Afgekeurde goal redt Smerdiek 2 Verbeter de wereld Ook Vosmeer en SPS veroveren een punt Doelman Stavenisse scoort twee keer en stopt penalty Automobilist strandt op boom Rien Smits wordt trainer Stavenisse Waterschap wordt waarschijnlijk aansprakelijk gesteld Vosmeer 4 gestaakt na 2 rode kaarten Vroegop en Hage op dreef in Ouwerkerk Donderdag 15 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Nipte zege voor Tholense Boys 3 Schouders eronder Jaap de Vos eiste de hoofdrol voor zich op in de wedstrijd Stavenisse-JPS, die eindigde in 2-2. De doelman van Sta venisse trof zelf twee keer doel en keerde een strafschop van de bezoekers. SPS sloot het jaar matig af met een 3- 3 gelijkspel tegen Nieuwdorp. De wedstrijd FC Bergen- Vösmeer eindigde eveneens in een gelijkspel (1-1). Geluk voor Stavenisse Afdelingsvoetbal Vosmeer blijft punten pakken SPS houdt geen stand Rien Klippel vertrekt na drie jaar Afdelingsvoetbal Jeugdselectie Derde klas Eerste winst voor Thol.Boys 4 Wrange nasmaak veteranen Thol.Boys WHS 5 klopt Smerdiek 3 Smerdiek 2 pakte in het duel tegen BVC 3 ter nauwernood een punt. Een afgekeurd doelpunt van BVC zorgde ervoor dat de stand op 2-2 bleef steken. De derde keus van Tholense Boys moest in het laatste kwartier alles uit de kast halen om nog van VHC 2 te winnen. De reserves van Smerdiek ontvin gen BVC 3. Op een slecht bespeel baar veld zetten de blauw-zwarten de gasten meteen onder druk. Dat leverde een hoekschop op die werd genomen door Jordy Hage. De bal was op maat en Jaco Priem kopte in: 1-0. Hierna kreeg Smerdiek nog diverse kansen via bijvoorbeeld Niels Hage, Carlo Opree en Huib Uijl. De laatste schoot op de paal. Gert-Jan van Vossen kwam na rust in het veld voor Jan van Haaften BVC trok al na vijf minuten de stand gelijk. Volgens Smerdiek was het buitenspel, maar de arbiter wees naar de middenstip. De atleten Wim Vroegop en Piet Hage uit Scherpenisse liepen mee in de Salva- torehoeveloop. Deze wegwedstrijd te Ouwerkerk liep over een parcours van 20 km. Het was een zware wedstrijd doordat de lopers de stormachtige wind tegen hadden en er werd gelopen op modderige wegen. Vroegop en Hage waren de enige Thoolse deelnemers in het veld van 99 atleten. Vroegop finishte bij de senioren als achtste in 1.14.55 uur. Hage eindigde bij de veteranen als zevende in 1.20.45 uur. Gezien de barre omstandigheden een goed resultaat. De thuisploeg pakte de draad weer op en Huib Uijl bracht Smerdiek weer op voorsprong via een mooie schuiver: 2-1. Twee minuten later kwamen de gasten via een goed schot langszij. Vanaf dat moment golfde de wedstrijd op en neer. BVC scoorde weer, maar na hevig protest van Smerdiek overlegde de arbiter met grensrechter Hans de Jonge die vlagde voor buitenspel. Het doel punt werd vervolgens alsnog afge keurd. De wedstrijd werd rustig uit gespeeld met in het laatste kwartier goed verdedigend werk van Smer diek en met name Remco Flikweert. De derde keus van Tholense Boys moest vechten voor de punten tegen VHC 2. In deze wedstrijd stonden de gasten lange tijd op voorsprong. Hans de Korte scoorde in de eerste helft voor de geel-zwarten. Tot een kwartier voor het einde stond VHC echter vöor met 1-2. 