Bewoners blijven betrekken bij plan Vuurwerk en geen schoten op de slikken Thoolse raad heeft kalme en rustige periode achter de rug Van der Munnik burgemeester van het nieuwe Tholen Tholenaar krijgt 1475 gulden boete Van der Jagt durft het niet wegens principes Beurs voor consumenten in voorjaar Burgemeester: gestaag gewerkt aan ontwikkeling gemeente Tholen wil helft betalen van onderzoek Tholenseweg Groen licht voor de varkens Donderdag 22 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Raad positief over aanpak in Kotter straat De manier waarop de verbetering van de 'leefbaarheid in de Kotterstraat in Tholen wordt aangepakt, samen met de bewoners, valt in de smaak bij de gemeenteraad. Die stel de maandag 57.500 gulden beschikbaar voor het realise ren van een aantal zaken. Hondentoilet Pierenstekers op mosselperceel Stavenisse Tien pierenstekers die beweerden bij Stavenisse te zijn beschoten door de bemanning van een mosselkotter, heb ben dermate weinig medewerking verleend aan het onderzoek dat justitie instelde, dat er geen zaak van te maken viel. Er waren geen betrouwbare getuigen en daarmee is do zaak volgens persofficier Veurink van de Middelburgse rechtbank afgedaan. Talloze getuigent Rotjes De afgelopen periode van de gemeenteraad van Tholen, die vier jaar en acht maanden heeft geduurd, is in politiek opzicht kalm en rustig verlopen. "Er is gestaag aan de ontwikkeling van de gemeente gewerkt", zei burgemees ter H.A. van der Munnik maandagmiddag, aan de voor avond van de fusie met Sint-Philipsland, in de raadsver gadering. Draagvlak Stokpaardjes Benoeming komt niet als verrassing Volledig volgens verwachting is Hendrik Arie van der Munnik (56) benoemd tot burgemeester van de nieuwe gemeente Tholen. Maandagmiddag, tijdens de laatste Thoolse raadsvergadering, belde commissaris van de koningin W.T. van Gelder het nieuws van de aanstelling door. Loco-burgemeester P. van Schetsen deelde het tot slot van de vergadering mee en feliciteerde een stralende Van der Munnik namens de gemeenteraad. Systeem-analist Bedrijf Onverzekerd ongeluk veroorzaakt "Gezien de diverse veroordelingen die u al achter de rug hebt, maakt het allemaal de indruk dat het u niet zo inte resseert", concludeerde kantonrechter mr. H. Bruin. Hij veroordeelde de 25-jarige A.F.J. van der B. uit Tholen vrijdagmiddag tot een geldboete van 1475 gulden wegens het onverzekerd veroorzaken van een ongeluk met een gammele auto. Bovendien kon hij zijn rijbewijs niet tonen. Gevangenisstraf Van Schetsen blijft loco-burgemeester "Met veel aarzelingen heb ik toch van het loco-burge meesterschap afgezien", zegt wethouder J. van der Jagt. Als leider van de grootste partij had hij daar recht op, maar principieel durft hij het niet aan. "De kans is aan wezig, dat ik beslissingen moet nemen die strijdig zijn met het gedachtengoed van de SGP en daar zal de kiezer geen begrip voor kunnen opbrengen." In spoor blijven Kopperprent drukkersverbond voor Thoolse burgemeester VVD krijgt niets W.C. van Kempen (CDA) en M.A.J. van der Linde (PvdA) zeiden dat de betrokkenheid van de bewoners vastgehouden moet worden. Laatst- gemoemde wilde nog verder gaan: "Zet structuren op die de lijnen kort kunnen houden." Daarmee doelde hij op de coördinatie tussen alle betrokken instanties. "We hebben voot dit soort werk - sociale ver nieuwing - toch een doeluitkering gekregen van 220.000 gulden." Ook was Van der Linde benieuwd of deze opzet in andere buurten toege past kan worden. "Waar geen pro blemen zijn, hoef je niets te doen", zei de burgemeester. "We kijken eerst hoe dit uitwerkt. Maar de wil om samen met bewoners de leefom geving te verbeteren is er, met die beperking dat het binnen de begro ting moe't passen." En wat de uitke ring betreft, die is al grotendeels door de raad besteed. De