10 GOLDEN VIS-PAKKET December zeer zacht, nat, maar wel zonnig Plaatselijk nieuws Schot &^n. OPRUIMING BIJ DIELEMAN TOT 50% KORTING DIELEMAN b.v A.W.A. DE LOOZE AFWEZIG VISSER 1 GESTOOMDE MAKREEL 2 BRUINE BOKKINGEN T lil." 1 KG VERSE VIS NAAR KEUZE J 1 3 Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 januari 1995 introduceert het Deze week als volgt samengesteld: (schol, schar, wijting, sprot) Let op: deze pakketaanbieding is geldig vanaf vandaag t/m woensdag 25 jan.. Tholen Nieuwjaarsconcert Mishandeling Klaverjassen op o.a. boeken schoolartikelen kantoorartikelen enz. Touwslagersdreef Bushalte Ten Anker 5 mei-viering Tobbedansen Rommelmarkt Ten Anker Vestingwerken monument Botsing Postweg Bedankt Extra geld Ten Anker Feest plattelandsvrou wen Oud- Vossemeer Koperen jubileum Plan speeltuin ter inzage Dweilband naar festival Biljarten SGP tegen renovatie huisarts van 23 t/m 27 januari Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen Mosselavond 'Kf Sint- Annaland Handtekeningenactie Derde plek schakers Casembroot Nieuwe wedstrijd secretaris Smash Draaimolen Stoofweg Biljarten Inundatie Meer op kerfstok K! Sint- Maartensdijk Geen nieuwe bureaus Glad Haestinge Klaverjassen Brandje bij Scarpejaantjes Poortvliet Plan rondweg Biljarten Predikbeurten Bouwmaterialen- handel Scheepsbouw Weekend diensten X-hoolde vióhandel Eendrachtsweg 15 - 4691 EK Tholen - Tel. 01660-2540 Advertentie IM Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag om half drie haar nieuw jaarsconcert in zorgcentrum Ten Anker. Onder leiding van Marcel Hartendorp wordt een afwisselend repertoire gebracht en blaaskapel de Klienkers, onder leiding van Ad van Bavel, sluit de uitvoering af. Het concert is toegankelijk voor alle belangstellenden. Een 17-jarige jongen kwam zater dag met een bebloede mond het politiebureau binnen. Hij kwam aangifte doen van mishandeling. De jongeman kreeg zaterdagavond tus sen kwart over elf en half twaalf van een nog onbekende een vuistslag in het gezicht. Dat gebeurde in de Hoogstraat. Door de klap werden een kroon en een tand uit zijn mond geslagen. Een tandarts verleende de nodige hulp. Omdat de toedracht van het gebeurde nog niet helemaal duidelijk is, vraagt de politie eventu ele getuigen contact op te nemen met het politiebureau. Beste vijf spelers van de competitie wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen die donderdag werd gespeeld: 1 Lia van Dijk 5632 p; 2 Marion Opree 5144 p; 3 Piet Swart- hoff 4699 p; 4 Aad Volwerk 4677 p; 5 Peter Lute 4585 p. Hoogstraat 14-16 4691 CB Tholen Tel. 01660-4150, fax: 01660-4085 Advertentie I.M. De gemeente gaat de riolering in de Touwslagersdreef verbeteren. Door een slechte ondergrond zijn de bui zen voor een gedeelte verzakt waar door het stelsel regelmatig dicht slibt. De buizen liggen er vijftien jaar. Dinsdagavond waarschuwde J. de Jager (CDA) in de commissie openbare werken voor nieuwe ver zakkingen als er niet voldoende zand. onder wordt aangebracht. "De grondslag is slecht. Als je hem zo teruglegt, komt het terug." De Jager leidde uit de gesteldheid van de ondergrond in deze buurt af dat dit euvel zich ook in andere stra ten voor kan doen. Chef civiel-technische zaken W.A. Blaas beaamde dat maar wees erop dat de verzakkingen in de andere straten 'gelijkmatiger' is dan in de Touwslagersdreef. "Het levert daar geen problemen op." Bovendien zijn de buizen in de Touwslagersdreef kleiner waardoor er eerder proble men ontstaan als een paar buizen scheefzakken. Blaas lichtte toe dat het inderdaad de bedoeling is om de ondergrond te verbeteren. De bushalte aan de Ten Ankerweg is voor bewoners van zorgcentrum Ten Anker te ver weg. Dat stelde mevrouw M. Schot (AOV) dinsdag avond in de commissie openbare werken. Zij vroeg of de halte niet dichter bij het tehuis geplaatst kan worden. "Voor ouderen is het moei lijk daar naar toe te lopen." Ze kreeg geen bijval