Marco Saarloos dwingt tegen kampioen Van 't Hof drie sets af Jeugdig WHS van mat gespeeld Privatisering gaat niet ver genoeg Remie Lindhout naar WK vissen SPS doet zijn plicht De Kaaij en Smits Boys aan de kop Nipt verlies van WHS 2 Kuzee wint Spado-cross Voetbalstage Blind en Van Vossen WHS 5 met voetbal uit het boekje IF Rianne van Loenhout zegeviert tegen Adrie Vroegop Goede zet dammers van De Eendracht Emergo mist felheid om te winnen Amazones in de prijzen op indoorconcours A. Rijnberg een puntje te veel Donderdag 22 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Trefzeker Topscorer Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Knvb - voetbal Judoka's naar open titelstrijd in Rotterdam Wie meent, dat tafeltennis een saaie sport is, kwam zater dagavond in de Wellevaete te St. Annaland bedrogen uit. "Wat een prachtige finale", riep Smash-voorzitter Kees Vroegop, nadat routinier Christian van 't Hof de jonge Marco Saarloos in drie sets had verslagen. "Het was een echte finale met wisselende kansen, maar de iets grotere routine van Christian gaf de doorslag", zei de voorzitter. "Gisteren zei ik nog: zonder Johan Snoep in de finale hoef je je niet zo druk te maken, maar het liep anders. Toch werd je evenals vorig jaar eerste, zodat de naam van Christian van 't Hof voor de tweede maal in de wisselbe ker gegraveerd kan worden." Schaam je Tafeltennis Jeugdkampioen sterk Nederlagen Thol.Boys, Noad en Smerdiek De Thoolse en Sint-Philipslandse standaardelftallen had den geen beker- of competitieverplichtingen en speelden een vriendschappelijk duel. Opvallend was de 0-10 nederlaag, die WHS uit Sint-Annaland leed tegen Kogel vangers dat een klasse lager speelt. Oefenvoetbal Opmerkelijk Uitslagen Atletiek Hage op dreef Paardensport SGP wil meer bezuinigen in welzijnssector: Maakte de SGP in de commissie financiën al een voorbe houd, in de Thoolse gemeenteraad stemde de fractie maandag tegen de nieuwe subsidieverordening, de huur- tarieven voor welzijnsaccommodaties en het overdragen van accommodaties of onderhoud daarvan aan verenigin gen. "Dit voorstel gaat ons niet ver genoeg", lichtte M. Dijke toe. De nieuwe regels gaan op 1 januari in. Tennis Remie Lindhout van hengelsportvereniging 't Scharretje uit Oud-Vossemeer, gaat als één van de vijf Nederlandse afgevaardigden naar het wereldkampioenschap vissen in Portugal. In de naselectie eindigde Lindhout als vierde met 81 klassementspunten. Thol.Boys A uit beker Buiten de boot Kalkoen Bekervoetbal Derde klas Verlies Vosmeer 2 Koersbal ouderen De tussenstand in het Eendrachtbode topscorerklassement is, bij het ingaan van de winterstop, als volgt: 1Leo Zuidweg (Noad) 11 doelp., 2. Johan Schot (Thol.Boys) 10 doelp., 3. Leen Lemson (Stavenisse) 8 doelp., 4. Kees van Tiggele en Leo Polderman (Noad), Jaco Jansen (SPS), John Vroeg op (Vosmeer) en William Smits (Stave nisse) 6 doelp., 9. René v.d. Berge (Thol.Boys) en Marco Scherpenisse (WHS) 5 doelp., 11. John Nieuwkoop (Thol.Boys), William Vroegop (WHS), David Joppe (SPS), Marcel Havermans (Vosmeer) en Johan Elenbaas (Stavenis se) 4 doelp., 16. Jan van Dijke (WHS), Sjaak Koolaard (Noad), Emiel Hirdes, Gert-Jan van Ham, Niels Hage en Addy Stoutjesdijk (Smerdiek), Michel Lis- seveld en Peter Noordijke (SPS) en Paul Oosdijk (Stavenisse) 3 doelp., 25. Piet den Boef en Maarten Bakx (Thol.Boys), Alex v.d. Reest (WHS), Corné Stoutjes dijk en Remi Potappel (Smerdiek), Bram Filius en Hans Polderman (Noad), Perry Verhees (Vosmeer), Corné Schaart en A.P. v.d. Belt (SPS), Jaap de Vos en Adrie Smits (Stavenisse) 2 doelp., 37. Gonnie van