TUNE '92 I Stuurgroep besteedt bijna geen aandacht aan nieuw bestuur Televisie verraste familie Neele Inema Mode Visserskoor in Thoolse Grote Kerk EEN SLIM SYSTEEM! FAX NUMMER EENDRACHT BODE 01665- 3318 65+ OPGELET! Bereken uw eigen pensioentekort uw leeftijd in guldens korting - ZEELAND COMBINATIE WEEKBLADEN EEN IJZERSTERK TEAM lady Special Fusie van stichtingen geestelijke zorgverlening ■n 1 in 5 BODEMONDERZOEK Vereniging waarschuwt voor malafide asfaltbedrijven Rijkswaterstaat vist gezonken jacht uit haven Donderdag 29 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Marantz 1010 set 4 aan Exclusief verkrijgbaar bij: Fortuinstraat 10, Bergen op Zoom Tel. 01640-45813 Specialist in prologic CM IO CM <0 5 cc O CC LU LU O European Metal Recovery BV Grootscheepse verhuizingsuitverkoop vanaf vandaag 2 HALEN 1 BETALEN en restanten met kortingen Antwoord co u pon I.C. Hageeen beetje teleurstellend De stuurgroep fusie vier waterschappen boven de Wes- terschelde heeft nauwelijks aandacht besteed aan de samenstelling van het bestuur van het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden. "Het was allemaal een beetje teleur stellend", zegt dijkgraaf I.C. Hage. Bij aankoop van een Derofa Japon dus: Hoe ouder U bent. Des te hoger is de korting. Ons adres: Dames Heren Kindermode Botermarkt 16 - Tholen Zaterdagavond 14 januari geeft het Urker visserskoor Crescendo een uitvoering in de Grote Kerk in Tho- len. Het koor dat al in 1953 werd opgericht en altijd in Urker kleder dracht optreedt, staat onder leiding van Meindert Kramer jr. Henk van der Putten bespeelt het orgel en sopraan Emmy van der Weg ver leent haar medewerking aan de avond. Het koor brengt op het con cert, georganiseerd door Uit op Tho- len, geestelijke liederen ten gehore. Crescendo werd destijds opgericht onder de naam christelijk jongeman- nenkoor en had toen 23 leden. Nu zijn het er meer dan 100. Maar omdat het koor gedeeltelijk uit vis sers bestaat die de hele week van huis op de Noordzee of het IJssel- meer zijn, kan Crescendo niet altijd over de volledige 'bemanning' beschikken. Hoewel het een ama teurkoor is, krijgt het veel uitnodi gingen vanuit het .buitenland. In de loop der jaren heeft het visserskoor menige reis naar bijvoorbeeld Zwit serland en voormalig Oost-Europa achter de rug. Crescendo trad ook op voor prominente gasten zoals de koningin bij de onthulling van het vissersmonument in Urk, maar ook in de paleizen Het Loo en Soestdijk. De vele opnames van het koor zul len ook bij het concert in Tholen te koop zijn. De uitvoering begint om zeven uur en kaarten zijn vooraf ver krijgbaar bij het VVV-kantoor in Sint-Maartensdijk of de VVV-fol- derservicepost aan de Hoogstraat in Tholen. Storten Nieuwdorp. Op de stort plaats te Nieuwdorp kunnen particu lieren vanaf 1 januari alleen nog op zaterdag (van 8 tot 4 uur) gratis hun afval brengen op het containerpla teau. Door de week kan maximaal 100 kilo gratis worden aangeboden bij de stortplaats. Bedrijfsafval wordt van het containerplateau geweerd. - s Cl K - 3 -y -X- V s* d, V Vrachtwagensbussen en auto's rijden bovenlangs over de Provincialeweg. Op het fietspad brommers en fietsers. In deze hoek van Tholen is het druk. Een snipper oud landschap bij de Langeweg in Scherpenisse. Hier liep voor 1958 een grindweg naar de Rand, langs een drinkput. Van die weg en die put zijn nog restanten terug te vinden. De breedste en diepste helft van de put ligt onder de oprit van de Langeweg naar de Provincialeweg. Vroeger werd het vee er gedrenkt. Bij Scherpenissenaren stond het water bekend als de 'Poovliesepit'. Later werden er zelfs vissen in gehouden. Het 'landschapselement' is eigendom van provin ciale waterstaat. Ze plantte er wilgjes die schaduw moeten brengen over de vervuildevijver en elk jaar tot een halve meter boven de grond geknot worden. In Zuid-Holland zouden ze het griendhout noemen. pg T"*" Cf 1 - J '0^ i Z b Alle complexe electronica, kennis en ervaring, die de geluidsbeleving van theater of concertzaal ook binnen een gewone huiskamer mogelijk maakt, kon worden ondergebracht binnen de slanke behuizing van "Slim Series". Belangrijker nog: in deze serie wordt dezelfde