Akkerbouw moet eisen stellen aan kwaliteit mest Gouden speld Rabobank voor financiële vertrouwensman Hoek 'Als het er maar gezellig is' Zeeuwse financiën onder toezicht rijk Afscheid Poortvlietse bankdirecteur na 34 jaar Familie Goudzwaard-Schetters in café 't Centrum Weer minder auto's veer Kruiningen Voorlichting ruilverkaveling Oud-Vossemeer Donderdag 12 januari 1995 EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Een vol dorpshuis tijdens de officiële bijeenkomst en met name ook tijdens de receptie was de grootste waardering voor de vertrekkende Rabobank-directeur M.J. Hoek uit Poortvliet. Voorzien van een gouden speld kan hij achter zijn nieuwe bureau de talrijke geschenken op zijn schrijf machine registreren. Na een dienstverband van 34 jaar wijdt Hoek zich voortaan aan zijn hobby's en zijn vrij willigerswerk. Klanten gelijk Certificeringsregeling in de maak De akkerbouw, als een belangrijke afnemer, moet zelf eisen op tafel leggen als het gaat om de kwaliteit van mest. "Het is een harde boodschap richting veehouderij, maar als het systeem niet verbetert is het over een paar jaar gebeurd met de mest", zei directeur B. Ruiter van de Mestbank west vorige week op de agrarische gezinsstu diemiddag in Sint-Annaland. Faillissement Geen strever Nieuwe richting Café-cafetaria 't Centrum in Poortvliet heeft nieuwe uit baters. Het 254 jaar oude pand aan de Markt wordt nu bewoond door Hans en Jenny Goudzwaard-Schetters en hun zoons Johnny en Maikel. Het zat er altijd al in dat het echtpaar een eigen café zou krijgen. Het duo heeft name lijk een voorliefde voor de horeca. Kantine Geen uren tellen Krant Beroepsmilitairen Doe maar een autootje Levendig Met name toekomst ziet er somber uit Zeeland is door het ministerie van binnenlandse zaken onder preventief financieel toezicht geplaatst. Om de begroting voor dit jaar sluitend te maken is een fors beroep gedaan op de algemene reserve. De ramingen voor de komende jaren zijn bovendien niet sluitend. Sta tenlid J.A. de Boe uit Poortvliet ziet het vooral voor de toekomst somber in wanneer er niets gebeurt. Gaten De vertrekkende bankdirecteur Hoek kreeg van voorzitter Van Gor- sel van de Rabobank Tholen een schilderij. Voorzitter M. Bijl karakteriseerde de vertrekkende bankdirecteur als 'de financiële vertrouwensman van Poortvliet.' "Dat vertrouwen hebt u niet alleen gekregen, maar vooral gewonnen door uw klantvriendelijk heid, eerlijkheid, goede advisering en uw correct optreden." De voorzitter noemde de bankcar- rière van Hoek eigenlijk een sprook jesachtige geschiedenis, want wie presteert het nu om van fruitteler direct kassier (tegenwoordig direc teur) bij een bank te worden. Er waren 34 jaar geleden wel meer gegadigden om de 75-jarige kassier Steenpoorte op te volgen, maar de één vroeg teveel salaris, de ander had geen kennis van zaken en een derde vertrouwde men niet. De toen malige bestuurders waren aardig creatief in het vinden van een oplos sing. De zoon van de voorzitter van de Raad van Toezicht, Tinus Hoek, kon na een ongeval in militaire dienst het fruittelersvak niet blijven uitoefe nen. Hij was bevriend met een jonge dame die volop ervaring had opge daan op de naburige Boerenleen bank in St. Maartensdijk, Adrie Murre. Als we die twee op de bank in Poortvliet kunnen krijgen, dan zijn we er klaar voor, dacht het bestuur. "Wie zou het niet willen om als verliefd stel samen op een kan toor de gehele dag met elkaar te werken. Ook overwerken is dan een zeer ple zierige aangelegenheid", conclu deerde Bijl. Volgens de voorzitter verliep de car rière van Hoek zeer succesvol. Na het tijdelijk onderkomen in de Lan- gestraat, werd in 1962 op de hoek van de Schoolstraat/Zuidstraat voor 16.000 gulden een kantoor gebouwd. Een