Geiten en mensen liepen er gewoon over de landingsbaan' Landbouw denkt inspraak te missen over verdichting Vijf auto's raken zwaar beschadigd Raad steunt verbetering van kwaliteit Vers bloed in commissie bedrijfsleven Abonnement Burgemeesters benoemd in fusiegemeenten Adrie Polderman uit Poortvliet helpt vijf weken in Goma Drie plekken Niet door gladheid op wegen Bergse politie arresteert drie verdachten in kopieer-zaak Donderdag 29 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 "Als ik Joris zie, dan ben ik dankbaar voor de manier waarop er hier voor gezorgd kan worden. En voor de manier waarop we hier kunnen leven", zegt Adrie Polderman met een blik op zijn zeven weken oude zoontje. "Als ik er dan aan denk hoe ik in de kampen bij Goma tien doodzieke kinderen op een vrachtwagen heb geladen!" De luchtmachtmilitair uit Poortvliet hielp afgelopen zomer 51/2 week in de vluchtelingenkampen. Donderdag kreeg hij daar voor op de vliegbasis Woensdrecht de herinne ringsmedaille humanitaire hulpverlening bij rampen opgespeld. Antonov Kapmessen Verademing Stammenstrijd In januari verfijningsplan Dekker De hoofdingelanden J.L. Mol en A.A. van Nieuwenhuij- zen denken dat de landbouw de inspraak gaat missen bij de verdere verfijning voor het zoet water, de zogenaamde verdichtingsplannen. Begroting hamerstuk Slik Remmen Vanaf zondag telt Zeeland geen 30 gemeenten meer, maar slechts 27. Behalve Tholen en Sint-Philipsland "worden per 1 januari ook Sluis en Aardenburg, en Kortgene en Wis- senkerke samengevoegd. Voor bei de laatstgenoemde gemeenten zijn donderdag ook de burgemeesters benoemd, nadat voor het nieuwe Tholen vorige week maandag al H.A. van der Munnik was aange steld. In Aardenburg-Sluis gaat C.J. van Liere (bijna 47) de scepter zwaaien. Hij is nu nog burgemeester van het Noord-Brabantse Putte, een gemeente die waarschijnlijk met ingang van 1997 verdwijnt. Van Liere komt uit Bruinisse, waar hij tot 1991 wethouder was. Hij is oud voorzitter van de visserijvereniging Zevibel. De burgemeester van Sluis, M.L. Everaers (48), wordt burgemeester van de fusiegemeente Noord-Beve land. In het nu nog zelfstandige Kortgene neemt oud-burgemeester T.A. Vogel van Sint-Philipsland die functie al ruim twee jaar waar. Don derdag vergaderde de gemeenteraad er voor het laatst. Vogel kreeg de nodige lof toegezwaaid. "U hebt het er nooit bij laten zitten. En u ver stond de kunst om op innemende, vriendelijke wijze alles te zeggen wat gezegd moest worden", zei wet houder J.A. de Looff-de Wild ten afscheid. De volgende herindelingsronde in Zeeland zal in 1997 zijn. De bedoe ling is om de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland samen te voe gen tot één, terwijl op Walcheren drie gemeenten gevormd gaan wor den. Nu telt dat eiland er nog acht. De gemeenteraad vindt het prima dat er gewerkt wordt aan verbete ring van de kwaliteit van het Thool- se ambtelijke apparaat. "Onze oud fractievoorzitter J. de Bres was jaren geleden al met deze zaak bezig", zei PvdA'er I.C. Moerland. En P. van Belzen (RPF/GPV) zei dat hij twee jaar geleden al naar een produktbe- groting had gevraagd. De begelei ding, gedurende anderhalf jaar, door de Zuidelijke Bestuursacademie uit Tilburg, vergt 105.000 gulden. De burgemeester deed de toezeg ging dat over de voortgang van het project elke vergadering van de - besloten - commissie bestuurlijke aangelegenheden gesproken kan worden. Moerland wilde aanvanke lijk een raadscommissie aanstellen ter begeleiding. Dat leek de burge meester niet efficiënt. De PvdA- fractievoorzitter vond ook de doe lomschrijving van het project vaag. En Van Belzen waarschuwde voor het uit elkaar groeien van het ambte lijke en het bestuurlijke apparaat. Kop-staart-botsing Tholen. Op de nieuwe Postweg bij de afrit van de Thoolse brug deed zich dinsdag avond om kwart over zes een kop- staart-botsing voor. Bij de afslag richting Tholen reed een 28-jarige