M. van Damme erevoorzitter van Thoolse bond muziekgezelschappen Rotanbedrijf in 2 jaar helemaal in Slabbecoorn Tholenaren werken gewoon veel harder dan Rotterdammers Tweeling viert 80e verjaardag Muziek play-in tevoren uitreiken Inbrekers zijn uit op geldkistjes L. en I. Quist uit Anna Jacobapolder onafscheidelijk Van diefstal verdacht duo vrijgelaten Scheidende praeses vol lof over houding gemeente Tholen Vrouw in Krammersluis verdronken Auto spontaan in brand op de Oesterdam Donderdag 19 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 "Ik was altijd een meer organisatorische voorzitter dan iets anders, maar ik heb het met heel veel ple zier gedaan." Na 30 jaar nam de 62-jarige M. van Damme uit Sint-Maartens dijk zaterdagmiddag afscheid als voorzitter van de Thoolse bond van muziekgezelschappen. Bij die gelegenheid werd hij benoemd tot erevoorzitter. Voorzitter C.J. Schout van de afdeling Zeeland van de kon. Ned. federatie van muziekverenigingen over handigde de scheidende praeses bovendien een ingelijste oorkonde. Mondiger Hachmer Rattan met 45 mensen uit BoZ Het im- en exportbedrijf in rotanmeubelen Hachmer Rat tan uit Bergen op Zoom, wil over twee jaar volledig in de Thoolse Slabbecoornpolder geconcentreerd zijn met 45 personeelsleden. Twintig containers Opzienbarend verschil in prestaties "Hier wordt gewoon harder gewerkt!", zegt adjunct directeur H. Verschoor van Delta Glass b.v. uit Tholen. "De werknemers zijn hier veel meer bij het bedrijf betrokken dan onze collega's in Rotterdam. In rendement gemeten, scoort Delta Glass opmerkelijk hoger dan het moederbedrijf Poly Plastic b.v. in Rotterdam!" Hemel en aarde Eén minpunt Samen zijn ze 160 jaar. Maar dan ook precies, want Lauw en Izaak Quist zijn een tweeling. Ze werden geboren op 18 januari 1915 aan de Langeweg in Anna Jacobapolder, dat toen nog het gehucht aan de Noordweg heette. Dat gebeurde op het moment dat hun vader in het leger dien de. Gisteren vierden ze hun tachtigste verjaardag. Redding Tram Krijgsgevangen Politiek Festival veertiende lustrum OVM Deelnemers aan de play-in krijgen de muziek voortaan tevoren uitgereikt. Op die manier hopen de besturen te bereiken, dat weer meer Thoolse en Sint-Philipslandse muzikanten meedoen aan deze jaarlijkse muzikale dag. Dit jaar wordt de play-in op 4 november georganiseerd in Oud-Vossemeer. Belasting Excursie van natuurvereniging bij Strijenham Petlampjes "In het begin zult u er best eens moeite mee hebben dat u voortaan langs de zijlijn staat", zei Schout. Hij greep een vraaggesprek met Van Damme in de PZC aan, om de ver trekkende bestuurder te belichten. Noemde het belang dat deze hechtte aan opleiding van muzikanten; de veranderingen in de muziekwereld in de afgelopen drie decennia. "Ik begrijp dat u eigenlijk geen muzi kant was, maar indien nodig roerde u de grote trom bij uw vereniging. Zo iemand ben ik ook", aldus Schout, daarmee het verschijnsel belichtend van niet-werkende leden in de besturen. Secretaris J. West dorp van de Thoolse bond noemde Van Damme een échte voorzitter. "Vaak stond hij op de achtergrond, maar altijd met een duidelijke mening. En ik heb hem leren kennen als een spreker die weinig voorbe reiding nodig heeft." Westdorp zei dat in de veranderende samenleving ook de muziekverenigingen moeten meegroeien. "Het zijn kleine bedrijf jes geworden en er is een stuk com mercie bijgekomen." De korpsen kunnen niet meer volstaan met het spelen van standaardmarsen door een in uniform marcherende groep Bij zijn afscheid van de Thoolse bond van muziekgezelschappen krijgt voorzitter M. van Damme rechtseen oorkonde van KNF-bestuur- der C.J. Schout. mensen. "Wat op televisie gebeurt, brengt in het jaarconcert een stuk bestaan van een goede verstandhou- het belang van de Thoolse bond aan. kunnen