THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente thoien BUREAU BURGERZAKEN GESLOTEN OP 30 DECEMBER EN 2 EN 3 JANUARI ADRIBOXHOORN-URBANUS EXPOSEERT IN GEMEENTEHUIS Secretaris Pijl gedwongen op wachtgeld HET GEMEENTEBESTUUR VAN THOLEN WENST U GEZEGENDE KERSTDAGEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT KERSTCONCERT OP GEMEENTELIJKE BEIAARDS WIJZIGING 0PHAALSCHEMA HUISVUILDIENST I.V.M. KERSTMIS HUISVUIL TIJDIG BUITENZETTEN FEESTDAGEN EN GLASBAKKEN RAADSVERGADERINGEN IN 1995 SUBSIDIE VOOR WONINGVERBE TERING LIGT VOOR U KLAAR! BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUREN WAT LIGT TER INZAGE? KIEZEN VOOR EEN PASPOORT OF EEN EUROPESE IDENTITEITSKAART UITGEBREIDE OPENINGSTIJDEN WINKELS I.V.M. NIEUWJAAR Donderdag 22 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WET MIUEUBEHEER: LET OP: 00K OPHALEN OP ZATERDAG!! UW WONING IS GELD WAARD: PER 1 JANUAR11995: Plaatselijk nieuws Vossemeer Bij verhuizing Burgerlijke stand Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Sint-Maartensdijk, 22 december 1994 Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 12 december 1994 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is ver leend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de directie van HI-LO B.V., Nijverheidsweg 14 te Sint- Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een specerij- en peulvruchtenverwerkingsbedrijf, gelegen aan de Nijverheidsweg 14 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer 825 (ged.) Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 december 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd beroep open bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 22 december 1994. Burgemeester en wethouders van Thoien. De samenvoeging van Thoien en Sint Philipsland, alsmede een aantal per 1 januari 1995 in te voeren wettelijke maatre gelen maakt dat de programmatuur van het door het bureau Burgerzaken gebruikte computersysteem dient te worden aangepast. Die aanpassing is dermate ingrijpend dat het bureau Burgerzaken op 30 december en 2 en 3 januari a.s. gesloten is. Overigens is het bureau Burgerlijke Stand op genoemde dagen tussen en 9.00 en 12.00 uur wel voor het publiek ge opend. Op vrijdag 23 december a.s. verzorgt gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt een kerstconcert op de carillons in de stad huistoren te Thoien (van 10.00-11.00 uur) en de toren bij de N.H.- kerkte Sint-Maartensdijk (van 11.30-12.30 uur). Op het programma staan de volgende werken: 1. Stille Nacht The first Noël Happy Christmas 2. Once in royal David's city II est né divin enfant O Denneboom 3. Gloria in Excelsis Deo Nu zijt wellekome Er is een Kindeke geboren op aard 4. I'll be home for Christmas Chestnuts roastling on an open fire I'm dreaming of a white Christmas 5. Joy to the world De herdertjes lagen bij nachte Hark the herald angels sing 6. Midden in de winternacht Oh little town of Bethlehem Away in a manger 7. Have yourself a merry little Christmas Let it snow! Let it snow! Let it sno>w! Mary's Boy Child 8. Deck the hell Komt allen tezamen Hoe leit dit kindeke 9. God rest you merry gentlemen Blue Christmas Santa Claus is coming to town 10. Luid klokje Klingelingeling Jingle Bells Silver Bells 11. Good King Wenceslas Rudolph the rednosed reindeer We wish you a merry Christmas 12. Ere zij God In verband met Kerstmis worden huisvuil en bedrijfscontai- ners volgens een gewijzigd schema opgehaald. In week 52 die begint met maandag 26 december geldt het onderstaande schema: Kern: maandag 26 december: 2e Kerstdag (geen dienst) dinsdag 27 december: Thoien ten zuiden v.d. Ten Ankerweg Buitenroute Oost woensdag 28 december donderdag 29 december vrijdag 30 december: zaterdag Thoien ten noorden v.d. Ten Ankerweg Buitenroute West Sint-Annaland, Sint Philipsland en Anna Jacobapolder ged. Poortvliet