PJZ met primeur op de planken Vlinders vliegen tot aan Afrika Groei Tholen houdt maar aan Het laat zien hoe ver mensen gaan voor hun eigen belang1 JAIB op zoek naar vrijwilligers B PERSIA Sint-Philipstandse zussen vouwen voor Adullam Dronkeman gepakt na achtervolging Kinderen uit reformatorisch gezin hebben vaker gaatjes Deeltaxi is nieuw vervoer op Tholen Donderdag 12 januari 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Zo'n 300 bezoekers in Haestinge De plattelandsjongeren zuid (PJZ) voerden zaterdag in gemeenschapscentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk de komische thriller 'Die oudjes, die zijn zo gek nog niet' op. Het stuk, dat gaat over een moord in een bejaardente huis, werd bezocht door zo'n 300 toeschouwers. Daar mee kijkt de PJZ terug op een geslaagd avondje. Serieuzer Houtcursus Verkopingen voor een goed doel, die zijn er nogal wat. Er werken veel vrijwilligers aan mee die een behoorlijke hoeveelheid tijd en energie in het werk steken. Sommi gen hebben er wel heel wat voor over. Zo ook drie zusters uit Sint-Philipsland. Zij maakten in de Rozeboom papie ren vlinders voor de stichting Adullam. Ze raakten de tel een beetje kwijt, maar het totale aantal zal niet ver van de 1500 liggen. Uit de hand Een uur werk Nagel kwijt Export Stoppen Met een toename van 273 inwoners is de gemeente Tho len in 1994 net zo hard gegroeid als het jaar daarvoor. De toename bedraagt 1,4%. Op 31 december waren er 20.164 Tholenaren. Volgens voorlopige cijfers groeide ook Sint-Philipsland, naar 2445 inwoners. Vestigingen Sint-Philipsland m 4 etages Oosterse Tapijtkunst Elles Punt met Theater Split in psychodrama in De Vossenkuil De reactie van het publiek op het stuk is heel wisselend. In Vlissingen en Amsterdam werd er tijdens de voorstel ling veel gelachen, in Terneuzen en Zierikzee was het opmerkelijk stil. Illegalen Poppentheater Het toneelstuk, geschreven door Rob Bodegraven, is kersvers. De plattelandsjongeren hadden met de opvoering een primeur in Zeeland en wellicht zelfs ook daarbuiten. Het rolde namelijk pas onlangs van de persen. "Het staat nog in geen enke le catalogus voor amateurtoneel", zegt regisseur J.A. van Nieuwen- huijzen uit Poortvliet. In het bejaardentehuis Avondzon wordt een moord gepleegd. Natuur lijk wordt de politie erbij gehaald, maar de oudjes lossen uiteindelijk het mysterie op. Dat is de kern van het verhaal. De term komische thril ler lijkt een tegenstelling, maar regisseur Van Nieuwenhuijzen legt uit: "We hebben vaak komische stukken gebracht met soms ver kleedpartijen op het toneel. Deze keer wilden we iets serieuzers, met wat meer typetjes. De mensen komen tegenwoordig naar het toneel voor echt drama, maar er moet wel wat in te lachen zijn. En dat is aardig gelukt. Het kostte wel wat moeite, want je kunt wel tien minuten een De gemeenschappelijke gezond heidsdienst Zeeland (GGD) heeft vorig jaar een onderzoek gehouden naar de staat van de gebitten van basisschoolleerlingen. Daaruit blijkt dat de tanden en kiezen van refor matorische kinderen vaker gaatjes en vullingen vertonen dan die van anderen. Dit meldt de School met de Bijbel uit Sint-Annaland in haar schoolkrant. Het rapport van de GGD komt erop neer, dat er in de gebitten van scholieren van refor matorische huize tweemaal zoveel gaatjes voorkomen dan bij de overi ge leerlingen. Ook komt er een gro ter aantal vullingen voor. Van de reformatorische kinderen heeft 31 procent een gaaf gebit. Bij de overi gen is dat 55 procent. De School met de Bijbel neemt deze conclusies serieus. "Een zaak die aandacht behoeft", schrijft men in de school krant. "Op school willen we zeker aandacht besteden aan dit onder werp en zullen eventuele activiteiten ondersteunen." Maar, zo zegt de school, het gebit van een kind is in eerste instantie de verantwoordelijk heid van de