wij ook", aldus Westdorp. show en humor. En sindsdien komt ding tussen de aangesloten vereni- De scheidende voorzitter vertelde in "Mijn eigen vereniging Accelerando er alsmaar meer publiek op af." Het gingen toont volgens de secretaris al die jaren maar één jaarvergade ring gemist te hebben. Hij was vol lof over de houding van de gemeen te ten aanzien van de muziekvereni gingen. "In 1976 was Tholen één van de eerste gemeenten in Neder land die het inzamelen van oud papier ging subsidiëren." Van Dam me zat toen zelf in de gemeenteraad, maar ook andere muzikanten als A. Scherpenisse, W.L. Bijl en M.A.J. van der Linde. "Er was goed overleg en met medewerking van de raad is toen ook bereikt dat voor de subsi diëring de Somno-normen gehan teerd gingen worden. Dat werd con amore gedragen, inclusief de SGP." Ook het feit dat de Zeeuwse muziek school lessen ging geven voor speci fieke instrumenten werd con amore door de raad beslist. Over dit laatste plaatste Van Damme een kritische opmerking, omdat de leden van Concordia Sint-Philipsland na de herindeling geen plaatsen op de muziekschool zouden krijgen (de gemeente Sint-Philipsland was niet aangesloten bij de muziekschool - red.). "Ik betreur dat, want het is van de gekke. Maar pas op dat de gemeente die uren in de toekomst niet van de bestaande lesuren afhaalt!" Ambtenaar F.W. Keur van de gemeente deelt desgevraagd mee, dat met ingang van het nieuwe cur susjaar - 1 september 1995 - ook Sint-Philipslanders lessen aan de Zeeuwse muziekschool kunnen vol gen. Van Damme, die zei er altijd naar gestreefd te hebben om mensen mondiger te maken, ging in op het gebrek aan kader aan binnen de ver enigingen. "In jullie waardeer ik, dat je naast werkend lid ook bestuurslid wilt zijn", zei hij tot de aanwezige bestuurders. Het belang van de muziek is 'duidelijk, aldus de schei dende voorzitter. "Stel je eens een volksfeest voor zonder muziek, dat kan toch niet!" Als opvolger in het bestuur van de Thoolse bond werd bij acclamatie M.P. Steketee benoemd. Deze nam vorig jaar ook al de voorzittersha mer bij Euterpe over van Van Dam me. Wie de nieuwe voorzitter wordt van de Thoolse bond, moet het sestuur in overleg nog uitmaken. Hij heeft nu alleen nog een enorme opslagloods op het Thoolse indus trieterrein, maar de plannen voor de bouw van een stoffeerderij met ate lier en werkplaats zijn in de maak. Dat wordt een hal van 1800 m2, 60x30 m. "Ik heb geluk met Geluk", legt de directeur van het rotanbedrijf uit. Hij heeft namelijk 18.000 m2 grond achter zijn bestaande loods van landbouwer Geluk van boerderij de Karnemelkspot kunnen kopen. Dat perceel loopt door tot achter Wico Units en de Betho. Het is de gehele hoek landbouwgrond die in de punt van de Slabbecoornpolder nog braak ligt. Hachmer importeert rotan meubelen uit Indonesië, de Filippijnen, China, Thailand, Roemenië, Polen, enz. en voert die weer - na een eventuele bewerking - uit over de gehele wereld, tot aan Aruba toe. Het bedrijf ontvangt wekelijks ongeveer 20 containers met meubelen via de haven van Rotterdam of Antwerpen. "De grote produktie van ons zit in Indonesië, maar er is een enorme opwaardering van rotan meubelen aan de gang en daar spelen wij op in met een eigen stoffeerderij", zegt directeur Hachmer. "Dat betekent uitbreiding van de werkgelegenheid in Tholen met 5 tot 6 mensen. We gaan daar rotan bankstellen stofferen. Dat wordt een rotan-lijn in de duurdere klasse. De mensen daarvoor zullen we zelf opleiden en in de werkplaats komen de 15 mensen uit Bergen op Zoom over naar Tholen. Alleen het kan toor en de showroom blijven voorlo pig nog aan de Poortweg. Zo gaan we stap voor stap in twee jaar naar Tholen. Dat wordt onze definitieve vestiging", aldus de directeur van het rotanbedrijf. In de nieuwsbrief voor het Zeeuwse