ten oosten v.d. Smidsstraat Bedrijfscontainers in de kernen Scherpenisse, Sint-Maartens dijk, Stavenisse en Sint-Anna- land Sint-Maartensdijk alsmede Pro- vincialeweg 1, 2a en 24 Oud-Vossemeer en ged. Poort vliet ten westen v.d. Smids straat Bedrijfscontainers in de kernen Poortvliet, Thoien en Oud-Vos- semeer 31 decemberStavenisse en Scherpenisse, alsmede Hartogsweg, Westker- ke, Westkerkseweg, Gorishoek- sedijk. Havenweg, Brijhoekse- weg, Platteweg en Gatweg Op zaterdag 31 december wordt in Scherpenisse en Stavenis se reeds om 08.00 uur begonnen met het ophalen van huis vuil. In verband met het gewijzigde schema zal ook in de andere woonkernen het tijdstip waarop de huisvuilophaal dienst de rolcontainers bij u komt ledigen afwijken van het gebruikelijke tijdstip. Houdt u daar rekening mee en zet u voor alle zekerheid de container reeds om 8.00 op de voorgeschre ven wijze aan de stoeprand. Openstelling gemeentewerkplaats in Scherpenisse voor inzameling huishoudelijke afvalstoffen en klein chemisch afval. Op zaterdag 31 december a.s. is de werkplaats tussen 8.00 en 12.00 uur open voor het aanbieden van reststoffen en milieu gevaarlijk afval. Met name de decembermaand en in het bijzonder Kerstmis en de jaarwisse ling maken dat er een veel groter aan bod is aan glas dan normaal het geval is. Er moet rekening gehouden worden met een stijging die ligt tussen de 30% en 50%. Voor het bedrijf dat in onze gemeente de glascontainers ledigt is dat een groot probleem. Het bedrijf zelf neemt een aantal maatregelen om het overlopen van de bak ken te voorkomen, o.a. door extra inzet van materieel en man kracht. Om het overlopen van de glasbakken te voorkomen kunt ook u een steentje bijdragen. U kunt namelijk uw aanbod aan afvalglas spreiden over de gehele maand januari. Daarmee wordt de kans een stuk kleiner dat u voor een volle glasbak komt te staan. De praktijk leert dat het glas dat in dozen of plastic zakken naast de glascontainer wordt neergezet zorgt voor vervuiling en balda digheid door de jeugd. Met ieders begrip en medewerking kan het verhoogde aanbod van glas gedurende de feestdagen met een minimum aan over last worden verwerkt. Alvast bedankt! Onlangs is het vergaderschema voor de gemeenteraad van Tho ien voor het jaar 1995 opgsteld. Voor de goede orde treft u onderstaand dit schema aan. De gemeenteraad vergadert altijd op maandag, met als stelregel de ene keer 's middags en de andere keer 's avonds. De middag vergaderingen beginnen om 14.00 uur, terwijl de avondvergade ringen om 19.30 uur aanvangen. In de maand januari zijn een aantal bijzondere vergaderingen gepland, die telkens in de mid daguren plaatsvinden. De data voor 1995 zijn: 2 januari -'s middags (verkiezing wethouders, aanvang 13.30 uur) 23 januari -'s middags (begrotingsraad 1995) 30 januari -'s middags 27 februari -'s avonds 27 maart -'s middags 24 april -'s avonds 29 mei -'s middags 26 juni -'s avonds 28 augustus - 's middags (aanbieden begroting 1996) 25 september -'s avonds (algemene beschouwingen) 16 oktober -'s middags 23 oktober -'s avonds (begrotingsraad 1996) 20 november -'s avonds 18 december -'s avonds De gemeente Thoien kent een "subsidieverordening voor het stads-en dorpsvernieuwingsfonds van de gemeente Tho ien". Op grond van deze verordening kan een eigenaar/bewoner geldelijke steun (subsidie) ontvangen voor het opheffen van bouwtechnische gebreken aan het casco van de woning indien er sprake is van een matige tot slechte kwaliteit van de woning. De hoogte van de subsidie wordt vastgesteld op 50% van de door burgemeester en wethouders vast te stellen subsidiabele kosten. Die subsidiabele kosten dienen tenminste 15.000,-- en mogen niet meer bedragen dan 75.000,--, excl. B.T.W. De maxi male subsidie per pand bedraagt 25.000,--. Welke voorzieningen kunnen worden getroffen? In het verband van