GESLOTEN Illegaal vuurwerk in St.Philipsland 0 DIELEMAN Plaatselijk nieuws VISSER VUURWERK DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 december 1994 Kersttoernooi biljarten Praktijk en apotheek DR. R.P. KALE van 2 t/m 6 januari Kerst Anbo GROTE KEUZE UIT Vluchten naar kerst Overname taxibedrijf Rijverbod Oliebollenparty Barbershop met kerst Nachtdienst Beroepen Kerst Philadelphia Oud- Vossemeer Erfenis oom Sjors Kerst Die Heenetrecht- school Biljarten Een plek waar Hij kan wonen Sint- Annaland Biljarten De kerstkaars Cantate van VZOS Electromonteur leraar Kerstdeclamaties Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZELS 100 gram1,60 NASI-VLEES 500 gram4,75 KIPPEB0UTEN 1 kg5,00 ACHTERHAM 100 gram2,25 SNIJWORST 100 gram1,60 GRILLWORST 200 gram2,50 Tevens is uw slager het adres voor heerlijke saladeschotels, borrelhapjes, saucijzebroodjes enz. Al deze schotels zijn mooi opgemaakt en in div. prijsklassen RIBLAPPEN 1 kg15,00 Bij aankoop van 1 rookworst 500 gram zuurkool gratis GEHAKT 500 gram5,25 2 JANUARI A.S. ZIJN WIJ DE GEHELE DAG GESLOTEN Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Kling, klokje Kerstzangdienst s Sint- Maartensdijk Schuur in brand Klaverjassen Scherpenisse Oliebollen Zonnige kerst voor personeel van SVRZ Jubileum plattelands vrouwen Kerst Oosterschelde- school Poortvliet Predikbeurten Kerstfeest Eevliet Sint- Philipsland Zangdienst Kerst zondagsschool Kerstmiddag ouderen Zorgteam Weekend diensten V Biljartvereniging De Tol hield maandag haar achtste kersttoernooi in café De Tol. Deze keer was het toernooi een soort voorbereiding op het tienjarig bestaan van de vereni ging dat in 1995 gevierd wordt. De uitslagen waren: 1 H. Kok 16 p; 2 L. van Dijk 15,8 p; 3 H. Sturris 14,84 p; 4 M. den Boef 13,68 p; 5 G. van As 13,33 p; 6 A. Bakx 10,8 p; 7 A. van Elzakker 10,52 p; 8 C. van Til burg 10,48 p; 9 L. Verkerke 10,35 p; 10 M. Goudzwaard 10 p; 11 E. Scheepsbouwer 9,68 p; 12 M. van Tienen 8,33 p; 13 M. van de Hoven 8,28 p; 14 L. Berrevoets 8,11 p; 15 P. Havermans 7,9 p; 16 C. van Vugt 7,33 p; 17 J. Govers 6 p; 18 H. Zee man 5,52 p; 19 A. Broeren 4,21 p; 20 B. Broeren 3,33 p; 21 A. Govers 3,05 p; 22 J. Rijstenbil 2 p. Waarneming voor spoedeisende zaken (ook voor de apotheek) voor diegene wiens achternaam begint met A t/m F: Dr. Mellema tel. 2377 voor diegene wiens achternaam begint met G t/m Z: Dr. Bakkerus tel. 2350 Advertentie I.M. De leden van de Anbo kwamen in het Visnet samen om kerst te vieren. Daar luisterden ze ondermeer naar muziek van mevr. S. Bout op het keyboard, mevr. L. Polderman op viool en zangeres mevr. N. Quist. De samenzang werd ook begeleid door dit ensemble. Aandachtig luis terden de aanwezigen naar een kerstverhaal, voorgelezen door mevr. A. Ottevanger. Het kerstevan gelie werd gelezen door mevr. Y. Verkamman. Tijdens de maaltijd die volgde, werd er bijgepraat. Voor het laatste drankje werd ingeschonken, droeg mevr. Ottevanger nog een Zeeuws gedicht voor. Op 3 januari houdt de Anbo haar eerste bijeen komst in het nieuwe jaar om drie uur in het zaaltje aan de Schuttershof. Het mooiste vuurwerk koopt u bij: vuurpijlen wolkenkrabbers pakketten raketten lichtkogels turbokaarsen enz. enz. U kunt het afhalen in de Venkelstraat (achteringang drukkerij) vandaag donderdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 december Advertentie I.M. Het was druk op de kerstviering van de jongste leerlingen van CNS De Regenboog. De