bedrijfsleven 'Op Deltahoogte', een uitgave van de economische promo- tiegroep Zeeland, komt Verschoor aan het woord in een artikel onder de kop: 'Zeeuwen werken harder, opzienbarend verschil in prestaties.' Als voordelen van bedrijfshuisves ting in Zeeland ten opzichte van de Randstad worden genoemd: het nagenoeg ontbreken van files op de autowegen, de beschikbaarheid van voldoende grond op bijna alle indus triegebieden en als derde pluspunt 'de onvolprezen mentaliteit van Zeeuwse werknemers.' Delta Glass, destijds nog Kyo Glass geheten, zit sinds 1977 in Tholen. De onderneming produceert cara- vanramen van kunststof. "Wat ik zelf als grootste en belangrijkste verschil ervaar tussen de Randstad en Zeeland is de inzet van de mede werkers in Tholen", zegt Verschoor. "De bereidheid om voor elkaar de mouwen op te stropen, is bij ons ook veel groter. De werksfeer is prima, een probleem lossen we altijd samen op. Ik merk het duidelijk aan de bereidheid om over te werken. Mijn collega in de havenstad moet hemel en aarde bewegen om een ploeg een uurtje langer aan het werk te hou den. Solidariteit is hier gemeengoed. Tel daar nog eens bij op, dat het ziekteverzuim hier de helft lager ligt, dan is de rekensom snel gemaakt." Verschoor weet maar één minpunt te noemen van bedrijfshuisvesting in Zeeland. "Soms is het moeilijk om aan technisch hoog gekwalifi ceerd personeel te komen. Op die momenten merk ik de aantrekkings kracht van industriële giganten als Philip Morris en General Electric in Bergen op Zoom. Maar dit probleem ebt langzaam weg. Zelf ben ik uit Rotterdam afkomstig en ik woon nu al zestien jaar in Tholen. De zaken gaan goed, het is prettig werken met de Thole naren en ook het wonen bevalt meer dan uitstekend", aldus de adjunct directeur van Delta Glass in Op Del tahoogte. De tweelingbroers I. Quist (links) en L. Quist vierden gisteren hun tachtigste verjaardag. De twee waren in hun jeugd onaf scheidelijk en volgens hun kinderen (die de verhalen van vroeger vaak hebben gehoord) vormden ze 'de schrik van Anna Jacobapolder.' Heel wat streken hebben ze op hun naam. Menigmaal kwam nooit boven water wie de dader was, want de meeste mensen konden de twee toch niet uit elkaar houden. De gebroeders Quist brachten hun schooljaren door op de christelijke school aan de Lageweg. "Dat was met hoofdonderwijzer Ketel", weet I. Quist nog te vertellen. Hij is de oudste, want hij werd een half uur eerder geboren dan zijn broer. "Ketel was wel een erg strenge man hoor. Die gaf je ook gerust een schop onder je achterwerk. En dat voelde je wel, want het was een gro te kerel." Het tweetal, dat een oude re zus en nog twee jongere broers heeft, trok vroeger altijd met elkaar op. Was de één er, dan meestal ook de ander. Hun gelijkenis bracht menig boze burger in verwarring. "Dan hadden ze mij en dan zei ik: 'Nee, Lauw heeft het gedaan", ver telt I. Quist. "Ze kwamen er bijna nooit uit, maar ik vertelde dat dan wel altijd aan mijn broer. Nee, ruzie hebben we nooit gehad. We waren bijna altijd bij elkaar en ook toen we getrouwd waren, zagen we elkaar regelmatig, maar sinds onze pensio nering is dat wat minder geworden." Zijn broer, L. Quist, vult aan: "We fietsen nog wel eens een rondje, maar ik ga meestal vóór drie uur en hij erna." Dat de twee niet altijd ondeugden waren, blijkt wel uit het voorval dat de jonge Izaak Quist het zoontje van de veldwachter redde. "Veldwachter Cooman liet zijn zoontje altijd zwemmen aan een touw", vertelt I. Quist. "Dan zou hij niet kunnen ver drinken. Maar hij lette niet op en dat kereltje ging wel onder. Ik was net op de kant en had mijn hemd al aan. Meteen ben ik weer in het water gesprongen en heb die jongen eruit gehaald." Sindsdien kon de tweeling wel een potje breken bij de veld wachter. Dicht achter