Scholieren rond eeuwwisseling Plaatselijk nieuws VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 december 1994 Tholen Brandwondenmeester Roofvogelochtend Klaverjassen Studieweekend muziek Inbraak Mossellaan Auto tegen container Filmclub Galerie in garage School overgedragem Jeugdsoos Oud- Vossemeer Kaarten Verharding Subsidie Vossetuin Verkoop grond Biljarten Sint- Annaland Herstemming notabel Boete nachtopening Extra geld Stoofweg Bedankt Kaartavond WHS KERSTROLLADES VARKENS p.kg15,00 RUNDER p.kg17,00 MALSE BIEFSTUK met gratis kruidenboter 250 gram7,25 KIPFILET 500 gram7,50 ROSBEEF 100 gram2,95 GRILLHAM 100 gram2,50 COBURGER RAUWE HAM 100 gram2,50 EI-SALADE 150 gram2,25 ZALMSALADE 100 gram2,50 RUSSICHE EI-SALADE 600 gram5,95 Diverse soorten verse paté's, salades, verse kalkoen, gourmet en fondue-schotels GEHAKT KRUIDEN 1 kg MAGERE KARBONADE 1 kg VET SPEK 1 kg SPEKJES 200 gram ...9,00 .10,00 ...6,50 ...1,25 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen Poortvliet Sint- Maartensdijk Stavenisse Botsing Julianastraat Verkoop grond Boetes drankrijders Géén maatregelen Sport- laan Scherpenisse Brandwonden Kaarsjes Bistro Schoorsteenbrand Motorrijder gewond Biljarten Sint- Philipsland Drinkwater duurder mm S ,v r;- v Accu gestolen Grondwater Boutwedstrijd Eindejaarsconcert Weekend- diensten Leerlingen van de basisschool Eben Haezer namen onlangs deel aan het project 'Vermijden en bestrijden' van de Nederlandse brandwonden stichting. Ze rondden dit project af met een examen dat afgenomen werd door een consulente van de stichting. Het project, speciaal bedoeld voor leerlingen uit de groe pen 7 en 8 van de basisschool, heeft tot doel de kinderen bewust te maken van het risico om brandwon den op te lopen. Ook de directe hulp als er sprake is van brandwonden kreeg veel aandacht. De leerlingen die het 'brandwonden-meesterdiplo- ma' haalden waren: Martine Aar- noudse, Heieen van den Berge, Rianne Bijl, Jolanda Bout, Marina Bustraan, Martijn van Dijk, Mariene Geluk, Jacoline Hoogendoorn, Joy ce de Korte, Natalie Kot, Richelle van der Laan, Jeroen Melse, Coen Polderman, Piet van Poortvliet, Nel- leke Priem, Willemien van de Ree, Corné Rijnberg, Jantine Ruben, Leanne Schot, Hans den Uil, Martin van der Vlies, Roelof de Vos, Wil liam Wessels. De natuurvereniging houdt woens dag 28 december van tien uur tot half twaalf een roofvogelochtend voor jongeren van tien tot twaalf jaar. De bijeenkomst vindt plaats in Meulvliet en bestaat uit twee delen. Eerst wordt er een videofilm ver toond over het broedgedrag van roofvogels en vervolgens gaan de deelnemers braakballen van uilen uitpluizen om er achter te komen wat deze vogels zoal op hun menu hebben staan. Kees Leijdekkers heeft met 5951 punten de elfde competitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. De eerste vijf waren: 1 Kees Leijdekkers 5951 p; 2 Piet Swarthoff 5105 p; 3 Coby Leijdek kers 4847 p; 4 Joke van Gink 4819 p; 5 Marion Opree 4790 p. Morgen houdt Stad Tholen het jaarlijkse kersttoernooi, om half acht in café De Kroon. Zeven leden van muziekvereniging Concordia namen deel aan het jaar lijkse studieweekend van de konink lijke Nederlandse federatie van muziekgezelschappen (KNF) in de Roompot te Kamperland. Charlotte Geluk, Marjolein Kettelerij, Merit Elshof, Chantal van Loon, Mariët Krijger, Jos Loos en Wim Geuze gingen er dit jaar naartoe. Een der gelijk weekend geeft de jeugd de