automobilist tegen de wagen van een 33-jarige bestuurder. De laatste had een gedeukte achterbumper, de eerste een beschadigde kenteken plaat aan de voorkant. Ontelbare doden, uitgemergelde mensen, een enorme mensenmassa, en een ondraaglijke stank. Indruk ken die de Poortvlietse korporaal in het geheugen gegrift staan. Evenals de noodrantsoenen en biscuits waarop hij en zijn collega's die weken in Zaïre moesten leven. Niet temin is hij blij zijn steentje te heb- Vrijwilligers van Artsen Zon der Grenzen Nederland zijn in verband met de Ruandese vluchtelingen op drie plaatsen actief. In Zaïre zijn gezond heidscentra opgezet in het kamp Katale bij Goma, waar ook een vaccinatieprogramma tegen mazelen wordt uitge voerd. Dat gebeurt tevens in het kleinere kamp bij Uvira. In het kamp bij Ngara in Tanza nia is er eveneens een vaccina tieprogramma, terwijl er voe ding wordt gegeven aan ver zwakte kinderen en een hulp programma is opgezet voor getraumatiseerde vluchtelin gen. Artsen Zonder Grenzen heeft 25 januari uitgeroepen tot de internationale dag voor volken in nood. De organisatie wil het publiek en de politiek oproe pen om stil te staan bij het lot van volken in nood, en zich in te zetten voor een politieke oplossing. De dag, voor de derde keer gehouden, staat in het teken van de slachtoffers van oorlogen en andere nood situaties, zo meldt het blad Hulppost van deze organisatie. zonder slechte wegen, maar door een prachtige stuk Afrikaanse natuur. Eerst naar Bukavu aan de zuidkant van het Kivumeer. Dat ver liep zonder problemen, maar daarna stuitte het konvooi op een Zaïrese wegversperring bij Kamanyola. Inti midaties door de Zaïrese soldaten, die vonden dat de papieren niet in orde waren, volgden. Onder geleide van gewapende soldaten - niet vies van een joint en alcohol - mocht de weg daarna vervolgd worden. Zo kreeg de afwisseling toch een wat minder plezierig aspect, maar het liep goed af. Behalve in de kampen werd door de Nederlanders ook water gebracht in het seminarie in een arme wijk van Goma. Na het vertrek van de Ameri kanen gebruikten ze hun tankwa gens, die drie keer zo groot waren. Tussen de kampen Katale en Kibumba richtten onze landgenoten ook nog een hospitaaltje op met 500 bedden, wat Katale 2 werd gedoopt. Begin september zat de taak erop voor Adrie Polderman en zijn maten. "Toen we in het vliegtuig terug naar Nederland onze eerste 'gewone' maaltijd sinds weken kre gen, was het doodstil hoewel er hon derd man in zat", vertelt de Poort vlietse korporaal eerste klas. 'De helpende hand werd geboden' staat er op de herinneringsmedaille die hij kreeg van luitenant-generaal H.J.W. Manderfeld. Inmiddels heeft Artsen Zonder Grenzen de noodklok geluid over de situatie in de vluchtelingenkampen. De gevluchte Hutu-leiders, die ver antwoordelijk zijn voor de terreur in Korporaal Adrie Polderman werkte vijf weken als chauffeur in de vluchtelingenkampen rond Goma in Zaïre. ben kunnen bijdragen. "In het begin leek het water naar de zee dragen, maar op een gegeven moment zag je het dodental teruglopen." Polderman, die in Woensdrecht bij de beveiliging werkt, meldde zich in juli aan voor de actie 'Provide Care' zorg bieden) die werd opgezet om de nood te lenigen van de honderd duizenden Ruandese vluchtelingen. "Er werden mensen gevraagd met groot rijbewijs en die behendig waren met het materieel. Dat was met mij het geval, want ik zat bijna tien jaar in het Duitse Stolzenau, bij de vijfde groep geleide wapens. Daar deed ik veel ervaring op tijdens talrijke veldoefeningen." De Poort- vlietenaar kreeg te horen dat hij snel aan de beurt zou zijn. Aanvankelijk zou hij 8 augustus vertrekken, maar op 28 juli kwam er onverwacht een telefoontje dat hij zich nog diezelfde middag moest melden in Soester- berg. "Je bent militair om mensen te helpen, ook al is het dan een heel ander volk", vindt Polderman. Zijn vrouw Ineke, zeven maanden zwan ger, vond het minder leuk. "Adrie zou acht weken wegblijven, dus was het onzeker of hij bij de bevalling kon zijn." Over de opvang van de thuisblijvers door de luchtmacht is ze goed te spreken. Adrie Polderman maakte deel uit van een groep van tien chauffeurs en monteurs die naar Oost-Afrika ver trok; eerder waren twee militaire artsen, vier verplegers en zeven ver kenners afgereisd. Omdat er haast bij was, bleef de voorbereiding beperkt tot wat algemene informatie en geweldsinstructie. 