het huis van de familie Quist aan de Langeweg 33 lag vroe ger de trambaan. Die werd hoofdza kelijk voor goederenvervoer gebruikt, maar ook passagiers gin gen mee. Van de langsrijdende tram had men geen last. "Welnee, je wen de eraan", vertelt L. Quist. "Over dag, als er ook passagiers mee moesten, stopten ze hier achter bij het station. Maar ook 's nachts reed er een trein met bijvoorbeeld suiker bieten. Dat hoorde je gewoon niet meer." Men zag overigens het gevaar van de tram wel in, want de baan was van de tuintjes afgeschei den met bielzen en prikkeldraad. "En dan kroop je er nog wel eens over hoor", vertelt I. Quist. "Ook werden er wel eens hoenders overre den door de trein." Al tijdens hun schooltijd moesten ze soms meehelpen op de boerderij waar hun vader werkte. "Vroeger gingen de kinderen uien snijden op het land, maar wij niet", zegt L. Quist met pret. "Wij gingen naar het schorre en sneden daar lamsoren. Dan hoefde je minder lang te wer ken en je verdiende wel drie keer zoveel. Je moest wel eens vroeg opstaan wegens het tij, maar daar gaven we niets om. We hadden dan de rest van de dag vrij." Maar de gebroeders gingen uitein delijk toch aan de slag op de boerde rij van A. Wisse. Daar zou I. Quist vijftig jaar blijven werken, tot aan zijn pensioen. "Ach, ik had er goed naar mijn zin en het was wel hard werken, maar dat moest je toen overal", zegt de 80-jarige die voor de trouwe dienst de zilveren medail le in de orde van Oranje Nassau kreeg. Zijn broer ging later in de wegenbouw. Lauw en Izaak Quist trouwden in respectievelijk 1936 en 1937. De tweede wereldoorlog verliep voor de broers verschillend. Slechts één van de twee hoefde bij het uit breken van de oorlog in dienst. L. Quist had er wel zin in en ging daar om in het leger. "Ik heb toen nog gevochten op de Grebbeberg. Ik weet nog dat ik nummer 35 had en ik zat bij de artillerie. Wij moesten de infanteristen dekking geven", vertelt hij. "Maar het duurde maar zo'n zes dagen en toen werden we krijgsge vangen genomen. Toen heb ik drie weken in een boerenschuur in Via- nen gevangen gezeten. Uiteindelijk mocht ik naar huis omdat ik in de landbouw werkte. De rest van de jongens is naar Duitsland gebracht." Aan het eind van de oorlog werd Anna Jacobapolder onder water gezet. L. Quist vluchtte met zijn gezin naar Sint-Philipsland en het gezin van I. Quist ging voor 16 maanden naar Groningen omdat het geen familie in Sint-Philipsland had. I. Quist is nooit erg politiek gebon den geweest. "Daar heb ik me nooit mee bemoeid", zegt hij. Zijn broer was echter twintig jaar lid van de gemeenteraad. Hij was kandidaat voor de vrije lijst P. Mol, 'de arbei derspartij' zoals Quist het zelf noemt. Van 1946 tot 1966 zat hij in de raad. Tevens was hij jarenlang secretaris van de Nederlandse christelijke landarbeidersbond (NCLAB). Na hun pensionering is fietsen en tuinieren de hobby van de tweeling gebleven. L. Quist mag graag een ritje maken naar de voormalige veerhaven. Over het voortbestaan van de naam Quist hoeven ze zich voorlopig geen zorgen te maken. L. Quist heeft acht kinderen, negentien kleinkinderen en zes achterkleinkin deren. In het gezin van I. Quist wer den zeventien kinderen geboren waaruit 43 kleinkinderen en zeven tien achterkleinkinderen voortkwa men. Verhuizen is er niet bij. "We zitten hier goed", is hun antwoord. L. Quist woont zelfs zijn hele leven al in zijn ouderlijk huis. Tijdens de jaarvergadering van de Thoolse bond van muziekgezel schappen, zaterdag in Tholen, werd er nagepraat over het afgelopen sei zoen. Al enkele jaren is de conclusie over de play-in, dat de belangstel ling tanende is. Vooral jonge muzi kanten schrikken ervoor terug, dat ze pas op de dag zelf de stukken onder ogen krijgen die 's avonds uit gevoerd worden, zo werd van ver