As, Arie Draaijer, Marnix Kousemaker en Hassan Eljilali (Thol.Boys), Jan Fase, Leon den Ouden en Leon de Witte (WHS), Jacky o.d. Brouw, Jan de Viet en Frans Ista (Smer diek), Erwin Feijtel, Johan Scheermeijer en René van Vossen (SPS), Gerwin Hoek, Wil Kostermans en Richard Vos hol (Vosmeer), Arno Neele, Martin Potappel, Gerrie Dorst, Hans Lindhout, Ben de Ruiter en Johan van Hemert (Sta venisse) allen 1 doelpunt. Tweede kl. res.: WHS 2-Kloetinge 2 3- 4. Eerste kl. res.: Neo 2-SPS 2 0-5. Derde kl. res.: Halsteren 3-Vosmeer 2 6-2, SVC 2-Vosmeer 3 7-3. Beker: Duiveland 2-SPS 0-4. In de Meulvlietcompetitie gaan na negen wedstrijden de Kaaij en Smits Boys aan kop in respectievelijk de A- en B-poule. Smits Boys heeft een iets ruimere voor sprong op de nummer twee dan de Kaaij die de hete adem van l'Esperance in de nek voelt. De stand in de A-poule: 1 Kaaij 12 p; 2 l'Esperance 11 p; 3 Stalland 10 p; 4 Hof van Holland 10 p; 5 Noord poort 9 p; 6 Internationals 8 p; 7 Batavie ren 7 p; 8 The Limit 5 p. De stand in de B-poule: 1 Smits Boys 18 p; 2 Pinocchio 15 p; 3 Dalem 9 p; 4 Stan daard Tholen 8 p; 5 De Kroon 8 p; 6 Kaaij Boys 7 p; 7 Calellas 7 p; 8 't Koe peltje 0 p. In de bedrijvencompetitie werden twee wedstrijden afgelast. In de bekerstrijd won Fri d'Or maandag met 9-1 van Delta Nutsbedrijven. De reserves van WHS verloren na een spannende thuiswedstrijd nipt van Kloetinge 2. Na vijf minuten gaf Johan v.d. Repe op rechts een goede voorzet op Peter Saarloos die de Sint-Annalanders op een vroege voorsprong bracht. Een half uur ver der kwam Kloetinge langszij door dat een aanvaller vrij op kon komen en diagonaal inschoot. Vijf minuten later gaf Ad de Keizer een goede pass op Peter Saarloos die recht op de keeper afging en de ruststand bepaalde op 2-1 Tien minuten in de tweede helft omzeilde Kloetinge de buitenspelval en trok de stand weer gelijk: 2-2. Et volgde een rommelige fase waarin vooral WHS niet attent was en de concentratie verloor. In de 30e minuut kwamen de gasten op 2-3. De moed werd echter verzameld en vijf minuten later kwam WHS via Peter Saarloos weer langszij: 3-3. Maar in de 40e minuut gaf een spe ler van Kloetinge een raar schot over de keeper, waarbij de bal onder de lat verdween: 3-4. WHS ondernam in de laatste vijf minuten een alles- of-niets-actie. Dat resulteerde in een aantal kansen, zelfs nog in de laatste seconde. Maar de kopbal van Danny Moerland ging via de doelman en de lat over. Hoek 2 Roda B2 Kloet 2 G. Luck 2 Wilhelm 2 Amem 2 14-21 14-18 14-18 13-16 13-16 14-15 Nivo Sp2 14-15 Seroosk. 2 14-12 Thol. B. 2 14-10 WHS 2 14- 9 Yerseke 2 14- 9 Tricht 2 14- 7 De vier Thoolse judoka's Frans Ponse, Vera de Herdt, Mattijn de Herdt en Ray mond de Herdt zijn uitgekozen om deel te nemen aan de internationale open Rot terdamse kampioenschappen op 21 en 22 januari. Dit toernooi is eigenlijk alleen voor leden van de Judobond Nederland (JBN). Aangezien de sportschool Za-Zen waartoe de judoka's behoren, niet aange sloten is bij deze bond, doen de Tholena- ren mee als introducées. Paul Goorden van de Eerste Judoclub Tholen haalde zondag de derde dan als bekroning van zijn wekelijkse trainingen samen met Piet Hagenaars uit Bergen op Zoom. De damesfinale tussen de latere kampioene Rianne van Loenhout rechtsen Adrie Vroegop. Voorzitter en toernooileider Vroeg op kon de Thoolse tafeltenniskam pioenschappen voor het eerst op één dag afwerken, 's Morgens kwamen 22 jeugdleden aan bod en 's middags 26 senioren: 20 heren en 6 dames. Door het overlijden van hun oma ontbraken Connie Spelier-v.d. Klooster (vorig jaar 3de) en favoriet Johan