plannen voorzien erin, dat aan openbaar groen een en ander wordt gerealiseerd. Daarbij wordt als proef een hondentoilet aangelegd. Dit zal een grasveldje zijn wat regelmatig gemaaid wordt. Hoewel iedereen er zjn twijfels over had, gaat het door. "Een zandbak, zoals in Steenbergen, lijkt me beter", zei G.J. Hoek. Voor het groen is 36.500 gulden beschik baar. Naar de mogelijkheid om achterpa den te verlichten, wordt een onder zoek ingesteld. "Kijk uit voor pre- cendentwerking", waarschuwde P. van Belzen (RPF/GPV). "Er zijn meer achterpaden die verlicht zou den moeten worden." Voor fietsers zal een doorsteek wor den gemaakt tussen de Kotterstraat en de Hoogaarsstraat, en tussen de Mossellaan en de Jolstraat. Het voetpad tussen de Kotterstraat en de Jolstraat wordt opengesteld voor fietsers. De fietspaden worden in een afwijkende kleur uitgevoerd. Voor dit alles wordt 42.500 gulden uitgetrokken. Tenslotte is 15.000 gulden bechikbaar vor maatregelen op het gebied van de verkeersveilig heid. Er moet nog een plan gemaakt worden, wat aan de bewoners zal worden voorgelegd. schip waarin de woorden 'We staan hier voor het water en kunnen niet verder' zouden zijn gevallen. Verdei vermeldt de brief dat er 'talloze getuigen' het incident hebben waar genomen en dat zelfs op Duiveland de schoten zijn gehoord. De vereni ging maakte duidelijk dat ze tegen het illegaal spitten is, maar dat gebruik van vuurwapens 'ontoelaat baar 'is. De commotie ontstond toen op woensdagavond 2 november zo'n tien mannen de slikken van Stave nisse optrokken omi zonder vergun ning pieren te steken op een mossel perceel. In het Brabants Vaarwater, voor de slikken, lag de mosselkotter Bru 31 voor anker. De schipper was eigenaar van het perceel. Toen de pierenstekers met mijnwer kerslampen de slikken op kwamen, werden ze vanaf de kotter met schijnwerpers in het licht gezet. Daarna werden ze volgens eigen zeggen beschoten. Vanaf de kotter zouden zo'n 35 schoten' zijn afge vuurd. Eén van de pierenstekers voelde pijn in zijn been >en dacht te zijn geraakt. Later bleek echter dat hij zich van schrik met ziijn riek in het been had gestoken. Eén van de beklaagden deed aangifte bij de politie. De vereniging van beroeps- spitters zeeaas schreef een .brief aan het coördinatieteam handhaving wetten en regelingen in het Ooster- scheldegebied. Die gaf de zaak over aan justitie. In de brief vermeldt de vereniging dat er 'schoten zijn afgevuurd met vermoedelijk een 12 of 16 mm hagelgeweer'. De bemanning van de kotter zou de vluchtende spitters met de lichtbundels gevolgd hebben naar de kant. Volgens de vereniging van beroepsspitters was er polit ie op de dijk aanwezig en een getuige zou op de scanner gehoord hebben dat er contact was tussen de politie en het Volgens persofficier Veurink bracht het onderzoek een aantal onwaarhe den aan het licht: "Ten eerst bleek er geen politie aan de dijk te zijn geweest. Verder had een beveili gingsbeambte inderdaad de scanner beluisterd, maar daarop alleen gehoord dat er een politieauto naar de slikken gestuurd werd om illega le spitters op te vangen." Behalve één man, deed niemand aangifte. Een andere spitter die werd gehoord, bleek zich de zaak niet meer zo dui delijk te herinneren. De schipper van de Bru 31 gaf toe dat hij de pierenstekers in het licht had gezegd. Dat was om ze van zijn perceel te verjagen. Toen dat niet bleek te helpen, stak hij rotjes aan om ze bang te maken. Geen vuurwa pen dus. Aangezien de vereniging van beroepsspitters om veiligheidsrede nen geen namen van andere getui gen door wilde geven, werd het onderzoek afgerond. "Wat justitie betreft, krijgt dit verhaal geen staar tje", zei Veurink. De vertrekkende raadsleden Hoek (WD), Snoep (PvdA), Van den Heuvel (WD), Deurloo (CDA) en Van Beek (CDA). De burgemeester stelde vast