voor haar idee. Noch van de collega-raadsleden, noch van wethouder J. van der Jagt en zijn ambtenaren. Verplaatsing richting Ten Anker zou volgens de wethou der betekenen dat de halte in de bocht komt te staan. Bovendien wordt bij het bepalen van de plaats van de halte ook gekeken naar ande re factoren, zoals de afstand tot omringende wijken, aldus de wet houder. Tholen Stad Actief heeft samen met een aantal verenigingen een plan gemaakt voor de viering van 50 jaar bevrijding op 5 mei. Het feest zou moeten beginnen met muziek vanaf de toren van de Nederlandse Her vormde kerk. De aubade, normaliter gehouden op koninginnedag, zal ook niet ontbreken. Op de voormali ge oesterputten worden ballonnen opgelaten voor een wedstrijd en er worden duiven gelost. Daarna gaan de schoolkinderen aan de slag met spelletjes op verschillende plaatsen in de stad. Op het middagprogram ma staat als eerste het ringsteken. Maar men wil ook een optocht met versierde wagens houden. Op deze wagens zou dan een thema kunnen worden uitgebeeld zoals 'vroeger en nu' of 'Europa 1995'. Verschillende landbouwers hebben hun medewer king al aangeboden. Ook zijn er plannen om het zogenaamde 'tobbe- dansen' (bekend van het tv-program- ma Te land, ter zee en in de lucht) te organiseren, 's Avonds staat er gekostumeerd voetbal op de rol. Verenigingen of groepen particulie ren kunnen zich hiervoor al aanmel den bij mevr. J.L. Aalbrechtse- Tichem van Tholen Stad Actief, tel. 4700. De werkgroep zou de bevrij dingsdag graag afsluiten met een bal in de open lucht, op de Markt. De inwoners wordt verzocht de vlag uit te steken en ook leden van water sportvereniging De Kogge zullen hun boot te versieren. Daarnaast wordt er misschien een gondeltocht georganiseerd. Een ander voorstel was om een etalagewedstrijd en een tentoonstelling te houden in de Gasthuiskapel. Mevr. A. Boxhoorn- Urbanus denkt erover om een her- denkingsprent te maken. Ze beloof de een deel van de eventuele opbrengst aan de organisatie te geven. De werkgroep Tholen Stad Actief wil op 5 mei het zogenaamde 'tobbe- dansen' organiseren. Kees Burgers, die ooit een paar keer meedeed met het bekende tv-programma Te land, ter zee en in de lucht, ondersteunt de werkgroep bij de organisatie. Bur gers ziet het wel zitten om in Tholen dit spel te houden. Hij vindt de haven bij het praathuisje een uitste kende plek. Daar is zowel plaats voor de schans als voor het publiek. Het enige dat nog ontbreekt, zijn deelnemers. De werkgroep nodigt daarom nu al mensen uit om zich in te schrijven. Dan krijgt men de richtlijnen voor de bouw van een leuke en ook veilige tobbe. Belang stellenden kunnen zich voor 1 maart aanmelden bij mevr. J.L. Aalbrecht- se-Tichem, tel. 4700. De evenementencommissie van zorgcentrum Ten Anker heeft dit jaar de rommelmarkt en fancy-fair op verschillende data gepland. Dat is het gevolg van de grote drukte die de rommelmarkt met zich mee brengt. Dit evenement wordt nu 26 maart gehouden van tien tot vier uur. Er wordt ook bij opbod ver kocht. Materiaal voor de rommel markt kan tijdens kantooruren (van acht tot zes uur) bij de receptie wor den ingeleverd. Contactpersoon is mevr. A. Vos-Hage. De fancy-fair (of hobby-markt) wordt in het najaar gehouden. De commissie ruimtelijke ordening praat woensdag over de aanwijzing van de historische verdedigingswer ken als beschermd rijksmonument. Het gaat om een verandering van de aanwijzing die in 1982 plaatsvond. Nu is een completer beeld gevormd van de vroegere riviervesting met omwalling en grachten. Ook de Wal met het oude havengebied vormt nu een onderdeel van het beschermde gebied, dat volgens de rijksdienst voor de monumentenzorg zowel krijgsgeschiedkundige als oudheid kundige waarde heeft. Bij een botsing op de kruising van de Reimerswaalseweg en de (Nieu we) Postweg werden vrijdagavond een bromfiets en een auto bescha digd. Een 27-jarige vrouw uit Ber gen op Zoom stond met haar auto op de Reimerswaalseweg te wachten voor het stoplicht. Op het fietspad langs de Postweg stond een 16-jari- ge bromfietser ook voor het stop licht. Deze vond het allemaal wat te lang duren en begon te rijden, ter wijl het licht nog op rood stond. Op dat moment sprong het verkeerslicht voor de Bergse op groen en begon ook zij te rijden. Het gevolg was een aanrijding waarbij de auto aan de linkerzijde en de bromfiets aan de voorkant schade opliepen. De bestuurders hielden geen verwon dingen over aan het ongeval. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft bedankt voor het beroep dat de gemeente te Capelle aan den IJssel west op hem had uit gebracht. Zorgcentrum Ten Anker krijgt van de provincie een extra bijdrage in de onderhoudskosten van 1600 gulden. Ten Anker had daarom gevraagd omdat er bij een administratieve verschuiving te weinig was bere kend voor deze post. De totale sub sidie van de provincie voor het zorg centrum bedroeg in 1994 ruim 1 miljoen. De plattelandsvrouwen vierden het 35-jarig bestaan van de afdeling maandag in Familyland te Hooger- heide. Onder de 28 aanwezigen ver welkomde presidente mevr. G. Hoogedeure in het bijzonder de dames J. Schot en A. van Veenen- daal. Zij zijn al vanaf het begin - 22 januari 1960 - lid en kregen daarom een corsage opgespeld. Als aanden ken kregen ze een kaars met daarop het paarse embleem van de Ned. bond van plattelandsvrouwen. Daarna werd er gebowld. De spares en strikes zatén er af en toe in en uit eindelijk werden de dame Van Elzakker, Roggeband en Verduit één, twee en drie. Onder het genot van een drankje en een hapje werd hierna nog gezellig nagepraat. Op 30 januari houdt de afdeling de jaarlijkse ledenvergadering. Arjan Heijboer-van Poortvliet heeft haar koperen dienstverband gevierd bij Service Super Vosmeer. De ver koopster, die in de slagerij-afdeling staat maar ook voor allerhande andere werkzaamheden wordt inge zet, kreeg bij het jubileum een hor loge aangeboden. Dat gebeurde tij dens een etentje met het voltallige personeel van de supermarkt van de familie Klippel-Roggeband. Burgemeester en wethouders zullen de gemeenteraad voorstellen het bestemmingsplan aan te passen, zodat de aanleg van een speeltuin tussen de C. Frankenstraat en de Hofstraat mogelijk wordt. Het plan van speeltuinvereniging De Vos- setuin ligt van morgen tot 3 februari ter inzage bij de afdeling gemeente lijke ontwikkeling van het gemeen tehuis. Mensen die bezwaren tegen het plan hebben, kunnen dat gedu rende genoemde termijn schriftelijk kenbaar maken aan het gemeentebe stuur. Dweilband Oemommenoe doet zaterdagavond in Nieuw-Vossemeer mee aan het elfde festival van De Stoeprakkers. Aan het evenement, dat als thema Tiroler avond heeft, doen nog acht bands mee. Elke groep treedt 22 minuten op. De avond, in café Voorwaarts, begint om half acht. Uitslagen De Treffers. M. Hendrik- se-J. Geuze 10-7,05, J. Hommel-N. Rooyakkers 10-7,75, J. Burgers-C. Burgers 9,80-10, L. van Wezel-H. Hommel 7,91-10, B. den Hollander- D. den Hollander 10-9,26, D. van Driel-P. Hommel 10-8,18, K. Hom- mel-L. van Wezel 10-4,58, P. de Leeuw-J. Etienne 5,12-10, J. Geuze- D. den Hollander 10-7,79. Kortste partij (21 brt.) M. Hendrikse, hoog ste serie (15 car.) J. Hommel en bes te moyenne (3,04) C. Burgers. In de halve finales van de bekercom petitie won C. Burgers in 20 beurten van M. Hendrikse. K. Hommel ver sloeg J. van Meer in 27 beurten, waarbij Van Meer twee caramboles te kort kwam. De SGP is tegen de renovatie van twee tennisbanen op het sportcom plex. Raadslid M.J. Klippel liet dat dinsdagavond weten in de commis- Waarneming door dr. R.H. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 Spreekuur voor dringende gevallen om 11.30 uur Apotheek voor afhalen ge opend van 17.00-17.30 uur Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag 19, 20 en 21 januari MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 MALSE BIEFLAPPEN OF R0SBEEF 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN EIGEN HAM 100 gram2,40 GEBRADEN KIPVLEES 100 gram2,45 MOSTERDROLLADE 100 gram1,95 PREPARÉ 100 gram2,25 Maandag en dinsdag 23 en 24 januari MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg15,95 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Woensdag 25 januari RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 VET SPEK 1 kg6,50 SPEKJES 200 gram1,25 Advertentie I.M. sie openbare werken. Volgens Klip- pel kan de fractie niet met het plan instemmen omdat er op zondag sport wordt bedreven. Bij de opknapbeurt gaat het om het aanbrengen van een nieuwe gravel- toplaag, het vernieuwen van het hekwerk en de aanleg van een bere- geningsinstallatie. Klippel wilde verder weten waarom er geen kostenbegroting van het werk ter inzage was gelegd. "Of werken jullie al langer met dit bedrijf?" Chef-civieltechnische zaken W.A. Blaas legde uit dat de gemeente een gespecialiseerd bedrijf inschakelt dat ook al eerdere renovaties op Tholen verricht heeft. Op de mosselavond van de algeme ne vrouwenbond at slechts een der de van de aanwezigen de schelpdie ren waarnaar de avond vernoemd was. De rest koos voor biefstuk of schnitzel. Na de maaltijd brachten de dames de rest van de tijd door met kaarten en sjoelen. Piet Fase en Peter van Driel hebben het initiatief genomen voor een handtekeningenactie om het hard rijden van auto's en bussen in de West-, Bierens- en Voorstraat aan de kaak te stellen. "Er wordt op een onverantwoorde manier gereden door een drukke, kindbevolkte wijk", schrijven de initiatiefnemers. "Dat heeft zijn invloed op de gebou wen en het is een groot gevaar voor onze kinderen." De BBA heeft een brief gekregen met het dringend ver zoek om de chauffeurs op het hart te binden, voortaan rustiger door de straten te rijden. De handtekeningen van de inwoners zullen aan wethou der J. van der Jagt worden aangebo den. De openbare basisschool De Casem broot is zaterdag derde geworden op het districtskampioenschap schaken te Hoeven. De ploeg bestond uit René van Oudenaarde, Edwin Geu ze, Willem Horst en Dennis van Vossen. Er werd gespeeld in drie poules en de eerste twee van poule A en B gingen over naar de finales. Het team van De Casembroot won in zijn groep met 48 punten. Toen de eindrondes waren gespeeld, hadden alle vier de ploegen 24 punten. Na een spannende, beslissende ronde werd de De Casembrootschool der de met 32 punten. René van Oude naarde won alle vijf partijen die hij speelde. Edwin Geuze won er drie, Dennis van Vossen twee en Willem Horst één. Er zit een kans in dat het team 11 maart mee mag doen aan de Brabantse schaakkampioenschap pen. Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft een nieuwe wedstrijdsecreta ris. David van Driel vervulde die functie vrijdagavond voor de laatste keer op de jaarvergadering. De vlag wordt overgenomen door Chris Hage. Van Driel stopt na zes jaar met het bestuurswerk omdat hij gaat verhuizen. Negentien leden waren aanwezig op de vergadering in de Wellevaete. Van Driel reikte de per centagetrofee (een beker voor de beste competitiespeler) uit aan Gabriël Gunter. Deze jeugdspeler verloor het afgelopen seizoen geen enkele partij in de vierde klasse kadetten. Gunter mag de wisselbe ker een half jaar in huis houden. Bij het verslag van de gespeelde club competities werden Anné van Dijke (groep 1en Leonard Ketting (groep 2) in het zonnetje gezet. Zij werden kampioen bij de jeugd. Voorzitter Kees Vroegop en penningmeester Adrie Aarnoudse waren aftredend en werden weer herkozen. Piet van Dijke nam de plaats in van Rafaël Fructuoso in de kascommissie. Vroegop gaf Van Driel als dank voor zijn inzet in het bestuur een pen met inscriptie. B. en W. hebben een draaimolen voor een speelterreintje in het bestemmingsplan Stoofweg ge schrapt. Raadslid J. van den