Comité oneens met brief aan provincie Meloen voorziet 'leuke aanwas' van leerlingen Scheldecollege Geen bus: scholieren Stavenisse blijven thuis Alleen SGP tegen 92 mille jeugdwerk De Veste vraagt gemeente om geld voor 1 leerkracht Fusie TSG: geen ontslagen onder personeel PERSIA Dreigend verlies van vier arbeidsplaatsen Open huis in TSG Schoonmaak scholen loopt niet zo goed Bloemenhuis Stoutjesdijk St. Annaland Scheldecollege Innovatieprijs voor student in het mbo Samenwerking voorkomt zeker problemen Wereldwinkel elk jaar minder van de gemeente Donderdag 26 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Ongeval scholiere Tholenseweg Het actiecomité Tholenseweg veilig is het niet eens met de gemeente Halsteren die in een brief aan gedeputeerde staten van Zeeland heeft laten weten dat er op de Tholen seweg weinig of geen ongelukken gebeuren. Tellingen Stemmen staken over regioconsulent gehandicaptenbeleid De besturen en de medezeggenschapsraden van de vijf scholen voor voortgezet onderwijs die fuseren tot het Scheldecollege kunnen zich vanaf maandag buigen over het ontwerp fusierapport. Ook het gemeentebestuur van Bergen op Zoom zal als bevoegd gezag, een oordeel vel len over het voorstel voor een samengaan van vijf scho len in de regio, waarvan de Thoolse scholengemeenschap in Sint-Maartensdijk de enige Zeeuwse loot wordt. Geen ontslagen Poppetjes De staking in het streekvervoer heeft voor leerlingen van het voortgezet onderwijs die van de bus afhankelijk zijn, de nodige problemen opgeleverd. Ze moesten proberen op een andere manier op school te komen. 4 etages Oosterse Tapijtkunst Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Geluidshinder jeugdhonk Meulvliet Met alleen de stemmen van de SGP-fractie tegen heeft de Thoolse gemeenteraad maandagavond extra in de buidel getast voor het jeugd- en jongerenwerk. De subsidie werd verhoogd van 65.377 tot 92.500 gulden, maar het jonge- renadvies- en informatiebureau (JAIB) had 132 mille gevraagd. Conflictsituaties De chr. school voor speciaal onderwijs in Tholen, de Ves- Zestien scholen te, zal het gemeentebestuur vragen om twee jaar finan ciële steun, zodat in elk geval 1 van de 4 leerkrachten die moet vertrekken, kan blijven. Volgens directeur A. Wisse wordt het werken op de Veste moeilijker, maar hij noemt het dreigende verlies van vier leerkrachten voor zijn school 'niet echt bedreigend.' Hoog tijd Emotionele problemen Volgens mevrouw 1. Binkhorst van het comité gebeuren er wel degelijk ongevallen maar zijn deze niet altijd van dien aard dat er een proces-ver baal van wordt opgemaakt. "Ze zijn niet altijd zo ernstig dat de politie erbij gehaald wordt, maar we weten van ouders dat er wel degelijk onge vallen gebeuren. We willen ouders vragen dat bij ons te melden." Het actiecomité wil op deze manier een lijst opstellen om aan te tonen dat het niet veilig is op de Tholense weg. Mevrouw Binkhorst maakte het mee dat haar zoon in een greppel terecht kwam toen een brommer bij het passeren tegen het stuur van zijn fiets aanreed. Recent is het ongeval van donder dagochtend op de Tholenseweg waarbij een 12-jarige scholiere uit Tholen betrokken was. Het meisje fietste omstreeks acht uur op de Tholenseweg naar school en werd door een brommer ingehaald. Daar bij werd ze door de brommer geraakt waardoor ze haar evenwicht kwijtraakte, op de rijweg terecht kwam en door een auto werd geschept. De automobilist kwam met het meisje op de moterkap ver volgens op de linkerrijweg terecht. Tegenliggers konden net op tijd stoppen. De leerlinge van de Roncalli scho lengemeenschap was licht gewond en is door de automobilist naar huis gebracht. De politie van Halsteren heeft van dit ongeval proces-verbaal gemaakt. De gemeente Halsteren wacht het resultaat af van een onderzoek dat het bureau Diepens en Okkema over de verkeersknelpunten in de gemeente verricht. Maar het comité vreest dat de Tholenseweg daarin weinig aandacht zal krijgen omdat het onderzoek zich zal