dat de samenvoeging in de Thoolse samen leving en bij het Thoolse bestuur weinig of geen aanleiding heeft gevormd tot discussie. "Voor het gevoel veranderde er niet zoveel. Tholen wordt ook opgeheven en samengevoegd, maaréigenlijk is dat niet zo en komt Sint-Philipsland bij de grote familie." In de buurge meente ligt dat wel even anders, is de burgemeester zich bewust. "Van zelfsprekend. Die gemeente wordt daadwerkelijk opgeheven en het gemeentehuis verdwijnt. Er zijn daar de nodige woorden aan gewijd, doch men heeft zich - sommigen tegen wil en dank - bij het onvermij delijke neergelegd." Aan de fusie is 21 maanden gewerkt. Het is betrek kelijk snel verlopen, vindt Van der Munnik. Hij weet dat aan de snelle besluitvorming van de gemeentera den over punten als: geen gedwon gen ontslagen personeel, de naam van de nieuwe gemeente, de plaats van het gemeentehuis en de keuze van de Thoolse ambtelijke organisa tie als uitgangspunt. De ambtelijke project- en werkgroepen hebben de besluiten vervolgens voorbereid en uitgevoerd, waarvoor Van der Mun nik ze bedankte. Hij memoreerde dat het een samengaan op vrijwillige basis betreft, waardoor de strijd ont brak zoals bij de herindeling van Tholen in 1971 of zoals nu in Noord-Brabant woedt. Het verschil in grootte - 20.000 tegen 2400 inwo ners - speelde ook een rol. De politieke rust zou erop kunnen duiden dat alles koek en ei is geweest tussen de Thoolse raads fracties, maar de raads- en commis sievergaderingen wijzen op het tegendeel, aldus Van der Munnik. "De raad, de raadsfracties streefden - zonder hun achtergrond te verloo chenen en verschillen in opvatting te verzwijgen - naar het zoeken en vin den van een zo groot mogelijk draagvlak voor de te nemen beslui ten. Het stemt het college van burge meester en wethouders tot voldoe ning, dat uw raad en het college bestuurlijke en persoonlijke conflic ten bespaard zijn gebleven. Daar door kon volop de aandacht worden gegeven aan het behartigen van de gemeentelijke belangen en daarop alle energie worden gericht." De burgemeester somde een aantal zaken op die in de afgelopen raads periode tot stand zijn gekomen en waarbij voor miljoenen guldens aan de Thoolse gemeenschap is besteed. "Ik wil uw raad daarmee gelukwen sen. Het valt immers niet mee om het alle burgers evenveel naar de zin te maken. Ik weet dat raadsleden regelmatig telefoontjes krijgen van inwoners die het ergens niet mee eens zijn." Nogmaals bedankte Van der Munnik de ambtenaren. Alsook de media die er zorg voor droegen dat de bevolking op de hoogte bleef van de besluitvorming in de gemeenteraad. Van de zeventien Thoolse raadsle den keren er vijf niet terug in de nieuwe raad. Het zijn de dames Deurloo en Snoep, alsmede de heren Van den Heuvel, Van Beek en Hoek. Van der Munnik sprak elk Ook na 1 januari blijft H.A. van der Munnik burgemeester van Tho len. De benoeming gaat op 1 januari in. Per gelijke datum krijgt Van der Munnik eervol ontslag als burge meester van de huidige gemeente Tholen. "In de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad, op 2 januari, zal ik nader op mijn benoe ming terugkomen", zei de nieuwe burgervader van Tholen en Sint-Phi lipsland. Van der Munnik, die in Tholen-stad woont, is een CDA'er en behoort tot de Gereformeerde Kerk. Hij is getrouwd, heeft een zoon en een dochter. Na het gesprek van de Zeeuwse commissaris van de koningin met de nieuwe gemeenteraad, op 14 november, was al duidelijk dat de Thoolse burgemeester eigenlijk de enige kandidaat was. Behalve hem hadden slechts twee personen gesol liciteerd: een administratief mede werker uit Zuid-Holland en een RPF-wethouder van buiten Zeeland. In de advertentie waarin sollicitan ten werden opgeroepen te, reageren, was vermeld dat aan de zittende bur gemeester bijzondere aandacht zou worden