Snoep, winnaar in 1979, 1981, 1983, 1985, 1991 en 1992. Het toernooi was zodoende wat gedevalueerd omdat Snoep al sinds het eind van de zeventiger jaren op 'Tholen de tafeltennisdienst uit maakt. Eerst samen met Piet Ridder hof uit Oud-Vossemeer en later met Christian van 't Hof uit St. Anna land, die torenhoog favoriet was. Voor de outsiders Ad Verhage uit Anna Jacobapolder en Marco Saar loos uit St. Annaland waren er zater dag kansen op een finaleplaats. In de voorronde kende de 29-jarige Van 't Hof geen enkel probleem mei zijn tegenstanders. De verrassend sterke Martin v.d. Klooster won van Rafaël Fructuoso en plaatste zich voor de halve finale, evenals Ad Verhage en Marco Saarloos. Van 't Hof won van Verhage en Saarloos bleek te sterk voor Van de Klooster. De finale was ongekend spannend. Vanaf de eerste set al: 20-20, 21-21, 22-22, maar Van 't Hof zegevierde uiteindelijk met 24-22. In de tweede set nam Saarloos een 5-1 voor sprong, maar zijn rivaal kwam langszij (5-5) en met 9-9 kwam de stand later weer in evenwicht. Met prachtige rally's trok Van 't Hof het initiatief naar zich toe (12-17, 15- 20), maar het publiek was op de hand van de underdog, Marco Saar loos. Bij elke score van de jonge, maar stevige, lange speler gingen de handen van het talrijke publiek op elkaar. De kleinere, tengere, maar verbaal sterke Van 't Hof raakte onder de indruk en Saarloos kwam punt voor punt dichterbij. De gedoodverfde kampioen zag nogal wat ballen over de rand van de tafel verdwijnen en bij 20-20 had Saar loos het evenwicht bereikt. En hij stootte door naar 22-20, welk succes de jonge speler met gebalde vuisten vierde. Een derde set moest de beslissing brengen. Van 't Hof liet er geen gras over groeien en nam een 4-0 voor sprong, maar Saarloos trok de zaak met 5-5 weer recht. Bij 11 -11 voelde Van 't Hof zich bedreigd. Hij pepte zichzelf op met 'schaam je' en dat werkte, want in een sterke eindsprint maakte hij korte metten met Saar loos, die met 21-12 werd verslagen. Een 2-1 overwinning dus voor de Thoolse tafeltenniskampioen Chris tian van 't Hof, die zijn zevende titèl in de wacht sleepte. In de B-klasse heren was de grote verrassing, dat jeugdkampioen Mat- thijs Bruynzeel opnieuw won, zelfs van de favoriete Leen Guiljam, Jacob Elenbaas en Piet van Dijke, die geen kans hadden tegen het jeug- Trainer Lion de Frel liet de nieuwe generatie WHS-spelers aan het werk. Hij stuurde tegen Kogelvan gers een zeer jeugdig WHS het veld in. Met een 0-10 nederlaag werd het een pijnlijke ontgroening. De St.Annalanders waren totaal niet opgewassen tegen de bezoekers uit Willemstad. De tegenstander, die koploper is in de vierde klasse, toon de aan dat WHS-jeugd nog niet helemaal klaar is voor het grote werk. Tholense Boys delfde eveneens het onderspit tegen een vierdeklasser. Het verloor met 2-3 van SKNWK uit Nieuwerkerk. De bezoekers lie pen, na een 0-1 ruststand, verras send naar 0-3 uit. Hassan Eljilali en René v.d. Berge gaven de score ver volgens een draaglijker aanzien. Vierdeklasser Noad '67 speelde vriendschappelijk tegen Bruse Boys, dat in de derde klasse bezig is aan een sterk seizoen. De Sint-Phi- lipslanders boden goed tegenstand, maar verloren uiteindelijk met 2-1. De tweede Bruse treffer was een eigen doelpunt van Noad, dat in de slotfase een grove overtreding beging die tot een opstootje leidde. De scheidsrechter vond het toen maar beter om het duel te beëindi gen. Vierdeklasser Smerdiek oefende op eigen terrein tegen Chrislandia. Het team van trainer Kees Machielse stelde zwaar teleur met een 0-7 nederlaag. Met het aanbreken van