuwse sportraad organiseren zaterdagmiddag een presentatie van 'aangepast sporten in Zeeland'. Van af vier uur kan iedereen met een handicap of aandoening in Sport- punt Zeeland te Goes zien wat aan gepast sporten inhoudt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 23