Provincie Zeeland Weidevogels Roosevelt Awards weer in Zeeland Toch composteren groen op Tuttelhoek Diaserie en voorlichting over staten Jeugd en gezin in een ander jasje Bereken uw eigen pensioentekort Sloth zendt concert van Concordia uit Speld tegen racisme voor scholieren COMMISSIES 1 J? Beestenboel Emancipatiebureau Bevelanden Nota aan gedeputeerde staten Donderdag 12 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Weidevogels hebben bescherming nodig. Het rijk heeft er een "plan van aanpak project weidevogels" voor opgesteld. De provincies haken hier op in met activiteiten voor de bescherming van deze vogels buiten de zogeheten ecologische hoofdstructuur. Onder voorbehoud van goedkeuring door provinciale staten gaat ook Zeeland meedoen. Van Gelder hekelt 'op de man spelen' De Roosevelt Awards zullen dit jaar zowel in Nederland als in Amerika worden uitgereikt. De overhandiging van deze prijzen gebeurt ieder jaar, om en om in Middelburg en New York. Dit jaar was Amerika aan de beurt, maar wegens het vijftigste sterfjaar van president F.D. Roos evelt wordt er ook in Nederland een bescheiden bijeen komst georganiseerd. Dat maakte commissaris van de koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder vrijdag bekend op de nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur in Middelburg. Beleid bijstellen Onverdraagzaam In een nota aan gedeputeerde staten adviseert de afdeling ruimtelijke ordening van de provincie om de gemeente Tholen een vergunning te geven voor de permanente compostering van snoeihout en bermmaaisel op de voor malige stortplaats Tuttelhoek. Eerder waren de provin ciale subcommissie en de inspecteur voor ruimtelijke ordening tegen een dergelijke vergunning. Bedrijventerrein Beperken Brochure Nieuws Sluis, Vlissingen De statencommissie welzijn komt maandag 16 januari, 09.30 uur, bijeen. De volgende onderwerpen staan op de agenda: subsidiëring Stich ting behoud onderwaterschatten, rijksbijdrage provinciale bevorde ring beeldende kunst, belevingson derzoek ziekenhuiszorg, plan be jaardenoorden, rapport VMC over deelname mbo en hbo in Zeeland, overzicht bestedingen kadervor ming en deskundigheidsbevorde ring, scholing en arbeidsmarkt van personen in achterstandssituaties, subsidie VMC voor project vrou wenhulpverlening, subsidie Stich ting emancipatiebureau Zeeland, wijziging looptijd project steunpunt voorlichting kindermishandeling, subsidie samenwerkingsproject 'Opvallend Tussenin', capaciteits reductie bejaardenoorden De Be- velanden, subsidie ondersteu ningsfunctionarissen ouderenbonden, subsidie Stichting Tabatila voor de oprichting van een woonzorgcentrum Molukse ouderen, algemene subsidieveror dening Zeeland en de nieuwbouw van het NI00-CEM0 in Yerseke. De statencommissie water staat en verkeer vergadert maandag 16 januari. De bij eenkomst begint om 13.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: ontwikkelingen in de vervoerregio, rapport gecombi neerd kleinschalig vervoer, conve nant WOV provincie-gemeente Bor- sele, aanpassing veerschip Prinses Christina aan nieuwe vei ligheidseisen, vervanging spoor brug over het Kanaal door de Ou de Arne, verbetering kruispunten rondweg Kapelle, overdracht ei gendom, beheer en onderhoud weggedeelte in de gemeente Ka pelle, onttrekking aan het open baar verkeer van een viertal weg gedeelten in de gemeente Oostburg, algemene subsidiever ordening Zeeland en de renovatie van de elektrische installatie van de sluis in Vlissingen. Maandag 16 januari, aanvang 14.00 uur, vergadert de afdeling voortgezet onderwijs en volwasse neneducatie (vove) van de onder wijsraad. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: gevolgen rijksbezui nigingen op het onderwijs in Zee land, ROC-vorming, overlegstelsel in het onderwijs, reactie op wet educatie en beroepsonderwijs en vaststelling van het jaarversdlag van de onderwijsraad. De statencommissie economie vergadert woensdag 18 janu ari, aanvang 15.