THOLENDERWIJS Tholenaren betalen als het zonnetje Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. informatierubriek van de gemeente Thoien MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD BOMEN EN BUREN INSPECTEUR - BOUWZAKEN m/v VERGADERINGCOMMIS SIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPLIT "EEN ZWARTE POOL" Bruidsmode in de Stoelemat Donderdag 19 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 BEHANDELING GEMEENTEBEGROTING 1995 WOENSDAG 25 JANUARI: GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI> IN DE GLASBAK! ZATERDAG 28 JANUARI AANVANG 20.15 UUR DORPSHUIS "DE VOSSENKUIL" OUD-VOSSEMEER Ondanks 2500 aanmaningen en 650 dwangbevelen Een grote groep Tholenaren betaalt de gemeentelijke belasting vrijwel direct na ontvangst van de rekening. Slechts 8 tot 9% (dat komt neer op 2500 mensen) krijgt een aanmaning en uiteindelijk maar 2 tot 2!/2(650 inwoners) ontvangt een dwangbevel. Het aantal oninbare posten is, behalve bij faillissementen, praktisch te ver waarlozen. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 23 januari a.s. komt de gemeenteraad voor een ver gadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint is openbaar. Elke belang stellende is van harte welkom. Op de agenda van deze raadsvergadering staan onder meer de volgende onderwerpen: - Beëdiging van de heer J. de Jager tot lid van de gemeenteraad. De heer J. de Jager, lid van de CDA-fractie, was ten tijde van de vorige raadsvergadering wegens vakantie afwezig, zodat hij eerst nu tot lid van de gemeenteraad van Thoien kan wor den beëdigd. - Voorstel tot benoeming van een nieuwe gemeentese cretaris. Op grond van de "Wet algemene regels herindeling" (Wet ARHI) wijzen gedeputeerde staten bij een gemeentelijke her indeling een tijdelijke gemeentesecretaris aan voor de nieuw te vormen gemeente. Op voorstel van de "Stuurgroep voor bereiding samenvoeging Sint Philipsland/Tholen" hebben gedeputeerde staten van Zeeland in oktober 1994 de secreta ris van de voormalige gemeente Thoien, de heer A.G. Ize- boud, tot tijdelijke secretaris van de nieuwe gemeente Thoien benoemd. Deze benoeming geldt volgens de Wet ARHI tot de dag waarop op basis van de bepalingen van de Gemeentewet in de functie van gemeentesecretaris is voorzien. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het zowel in het belang van de gemeente als van de tijdelijke gemeente secretaris is dat zo spoedig mogelijk duidelijkheid ontstaat over de benoeming van een vaste gemeentesecretaris. Het college heeft besloten de gemeenteraad aan te bevelen de huidige tijdelijke gemeentesecretaris, de heer Izeboud, te benoemen tot secretaris van de gemeente Thoien. - Behandeling en vaststelling van de gemeentebegroting voor het begrotingsjaar 1995, inclusief de 1e wijziging, alsmede instemming met de meerjarenraming 1996- 1998. In de rubriek "Tholenderwijs" van donderdag 20 oktober 1994 is de gemeentebegroting 1995 uitgebreid aan de orde geweest en nader toegelicht. Vervolgens is de meerjarenra ming 1996-1998 in de rubriek van 17 november 1994 uitge breid behandeld. Nu is het woord aan de gemeenteraad. In eerste instantie zul len de 7 raadsfracties (voor elke fractie is daarvoor 10 minuten beschikbaar) hun algemene beschouwingen op de gemeente begroting 1995 houden. Vervolgens zal het college van burge meester en wethouders daarop reageren, waarna nog een aantal discussieronden tussen raad en college zullen plaats vinden. De discussies zullen omstreeks 17.30 uur voor het gebruik van de maaltijd worden geschorst en na circa 1 uur worden voor gezet. Een en ander zal moeten leiden tot de vaststelling van de gemeentebegroting 1995, inclusief de 1e wijziging en een instemming met de meerjarenraming 1996-1998. - Voorstel tot: a. vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en de invordering van onroerende zaakbelas tingen 1995; b. geldendverklaring van tien belastingverordeningen vastgesteld door de raad van de voormalige gemeen te Thoien op 19 december 1994. - Voorstel tot beslissing op een aantal subsidie-aanvra gen voor 1995, alsmede tot vaststelling van de 2e wij ziging van de gemeentebegroting voor het begrotings jaar 1995. Op de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling ontstaat in ver band met de uitbreiding van werkzaamheden op het bureau bouwzaken per 1 april 1995 een vacature voor een: Tot de taken van het bureau bouwzaken behoren onder andere: het