richten op knelpunten in de hele gemeente. Binkhorst:"We zouden graag willen weten hoeveel verkeer er over de Tholenseweg gaat. Auto's zowel als fietsers en brommers." Het actiecomité zal daar waarschijn lijk in geholpen worden door een docent van de regionale scholenge meenschap "t Rijks', die samen met een aantal kinderen tellingen wil gaan verrichten. Met 9-9 staakten maandagavond in de Thoolse gemeenteraad de stem men over een subsidieverzoek van de Zeeuwse stichting gehandicap tenbeleid. Die had om 21 cent per inwoner gevraagd om een regiocon sulent voor het Oosterscheldegebied te kunnen aantrekken. B. en w. wezen het voorstel af gezien de sub sidiëring van de Anib, de Thoolse bond van gehandicapten. PvdA- fractievoorzitter I.C. Moerland dien de een voorstel in om dat verzoek toch te honoreren. Het geld was er volgens hem, het overschot van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Wethouder Van Schetsen, die in de b. en w.-vergadering tegen subsidiëring was, stemde maandag avond voor, met VVD, D66 en AOV. De twee andere fracties, SGP en CDA, waren tegen, zodat het 9-9 werd. De zesde SGP'er, M.J. Klippel was toen al naar Delft vertrokken, waar hij voor het waterschap een cursus volgt, zodat hij de volgende keer de beslissing mag brengen. Aangezien die raadsvergadering weer op maandag wordt gehouden, is de kans aanwezig dat Klippel opnieuw ontbreekt. Wanneer de stemmen twee keer staken, is het voorstel van Moerland toch verwor pen. De Thoolse scholengemeenschap houdt zaterdag open huis. Van 14.00 uur tot 16.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje ko men nemen in het gebouw Onder de Linden te Sint-Maartensdijk. In de kantine is een tentoonstel ling ingericht van schoolproduk- ten. Daar is ook informatie te ver krijgen over de studiemogelijkhe den binnen het Scheldecollege waar de TSG vanaf 1 augustus deel van uit gaat maken. Bij de schooldecanen kan men terecht voor beroepenvoorlichting. Spe ciaal voor de leerlingen van groep zeven en acht is er een wandelrou te door de school uitgezet. Op die manier worden alle afdelingen aangedaan en maken de kinderen kennis met de vakken waarin les wordt gegeven. Tijdens de route kan een lijst worden ingevuld met vragen over schoolonderwerpen. Zijn de vragen voldoende beant woord, dan krijgen de kandidaat leerlingen bij inlevering in het TSG-restaurant een pannekoek. Ook anderen kunnen de route vol gen, met als eindpunt de kantine. Daar wordt een overzicht gegeven van de afdelingen die straks bin nen het Scheldecollege aanwezig zullen zijn. In de eerste klas van het voortgezet onderwijs hoort koken tot de basisvorming. Deze jongens van de TSG maken zuurkool met worst klaar. Eind februari zal bekend zijn of alle scholen definitief in zee willen gaan met de nieuw te vormen scholenge meenschap die dan zal bestaan uit De Lage Meren en de O. Elseman- school uit Bergen op Zoom, de Edward Jennermavo in Hoogerhei- de, de Thomas mavo in Halsteren en de Thoolse scholengemeenschap (TSG) in Sint-Maartensdijk. De fusie is enigszins vertraagd door dat de O. Elseman en de Thomas mavo zich enkele maanden geleden als nieuwe kandidaten voor de fusie aanmeldden. Aanvankelijk waren er maar drie scholen. "Dat betekent dat we een nieuwe procedure moesten beginnen," zegt directeur A.A. Meloen van de TSG, die in de eerste gezamenlijk advertentie 'locatie St. Maartensdijk' genoemd wordt. "Het rapport moet herschreven worden, zodanig dat alle scholen in elkaar geschoven kunnen worden." Vast staat dat De Lage Meren, de school voor mavo en (i)vbo aan de Nobelllaan in Bergen op Zoom hoofdvestiging wordt. "Maar dat wil nog niet zeggen dat de directeur van De Lage Meren automatisch alge meen directeur wordt," ze stelt Meloen. In alle vestigingen blijft een directeur gehandhaafd. Voor de docenten verandert er volgens Meloen voorlopig niets. "In eerste instantie blijven alle afde lingen en groepen leerlingen het zelfde. Later zal dat gaan verande ren. Dan zullen