de winter stop gaan de besturen van de voet balclubs en de trainers zich ook beraden over het al dan niet voort zetten van de samenwerking in het nieuwe seizoen. Het bestuur van Vosmeer zal na de kerstdagen bekend maken of Roger Withagen al dan niet blijft. De trainer uit Ossen- drecht is al vijf seizoen werkzaam bij Vosmeer. Ook Smerdiek, SPS en Tholense Boys hopen de besprekin gen over de contractverlengingen voor de jaarwisseling af te ronden. Het bestuur van WHS praat pas eind januari met de trainer. dige talent. In de finale tegen Henk Jopse zegevierde Bruynzeel met 21- 17 en 21-19. Het is voor de eerste keer, dat een jeugdkampioen ook bij de senioren weet te winnen. Bij de dames maakt sinds 1987 Rianne van Loenhout-Guiljam uit Tholen de dienst uit, met Adrie Vroegop-op den Brouw uit St. Annaland als goede tweede. Zater dag werd die situatie geprolongeerd. Hoewel Vroegop op dreef was, bleef Van Loenhout tot het laatst toe ongeslagen, ondanks dat ze nogal wat trainingsavonden heeft ontbro ken. Met 21 -18 en 21 -11 werd ze voor de vijfde keer kampioene. De jeugdronde 's morgens speelde zich af in drie poules van elk drie spelers; de laatste ging steeds naar de troostronde. Na deze schifting werd het spannen der en mooier. Anné van Dijke, Peter Bazen, Gabriël Gunter, Peter Dieleman, Leon v.d. Graaf, Matthijs Bruynzeel, Anné Sturris en Matthijs v.d. Graaf streden om de Tholencup. Opmerkelijk was de winst van coming man Gunter tegen de erva ren speler Leon v.d. Graaf, die vorig jaar nog vierde werd, maar nu in drie games werd verslagen. In de halve finale kon Gunter niet meer stunten. Hij verloor van Bazen. Op de tafel ernaast werd titelverdediger Van Dijke weggesla gen door Bruynzeel, die met aanval lend spel zijn te behoudende en gespannen tegenstander passeerde. In de finale won Bruynzeel opnieuw simpel. Bazen beperkte zich alleen tot het tegenhouden van de bal, waardoor Bruynzeel met twee keer 21-11 zijn eerste titel veroverde. Hiermee komt hij in het rijtje van o.a. Christian van 't Hof (1980), Ad van 't Hof (1981, 82 en 83), Hans van Dijke (1984, 85 en 96), Rafaël Fructuoso (1987, 88), Marco Saarloos (1989, 90), Henk Jopse (1991, 92) en Anné van Dijke (1993). De twee teams van damclub De Eendracht hebben een goede zet gedaan in de hoofdklasse van het Zeeuws kampioenschap. Beide wonnen van hun tegenstander. Daar mee verstevigt de eerste ploeg haar koppositie en de tweede maakt zich wat los van de staart van het klasse ment. Het eerste achttal van De Een dracht boekte een 6-10 overwinning op PWG 's-Gravenpolder 2. De uit slagen: D. de Jager-T. Hage 1-1; J. Veerhoek-H. Gunter 0-2; E.M. Wis- kerke-D. de Vos 2-0; L. Adriaanse- A. Boogerd 1-1; J. Louwerse-A. Kousemaker 0-2; J. v.d. Horst-R. Gunter I -1I. op 't Hof-L. Meerman 1-1; A. Janse-S. Baerends 0-2. De tweede ploeg van De Eendracht klopte PWG 's-Gravenpolder 4 met 12-4. De uitslagen: A. Slager-P. Versluis 2-0; H. van Akkeren-E. Boogert 2-0; J. v.d. Velde-J. Baavens 2-0; C. Droogers-L. Boogert; J. den Braber-J. Zeegers 2- 0; G. v.d. Velde-D. Huissoon 0-2; S. Schot-L. Davidse 1-1; I. Verwijs- W.G. de Leeuw 2-0. Het eerste team van De Eendracht bezet de eerste plek in het klasse ment met tien punten uit vijf wed strijden. BDV Bergen op Zoom volgt gelijk met acht punten, maar een wedstrijd minder. De Tholena- ren maken dus een goede kans om hun titel te prolongeren. Het tweede Thoolse achttal bezet een zevende plaats met vier punten uit vijf wed strijden. Het laat nog drie ploegen achter zich waarvan naaste concur rent PWG 's-Gravenpolder twee punten uit vier wedstrijden