'Toen hebben we er de schouders even onder gezet", zegt leider Rinus van As. "Ik heb mijn mond ook een paar keer flink geroerd en dat heeft geholpen." Piet Jansen en Vincent van Westen bezorgden Tholense Boys de winst: 3-2. Met vier overwinningen op rij lijkt het elftal op de goede weg. "In het begin waren we wat aan het suk kelen", vertelt Van As. "We moesten veel spelers afstaan aan het eerste of tweede elftal. Maar nu zijn alle bles sures zo'n beetje opgelost en zijn we weer op de goede manier bezig. Als de spelers maar luisteren, want daar sta ik op." Mijn vader had een lijfspreuk. Als kinderen vonden wij die leuk: verbeter de wereld, begin bij jezelf. Ik was nog op school en ongeveer elf. Toch begon toen de roddel al, al ging het nog maar om een klein geval. Wat een lelijke jurk heeft Greetje aan. En: heb je Corrie met Wimpie zien gaan? Verbeter de wereld, begin bij jezelf. Verliefd, verloofd, getrouwd. Gezinnetje opgebouwd. Ontmoet je diverse moeders op school. Het was niet alleen pret en jool. Heb je het van de vader van Kees gehoord? En: dat gezin op de hoek is gestoord. Toch dacht ik dan weer bij mezelf: verbeter de wereld, begin bij jezelf. Bij het ouder worden kreeg je 'vriendinnen', kwam je ook thuis bij diverse gezinnen. Alom geroddel, over dit, over dat. Ook mezelf weieens betrapt. Want iets wat mij dan was verteld, direct aan mijn vriendin doorgebeld. 'k Had dan later de pest aan mezelf. Verbeter de wereld, begin bij jezelf. Hoor ik weer roddel over mannen en vrouwen; en dat 'die en die' het met elkaar zouden houwen, denk ik eerst: wat had ik misschien zelf gedaan. Dus laten wij allen eerst denken voortaan: verbeter de wereld, begin bij jezelf. Want dan verbetert de wereld vanzelf. M.Th. van Putten Patrijzenweg 27 Oud-Vossemeer Stavenisse zaterdag op eigen veld in actie tegen JPS. Stavenisse had weinig reden tot kla gen. De afdelingsploeg veroverde met veel geluk een punt op het hoog geklasseerde JPS. Met nog één minuut officiële speeltijd keek Sta venisse nog tegen een 0-2 achter stand aan. Dankzij tien minuten blessuretijd en twee versierde straf schoppen kwam de thuisploeg toch nog langszij. "Nu werkte de warrig fluitende scheidsrechter eens een keer in ons voordeel", aldus trainer Rien Klippel. Normaal gesproken neemt Johan Elenbaas de straf schoppen bij Stavenisse. De laatste keer tegen Vrederust miste de St.Annalander echter. Nu Elenbaas afwezig was, nam Jaap de Vos zijn kans waar. De in uitstekende vorm verkerende sluitpost van Stavenisse verschalkte tot twee keer toe met een geplaatste inzet zijn collega doelman. De eerste strafschop versierde De Vos zelf. Bij een corner van Stave nisse was hij mee opgekomen in het strafschopgebied. Toen De Vos eer der zelf bewust tegen zijn tegenstan der opliep dan dat er een overtreding op hem werd begaan, meende de arbiter toch een overtreding te heb ben gezien en legde hij de bal op de stip. De Vos faalde niet en bracht de score op 1-2. Doordat JPS veel tijd had gerekt, liet de scheidsrechter nog tien minuten spelen. Stavenisse rook zijn kans en zette een slotoffen- sief in. Met een kopbal die rakelings naast ging was er een goede moge lijkheid op de gelijkmaker. Enkele minuten later rukte Paul Oosdijk op rechts op. Een verdediger van JPS zette de sliding te laat in, waardoor Oosdijk onderuit werd gehaald en opnieuw de bal op de penaltystip werd gelegd. Weer meldde Jaap de Vos zich. De doelman van Stavenis se hield zijn hoofd koel en stelde met een geplaatst schot de punten- deling voor de thuisploeg veilig. Het was niet alleen door de twee treffers dat Jaap de Vos een groot aandeel had in het succes van Stave nisse. De Vos keepte een bijzonder sterke wedstrijd en keerde in de eer ste helft een strafschop van de bezoekers. Door deze redding hield hij de stand na 25 minuten spelen op 0-0. Vijf minuten later moest De Vos wel het antwoord schuldig blij ven op een mooi afstandsschot van JPS. Met windvoordeel begon Stavenisse hoopvol aan de tweede helft. Door onoplettendheid in de verdediging liep JPS echter al na vijf minuten uit naar een 0-2 voorsprong. Stavenisse voerde bij deze score de druk op, maar kreeg weinig uitgespeelde kansen. Arno Neele kreeg een goede mogelijkheid op de