's Nachts om half een vertrokken de militairen met een Russisch vrachtvliegtuig, een Antonov 124. Mee gingen negen vrachtwagens, zes waterwa gens en twee Landrovers. Na een tussenstop in Cairo landde het toestel in Goma. "De landings baan was net lang genoeg voor onze kist", vertelt Polderman. "Je zag er de raarste dingen. Geiten en mensen liepen gewoon over de landings baan. Ze renden opzij of werden simpelweg opzij geblazen door de kracht van de motoren." Over een betonbaan met aan weerszijden huisjes reed de groep, na het vlieg tuig te hebben gelost, naar het kam pement. De tenten werden opgezet aan de oever van het Kivumeer, op een steenworp afstand van het hotel waar de gevluchte Ruandese rege ring verbleef. Ook het vakantiever blijf van de Zaïrese president Mobu tu staat daar in de buurt. De volgende dag werd de groep door Artsen Zonder Grenzen geïn formeerd over de situatie, waarna hulpgoederen naar het kamp Katale werden vervoerd. "Aan weerskanten kampen in, waar de ellende groot was. Maar waar hij ook zag hoe uit getelde mensen na een ORS-infuus (een oppepper) binnen het uur weer opgekikkerd rondsjouwden. De enorme mensenmassa was indruk wekkend, soms zelfs bedreigend. "Je '.v Morgens om vijf uur begon een dagtaak van twaalf uren voor de Nederlandse militairen, waaronder Adrie Polderman uit Poortvliet. van de weg zag je alleen maar boomstronken. En heel veel doden. Het is niet te beschrijven hoe die er bij lagen", vertelt Polderman. Katale was het kamp waar de epidemieën (cholera en dysenterie) het hardst toesloegen. De Nederlanders ston den elke morgen om vijf uur op. Ze losten vliegtuigen, brachten de goe deren en medicijnen naar de kam pen. En ook water. Hun eigen water voorraad bestond uit flessen bron water. "Dat was erg belangrijk, want je zweette er enorm bij een tempera tuur van 30 tot 35 graden." Polder man viel tijdens zijn verblijf in Afri ka negen kilo af. Het werk bracht hem ook dieper de moest steeds op je hoede zijn, want de mannen liepen er met grote kap messen rond. En soms zag je maar anderhalve meter weg voor je, zodat het oppassen geblazen was om nie mand te raken." Het water haalden de chauffeurs bij het Kivumeer, waar de Amerikanen het zuiverden met behulp van een Nederlandse installatie. Er waren twee soorten water: met chloor gezuiverd voor de vluchtelingen, en zogenaamd 'high quality' water voor de westerse hulpverleners die de slechtere kwaliteit niet zouden kun nen verdragen. "We reden met les auto's waarop een tank van 7000 liter was bevestigd", vertelt Polder man. Toen ze eens vast kwamen te zitten met zo'n wagen, schoten de omstanders te hulp. "Dat ging per fect, maar toen het euvel was ver holpen wilden ze wél geld zien. We hebben dat afgekocht met wat eten." Ook schietpartijen kwamen voor in de kampen. "En als er iemand ont dekt werd die als Tutsi te boek stond, werd die gewoon in mootjes gehakt." De militairen was op het hart gedrukt zich met dit soort zaken niet te bemoeien. Hun taak was het transport en dat mocht niet in gevaar komen. Polderman maakte dagen van twaalf uren. Terug in het kamp werd er gegeten en de was gedaan. In de loop van het verblijf werden chemi sche toiletten en een douchetent geïnstalleerd, maar het bleef behel pen. Door veel met elkaar te praten èn brieven naar huis te schrijven, verwerkten de hulpverleners alles wat ze zagen en meemaakten. "Je schreef de dingen werkelijk van je af." Behalve Nederlanders