bouw-, woning- en welstandstoezicht, woning verbetering, woningaanpassing voor gehandicapten, onderhoud gebouwen, nieuwbouw en verbouw van gemeentegebouwen, technische uitvoering van de Wet milieubeheer, behandeling van milieuklachten en andere milieuzaken. Het bureau telt 10,8 formatieplaatsen. Functie-informatie De globale taak van de te benoemen functionaris is: - Het toezien en controleren op de bouwplaats van ver gunningen en meldingen op grond van de Woningwet en het Bouwbesluit in alle facetten van de bouwverorde ning, geldende normen, voorschriften en richtlijnen. - Het opsporen van clandestiene bouw c.q. reclame. - Controle op naleving van vergunningen ingevolge de Kampeerweten Kampeerverordening. - Voorlichting op de bouwplaats in het kader van de Gemeentelijke Energiebesparingsaanpak en Duurzaam bouwen. - De technisch-administratieve afwikkeling van zaken voortvloeiende uit alle voornoemde taakonderdelen. Functie-eisen - Een relevante opleiding op M.B.O.-niveau, bijvoorbeeld MTS-bouwkunde, een applicatiecursus binnen één van de taakgebieden strekt tot aanbeveling bijvoorbeeld Ambtenaar Bouwtoezicht. - Minimaal enkele jaren praktijkervaring, bij voorkeur in een soortgelijke functie. - Bij voorkeur praktische ervaring met geautomatiseerde gegevensverwerking. - Goede communicatieve en redactionele vaardigheden en een analytisch denkvermogen. - Affiniteit met milieu. Salariëring (afhankelijk van leeftijd en ervaring) per 1 januari 1995 - Aanlooprang schaal 7 minimum 3.139,- en maximum 4.257,- bruto per maand. - Functierang schaal 8 minimum 3.591,- en maximum 4.822,- bruto per maand. Verdere informatie Zij die belangstelling hebben voor deze functie worden ver zocht hun sollicitatiebrief binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad te richten aan het college van burgemees ter en wethouders van Thoien, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk. Inlichtingen Informatie kan worden ingewonnen bij de chef van dit bureau de heer ing. J. de Feijter, telefoonnummer 01666- 8337 (werk) of 01666-3815 (privé). Een boom kan, na jaren een bepaalde plaats in uw tuin te hebben verfraaid voor buren een bron van hinder worden, doordat hij licht en uitzicht ontneemt, water aan de grond onttrekt of doordat de wortels de tuin in groeien. Niet zelden wordt de boom dan de inzet van een burenru zie. In dit artikel geven wij u enige informatie over de rechts positie van bomen en hagen op particulier en openbaar terrein. Begrippen Een boom bestaat uit één of enkele stammen met een kroon. Een haag is een rij bomen, die regelmatig gesnoeid worden. De eigenaar van de grond is de eigenaar van de boom; de huurder is dus geen eigenaar van de boom. Grote problemen over bomen en hagen, zoals het al of niet kappen, kunnen slechts opgelost worden door overleg tussen de eigenaren. Hagen of bomen op of bij de erfgrens Binnen bepaalde afstand van de erfgrens kan de begroeiing dis cussie met de buren opleveren. Voor bomen is dit 2 meter en voor hagen 50 cm van de erfgrens. Buiten deze afstand kunnen de buren geen eisen stellen ten aanzien van bomen en hagen. Voordat men iets aan de boom of heg op of nabij de grens doet, moet overleg worden gepleegd met de buren. Hagen De wet gaat ervan uit dat een haag op de grens van twee perce len gemeenschappelijk is als die haag dient om de twee percelen af te scheiden. Dit betekent dat beide eigenaren de plicht hebben de haag te verzorgen. Een gemeenschappelijke haag mag nooit eigenmachtig omge hakt worden. Als deze haag zonder medeweten door de buur man verwijderd is kan men hem via de rechter dwingen op eigen kosten een nieuwe haag te planten. Wil men een haag planten zonder daarbij afhankelijk te zijn van de mening van de buurman dan moet dit minimaal uit de erfgrens gebeuren, Bomen De algemene regel is dat hoog opgroeiende ongesnoeide bomen niet binnen een afstand van 2 meter van de grenslijn van twee percelen mogen staan. Het is echter wel toegestaan als: 1. er toestemming is van de buurman. Verstandig is deze toestemming schriftelijk vast te leggen. Om te voorkomen dat een eventuele nieu we buurman alsnog bezwaar maakt tegen deze boom is het beter deze toestemming bij de notaris vast te leggen (in de vorm van een erf dienstbaarheid of een kettingbe- ding). 2. het perceel aan de openbare weg of aan een openbaar water grenst. Het kan echter zijn dat de gemeente in verband met bijvoorbeeld de ver keersveiligheid op die plek hoge bomen heeft verboden of gaat verbieden. Het is verstandig hiernaar bij de gemeente te informeren. 