ouders en niet die van de school. Statenleden op Tholen. De VVD- fractie uit provinciale staten brengt op 1 maart een werkbezoek aan Tbolen, in het kader van de staten verkiezingen die een week later plaatsvinden. Ook landelijke VVD- kopstukken komen daarvoor naar Zeeland. Op 22 februari werken kamerlid F. Bolkestein en minister van financiën G. Zalm in Heinkens- zand mee aan een manifestatie. En op 27 februari is minister van ver keer en waterstaat A. Jorritsma-Leb- bink in Vlissingen en Middelburg. mannetje van zeventig spelen, maar deze keer moest het een heel toneel stuk lang." Negen spelers repeteerden 2,5 maand iedere week voor de opvoe ring. De cast bestond uit: Herberien Noom, Jany Brooijmans en Hans Kosten uit Tholen, Frans Burgers uit Sint-Annaland, Louis Scherpenisse uit Sint-Maartensdijk, Paul Versluys uit Scherpenisse, Gert-Jan Boude- ling en Meta Maas uit Anna Jacoba- polder, Ilona van Splunter uit Sint- Philipsland. De spelers trokken zich ook nog een lang weekend terug in Serooskerke om te repeteren en om elkaar te leren kennen. "Dat is erg belang rijk", vindt Van Nieuwenhuijzen. "Als je mij op een vrijdagavond in mijn nette pak tegenkomt, ben ik een heel andere Hans van Nieuwen huijzen dan 's morgens om negen uur. Zó moet je elkaar ook leren kennen." Louis Scherpenisse en Ilona van Splunter maakten hun debuut. De regisseur was daarover heel tevre den. "Het is leuk dat er nieuw bloed binnen komt. Als je dertig bent, moet je er in de PJZ mee stoppen, want dan ben je geen jongere meer. En dan is het fijn dat er weer ande ren bij komen", zegt Van Nieuwen huijzen die plezier heeft in het regis seren. "Ik doe dit nu voor het vierde seizoen en het is leuk om met de jeugd te werken. Wat mij betreft, zoals het er nu voorstaat, wil ik dat ook volgende keer weer doen. Maar ja, dat hangt natuurlijk van meerde re dingen af." Het jongeren advies- en informatie bureau (JAIB) in Tholen heeft een tekort aan vrijwilligers. Op dit moment werken er drie mensen bij het JAIB-kantoor in het wijkgebouw van de kruisvereniging. Het bureau is echter op vier dagen open en moet dan bezet worden door twee men sen. Daarom is het jeugd- en jonge renwerk op zoek naar vrijwilligers. Zij moeten het spreekuur houden. Dat wil zeggen: jongeren die met vragen komen ontvangen, materiaal geven en met ze spreken. Het JAIB is op maandag-, dinsdag-, woens dag- en vrijdagmiddag en vrijdag avond geopend. Geïnteresseerden kunnen dan bellen met het bureau in Tholen 01660-4374 of op dezelfde dagen 's morgens met 01666-3577. Op 18 januari begint Technika 10 van het jeugd- en jongerenwerk met een houtcursus in Sint-Annaland. Meisjes tussen de tien en twaalf jaar kunnen dan aan de slag met zaag en hamer om bijvoorbeeld een spijker- spel, stripboekensteun of zwaaipa- pegaai te maken. De cursus wordt gehouden in de Wellevaete op woensdag van half zeven tot acht uur en duurt tien weken. Belangstel lenden kunnen zich nog opgeven bij het jeugd- en jongerenwerk, 01666- 3577. De dames bezig met het maken van de vlinders. Van links naar rechts: mevr. A. Meijer-Quist, mevr. M. Geense-Quist en mevr. J. v.d. Reest- Quist. Het begon allemaal als een aardig heidje voor Adullam. Deze stichting uit Barneveld heeft in Nederland een aantal tehuizen voor geestelijk gehandicapten. Mevr. M. Geense- Quist, mevr. A. Meijer-Quist en mevr. J. van der Reest-Quist maken al jaren spulletjes voor de verkoping ten bate van Adullam. Bijvoorbeeld breiwerken. "Maar het gebreide goed verkoopt niet meer, tegen woordig is het allemaal kunststof en katoen", zegt mevr. Van der Reest. "En toen gingen we op zoek naar wat anders." Dat andere kwam via de kleindoch ter van mevr. Geense. Die had een vlinder gevouwen. "Die vond ik zo mooi, dat ik dacht dan maak ik dat voor de verkoping", zegt mevr. Geense. "Maar ik zag het niet zo zit