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: bijdrage uit Seof voor papiertrafiek beheersgebied Havenschap Terneuzen, begroting '95 recreatieschap Veerse Meer, algemene subsidieverordening Zeeland, technologienota Maak Werk van Innoveren, eindverslag project 'Bureau positieve actie', nieuwbouw NIOÓ-CEMO in Yerseke en de jaarrekening SEOZ. De statencommissie ruimtelij ke ordening schuift vrijdag 20 januari, 9.30 uur, aan de ver gadertafel. De volgende onderwerpen staan op de agenda: landinrichtichtings- plan ruilverkaveling Oud-Vosse- meer, verslag ROM-project Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen, Mer locatiekeuze berging baggerspe cie, werkplan stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg, handleiding be stemmingsplannen buitengebied, evaluatieverslag provinciaal be leidsplan recreatie en toerisme, subsidie Stichting Landschapsver zorging voor project weidevogels, subsidie aan Vereniging Natuurmo numenten voor de inrichting van relatienotareservaat Levensstrijd polder en wallen van Aardenburg en aan de Stichting Het Zeeuws Landschap voor soortgelijke ge bieden op de wallen van Aarden burg, aan de Keihoogteweg bij Wissenkerke en de Clingepolder bij Hulst waarvoor ook geld moet worden vrijgemaakt voor een zo geheten traditioneel natuurgebied. De statencommissie milieu komt vrijdag 20 januari, aan vang 14.00 uur bijeen. De vergadering is in het gebouw van de directie Milieu en Water staat, Groene Woud 1 in Middel burg. De onderwerpen die ter sprake komen zijn: de samenvat ting van het BVD-rapport 'Zuiver handelen in een vuile context', ont werp tussentijdse wijziging meer jarenplan gevaarlijke afvalstoffen Weidevogels komen niet alleen voor op graslanden. De kievit, scholekster en kluut bijvoorbeeld voelen zich heel goed thuis op het akkerland, vooral ook om er te broeden. Van de kluut is bekend dat die het liefst broedt op akkers in de buurt van kreken. Moderne landbouwmethodes en het gebruik van sommige soorten bestrijdingsmiddelen waren er de oorzaak van dat tot in het recente verleden tal van weidevogels een vroegtijdige dood vonden. Vooral ook jonge vogels en nesten met broedsel waren de dupe. Al met al liep de vogelstand behoorlijk te rug. en concept-nota van aanpassing en de algemene subsidieverorde ning Zeeland. Alle commissievergaderingen zijn openbaar en vinden, tenzij anders vermeld, plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. De statencommissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. Op die manier kunnen belangheb benden statenleden op de hoogte stellen van hun mening over een van de onderwerpen die op de agenda staan. Agenda's en vergaderstukken lig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. - X t 1-■ Vooral ook de boeren doen er de laatste tijd veel aan om de vogels en hun nesten te be schermen. Maar een boer weet niet ieder nest op zijn land te vinden en als je op een grote trekker over de akkers rijdt is een ongelukje snel ge beurd: zeker in het voorjaar. Dat is immers de drukste tijd voor de boeren, maar het is dan ook hoogseizoen voor broedende vogels. Kortom, boeren en loonwerkers hebben hulp nodig, en dat moet worden georganiseerd. Met de or ganisatie van de vogelbescher ming is een halve baan gemoeid. Het is de bedoeling dat het rijk en de provincie ieder de helft van de loonkosten van deze coördinator voor zijn rekening neemt. Vrijwilligers Het uiteindelijke werk is vooral het opsporen van deze nesten en ze markeren. Als uitgangspunt geldt dat dit werk is voor vrijwilligers on der 'leiding' van een regionale coördinator, eveneens een vrijwilli ger. Deze persoon gaat in zijn re gio (Walcheren, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, de Bevelanden, Tho- len en St. Philipsland, Schouwen- Duiveland) aan de slag om vrijwilli gers te werven, ze op te leiden en te begeleiden. De provinciale coördinator moet de hele organi satie opbouwen, bij boeren inte resse wekken voor het werk van 'Kijk naar je eigen' is het thema van de eerste Beestenboelmiddag dit jaar in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Woensdag 18 januari van 14.