kans bezig te zijn met muziek, ter wijl ook het sociale element niet vergeten wordt. Onder leiding van een deskundige dirigent, wordt ten slotte een eindconcert gegeven voor publiek. Je moet tussen de veertien en twintig jaar zijn, een instrument bespelen en lid zijn van een harmo nie, fanfare of brassband om mee te mogen. Er wordt heel wat gedaan op zo'n avond. "Musiceren in het orkest en in groepsverband, zwemmen en 'heel veel slapen", zegt Marjolein Kettelerij, een van de deelneem sters. "Vrijdagavond word je inge deeld in groepen in de bungalows. Na wat soep en brood begint de eer ste repetitie. In totaal oefen je vijf tien uur. Zaterdag wordt er langs het strand gewandeld, gegeten, gezwommen en veel gerepeteerd, 's Avonds gezellig aan de bar en dan weer slapen." 's Zondags wordt er weer druk gerepeteerd, want tussen half vier en half vijf volgt het con cert voor ouders en bekenden. "Je speelt klassieke, maar zeker ook populaire muziekstukken", zegt Marjolein. "Met mensen van je eigen leeftijd is het erg gezellig en rriocht er iets misgaan, dan zijn er altijd nog de mensen van de huis houdelijke- en EHBO-dienst die voor je klaar staan. Ik kan het ieder een aanraden!" Morgen sluit Concordia het jubi leumjaar af met een kerstconcert in Meulvliet. Het optreden, waaraan ook de Thoolse opera-sopraan Wil- ma Janmaat haar medewerking ver leent, begjnt om half negen. In de nacht van zaterdag op zondag werd er ingebroken in het huis van de 22-jarige J.H. in de Mossellaan. De dieven forceerden zich een weg naar binnen en gingen ervandoor met videoapparatuur en cd's. In totaal bedroeg de schade zo'n 4500 gulden. De technische recherche stelde een onderzoek in. Een 41-jarige automobiliste heeft dinsdagmorgen haar auto flink beschadigd door tegen een vuilnis container te rijden. De vrouw reed over de Kon. Julianastraat in de richting van de Grindweg. Door de laagstaande zon zag ze een stalen afvalcontainer over het hoofd die op de weg stond. Bij de botsing liep de wagen aan de voorkant zoveel scha de op dat hij moest worden wegge sleept. De bestuurster kwam met de schrik vrij. De Filmclub Tholen draait morgen avond om half acht weer een Film in Meulvliet. De Nederlandse rolprent gaat over Valentijn die een ongere geld en ruig leven leidt. Op een dag neemt hij noodgedwongen zijn zoontje Micky - die opgevoed werd door zijn moeder - in huis en moet zich aanpassen aan de regelmaat van een kinderleven. Mevr. W.J. Mosmans-van Hal uit de Stoofstraat heeft haar garage omge toverd in een kleine galerie waar kunstenaars hun werk ten toon kun nen stellen. Eerste exposant is mevr. A. van Veenendaal met quilts en patchwork. Mevr. Mosmans zit niet stil. In de jaren '60 richtte ze samen met haar man in Veere de bekende handweverij De Schapekop op. In 1980 begon ze, samen met haar dochter Anne Marie, het zijdemuse um in Wouw. Nu heeft ze haar gara ge dus ingericht als expositieruimte. Het heeft de naam 'Het Huis Tydver- dryf gekregen. Iedereen kan er gedurende de weken dat er exposi ties zijn op woensdag en zaterdag van elf tot vier uur binnen lopen. De tentoonstelling van het werk van mevr. Van Veenendaal loopt tot en met 14 januari. In de week tussen kerst en oudejaarsdag ook op don derdag en dinsdag. Het gebouw van de basisschool Eben-Haëzer aan de Mólenvlietse- dijk is door het bestuur in eigendom overgenomen van de gemeente. Dat betekent ondermeer dat de kosten van onderhoud