3. de boom niet boven de scheidsmuur uitkomt. 4. de bomen een afscheiding vormen met naburige percelen. Dit betekent dat het om een rij bomen moet gaan. (vastgelegd in onderliggende overeenkomsten of notariële akten of als er sprake is van verjaring door erfdienstbaarheid). De gemeente mag binnen 2 meter van de perceelsgrens bomen hebben staan indien dit in het algemeen belang is, zoals open baar groen. Overhangende takken, doorschietende wortels en vallen de vruchten Wanneer de takken van een boom van uw buurman boven uw tuin hangen kunt u uw buurman verzoeken de takken af te zagen. Hij zal dit moeten doen. Doet hij dit niet dan kunt u ze zelf verwij deren echter zonder buur- mans grond te betreden. Hetzelfde geldt voor door schietende wortels (wortels die doorgroeien tot op het erf van de buren) van bomen van uw buren. Ook deze kunt u doorzagen en verwijderen. De afgezaagde takken en wortels zult u aan uw buur man moeten geven tenzij hij, nadat U hem daarom heeft gevraagd, deze niet komt ophalen. wurmahs t£ Stel Uw buurman heeft een appelboom. Van deze boom hangen enkele takken over uw tuin heen en als de tijd rijp is vallen de appels van deze boom in uw tuin. Deze appels zijn nu van u. Het is verboden giftige stoffen in eigen grond te brengen bij doorschietende wortels van een boom van uw buurman met ais doel het doden van deze boom. Als deze boom daardoor dood gaat bent u daarvoor aansprakelijk. Het kappen van bomen Veel gemeenten hebben een kapverordening. Zo ook de gemeente Thoien. Deze verordening houdt onder andere in dat voor het kappen van bomen, ook in de eigen tuin, een vergun ning nodig is. Die vergunning kan bij het college van burge meester en wethouders worden aangevraagd. Alleen de eige naar van de boom of bomen kan die aanvraag indienen. De gemeente beoordeelt aan de hand van een aantal factoren of deze vergunning verleend moet worden. De gemeente kan aan deze vergunning de voorwaarde verbinden dat voor de gekapte boom een nieuwe boom geplant moet worden. Buiten de bebouwde kom geldt de Boswet. Het plan tot kappen van één of meer bomen moet gemeld worden bij de Directeur van het Staatsbosbeheer (Goes). Deze geft dan al dan niet toe- stemmimg tot kappen. Ook hier kan herplant bevolen worden. Andermans boom omhakken De eigenaar van een perceel kan aan de rechter een machtiging vragen tot verwijdering van een boom die te dicht bij dit perceel grond (binnen 2 meter) staat. De gemeente kan een grondeigenaar schriftelijk bevelen om bomen, die een gevaar opleveren of het toetreden van licht en lucht belemmeren, te verwijderen of in te korten. De gemeente kan worden verzocht de buurman een aanschrijving te sturen waarin hem bevolen wordt maatregelen te nemen ten aanzien van zijn bomen. Bij overlast van bomen van de gemeente kan geëist worden deze te laten verwijderen, bijvoorbeeld wanneer de bomen gevaar opleveren (scheef staan). Het gevaar weegt dan zwaarder dan het algemeen belang. Nadere informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M.L. van Loenhout, van de plantsoenendienst van de gemeente Thoien, tel. 01666-8260. Op woensdag 25 januari a.s. komt de commissie ruimtelijke ordening voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Verbeterde aanwijzing voormalige verdedigingswer ken te Thoien als beschermd rijksmonument. Reeds in 1982 is het merendeel van de voormalige verdedi gingswerken te Thoien aangewezen als beschermd rijksmo nument. Eind 1993 is het gemeentebestuur door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg met een concept-voorstel benaderd om te komen tot een integrale en verbeterde aanwijzing van deze verdedigingswerken. Het voorstel van de Rijksdienst is voort gekomen uit de in uitvoering zijnde verfijningsoperatie voor de historische verdedigingswerken, waarbij - naar de thans gehanteerde maatstaven - is vastgesteld dat de bestaande bescherming op grond van de wet niet toereikend kan worden geacht dan wel een duidelijker en meer omvattende belan- genaanduiding vanuit een oogpunt van monumentenzorg wenselijk of noodzakelijk is. In vergelijking met de eerste bescherming van 1982 is er nu een completer beeld gevormd van de vroegere riviervesting met omwalling en grachten. De omwalling aan de zijde van de Eendracht (de Wal met het oude havengebied) heeft weliswaar wijzigingen