Donker (D66) verbaasde zich daar dinsdag avond over in de commissie openba re werken. Hij wilde weten of daar over contact is geweest met de bewoners. Chef civiel-technische zaken W.A. Blaas lichtte toe dat het draaimolen tje inderdaad uit het plan is gehaald. Dit vanwege de kosten en het gevaar dat het speeltoestel zou opleveren. "Er is geen contact met de bewoners geweest, want die zijn er nog niet. Het gaat om een bestemmingsplan." Raadslid E. van der Wal (PvdA) sprak haar waardering uit voor de aanleg van een 'kikkervijver' in de buurt van de Hoenderweg in dezelf de nieuwbouwwijk. "Het is een leuk initiatief, een mooie overgang zo aan de rand van het dorp." Veel nipte zeges en verliezen bij bil jartvereniging De Hoop. K. Smits speelde twee partijen en verloor die beide maar net. Van E. van Poort vliet verloor Smits met 9-10 en van J. Geers met 8,7-10. P. Quist kwam twee caramboles te kort om T. van Poortvliet te verslaan: 9,2-10. A. van Poortvliet won van H. Keur met 10-8,9. R. Scherpenisse kwam niet in zijn spel tegen J. Keur en verloor daardoor met 6,67-10. F. Geers speelde een goede partij tegen G. Rijnberg en won met 10-8,4. De hoogste serie van negen caramboles werd gehaald door G. Rijnberg. F. Geers speelde de kortste partij van 26 beurten en het beste gemiddelde was voor T. van Poortvliet met 2,1 In het artikel over de inundatie in deze krant van vorige week staat onder de foto rechtsboven dat de man met de pijp en de pet Conrad Moerland heet. Dat moet zijn Koen- raad Moerland. De geboortedatum van Jannetje Jans den Braber is niet 28-8-1888, maar 13-1-1920. De grootste schepen die toen de haven konden binnenvaren waren 1000 ton, en geen 2000 ton. Een van de twee mannen die door de Duitsers is meegevoerd bij de bun- keroverval in 1945 was C. Goud zwaard en niet G. Goudzwaard. De twee Roosendaalse mannen die aangehouden werden nadat ze in de kantine van voetbalvereniging Sta venisse hadden ingebroken, hebben nog meer op hun kerfstok. Uit onderzoek bleek de politie dat ze eerder inbraken pleegden. In de eer ste week van januari bezochten ze naast Stavenisse ook de kantines van de voetbalvereniging Rillandia (twee keer) en de tennisvereniging te Rilland en de voetbalvereniging Krabbendijke. Bij een onderzoek in de woningen van de twee inbrekers werd een klein gedeelte van de buit teruggevonden. Het merendeel was al verkocht. Het gemeentebestuur wil het ver vangen van meubilair in de Juliana van Stolbergschool niet betalen. Voor de leerkrachten van de groe pen 3 t/m 8 zouden er nieuwe bureaus en stoelen moeten komen. Maar de huidige bureaus zijn nog lang niet afgeschreven en ook niet versleten, aldus het gemeentebe stuur. De stoelen heeft de school al weggegooid, zodat daarop geen con trole meer mogelijk is. Beide feiten zijn voor het gemeentebestuur aan leiding om de vervanging niet te betalen. Oud-wethouder J. de Jager van Sint- Philipsland en bijna nieuw raadslid van de gemeente Tholen (hij wordt op 23 januari beëdigd) vroeg dins dagavond in de commissie openbare werken wie er verantwoordelijk is voor de toegangsweg naar het recre atiecentrum Haestinge. "Ik was er laatst op een zaterdag en toen was het enorm glad, op het gevaarlijke af. Is de gemeente daar verantwoor delijk voor of de beheerder? Als iemand er wat overkomt wie is er dan aansprakelijk?" Wethouder J. van der Jagt zei dat het de taak van de beheerder is om te zorgen dat de toegangsweg goed begaanbaar is. De Jager was in de veronderstelling dat Haestinge gemeente-eigendom was, maar Van der Jagt wees hem erop dat Haestin ge tot de stichting gemeenschap Sint-Maartensdijk behoort. "De eni ge van alle gemeenschapscentra hoor," zo legde hij de nieuwkomer uit. J. van Gorsel heeft de inhaalwed strijd van klaverjasvereniging de Pendelaars gewonnen. Met 5852 punten liet hij R. Koetsier, de num mer twee, ruim achter zich. De uit slag: 1 J. van Gorsel 5852 p; 