deze subsidieverordening kan gedacht wor den aan het treffen van de onderstaande voorzieningen: 1. het verbeteren/vernieuwen van de fundering; 2. het herstellen/vernieuwen van de gevels en dragende muren; 3. het herstellen/vernieuwen van de vloerconstructie; 4. het verbeteren/vernieuwen van de dakconstructie, incl. dakbe dekking; 5. het verbeteren/vernieuwen van de rookkanalen; 6. het herstellen/vernieuwen van de riolering; 7. het buitenschilderwerk (alleen in combinatie met 2 en 4); 8. aanpassen/vernieuwen van de elektrische installatie. Geldelijke steun wordt niet verleend indien: a. de woning is gelegen buiten de bebouwde kom van voor 1971; b. de woning jonger is dan 40 jaar; c. de warmteweerstand van de gevel en het dak na het treffen van de voorzieningen lager zal zijn dan 1,3 m2 K/W; d. de te treffen voorzieningen uitsluitend bestaan uit isolatie maatregelen; e. de woningen waaraan voorzieningen worden getroffen bestemd is om binnen een periode van 10 jaar te worden afgebroken of een andere bestemming zal krijgen op basis van een gemeentelijk (bestemmings-)plan. Overigens kunnen burgemeester en wethouders onder bepaalde omstandigheden ontheffihg verlenen van het gestelde onder punt c. Voorwaarden a. de subsidiabele kosten bedragen tenminste 15.000,-- en ten hoogste 75.000,--, excl. B.T.W.; b. de gebruiksoppervlakte van de woning bedraagt na het tref fen van de voorzieningen ten hoogste 125 m2; c. de woning voldoet na het treffen van de voorzieningen aan het Bouwbesluit; d. de kosten van de voorzieningen staan in redelijke verhouding tot het bereiken van het kwaliteitsniveau en de waarde van de woning; e. de werkzaamheden op een sobere en doelmatige wijze wor den uitgevoerd; f. de voor het verrichten van de werkzaamheden noodzakelijke vergunningen zijn verleend; g. niet reeds met de werkzaamheden een begin is gemaakt zon der schriftelijke toestemming van burgemeester en wethou ders; h. de werkzaamheden (met uitzondering van de sloop- en grond werkzaamheden, alsmede het schilderwerk) worden uitge voerd door een erkend aannemingsbedrijf. Tot slot Wij wijzen u er met nadruk op dat deze publicatie niet volledig is. Het gaat ons er in dit stadium om u globaal te wijzen op de mogelijkheden die er in de gemeente Thoien bestaan om voor een subsidie voor verbetering van uw woning in aanmerking te komen. Het verdient zeer zeker aanbeveling alvorens u tot het maken van definitieve plannen overgaat contact op te nemen met het bureau Bouwkunde van de gemeente Thoien, tel. 01666-8353. Op die afdeling zijn ook de benodigde formulieren beschikbaar die u bij uw aanvraag om subsidie op grond van de "verorde ning voor het stads- en dorpsvernieuwingsfonds van de gemeente Thoien" nodig hebt. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van H. Smit, Molenweg 1 te Oud-Vosse- meer, ingediend op 9 december 1994, voor het bouwen van een schuur op het perceel Molenweg 1 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van mevr. R. Amrani, Noordstraat 5 te Poortvliet, ingediend op 28 november 1994, voor het bouwen van een dakkapel op het perceel Noordstraat 5 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van S.M.F. Nesen, Bebouwdendam 29 te Thoien, ingediend op 9 december 1994, voor het bouwen van een schuurtje op het perceel Bebouwdendam 29 te Thoien. Sint Maartensdijk, 22 december 1994. Adri Boxhoorn-Urbanus exposeert t/m 6 januari 1995 in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk 47 werken, waarvoor zij een 2-tal technieken heeft toegepast: pentekening en aquarel De tentoonstelling is op werkdagen voor het publiek geopend en wel van 9-12 uur en van 14-17 uur. De toegang is gratis. Verordeningen Burgemeester en wethouders van Thoien maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 december 1994 heeft besloten vast te stellen: I. de Verordening regelende