ten om zoiets alleen te doen. Daar om besloot ik om 'de meisen' erbij te vragen. Zodoende zijn we eraan begonnen." Het was een goed idee. want de belangstelling was groot. Misschien wel een beetje te groot, want de zaken liepen uit de hand. Aanvankelijk wilden de drie zusters maar 100 exemplaren maken. "Maar die waren al snel op, want als er iemand kwam, dan vonden zij ze erg mooi en kochten er gelijk. En som migen namen er meteen een tasje vol mee naar een verjaardag om ze daar te verkopen", legt mevr. Geen se uit. "En het zijn drie vlinders per stel. Ze kosten vijf gulden per stel. Dus met zestig vlinders dachten we te stoppen. Maar dat ging niet. De vraag was zo groot. Het werden er steeds meer." Het werden er inder daad meer. De drie dames gingen van 100 naar 200, naar 300 en steeds verder. Het kwam zelfs zover dat twee weken voor de verkoping er geen vlinders meer waren. Het was voor de gezusters nauwe lijks bij te benen. "Dan kwam die weer om een tasje en dan wilde een ander er weer kopen. En je moet weten dat we met z'n drieën een uur aan één stel vlinders werken", ver telt mevr. Meijer. "Je moet het namelijk wel zorgvuldig doen. Het patroon moet geknipt worden in twee delen, dan moet het gevouwen worden én bij elkaar gebonden en de voelsprieten erop gezet. En het zijn drie vlinders van verschillende grootte." Haar zuster, mevr. Van der Reest, vult aan: "Je kunt het niet afraffelen. Het moet natuurlijk wel mooi zijn. De vouwtjes precies recht en het draadje precies in het midden. Je ziet het er niet aan af dat je er zo lang aan bezig bent. En dan krijgen we er nog niets voor ook." Maar mevr. Van der Reest vindt het leuk werk. "Het zal me niet zo snel gaan vervelen. Als er maar niemand ach ter me staat die zegt: Ik moet er nu zoveel hebben. Het is vooreen goed doel en dan wil ik daar best tijd en geld in steken." Aanvankelijk dach ten de dames het materiaal ook voor eigen rekening te nemen, maar dat werd te gortig toen de produktie drastisch steeg. "Het papier is vrij duur. Je moet er precies de goeie dikte voor hebben. Met te dun papier blijven de vouwtjes niet goed zitten en bij te dik papier krijg je ze er juist niet goed in", zegt mevr. Geense. "Dus we moeten voor het papier en het goudkleurige ijzer- draad naar Middelharnis of Bergen op Zoom. Nu hebben we het geluk dat een aantal mensen wel eens wat voor ons meebrengt." Eind september begon het drietal, afkomstig uit Anna Jacobapolder, met het vouwen van de vlinders. Na de verkoping op 26 november, waar in totaal ruim 3000 gulden werd ver diend voor Adullam, hadden ze er maar liefst 1260 gemaakt. 'We had den het er vlak voor de verkoping erg druk mee", vertelt mevr. Geense. "Ik ben er zelfs eens om zes uur 's ochtends aan begonnen. Om acht uur maakte ik dan de boel aan kant en dan ging ik weer verder. Het war me etep stelde ik uit tot 's avonds, maar ook toen kwam het er niet van en tot 's nachts héb ik zitten wer ken." Haar zuster, mevr. Van der Reest beaamt het verhaal en voegt toe: "Als je ergens aan bezig bent, moet het af. Als ik ging slapen, zag ik af en toe nog steeds vlinders, maar dat is nu wel over. Ik heb wel eens tegen die meiden gezegd: Als je op een dag een grote vlinder voor je raam ziet, moet je maar denken dat ik het ben." De handen en nekspieren van de gezusters deden soms zeer van het urenlang voorovergebogen vou wen, draadjes draaien en knippen. "Aan het vouwen raakte ik zelfs een nagel kwijt", zegt mevr. Meijer, die het vouwwerk voor haar rekening nam. Over de verspreiding van de vlin ders heeft het drietal niet te klagen. Begon het in de eigen kring in Sint- Philipsland en Anna Jacobapolder, al gauw verdwenen er ook vlinders naar Tholen. "Op een verkoping nam iemand zelfs vier stelletjes mee naar Afrika. Hij kent daar iemand die een winkeltje heeft", vertelt mevr. Geense. "Ook