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen in de leeftijd van 6 tot 13 jaar er te recht om met hun zintuigen aan de gang te gaan. Zo zijn er ge luidsopnamen, is er een voelbak, zijn er gehoorkokers en is er van alles te proeven. Een kijkspel com pleteert het 'zintuigenspel'. Bij goed weer zijn een deel van de activiteiten buiten. Maximaal dertig kinderen zijn welkom tegen betaling van 5,-p.p. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van het museum. Even bellen kan ook: 01188-2620. de vrijwilligers, zorgen voor mate riaal en gegevens verzamelen. In de toekomst zullen onge veer 100 vrijwilligers nodig zijn. De ervaring in andere provincies heeft geleerd dat op die manier 2.500 ha. kan worden beschermd. Dat komt neer op zo'n 20% van de voor raad bouw- en grasland. Soorten vogels In Zeeland gaat het met name om de volgende vogelsoorten (achter de soortnaam staat eerst het aan tal dat in Zeeland voorkomt en daarna hoeveel procent dat is van de soort in Nederland): Kievit, 6000 -8000, 3%; scholekster, 5750-6750, 6%; tureluur, 2750- 3500, 11%; grutto, 600-750, 0,75%; kemphaan, 5-20, 2%; wulp, 10-15, 0,2%; watersnip, 5-15, 0,3%. Halverwege vorig jaar zijn de Stichting Zeeuws Ontwikkelingsbu reau Vrouwenemancipatie (ZOE) en de Stichting Zeeuwse Vrouwen raad gefuseerd tot het Emancipa tiebureau Zeeland. GS stellen de staten voor in te stemmen met het beleidsplan van de nieuwe stichting. De stichting krijgt jaarlijks een subsidie van ruim 6,3 ton. Het ZOE had bij de fusie nog ruim 20.000,- in kas. Dat geld mag worden gebruikt voor de zogeheten fusie- en in- tegratiekosten. De Vrouwen raad had bij het aangaan van de fusie een tekort van dik 15.000,-. Dit tekort komt voor rekening van de provin cie. Provinciale staten besluiten 10 fe bruari over dit voorstel van het da gelijks provinciebestuur. GS hebben het beheers- en be grenzingenplan Bevelanden '94 vastgesteld. De beheersperiode is 1 januari ingegaan. Ondernemers die het aangaat kun nen voor in aanmerking komende gebieden beheersovereenkomsten sluiten met het Bureau Beheer Landbouwgronden, postbus 6, 4460 AA Goes, tel 01100-37241 of 37247. De beheersovereenkomsten moe ten de instemming hebben van de zakelijk gerechtigden tot de grond. En dat betekent dat de za kelijk gerechtigden ook de hun handtekening onder de beheers overeenkomst moeten zetten. Van Gelder klonk voornamelijk optimistisch: Veel meevallers en successen en de tegenslagen vielen niet zo heel erg tegen; dat was de tendens. Zo was Van Gelder vol goede moed inzake de Westerschel- de oeververbinding. "Het gaat goed met de WOV. In de veertig jaar dat er over dit project gediscussieerd wordt, is de realisatie nog nooit zo dichtbij geweest", zei de commissa ris. Hij voerde daarvoor aan de con- venanten die met het rijk en de gemeente Borsele gesloten zijn, een 'reële' aanbieding van de aannemer en een goede voortgang van de financiering. Van Gelder ging de ontwikkelingen langs die in 1994 hun beslag kregen. Zo ook bij de Zeeuwse havens. Daar werd volgens Van Gelder de weg vrijgemaakt voor een fusie. Er kwam nauwere samenwerking, onderling en met Rotterdam. Het rijk trok zich terug uit de haven schappen. Van Gelder noemde het voorzitter schap van het Zeeland-Mondriaan- jaar zijn 'leukste nevenfunctie in het afgelopen jaar'. Ook stond hij stil bij het werk van de onlangs overleden kunstenaar David van de Kop die ondermeer het kunstwerk in Scher- penisse maakte. Toch waren er ook problemen. Daaraan ontkwam de commissaris niet. Hij riep de Zeeuwen op om in 1995 vooral te denken in termen van kansen in plaats van bedreigingen. "We moeten meerdenken aan oplos- Omdat pensioen, AOW en VUT straks niet meer vanzelfspre kend zijn, zult u zelf voorzieningen moeten treffen. Met het Persoonlijk Pensioenanalyse Programma van Assurantiekantoor Van Dijke kunt u uw persoonlijke pensioen situatie berekenen, analyseren en bewaken. Voor slechts 10,- komt u in het bezit van deze unieke pensioendiskette. Vraag de diskette vandaag nog aan! Stuur de antwoordcoupon op naar: Assurantiekantoor Van Dijke Antwoordnummer 614, 4330 WB Middelburg, Telefoon (01662) 2509 Antwoord cjlii pon Naam Adres Postcode/Woonplaats Telefoonnummer -SS Wil graag het Persoonlijk Pen bedrage van 10.