verschillende docen ten wellicht op andere locaties les gaan geven. Maar dat was na de vorige fusies, met de Oesterschelp en de gemeentelijke mavo, ook hl zo. Toen reden de leerkrachten ook van Tholen naar Sint-Maartensdijk en omgekeerd." Volgens Meloen staat vast dat er geen personeel ontslagen wordt, maar zeker is dat op den lange duur niet: "Bij een fusie wordt formeel al het personeel ontslagen en meteen weer benoemd. Eén van de fusie- voorwaarden is, dat het totale perso neelsbestand wordt overgenomen. Mochten er op termijn mensen teveel zijn, dan zullen er maatrege len genomen moeten worden." Volgens Meloen is er geen reden om bang te zijn arbeidsplaatsen te ver liezen omdat de school zal groeien. 'Tenminste, dat veronderstellen we. We hebben namelijk bijna alle afde lingen die een vbo/mavo school kan hebben, in huis." Wat ontbreekt is de afdeling grafi sche techniek en de afdeling con sumptief. Maar die laatste wil Meloen koppelen aan de afdeling verzorging waarde leerlingen ook al geleerd worden te koken en eten te serveren. Het personeel is steeds vertegen woordigd in de werkgroepen die de fusie voorbereiden. Meloen zelf is voorzitter van de werkgroep finan ciën, en beheer gebouwen. Van elke school zit daar een leerkracht in. In de werkgroepen wordt over de nieuwe 'structuur' van de school gesproken, en niet over de 'poppet jes,' zegt Meloen. Wie op den duur waar en op welke manier komt te zitten, is nog onge wis. Meloen die voor de derde keer in zijn loopbaan een fusie mee maakt, blijft ondanks de schaalver groting, optimistisch. "Ik voorzie een leuke aanwas van leerlingen. En de fusie van de scholen zal de werkgelegenheid stimuleren." De directeur wijst erop dat de leerlingen zonder tijdverlies over kunnen stap pen naar een van de scholen in het Scheldecollege of naar "t Rijks'. "We hebben dezelfde boeken, we doen dezelfde schoolonderzoeken en proefwerken." Aanstaande zater dag houdt de TSG open dag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Petra Klippel, Bianca Moerland en Ellis Hoek op de havendijk in Stavenisse. "Er sijpelen berichten door, dat het niet zo goed gaat met de schoon maak van de openbare basisscholen. In het directie-overleg zullen wij dat bespreken en maatregelen treffen", zei wethouder J. Versluys in de Thoolse gemeenteraad op vragen van PvdA-fractievoorzitter I.C. Moerland. Die had erop gewezen, dat ondanks het overschrijden van de rijksvergoeding schoonmaakon derhoud basisscholen met 27.000 gulden, er nog steeds klachten over de hygiëne zijn. "Wanneer wordt dit eens een keer opgelost? Kan er een andere werkwijze worden toege past?", verzuchtte Moerland. Ook SGP-fractie voorzitter M. Dijke vond dat het onderhoud van de scho len doorgelicht moet worden gezien de klachten. Computergebruik. Het Ooster- schelde College begint donderdag morgen 2 februari met een cursus praktisch computergebruik voor beginners zonder afgeronde voorop leiding. De eerste bijeenkomst in het lesgebouw aan de Jan van Blois- straat in Tholen, is bedoeld als ken nismaking en begint om half tien. Verkoop kleding. Op donderdag 2 februari wordt er in de Wittenhorst te Halsteren van negen tot twaalf uur en van half twee tot half vijf een ver koping gehouden van nieuwe en tweede hands kinderkleding. Men kan schone en moderne kleding inleveren bij de Wittenhorst op woensdag 1 februari van negen tot twaalf. De opbrengst is voor goede doelen. De niet verkochte kleding gaat naar Polen. Het uitvallen van de lijndiensten was voor leerlingen van de Thoolse scholengemeenschap donderdag en vrijdag geen punt. Zij waren al vrij omdat kinderen van de basisscholen hun school in Sint-Maartensdijk bezochten. Maandag werd dat anders. En voor de jongens en meisjes die naar de schoïen in Halsteren en Ber gen op Zoom moesten, was het van af de eerste stakingsdag een pro bleem. Thuisblijven? Of toch maar op de fiets, ondanks het slechte weer? Of zijn er andere vervoersmo gelijkheden te bedenken, met de auto van