woning erbij mocht niet van de centrale bank. Dat zou te duur wor den. Het aanvangssalaris van de kas sier was 5500 gulden, zei Bijl, maar Uit de discussie bleek, dat de boeren met name een constante kwaliteit willen. Ruiter had daar alle begrip voor, maar zei dat zoiets niet van de ene op de andere dag bereikt kan worden. Een stap voorwaarts zou zijn dat de mest niet meer recht streeks van veehouders naar de akkerbouw gaat, maar eerst centraal wordt opgeslagen in silo's om te homogeniseren. "De distributie wordt het komende jaar heel belang rijk, want de veehouder wil nu een maal tegen de laagst mogelijke kos ten afzetten", aldus Ruiter. Hij ver telde dat er gewerkt wordt aan een certificeringsregeling, waarbij bemonstering zowel in de kelder van de veehouder, in de opslagsilo én in de wagens voor het transport plaatsvindt. Als een boer nu mest laat komen, wordt misschien één op de tien wagens bemonsterd. Op Tholen neemt L. Bijnagte die monsters. "Ik denk dat hij nog te weinig wordt gevraagd om te komen bemonste ren", zei ZMO-afdelingsvoorzitter J.L. van Gorsel. Meer monsters kost echter wel meer geld. Dat de vee houders nog onvoldoende aan de kwaliteit van de mest werken, ligt mede aan de akkerbouw, aldus Van Gorsel. "Tot nu toe was er immers geen enkel probleem om de mest af te zetten." Bijnagte stipte het pro bleem aan van een verschillend fos faatgehalte tussen het getrokken monster en wat op de afleverings bon staat. Het aftekenen van die bonnen werd ook aan de orde gesteld. Vaak wordt dat gedaan door de chauffeur die de mest brengt, maar volgens het besluit dierlijke meststoffen mag de akkerbouwer niemand machtigen om dat te doen. Er zijn al fikse boetes uitgedeeld. Maar een boer kan toch moeilijk de hele tijd op zijn land gaan zitten wachten tot de vrachten geleverd Molenstraat 15, St.-Maartensdijk telefoon of fax 01666-4041 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'eeuwen voqr |,et ijst we uk eiland Tholen Advertentie I.M. zijn, was het geluid uit de zaal. Een oplossing was niet zo gauw voor handen. Misschien kunnen de bon nen achteraf toegestuurd worden, waama de boer ze getekend retour neert binnen een bepaalde termijn, opperde Ruiter. Hij zei ook dat er gewerkt wordt aan een model-afzet contract voor de mest. Over juridische zaken kreeg advo caat A.J. van Iwaarden de nodige vragen te beantwoorden. Bijvoor beeld over het - dreigende - faillisse ment van een afnemer. Wettelijk is er een mogelijkheid om de overeen komst op te schorten als een leve rancier vermoedt dat de afnemer niet kan betalen. "In de algemene voorwaarden staat dat u een bankga rantie kunt eisen", zei secretaris H.G.G. Vergoossen van de contract- teeltcommissie van het landbouw schap. Bij een faillissement kan die garantie echter niet meer worden ingeroepen, stelde Van Iwaarden tot verrassing van een aantal aanwezi gen. De curator moet gevraagd wor den of hij de overeenkomst gestand wil doen, alvorens deze is ontbon den. Landbouwer A. Geluk kwam met een praktisch probleem. Hij maakte het deze zomer mee dat het oogsten van zijn erwten enkele dagen werd uitgesteld door mankementen in de fabriek. Maar toen waren zijn erw ten te hard en vervolgens draaide Geluk zelf voor de schade op. Van Iwaarden vond dat de afnemer zich in zo'n geval niet op overmacht kan beroepen en moet betalen. Ook Ver goossen meende dat Geluk de afne mer had kunnen aanspreken. Het afbreken van onderhandelingen kwam ook aan de orde. Daarbij is het van belang of er al dan niet ver wachtingen zijn gewekt. De omstan digheden tijdens de onderhandelin gen spelen een rol, aldus Van Iwaar den. Zoals gebruikelijk vatte M. de Boer (sectoringenieur akker- en tuinbouw bij het ministerie van landbouw) de middag samen. Voorzitster