niet langer voor rekening van de gemeente zijn. Omdat er nog achterstallig onder houd uitgevoerd moet worden, krijgt het schoolbestuur een afkoop som. Aanvankelijk was die vastge steld op 25.000 gulden. In verband met buitenschilderwerk is dat bedrag nog met 7500 gulden ver hoogd. De gemeenteraad stemde er maandag stilzwijgend mee in. Overigens zijn in het verleden al vaker bijzondere basisscholen door de gemeente overgedragen. In de gemeenteraad heeft de PvdA aangedrongen op een oplossing voor de behuizing van jeugdsoos Thjos. "Kunnen er stappen ondernomen worden om die goed te laten functio neren. De ruimte in Meulvliet is des tijds tenslotte voor de jeugd gebouwd", zei I.C. Moerland. Thjos maakte de laatste tijd op vrijdag avond gebruik van het jeugdhonk, maar andere gebruikers ondervinden overlast van met name de muziek. Met technische aanpassingen is dat volgens wethouder J. Versluys niet te verhelpen. "Uitwijken naar de zaterdagavond zou het probleem oplossen." Moerland zei te weten dat dan geen vrijwilligers beschik baar zijn. Hij pleitte voor een spoe dige oplossing: "Anders is wat nu is opgebouwd weer kapot." Versluys antwoordde dat hij met het jeugd- en jongerenwerk in gesprek blijft. De derde kaartavond van v.v. Vosmeer trok zaterdag 28 deelne mers: 16 om te rikken en 12 om te wippen. Het rikken werd gewonnen door J.D. van Daalen met 209 pun ten. Hij bleef W. Heijboer één punt voor, terwijl H. Zeeman met 198 p. derde werd. Bij het wippen was mevr. C. van Mierlo met 141 p. de sterkste. De tweede plaats werd gedeeld door M. Goudzwaard en G. Bras met 130 p. Op 28 januari organiseert de activi teitencommissie de laatste van vier kaartavonden. J. Verberk heeft van de provincie toestemming gekregen de oprit van zijn woonhuis aan de Molendijk naar de dijk te verharden. Dat moet wel gebeuren met betonklinkers van acht cm dik. Ook mag Verberk onderaan de dijk vier leilindes plan ten. Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt speeltuinvereniging De Vossetuin 75.000 gulden voor het realiseren van een speeltuin. Boven dien zou de vereniging volgend jaar 4000 gulden subsidie moeten krij gen in de exploitatie. De gemeente raad moet zich hierover nog uitspre ken. Het gemeentebestuur heeft besloten 1500 m2 grond op het bedrijventer rein te verkopen aan F.C. Adriaanse. Deze zal aan het Klaverveld een loods met woning bouwen voor zijn straatmakers bedrijf. De eerste helft van de competitie van biljartvereniging De Treffers zit erop. Nieuwkomer Dick den Hol lander gaat aan de leiding met 132,94 punten uit veertien partijen. Den Hollander boekte ook in de laatste competitiewedstrijd weer winst. Hij won met 7,61-10 van C. Burgers. De overige uitslagen waren: P. Hommel-J. van Meer 10- 5,38; L. van Wezel-J. Etiënne 4,58- 10; D. van Driel-L. van Wezel 10- 7,5; H. Hommel-N. Rooijakkers 10- 9,11; J. Etiënne-J. Geuze 10-9,6; J. Burgers-K. Hommel 4,5-10; P. de Leeuw-M. Hendrikse 10-8. P. Hom mel speelde de kortste partij van 21 beurten en D. den Hollander haalde de hoogste serie van 16 caramboles en het beste moyenne van 2,72. De tussenstand is: 1 D. den Hollan der 132,94 p; 2 M. Hendrikse 132 p; 3 J. Geuze 128,43 p; 4 J. Etiënne 128,16 p; 5 C. Burgers 127,61 p; 6 P. Hommel 126,9 p; 7 D. van Driel 125,14 p; 8 J. van Meer 124,61 p; 9 P. de Leeuw 120 p; 10 K. Hommel 119,33 p; 11 J. Burgers 118,82 p; 12 H. Hommel 115,8 p; 13 J. Hommel 104,8 p; 14 N. Rooijakkers 