het patroontje nam hij mee zodat ze daar nu ook zelf deze vlinders kunnen maken en verkopen." Behalve naar Afrika gin gen de papieren diertjes ook naar Amerika en in eigen land naar ondermeer Urk en Limburg. Mevr. Geense maakte ook nog een aparte 'kersteditie' van een soort zilverpa pier dat licht weerkaatst in de kleu ren van de regenboog. "Dat was prachtig. We hebben ze in de kerst boom gehangen en als dan de licht jes aan waren, was dat een erg mooi gezicht." De dames stoppen nog niet helemaal met het maken van de vlin ders, maar ze zijn niet van plan om door te gaan met de grote produktie. "In februari komt er een verkoping voor Adullam in Stavenisse. We hebben nu nog zo'n 150 vlinders over. Die geven we aan de organisa tie in Stavenisse. Dan kan men er daar om gaan", zegt mevr. Meijer. Alledrie hebben ze echter veel ple zier beleefd aan het werk. "Het is voor een goed doel en dan weet je waar je het voor doet." De stichting Adullam is een initia tief vanuit de Gereformeerde Gemeenten, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland en de Nederlandse Hervormde Kerk en biedt onderdak aan geestelijk gehan dicapte mensen. In Ede staat het gezinsvervangend tehuis Maander- heim en er zijn twee dagverblijven voor ouderen: Veldheim in Ede en Horstheim in Staphorst. Daar is onlangs een zogenaamd logeerhuis bijgekomen in Ouddorp. De Mante- lienge, zoals het huis heet, moet opgeknapt worden en daarvoor is geld nodig. De verkopingen die ook in de gemeente Tholen regelmatig plaatsvinden, dragen hieraan voor een flink deel bij. "Er zijn wel eens mensen die gevraagd hebben: Stop je er nu nog niet mee? Maar dan zei ik: Als jij zo'n gehandicapt kind had, zou je het er dan ook niet voor doen?", zegt mevr. Geense die samen met haar twee zusters 2100 gulden kon overhandigen aan Adul lam. De helft van de Thoolse groei werd al in de eerste vijf maanden van het jaar gerealiseerd. Op 31 mei telde de gemeente 20.028 inwoners, zodat de verwelkoming - door het gemeente bestuur - van de 20.000-ste burger half juni wat aan de late kant was. Mei was een topmaand met 55 inwoners erbij. Februari was de eni ge maand met een afname, van vier mensen. In oktober groeide noch slonk het aantal inwoners. In 1994 werden op Tholen 300 kin deren geboren (158 jongens en 142 meisjes) en er overleden 187 men sen (92 mannen en 95 vrouwen), zodat een geboortenoverschot van 113 te noteren viel. Ten opzichte van 1993 steeg zowel het aantal geboorten als het aantal overlijdens met zes procent. In juli werden de meeste kinderen geboren: 38. Het hoogste aantal sterfgevallen - 21 - deed zich in februari voor. Evenals in 1993 was vorig jaar het vestigingsoverschot groter dan het geboortenoverschot. De gemeente groeide dus harder door vestiging van nieuwe inwoners dan door natuurlijke aanwas. Er kwamen 706 mensen van elders naar Tholen, ter wijl er 546 uit de gemeente vertrok ken. Beide cijfers liggen aanzienlijk lager dan in 1993 (toen respectieve lijk 807 en 642). Alleen in de maand november vertrokken er meer inwo ners dan dat er zich vestigden. De meeste nieuwkomers (76) streken in maart op Tholen neer; in augustus was het vertrekcijfer het hoogst (64). De Thoolse bevolking groeide met 149 mannen en 124 vrouwen. Op 31 december werden 10.040 mannen en 10.124 vrouwen geteld, tegen 9891 mannen en 10.000 vrouwen op 1 januari 1994. De bushalte aan de Ten Ankerweg in Tholen is sinds 1 januari tevens verzamelhalte voor de Deeltaxi, een nieuwe vervoersvorm van de BBA. Het is een taxisysteem waarbij meerdere personen de taxi delen en zodoende per persoon minder beta len dan bij een gewone taxi. Gebruik maken van de verzamelhalte bete kent voordeel, maar de Deeltaxi heeft iedere plaats in het vervoers gebied van de BBA als begin- ol eindpunt. De Deeltaxi rijdt 24 uur per dag. zeven dagen per