- ontvangen 5 1/4 inch (groot) D 3 1/2 inch (klein) Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet jÉjpha ten Lokale omroep Sloth zendt zondag middag van drie uur tot kwart over vier de opnamen uit van het jubi leumconcert van muziekvereniging Concordia uit Tholen. De presenta tie is in handen van Sarien Bout. In het programma Zijspoor begint Sloth met een serie over verzekerin gen onder de titel 'voor alle zeker heid'. Hierin worden tips gegeven over het hoe en waarom van verze keringen. De serie kent tien delen die elk zo'n tien minuten beslaan. Ze zijn vanaf twaalf uur te beluisteren in Zijspoor. Greet Mayer verzorgt de presentatie. singen dan over problemen en het constateren van een probleem moe ten we zien als het begin van een oplossing", zei Van Gelder, die vindt dat er veel tot stand gebracht moet worden om op z'n minst de kwaliteit van het leven in Zeeland te handhaven. Het provinciaal beleid moet anders, volgens hem. "De hoofdlijnen moeten worden bijge steld, maar hopelijk kunnen we ook op andere niveaus tot een nieuwe trend komen." De onderlinge verhoudingen, zowel in de politiek als de maatschappij, bevallen Van Gelder niet helemaal. "Ik begrijp niet waarom het in de Zeeuwse politiek soms wel verbo den lijkt om complimenten te maken, waardering voor eikaars inbreng uit te spreken oftewel: gewoon een beetje aardig voor elkaar te zijn", zei Van Gelder. "De basis van ons politieke bestel zijn de verschillen in inzicht die er mogen bestaan. Maar dat hoeft nog geen reden te zijn om op de man te gaan spelen in plaats van op de bal." In het kader van vijftig jaar bevrij ding sprak de commissaris zijn zor gen uit over de toenemende onver draagzaamheid in de samenleving. "Voor wie van goede wil is, is het tijd om de strijd aan te gaan met uitingen die niet door de beugel kun nen en de oorzaken die mensen tot dat wangedrag brengen." Hij wees daarbij op het project 'Een zee van vrijheid' dat onlangs van start ging. Het is bedoeld om, met name scho lieren, een 'houding van verdraag zaamheid en anti-racisme' bij te brengen. Met bestuurslid J. Klompe van de stichting Zeeuwse Vlegel bracht de commissaris een toost uit met Zeeuws Vlegelbier als voorbeeld van noodzakelijke vernieuwing in de landbouw. Daarna werd het Zeeuwse volkslied gezongen. f.dr Gedeputeerde staten hebben de commissies welzijn en algemeen bestuur voorgesteld om garant te staan voor 20.000 gulden om anti- racismespeldjes te maken. Deze speldjes worden gemaakt in het kader van het project 'Vrijheid, ver draagzaamheid en anti-racisme' waarvoor de provincie eerder de begroting vaststelde. Het idee voor de speldjes kwam pas nadat de begroting erdoor was en dus moet er nu een garantstelling komen. Het is de bedoeling de dingen te verkopen aan leerlingen tussen de tien en zes tien jaar. Dat zijn er in Zeeland 31.500. In eerste instantie worden er 10.000 speldjes gemaakt door het bedrijf Snelders, Roth en partners. Het idee voor het versiersel ontstond tijdens de behandeling van het pro ject door provinciale staten en is gebaseerd op een eerdere speld in de vorm van een hand met de tekst 'Blijf van m'n makkers'. De provincie heeft, vooruitlopend op de statenverkiezingen van 8 maart, een voorlichtingsprogramma opgesteld waarin wordt uitgelegd wat het werk is van de provinciale staten. Er is een diaserie gemaakt over de werking van het Zeeuwse bestuur. Deze serie kan men lenen om te vertonen op bijvoorbeeld scholen en verenigingen. Er worden ook groepen ontvangen op het pro vinciehuis. Die krijgen dan een inleiding, de diaserie wordt ver toond en men bezichtigt de verga derzaal van provinciale staten. Dit gebeurt op afspraak op werkdagen tussen negen en vier uur. Zaterdag 18 februari houdt de pro vincie open dag. Dat betekent dat van tien tot vier uur het hele Abdij complex te Middelburg en de gebouwen van de directies milieu en waterstaat aan het Groene Woud, en economie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn aan de Groenmarkt open staan voor het publiek. Ook de sta tenzaal is dan te bezichtigen. Bezoe kers kunnen een