schillende kanten opgemerkt. Door dat eerder te doen, kan er extra geoe fend worden. Uiteindelijk had nie mand er problemen mee dat de muziek tevoren wordt verstrekt. In het verleden is dat vaker gedaan en ook bij de play-in van de KNF gebeurt het. "Het doel is immers om met zoveel mogelijk muzikanten gezamenlijk wat te doen; samen leuk muziek te maken en een gezel lige dag te hebben", stelde voorzitter M. van Damme vast. OVM uit Oud- Vossemeer heeft eerstvolgende keer de organisatie in handen. De Vossemeerse vereniging bestaat zeventig jaar. In het kader daarvan wordt op 27 mei een festival georga niseerd waaraan alle leden van de bond meedoen. Secretaris J. West dorp meldde voor de goede orde dat bij gezamenlijke optredens de ensemblemarsen zijn: Checkpoint, Golden Stars, De Garde en Simplici- ta. Voor de drumbands is dat Mars vaardig. Bij het marcheren op straat ligt de leiding bij OVM, omdat die als enige beschikt over een tamboer- maïtre. De komende viering van een halve eeuw bevrijding wierp zijn schadu wen vooruit. Het Oranjecomité Poortvliet diende een verzoek in voor muzikale medewerking bij een optocht op 5 mei 's middags. Omdat iedere vereniging in de eigen plaats bij de festiviteiten betrokken is, voorzag men problemen. Uiteinde lijk zegde OVM toe contact op te nemen met het comité. Voor het inhalen van Sinterklaas op 18 november lag er eveneens een ver zoek. Als Euterpe dan niet naar een concours is, regelt die vereniging dat. Voorzitter Van Damme bena drukte het belang van muzikale optredens in de woonkernen zonder eigen korps. "De inwoners betalen ook belasting en dragen op die manier bij aan onze subsidie." In De 51-jarige schippersvrouw J. Bregman van het binnenvaartschip Arida uit Nijkerk is donderdagmid dag in de Krammersluizen te Brui- nisse overboord geslagen en ver dronken. Het gebeurde omstreeks kwart over één toen de Arida lag te wachten op een schutting naar de Oosterschelde. De vrouw was op het voordek aan het werk. Schipper Bregman ontdekte op een gegeven moment dat er iets bij het voorschip dreef. Toen hij zag dat het zijn vrouw was, sprong hij meteen in het water. Het kostte moeite om de vrouw op de kade te krijgen die vier meter hoger lag dan het wateropper vlak. Bregman kreeg daarbij hulp van collega's, sluispersoneel en medewerkers van Rijkswaterstaat. De sluiswachters alarmeerden de brandweer en de ambulance. Naar de toedracht van het ongeval is een onderzoek ingesteld door de techni sche recherche en de politie te water. De Europese milieu-organisaties hebben 1995 uitgeroepen tot jaar van de milieubescherming. De Zeeuwse natuurverenigingen doen allemaal aan deze actie mee door elke maand één of meerdere excur sies te organiseren. Iedere maand staat een bepaald gebied of eiland centraal. Tholen bijt de spits af. Natuurvereniging Rubia Tinctorum organiseert zaterdagmiddag een excursie naar Strijenham om daar het Oosterschelde-milieu te bekij ken. Op deze middag worden wieren en diertjes die in het getijdegebied voorkomen bekeken. Onder invloed van getijde en licht komen bij Strij enham organismen voor die bijna nergens anders in de Oosterschelde te zien zijn zoals groen-, bruin- en roodwieren en zeeanemonen. De excursie staat onder leiding van L. Sauter. Belangstellenden zijn wel kom om twee uur bij het haventje van Strijenham. De natuurvereni ging raadt deelnemers aan om laar zen aan te trekken. Woensdag 25 januari houdt Rubia Tinctorum haar jaarvergadering om acht uur in Meulvliet te Tholen. Dan treden Gerard Westerweel en Gerda Vijfhuizen af als lid van het bestuur. Voor de door het tussentijds aftre den van Wilma van Straaten ontsta ne vacature draagt het bestuur Jako van Gorsel voor. Na afloop van de vergadering toont Tineke Fopma dia's over haar reis naar IJsland. zijn openingswoord