gemeenschapsruim te werd helemaal gevuld met kinde ren, ouders en andere belangstellen den. De avond werd overigens bijna helemaal ingevuld door de kinderen. Waarnemend directeur C. van Dis begeleidde de samenzang op het orgel en juf Mineke Koeman pre senteerde de avond. De kinderen hadden waarlijk hun best gedaan, want ze brachten een groot aantal liederen en voordrachten ten gehore. Velen zongen zelfs solo. Het publiek genoot ervan. Gaandeweg werd het kerstevangelie verteld en gezongen. Vooral de drie muzikant jes die trompet, saxofoon en klarinet speelden, leverden veel pret op. Juf frouw Mineke vertelde het kerstver haal. Het ging over twee jongetjes die in een Oosteuropees land geen kerstfeest meer mogen vieren. Hun vader en moeder zijn gevangen genomen omdat ze vasthielden aan hun geloof. Koud en alleen moeten ze de kerstdagen doorbrengen. Ze besluiten te vluchten naar Oosten rijk om daar Kerstmis te vieren. Na een lange en gevaarlijke tocht over de grens, komen ze uiteindelijk bij een Oostenrijkse pastoor terecht en kunnen ze toch nog kerstfeest vie ren. De firma G. Vis draagt per l januari het taxibedrijf over aan C.L. de Jon ge uit Poortvliet. Alle aandacht wordt voortaan gegeven aan de win kel en de reparaties van fietsen. Dhr. Vis (56) begon al op zijn achttiende jaar met taxiritjes in het bedrijf van zijn vader, die in de dertiger jaren begonnen was. De Jonge exploiteert al vele jaren in Poortvliet een taxibe drijf, waarbij ook het vervoer van patiënten voor het ziekenfonds VGZ en andere verzekeringen wordt uit gevoerd. Een 27-jarige man uit Dinteloord werd vrijdagnacht door de politie gecontroleerd op alcoholgebruik. Een eerste test wees uit dat hij teveel had gedronken. Op het bureau blies de man 575 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (zo'n 1,3 promille). Hij werd met een dag vaarding en een rijverbod van zes uren naar huis gestuurd. De jeugdsoos Thjos houdt vanavond van half acht tot elf uur een 'oliebol lenparty' in Meulvliet. De jeugd van twaalf tot zestien jaar kan daar genieten van oliebollen, andere lek kernijen, videobeelden en muziek. Een dertigtal dames vierden het kerstfeest van de plattelandsvrou wen in het sfeervol versierde gebouw van de Protestantenbond. Na de koffie met kerstchocolaatjes en -krans las presidente mevr. G. Hoogedeure een gedicht voor van Paul van Vliet. Daama trad de bar- bershop-groep Quadrifonia uit Goes op. E>e vier dames, die met elkaar een prachtige klankkleur vormen, zongen a capella diverse kerstlied jes. Daarna zongen de leden zelf, op gitaar begeleid door Elly Deurloo. Maddy Overbeeke las, tussen de borrel met hapjes door, een stemmig kerstverhaal voor. Het thema van de kerstnachtdienst van de Hervormde Gemeente Imma- nuel en de Gereformeerde Kerk die zaterdagavond werd gehouden, was 'Een geboren vluchteling'. Daarover hield ds. P.J. de Buck zijn verkondi ging. Aan de dienst werkten ook de cantorijen van beide gemeenten en een koperensemble onder leiding van C. van Dis mee. In afwisseling zongen koren en gemeente, en bracht het koperensemble haar muziek. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep gekregen uit de gemeente te Tricht- Geldermalsen. Met de catechisanten van de ouder vereniging Philadelphia is het kerst feest gevierd in De Wingerd. Voor zitter J. Leune verwelkomde de aan wezigen en ging, na de samenzang, voor in gebed en las uit Jesaja 9. Het thema van de avond was 'vrede'. E)e leidsters van de catechisatie, Sya Polderman en Cobie Schot, werkten dit thema nader uit. Daarbij gaven de catechisanten antwoord op ver schillende vragen en zongen samen. Kees en Nemi Wesdorp zongen tweestemmig. Ds. Meeuse uit Sint- Annaland eindigde met dankgebed, waarna tot slot staande het Ere zij God werd gezongen. Toneelvereniging Sint Joseph is druk bezig met 'De erfenis van oom Sjors'. De klucht in vier bedrijven gaat op 14 januari in première. Regisseur C. Aanraad werkt met de vijf actrices en vier acteurs aan een perfecte uitvoering. De voorstelling, in dorpshuis De Vossenkuil, begint om half acht. Bij de generale repeti tie 's middags zijn de bejaarden en de afdelingen van de Zonnebloem welkom. De leerlingen van de Die Heene- trechtschool hebben vrijdag het kerstfeest gevierd. Dat gebeurde in twee delen, 's Morgens waren alle kinderen in hun eigen lokaal met diverse activiteiten bezig. In de sfeervolle lokalen stonden de leer lingen even stil bij de kerstgedachte. Na een vroege pauze ontvingen de leden van de ouderraad alle kinde ren in de grote zaal, die voor deze gelegenheid mooi versierd was. Directeur H. Westerweel heette iedereen welkom, ook ds. D.A. Snij der die voor dit kerstfeest was uitge nodigd. Alle groepen hadden een lied of voordracht ingestudeerd en voerden dit uit ten overstaan van hun medeleerlingen. De kinderen van de groepen 5 tot en met 8 had den ook kerstverhalen geschreven. Een aantal daarvan werden voorge lezen. Tot slot werd er een kerst maaltijd genuttigd. Uitslagen biljartvereniging De Treffers: J. Burgers-L. van Wezel 10-5,14; K. Hommel-H. Hommel 8- 10; C. Burgers-D. van Driel 8,95- 10; D. den Hollander-N. Rooijakker 10-6,5; P. Hommel-P. de Leeuw 10- 7,94; J. Geuze-B. den Hollander 10- 9,23; J. van Meer-J. Etiënne 9,07- 10; J. Hommel-M. Hendrik 10-9,14. D. den Hollander haalde de hoogste serie van zeventien caramboles. De kortste partij van achttien beurten en het hoogste moyenne van 2,72 waren voor J. Etienne. De School met de Bijbel vierde don derdagavond in de speelzaal haar kerstfeest. Juf J. Boogaart heette iedereen welkom, waama L. Rie- mens een gedeelte uit Micha las en voorging in gebed. Daarna lieten de kinderen zien en horen waarmee ze de afgelopen vier weken bezig waren geweest. Het was het adventsproject 'Een plek waar Hij kan wonen'. Juf Hu ijzer las het kerstevangelie uit Lucas 2. Onder leiding van juf Meerbeek zorgden blokfluitisten voor een muzikaal intermezzo. De samenzang werd door C. Droogers begeleid op het orgel. Ds. D.A. Snijder eindigde de avond met gebed, waarna de aanwe zigen nog een kopje koffie konden drinken. De kinderen gingen ieder naar hun eigen lokaal en kregen daar, zoals gebruikelijk, een lees boek mee. T. van Poortvliet speelde bij biljart vereniging De Hoop zowel de hoog ste serie van 15 caramboles als het beste gemiddelde van 3,77 en de kortste partij van 18 beurten. Van Poortvliet won in een goede partij van G. Rijnberg met 10-6,4. L. Men- heere kwam niet in zijn spel en ver loor dan ook met 5,58-10 van J. Keur. K. Smits slaagde er weer niet in om zijn eerste wedstrijd te win nen. Hij verloor nipt van M. Elen- baas met 9,66-10. Ook zijn tweede partij verloor Smits van W. van Oudenaarde met 8,33-10. J. Mossel man werkte ook twee wedstrijden af. De eerste verloor hij van R. Scherpenisse met 8,18-10, maar de tweede, tegen P. Quist, haalde hij wel binnen met 10-8. De leerlingen van openbare basis school De