ondergaan in verband met de waterhuishouding, doch de herkenbaarheid staat buiten kijf en om die reden zit dit onderdeel nu ook in het voorstel tot bescherming verwerkt. De Rijksdienst is van oordeel dat de verdedigingswerken van Thoien een goed herkenbaar voorbeeld zijn van een vesting die gedurende ruim twee eeuwen een rol heeft gespeeld in het kader van de landsverdediging. Het geheel is daarom van belang op grond van de krijgsgeschiedkundige en oudheid kundige waarde. De gemeente heeft dit zelf al eerder onder schreven blijkens de ondersteuning van de rijksbescherming in 1982. De verbeterde belangenbescherming van het totale gebeuren acht het college van burgemeester en wethouders een goede zaak. De commissie wordt om advies gevraagd. - 8e herziening bestemmingsplan Buitengebied i.v.m. de aanleg van de rondweg Poortvliet).. De rondweg Poortvliet zal onderdeel uit maken van de weg verbinding Sint-Maartensdijk - Thoien en moet de huidige tra verse door Poortvliet vervangen. De geplande rondweg te Poortvliet heeft een lengte van circa 2 km. en is zuidelijk gele gen van de huidige traverse. Tussen de Kadijk en Geerweg wordt het huidige tracé afgebogen. Nabij de Poortvlietsedijk- Koningsweg sluit de rondweg weer aan op het huidige tracé. De rondweg wordt uitgevoerd met twee mini-rotondes en een vrijliggend fietspad. Tussen de Kruytenburgseweg en de Koningsweg wordt tevens een parallelweg aangelegd ten behoeve van de aansluiting van de Koningsweg op de rond weg. De rechtstreekse verbindingen van de Korte Zandweg, Lange Zandweg en de Kruytenburgseweg met de kern Poort vliet worden door de aanleg van de rondweg verbroken. Dit betekent dat de kern met twee ontsluitingspunten op de rond weg wordt ontsloten (ter plaatse van de mini-rotonde die aan sluit op de Paasdijkweg en de ter plaatse van de mini-rotonde westelijk van de Kruytenburgseweg). Tussen de Kruytenburg seweg en de Lange Zandweg zal aan weerszijden van de rond weg een geluidswal worden aangebracht. Bij de uitvoering van de rondweg zal rekening worden gehou den met een landschappelijke inpassing van de weg. Een ont werp voor de landschappelijke inpassing van het wegtracé is door de provincie in overleg met de gemeente opgesteld. In 1976 is het tracé (ten zuiden van Poortvliet) door GS vast gesteld. In 1977 is dit tracé opgenomen in het bestemmings plan "Buitengebied" van Thoien. Een bestemmingsplanherzie ning is noodzakelijk vanwege wijzigingen, met name ter plaat se van de aansluitingen op bestaande wegvakken en kruisin gen, ten opzichte van het in het vastgestelde bestemmings plan Buitengebied vastgelegde tracé. In verband met de te voeren wettelijke procedure is op don derdag 2 juni 1994 hoorzitting in het dorpshuis "t Ouwe Raed'uus" belegd. De commissie wordt gevraagd vóórdat het plan conform de voorschriften ter visie zal worden gelegd, omtrent de herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied advies uit te brengen. Aanleg speeltuin in afwijking van bestemmingsplan; Er is een plan ingediend door de Speeltuinvereniging "De Vossetuin" te Oud-Vossemeer, voor het realiseren van een speeltuin op het perceel ten noorden van de Cornelis Fran- kenstraat kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie K, nummers 869 en 866 en 865 en een gedeelte van nummer 867. Het plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Thoien zullen de raad voorstellen vast te stellen dat een herziening van het bestemmingsplan voor dit perceel wordt voorbereid. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vrijstel ling te verlenen voor de realisering van een speeltuin. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 20 januari 1995 tot en met 3 febru ari 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burge meester en wethouders van Thoien. Het plan ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecreta rie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikke ling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 19 januari 1995 De burgemeester van Thoien. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 23 januari 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaam vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van de gemeente Thoien, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 5 januari 1995, voor het plaatsen van een kunstwerk op een perceel aan de Ring te sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van W. Crezee, Willem de Zwijgerstraat 2 te Fijnaart, ingediend op 4 januari 1995, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan de Meerkoetlaan te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van H. Verstraten, Machteld van Gelre- straat 62 te Thoien, ingediend op 9 januari 1995, voor het ver bouwen van het voormalig politiebureau tot woning op het perceel Hofstraat 4 en 6 te Thoien; - Een bouwaanvraag van M. v.d. Broek, Bloemenlaan 83 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 9 januari 1995, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Westpoort 53 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van A.A. Lindhout, Meidoornstraat 7 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 5 januari 1995, voor het bou wen van een woning met garage op een perceel aan de Schol eksterlaan te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van M. Ketting, Nieuwstraat 45g te Sint- Annaland, ingediend op 15 december 1994, voor het verbou wen van een schuur op het perceel Nieuwstraat 45f en g te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 19 januari 1995. De Stichting "Uit op Thoien" presenteert een optreden van de Zeeuwse theatergroep: met het toneelstuk: Foto:Anda van Riet Het stuk handelt over vriendschap of wat daar voor door moet gaan. De recensies schrijven over een "tekstuele marathon" met echter een strakke regie (van Teuntje van Klinkenberg). Twee echtparen vechten onder wat een intiem dineetje moest worden allerlei vetes uit. De vijfde man aan tafel is een illegaal verblijvende Pool, die slechts door zijn aanwezigheid de crisis aanwakkert. Plaats van handeling is Amsterdam. "Een zwarte Pool" kreeg in 1992 - toen gespeeld door het Natio naal Toneel - de Albert van Dalsumprijs; het stuk vergt een goe de spelcoördinatie en een flink uithoudingsvermogen. Het is aangrijpend en actueel en boeit met vlijmscherpe teksten van begin tot eind. De spelers zijn Willem Ploum, Erna Kole, Jan van Seters, Oscar Postema en de uit Oud-Vossemeer afkomstige Elles Punt. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,-. Voorverkoop VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771 (van 9-12 uur). VVV folderservicepost, Hoogstraat 14-16 te Thoien. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. B. en w. hebben dat onderzocht naar aanleiding van het verzoek van PvdA-raadslid A. den Haan om het totaal aan gemeentelijke heffingen in tien maandelijkse termijnen te betalen. Alleen in januari en decem ber zou er niets betaald hoeven te worden. Vooralsnog is het college daar geen voorstander van. De administratieve rompslomp neemt toe omdat er bij niet-betaling na elke termijn een aanmaning moet worden gestuurd, wat nu overigens soepel wordt toe gepast. De groep van ruim 2% die een dwangbevel ontvangt, zal dan met een veelvoud aan kosten worden geconfronteerd. "Tot deze groep zullen zeker minder-draagkrachti- gen behoren", concluderen b. en w. Den Haan wil de inwoners automa tisch laten betalen, maar volgens b. en w. is de ervaring, dat slechts 60% van de inwoners dat zal doen. Juist bij de ruim 2% die een dwangbevel krijgt, levert dat moeilijkheden op omdat er niet voldoende saldo op de bank of giro zal staan. De gemeente is in overleg met de betrokkenen altijd bereid tot een redelijke be talingsspreiding, aldus b. en w. De gemeente Thoien heeft elk jaar zo'n 30.000 belastingaanslagen. Tussen de Zeeuwse gemeenten en waterschappen is overleg gaande over het te voeren kwijtscheldings- beleid. Tebbens uit Bergen op Zoom hield woensdagavond in de Stoelemat de jaarlijkse bruidsmodeshow. Na de koffie met gebak, koek en chocolade werd tegen een prachtig decor de nieuwe collecte voor de lente en zomer 1995 getoond. De ontwerpen kwamen uit binnen- en buitenland. Zowel voor de bruid als voor de bruidegom waren er gedurfde crea ties. Van exclusieve, prachtige, wit te jurken tot eenvoudige, speelse ontwerpen. De bruidsmeisjes en - jonkers mochten twee keer hun creaties tonen en na de tweede ronde kregen ze een knuffelbeer mee naar huis. De show werd compleet amu sement met muziek en een dansje op klompen door een bruidspaar. Tij dens de pauze konden de talrijke bezoekers de diverse stands van de deelnemers bekijken. Vijf kopers van een bruidsjurk maken dit kwar taal nog kans om een uitstapje naar het park Eurodisney bij Parijs te winnen als vervolg op hun huwe lijksdag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5