geavanceerde electronica toegepast waaraan ook Marantz meest bekende Hi-Fi produkten hun exemplari sche audioprestaties ontlenen. De Slim System Link maakt zowel de opbouw als een latere uitbreiding van het systeem doodeenvoudig: één kabel is voldoende om de in- en uitgangssignalen van de componenten onderling door te verbinden... van 27997- nu I 57 57 j n <0 liI ffl LU LL De Zeeland Combinatie wordt gevormd door De Faam en De Vlissinger voor Walcheren: De Bevelander die gelezen wordt op Noord- en Zuid-Beveland; het Zeeuwsch-Vlaams Advertentieblad voor Zeeuwsch- Vlaanderen; het nieuwsblad De Eendrachtbode voor Tholen en St.-Philipsland en de Nieuwsbode Extra, die verspreid wordt op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Met een totale oplage van 166.085 exemplaren dekken de Zeeland Combinatie weekbladen de gehele provin cie Zeeland en het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee. Voor de adverteerder die elke brievenbus in de Zeeuwse regio wil bereiken, is de Zeeland Combinatie het advertentiemedium bij uitstek. Wie beter dan de Zeeuwen zelf, kent de problemen van een optimale verspreiding en de leesbehoefte van de gezinnen die per regio zo sterk verschillen. De Zeeuwse lezer kan zich uitstekend vinden in het brede aanbod van deze bladen, die advertentioneel en redaktioneel „op hun huid" zijn geschreven. En dat kwaliteit beslist niet duur behoeft te zijn, blijkt uit de mm.-prijs. Enéén opdracht volstaat voor al deze kranten. DE THOOLSE COURANT verplicht voor: bouwvergunningen onroercndgoed transacties Wij zijn gespecialiseerd en goedkoop! Kerksteeg 3 tel. 01879-1117 325AM Stellendam fax. 01879-2602 ^NMESMO ClMT 42 t/rnj^ ,o,70% Oude Markt 46-48, Roosendaal Tel. 01650-58668 OE THOOLSE COURANT Omdat pensioen, AOW en VUT straks niet meer vanzelfspre kend zijn, zult u zelf voorzieningen moeten treffen. Met het Persoonlijk Pensioenanalyse Programma van Assurantiekantoor Van Dijke kunt u uw persoonlijke pensioen situatie berekenen, analyseren en bewaken. Voor slechts 10,- komt u in het bezit van deze unieke pensioendiskette. Vraag de diskette vandaag nog aan! Stuur de antwoordcoupon op naar: Assurantiekantoor Van Dijke Antwoordnummer 614, 4330 WB Middelburg, Telefoon (01662) 2509 Naam Adres Postcode/Woonplaats Telefoonnummer .2 Wil graag het Persoonlijk Pens bedrage van 10,- ontvangen D 5 1/4 inch (groot) 3 1/2 inch (klein) Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet ia ten Herindeling. Het bureau dat bij de samenvoeging van de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland de inpas sing van het personeel begeleidt, heeft meer tijd nodig gehad dan was gedacht. De uitgetrokken 84.000 gulden zijn dan ook niet genoeg. De Thoolse raad heeft 20.000 gulden extra beschikbaar gesteld, maar daarvan wordt ook de verhuizing van de inboedel vanuit het gemeen tehuis in Sint-Philipsland betaald. "Voorzitter drs. H. Eversdijk vond puzzel om uit te dokteren, wie van dat we er maar eens over moesten ophouden. Er was al genoeg over gesproken. En gedeputeerde staten hebben de knoop doorgehakt door te kiezen voor de in maart uitgebrachte stemmenaantallen. Op dat voorstel kunnen de vier waterschappen nu reageren." Volgens de Thoolse dijkgraaf zijn er over andere zaken evenmin beslis singen gevallen. "De eindconclusie was, dat men het nieuwe bestuur niet teveel voor de voeten wilde lopen. Als stuurgroep moeten we niet alles gaan regelen en daar is wel wat voor te zeggen." Het wel of niet houden van districtsvergaderingen wordt daarom aan het bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden over gelaten. Dat geldt ook voor een eventuele portefeuilleverdeling van het dage lijks bestuur. Tholen mag 2 leden voor het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden leveren. De nieu we algemene vergadering kiest die 10 leden volgens de formule ingeze tenen 3, gebouwd, ongebouwd en bedrijfsgebouwd elk 2, pachters 1. Hage voorziet, dat daarover onder ling overleg zal plaatsvinden, zodat ook het waterschap Tholen voorbe sprekingen zal houden. Maar vol gens Hage wordt het nog een hele De vereniging tot bevordering van werken in asfalt (VBW-Asfalt) uit Breukelen maakt