C. van Dalen-Doeleman van de agrarische commissie van de Plattelandsvrou wen bedankte de inleiders en over handigde elk van hen een kist met Thoolse produkten. Op de receptie in 't Ouwe Raed'uus kreeg het echtpaar Hoek vele handen te drukken. Hoek merkte op, dat dit voor samen was, voor hem en zijn verloofde. De voorzitter noemde Hoek 'de juis te man op de juiste plaats.' Gezien de groei van de bank werd in 1970 iets verderop in de Schoolstraat een nieuw kantoor geopend, dat van daag nog in gebruik is. "Hier wist u gedurende 24 jaar het vertrouwen dat u gekregen had, waar te maken. Alle klanten waren bij u gelijk en u wist ook, dat kleine klanten wel eens grote kunnen worden. Menigeen wilde alleen maar door de kassier, later de directeur, geholpen worden. Alleen Tinus Hoek mocht weten, hoeveel spaargeld men op de bank had en alleen hij wist het best, op welke manier men zijn spaarcenten kon veilig stellen. U ging daarin mee en stelde niemand teleur. Wat dat betreft is het nieuwe beeldmerk, met de mens centraal, niets nieuws. De klant was voor u altijd al het belangrijkst." Bijl noemde de zeventiger jaren en ook begin tachtig de periode van de snel groeiende bank gezien de toe nemende bedrijvigheid in Poort vliet. De bankdiensten werden talrijker en Hoek bleef op zijn post, want ambi ties om elders aan de slag te gaan, had hij niet. "U was geen strever naar alleen maar hoger en meer, u probeerde te behouden wat bereikt was en trachtte dat zo mogelijk uit te bouwen", zei de voorzitter. Bij de fusie met St. Annaland behield Poortvliet een volwaardig bankkantoor. "Voor de klanten ver anderde er bijna niets; alleen van de positieve gevolgen van de fusie pro fiteerde men." Bijl noemde Hoek ook een voor vechter van een leefbaar dorp. "U was actief in de dorpsgemeenschap en bent trots op de mooie bedrijven die Poortvliet rijk is, maar het doet u pijn, dat het de middenstand zo slecht afgaat. Ik weet zeker, dat u tegen iedere inwoner van Poortvliet zou willen zeggen: koop toch zoveel als kan bij de middenstand in het eigen dorp, want alleen dan kunnen wij nog een redelijk winkelbestand in stand hou den." De voorzitter dankte de vertrekken de bankdirecteur tenslotte voor zijn 'onvermoeibare inzet.' "Nooit was u iets teveel en ieder zal beamen, dat u welverdiend van een rustige periode in uw leven mag gaan genieten. Bedankt voor de goede verstand houding met bestuur en raad van toezicht." Bijl richtte zich ook tot mevr. Hoek, die met name in de beginjaren samen met haar man De nieuwe uitbaters van café-cafetaria 't Centrum te Poortvliet: Jenny en Hans Goudzwaard-Schetters met hun zoon Johnny wiens broer Maikel even niet aanwezig was. "Dat is bij mijn man niet altijd geweest", vertelt mevr. Goud zwaard. "Toen we pas verkering kregen, zat de horeca nog niet zo in zijn bloed. Maar ik ben ermee opge groeid en al snel had hij het ook." Jenny werd geboren in Halsteren, maar woont inmiddels al weer zo'n 21 jaar in Poortvliet. Haar vader had een café aan de Hogeweg. "Daar hielpen we allebei en toen heeft mijn man ook interesse in de horeca gekregen", zegt mevr. Goudzwaard. Als snel haalde Goudzwaard zijn horecapapieren, maar het kwam er niet van om een eigen zaak te begin nen. Hij werkt als buizenlegger bij het bedrijf Hak. Dat blijft hij voorlo pig doen. "In deze schoenen loop ik nu en wie weet hoe het met die nieu we zal gaan. Als het onverhoopt niet mocht gaan, dan sta je wel op straat als je geen ander werk hebt. Dus daarom blijf ik nog maar bij mijn oude werk." Jenny werkte haar hele leven al hier en daar in verschillende horecagelegenheden. Nu staat ze de hele dag in 't Centrum. Vijf jaar geleden stopte L.M. Poot met het runnen van de kantine van voetbal vereniging SPS. Goudzwaard, die