Schatters Poortvliet m r 'Driehoek grond aan huis kost meer dan vierkant stuk ver weg' nQQSBElBI Aantrekkelijk voor bedrijfsbeëindiging Aankoopregeling BBL in verkavelingsblok Vossemeer Extra zetel industrie in commissie imabo Boomweiden later bij ruilverkaveling Stavenisse Donderdag 19 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Eigenaren en pachters die gebruik maken van grondruil bij de ruilverkaveling Stavenisse kunnen in 1998 op hun nieuwe kavels gaan boeren. Dat deelde voorzitter L.C.J. Potappel van de landinrichtingscommissie Stavenisse donderdagavond mee tijdens de voorlichtingsbijeen komst in Haestinge te Sint-Maartensdijk. 35.000 gulden Pachters Drainage Rotbende Pittige Niet gerust Daar kun je op bouwen E SCHELDE In het ruilverkavelingsblok Oud-Vossemeer kunnen de 89 landbouwbedrijven profiteren van een aantrekkelijke regeling om hun onderneming te beëindigen. Hiervoor krijgen ze tien keer de pachtwaarde boven de normale hectareprijs, wat totaal 40.000 gulden zou kunnen zijn voor iemand die nog geen 65 jaar is. Daarna is er een afbouw met 10% per jaar totdat het minimum van 30% bereikt is. Netto baten 54 gulden Kavelruil over blokgren zen heen Ganzen Boomgaarden Er zit schot in de ruilverkaveling maar er moeten nog heel wat proce dures worden doorlopen eer het zover is. Enkele werken zijn bijna voltooid, zoals de duiker onder en de waterloop langs de Stoofdijk in Stavenisse. Maar de overvloedige regenval gooit roet in het eten bij de afwerking. Ook de aanplant van boomweiden in Sint-Maartensdijk en Stavenisse is uitgesteld tot het najaar vanwege de natte omstandig heden. Zo'n negentig belanghebbenden bezochten de voorlichtingsavond over het ter visie leggen van de lijst van rechthebbenden en het register van de schattingsuitkomsten. Er werden veel vragen gesteld en enke le kritische noten gekraakt. Op de vraag wie straks waar komt te liggen met zijn grond kon Potappel geen antwoord geven. Daar is het in dit stadium van de procedure te vroeg voor. Er komen eerst speciale zittingen waarop de belanghebben den hun wensen kenbaar kunnen maken. Op uitdrukkelijk verzoek van de landinrichtingscommissie zal geprobeerd worden deze in maart plaats te laten vinden. De planning was april/mei maar gezien de werk zaamheden op het land wil de com missie eerder aan de slag. Kritisch was Potappel over de hou ding van de gemeente Tholen en gedeputeerde staten (g.s.) van Zee land over het plaatsen van windmo lens bij Stavenisse. "De landinrich tingscommissie heeft daar bezwaar tegen gemaakt omdat het plaatsen van windmolens een optimaal plan van toedeling in de weg staat. Door de gemeente en g.s. is ons bezwaar- De landinrichtingscommissie Poort vliet heeft acht schatters aangewe zen die de (ruil)waarde van de grond gaan bepalen in het ruilverkave lingsblok Poortvliet. Dat zijn A.W. Quaak van de Veerdijkseweg en P.P. Versluys van de Gorishoekse- dijk uit Scherpenisse, A. Abrahamse van de Nieuweweg, M. Burgers van de Schoondorpseweg en DJ. Hage van de Essendijkweg uit Poortvliet en C.P. de Rijke en J.J. van der Slik- ke uit Tholen, beiden van de Kadijk. L. Hoek van de Noordhoekseweg uit Poortvliet is voorlopig als schatter aangesteld, maar gaat in de landin richtingscommissie de plaats inne men van D.J. Lindhout die gestopt is. Hoek wacht nog op de officiële toestemming voor toelating. Als dat rond is, blijven er zeven schatters over, het aantal dat de commissie zich voorgesteld had. Als ruilwaarde heeft de landinrich- tingsdienst vrijdag voor het blok Poortvliet 35.000 gulden per hectare voorgesteld. Volgens vice-voorzit- ter E. Hage van de landinrichtings commissie is dit bedrag voorlopig. De definitieve hoogte wordt na de schatting vastgesteld. schrift ongegrond verklaard. Als men bij de overheid maar het predi