heeft. In de B-klasse won Marnix v.d. Graaf van Hubert Bruynzeel met 21 - 16 en 21-12. Harm Westdorp werd winnaar in de C-klasse. JEUGD: 1(5 vorig jaar). Matthijs Bruynzeel 2(3). Peter Bazen 3(1). Anné van Dijke 4(11). Gabriël Gun ter 5(4). Leon v.d. Graaf 6(7). Anné Sturris 7(15). Matthijs v.d. Graaf 8(- Peter Dieleman 9(8). Marnix v.d. Graaf 10(24). Hubert Bruynzeel 11(17). Willem Stoutjesdijk 12(12). Rudi Hage 13(18). Leonard Ketting 14(19). Jacky Polderman 15(-). André Ketting 16(23). Harm West dorp 17(16). Merijn v.d. Klooster 18(25). Eduard Goedegebuure 19(-). Remco Vroegop 20(-). Rob v.d. Klooster 21(-). Anky Vroegop 22(-). Jantien Vroegop, allen uit St.Anna- land. HEREN: 1(1). Christian van 't Hof 2(3). Marco Saarloos 3(-). Martin v.d. Klooster 4(4). Ad Verhage, Anna Jacobapolder 5(5). Rafaël Fructuoso 6(6). David van Driel 7(-). Adrie Aarnoudse 8(-). Hans van Dij ke 9(8). Kees van Poortvliet 10(7). Jos IJzerman 11(-). Matthijs Bruyn zeel 12(-). Henk Jopse 13(9). Leen Guiljam 14(10). Piet van Dijke 15(- Jacob Elenbaas 16(-). Henk Kos ten, St. Philipsland I7(-). Henk Borsboom, Tholen 18(-). Chris Hage 19( 11Peter Slager, Scherpe nisse 20(-). Sander den Braber, St. Philipsland. De overigen komen uit St. Anna land. DAMES: 1(1). Rianne van Loen hout-Guiljam, Tholen 2(2). Adrie Vroegop-op den Brouw 3(-). Carla v.d. Steen 4(-). Jolande Guiljam 5(4). Arjenne Gunter 6(-). Irma Aarnoudse-Verhoeks, allen Uit St. Annaland. Bij de Spado-cross op het landgoed Lie- vensberg te Bergen op Zoom is Jochem Kuzee uit Sint-Annaland eerste gewor den bij de jongens B. Hij legde de 4400 meter af in 14 minuten en 55 seconden. Bij de meisjes C legde Marjanne van de Velde uit Tholen beslag op de tweede plek. Zij finishte na 1500 meter in 5 minuten en 26 seconden. Piet Hage deed als enige Thoolse atleet mee aan de kerstloop te Rhoon. Deze wegwedstrijd ging over een ronde van 15 km. Die moest worden afgelegd in koud, nat en winderig weer. Desondanks boek te Hage een goede tijd. Hij finishte in 57.31 min. Drie amazones van de Eendrachtruiters deden mee aan het indoorconcours van de Schouwse Ruiters te Bruinisse. Ange la de Graaf reed met haar pony Donau een B-proef. Ze haalde 110 punten, genoeg voor een eerste prijs. Dit was haar laatste concours voor de Eendracht ruiters. Susan Reinerman en haar pony Billy kwamen uit in de Ml-klasse. De jury bedeelde de combinatie met 114 punten. Mariska Vermaas reed met Radetha een klasse hoger. Ze haalde daar 120 punten en dat was goed voor een winstpunt en een eerste prijs. Mariska Vermaas nam ook nog deel aan een con cours in Renesse. Daar haalde ze 111 punten en een tweede plaats. Alle andere partijen konden met de regeling instemmen. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA) was blij met de aanpassing van de overgangsregeling. Verenigingen die daarvoor in 1995 in aanmerking komen, kunnen ook in 1996 op een tegemoetkoming rekenen. P. van Belzen (RPF/GPV) had met die regeling aanvankelijk wat moeite gehad, maar zei met deze oplossing te kunnen leven. M.A. van Beek (CDA) noemde de regeling 'een noodzakelijke bezuini ging'. Afstoten van kleedgebouwen en van onderhoud van delen van accommodaties omschreef hij als een voorzichtige stap naar de ver enigingen toe. "Zij krijgen een eigen verantwoordelijkheid en dat is winst." PvdA'er I.C. Moerland zei benieuwd te zijn of de clubs in de toekomst met de privatisering zullen kunnen omgaan. Hij pleitte ervoor om voetbalclubs ook zelf te laten oordelen over de bespeelbaarheid van de velden. Of de gemeente erin geslaagd is om te bezuinigen, is voor de PvdA