week. Klanter. moeten minstens een half uur tevo ren bestellen bij de centrale. Omdal er gecombineerd wordt, kan zich een wachttijd voordoen van tien minuten. Het tarief wordt, net als bij de bus, bepaald aan de hand van hel aantal zones dat gereisd wordt. Vooi de Deeltaxi zijn bij de centrale, de postkantoren en de BBA-verkoop- punten speciale strippenkaarten met bijbehorend abonnement te koop. Ook kan een deelnemerspas aange vraagd worden, waarmee de kosten achteraf van bank- of girorekening worden afgeschreven. De BBA heeft in heel Brabant 37 ondernemers ingeschakeld om het vervoer met Deeltaxi te verzorgen. Dat aantal wordt nog uitgebreid, waarvoor ook op Tholen wordl onderhandeld. De gegevens van de zeven woonker nen zijn nog niet bekend. Ook de juiste cijfers van Sint-Philipsland ontbreken nog. Die moeten als gevolg van de samenvoeging hand matig uit de computergegevens van de gemeente gehaald worden. De voorlopige gegevens van Sint- Philipsland vermelden 2445 inwo ners 1184 mannen en 1261 vrou wen). Op 1 januari 1994 telde de gemeente er 2400, zodat de groei 1,9% is. Er zouden vorig jaar 32 kin deren geboren zijn en 15 inwoners overleden. Verder zouden 122 men sen op Sint-Philipsland komen wonen en 94 naar elders vertrokken zijn. Uit de voorlopige Zeeuwse gege vens blijkt, dat Tholen, na Goes, het meest is gegroeid. De nieuwe gemeente Tholen wordt qua inwo nertal de vijfde gemeente van Zee land. De provincie groeide met 2112 inwoners - minder dan in 1993 - en telde er op 31 december 366.007. Er was een geboortenoverschot van 938 en een vestigingsoverschot van 1174. Een 31-jarige man uit Poortvliet liep zaterdagnacht tegen de lamp toen hij probeerde aan een controle door de politie te ontkomen. Hij negeerde het stopteken van de agenten, maar na een tijdje zette hij zijn wagen toch aan de kant. Toen de agenten naar zijn auto liepen, reed hij weer weg. De politie zette de achtervol ging in. Door de gladheid verloor de man op de Langeweg te Poortvliet de controle over zijn voertuig en kwam vast te zitten in de berm. Hij werd meegenomen naar het bureau en daar blies hij maar liefst 1005 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht (zo'n 2,4 promille ofwel 12 glazen alcoholica). Daar voor werd terstond zijn rijbewijs ingevorderd. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 13 uur en een dag vaarding om binnenkort voor de Middelburgse politierechter te ver schijnen. Bovendien moet de Poort- vlietse man een test ondergaan om aan te tonen dat hij nog over vol doende rijvaardigheid beschikt. Zijn lichtbeschadigde auto werd met behulp van een tractor weer op de weg gezet. Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Elles Punt speelt Marguerite, een 'tuttige' vrouw. Op zaterdag 28 januari kan het Thoolse publiek reageren op het stuk Een zwarte Pool dat Theater Split in Oud-Vossemeer op de plan ken zet. De 32-jarige Elles Punt is nieuwsgierig naar de reacties. Zij speelt met het Zeeuwse gezelschap een thuiswedstrijd. Zij stond al eer der in De Vossenkuil, als kind in een toneelstukje van de ponyclub van de Eendrachtruiters. Na het optreden in de Vossenkuil gaat Split het land door omdat het Nederlands centrum voor amateurtheater de voorstelling gekozen heeft als 'een van de betere' amateurprodukties van Nederland. Volgens Elles is Een zwarte Pool van Karst Woudstra een heftig stuk. Het laat de kijker en toehoorder niet ongemoeid. Hoewel het stuk tweeëneenhalf uur duurt, hoeft nie mand zich tijdens de voorstelling te vervelen, verzekert ze. "Het is heel veel tekst. Minder fysiek maar de inleving zit hem in de kleine geba ren. De beweging is van groot belang. Er valt volop te beleven en te zien. De teksten zijn vlijmscherp. Soms lopen er twee dialogen door elkaar heen. Dat heeft allemaal bete kenis." Een zwarte Pool is een psy chodrama over