waren er ook Belgen, Fransen, Amerikanen, Denen en Israëliërs bij de kampen. "De hulpverlening werd zodanig goed gestructureerd opgezet, dat na enkele weken het werk voor ons minder werd." Daarom kwam het Adrie Polderman goed uit dat hij mee mocht op een trip naar het 350 kilometer zuidelij ker - op de noordwestelijke oever van het Tanganyikameer - gelegen Uvira. Zes vrachtwagens en twee Landrovers brachten naar het kamp daar 45 ton hulpgoederen (voorna melijk medicijnen) voor Artsen Zonder Grenzen. "Een verademing, omdat je uit de stank weg was", ver telt Polderman. De rit ging over bij- Het conflict in Ruanda (en Burundi) is al erg oud. Vóór de vijftiende eeuw vestigden de Hutu's er zich vanuit Congo, maar na de zestiende eeuw vielen Tutsi-veehouders van uit Ethiopië en Sudan het gebied binnen en vestigden er een regering die de bevolking onderdrukte. In 1885 werd het gebied een Duitse kolonie, na de Eerste Wereldoorlog kreeg België er het mandaat. Een Hutu-opstand in 1960 leidde tot de val van de Tutsi-monar- chie en duizenden Tutsi's vluchtten naar met name Uganda. In het sinds 1962 onafhankelijke Ruanda bleven de Tutsi's (9% van de bevol king) de Hutu's (90% van de bevolking) onderdrukken. Dat leidde vier jaar geleden tot een offensief van het Ruandees Patriottisch Front (RPF), een oppostiepartij die in Uganda werd gevormd door verdreven Tutsi's en gematigde Hutu's. De moord op de Hutu-presi- dent van het land (samen met het staatshoofd van Burundi) in april, waarschijnlijk ge pleegd door de eigen presiden tiële garde, luidde een terreur in van de Hutu's die honderd duizenden Tutsi's vermoord den. Dat bracht een vluchtelin genstroom op gang, terwijl in Ruanda het RPF een tegen offensief begon en een groot deel van het land in handen kreeg. Ruanda, hebben er opnieuw alle macht in handen. Omdat ze dat een erkenning vinden van de nieuwe regering, beletten ze de Ruandezen om naar hun land terug te keren. Artsen Zonder Grenzen heeft bij de Verenigde Naties aangedrongen op het stationeren van een internationa le politiemacht in de kampen. Begin januari zal het ambtelijk over leg met de Landinrichtingsdienst worden afgerond, waarna de alge mene vergadering van het water schap Tholen er eind januari al over zal spreken. Mol vond dat kort dag voor de landbouw. Hij had er zijn twijfels over, wanneer daar adviezen over uitgebracht zouden moeten worden. Van Nieuwenhuijzen sprak zelfs over 'een tijdscrisis.' Volgens dijkgraaf I.C. Hage viel het allemaal nogal mee. Het gaat slechts om een indicatie van de mogelijke verfijning volgens het plan Dekker. "Of de verdichting ook overal gewenst is, dat is vers twee, maar als we die doorkijk naar de verfijning niet hebben, dan is er geen subsidie van de Landinrichtingsdienst moge lijk voor verdere uitvoering van het basisplan", zei de dijkgraaf. Het totaal-verdichtingsplan - plan Dekker - dat voor subsidiëring wordt ingediend, zal worden samen gesteld door de eigen technische dienst van het waterschap Tholen, in samenwerking met de Heidemaat schappij en de Landinrichtings dienst. Van Nieuwenhuijzen maakte nog opmerkingen over de automatise ring van het basisplan, dat 260.000 gulden gaat vergen, maar de dijk graaf wees op de subsidie van 134 mille die mogelijk is. De huur van gronddepots voor de opslag van bij het graven van sloten voor het basisplan vrijkomende grond kwam ook nog aan de orde. Van Nieuwenhuijzen wees erop, dat het kopen van een perceel soms voordeliger kan zijn dan huur. Ook de gewassenschade die bij vertra ging van de werken geclaimd wordt, kost het waterschap heel wat geld. G. Westerweel had in de stukken gezien, dat de directiekosten van de Heidemij. voor het basisplan water voorziening de pan uitrezen. "Naar mate de werken langer duren, zijn er meer opzichterskosten", antwoordde dijkgraaf Hage. "Vertraging kost geld, want het toezicht gebeurt op declaratiebasis." In tegenstelling tot de