Casembroot hielden don derdag hun kerstviering van zes tot acht uur. Groep 1 en 2 deden dat in het lokaal van juffrouw Anna. De kinderen zongen daar liedjes en er werden kerstverhaaltjes verteld. De overige groepen hielden een geza menlijke viering in de versierde gemeenschapsruimte. Enkele leer lingen, waaronder Ernella Bazen en Marlous Rijnberg, lazen het kerste vangelie voor. Meester Bril vertelde het verhaal 'De Kerstkaars'. Daarna werd er samen gezongen onder begeleiding van juffrouw Sarien Bout en een vijftal meisjes op orgel en blokfluit. Om zeven uur stond het eten klaar. Eeij uurtje later ging men tevreden naar huis. De volgende dag, de laatste schooldag van 1994, werden de kinderen de vakantie ingestuurd met hun rapport en de schoolkrant. Het chr. gemengd zangkoor VZOS voerde zaterdag onder grote belang stelling in de N.H.Kerk de cantate Bethlehem Efrata uit tijdens de kerstzangavond. Er waren diverse solisten, onder wie dirigent Rinus van Gorsel zelf, alsmede zijn vrouw. Ook mevr. Pleune, mevr. Fase en mevr. Geluk, alsmede Joh. den Haan en P.M. Mosselman traden als solist of in een duet op. Pastoraal mede werker J. Prins nam de bijbehorende tekst voor zijn rekening. Organist Leen Heijboer Wzn. kweet zich als inyaller bijna vlekkeloos van zijn taak. Hij verving Lian Gebraad, die het een week voor de uitvoering liet afweten. Leen Heijboer moest nu het volledige programma begelei den, niet alleen de samenzang. Aan het programma werd ook meege werkt door het kinderkoor Soli Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost en the Young Voices o.l.v. Rinus van Gor sel, met begeleiding van blok- en dwarsfluiten en gitaar. 'Als Christus vandaag werd geboren' zongen de drie koren gezamenlijk. Dhr. Prins verzorgde de meditatie en ds. W.C. Meeuse» het dankgebed. Met het staande zingen van 'Ere zij God' werd de kerstzangavond besloten. Dhr. P. den Ouden uit Nieuw-Lek- kerland is benoemd tot leraar aan de School met de Bijbel in groep 4. Hij volgt juffrouw J. van Holten op, die na haar zwangerschapsverlof niet meer terugkomt. Piet den Ouden werkte eerst in een fabriek als elec tromonteur, voordat hij in de avond uren een studie begon voor groeps leerkracht. Voor de geboren en geto gen Lekkerlander is de benoeming in St. Annaland zijn eerste baan in het onderwijs. Meester Den Ouden pendelt nog, in afwachting van de gereedkoming van zijn nieuwe woning aan de Hoenderweg. Het lokaal van juffrouw De Rooij in de chr. kleuterschool is inmiddels opgeschilderd, evenals de hal. Na de kerstvakantie kunnen de leerlingen het nieuwe rood, geel, blauw en groen bewonderen, ook in de hal. Als de weersomstandigheden het toelaten, zal het buitenschilderwerk in dezelfde kleuren worden uitge voerd. In het lokaal van juffrouw Troost komt er nog een nieuw pla fond. In het bijna voorbije jaar zamelden leerlingen van de School met de Bij bel ƒ1339,95 in voor hulp in ontwik kelingslanden via de stichting refor matorische hulpactie Woord en Daad. Ook de school zelf kreeg ech ter geld: ƒ946,90 via de collecte in de jaarlijkse kerkdienst voor de School met de Bijbel. Onder grote belangstelling werd donderdag in de Nederlandse Her vormde kerk het kerstfeest gevierd van de groepen 3 tot en met 8 van de School met de Bijbel. Aan het begin speelde een blokfluitgroepje, onder leiding van juffrouw Troost. In zijn openingswoord ging directeur Baaij wat nader in op het thema van de avond 'Uit u zal Mij