kaat heeft van milieuvriendelijk, dan gaat de subsidiekraan open." Volgens Potappel is het voor de boe ren onbegrijpelijk waarom de stich ting Zeeuwind (die de molens plaatst) zo gemakkelijk toestem ming krijgt 'om midden in een open gebied' windmolens te plaatsen, ter wijl grondgebruikers veel moeite moeten doen om 'iets blijvends' op hun grond te krijgen. Een belangrijk discussiepunt was het schatten van de waarde van de grond. Eigenaren hebben inmiddels de uitkomst voor hun percelen thuis gestuurd gekregen. De ruilwaarde van de grond is bepaald op 35.000 gulden per hectare voor de beste grond, gesteld op 100 procent. Grond van mindere kwaliteit springt steeds met vijf procent naar bene den, een verschil van 1750 gulden, zo lichtte secretaris J.P. Postma van cfe landinrichtingsdienst toe. De hoogte van het bedrag komt overeen met de gemiddelde prijzen in het gehele gebied. Hij benadrukte dat er niet teveel waarde gehecht moet worden aan de bedragen: "Het gaat om de waarde van de grond tegen over de waarde van de grond van de buurman. Daarbij is gekeken naar het voortbrengend vermogen van de grond. Dat wat u inbrengt, krijgt u terug." Volgens Postma zijn degenen die de grond hebben onderzocht, de acht schatters van het blok Stavenisse, verantwoordelijk voor de uitkom sten. De schatters hebben gebruik gemaakt van een bodemkaart waar op veertig verschillende grondsoor ten voor het gebied te onderscheiden zijn. "Deze typen zijn door de schat ters in samenspraak met de deskun digen besproken. De schatters heb ben hun eindoordeel gegeven." J.L.C. Mol wilde weten of de schat ters op elk perceel hun licht hadden opgestoken over de kwaliteit van de grond. En hoe nauwkeurig hun bepaling is geschied. Postma legde uit dat voor elke bodemsoort een zogenaamde profielkuil is gegraven. "Dan wordt er naar allerlei factoren gekeken; luten, kalkgehalte, afslib- baarheid, enz. Is de waarde voor één bodemsoort vastgesteld, dan geldt die waarde voor alle soortgelijke grond in het hele gebied." Vee-en varkenshandelaar A. Beeke uit Scherpenisse betwistte de manier van schatten van de grond:"Ik zit al vijftig jaar in de veehandel en ik weet nog niet wat een koe waard is. Grond is het ene jaar goed en het andere jaar niet. Dat kun je nooit goed inschatten." Potappel wees erop dat belanghebbenden bezwaren kunnen maken tegen de waardebe paling. Bovendien heeft de rechter het laatste woord, zo zei hij. Beeke liet weten geen afstand te zullen doen van de 3 hectare grond aan de Provincialeweg (tussen het Polder huis en de rioolwaterzuivering in Sint-Maartensdijk) voor de aanleg van een boomweide. "Je blijft van mijn grond af. Anders vloeit er MÊmSSm Jtm De afvoer van hemelwater door middel van drainage speelt ook een rol bij de beoordeling van de percelen in de ruilverkaveling. Hier staat het water in de tractorsporen op een akker met maisstoppels langs de Hogeweg in Sint-Maartensdijk tussen de Tweede en Derde Dijk. gulden minder waard is. Potappel antwoordde dat betrokkene dat niet hoeft te accepteren. Wel is compen satie mogelijk; hij kan er meer grond voor terug krijgen dan wat hij inge leverd heeft. A. Abrahamse vroeg aandacht voor de beoordeling van de drainage. "Er wordt naar het jaar van aanleg geke ken, maar het kan zijn dat oude drai nage beter werkt dan nieuwe." Potappel stelde dat drainage uit een ruilverkaveling van twintig jaar geleden niet meegerekend wordt. Postma stelde echter dat de commis sie er over dit punt nog niet uit is. "We moeten ons hier nog over bui gen. Maar het is een kwestie van maatwerk. Het wordt van geval tot geval bekeken." Voor pachters die bij verschillende eigenaren land beboeren, kan het een probleem worden om alle perce len bij elkaar te krijgen als één van de eigenaren dat niet wil. Dat ant woordde