de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke sportaccomodaties buiten school verband, verenigingsgebouwen en peuterspeelzalen; II. de tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke zwembaden; III. de Algemene plaatselijke verordening. De tarievenregelingen, hiervoor genoemd onder I en II, tre den in werking op 1 januari 1995. De Algemene plaatselijke verordening treedt in werking op de 3e dag na die waarop deze bekend is gemaakt. Vanaf heden liggen deze besluiten voor eenieder kosteloos ter gemeentesecretarie, bureau algemene zaken en welzijn, ter inzage. Sint Maartensdijk, 22 december 1994 Burgemeester en wethouders van Thoien. Met het invoeren van de nieuwe reisdocumenten vanaf 1 januari 1995 kan voortaan een document op maat wor den aangevraagd. Voor wereldwijd reizen is een paspoort nodig, maar als iemand alleen binnen Europa reist is de Europese identiteitskaart veel voordeliger. Het paspoort kost namelijk 93,—, de Europese identiteitskaart kost 35,-. Beide documenten hebben een geldigheidsduur van 5 jaar. Paspoort met beeldverhaal Het nieuwe paspoort is wereldwijd geldig. Op het eerste gezicht lijkt het document sterk op sterk op het inmiddels vertrouwde donkerrode oude model. Bij het openslaan vallen de fleurige tekeningen en teksten van dit nieuwe reisdocument meteen op. Het nieuwe paspoort is goed beveiligd tegen fraude en misbruik en voldoet aan de verscherpte internationale veiligheidsvoor schriften. Een van de zichtbare beveiligingen is de speciale beschermingslaag over de pagina met de persoonsgegevens. Europese identiteitskaart Nieuw is de Europese identiteitskaart voor het reizen in de mees te Europese landen. Voor mensen die alleen binnen Europa rei zen is dit reisdocument een voordelig alternatief voor het pas poort. Oeze kaart die de toeristenkaart gaat vervangen is even eens voorzien van een speciale beschermlaag. Voor alle duidelijkheid: de thans nog niet verlopen toeristenkaar- ten blijven normaal geldig tot de daarin genoemde datum. De in het verleden uitgegeven gemeentelijke identiteitskaart kan niet als reisdocument gebruikt worden, doch louter voor identificatie in Nederland tot de daarin vermelde datum. Belangrijke informatie voor de aanvragers Tot op dit moment geldt in de gemeente Thoien de regel dat gehuwde partners voor elkaar en voor hun minderjarige inwo nende kinderen, alsmede samenwonende partners voor elkaar, reisdocumenten kunnen aanvragen. Per 1 januari 1995 komt daarin uit een oogpunt van veiligheid, maar tevens uit praktische overwegingen een eind. Reisdocu menten dienen namelijk door de aanvrager persoonlijk te wor den ondertekend, waarna vervolgens de genoemde bescherm laag wordt aangebracht. Een persoonlijk verschijnen op het gemeentehuis wordt dus een absolute voorwaarde om in het bezit van een reisdocument te komen. Houdt u daar rekening mee! In verband met de feestdagen komen de spreekuren van burge meester H. A. van der Munnik en de wethouders P. van Schet sen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs voor maandag 27 decem ber a.s. te vervallen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders van de nieuwe gemeente Thoien vinden plaats op maandag 9 januari 1995 van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. In verband met Nieuwjaar gelden ingevolge de Winkelsluitings wet voor de volgende dagen de volgende vrijstellingen van de winkelsluitingskaart: dinsdag 27 december t/m vrijdag 30 december van 6.00 tot 18.30 uur; zaterdag 31 december van 6.00 tot 18.00 uur. N.B. De bovenstaande openingsuren geven slechts een over zicht van de tijden waarop de winkels geopend mogen zijn. Let dus op de eventuele mededelingen die door de ver schillende middenstandsverenigingen worden gedaan. Voor de Sint-Philipslandse gemeen tesecretaris W.J. Pijl (bijna 51is er geen baan bij de nieuwe