geschonken. Van der Munnik is sinds 1 juli 1986 burgemeester van Tholen; na J.E. van Boeijen 1971 -1978) en E. Bae- rends 1978-1985) de derde sinds de samenvoeging van de zeven gemeenten op Tholen. De in Lop- persum geboren burgemeesterszoon begon zijn carrière als systeem-ana list bij IBM in Groningen. Na vier jaar stapte hij in 1965 de ambtenarij binnen, achtereenvolgens bij de gemeenten Kuinre en Blankenham, Staphorst, De Bilt, het gewest Ken- nemerland te Haarlem en de provin ciale griffie van Overijssel. Zijn loopbaan als burgemeester begon hij in 1978 in de Groningse gemeenten Bierum en 't Zandt. De nieuwe Thoolse burgemeester heeft een groot aantal nevenfuncties, waarvan het merendeel voortkomt uit zijn functie. Zo is hij lid van het dage lijks bestuur (db) van de stuurgroep Oosterschelde, db regionaal college politieregio Zeeland, db woonwa genschap Noord- en Midden-Zee land, vice-voorzitter van het interge meentelijk samenwerkingsorgaan Oosterschelderegio (Isor) en van het district Oosterscheldebekken politie Zeeland, lid van de provinciale com missie waterschapsbestel, van het college van arbeidszaken van de vereniging van Nederlandse gemeenten, de adviescommissie Rijn-Scheldeverbinding, de advies commissie regionale brandweer westelijk Noord-Brabant en advise rend lid van de landinrichtingscom missie Oud-Vossemeer. Daarnaast is Van der Munnik lid van de bege leidingsgroep arrestatieteams Haag landen, Rijnmond, Hollands Mid den, Zuid-Holland-Zuid en Zeeland (ressort Den Haag), voorzitter van de raad van toezicht van ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom en van het bestuur van het MBO-colle- ge te Oude-Tonge, bestuurslid van de recreatiestichting van de Gerefor meerde Kerken in Nederland (De Blije Werelt) te Lunteren. van hen afzonderlijk toe. En over handigde vervolgens bloemen en een afbeelding (keramisch) van het gemeentewapen. Hoek (VVD) typeerde hij als "iemand die, vanuit zijn politieke achtergrond, de zaken vooral nuch ter en zakelijk probeerde te bekijken en daarbij tevens de financiën in het oog hield. U had daarbij niet zoveel behoefte aan scherpslijperij, dan wel het berijden van politieke stokpaard jes." De inwoner van Sint-Maartens dijk werd na 20 maanden niet herko zen. Hij zei zelf dat het hem moeilijk viel om als jongste raadslid afscheid te nemen. Concludeerde dat de groep kiezers jonger dan 40 jaar ondervertegenwoordigd is in de nieuwe raad. Hoek bedankte voor de goede samenwerking en de goede verhoudingen, en riep de nieuwe raad op om opbouwend bezig te zijn en te proberen goede persoonlijke verhoudingen in stand te houden. Mevrouw Snoep (PvdA) zat 8V2 jaar in de raad. "Maar lang daarvóór al had de politiek u te pakken, in de betekenis van belangstelling hebben voor de ontwikkelingen in de samenleving. Dat kan ook moeilijk anders, wanneer je uit een nest komt waar vooral de sociaal-maatschap pelijke kant van de samenleving dagelijks ter sprake kwam." Van der Munnik noemde bescheidenheid één van de grote kwaliteiten van de Sint- Annalandse. "U hoefde niet zonodig op de voorgrond te treden. Wat u te zeggen had over allerlei onderwer pen kon beter als bijdrage aan de discussie en meningsvorming in uw fractie besteed worden, dan als afzonderlijke inbreng in de raad." De moeilijke periode na het overlij den van haar man liet de burgemees ter niet onvermeld. "Uw zorg om de mens in verdrukking in allerlei situ aties is bij anderen en mij bekend en ook meermalen door u uitgespro ken. Ze heeft, wanneer dat aan de orde kwam, een overheersende rol gespeeld in uw meningsvorming." Mevrouw Snoep bedankte alle col lega's, haar fractie en het college van burgemeester en wethouders voor de samenwerking. Ook de CDA'er Van Beek stopt er na 8V2 jaar mee. "Ik heb de indruk dat u het er weieens moeilijk