aansluitings treffer, maar zijn inzet ging tegen de lat. Hans Lindhout werd in het veld gebracht voor de geblesseerd geraakte Leen Lemson. In de slotfa se nam Stavenisse nog meer risico door Gerrie Dorst door te laten schuiven naar de voorhoede. Het offensief leek geen succes te oog sten. Het pittig duel kreeg echter een verrassende wending in blessuretijd, waardoor Stavenisse een belangrijk, maar onverdiend punt veroverde. Met nog enkele minuten te spelen viel bij Stavenisse Martin Potappel met een knieblessure uit. Hij werd vervangen door Wim Marinissen. maar in de slotfase beleefde Vosmeer nog enkele benauwde ogenblikken. Letterlijk met vallen en opstaan voorkwamen verdedi ging en doelman dat de bal in het net verdween. Na het laatste fluitsignaal vierden de Tholenaren het gelijke spel dan ook als een overwinning. Bij de Bergenaren was Vossemeer- der Van der Laak de uitblinker. Grenswachters 13 9 2 2 20 29- 17 Groen Wit 13 9 1 3 19 33- 12 NSV 10 8 0 2 16 22- 7 FC Bergen II 7 3 1 15 21- 9 Cluzona 12 6 2 4 14 32- 16 HSC '28 12 5 2 5 12 18- 13 TVC '39 12 6 0 6 10 17- 26 Noordhoek 13 3 4 6 10 20- 25 Vosmeer 12 2 4 6 8 15- 29 NVS 12 2 3 7 7 14- 26 Wemhout 12 2 2 8 6 18- 35 TPO 12 0 3 9 3 12- 36 Baronie 13 -22 TVC '39 13 -14 JPS 13 -19 VVR 12 -10 Vrederust 13 -18 Alliance 12 - 9 Rood-Wit 13 -16 Advendo 12 - 5 SC Stavenisse 13 -15 DHV 12 - 5 WVO 13 -15 Roosendaal 13 - 5 De auto kwam bovenop de omgewaaide boom op de Engelaarsdijk tot stilstand. De 39-jarige C.J.N. uit Scherpe nisse had donderdagmiddag nog geluk bij een ongeluk. Hij reed omstreeks vijf over één op de Engelaarsdijk richting Poortvliet. Er stond een harde wind, rond windkracht 9. Zo'n vijftig meter voor het huis op nummer drie, brak er een forse boom af die dwars over de weg viel. N. reed op dat moment ongeveer 60 km per uur. Hij remde uit alle macht en week uit naar links. Een botsing was echter niet meer te vermijden en de auto schoot over een dikke zijtak en kwam bovenop de boom tot stilstand. Daarbij raakten voorkant, onderkant en wielop hanging zwaar beschadigd. De wagen was total loss. N. kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Dat was wellicht anders geweest wan neer de boom op de auto was gevallen of als N. tegen de stam was gereden. De boom had van onderen namelijk een diameter van 80 cm en was vlak boven de grond afgebroken doordat het hout was verrot. De rij bomen zijn eigendom van het waterschap die dan ook voor het verwijderen van het omgevallen exemplaar zorgde. De bomen zouden volgens N. al een tijdje op de lijst staan om ge rooid te worden. Volgens een poli tiewoordvoerder kan het water schap er dan ook op rekenen aan sprakelijk gesteld te worden. Dezelfde dag brak aan de Kadijk ook een boom af. Het gelijkspel (1-1) van Vosmeer tegen FC Bergen was verdiend. De ploeg van trainer Roger Withagen lijkt de draad te hebben opgepakt; uit de laatste drie duels werden vier punten verzameld. Tóch moet de trainer blijven improviseren, want hij mist elke week weer een aantal basisspelers. Dit keer waren aan voerder Bas Quist, Johan de Koning en André Havermans niet van de partij. Daarom stond Jack Mosch in de basis, evenals de van een blessure herstellende doelman Gerwin Hoek (maar dan als veldspeler). Vosmeer begon met de harde wind in de rug en gaf de Bergenaren goed partij. Er werd hard gewerkt. Het spel golfde op en neer en in de 24- ste minuut nam Vosmeer de leiding. John Vroegop scoorde uit een voor zet van Richard Voshol. Meteen daarna dreigde FC Bergen via de counter langszij te komen, maar Marco Hendrikse voorkwam dat. Tien minuten voor de rust hadden de bezoekers de voorsprong moeten vergroten, maar Marcel Havermans faalde terwijl de Bergse keeper