destijds nog voetbalde bij SPS, nam dit werk over. Het gezin wilde toen al graag een eigen zaak. "We kregen wel wat aangeboden in Halsteren, maar mede omdat de kinderen zo opzagen tegen de verhuizing, heb ben we dat maar niet gedaan", ver telt mevr. Goudzwaard. Tegen de familie Oosterveen, de vorige uitba ters, hebben we altijd gezegd dat ze aan ons moesten denken als ze er mee zouden stoppen. Dat hebben ze gedaan en het resultaat is dat wij nu verder gaan." Op 3 december sloot 't Centrum zijn deuren om drie dagen later weer open te gaan onder de nieuwe uitba ters. "Dat kon zo snel, omdat we eigenlijk geen grote dingen hoefden te veranderen in het café. Natuurlijk wel hier en daar een likje verf en een behangetje, maar dat is een kwestie van smaak", zegt mevr. Goud zwaard. "We zijn de familie Oosterveen erg dankbaar dat ze ons zo goed gehol pen heeft met adviezen. Je kunt het wel allemaal zelf willen doen, maar zij hebben er tenslotte negentien jaar in gezeten en weten dus wel hoe de vork in de steel zit. Bovendien kon den we 6 december zo beginnen. Alles was schoongemaakt en het fri tuurvet was vernieuwd. Echt gewel dig." Het werken in een café brengt lange dagen met zich mee. Meestal is het nachtwerk. "Tja, het zit gewoon in je. Je weet dat geen uren moet tellen in de horeca", zegt de Poortvlietse uitbaatster. "Het gaat er ons om de mensen een leuke avond te bezor gen. Als dat lukt, is mijn avond ook goed. Over een naamswijziging is nog even gedacht. "De vorige eigenaars wilden dat we het 'In de bruine jets' noemden. Dat wegens de bijnamen die mijn man en ik hebben. Maar ach, 't Centrum is hier een begrip en waarom zou je dat dan veranderen. Als het maar gezellig is, daar gaat het om. Hoe het heet, doet er niet zoveel toe", vindt mevr. Goud zwaard. Tijdens het betimmeren van de slaapkamer, werd er nog een aardig heidje ontdekt. Achter een plaat werd een oude krant gevonden. Het was een nummer van 'Het nieuws van de dag, de kleine courant', van 18 november 1872. Een blad uit Amsterdam. "We hebben hem aanvankelijk bewaard, maar het ding is bescha digd en we kunnen het er niet meer af krijgen. Anders zou je het nog in kunnen lijsten, maar nu verdwijnt hij waarschijnlijk tussen het oud papier. 't Centrum dat ook regelmatig wordt gebruikt als disco, heeft ook nog een vergaderzaal. Aangezien die 20 januari al bezet was en een andere datum ook niet zo uitkwam, koos de familie Goudzwaard een interessan te dag voor de officiële opening van haar zaak. Vrijdagavond 13 januari, morgen, om acht uur kan men kennis gaan maken met de nieuwe uitbaters. Café 't Centrum werd, hoewel het op naam stond van de familie Ooster veen, voorheen beheerd door Ans Oosterveen, Marja Bastiaanse en Ina Jansen. actief bij de bank betrokken was. De voorzitter liet hen samen het cadeau onthullen, een bijna volledig inge richt bureau met stoel. Volgens adjunct-directeur C.H.J.M. Aalbers van de regio zuid-west van Rabobank Nederland zou Hoek best model gestaan kunnen hebben voor het nieuwe logo. "U bent jong van lijf en denken en u hebt evenals de Rabobank een nieuwe richting gekozen, een piketpaal geplaatst. Maar ik had het 34 jaar geleden nooit toegestaan, dat u met uw vriendin samen op de bank in Poort vliet kwam. Dan is er teveel aflei ding", grapte de regiodirecteur. Aalbers had samen met Hoek nog klanten op Tholen bezocht, zodat hij de vertrekkende directeur ook per soonlijk kende. "U deed aan een actief relatiebeheer en was flexibel, wat bleek uit de fusie met St. Anna land, die in een goed en stevig samenspel met de toenmalige direc teur W.C. van Breda tot stand kwam. Op een voortreffelijke manier hebt u nieuwe doelen gesteld en uw aan passingsvermogen blijkt opnieuw met uw besluit om te