voortkomen'. De kinderen droegen onder muzika le begeleiding gedichten en andere teksten voor waarin bijzondere aan dacht werd besteed aan de vrouwen uit het geslacht van de Here Jezus. Uit Zijn geslachtsregister klonken zo de namen van Eva, Sara, Rebek- ka, Lea en veel anderen. De leiding van deze declamaties berustte bij juf Den Braven die ook zelf een gedicht voordroeg, omlijst door orgelspel Donderdag, vrijdag en zaterdag 29, 30 en 31 december Dinsdag en woensdag 3 en 4 januari Advertentie I.M. van W. Heijboer die ook de samen zang begeleidde. Ter afwisseling van de spreekstemmen was er koor zang. Onder leiding van juf v.d. Steen en met orgelspel van dhr. Den Ouden, zongen twee koren de liede ren 'Nu daagt het in het oosten' en 'Ruth die eens uit Moab kwam'. Aandachtig luisterde men vervol gens naar het kerstverhaal over Kees die doof was. Meester Baaij vertelde erover dat deze jongen mocht leren 'met het hart te horen' zodat het ook voor hem echt kerstfeest werd. Hier na werd de declamatie weer ver volgd waarin het uitzien naar en de vervulling van de moederbelofte uit Genesis 3:15 centraal stond. Ds. W.C. Meeuse eindigde de avond met gebed waarna men staande het 'Ere zij God' zong. De kinderen van peuterspeelzaal Olleke Bolleke vierden het kerst feest ieder in hun eigen groep. Juf Lia en juf Judith hadden samen met de peuters de kerstboom mooi ver sierd met zelf gemaakte kerstballen. Vaders en moeders mochten naar de speelzaal komen waar ze onthaald werden met een kopje koffie. De kinderen kregen chocolademelk met een kersverse krentenbol. Bij het schijnsel van kaarsjes zongen de peuters kerstliedjes zoals 'Kling, klokje, klingelingeling' en 'O denne- boom'. Daama gingen ouders en kinderen aan de slag met het maken van een kerststukje. De jonge knut- selaartjes kwamen handen te kort om het stukje, kerstballen en de drinkbeker die ze kregen mee naar huis te nemen. De christelijke gemengde zangver eniging Laudate Dominum heeft een nieuwe dirigent: Iz. Riedijk uit Sint- Maartensdijk. De scheidende diri gent, P. Heijboer, gaf zaterdag zijn laatste uitvoering met Laudate Dominum op de druk bezochte kerstzangavond in de Nederlandse Hervormde kerk. Daaraan werkten ook mee het kerkkoor Rehoboth uit Sint-Maartensdijk, onder leiding van R. van Gorsel, en kinderkoor Gabriëlla, onder leiding van mevr. H. Potappel-van Veen. Daarnaast was er ook medewerking van de solisten Lia en Rinus van Gorsel. Organiste mevr. Y. vdn Leeuwen begeleidde Rehoboth en het solis- tenpaar. De twee zangers brachten elk een solo en samen zongen ze een duet. P. Priem begeleidde Laudate Dominum en de samenzang op het orgel. Het kinderkoor werd begeleid door mevr. M. Knuist op orgel en Peter Andriesse op keyboard. Samen zongen de koren 'Op het geluid der hemelkoren'. Rehoboth en Laudate Dominum brachten gezamenlijk 'Stille Nacht' en daar naast zongen ze elk vier nummers. Gabriëlla bracht acht liederen ten gehore. Ds. T. van Bruggen verzorg de de meditatie. De avond werd besloten met het 'Ere zij God'. In de Schuilplaats kon men vervol gens nog wat napraten onder het genot van een kopje koffie. P. Priem Het in beslag genomen vuurwerk uit St. Philipsland in de garage van het Thoolse politiebureau. In een loods op het industrieter rein van Sint-Philipsland is vrij dag door de politie 85 kilo vuur werk aangetroffen. Tegen een 29-jarige inwoner is proces-verbaal opgemaakt op grond van het vuurwerkbesluit van de wet