2 R. Koetsier 5144 p; 3 G. de Hond 5020 p; 4P. Bazen 4914p; 5 P. van Blop- poel 4679 p; 6 M. Bronmans 4532 p; 7 M. den Haan 4446 p; 8 J. van der Werf 4401 p; 9 J. van Splunter 4359 p; 10 M. Kwaak 4280 p; 11 A. Koet sier 4187 p; 12 L. Kampman 4125 p. Een lek in de geiser was er vermoe delijk de oorzaak van dat er donder dag een brandje ontstond in peuter speelzaal De Scarpejaantjes aan de Westzeedijk. Op dat moment waren er geen kinderen in het gebouw. Twee moeders togen naar de speel zaal om die te onderwerpen aan een schoonmaakbeurt. Toen ze binnen kwamen, roken ze een gaslucht. In een wandje bij de geiser smeulde er wat en er hing rook. De dames waar schuwden de brandweer die de zaak snel gedoofd had. De schade bleef beperkt en het meeste kon met een flinke schoonmaakbeurt door lei ding en ouders weer opgelost wor den. De exacte oorzaak van het brandje is nog niet bekend. De commissie ruimtelijke ordening praat woensdag over de herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied in verband met de aanleg van de rondweg. Het wegtracé - ten zui den van de Lageweg en Stoofstraat - is al in 1977 in het bestemmingsplan opgenomen, maar veranderingen in het plan maken de herziening nodig. Zo komen er mini-rotondes bij de Paasdijkweg en westelijk van de Kruytenburgseweg. Tussen laatstge noemde weg en de Lange Zandweg wordt een geluidswal aangebracht. En er komt een parallelweg tussen de Kruytenburgseweg en de Koningsweg. Uitslag van de wedstrijd van biljart vereniging Tolrust: A. Burgers-C. Bal 10-6; A. Schot-G. Tol 8,62-10; L. Bijl-R. Lisseveld 6,58-10; G. de Jonge-A. Schot 7,57-10; J. Nie- mantsverdriet-K. Nagelkerke 7,5- 10. A. Burgers haalde het hoogste gemiddelde van 2,64 en speelde de kortste partij van 14 beurten. De hoogste serie van 8 caramboles kwam op naam van K. Nagelkerke. Zondag 22 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Wullschleger, Middel burg. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Luteijn-van Doorn, Krabbendijke. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. 17 u. ds. Lafeber. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Brussaard, Stellendam. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Fluit, Kolijnsplaat. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Quist, Spijk. VERVOLG VAN PAG. 1 In St. Maartensdijk praat de gemeente met de Dienst der Domei nen over aankoop van grond. Verder is er een huurder in het bedrijfsver zamelgebouw die een eigen pand wil bouwen. Daarvoor heeft men de grond naast voorheen Van Overveld op het oog. Het nog nieuwe pand van Van Overveld zelf is overigens ook te koop. Dat pand is na een fail lissement en verkoop geruime tijd verhuurd, maar nu is er een gegadig de voor. "Er zijn besprekingen gaan de met de belangstellende", zegt Versluys. De animo voor het bedrijfsverza melgebouw is verminderd: er staan al verschillende maanden ruimten van 450 en 250 mJ leeg. In Stavenisse heeft de gemeente geen contacten over vestiging van bedrijven. Wel voor St. Annaland, waar Versluys gesprekken voert met een scheepsbouw- en reparatiebe drijf dat groeimogelijkheden heeft. "Deze onderneming is sterk op het water georiënteerd en dan denken we al snel aan St. Annaland." In Oud-Vossemeer wordt gesproken met twee ondernemingen die uit de bebouwde kom naar het bedrijven terrein verplaatst kunnen worden. Straatmakersbedrijf Adriaansen gaat daar ook bouwen. Het St. Philipslandse industrieter rein is voor wethouder Versluys nog een blanco bladzijde. "We gaan er zeer binnenkort naar toe om alle ondernemingen te bezoeken." (door Jan Versteegt) In het verleden gebeurde het nog wel eens dat zeer zachte novembermaan- den werden gevolgd door een duidelijk koudere december. De voormalige recordhouder van deze eeuw, 1938, leverde een flinke vorstperiode af in het tijdvak 15-27 december. Dat ging gepaard met een sprookjesachtige witte Kerst. In 1963 