102,66 p; 15 L. van Wezel 93,33 p. De leden van de Hervormde Gemeente krijgen een herstemming voor een nieuwe notabel. In de vaca ture C. Scherpenisse, die ouderling is geworden, kregen P.M. Gunter en C. Vroegop zaterdagmiddag geen meerderheid van stemmen. Vroegop had wel 1 stem meer dan Gunter, maar aangezien er ook nog op ande ren gestemd was bij deze vrije stem ming, kreeg niemand de helft plus één. De periodiek aftredende nota belen G. Gunter en H. de Ruiter werden herkozen. Vier minuten voor half drie 's nachts zaten er nog vijf mensen te eten in de shoarmazaak in de Voorstraat. De 20-jarige exploitant E.D. kreeg daarvoor vrijdagmiddag van de Thoolse kantonrechter 300 gulden boete. Het bedrijf, dat later als piz zazaak doorging, is inmiddels al maanden gesloten. De gemeenteraad heeft 70.000 gul den extra beschikbaar gesteld voor het bouw- en woonrijp maken van de laatste fase van het bestemmings plan Stoofweg. Het jaarkrediet voor dit plan, 165.000 gulden, was niet toereikend. Dinsdag 27 december wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Ds. J. Kareis uit Oudemirdum heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Voetbalvereniging WHS organi seerde vrijdag een kaartavond waar aan 40 mensen deelnamen. Bij het petoeten waren er twee winnaars: Han van Vossen en Dies de Witte. J. Vroegop eindigde op de tweede plek. Er waren deze keer ook flink wat jokeraars. Dies van Beveren toonde zich de beste en ging er met de hoofdprijs vandoor. Dini van Vossen werd tweede. Bij het klaver jassen stak Jo Vermaas er met kop en schouders bovenuit. De tweede plek was voor dhr. Van Wijngaar den. Zaterdag staat een sponsorloop voor de jeugd op het programma. Om vier uur starten de lopers op het ter rein van WHS. Ze hebben een uur de tijd om zoveel mogelijk rondjes te lopen. Om vijf uur is de jaarlijkse kerstbingo. Donderdag, vrijdag en zaterdag 22, 23 en 24 december Dinsdag en woensdag 27 en 28 december alle winkels en huizen rondom het gebouw. De lantaarns en reclame borden werden gedoofd en om zeven uur opende de burgemeester de kaarsjesavond met het lezen van het kerstevangelie. Daarna sprongen de lichtjes aan van de grote kerst boom op het plein. Na het zingen van een paar kerstliederen, vertrok om negen uur voor de plattelands vrouwen de bus weer. Rond tien uur arriveerde het gezelschap thuis. Eerder brachten de plattelandsvrou wen een bezoek aan het bedrijf Budelpack te Poortvliet waar ze uit leg over en een rondleiding door het bedrijf kregen. Advertentie I.M. aanrijding liep de auto zoveel scha de op dat hij moest worden wegge sleept. De vrachtwagen kon gewoon verder rijden. Beide bestuurders ble ven ongedeerd. Een auto raakte zaterdag zwaar beschadigd bij een botsing met een vrachtwagen. Een 28-jarige vracht wagenbestuurder uit Nieuw-Vosse- meer gaf bij de kruising tussen de Julianastraat en de Bosstraat geen voorrang aan een 35-jarige automo bilist die van rechts kwam. Bij de Aan de Pluimpotweg is eerder dit jaar 2300 m2 industriegrond in erf pacht uitgegeven aan bouwbedrijf Mart van Houte. Bij het bouwen is de riolering aangelegd in grond van de gemeente. Daarom én voor even tuele uitbreiding in de toekomst, wil Van Houte het naastliggende stuk grond van 2360 m2 kopen. De gemeenteraad zal daarover een besluit moeten nemen. De politie deelde dinsdagnacht een boete van 320 gulden uit aan een 47- jarige automobilist die te diep in het