milieugevaarlijke stof fen en de wet milieubeheer. De politie was getipt dat er vanuit de loods vuurwerk werd verkocht en voerde daarom een controle uit. Een grote hoeveelheid - voor namelijk siervuurwerk, maar ook knalvuurwerk - werd aangetrof fen. Voor de opslag noch het in bezit hebben van de partij had de gebruiker van de loods een ver gunning. Bovendien is het verbo den om vóór 29 december vuur werk te verkopen. De partij, die een straatwaarde heeft van meer dere duizenden guldens, is in beslag genomen. Tot nu toe kreeg de politie heel weinig klachten met betrekking tot overlast door vuur werk. Maar op tweede kerstdag liepen vijf jeugdige Tholenaren tegen de lamp. Ze staken hun knallers af pal voor het politiebureau op de hoek Ten Ankerweg/Simon Lindhoutstraat. Dat mag echter uitsluitend op oudejaarsdag vanaf 10 uur 's morgens - tot 2 uur 's nachts - en daarom kregen de jongens meteen te maken met de arm der wet. Omdat ze tussen 15 en 18 jaar oud zijn, werd hen de mogelijk heid geboden van een alternatieve straf in plaats van een bekeuring. Alle vijf kozen voor een werkstraf via bureau Halt. Het overgebleven vuurwerk is door de politie in beslag genomen en zal worden vernietigd. bedankte daar dirigent Heijboer voor zeven jaar samenwerking. Eer der werd al uitgebreid afscheid genomen van de dirigent op de generale repetie voor de zangavond. Van het bestuur kreeg Heijboer een envelop met inhoud en het oudste lid, mevr. Tazelaar-Moerland, over handigde hem een gouden G-sleutel met daarin de data van de komst en het vertrek van Heijboer. Die bedankte op zijn beurt het koor dat voor hem het eerste was nadat hij was afgestudeerd. De nieuwe diri gent Riedijk staat op 4 januari voor het koor. Dan is de eerstvolgende repetitie. De brandweer kwam dinsdagmor gen omstreeks negen uur in actie om een brandende schuur aan de Bloe- menlaan te blussen. Het vuur kon worden gedoofd zonder dat er zich verdere ongelukken voordeden. Vermoedelijk is de brand uitgebro ken doordat een opgerold verleng snoer, waarop de diepvries was aan gesloten. doorbrandde. De schuur liep rook- en brandschade op. Nie mand raakte gewond. J. Bijl heeft de kerst wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen met 5702 punten. In totaal deden er veertig deelnemers mee aan de wedstrijd. De eerste twintig waren: I J. Bijl 5702 p; 2 M. Vroegop 5390 p; 3 A. Koetsier 5116 p; 4 J. Guiljam 5048 p; 5 K. Knuist 4985 p; 6 A. Hogendoorn 4969 p; 7 P. Bazen 4869 p; 8 J. Poot 4850 p; 9 B. Lindhout 4802 p; 10 C. Hoek 4771 p; 11 K. op 't Hof 4733 p; 12 L. Mayer 4661 p; 13 B. Wittenberg 4650 p; 14 W. van Haaften 4649 p; 15 D. Kaashoek 4617 p; 16 J. van der Werf 4596 p; 17 J. Franke 4570 p; 18 D. van Wijk 4547 p; 19 F. Meijer 4511 p; 20 K. van de Hoek 4490 p. De Oranjevereniging Prins Willem Alexander houdt op oudejaarsdag haar jaarlijkse oliebollenverkoop. In het dorp komt men langs de deur met de lekkernij, maar voor bestel lingen buitenaf kan men bellen tel. 2125. Het personeel van de bejaardenhui zen Ten Anker in Tholen en Sint Maartenshof te Sint-Maartensdijk en woonzorgcentrum De Rozeboom in Sint-Philipsland vond een wel heel zonnige verrassing in het kerst pakket. Tussen de traditionele lek kernijen troffen de medewerkers ook een cheque aan voor een verblijf in vakantiepark De Rauwse Meren te Mol in de Belgische Kempen. Samen met hun gezin kunnen de verzorgers daar volgend jaar een midweek of weekend in een vakan