mee had dat bij een gemeente niet alles zo gaat als in een bedrijf', zei Van der Munnik tot de Sint-Annalandse ondernemer. Diens kracht lag vooral in het letten op de beheersing van de gemeentelijke uitgaven. "Ik weet dat het raadswerk u zeer boeide, dat de verbintenis met de raad u nog lang niet verveelde. En dat u het politieke werk, dat zo rijk geschakeerde werk, steeds een verrijking voor uzelf heeft gevonden." Het scheidende raadslid zelf roemde de onderlinge collegialiteit. En in de besluitvor ming vonden christelijke en niet- christelijke partijen elkaar, stelde hij: "Bij het CDA was het nooit sola scriptura, maar voortgaan van beslissing tot beslissing." Na ruim 16 jaar houdt ook J. van den Heuvel (VVD) uit Tholen ermee op. "Uw gezondheid verhindert u, zich nog langer in te zetten voor de inwo ners van deze gemeente", aldus Van der Munnik. Ondanks de last die de Tholenaar daarvan de laatste jaren ondervond, zag de burgemeester hem nooit chagrijnig. "Uw opvattin gen over hoe een gemeentelijke democratie moet werken, zullen door velen worden onderschreven. Wat goed is, ook al is het door ande re partijen naar voren gebracht, moet je niet bestrijden." De Thole naar stelde in zijn dankwoord dat er heel wat bereikt is. "Sommige din gen had ik graag anders gezien, maar dat gaat niet altijd." Hij con cludeerde dat hij onder alle partijen vrienden gemaakt had. Van der Munnik bedankte alle scheidende raadsleden voor hun inzet. Van den Heuvel kreeg ter gelegenheid van koninginnedag al een koninklijke onderscheiding, maar maandag was er ook een lintje voor mevrouw Deurloo. omdat dit in het verleden ook al eens gebeurd was. De ondeugdelijke remmen wilde de officier met 300 gulden bestraft zien en voor het niet tonen van een rijbewijs eiste ze 75 gulden. De kantonrechter nam die eis volle dig over, dus totaal 1475 gulden boete. Bij verstek werden er nog diverse Tholenaren veroordeeld wegens onverzekerd rijden. Voorde 39-jari- ge E.M.R. de K. was de boot hele maal aan. "Een onverbiddelijke reci divist", zei de kantonrechter. Hij kreeg vrijdagmiddag 3 weken hech tenis plus 600 gulden boete omdat hij opnieuw onverzekerd en zonder rijbewijs een auto had bestuurd. In 1987 en 1988 had hij daarvoor al een week celstraf gekregen en in 1991 en 1992 elk twee weken hech tenis. Het hielp allemaal niet gezien de nieuwe veroordeling. Eveneens bij verstek kreeg de 48- jarige L.E.P. voor onverzekerd rij den 600 gulden boete, evenals de 31-jarige S.A.S., de 27-jarige M.A.M. en de 42-jarige I.N. van der E. uit 's Gravenzande. Van de drie mensen die 24 septem ber vorig jaar aan de burg. Cats- hoeklaan in Nieuw-Vossemeer in de auto zaten, liep het voor de vriendin van de Tholenaar slecht af. Zij kwam in een rolstoel terecht en de kantonrechter concludeerde uit de stukken, dat het ernaar uitziet, dat zij daar niet meer uit komt. Vermoede lijk door het kletsen onder elkaar, werd de aandacht van de bestuurder afgeleid, waardoor hij in de berm terecht kwam, slipte, uit de bocht vloog en tegen een boom reed. Bij het technisch onderzoek van de politie bleek, dat het reservoir van de remvloeistof leeg was. De rem men deden het daardoor niet goed en dat wist Van der B., vertelde hij. En zijn rijbewijs kon hij niet tonen. Volgens de Tholenaar was dat een keer op het politiebureau in Bergen op Zoom kwijt geraakt en hij had nooit om een copie gevraagd. "Mys terieus allemaal en slordig", vond de kantonrechter. Officier van justitie mr. M. van Nooijen sprak over een aanrijding met bijzonder ernstige gevolgen. Daarvoor eiste ze 500 gulden boete. Voor het onverzekerd rijden (de ver zekering bleek 14 dagen verlopen te zijn) vroeg ze 600 gulden boete PvdA-wethouder P. van Schetsen behoudt daardoor ook in de nieuwe gemeente Tholen het loco-schap. "We gaan het nog 31/2 