glaasje had gekeken. De man blies 320 microgram alcohol per liter uit geademde lucht (zo'n 0,7 promille). De limiet is 235 microgram. Een 43- jarige Bergenaar onderging hetzelf de lot. Hij blies 310 microgram en kreeg daarvoor eveneens een boete van 320 gulden. In de Sportlaan worden geen maat regelen genomen om de snelheid van het verkeer af te remmen. Dat kreeg de PvdA-fractie maandag te horen in de gemeenteraad. De werk groep verkeersaangelegenheden had voorgesteld om bij de kruising met de Molendijk de vluchtheuvel weg te halen en het weggedeelte tot bij Haestinge te versmallen. Maar een meerderheid van het college van burgemeester en wethouders wees dat af, omdat ze denkt dat de beoog de snelheidsreductie zal uitblijven. Raadslid I.C. Moerland was ver baasd. "We hebben al een jaar gele den om maatregelen gevraagd. Nu wijst u dit plan af, maar zorg dan voor iets anders." Moerland vond het maar gek dat wél de noodzaak van maatregelen wordt onderkend, maar er vervolgens niets wordt gedaan. "Elke maatregel zou de situ atie slechter maken dan ze nu is. Maar er is serieus naar gekeken en de hoge snelheden liggen, niet bij Haestinge, maar verderop", kwam burgemeester Van der Munnik zijn wethouder te hulp. Moerland had er begrip voor dat in de Westpoort en de Plevierlaan nog niets wordt gedaan. Dit zijn bouw- straten waar de komende tijd nog veel vrachtverkeer zal passeren. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Groen van Prinstererschool hebben onlangs het examen afge legd van het project 'Vermijden en bestrijden' van de Nederlandse brandwondenstichting. Het examen werd afgenomen door een consulen te van de stichting en 22 kinderen haalden het diploma brandwonden- meester. Het project is speciaal gericht op leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisschool en is bedoeld om kinderen bewust te maken van de risico's om brandwon den op te lopen. Daarbij wordt ook veel aandacht geschonken aan de directe hulp als er toch ongelukken gebeuren. Van groep 7 haalden het diploma: Kees Andriesse, Lizette Andriesse, Eduard Baaijens, Corina Bazen, Johan van den Berg, Wende- la Bolier, Marianne Kleppe, Niels Lindhout, Nelia Rijstenbil, Minke van der Slikke, Annemieke Suur- land en Herman Uijl. Van groep 8 waren dat: Reinier Baaijens, Jaap Bazen, Maarten van Oeveren, Ge rard Ponse, Richard Poot, Willem Rijsdijk, Ella Rijstenbil, Janette Rijstenbil, Marlies Schipperen Nico Tijssen. De plattelandsvrouwen bezochten onlangs de kaarsjesmarkt in Gouda. Ze vertrokken om twee uur vanaf de Hoge Markt en rond half drie waren de dames in Gouda. De middag bracht ieder op eigen gelegenheid door. Er werd gewinkeld en een kerk bezichtigd. Inmiddels was het gaan regenen. Rond zes uur verza melden zich toch duizenden mensen rond het stadhuis waar binnen de kaarsjes werden ontstoken, net als in Nu M.J. Franken uit Ossendrecht de gemeente heeft laten weten, de gestelde prijs voor de grond én het omleggen van de riolering te willen betalen, is het gemeentebestuur bereid mee te werken aan de realise ring van een bistro bij Strijenham. De SGP-fractie heeft burgemeester en wethouders laten weten, er vóór te zijn dat de gemeenteraad over de plannen beslist. Daarom zal het ver zoek om vrijstelling van het bestem mingsplan worden voorgelegd aan de nieuwe gemeenteraad. De brandweer van Sint-Maartens dijk rukte zaterdagavond om kwart over zes uit om een schoorsteen brand in