al op de grond lag. Op slag van rust kwam Vosmeer goed weg, toen een schot van FC Bergen op de lat belandde. In de tweede helft speelde het spel zich grotendeels op de Vosmeer helft af. De thuisclub, die in de top meedraait, drong aan op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er na tien minuten uit een hoekschop, waarbij doelman Fred Hommel niet hele maal vrijuit ging. Maar de keeper herstelde zich en verrichtte in het vervolg van de strijd meerdere knappe reddingen. Na een half uur werd de jeugdige Aike Hommel - die tegen zijn eerste gele kaart opliep - uit de ploeg gehaald voor routinier Ad van Poortvliet. John Vroegop kreeg de kans om zijn ploeg opnieuw op voorsprong te zet ten. Hij soleerde vanaf eigen helft door de Bergse verdediging, doch schoot vervolgens naast. Af en toe werd de Bergse druk wat minder. Veiligheid Zeeland. Ook de water schappen en rijkswaterstaat willen meedoen aan de samenwerkings overeenkomst openbare veiligheid Zeeland (SOVZ) ter uitvoering van de rampenbestrijding. De gemeente Tholen is al deelnemer. Drie keer stond SPS zaterdag tegen Nieuwdorp op voorsprong, maar de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse kon geen stand houden en kwam uiteindelijk niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Opnieuw werd een kostbaar punt verspeeld in de race om het kam pioenschap. "SPS zit in een dal", aldus trainer Piet van Koulil. "Het missen van de eerste periodetitel was voor ons team een behoorlijke tegenvaller. We hadden immers een heel gunstige uitgangspositie. Tegen Nieuwland is het omgeslagen. Ver volgens werd er tegen Heinkens- zand beter gevoetbald, maar dit werd niet omgezet in een goed resul taat. Tegen Nieuwdorp hebben we ons opnieuw laten verrassen. De kloof met koploper Wemeldinge is nog te overbruggen. De eerste wed strijd na de winterstop ontmoeten we elkaar. Wanneer SPS dan toe slaat zijn er nog mogelijkheden", meent Van Koulil. In de winterstop zal hij zich beraden over verlenging van zijn contract bij de Thoolse afdelingsploeg met nog een seizoen. Gezien zijn diploma's kan Van Kou lil ook aan de slag bij een hoogspe- lende KNVB-vereniging. De puntendeling tegen Nieuwdorp was een terechte uitslag. Corné Schaart opende al in de eerste minuut de score. Zijn inzet uit een voorzet van Jan Elenbaas werd eerst door de doelman gekeerd, maar in tweede instantie trof hij wel doel. De vreugde was van korte duur, want vier minuten later verdween een schot van Nieuwdorp, via de voet van Schaart, achter doelman Hage. In de tiende minuut van de tweede helft scoorde Michel Lisseveld 1-2, maar weer wist Nieuwland binnen enkele minuten de gelijkmaker aan te tekenen. Met een vrije trap die via de muur onbereikbaar achter de Nieuwdorpse doelman verdween bracht Erwin Feijtel de score weer in het voordeel van SPS. In het slot- kwartier sloeg de thuisploeg echter opnieuw toe en werd de stand op 3- 3 bepaald. Jaco Jansen kreeg in de laatste minuut een uitstekende mogelijkheid op de winnende treffer, maar de SPS'er schoot jam merlijk over de bal heen. In de tweede helft bracht trainer Van Koulil, Comé v.d. Male en Luc van Vossen als verse krachten in het veld voor respectievelijk Carlo Heijboer en A.P. v.d. Belt. Zaterdag speelt SPS voor de eerste bekerron de een uitwedstrijd tegen het reser veteam van Duiveland. Wemeldinge 11 7 2 2 16 17- 8 Meeuwen 11 6 3 2 15 32- 16 SPS 12 5 4 3 14 23- 14 Mevo 12 5 4 3 14 22- 16 Duiveland 11 5 2 4 12 23- 31 DFS 11 5 1 5 11 27- 19 Brouwershaven 12 3 5 4 11 25- 25 Nieuwdorp 12 4 3 5 11 22- 23 Heinkenszand 12 4 1 7 9 21- 30 VCK 11 2 3 6 7 13- 30 Nieuwland 11 2 2 7 6 17- 30 Rien Smits wordt met ingang van het seizoen 1995/96 de nieuwe trainer van