Schouwenaar op een vraag van CJ. Knuist. "Dat is lastig. We moeten de wensen van de eigenaren respecteren. We kunnen wel probe ren voor de pachter een nieuwe eige naar te zoeken." C. Koopman wilde weten of de schade aan zijn erf vergoed wordt als deze kapot gereden wordt omdat er langs het perceel -vanwege de verkaveling-een stuk grond verlegd moet worden. Potappel beaamde dat. Na de vergadering bekeken velen de kaart van het gebied waarop staat aangegeven hoe de grond is geschat. Geen subsidie woonwagenwerk. Gedeputeerde staten wijzen het sub sidieverzoek van de stichting Woon wagenwerk Midden- en Noord-Zee land in verband met liquidatie af omdat er geen rechtstreeks provinci aal belang is. bloed." Beeke, die de bijeenkomst halverwege de avond verliet, wenste Potappel overigens succes bij het volbrengen van de ruilverkaveling. Postma wees op het belang van de ter visie legging wat betreft de drai nage. Er is een kaart aanwezig met de buizen voor het afvoer van regen water per perceel. Daar wordt ook het jaar van aanleg op vermeld, maar Postma raadde aan te controle- Veehouder C.P. Priem vroeg wat er gebeurt met de duizend afrasteringspalen in zijn wei land mocht hij deze ten behoe ve van de verkaveling op moe ten ruimen. Potappel legde uit dat de afrastering vergoed wordt via de post 'geldelijke regelingen'. Priem heeft drie weitjes voor zijn stieren. En wil dat zo houden. "Als ik vijf tig stieren op één weitje zet, wordt het een rotbende." ren of dit juist is. "Dat is belangrijk als verrekenpost. Drainage krijgt een bepaalde waarde toegekend." Een verklaring voor schone grond zal de landinrichtingdienst niet afge ven, zo legde de secretaris uit. "Op zo'n groot gebied van 3000 hectare, kunnen we daar niet aan beginnen. Voor zover de commissie bekend, is er geen vervuilde grond in het blok aanwezig." Toch riep Postma de belanghebben den op eens goed rond te kijken. "Het klinkt niet sympathiek, maar kijk eens bij de buren. De commis sie komt in een lastig parket als later blijkt dat er vervuilde grond is aan geboden. Die grond kunnen wij niet uitruilen. De kosten komen boven dien voor rekening van de ruilverka veling." Eigenaren die grond kwijtraken voor het aanleggen van wegen of sloten krijgen een vergoeding van tweeëneenhalf maal de pachtwaar de, ofwel 700 gulden schadever goeding per hectare. J. Priem vroeg zich af waarom er alleen maar naar het profiel van de grond gekeken is en niet naar de vorm en de ontsluiting van het per- A.C. Geluk wilde weten wat de mogelijkheden zijn voor een boer die op vijf kilometer van zijn bedrijf 'lekkere luchte grond' heeft en vlak bij de boerderij zware of 'pittige' grond. En de situatie -ondanks de afstand- wil handhaven. Potappel zei dat betrokkene dan zijn wensen kenbaar moet maken op de zitting in maart of april. ceel. Volgens Potappel is dat een zaak van de tweede schatting die nog plaats moet vinden. Postma stel de dat het op dit ogenblik nog geen rol speelt. "We maken nu een afspraak over de ruilwaarde, maar dergelijke zaken zijn wel van belang voor de afrekening." Dat gaat pas na het plan van toedeling en het behan delen van de bezwaren spelen, wan neer belanghebbende juridisch eige naar geworden is. "Dan gaat de com missie samen met de schatters de zaak opnieuw bekijken en vergelij ken met de oude situatie om te zien of u nut heeft gehad. En hoeveel u moet betalen. Als u er op achteruit gaat, krijgt u geld. Maar dat is niet de bedoeling van de ruilverkave ling." Priem was er niet gerust op: "Als ik een vierkant perceel heb liggen op tien kilometer afstand en ik krijg er een driehoek vlak bij huis voor terug, dan kost dat veel meer. De vergoeding kan nooit in verhouding staan tot de schade die je hebt als je zo moeilijk moet werken, op die rothêêren." Ook de heer Kwantus