pa of ma bijvoorbeeld? Of meerijden met de buurman die toch elke ochtend die kant op moet? Vrijdagochtend lopen Petra Klippel, Bianca Moerland en Ellis Hoek door Stavenisse. Ze zijn thuisgebleven. Alle drie zitten ze op de regionale scholengemeenschap "t Rijks' in Bergen op Zoom, in de derde klas. "We zijn elke ochtend gaan kijken of er een bus was," vertelt havo-leer linge Ellis," die was er niet. We moesten dan naar school bellen om te zeggen dat er geen bus reed. In Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk zijn ook leerlingen thuisgebleven." Volgens de meisjes was er geen ander vervoer mogelijk. Niemand in de buurt die hen met de auto naar school kon brengen en halen. En fietsen van Stavenisse naar Bergen op Zoom is veel te ver. Zevenen twintig kilometer heen en zevenen twintig kilometer terug. Daar zijn ze het over eens. Nu lopen ze door het dorp. Hun huiswerk hebben ze wel gemaakt, zo verzekeren ze. "Ja, het huiswerk voor donderdag, heb ik donderdag gemaakt, "zegt Bianca die atheneum doet. "En dat voor vandaag heb ik gisteren ook gemaakt." De hele dag thuis zitten valt ook niet mee, zo blijkt. Bianca:"Een poosje televisie kijken en huiswerk maken en dan zoeken we elkaar op en gaan naar buiten. De hele dag binnen zit ten is ook niks." Ze hebben nu alle tijd om door Sta venisse te wandelen. Maar veel te beleven is er niet. "We staan vaak in het buskotje. Maar dat is nu veel te koud. We kunnen nergens binnen zitten. Er is hier weinig te doen voor de jeugd." Ook Kees Moerland is op het dorp gebleven. De eerste klasser van de mts heeft wel een brommer maar geen vervoer naar Bergen op Zoom, zegt hij. Hij gaat altijd met het open baar vervoer. Samen met Mark Beeke rijdt hij rondjes op zijn crossbromfiets door het dorp. Mark heeft al twee dagen vrij. Hij maakt geen gebruik van de bus. De tweede klasser fietst dagelijks naar de TSG in Sint-Maartensdijk. De staking deert hem niet. Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 01660 - 3497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. In het artikel over directeur J. de Jonge van De Lage Meren stond vorige week dat de fusie van diverse scholen tot het Schelde College noodzakelijk was voor ondermeer de O. Elsemanschool. Dit moet ech ter zijn de Edward Jennermavo te Hoogerheide. De O. Elsemanschool zit nog ruimschoots boven de opheffingsnorm. Het Algemeen Ouderen Verbond- raadslid mevr. M. Schot-de Hoog hield bij de begrotingsbehandeling een opvallend sterk pleidooi voor het jeugdwerk. "Investeren in de jeugd, is immers investeren in de toekomst", bracht ze naar voren. Mevr. Schot vond dat het JAIB in een behoefte voorziet, evenals de technica 10-cursussen, de filmclub en de jongerensoos Thjos. Zij pleitte voor een goede begeleiding en een eigen gebouwtje waarin alle onder delen van het jeugd- en jongeren werk ondergebracht kunnen wor den. "Het jeugdhonk in Meulvliet is namelijk absoluut ongeschikt. Het is te gehorig, de jongeren kunnen zich er niet uitleven en er is geen moge lijkheid om materialen op te ber gen." J. v.d. Donker van D66 onderstreep te dat. "Het gemeentebestuur dient een effectief jeugd- en jongerenbe leid te voeren. De ruimte die in Meulvliet oorspronkelijk voor jeugdwerk is bestemd, dient zonder voorbehoud op elk tijdstip daarvoor beschikbaar te zijn." Volgens wethouder Versluys is dat niet 1-2-3 op te lossen. "Het jeugd honk geeft conflictsituaties in ver band met het geluid. Gebruikers van de aangrenzende vergaderruimten hebben er last van. Wij hebben de jongeren gevraagd om zich in de bewijsperiode - ze moeten eerst aan tonen dat het aanslaat - aan te pas sen." Volgens PvdA-fractievoorzitter I.C. Eindexamenkandidaten van zes Zeeuwse scholen dingen mee naar de mbo-innovatieprijs 1995. Deze prijs is ingesteld door het innovatie centrum Zeeldnd voor studenten die in de laatste fase van het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) zitten. Doelstelling is het stimuleren van de belangstelling voor