een huis aan de Deestraat te blussen. Vermoedelijk heeft de bekleding van de schoorsteen vlam gevat. De schade bleef beperkt tot de schoorsteen. Een 21-jarige man uit Sint-Philips- land raakte zaterdagmiddag gewond toen hij met zijn motor in de sloot terecht kwam. Hij reed omstreeks tien voor drie over de Paasdijkweg in de richting van Sint-Annaland. In een bocht verloor hij de controle over zijn voertuig en reed rechtdoor de sloot in. De man is naar het zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. Zijn motor is waar schijnlijk total-loss en werd afge voerd. Tijdens de laatste wedstrijd van bil jartvereniging Tolrust haalde K. Nagelkerke het beste gemiddelde van 2,16 en hij speelde ook de kort ste partij van 19 beurten. L. Bijl tekende voor de hoogste serie van 12 caramboles. De uitslag: K. Nagelkerke-G. Tol 7,8-10; G. de Jonge-A. Demming 3,51-10; W. Bijl-C. Bal 9,51-10; K. Nagelkerke- L. Bijl 10-7,37; A. Demming-Chr. Bal 10-8,4. Uitslag eerder gespeelde wedstrijd: G. Tol-C. Bal 10-9,6; J. Niemants- verdriet-A. Demming 7,32-10; W. Bijl-R. Lisseveld 10-6,4; A. Dem- ming-G. Tol 9,66-10. A. Demming speelde de kortste partij van 21 beurten en W. Bijl haalde de hoog ste serie van 10 caramboles en het beste gemiddelde van 2,77. De waterleidingmaatschappij Noord-West-Brabant verhoogt per 1 januari de prijs van het drinkwater met zeven cent per duizend liter. De prijs per kubieke meter water wordt nu 1,09 exclusief btw. De waterlei dingmaatschappij haast zich erbij te zeggen dat ze daarmee nog steeds het laagste tarief van Nederland heeft. De drinkwaterprijs is in Nederland gemiddeld ƒ1,80 per - A 'i- -Ct T LVV- 1 Deze klassefoto is kort na de eeuwwisseling gemaakt in Sint-Philipsland. Hij werd in bruikleen gegeven door Jacob van Oeveren. De mid delste leerling vooraan zou zijn vader, Johannes van Oeveren, zijn. Op de middenrij is de tweede leerling van links Jan Walpot en de vier de Abraham Smits. Wie meer gezichten thuis kan brengen, wordt verzocht dit door te geven aan de redactie, tel. 01665-2752. Zondag 25 en maandag 26 decem ber THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk ma 9.30 u. ds. Goudriaan, Arnemui- den. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. 24/12 22.30 u. kerstnachtdienst Ge- ref. kerk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. 17 u. ds. De Buck. ma 10 u. zangdienst met Canticum. 24/12 22.30 u. ds. De Buck, kerst nachtdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard, ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst ma 10 u. ds. Melis. NED.PROT.BOND 10.45 u. mevr. Heerma, Breda. R.K. KERK za 19.30 en 24 u. kerstviering, zo 11.30 u. kerstviering, ma 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Droogers, Rotterdam- Hillegersberg. GEREF. KERK 10 u. ds. Hofman, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. ma 10 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 19.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. gezinsviering 22 u. nachtmis, zo 9.30 u. hoogmis, ma 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. ma 10 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Van der Poel GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. ma 10 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Rijssen. ma 9.30 u. nog niet bekend. kubieke meter. Het vastrecht gaat per 1 januari met zes gulden omhoog naar 75 gulden per jaar. Het is voor het eerst sinds 1982 dat het vastrecht duurder wordt. Een gemid deld gezin gaat, volgens de maat schappij, in totaal ongeveer ƒ1,30 per maand extra betalen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in de auto van de 28-jarige M.B. Deze had zijn voertuig vrijdag weggezet aan de Oostdijk. 