zich zorgen om malafide Engelsen die er oplichters praktijken op na houden. Volgens VBW worden al enkele jaren, en de laatste maanden vooral in Zeeland, veelal kleine ondernemers benaderd door Engelsen die zich uitgeven voor asfalteurs. Ze proberen de bedrijven een nieuwe verhardings laag voor hun terrein aan te smeren met de mededeling dat zij dat tegen een zacht prijsje kunnen doen omdat ze nog wat warm asfalt over hebben van een ander werk. De prijs die genoemd wordt, ligt volgens VBW echter helemaal niet laag (tussen de 40 en 80 gulden per vierkante meter voor een laagje van zo'n vijf centi meter). Omdat het om een vrienden prijsje gaat, wordt er niets vastge legd. Er is geen contract, geen reke ning en ook worden er valse of zelfs geen naam en adres opgegeven. Snel nadat de asfalteurs vertrokken zijn, trad vaak al schade op. Volgens de VBW zijn politie en belastingdienst inmiddels in actie gekomen om deze lieden te achterhalen. De vereniging vindt dat deze praktijken de naam van haar produkt schaden en dat er schaars werk wordt afgenomen van de legale bedrijven. De organisatie, waarbij veel Nederlandse asfalteurs zijn aangesloten, waarschuwt dan ook tegen deze Engelse bedrijfjes. welke categorie per 1 september naar Magnolia in Goes gaat. Van Tholen zijn J.L. van Gorsel (onge bouwd), J.L. Noom (gebouwd), G.L.D. Gaakeer (ingezetenen), J.K. Elenbaas (bedrijfsgebouwd) en J.H.M. Akkermans (pachters) beschikbaar, tenminste, wanneer ze naast hun werk en andere functies de extra belasting van de functie in Goes erbij willen hebben. Want het dagelijks bestuur van het water schap Tholen blijft nog functioneren tot 31 december 1995. Per 1 januari 1996 moeten de stich tingen regionale instelling voor ambulante geestelijke gezondheids zorg (Riagg), Zeeuwse instelling beschermd wonen (ZIBW) en psy chiatrische zorgvoorzieningen Zee land (PZZ) gefuseerd zijn. Dat zijn de besturen van de drie organisaties overeengekomen. De volledige inte gratie zal in 1996 en '97 gebeuren. De reden voor de fusie is volgens de betrokken partijen dat er in de toe komst alleen op deze manier een kwalitatief goede zorg kan worden geboden. Het moet leiden tot een eenduidig, doelmatig en klantvrien delijk aanbod van zorg. Daarbij wordt de veelgebruikte term 'zorg op maat' gebruikt. De nieuwe orga nisatie moet een open gesprek aan gaan met andere partners in de gees telijke gezondheidszorg. Volgens de besturen zal de fusie niet tot gedwongen ontslagen leiden. Rijkswaterstaat heeft vrijdag een motorjacht in aanbouw geborgen dat twee weken geleden zonk bij een steiger in de Thoolse haven. Het zeven meter lange en 2,5 meter bre de schip zonk aan het laatste steiger van het oude havenplateau. De eige naar was aanvankelijk onbekend. Rijkswaterstaat vond dat het schip onder de wrakkenwet viel en stelde de eigenaar in de gelegenheid het ding te bergen. De man uit Roosen daal belde vorige week naar rijks waterstaat dat hij de berging niet kon betalen en afstand deed van het schip. Hij had het 1,5 jaar geleden gekocht om het af te bouwen. Het jacht, wit met blauwe strepen, werd door een vaartuig van rijkswaters taat met een kraan uit het water gehaald en naar de Kreekkrakslui- zen gebracht. De oorzaak waardoor de boot is gezonken, is niet bekend. Het schip zal waarschijnlijk begin volgend jaar worden verkocht. Het echtpaar Neele, Renault-dealer Maat en tv-presentator Van Gelder. Er was aangekondigd dat ze zaterdagavond pas in een recla me-uitzending van Renault op de commerciële televisiezender RTL 4 zouden komen, maar de familie Neele uit Stavenisse werd donder dagavond tegen acht uur al ver rast. Toen zagen ze de opnamen die de woensdagmorgen daarvoor bij hun woning in Stavenisse waren gemaakt. TV-presentator Jack van Gelder bood een koffer met geld aan, waarmee symbolisch de grote prijs werd overhandigd die de familie Neele bij de aankoop van een nieuwe auto bij Renault- dealer J. Maat uit St. Annaland had gewonnen. Het aankoopbe drag, het verschil tussen de nieuw prijs en de inruilwaarde van de oude auto, kregen ze terug en dat was een enorme meevaller voor de familie Neele.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11