tiehuisje verblijven en eten in één van .de vijf restaurants in het park. Deze genereuze gift vloeit voort uit het 45-jarig bestaan van de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ), waarbij de drie instellingen zijn aangesloten. Alle 2800 mede werkers van de stichting kregen dit cadeau voor de extra werkzaamhe den die de herstructurering van de stichting met zich meebracht. Het kost de SVRZ in totaal zo'n 300.000 gulden. De stichting kon voor deze verrassing zorgen door een bijdrage van de steunstichting van de SVRZ. Het park waar de personeelsleden met hun aanhang naartoe gaan, is het vierde van de organisatie Sun- park en opende een jaar geleden zijn deuren. De stichting kreeg van Sun- park een forse korting, vanwege het grote aantal boekingen. De plattelandsvrouwen vieren in 1995 hun 35-jarig bestaan. Woens dag kreeg men daarop alvast een voorproefje tijdens de kerstviering. In de kantine van camping De Pluimpot kregen de dames een koud buffet voorgeschoteld, verzorgd door drie leden. Het jongerenkoor The Young Voices uit Sint-Anna- land bracht onder leiding van Rinus van Gorsel enkele kerstliederen ten gehore. Na de pauze ging het optre den verder. Gezamenlijk zong men het 'Ere zij God' en ter afsluiting van de avond las mevr. Hage nog een kerstgedicht voor. De Oosterscheldeschool hield don derdag haar kerstviering. Onder begeleiding van het schoolorkest zongen de kinderen enkele kerstlie deren in het Holland Huis voor ouders en belangstellenden. Samen met Anita Kouwenhoven, zangeres van de groep Big Deal, zongen de kinderen 'Mary's Boys Child' en 'The Little Drummerboy'. Bij dit laatste nummer speelde Giovani Geuze op zijn trommel. Na het muzikale gedeelte mochten de ouders een kijkje nemen in de ver sierde lokalen. Daarna werd de vie ring voortgezet door de leraren en leerlingen met een maaltijd in het eigen lokaal. De kinderen en leerkrachten van openbare basisschool de Eevliet kwamen donderdagavond bij elkaar om het kerstfeest te vieren. Er wer den veel liedjes gezongen en alle Zaterdag 31 december en zondag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Schaap, Herkingen. za 19 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. za 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. 17 u. dhr. Van Westen, za 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard, za 18 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst za 19 u. ds. Gunst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder, za 19 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Hartkamp, Brielle. za 17 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. za 19.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eindejaarsviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi lipsland. za 19 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Van Campen, Goudswaard, za 19 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. nog niet bekend, za 9.30 u. nog niet bekend. groepen hadden afzonderlijk nog een voordracht ingestudeerd. Er werd gezamenlijk gegeten en met een kleine attentie ging iedereen om zeven uur weer naar huis. Zondag werd in de Gereformeerde kerk te Anna Jacobapolder een kerstzangdienst gehouden. P. van der Reest opende de dienst waaraan ook de vocal group Rejoice haar medewerking verleende door het zingen van negen liederen. Bram Wisse en zijn zoon Amo verzorgden een declamatie. Ook de kinderen van de kindernevendienst droegen hun steentje bij. Ze