monster van het water in de tuinvijver laten onder zoeken bij de directie milieu en waterstaat die ook een presentatie over de Westerschelde oeververbin ding verzorgt. Voor kinderopvang is ook gezorgd. De open dag zal 18 februari in alle provinciehuizen in Nederland worden gehouden. In 1993 werd Tuttelhoek bij Scher- penisse gesloten als vuilnisbelt. Het lag in de bedoeling om de stortplaats af te dekken en er bijvoorbeeld een bos op aan te leggen met eventueel wandelpaden. De huidige bestem ming is 'groenvoorziening'. De gemeente Tholen weet echter niet waar ze het bermmaaisel en snoei hout van de plantsoenendienst moet verwerken. Daarom vroeg ze een vergunning aan om op Tuttelhoek een composteringsinstallatie te mogen bouwen. De provincie zag daar aanvankelijk geen gat in omdat het terrein grenst aan een natuurge bied. Er was echter nog geen andere mogelijkheid om het groenafval te composteren en tegen een tijdelijk gebruik van Tuttelhoek voor dit doel was geen bezwaar. Maar de gemeente wilde een permanente composteringsinstallatie. Tholen onderzocht, op aanwijzen van de provincie, de mogelijkheid om op bedrijventerreinen te gaan compos teren. Maar dat was volgens de gemeente geen goed idee omdat het duur was en men vreesde dat de aan trekkelijkheid van het bedrijventer rein achteruit zou gaan. Er zouden zich vooral 'schone' bedrijven vesti gen op de terreinen. Bovendien voerde de gemeente aan dat Tuttel hoek alles heeft wat nodig is voor compostering. De toegangswegen zijn goed, er ligt riolering voor eventuele afvoer van afvalwater en Vakantiebeurs. De provinciale VVV Zeeland staat samen met de promotiestichtingen van Schouwen- Duiveland, Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen op de vakantiebeurs in Utrecht die tot en met zondag wordt gehouden in de jaarbeurshallen. Vogel '95. Vandaag wordt in het Turfschip te Breda de nationale ten toonstelling Vogel '95 van de Nederlandse bond van vogelliefheb bers geopend. Er zijn 7500 wed strijdvogels te bewonderen die door 130 keurmeesters zijn beoordeeld. Vogel '95 is open tot en met zondag, dagelijks van tien tot zes uur, zon dag tot vijf uur. ook nutsvoorzieningen zijn aanwe zig. Eerst zag de provincie er geen heil in. De subcommissie en de inspec teur voor ruimtelijke ordening gaven een negatief advies. Volgens hen was er sprake van een 'planolo gisch ongewenste ontwikkeling'. Reden daarvoor was de ligging aan de Oosterschelde in een omgeving die als natuurontwikkelingsproject is aangemerkt. In principe moeten composteerinstallaties op bedrijven terreinen worden neergezet, vonden de commissie en de inspecteur. Het provinciaal afvalstoffenplan 3 en het milieubeleidsplan Kerend Tij 2 noemen het composteren van bermmaaisel en snoeihout als belangrijke zaken die op korte ter mijn tot stand moeten komen. Er is echter in de plannen voor Tholen nog geen plaats genoemd waar dat zou moeten gebeuren. Er is echter, volgens de afdeling ruimtelijke ordening van de provincie, wèl ruimte gelaten voor een installatie op Tuttelhoek. Het openbaar lichaam afvalstoffenverwijdering Zeeland (Olaz) dat in het Sloegebied de composteringsinstallatie voor het gft-afval exploiteert, wil in de toe komst daar ook groenafval van plantsoenendiensten gaan compos teren. Maar volgens de nota aan g.s. is dat voor Tholen geen werkbare oplossing. De afstand is te groot en dat gaat gepaard met extra belasting van het milieu en hoge kosten. Op grond van de ruimte die het pro vinciaal afvalstoffenplan en Kerend Tij bieden, heeft de afdeling ruimte lijke ordening nu aan gedeputeerde staten geadviseerd om Tholen toch een permanente vergunning te geven voor het composteren op Tut telhoek. Daarbij wordt wel gezegd dat er voor de verwerking niet meer ruim te mag worden gebruikt dan de benodigde 1,5 hectare. Tuttelhoek is in totaal ruim 6 hectare groot. Het overige gedeelte moet een bestem ming krijgen zoals het oorspronke lijk de bedoeling was. Het bouw werk dat moet verrijzen voor de compostering neemt ongeveer 600 vierkante meter in beslag. THOLEN 14 jan. concert chr. Urker vissers koor Crescendo, Ned.Herv. kerk 19 u. 16 jan. 35-jarig bestaan plattelands vrouwen. 