wees op aard van het perceel en de aanwezigheid van drainage. Hij stelde dat dergelij ke zaken in de eerste schatting mee genomen moeten worden. A.F. Schouwenaar van het kadaster stel de echter dat die situatie al bekend is. "Bij de toedeling kunnen we dat vastleggen. De ligging staat los van de waardebepaling." C. van de Berg vroeg zich af wat er gebeurt als iemand grond inlevert van 35000 gulden per ha. en er grond voor terug krijgt die 10.000 "Er zullen nog heel wat bezwareij komen," voorspelde een van de aan| wezigen. Van 23 januari tot en met 1 februa kunnen belanghebbenden op werk dagen terecht in Haestinge om lijst van rechthebbenden, het regis! ter van de schattingsuitkomsten erf het stelsel van classificatie in tq zien. Van 2 februari tot 22 februari liggen deze bij de dienst van he kadaster en de openbare registeij directie Zeeland in Middelburg. To acht maart kunnen belanghebbenden dan bezwaar indienen tegen de toe| kenning en omschrijving van rechf ten en tegen de uitkomsten van d| eerste schatting. De industriële ondernemers op Tho| len krijgen een tweede vertegen! woordiger in de commissie bedrijfs| leven. Het gemeentebestuur i! bereid de verordening te wijzigen! zodat de industrie net zoveel verte? genwoordigers krijgt als midden! stand, landbouw en werknemersor| ganisaties. Om de extra zetel gevraagd door het Overleg Orgaan Industrie (OOI). De organisatie wees er daarbij op, dat de 35 leden nu over alle industrieterreinen in Tholen verspreid zijn, terwijl ze bi| de oprichting in Sint-MaartensdijlT geconcentreerd waren. Wie de collega van W. Rippen in d<J commissie wordt, is nog ni^ bekend. Nu de fusie tussen OOI en de ondernemersvereniging Sint-Phi- lipsland is afgeketst, zullen beide organisaties moeten overleggen wie de tweede ondernemerszetel gaat bezetten. "Het mooie met het aangename verenigen." Die kunst verstaat Poggenpohl als geen ander. Door zijn bijzondere designs en kleur- mogelijkheden laat een Poggen pohl keuken zich verrassend voegen met uw vertrouwde woon omgeving tot een harmonieus geheel. Jan Buermans, zelf een bewonderaar, laat u graag zien hoe functioneel Poggenpohl kan zijn. EEN DYNAMISCHE QROE IN BOUWMATERIALEN SHOWROOM BOUWMATERIALEN Geopend Di. t/m Do.: 09.00 -18.00 uur Geopend Ma. l/m Vr.: 07.30 17.30 uur Vrijdag 09.00 - 21.00 - Zaterdag 09.00 -17.00 uur Zaterdag 08.00-12.00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom - Tel. 01640-71500 Advertentie I.M. In het kader van de zogenaamde regeling afkoop toedelingsrechten (RAT) kunnen boeren hun grond aan het Bureau Beheer Landbouw gronden (BBL) aanbieden. In het ruilverkavelingsblok St. Annaland is daar grif gebruik van gemaakt, waardoor de grondpot die nodig is voor het mogelijk maken van verka- velingswerken, aanleg van bos/boomweide en ter stimulering van de kavelruil, meer dan verdub belde. Tot grote spijt van potentiële gegadigden, werd die aantrekkelijke regeling in het ruilverkavelingsbïok Stavenisse ingetrokken. Ook Poort vliet kon er niet van profiteren, maar Oud-Vossemeer voor het eerst weer wel. "Het is een extra instrument om grond te verwerven", legt dhr. M. Vermeulen van BBL uit. Er zit nog maar 66 ha in de grondpot, terwijl de taakstelling 125 ha is. Vermeulen denkt dat er verschillende boeren uit Oud-Vossemeer en Tholen van de RAT zullen profiteren. "De signalen zijn hoopgevend, maar het is een mistige markt." De aankoopregeling geldt tot twee maanden na de stem ming. Voorzitter J.L. van Gorsel van de landinrichtingscommissie Oud-Vos- semeer zegt nog geen idee te heb ben, of de regeling aanslaat. "Er zijn wat signalen van mensen die erover denken, maar we zitten hier in een overvraagd gebied. In Stavenisse werd er destijds wel 300 ha in de grondpot verwacht en daarom is de aankoopregeling daar toen