staken de adventskaarsen aan, zongen een lied en lieten de gemeente zien waar ze het in de afgelopen adventsweken over hebben gehad. Pim Dupon ver zorgde de meditatie. Na afloop van de dienst kregen de kinderen tot twaalf jaar nog een aandenken. De zondagsschool vierde het kerst feest met veel vertellingen en samenzang. Ds. D.J. van Eckeveld opende de bijeenkomst. Mevr. v.d. Velde verzorgde een kerstvertelling over de wijzen en ook mevr. Bree- man vertelde een verhaal. Daarnaast werden er vier gedichten gedecla meerd. Op de bijeenkomst werd ook afscheid genomen van de tien oud ste kinderen van de zondagsschool. De kinderen verzorgden zelf het dankgebed. De commissie ouderenbeleid hield woensdagmiddag een kerstviering voor ouderen in dorpshuis De Wim pel. Er waren zo'n 75 aanwezigen toen voorzitter A. Kosten de bijeen komst opende. Gebed en meditatie waren in handen van ds. D.J. van Eckeveld. Mevr. W. de Bruine- Quist vertelde het kerstverhaal 't Sleutelgat'. Er was, naast veel samenzang, ook solozang van Hen- nie Moerland, op het orgel begeleid door mevr. W. van Duuren-Kosten. Mevr. J.M. van Dijke-Quist droeg het gedicht 'Kerstfeest' voor en mevr. W. Boudeling-de Visser ver zorgde de declamatie 'De Herders'. Na het dankwoord door de voorzit ter, sloot ds. Van Eckeveld de mid dag af met gebed. Voor het zorgteam dat binnen de gemeente functioneert ten behoeve van de ouderen, heeft de provincie voor dit jaar een eenmalige subsidie van 92.206,30 gulden beschikbaar gesteld. Maar omdat voor het pro ject een extra bijdrage is ontvangen van de ziekenfondsraad, is het geld van de provincie dit jaar niet nodig. De stichting thuiszorg en algemeen maatschappelijk werk Noord-Zee land heeft daarom de provincie gevraagd de bijdrage van 92 mille door te schuiven naar volgend jaar. Middelburg is akkoord, maar wil wél weten vanaf wanneer de subsi die voor het project volledig besteed is en het project onder de wet op de bejaardenoorden kan vallen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goai. 19 u. ds. Van Rppprjng, Zuid Beijer- land. V za 19 u,.ds7E)e Goei. OUD ÈjEREF. GEM. 9.30, 14.30 et» 18.30-u. leesdienst. za 19 u. leesdiértst(> GEREF. GEM. IN NED/ 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. za 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. za 19 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. za 19 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14 u. dhr. Van Westen, Borssele. za 19 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. za 16.30 u. ds. Beens, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. za 19 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. za 15 u. ds. Silfhout. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. za 19 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam, za 17 u. ds. Van Krimpen, Dor drecht. Zaterdag 31 december en zondag 1 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groöt, Nieuw-Vossemeer tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Veenendaal, Bergen op Zoom tel. 01640-43476. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG* Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 dec. t/m vrijdag 6 jan. donderdag 29 12.07 - vrijdag 30 0.52-13.17 zaterdag 31 1.57-14.22 zondag 1 2.57-15.17 maandag 2 3.47-16.07 dinsdag 3 4.32-16.57 woensdag 4 5.17 - 17.42 donderdag 5 6.02 - 18.27 vrijdag 6 6.42-19.07 zo 1/1 ll.57u.NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2