feliciteerde Van Damme de deelnemers aan concour sen met de behaalde resultaten. Van die deelname was hij altijd een warm voorstander. Speciaal voor lampionoptochten werd afgesproken dat de gaslampen van Accelerando met geld van de bond op peil gebracht zullen wor den, zodat andere verenigingen die in de toekomst ook kunnen gebrui ken. De voor dit doel geschikte 'pet lampjes' zijn namelijk niet meer ver krijgbaar. Om de publiciteit rondom de dag van de muziek - dit jaar op 20 mei - te bekostigen, werd besloten de con tributie te verhogen van 50 naar 150 gulden per jaar. "Die dag wordt als maar belangrijker", aldus Westdorp. Hij riep ook op om eikaars jaaruit voeringen en kerstconcerten te bezoeken en kondigde er alvast een aantal aan. Op 3 maart werkt Con cordia Tholen mee aan een Zeeuwse avond. Accelerando Sint-Annaland heeft diezelfde avond het jaarcon cert met als thema 'rock and roll'. Op 11 maart volgt Euterpe Sint-Maar tensdijk en op 24 maart Concordia Sint-Philipsland. Op twee plaatsen in Sint-Annaland werd zondagnacht ingebroken. In beide gevallen was het de daders te doen om een geldkistje. Omstreeks half twee brachten inbrekers een bezoek aan het bedrijf Sahin zaden aan de Stoofweg. Een poging om het alarm uit te schakelen mislukte, maar dat weerhield de daders er niet van de deur te forceren en binnen te dringen. Gewaarschuwd door de alarmcentrale ging bedrijfsleider Van Popering poolshoogte nemen. Zodoende kon hij de inbrekers nog weg zien rijden in een zwarte Mer cedes. Ze gingen er vandoor met een kistje met enkele honderden guldens en wat waardepapieren. Het kistje en de papieren werden teruggevon den. Onderzoek wees uit dat de vluchtauto in Brabant was gestolen. Van Popering noemt de schade 'aan zienlijk'. Behalve het geld is ook het hang- en sluitwerk van de deur beschadigd. Een half uur later, omstreeks twee uur, werd er ingebroken bij paling rokerij Scherpenisse aan de Nieuw- landseweg. Ook hier werd een geld kistje meegenomen. Maar na onder zoek werd in deze zaak een 25-jari- ge Tholenaar aangehouden. Die bekende de inbraak te hebben gepleegd en het kistje werd terug gegeven. Volgens eigenaar P. Scherpenisse is er verder geen scha de aangericht. De politie conclu deert overigens dat de twee inbraken niets met elkaar te maken hebben. De auto van A.J. S. uit Bergen op Zoom vloog zaterdagmorgen op de Oesterdam spontaan in brand. S. reed over de Oesterdam toen hij opeens een scherpe benzinelucht rook. Daarop zette hij de auto aan de kant en keek onder de motorkap, maar kon daar niets abnormaals ont dekken. Nadat hij de wagen opnieuw had gestart, stond deze ineens in brand. De brandweer van Rilland rukte uit om het vuur te blussen, maar kon niet voorkomen dat de auto volkomen uitbrandde. De wagen had ook een gastank. In verband met het ontploffingsgevaar van dit ding, werd het verkeer tien minuten stil gelegd. Twee verdachten van diefstal, waar onder een Tholenaar, zijn vrijdag na verhoor door de politie vrijgelaten wegens gebrek aan bewijsmateriaal. Vrijdagmorgen omstreeks half elf werden er in een groothandel in sanitair te Goes twee mengkranen gestolen met een waarde van 1040 gulden. De daders zouden in een auto zijn weggereden waarvan het kenteken was genoteerd. De wagen werd ter hoogte van Rilland ontdekt op de A58. Met assistentie van de politie uit Hoogerheide werd het tweetal aangehouden op de Ant werpsestraatweg. De verdachten, een 39-jarige man uit Oudenbosch en een 23-jarige Tholenaar, werden meegenomen naar het politiebureau te Goes. De kranen werden echter niet in de auto aangetroffen en een verhoor en confrontatie met het per soneel van de winkel losten de zaak niet op. Omstreeks half vijf werden de twee weer op vrije voeten gesteld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3