18 jan. lezing over Oranjehuis door A. Boxhoorn-Urbanus voor NCVB, Visnet 19.30 u. 25 jan. jaarvergadering natuurver- eniging. 30 jan. algemene jaarvergadering plattelandsvrouwen. 1 en 8 feb. scholentoernooi dammen en schaken, Meulvliet 13.30 u. OUD-VOSSEMEER 14 jan. blijspel 'De erfenis van oom Sjors' door Sint Joseph, Vossenkuil 19.30 u. 18 jan. bingomiddag Anbo, Vossen kuil 14 u. 25 jan. koersballen Anbo, Vossen kuil 14 u. 28 jan. opvoering 'Een zwarte Pool' door Theater Split, Vossenkuil 20.15 u. SINT-ANNALAND 13 jan. ledenvergadering Smash '76, Wellevaete 19.30 u. 18 jan. begin cursus richelieu platte landsvrouwen, Wellevaete 19.30 u. 25 jan. ouderavond School met de Bijbel, gemeenschapsruimte 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 13 jan. disco met lichtshow door dj Carlo Starlight, Haestinge 21 u. 23 jan. vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14u. 26 jan. jaarvergadering plattelands vrouwen, Haestinge. 30 jan. vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14u. BERGEN OP ZOOM t/m 26 feb. driedimensionale objec ten M.J. Joossen, Markiezenhof. 13 jan. muzikaal cabaret 'Een boel touw' van Marjolijn Touw, De Maagd 20.15 u. 14jan.t/m 11 maart fototentoonstel ling 'Vastenavond vastgelegd', Mar kiezenhof. 20 jan. blijspel 'Non Actief met o.a. Jos Brink, De Maagd 20.15 u. 21 jan. jazzconcert 'Russian Roulet te' van Ural sky jazzband from Rus sia, De Maagd 20.15 u. 26 jan. informatieavond show- marchingband Rhapsody, Stoelemat 20 u. film+++film+++film+++ ROXY 1: Interview with the Vam pire - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. De Leeuwekoning - za en zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. ROXY 2: Only You - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. De Leeu wenkoning - vr en za 18.45 u. Inter view with the Vampire - za 16.15 u., zo 16.30 u. The Mask - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: The Lion King - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. De Leeuwekoning (Nederlandse versie) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Filmclub Cine ma Paradiso: Trois Couleurs Blanc - ma 20.15 u., di 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: Disclosure - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Junior - do en ma 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsiand te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De stichting jeugd en gezin in Zee land heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Sinds 1991 is de stich ting bezig met een reorganisatie. Door aanvankelijke plannen van de toenmalige staatssecretaris Kosto van justitie, zou jeugd en gezin haar jeugdbeschermingsafdeling kwijt raken aan een Rotterdamse instel ling. Maar de Tweede Kamer beslis te dat Zeeland een eigen rechtsper soon voor justitiële bescherming moest houden. Het bestuur van de stichting heeft als gevolg daarvan besloten met ingang van januari jeugd en gezin op te splitsen. Er is nu één overkoepelende stichting met de naam Jeugdzorg Zeeland. Daar onder vallen de drie aparte werk- stichtingen: justitiële jeugdbescher ming Zeeland, ambulante jeugd hulpverlening Zeeland en centrum voor pleegzorg Zeeland. Er zijn geen gedwongen ontslagen gevallen en het bestuur en directie van de beheersstichting zijn ook bestuur en directie van de drie werkstichtingen. De provincie en het ministerie van justitie zijn akkoord gegaan met de reorganisatie. Gedeputeerde A.J. Dijkwel nam gisteren de brochure 'Meisjesbeleid in een Zeeuwse instelling voor jeugdhulpverlening' in ontvangst. Het is een resultaat van het project 'meisjesbeleid' van de stichting ago gische zorgcentra Zeeland (AZZ). Sectordirecteur mevr. W. Janse-Ale- wijnse van AZZ bood de brochure aan. Marjolijn Touw. Chansonnière Marjolijn Touw treedt woensdag 18 januari op in Ons Dorpshuis te Kruiningen met haar cabaretpro gramma 'Een boel Touw'. De voor stelling begint om acht uur en kaar ten zijn ook bij de VVV in Sint- Maartensdijk te verkrijgen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7