ingetrok ken. In Oud-Vossemeer hebben we de helft van de grondpot nog maar gevuld." In het vierde en laatste ruilverkave lingsblok op Tholen zitten 68 grote en 19 kleine landbouwbedrijven. De eerste groep bewerkt 96% van alle cultuurgronden. Ze beboeren totaal 2450 ha, waarvan er ook percelen buiten het blok Oud-Vossemeer lig gen. Er is 47% akkerbouw, 42% tuinbouw en 11% veehouderij. Van de 89 ondernemers is 57% ouder dan 50 jaar en de helft van hen heeft geen opvolger. "Zonder de ruilverkaveling zou je al een autonome ontwikkeling krijgen naar grotere bedrijven", zei sociaal- economisch voorlichter T. de Bak ker dinsdagavond op een voorlich tingsbijeenkomst in Meulvliet te Tholen. Het jeugdhonk was met 70 mensen tjokvol en voorzitter H.C. van der Maas verontschuldigde zich dan ook voor de beperkte ruimte. In het blok Oud-Vossemeer zijn er 291 stemgerechtigden, die donderdag 2 februari over het landinrichtingsplan beslissen. Kostenbesparing en opbrengststijging moeten de land bouwbedrijven rendabeler maken voor de toekomst. Volgens bereke ningen van De Bakker zal dat zeker gebeuren. Bij een modelbedrijf van 55 ha, wat representatief is voor 45% van de cultuurgrond, kwam hij aan 140 gulden per ha. En fruitteelt levert zelfs 200 gulden per ha. meer op na de ruilverkaveling. Gemid deld stijgen de baten met 72 gulden, verminderd met 18 gulden, waar door de netto baten 54 gulden per ha. zijn. De kavelgrootte stijgt na de landinrichting van 7.9 naar 10.5 ha., waardoor een meer doelmatige bewerking door landbouwmachines mogelijk. Gunstig is ook de daling van het aantal kavels van 7.0 naar 5.3 en het aantal percelen van 1.7 naar 1.5. De perceelgrootte groeit van 4.6 naar 7.0 en de afstand tot de percelen daalt van 11.1 tot 0.6. In het blok Oud-Vossemeer is 2386.48.33 ha in eigendom van boe ren. Van de pachters heeft zich slechts een klein deel laten registre ren voor de stemming: zij vertegen woordigen 188.86.11 ha. Voorzitter Van Gorsel achtte de ruilverkaveling zonder meer nodig voor een goede infrastructuur en concurrentiepositie van de boeren. "Maak uw afweging voor de toe komst. Helaas is het eiland Tholen destijds in vier blokken geknipt, maar door deze stemming naar voren te halen, sluiten we snel aan bij het blok Poortvliet. En dat is ook nodig voor een goede toedeling. Daarom houden we ook voorlopige wenszittingen om in te kunnen spe len op kavelruil, over de blokgren zen heen." Niemand mag er op achteruit gaan, (benadrukte Van Gorsel. "Maar ruil verkaveling houdt niet alleen land bouw meer in. Ook natuur, land schap en recreatie krijgen aandacht en die belangen moeten zo goed mogelijk afgewogen worden. Zo komt er bij Tholen een bos en bij Oud-Vossemeer een boomweide. Verder heeft de provincie in het kader van het natuurbeleidsplan een natuurontwikkeling gepland (bij de Oesterdam). Een goede scheiding van landbouw en natuur is belang rijk. Daarnaast wordt de verkeers veiligheid bekeken, o.a. de ontslui ting van landbouwpercelen langs de weg Tholen/Poortvliet en het sluip- verkeer bij de sluis naar de Oester- dam, wat geweerd moet worden", aldus Van Gorsel. Van de uitbreiding van de natuurge bieden hadden diverse boeren geen hoge pet op. Gevreesd werd voor overlast van ganzen en waardever mindering van omliggende perce len. De akkerbouwers Verduit, A. Geluk en Van der Zande komen bij de ganzenopvang te liggen, fruitteler Geluk naast het bos. "Het is nu al kermis", zei veehouder Vissers. "Er is al op 200 ha schade van de smien ten!" Van der Zande had er een oplossing voor. "Een paar dood schieten en op palen zetten en de rest laten broeien." H. Venekamp, adviseur natuurbe scherming van de landinrichtings commissie, wees op het natuurge bied Rammegors tussen Tholen en St. Philipsland. "Doordat pony's het gras kort