jaar probe ren", laat Van Schetsen weten. "Van der Jagt heeft voor 100% de keus zelf gemaakt, want het is een goed gebruik dat de grootste fractie de loco-burgemeester levert. Daar kon ik niets tegenin brengen, maar als je loco bent, moet je die taak ook vol ledig en loyaal uitvoeren." Van der Jagt durfde dat niet aan. "Ik kan de boel niet op zijn kop zetten wanneer burgemeester Van der Munnik met vakantie is. Mijn opvat ting is, dat je een burgemeester in zijn lijn moet vervangen. Ik moet in zijn geest handelen, in zijn spoor blijven en dat kan bij festiviteiten moeilijkheden opleveren. Een CDA-burgemeester als Van der Munnik denkt namelijk anders over de inhoud van evenementen dan een SGP'er. Voor die aarzelingen ben ik gestrand. Enerzijds met pijn, maar het moest voor mezelf en de fractie", aldus Van der Jagt. De tweede ronde van de verdeling van de wethouderstaken in de nieu we Thoolse raad heeft dinsdagavond uit praktische overwegingen alleen nog 'grenscorrecties' tussen Van Schetsen en J. Versluys opgeleverd. Van Schetsen neemt het arbeidsbu reau over van Versluys omdat die taak gezien allerlei werkloosheids regelingen meer bij sociale zaken dan bij economische zaken past. Burgemeester H.A. van der Munnik krijgt maandag 9 januari de kopper- prent 1995. Dit uit de middeleeuwen stammende gebruik van het druk- kersgilde vindt voor het eerst op Tholen plaats omdat NPN in de Slabbecoornpolder de kleurenprent heeft gedrukt. Vorig jaar viel Breda die eer te beurt, in 1993 werd kop permaandag in Zierikzee gevierd. Zeeland kent slechts twee bedrijven met een vierkleurenpers: Lakenman en Ochtman in Zierikzee en NPN in Tholen. Volgens voorzitter D.L. van 't Leven van de koppercommissie waren en zijn kopperprenten het levende bewijs van het grote poten tieel aan technische, ambachtelijke en artistieke kwaliteiten van de gra fische industrie. Oorspronkelijk werden de prenten door de druk kersgezellen aan hun meester aange boden om op die manier hun kennis en kunde te tonen. Later kregen plaatselijke notabelen de kopper- prent om de sterke verbondenheid van de drukkers met de lokale gemeenschap aan te geven. Tegen woordig fungeert de burgemeester van de plaats waar de prent gedrukt is als notabel. Hij krijgt de kopper- prent van mevr. M. Brands-de Jongh, voorzitter van het district Zuidwest Nederland van het druk kersverbond KVGO. De leden kun nen de prent kopen. De opbrengst gaat naar het Grafisch Historisch Centrum te Etten-Leur. Tholen is bereid de helft bij te dra gen in de kosten van een onderzoek naar de verkeersveiligheid op de Tholenseweg in Halsteren. Maar de Halsterse wethouder Roosenboom heeft zijn Thoolse collega Van der Jagt in september gezegd geen onderzoek te willen, omdat zo'n onderzoek weieens de noodzaak van bepaalde voorzieningen zou kunnen aantonen. In een brief schrijft het Thoolse gemeentebestuur, die stel- lingname te betreuren. Het pleit nogmaals voor een onderzoek, wat volgens Roosenboom 13.000 gulden zou kosten. Naast de toezegging om de helft te betalen, herinnert Tholen het Halsterse college in de brief aan een toezegging van zijn burgemees ter om in bepaalde maanden het aan tal fietsers op de Tholenseweg te tel len. Tholen schrijft dat het in de eerste plaats gaat om de veiligheid van in hoofdzaak jeugdige fietsers. Hoewel het merendeel van hen waarschijn lijk uit Tholen afkomstig is, mag dat volgens b. en w. geen rol spelen bij de beoordeling om al dan niet maat regelen te treffen op de Tholense weg. Het college schrijft, zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat Halsteren zich wel degelijk laat leiden door het gegeven dat de weg hoofdzakelijk door verkèer van en naar Tholen gebruikt wordt. Aan de andere kant draagt Van Schetsen de ouderenzorg (verzor- gings- en verpleeghuizen) over aan Versluys