nog maar de vraag. Dijke had in de commissie financiën al vraagtekens gezet bij de voorge rekende bezuiniging van 67.000 gulden. Hij had er de begroting van 1995 naast gelegd om het na te reke nen, maar wethouder P. van Schet sen kon hem er niet van overtuigen dat dat niet zomaar ging. Vóór de raadsvergadering konden ook de ambtenaren Dijke geen opheldering geven. "De afkoopsom, in verband met privatisering, van 129.000 gul den en de 12.000 gulden notariskos- ten zijn er niet in begrepen, net zo min als de 4000 gulden die de over gangsregeling in 1996 kost", aldus de SGP'er. Hij wees er verder op, dat de gemeente jaarlijks 15.000 gulden uit blijft geven voor renovatie van ten nisbanen. Dat laatste beaamde Van Schetsen, maar hij zei erbij dat dit geen extra uitgave betreft doch een voortzet ting van het bestaande beleid. "Als u de huur van de tennisbanen verre kent, moet u dat ook met de kosten doen", vond Dijke, die meende dat de tennis- en voetbalclubs er in de nieuwe situatie gunstig uitspringen. "Maar u vergeet daarbij de over dracht aan deze verenigingen van verantwoordelijkheden ten aanzien van accommodaties", reageerde de wethouder. Hij slaagde er niet in de staatkundig gereformeerden - waar bij M.J. Klippel ontbrak - te overtui gen. Het gaat er bij de naselectie niet om wie de meeste centimeters vis vangt, maar wie de minste punten heeft. Er werden zes wedstrijden gevist. Twee bij IJmuiden, twee bij Dis hoek en één te Rotterdam. Eerste werd J. Hennekam uit Bergen op Zoom met 59 punten. Bij de eerste vijf zaten verder nog twee Bergena- ren en een Rotterdammer. De regionale A-jeugd van Tholense Boys werd zaterdag door Dosko in de kwartfinale van de bekerstrijd uitgescha keld met 1-5. Er ontbraken bij de geel zwarten twee spelers door schorsingen, zodat er een beroep moest worden gedaan op B-junioren. Dosko was in de eerste helft de betere ploeg, maar door een goede inzet van het Thoolse team, bleef het tot aan rust 0-0. Ook het begin van de tweede helft was voor Dosko. Op het moment dat de zaken wat beter gingen bij Tholense Boys, openden de gasten in de 62-ste minuut de score. Een voorzet werd door de verdediging van de geel-zwarten slecht weggewerkt en Dosko profiteerde: 0-1Elf minuten later was het weer raak. Een schot werd van richting veranderd. Tholense Boys zag buitenspel, maar een Bergse spits mocht van de arbiter door gaan en tekende 0-2 aan. In de 77-ste minuut haalde de thuisploeg de nul van het scorebord. Een voorzet vanaf de lin kerkant werd door Herman Bal goed afgerond: 1-2. Tholense Boys geloofde er weer in, maar twee minuten later ver dween een zwak schot tussen de benen van de keeper in het doel: 1-3. De thuis ploeg zette toen nog in op alles of niets, maar Dosko kreeg daardoor ruimte en counterde naar 1 -5. In Nieuwdorp wordt woensdag en donderdag een voetbalstage voor jeugdvoetballers georganiseerd door de Zeeuwse internationals Peter van Vossen en Danny Blind. Onder de bijna honderd deelnemers - van tien tot vijftien jaar - zijn er drie uit de regio: Alexander en Zacharias Bruin uit Tholen, en Benjamin Suurlant uit Sint-Philipsland. De voetballertjes worden onderge bracht in motel Goes. Het program ma omvat op beide dagen zo'n drieënhalf uur training, waarin war- ming-up, basistechnieken, passen en trappen en de partijvorm aan de orde komen. Verder wordt er gestreden om een penalty-bokaal, waarvan donderdagmiddag de finale wordt gespeeld. Voor keepers is er een aparte training. Een voetbalquiz, praatje over sportblessures en gele genheid tot het stellen van vragen aan de Ajacieden Blind en Van