stoppen. Is dat niet wat vroeg, op je 56ste, zeggen sommigen, maar beroepsmilitairen trekken op hun 55ste het pak uit. Samen met uw vrouw bent u begon nen in de bankwereld en bij uw afscheid kunt er samen weer fris tegenaan. Laat de jonge generatie de kar maar trekken. Rabobank Neder land heeft hele fijne herinneringen aan directeur Hoek", aldus Aalbers, die hem een pennenset aanbood. Hij bedankte mevr. Hoek nog met bon bons voor de grote mate van betrok kenheid en de ruimte die ze haar man gaf. Namens de vereniging van directeu ren van Rabobanken in de kring Zeeland-Delta sprak dhr. J. Braber uit Ouddorp de vertrekkende collega toe, die sinds 1987 secretaris-pen ningmeester van de vereniging was. Braber noemde Hoek een goede bestuurder, die redelijk kort van stof was. Een afscheidscadeau beden ken, bleek niet eenvoudig omdat Hoek in materiële zin alles heeft wat hij begeert. 'Doe Tinus maar een autootje', kreeg Braber te horen en daarom kocht hij bij Keesje Bok in Ouddorp vier autootjes. Maar hij deed er een tegoedbon bij, zodat Hoek een paar echte miniaturen voor zijn verzameling kan kopen. Algemeen directeur A. Slieker van de Rabobank St. Annaland/Poort- vliet viel de eer te beurt om Hoek het gouden insigne van de Rabobank op te spelden. Hij noemde hem een prettige collega, die 34 jaar de orga nisatie diende en mevr. Hoek was nog eens 20 jaar binnen de bank actief. Uit het Eendrachtbode- archief haalde Slieker nog wat her inneringen op aan 34 jaar geleden toen Hoek begon en bij zijn 12 1/2- en 25-jarig jubileum. In zijn dankwoord zei Hoek vereerd te zijn met de waardering en de cadeaus. Als fruitteler kwam hij via het leger in de bankwereld terecht, toen drie weken voor zijn afzwaaien bij een oefening op de Lunenburger- heide zijn linker knie bij een onge luk met een Centurion tank onher stelbaar werd beschadigd. En hoe wel er een directeur uit Utrecht per soonlijk naar Poortvliet kwam om het bestuur van een fusie met St. Maartensdijk te overtuigen, trok men Tinus Hoek als kassier aan om zelfstandig door te gaan. "Ook na de fusie met St. Annaland heb ik Poort vliet altijd een beetje als mijn bank gezien. Maar ik stop nu, op het moment dat de organisatie volop in beweging is. Dat houdt de Rabo bank levendig als een dynamisch bedrijf', aldus Hoek. Hij kreeg daar na in 't Ouwe Raed'uus nog tal van handen te schudden. Na de receptie bood het personeel tijdens een voor dracht de vertrekkende directeur nog een schrijfmachine aan voor zijn nieuwe bureau. "Het toezicht is een formele zaak, een signaal. Maar ik zie het voor de toekomst ernstiger in wanneer er geen herverdeling van rijksmiddelen komt zodat de kleine provincies meer krijgen uit het provincie fonds", zegt De Boe. Hij verwacht in de statencommissie algemeen bestuur, komende maandag, meer over deze zaak te horen. Het preventieve toezicht houdt in, dat iedere begrotingswijziging de goedkeuring van het ministerie nodig heeft. "Daardoor zou de slag kracht wat af kunnen nemen", stelt De Boe vast. Voor juni moet de provincie staats secretaris A.G.M. van de Vonder voort laten weten hoe ze denkt de tekorten weg te werken. De staatsse cretaris stelt dat de Zeeuwse begro ting een tekort van een miljoen gul den vertoont. Voor 1996 wordt een iets kleiner tekort verwacht, maar in 1997 is sprake van 2,8 miljoen en in Vandaag over drie weken vindt de stemming plaats over het ruilverka velingsplan Oud-Vossemeer. Daar aan voorafgaand beleggen de geza menlijke landbouworganisaties dinsdag 17 januari in Meulvliet een laatste voorlichtingsavond. In het blok Oud-Vossemeer - het laatste van vier op Tholen dat in stemming komt - staat het knelpunt van de verkaveling centraal. Grotere en meer regelmatig gevormde per celen moeten er komen ten