houden, blijkt het een aan trekkelijk gebied voor ganzen geworden te zijn." Voorzitter Van der Maas onder schreef dat. "Er is nu al schade aan landbouwgronden en wanneer er voor ganzenopvang speciale gebie den worden ingericht, kan de schade alleen maar verminderen." Over de inrichting van het natuurgebied bij de Oesterdam vindt er overleg plaats met Staatsbosbeheer, liet Van Gor sel weten. Hij was blij met concen tratie van de natuurgebieden, want bij versnippering hebben landbouw en natuurbescherming last van elkaar. AJ. Weggemans vreesde, dat er ook wel eens grond die BBL over heeft, als natuurgebied inge richt zou kunnen worden. "De over heid is namelijk een onbetrouwbare partner." Voorzitter Van der Maas zei dat laatste met hem eens te zijn, maar het eerste ligt vast in het natuurbeleidsplan van de provincie In het ruilverkavelingsblok Oud-Vossemeer moeten landbouw, natuur, landschap en recreatie zich kunnen ontwikkelen, zonder elkaar te bit ten, zo is het ideaal van de landinrichtingscommissie. en dat wordt alleen op basis van vrij willigheid uitgevoerd. M.A.H. van Tilbeurgh wees op de gevolgen van de rooiregeling voor appelboomgaarden voor het ruiver- kavelingsblok. "Dat kan de toede ling ernstig belemmeren", zei ir. M. de Boer, "omdat er een claim van 15 jaar op de boomgaarden komt te lig gen. Je mag er geen appels meer planten, peren wel. Als er een fruit teler naast de te rooien boomgaar den grond toegedeeld krijgt, kun je problemen verwachten, maar we hopen de regeling te kunnen aanpas sen", zei een positief gestemde ir. De Boer. M. van Oorschot stelde de werk- schade aan de orde tijdens uitvoe ring van de verkavel ingswerken. J.B. Postma maakte duidelijk, dat bij kleine oppervlakten 2 1/2 de pacht waarde vergoed wordt en bij grotere percelen 4 keer. Soms wordt ook grond van BBL gehuurd voor de desbetreffende boer. Verder kwam de grondkwaliteit ter sprake. Wie goede grond inlevert voor bijvoorbeeld aanleg van een bos of het grote natuurgebied bij de Oesterdam, heeft er recht op om goede grond terug te krijgen. Vol gens Postma is het echter mogelijk om grond toe te delen die 2 klassen lager is geschat. Aangezien dat met 5% gaat, zou het verschil maximaal 10% kunnen zijn. In dat geval krijg je echter een grotere oppervlakte terug om toch aan hetzelfde ruilbe- drag te komen. W. de Rijke vond het vreemd, dat één van de uitgangspunten van de verkaveling, een betere kavelvorm, niet in de praktijk toegepast wordt. P.C.M. van Kleef van de landinrich tingsdienst noemde het echter een behoorlijke ingreep om een brede watergang van 7-10 meter, een hoofdwaterloop naar gemaal de Eendracht, te gaan verleggen. Vol gens hem zou je pas slechter af zijn, wanneer je de grond aan de andere kant van de watergang ook nog eens toegewezen zou krijgen. "De landin richtingscommissie zal dat soort grappen wel uit de weg gaan", meende voorzitter Van der Maas. "Er mag immers geen bedrijf op achteruit gaan. Bovendien slaagt de landinrichting het beste in gebieden waar de communicatie het meest optimaal is." In zijn slotwoord zei Van der Maa: vice-voorzitter van de landbouwoi ganisatie ZMO, te hopen dat er februari een duidelijke meerderheii voor de ruilverkaveling stemt. "Ni' zoals in Axel, waar het kantje boon was. Drie blokken zijn u op Tholei voorgegaan en het vierde hebben ook nodig. Maak gebruik van u democratisch recht", zei Van di Maas. M. van Oorschot maakte hierove nog een opmerking. "U hebt de vef gadering goed geleid, maar helaaj bent u met uw oproep om voor te stemmen niet objectief', zei de jon ge Tholenaar. Van der Maas was da niet met hem eens. Hij hoopte allee op een duidelijke meerderheid ei dat zal over veertien dagen dondei dagavond 2 februari in Meulvlk blijken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 13