Vos sen maken ook onderdeel uit van het voetbal kamp. Daaraan werken nog Maurice van Ham (SK Beveren) en Veere-doelman Ruud Pennings mee. De organisatie heeft verder een verrassing in petto voor de deelne mers aan deze stage, die voor de tweede keer wordt gehouden. A. Rijnberg van 't Scharretje viel net buiten de boot. Hij haalde, net als de nummer vijf èn zes, 82 klassements punten. Toen men daar vervolgens de regels op los liet (meeste vis en daarna meeste centimeters) was de voorlopige uitslag een zevende plek. Rijnberg haalde in de laatste wed strijd 16 botten naar boven met een gezamenlijke lengte van 5,65 meter. Hij is wèl gekwalificeerd voor het meerlandentoernooi in België. Hier gaan de nummers zes tot en met vijf tien van de naselectie naar toe. Dat geldt ook voor Rien Vermaas van 't Scharretje die elfde werd met 94 klassementspunten. Degenen die helemaal naast de boot vielen, waren Rob Buijs (zeventiende) van de Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk met 105 punten, Jan Verwijs (31e) van de Oosterschelde vissers met 144 punten en M. Har- tog (39e) van 't Scharretje met 154 punten. De nummers één tot en met vijftien hebben zich automatisch geplaatst voor de naselectie van 1995, mits ze meedoen aan het WK of het meerlandentoernooi. De boutwedstrijd die 't Scharretje zaterdag bij de schietbaan te Sint- Annaland hield, verliep zeer teleur stellend voor de deelnemers. Van de twintig hengelaars, ving er één een visje. Het jeugdlid Marco de Jong verschalkte daarmee de kalkoen. De overige prijzen werden verloot. Dertien leden van 't Scharretje deden mee aan de strijd om de Heemskerktrofee in Rotterdam. Het parcours, dat verplaatst was naar de Nieuwe Waterweg, leverde de Oud- Vossemeerse vereniging weinig op. De beste drie waren: H. Degens (elf de) 92 cm; Martijn Bosters (40e) 38 cm; Remie Lindhout (48e) 34 cm. Het eerste team van Emergo speelde een evenwichtige uitwedstrijd tegen Good Luck 2, maar miste net de felheid om te winnen. De ploeg uit Middelharnis kwam steeds op voorsprong, maar kon deze pas echt uitbouwen in de tweede helft. Vlak voor het einde vond Emergo weer aansluiting en even leek het duel op een gelijkspel uit te lopen. Good Luck trok echter aan het langste eind en won met 13-11. Aan de zijde van Emergo scoorde Jan Duine vier keer, Jasper van der Linden tweemaal en Maddy Muis, Marco van den Hoek, Renate Breure, Gerrie Anthonisse en Ad Farla elk één keer. Ook Emergo F gaf de punten aan Juliana F. In Oud-Gastel verloor het Sint-Maar- tensdijkse team met 4-0. Ook de straf- worpen werden met 14-9 gewonnen door Juliana. SPS kwam zaterdag voor het eerst in actie voor de Zeeuwse afdelingsbe ker. Tegen het reserveteam van Dui veland behaalde de voetbalcombina tie uit Poortvliet/Scherpenisse een 0-4 overwinning. Met zwak voetbal heeft SPS zich geplaatst voor de volgende' beker ronde. Tegen het nietige reserve team van Duiveland kon het team van trainer Piet van Koulil niet imponeren. Hoewel SPS ver bene den zijn niveau speelde, voldeed het vrijwel moeiteloos aan zijn plicht. Door een doelpunt van Carlo Heijboer en twee treffers van Johan Scheermeijer stond de Thoolse afde- lingsploeg bij rust al op een veilige 0-3 voorsprong. Na rust trof SPS slechts één keer doel. Een schot van Jaco Jansen verdween via een speler van Duiveland in het doel. Trainer Piet van Koulil gebruikte het beker duel om vier jeugdspelers in te pas sen in het hoofdteam. Op 7 januari komt SPS opnieuw voor de beker in actie. Vosmeer 2 verloor de uitwedstrijd tegen Halsteren 3 met 2-6. Het inhaalduel was voor Vosmeer de laatste