discussie over het zoet water, bleek de begroting 1995 een hamerstuk. Niemand maakte er opmerkingen over. Er was reeds een informele vergadering gehouden en ook de financiële com missie had zich over het laatste jaar stuk van het waterschap Tholen gebogen. In verband met de fusie van de vier waterschappen boven de Wester- schelde per 1 januari 1996 hoeft er voor dat jaar geen begroting meqr opgesteld te worden. Dat zal het interim-bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden voor haar reke ning nemen bij het aantreden vanaf 1 september 1995. De kerstdagen bezorgden menige automobilist nachtmerries. Op veel plaatsen in Nederland ontstonden er zondag ongelukken (1200 waarbij 12 doden vielen) door extreme gladheid na ijzel, maar op Tholen en Sint-Philipsland echter niet. De politie had wat dat betreft rustige kerst dagen. Er deden zich wel vier ongevallen voor waarbij vijf auto's zwaar beschadigd werden, maar deze werden niet veroorzaakt door gladheid. De auto die aan de Postweg bij Tholen in de sloot belandde, was aan alle kanten beschadigd. ëêêüèèuêê& Na de botsing tegen een boom aan de Bram Groenewegeweg, bleef er weinig over van de voorkant. Een 78-jarige man uit Den Haag beschadigde zondag zijn voertuig flink door dwars over een verkeers heuvel te rijden. De man was op weg naar Stavenisse. Komende vanuit de richting van Sint-Maartensdijk, zag. hij de verkeersheuvel op de Post- straat over het hoofd. Het gevolg was dat hij met zijn auto recht over deze verkeersgeleider reed en zodoende twee palen met verkeers borden vernielde. De auto van de man werd zwaar beschadigd afge voerd, de bestuurder mankeerde niets. Vrijdagmiddag begon de kerst voor twee mannen wel heel slecht. Een 19-jarige automobilist uit Sint- Annaland reed omstreeks tien over twaalf op de Bram Groenewegeweg bij Poortvliet. Hij kwam uit de rich ting van zijn woonplaats en vlak voor de afslag naar Scherpenisse lag wat slik op de weg. Dat werd door middel van de bekende driehoekige borden aangegeven. De Sint-Anna- lander raakte echter toch de controle over het stuur kwijt en botste na de afslag tegen een boom aan de rech terkant van de weg. De auto werd daarbij zwaar beschadigd. De man kwam met de schrik vrij. Omstreeks 25 minuten later vond een ongeval plaats op de Postweg te Tholen, vlak na de kruising met de Vrouwendijk en Kettingdijk. Een 67-jarige man uit Poortvliet reed in zijn auto richting zijn woonplaats. Hij wilde een trekker met oplegger inhalen, maar op dat moment kwam er uit de tegenovergestelde richting een bestelauto. De Poortvlietse man kon deze niet anders ontwijken dan door in de berm te gaan rijden. Daar verloor hij de controle over zijn voertuig en belandde, na een draai van 180 graden, in de sloot. Zijn auto raakte hierbij totaal vernield en de onderdelen lagen over de weg. Nadat de bestuurders van de bestel auto en trekker zich ervan vergewist hadden dat de Poortvlietse automo bilist ongedeerd was, zijn ze wegge reden. Twee auto's raakten donderdag zwaar beschadigd bij een botsing onderaan de Thoolse brug. Een 37- jarige vrouw reed over de Oud-Vos- semeersedijk richting Tholen. Ze zag dat er een auto stond op de afrit van de brug, tegenover de Deltaweg. In die wagen zat een 33-jarige man uit Halsteren. Hij stond te wachten totdat hij de voorrangsweg over kon steken. Terwijl de man stilstond, dacht de vrouw dat hij door zou rij den. Daarom remde ze en raakte zo in een slip. Haar auto botste met de lin kerzijkant tegen dezelfde zijde van het voertuig van de Halsterse man. Beide auto's waren zwaar bescha digd. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. Naar aanleiding van recente invallen in Oud-Vossemeer, Halsteren en Bergen op Zoom waarbij een illega le kopieerstraat van videofilms werd opgerold, heeft de politie drie ver dachten aangehouden. Het gaat om de 39-jarige F. v.d. E. en de 46-jari- ge J. van G. uit Bergen op Zoom en de 37-jarige J.R. uit Halsteren. In Oud-Vossemeer, waar twee video recorders in beslag werden geno men, zijn (nog) geen aanhoudingen verricht. De auteursrechtenorganisa tie Buma Stemra, die het onderzoek uitvoert, verwacht nog meer arresta ties. In samenwerking met het poli tieteam Bergen op Zoom noord wordt het onderzoek voortgezet. De drie verdachten zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. In overleg met de officier van justitie worden de honderden in beslag genomen videobanden vernietigd. De politiekorpsen van midden en west-Brabant en Tholen hebben een Zombi-team gevormd (zaken oppakken met brede inzet). Het bestaat uit vijftien politiemensen. Het Zombi-team heeft, behalve in Brabant, ook in Zeeland enkele zaken opgelost. In totaal werden er in acht maanden 78 verdachten aan gehouden. Daarvan waren er 41 minderjarig. De jongste was twaalf jaar, de oudste 26. Twintig personen werden verdacht van heling. Eén verdachte moet begin dit jaar voor komen voor maar liefst 130 zaken. Zes mensen zitten nog in voorlopige hechtenis, twee in verzekerde bewa ring. Er werden door het team 25 woninginbraken met een totale schade van een ton opgelost. Ook 73 diefstallen, waarbij de hele buit 292.000 gulden bedroeg, kwamen aan het licht en verder 141 auto inbraken en dertien autodiefstallen. Zo loste de politie zaken op waarbij de totale schade meer dan zes ton bedroeg. Het bedrijfsleven heeft voor de nieuwe raadsperiode een aantal aan bevelingen gedaan voor de Thoolse commissie bedrijfsleven. Zo maakt H. Zwikker uit Scherpenisse bij de recreatiesector plaats voor C.J. Nagelkerke uit Stavenisse. Zwikker blijft nog wel plaatsvervanger. Van het Overleg Orgaan Industrie is W. Rippen uit Tholen de nieuwe man in plaats van J.K. Elenbaas uit Poort vliet. J.P. Moerland uit St. Annaland zal als invaller optreden. De middenstandsfederatie eiland Tholen zorgt ook voor vers bloed in de persoon van J.C. van der Reest uit Scherpenisse. Hij vervangt C.G. Visser uit Tholen, die alleen nog als invaller beschikbaar is, evenals N.J.G. Jansen uit Tholen. W.J. Mos selman uit St. Annaland blijft op zijn post. De landbouw komt ook met nieuwe mensen: G.J. Hoek uit St. Maartens dijk en L. de Oude uit St. Philips- land. Voor de eerste verandert er weinig, want hij maakte al deel uit van de commissie bedrijfsleven, maar dan als raadslid. De plaatsver vangers zijn A. Abrahamse uit Poortvliet en M.D. Geuze uit Poort vliet. De enige sector waarin alles bij het oude blijft, is die van de werkne mersorganisaties. CNV-man J.J.P.A. Boulogne uit St. Annaland en FNV-vertegenwoordi- ger H.J. Vermaas uit Stavenisse komen terug. Plaatsvervangers zijn respectievelijk J.B. van Dijke uit St. Annaland en J.P.M. van Akkeren uit Tholen. Kalender cadeau. De inwoners van de gemeente Borsele krijgen een kalender cadeau. Het is een present je van het gemeentebestuur, omdat de gemeente in 1995 een kwart eeuw bestaat. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk telefoon ot fax 01666-4041 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER eeuwen ï00rhet ustwerk eiland Tholen Advertentie I.M. De nieuwe abonnementsprijzen voor 1995 zijn, volgens het advies van de Nederlandse Nieuwsblad Pers in verband met kostenstijgin gen, als volgt vastgesteld: - bezorgabonnement 24,90 per halfjaar en 45,50 per jaar; een jaarabonnement is dus 4,30 goedkoper! - bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen/St. Philips- land 56,75 automatisch incasso of 58,25 per acceptgirokaart. - postabonnementen 59,50. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automatische overschrijding hebben verstrekt, ermee accoord gaan, dat bij de eerst volgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehou den. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abon nementsperiode schriftelijk bij de Eendrachtbode gemeld te worden. De uitgever.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9