gemeente Thoien. Pijl heeft de inpassingscom missie maandag laten weten, dat hij niet bereid is de aangeboden functie van adjunct-archivaris te vervullen. "Ik ambieer nog steeds een functie met perspectief. Een baan waarin je beleidsmatig bezig bent, waarin je een uitdaging kunt aangaan. Dat is bij het archief niet het geval", zegt Pijl. Deze maand is hij precies twee jaar secretaris in Sint-Philipsland, maar hij werkt al 31 jaar als ambte naar. "Sinds 1971 ben ik beleidsme dewerker en vanaf 1980 was ik chef algemene zaken en loco-secretaris." Eerder kreeg Pijl te horen dat er in de nieuwe organisatie geen passen de functie voor hem was, dat wil zeggen een functie die hem kon worden aangeboden gelet op zijn persoonlijkheid, omstandigheden en de bestaande vooruitzichten. Hij tekende bezwaar aan, waarna de provincie uitsprak dat volgens haar zo'n functie te vinden moest zijn. Is dat niet zo, dat moet volgens het sociaal statuut een geschikte functie worden gezocht. "Dat is een functie die de ambtenaar bereid is te aan vaarden." Zijn huidige positie, arbeidsverleden en ambitie hebben een rol gespeeld bij de beslissing van de Sint-Philipslandse secretaris om de baan bij het archief af te wij zen. "Hoezeer het me ook aan het hart gaat, ik ben gedwongen om voor wachtgeld te kiezen." Aangezien er geen baan voor Pijl te vinden is, gaat hij voorlopig mee over naar de nieuwe gemeente. Hij wordt op 2 januari op non-actief gesteld, waarna de ontslagprocedure in gang gezet zal worden. van vliegtuigen. De drumband van Concordia bracht de nummers 'Goo se Step', 'Binky marsen', 'En Avant' en als klapper de mars Treinritme' die met een lang applaus werd beloond. Voor de pauze speelde Concordia nog 'Strike up the Band', 'Free World Fantasy' en 'We'll meet Again' van Vera Lynn. In het tweede gedeelte lag het accent op kerstmis. Concordia speelde 'For unto Us', 'Julia', 'Ich Steh an Deiner Krippen her', 'Gloria in Excelcis Deo' en 'Londonderry Air1. Samen met de drumband werd The Little Drummerboy' gespeeld. Tussendoor was er nog samenzang van de liede ren 'Komt Allen Tezamen' en 'Nu Zijt Wellekome'. Tot slot bracht Concordia nog 'White Christmas', 'Rudolf the Rednosed Reindeer' en 'We Wish You a Merry Christmas'. Joke Bomas sprak een dankwoord uit aan allen die meegewerkt hadden aan het optreden. De avond werd besloten met het 'Ere Zij God'. ÊkM ■W* "Ulrtr Foto ramp. De luchtfoto van het door de watersnood getroffen Sint- Philipsland, die in de hal van het gemeentehuis hangt, blijft in het dorp. Ze krijgt een plaatsje in De Wimpel, zo deelde burgemeester A. Verbree mee. ci.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Kendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG SI. Annaland ol' aan uw bezorger. Geboorte: Rian H. zv R.A. Damen en N.G. Tjoe; Mike W.M.J, zv J.P.G.M. Oerlemans en A.J.P. Stad- houders; Antonius P.P. zv P.J.M. Schijvenaars en S.M.C. de Jong; Valentijn zv J.P. Hermus en A. van 't Veld; Brian zv P.C.A.M. Wouters en J. Wevers; Boy zv L. van der Weegen en A.D. van Beers; Maria P.A.C. dv A.J.M. Kooien en C.E.P.M. van Beek; Jacco P.C.A.J. zv P.H. Huijsmans en C.J.M. van Schilt; Melissa J.A.D. dv M.M.P. Baartmans en D.J.M. van Schilt; Jurre J.F. zv F.M.J. Dam en A.M.J. Timmermans; Monique C.M. dv F.J.M. van Loenhout en M.A.E. Cools. Huwelijk: Cornelis A. Jochems (26) en Fatima El Marjani (24); Rudolf C.J.L.M. Staaltjens (29) en Petro- nella C. Musters (25) uit Rijsbergen; Erik-Jan Stam (28) en Nancy J.L. Maes (24); Jacob A.H. Krielen (26) en Marina C.J. Hopstaken (24); Rudolf S. van der Perk (28) en Maria A. Kuipers (28). Huwelijksaangifte: Leonardus van der Weegen (24) en Adriana D. van Beers (21). Overlijden: Elisabeth de Leeuw (92); Cornelius Verhagen (78); Cat- harina J. Pijnen (82); Maria Pias mans (84).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5