wedstrijd voor de winterstop. Halsteren begon sterk, door snel te counteren. De verdediging van de oranje-zwarten hield echter goed stand en gaandeweg kwamen er kansen voor Vosmeer door counters. In de twin tigste minuut benutte Ad van Poortvliet zo'n kans om van dichtbij te scoren: 0-1. Niet lang daarna kwam Halsteren alweer gelijk. Vosmeer ging wederom in de aan val en Dankert Kouwen tekende 1-2 aan. De thuisploeg bepaalde echter de rust stand met nog twee treffers op 3-2. In de tweede helft speelde Vosmeer goed, maar het team kreeg weinig kan sen. In de laatste tien minuten probeer den de oranje-zwarten er nog alles aan te doen om gelijk te komen. Er werden risi co's genomen door slechts met twee man te verdedigen. Halsteren wist dit opti maal uit te buiten en scoorde drie keer in vijf minuten: 6-2. WHS 5 maakte er zaterdag tijdens de inhaalwedstrijd, thuis tegen DVO 3, een voetbalshow van. "De mooi ste combinaties van het gehele jaar hebben we gezien", vertelde Ko Verkerke. "Van achteruit opbou wend, alle hoeken benuttend, sterk gedisciplineerd spelend, werkelijk schitterend. Alleen werden alle prachtige aanvallen niet omgezet in doelpunten, want DVO stopte kan sen af, of de bal ging naast of over." Maar met een 4-0 overwinning na een 2-0 ruststand klaagde WHS niet. De St. Annalanders hadden na lange tijd Theo Moerland in de gelederen omdat Bruse Boys, waarvan hij trai ner is, later op de middag vlakbij in St. Philipsland vriendschappelijk moest spelen. Het eerste doelpunt ontstond uit een combinatie van Moerland, Wim Fase, Han Vroegop, Theo Fase en Nico Hage, waarna Moerland binnenschoot: 1-0. In de 25ste minuut werd het 2-0, toen weer van achteruit, via het midden veld het strafschopgebied van DVO werd binnengedrongen. Moerland gaf de bal aan Piet Ridderhof, die teruglegde, waama Wim Fase een voorzet gaf op Hage, die 2-0 maak te. Na rust maakten Moerland en Vroegop plaats voor Wim van Vos sen en Theo van't Hof. De thuisclub bleef sterk aandringen en via Hage en Wim Fase, die zich vrij kapte, werd het 3-0. Toen werd DVO even wat vinniger, wat resulteerde in paar vrije trappen. Door goed optreden van de scheidsrechter en het rustig blijven van WHS, hielden de St. Annalanders de nul vast. Toen WHS de draad weer oppakte en Van 't Hof vanuit de verdediging Theo Fase bediende, ging de bal via Hage naar Wim Fase, die met een uiterste inspanning in tweede instantie 4-0 aantekende. Dat werd de eindstand, want de overige kansen bleven onbenut. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: mevr. Van Dijke-Lindhout en J. Geuze 23 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Free 22 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en mevr. Verschoor 21 p; mevr. v.d. Zande-Schoep en W. Lindhout 20 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. v.d. Zande 17 p; mevr. Klippel en mevr. Her mans 10 p; mevr. Donken en mevr. C. Lindhout 6 p. Tholen: mevr. M. Schot en mevr. S. Hoven 23 p; mevr. F. Schellinger en P. Schot 17 p; mevr. R. Nagtegaal en mevr. C. Praat 15 p; D. Schellinger en J. Geuze 15 p; mevr. A. Bal en J. Vroegop 13 p; mevr. Y. Verkamman en H. Bal 11 p; mevr. R. Burrows en wisselende partner 11 p; mevr. R. Vroegop en A. Verkam man 7 p; A. Leemreijze en L. Soomers 7 P- Sint-Maartensdijk: mevr. M. Bijl en C. van Haaften 25 p; mevr. A. Goode en A. Leemreijze 23 p; mevr. M. Dane en L. Kloet 23 p; mevr. C. van Splunter en mevr. R. Vroegop 21 p; A. van Splunter en J. Vroegop 20 p; mevr. C. van Mierlo en W. Bijl 18 p; mevr. C. Free en mevr. S. Wolse 9 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 23