technologische vernieuwing en ondernemerschap in het algemeen bij studenten in het mbo. Het motto is: creatief en ver nieuwend. Voor het meest creatieve, vernieuwende en technologisch en commercieel uitvoerbare werkstuk wordt een hoofdprijs van 2000 gul den uitgereikt. In elke deelnemende school worden voorrondes gehou den. De winnaars hiervan krijgen 500 gulden en gaan door naar de eindronde. Dan kiest een jury op basis van de rapporten van de schooljury's en de presentatie de winnaar. De prijsuitreiking vindt in juni plaats. De deelnemende scholen zijn: het agrarisch opleidingscen trum Zeeland, het Oosterschelde College en Ter Welle te Goes, het Delta College Zeeland te Middel burg, het Zeeland College te Mid delburg en Vlissingen en het ROC Westerschelde in Temeuzen. Moerland krijgen ze niet de kans om zich te bewijzen. "Als ze de doelstel lingen niet waar kunnen maken, dan heeft de verhoging van de subsidie geen zin." Van den Donker zei dat het allemaal te lang duurde, maar dat ontkende de wethouder. "De club draait vier maanden en we praten er geregeld over." Het D66-raadslid vond, dat een enthousiaste groep in elk geval afgeremd wordt. Bij het bepalen van de eindconclusie was alleen de SGP-fractie tegen de subsidieverhoging van 65 naar 93 mille. "Door de samenwerking te bevorde ren, voorkom je problemen en finan ciële nood op kleine scholen." Wet houder Versluys hield maandag avond in de gemeenteraad een plei dooi voor 'preventief werken' naar aanleiding van de kritiek van P. van Belzen. (RPF/GPV) om een meer actieve benadering van het gemeen tebestuur ten aanzien van kleine scholen, zowel openbare als bijzon dere. "Is het collége genegen om de helpende hand te bieden om zodoen de de betrokken scholen in stand te houden?" Wethouder Versluys was daar voor zichtig mee. "Wanneer je geld erbij legt, weet je wel waar je aan begint, .naar niet waar je eindigt. Er is ook geen school direct in gevaar, maar er zit er wel één in de gevarenzone." Een aantal prot. chr. basisscholen in Tholen, Oud-Vossemeer en Anna Jacobapolder werkt al samen en het streven van alle openbare scholen is om per 1 augustus a.s. een federatie te vormen. De plannen voor de fede ratie komen eerst in de raadscom missie welzijn en onderwijs. De Wereldwinkel Tholen zal meer omzet moeten zien te halen of de kosten drukken, want de gemeente gaat de subsidie met elk jaar 600 gulden afbouwen. Dit jaar wordt er nog 3000 gulden betaald, in 1996 maar 2400 gulden meer, enz. Een voorstel van de PvdA om dat niet te doen, werd met 11 tegen 7 stemmen verworpen. Het 19de raadslid Klip pel was bij de stemming al op cur sus. Behalve de PvdA (zonder wet houder Van Schetsen) stemden de VVD en D66 voor. De overblijven de 3000 gulden subsidie kreeg ech ter ook geen algemene instemming. Daar stemde de SGP-fractie tegen. De SGP'ers tekenende ook bezwaar aan tegen de 3 cent subsidie per inwoner voor de kinder- en jonge rentelefoon West-Brabant. Advertentie I.M. Leo en Kees Stoutjesdijk uit Poort vliet openen vandaag hun derde bloemenwinkel in St. Annaland. Het pand Voorstraat 33 waarin voorheen gereedschapshandel Vroegop was gevestigd, is gewijzigd in bloemen huis Stoutjesdijk. De twee broers hebben al een winkel op de Markt 16 in hun woonplaats Poortvliet en een bloemenzaak in Wouw. Daar naast exploiteren ze nog cafetaria 't Luifeltje in Bergen op Zoom. In St. Annaland streven ze naar een ruim opgezette, goed gesorteerde winkel met bloemen, bruidswerk, corsages, autoversiering en hydro cultuur. De zaak is maandagmorgen en woensdagmiddag gesloten. Tijdens de begrotingsbehandeling in de Thoolse gemeenteraad stelden de PvdA- en de CDA-fractie de moei lijke positie van de Veste aan de orde. "Het speciaal onderwijs staat op de tocht", zei I.C. Moerland. "Een aanvraag bij het ministerie voor behoud van personele faciliteiten is afgewezen. Dit brengt ook het samenwerkings verband met de basisscholen in gevaar. Heeft het college hiervoor een oplossing en