vriendschap, illus- sies, teleurstellingen en verwachtin gen. Elles: "Het gaat er eigenlijk om hoe ver mensen durven gaan als het om hun eigen belang gaat." Elles speelt in het stuk Marguérita, de vrouw van douanier Daan. Daan is de jeugdvriend van notaris Seiffert van Merwede die getrouwd is met Lilly. "De heren hebben bij elkaar op school gezeten. Lilly is een sla gersdochter van gewone komaf. Door het huwelijk bulken ze van het geld, eten van de catering en zij houdt er een partyservice op na. Spannend is dat Daan een liefdesre latie met Lilly had, maar dat heeft verbroken. Tijdens een gezellig dineetje komt dat allemaal weer naar boven. De Pool is een nuchtere jongen. Gevlucht naar Nederland, studeert hier maar is illegaal, dus zwart. En spreekt alleen gebrekkig Nederlands. Marguérita krijgt spe ciale belangstelling voor hem." De Pool doet er niks voor, maar werkt volgens Punt in het stuk als katalysator waardoor de verhoudin gen zich scherper gaan aftekenen. "Hij maakt het stuk ook actueel:ille galen in Nederland, de Oost-West verhouding." Volgens Elles Punt -die in 1991 afstudeerde aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht, richting theater en drama- is de rol van Mar guérita moeilijk:"Ze cijfert zich weg voor haar man. Tijdens mijn oplei ding heb ik vaak fysieke, krachtige rollen moeten spelen. Nu moet ik me wat dommig voordoen. Toen ik de tekst las dacht ik: wat een trut! Maar ik heb door het spelen wel sympathie gekregen voor een vrouw die heel afhankelijk is. Hoewel het niet meeviel om dat bij mezelf te vinden." Volgens de Oud-Vosse- meerse is die waardering voor het personage nodig omdat de vertol king van het type Marguérita anders niet geloofwaardig overkomt. Het stuk vergt volgens haar dan ook veel concentratie. Elles is in het dagelijks leven cre atief therapeute op de afdeling deel tijdbehandeling psychiatrie van het ziekenhuis Walcheren in Vlissin gen. Daarnaast geeft ze cursussen bij het REC: theater en toneel, gri meren en schminken. "De sores van je werk moet je niet meenemen. We hebben elkaar op het toneel tweeën eenhalf uur nodig. Het stuk beslaat 140 bladzijden. Die tekst moeten we trouw volgen. We werken niet met een souffleur, dus maken we heus wel eens een misser." Het gezelschap heeft een jaar aan het stuk gewerkt. Eén avond per week als spelers met elkaar en één keer in de drie weken een weekend lang met de (professionele) regis seuse Teuntje Klinkenberg uit Amsterdam. Elles had na haar opleiding niet meer aan toneelspelen gedaan, maar hield zich de laatste jaren voorna melijk met regie bezig, zoals nu nog voor het poppentheater in Goes. "We vinden zelf steeds nieuwe lagen in de tekst. Dat maakt het zo boeiend. Door je in te leven in een ander of in een ande re situatie, ontdek je ook andere din gen in jezelf. Door Marguérita heb ik durven kijken naar mijn eigen afhankelijkheid. Dat proces ontwik kelt zich tijdens het spelen. De ware aard komt naar boven. Zoals er in ieder van ons iets aanhankelijks zit, of crimineels." Anderhalf jaar geleden kwam Elles Punt bij Split terecht. Split bestaat veertien jaar. "Ik kende het gezel schap en was erg gecharmeerd van hun speelwijze. Voor dit stuk speel de het Abel van Alex van Warmen- dam. Dat was heel absurdistisch. Het is typisch voor Split om steeds andere dingen te kiezen. Dat staat me aan." Elles vindt De Vossenkuil een goe de ruimte voor Een zwarte Pool:"Het stuk is geschikt om er als publiek dicht op te zitten. Vanwege de thematiek: het kan in ieders leven spelen." In Een zwarte Pool spelen Willem Ploum, Erna Kole, Jan van Seters, Elles Punt en Oscar Postema. Kos tuums van Vera Baston, decor van Gerard Konings. Regie Teuntje Klinkenberg. Te zien bij Uit op Tholen in De Vos senkuil op zaterdag 28 januari. Aan vang: 20.15 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3