behoeve van de landbouw in de polders om Oud-Vossemeer en Tholen. Bere kend is dat de gemiddelde baten per hectare 72 gulden per jaar zullen zijn, tegen een gemiddelde ruilver kavelingsrente van 18 gulden. Ver betering van de concurrentiepositie en de werkomstandigheden is de achterliggende gedachte. In het gebied moet beplanting op dijken de hoofdstructuur van het landschap benadrukken. Het realise ren van een betere verkaveling gaat gepaard met het graven en dempen van sloten, herstel van drainage, de aanleg van dammen alsmede het opheffen daarvan indien die op de Postweg uitkomen. De kruising Kreekweg/Hikseweg bij de molen in Oud-Vossemeer wordt verbeterd, de berm van de Hooiweg verbreed. In de Schakerloopolder komt een natuurgebied, bij Tholen wordt een bos aangeplant en Vossemeer krijgt een boomweide. Voor de uitvoering is 125 hectare grond nodig. Het bureau beheer landbouwgronden heeft daarvan tot nu toe 66 hectare verworven. Van de totale kosten van ruim 3,4 miljoen gulden betaalt het rijk 70%. Als de stemming positief uitvalt, wordt meteen een voorlopige wens- zitting gehouden voor de betrokken grondeigenaren en pachters. Nog dit najaar zal de eerste schatting plaats vinden. 1 1998 van 2,3 miljoen. De financiën van de provincie zijn daarmee niet reëel in evenwicht en zullen dat ook op korte termijn niet zijn, vindt Den Haag. "De financiën zien er zorgelijk uit", geeft De Boe toe. "Maar dat komt hoofdzakelijk door de zogenaamde decentralisatie-impuls, de kortingen die het rijk heeft opgelegd." En voor de komende jaren hangt Zeeland een korting van nog eens tien miljoen gulden boven het hoofd. Het Poort vlietse statenlid kan niet overzien of de maatregel van de staatssecretaris gevolgen heeft voor het geld dat nodig is voor de aanleg van de Wes- terschelde oeververbinding. De Boe noemt de tekorten vooral een 'technische' zaak. De Zeeuwse staten hebben bijvoorbeeld afge sproken om de tekorten in de meer jarenraming te betrekken bij de onderhandelingen voor het nieuwe college van gedeputeerde staten na de statenverkiezingen in maart. Zelf is hij het daar niet mee eens. "Het is niet elegant, omdat die onderhande lingen meestal niet openbaar zijn. Bovendien sta ik persoonlijk op het standpunt dat je aan je opvolgers geen financiële gaten moet nalaten." Het preventieve toezicht door het ministerie was er altijd al, maar zou dit jaar verdwijnen als gevolg van de nieuwe provinciewet. De financiële huishouding zou nog slechts achter af gecontroleerd worden. Maar de, volgens de staatssecretaris niet reë le, berekeningen in de Zeeuwse begroting leiden ertoe dat het toe zicht wordt gehandhaafd. Datzelfde overkomt de provincie Drente en het recreatieschap het Veerse Meer. Het veer Kruiningen-Perkpolder krijgt steeds minder auto's te ver voeren. Al jaren neemt het aantal vervoerde auto's af. Ook vorig jaar was dat het geval. In 1994 zette de pont 1.228.117 voertuigen over. Dat is 3,7 procent minder dan in '93. Ten opzichte van 1990 is de daling 21,5 procent. Het andere veer van de pro vinciale stoombootdiensten (PSD), Vlissingen-Breskens, kende dit jaar voor het eerst een stijging van ruim 1,4 miljoen naar meer dan 1,5 mil joen auto's. Voor Kruiningen-Perk polder viel de grote klap in 1993. Toen werd er 16 procent minder auto's vervoerd. Een ander opval lend verschijnsel is dat het aantal voertuigen dat op de aanlegplaatsen achterblijft, enorm gestegen is. In 1993 bleven er in Kruiningen nog 437 auto's staan, vorig jaar waren dat er bijna vier keer zoveel, name lijk 1734. Ook in Perkpolder staan meer voertuigen op de kade. Daar steeg het aantal van 3692 naar 7034. Ook bij het veer Vlissingen-Bres kens is deze tendens te zien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11