omdat in de nieuwe struc tuur van de SVRZ het bestuurslid maatschap van wethouder Van Schetsen in die stichting is verval len. Voor het overige blijft de komende 31/z jaar alles bij het oude. Burge meester Van der Munnik en de wet houders Van der Jagt, Van Schetsen en Versluys behouden hun bestaan de taken. De VVD deed dinsdag avond nog een poging om de belangrijke portefeuille ruimtelijke ordening van de burgemeester over te hevelen naar een politiek verant woordelijke wethouder, maar de liberalen stonden daarin alleen. "Als ik die zware taak erbij zou krijgen, moet ik weer andere zaken afstoten aan de burgemeester", zegt Van der Jagt. Met steun van 15 van de 19 raadsle den zit het college van SGP, PvdA en CDA op rozen. De 2 VVD'ers, de D66-vertegenwoordiger en het AOV-raadslid hebben een andere mening. "Dat mag", zegt Van Schet sen, "maar de taakverdeling op zich had - behalve ruimtelijke ordening dan via het VVD-voorstel - ieders instemming." Hij vindt dat de vor ming van het nieuwe college van b. en w. 'op een goede manier' in twee informele bijeenkomsten is bespro ken. De VVD deed nog een suggestie om alle raadsleden bij toerbeurt de b. en w.-vergaderingen gedurende een bepaalde tijd te laten bijwonen, maar dat voorstel wezen SGP, PvdA en CDA van de hand. "Dat is onpraktisch", geeft Van der Jagt aan. "En via de besluitenlijstjes van b. en w., alsmede de notulen van alle commissievergaderingen krijgt de raad voldoende informatie." De bespreking duurde dinsdagavond maar twintig minuten. Op 6, 7 en 8 april 1995, een week voor Pasen, wordt in de St. Anna- landse veiling een consumenten beurs gehouden. "We willen laten zien wat Tholen in huis heeft", zegt L.J. Hage, die samen met L. Troost van organisatiebureau L L het ini tiatief voor deze expo Tholen heeft genomen. In 1983 vond de laatste expo Tholen plaats. Volgende plan nen gingen niet door wegens gebrek aan belangstelling. Hage meent, dat de Thoolse ondernemers weer vol doende animo voor een consumen tenbeurs zullen tonen. "Door de betere ontsluiting via de Oester- en Philipsdam is de concurrentie toege nomen. Daarom is het goed dat Tho len laat zien, wat men in huis heeft. In de nieuwe gemeente Tholen is St. Annaland het meest centraal gele gen, zodat we de veiling hebben gekozen. Er is 2500 m2 beschikbaar voor 50 tot 60 deelnemers en rond om het gebouw is er veel parkeerge legenheid. Gedurende drie dagen kan het Thoolse bedrijfsleven zich goed profileren. En wie niet aan de weg timmert, gaat achteruit." Hage streeft naar zoveel mogelijk ver schillende branches. Naast winkel artikelen zullen er ook auto's en landbouwmachines op de consu mentenbeurs te zien zijn. Branches die niet op Tholen en St. Philipsland aanwezig zijn, zoals bijvoorbeeld bruidsmode, wil L L van elders aantrekken. VERVOLG VAN PAG. 1 Alle voorwaarden die al in de ont- werp-vergunning stonden, zijn gehandhaafd, zoals de groen label stal, maar de hoorzitting in Meul- vliet heeft geen extra bepalingen opgeleverd. "Er is inderdaad niet veel van overgebleven", stelt Van der Jagt vast. "Het enige is eigenlijk het punt, dat de milieuvergunning na drie jaar vervalt wanneer er dan nog niet gebouwd is. Maar die termijn is in de wet al voorzien." De publicatie van de milieuvergun ningen in Tholenderwijs gebeurt in de Eendrachtbode van 5 januari. Dan gaat de termijn van zes weken in, waar binnen belanghebbenden bezwaren kunnen indienen bij de Raad van State in Den Haag. Ook is het nog mogelijk in kort geding de bouw tegen te houden, zodat de eer ste paal voor de zeven varkensstal len in februari nog niet in de grond kan. Maar wat de wet milieubeheer betreft, hebben b. en w. van Tholen groen licht gegeven aan de zeven gegadigden uit Zeeland, Brabant en Limburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3