beleefden we ook een zeer warme november; december werd toen de op één na koudste sinds 1933. Dus waren dit keer de verwachtingen bij de winterliefhebbers hoog gespannen. Het liep echter op een erg zachte maand uit. Pas tegen de Kerstdagen werd het echt kouder; de eerste tien dagen van de maand waren zeer mild. De gemiddelde etmaaltemperatuur kwam in de De Bilt uit op 5,3 graden tegen 3,2 als normaal volgens het langjarig gemiddelde. Op enkele dagen van de maand stegen de temperaturen tot zeer hoge waarden. Op 11 decem ber was het etmaalgemiddelde in De Bilt 12,9 graden. Dat was de hoogste etmaalwaarde in deze eeuw, althans in het tijdvak 11 tot en met 20 decem ber. Het vorige record stond op naam van 18 december 1987, toen er op het landelijk instituut 12,3 graden in de boeken werd bijgeschreven. Ook de minimumtemperatuur van 11 november was met 11,4 graden recordhoog voor de tweede decade van december; het oude record bedroeg 11,2 graden op 18 december 1965. Daarmee werd de afgelopen decembermaand voor de dertiende keer op rij te zacht. De laatste koude december deed zich voor in 1981. Opvallend is dat de gemiddelde etmaaltemperatuur van die dertien maanden op 4,7 graden is uitgekomen, 1,5 graden boven normaal. In veertien nachten kwam het kwik in De Bilt beneden het vriespunt, er wer den twee ijsdagen in de wacht gesleept. Normaal bedraagt het aantal vorst- dagen dertien en ijsdagen drie. In de periode 14 tot en met 25 december was het vrij koud in het land en met name de eerste Kerstdag gaf met aanvriezende mist een wit sfeertje. Sneeuw kwam echter niet voor. Op de tweede Kerstdag werd een dooi-aanval gelan ceerd en die zou uitlopen op een regelrecht drama in het verkeer. Jarenlang werd de kou zonder slag of stoot over de grens gezet, maar dit keer drong een gebied met ijzel in de avond van de eerste Kerstdag het land binnen. Dat leidde tot een chaos op de Nederlandse wegen. Bij talrijke verkeersongeval len vielen helaas twaalf doden en tientallen gewonden. Naast zeer zacht was de maand ook erg nat. Gemiddeld over het land viel maar liefst 110 mm. neerslag, tegen 78 normaal. De maandsommen liepen uiteen van 146 mm. op Deelen tot 73 mm. in het uiterste zuiden van Lim burg. Op het landelijk hoofdkantoor in De Bilt werd 123 mm. afgetapt, tegen 80 normaal. Over de inspanningen van de zon mochten we zeker niet ontevreden zijn. Er werden 62 uren zon in de wacht gesleept in De Bilt, tegen 43 uur normaal. Er kwamen daar negen zonloze dagen voor, tegen vijftien normaal. Gilze- Rijen kreeg 77 uur, tegen 38 normaal. De somberste plekjes waren Eelde en De Kooy, daar scheen de zon 59 uur. De laagste temperatuur in de maand werd gemeten in Soesterberg. Daar daalde het kwik in de weerhut op 24 december tot -9,7 graden. De hoogste temperatuur kwam op naam van Westdorpe. Op dit station in Zeeuws- Vlaanderen werd op 11 december maar liefst 14,9 graden in de klimaatboe- ken bijgeschreven. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 19/1 19.30 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30u. ds. De Buck (H.A.). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 20/1 14.30 u. ds. Beens, huwe- lijksbev. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Rooijen, Beusichem. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Baan. do 26/1 19.30 u. ds. M. Karens. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Assies, Zoetermeer. 15 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. Zaterdag 21 en zondag 22 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen tel. 01670-63780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 januari donderdag 19 5.07 - 17.27 vrijdag 20 5.42-18.07 zaterdag 21 6.17 - 18.42 zondag 22 6.57 - 19.22 maandag 23 7.32 - 20.07 dinsdag 24 8.22 - 20.57 woensdag 25 9.22 - 22.07 donderdag 26 10.32-23.12 vrijdag 27 11.47 - di 24/1 5.59 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2