's Nachts werd de ruit ingeslagen en de dader ging ervan door met een accu ter waarde van zo'n honderd gulden. De schade aan de ruit bedraagt ongeveer driehon derd gulden. Het gemeentebestuur van Sint-Phi lipsland, dat op korte termijn gaat beginnen met de aanleg van de riole ring voor het bestemmingsplan Steintjeskreek 2 te Anna Jacobapol- der, hoeft geen vergunning te heb ben om grondwater op te pompen. Gedurende drie £t vier dagen zal voor de werkzaamheden grondwater nodig zijn. Dat wordt omhoog gehaald met een pomp die een capa citeit heeft van 20 kubieke meter per uur. De provincie deelde de gemeente mee dat ze alleen de opge nomen hoeveelheid hoeft te registre ren. C. van Moort heeft de boutwedstrijd van zeehengelclub de Makreel gewonnen met 1400 punten. Daar mee liet hij T. Geuze, de nummer twee, ruimschoots achter zich. De uitslag: 1 C. van Moort 1400 p; 2 T. Geuze 475 p; 3 C. Dieleman 320 p; 4 A. van Oeveren 25 p. Muziekvereniging Concordia hield vrijdagavond haar eindejaarsconcert in dorpshuis De Wimpel. De algehe le leiding was in handen van dirigent Walter Siol. Hans Orgers leidde de drumband. Frans Quist gaf de aan wezigen, die de zaal helemaal vul den, tekst en uitleg bij de nummers. De avond was in tweeën verdeeld. Het eerste gedeelte stond in het teken van 50 jaar bevrijding. Het tweede was in kerstsfeer. Het pro gramma werd geopend met een radiofragment van oorlogsgeweld; geweerschoten, overrazende vlieg tuigen en lichtzoekers. Daarna hoor de men een radiojournaal van tien mei 1940, gevolgd door een bevrij dingsmedley van Lily Mariene. Daarbij werden dia's vertoond van Sint-Philipsland tijdens de oorlog. Het publiek luisterde vervolgens naar een radiotoespraak van konin gin Wilhelmina op Radio London. Concordia sloot aan met 'In naam van Oranje' waarna een radiotoe spraak van Prins Bemhard te horen was. Concordia speelde 'Holland Jubelt' en 'Colonel Bogey'. 'Auld lang Syne' en 'Happy Days are here Again' weerklonken na het geluid ZIE VERDER PAG. 5 HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei. 19, u. gezinsdienst en kerstdienst zo/idagsschool. 24/12 22 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 (H.D.) u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. ma 10 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 24/12 21 u. dhr. Van Westen, Bors- GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 11 u. ds. Beens, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. 17 u. kerstzangdienst. Zaterdag 24, zondag 25 en maan dag 26 december. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. zo en ma dr. Panis, Sint-Maartens dijk tel. 01666-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts v.d. Sande, Bergen op Zoom tel. 01640-34329. ma tandarts Willebrands-Bakker, Bergen op Zoom tel. 01640-33723. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 dec. donderdag 22 5.57 - 18.17 vrijdag 23 6.32-18.57 zaterdag 24 7.07 - 19.37 zondag 25 7.52 - 20.27 maandag 26 8.42 - 21.27 dinsdag 27 9.47 - 22.32 woensdag 28 10.57 - 23.47 donderdag 29 12.07 vrijdag 30 0.52-13.17 zo 25/12 20.07 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2