beïnvloedt dat de begroting?", vroeg de PvdA-fractie voorzitter. Zijn CDA-collega W.C. van Kem pen wees erop, dat er veel energie is gestopt in de Veste om het moeilijk lerende kind een volwaardige plaats te geven in onze samenleving. "We zouden het dan ook enorm betreuren als deze school niet meer zou kun nen functioneren zoals dat nu gebeurt." P. van Belzen (RPF/GPV) zei, dat de Veste 'een aparte onder lijning' verdient. Wethouder van onderwijs J. Ver sluys zei vrij nauwkeurig op de hoogte te zijn van de perikelen. Een verzoek van de Veste om extra geld en personeel voor de periode 1 augustus 1995 tot 1 augustus 1997 te kunnen blijven ontvangen, is door de staatssecretaris afgewezen. "Als de situatie niet verandert, gaan er per 1 augustus vier arbeidsplaatsen verloren. We leggen het hoofd ech ter niet in de schoot. De zaak zal eerst door b. en w. besproken wor den en vervolgens in de commissie welzijn en onderwijs aan de orde komen", zei Versluys. PvdA-fractievoorzitter I.C. Moer land schrok. "Als de Veste vier lera ren moet inleveren, dan bestaat die school niet meer of de gemeente moet bijbetalen." Van Belzen noem de het 'hoog tijd' om actie te onder nemen gezien de opzegtermijn voor de leerkrachten. Ook J. van den Donker (D66) pleitte voor het in stand houden van de Veste. Wethouder Versluys dacht in elk geval aan de handhaving van 1 arbeidsplaats en op die lijn zit ook directeur Wisse. Hij maakt duidelijk, dat het verlies van geld en leraren de situatie moei lijker maakt. "Met heel veel moeite zullen we ons eigen werk dan nog kunnen uitvoeren, maar we zijn echt niet bedreigd. De Veste is de enige school voor speciaal onderwijs op Tholen en na een aantal jaren met een stabiel leerlingental, groeien we." De school heeft momenteel 60 leerlingen, vanwie er 10 bij de afde ling voortgezet speciaal onderwijs zitten. De Veste zag het leerlingen tal in het verleden niet groeien of zelfs dalen in verband met het 10- jarige project zorgverbreding. Moei lijk lerende kinderen moesten zo lang mogelijk op de eigen basis school blijven met steun van een orthodidact en andere leraren van de Veste. Aan het samenwerkingsver band deden 16 basisscholen op Tho len en St. Philipsland. Een aantal prot.chr. scholen die eerder wel bij het project funderend onderwijs waren betrokken, haakten af, zoals Eben Haëzer in Tholen, de Groen van Prinstererschobl in Scherpenis- se, de School met de Bijbel in St. Annaland en de Koningin Juliana- school in St. Philipsland. De refor matorische Rehobothschool in Sta venisse deed nooit mee. Zouden die scholen wel meedoen, dan wordt de positie van de Veste beter, aldus directeur Wisse, omdat het rijk 28 gulden per leerling betaalt voor zorgverbreding zoals de Veste die verschaft. De andere basisscholen dragen dat geld aan het samenwer kingsverband af. Was het zorgverbredingsproject een experiment op Tholen, het ministe rie van onderwijs heeft in 1992 het project 'weer samen naar school' landelijk ingevoerd. Voor de Veste werd een overgangsperiode van drie jaar aangekondigd, zodat bekend was, dat de extra financiële steun in augustus 1995 zou eindigen. Direc teur Wisse wijst er echter op, dat door de zorgverbreding de 'normale' moeilijk lerende kinderen op de basisscholen zijn gebleven, waar door de Veste leerlingen met o.a. zware emotionele problemen moet opvangen. "We hebben het dus al moeilijker en met vier leerkrachten minder wordt het nog lastiger. Daarom zullen we verschillende acties ondernemen om de vier leerkrachten te kunnen hou den. Het samenwerkingsverband, dus de aangesloten scholen, zouden meer kunnen bijdragen en ook voor de gemeente is het belangrijk dat er op Tholen een school voor speciaal onderwijs blijft. Als de gemeente ons 2 jaar helpt om 1 leerkracht te handhaven, dan zijn we enorm geholpen. In 1997 komt er namelijk een hele nieuwe wet en een daarbij behorende financiering", aldus directeur Wisse van de Veste.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11