voetbalvereniging Stavenisse. Hij volgt Rien Klippel op, die drie sei zoenen de leiding over het team had. Volgens het bestuur van SC Stave nisse gaven diverse signalen aan, dat het beter is om de samenwerking met Klippel na dit seizoen niet meer voort te zetten. De mededeling van het bestuur van Stavenisse kwam voor trainer Klip pel onverwacht. "Ik had er niet opgerekend; ook zelf nog niet over nagedacht of ik het contract wilde verlengen. Het bestuur meent dat, nu ik drie jaar bezig ben geweest bij een vereniging in mijn eigen dorp, het beter is dat wij uit elkaar gaan. Hun motivatie is mij niet geheel dui delijk", aldus trainer Rien Klippel. "Op een waardige manier zal ik het seizoen afmaken. Doelstelling is de tweede plaats op de ranglijst, die recht geeft op promotie." Voorzitter Ad Moerland van SC Stavenisse gelooft dat het bestuur een verstandige beslissing heeft genomen. "Er werden steeds meer opmerkingen en kanttekeningen geplaatst bij onze huidige trainer. Signalen die ondermeer van de spe lers kwamen. Daarnaast is de trai ningsopkomst wisselvallig. Ver nieuwing was wenselijk. Het is ech ter niet zo dat de verstandhouding tussen Klippel en bestuur slecht is. In aanwezigheid van de selectie is duidelijk met Klippel de afspraak gemaakt dat dit seizoen op een waardig manier wordt afgemaakt. "Nadat wij Rien Klippel hadden ingelicht over ons besluit, heeft het bestuur Rien Smits als eerste gepolst om zijn taak over te nemen. Wij zijn blij dat hij op ons aanbod ingaat. Met Smits hebben we een trainer, die behoorlijk wat ervaring heeft opgedaan bij ondermeer Halsteren", aldus voorzitter Moerland. De 48-jarige Rien Smits is als trai ner werkzaam geweest bij de regio nale A-junioren van Halsteren. Ook heeft hij de leiding gehad over de eilandelijke jeugdselectie en is hij jeugdtrainer bij Smerdiek geweest. Vorig seizoen trad Smits vijf maan den als vervanger op bij het reserve- team van WC '68. Bij deze Halster- se vereniging speelt ook zijn zoon Mario. Rien Smits voetbalde de laatste jaren bij het derde team van Stave nisse. Door een beenbreuk vorig jaar oktober is het actief voetballen op een lager pitje komen te staan. De hoofd-administrateur personeelsza ken bij de firma Goedhart heeft zijn beslissing om bij Stavenisse trainer te worden eerst goed overwogen. "Nadeel is dat je met een stempel op je voorhoofd loopt; iedereen kent je. Voordeel is dat je kunt gaan werken bij je eigen club en je niet te maken hebt met reistijd", aldus Smits, die niet de ambities heeft om direct hogerop te gaan. "Maar als de gele genheid er is, zal ik misschien een cursus voor een trainersdiploma gaan volgen." Klippel zegt dat hij zelf nog geen actie zal ondernemen om een nieu we vereniging te vinden. "Maar als er een club komt, valt er altjd te pra ten. Wanneer ik volledig stop als trainer, ga ik mogelijk zelf weer voetballen of mij weer toeleggen op het hardlopen", aldus de huidige trainer van Stavenisse die verschil lende keren heeft deelgenomen aan een halve marathon. Eerst hoopt hij echter met een goede eindklassering afscheid te nemen bij Stavenisse. Volgens zijn opvolger zijn er moge lijkheden om op langere termijn te promoveren naar de eerste klas. "Veel spelers van de huidige selectie heb ik bij de jeugd nog training gegeven. Ik weet wie ik tot mijn beschikking krijg. Nadeel van een kleine kern is dat de doorstroming van de jeugd beperkt is en langer op zich laat wachten. Wel zijn leden bij een kleine vereniging in het alge meen trouw. Wanneer zij verhuizen blijven ze vaak bij Stavenisse spe len", concludeert Rien Smits. Voor het eerst dit seizoen slaagde Tho lense Boys 4 erin een wedstrijd te win nen. DVO 3 werd geklopt met 2-1. De Roosendaalse gasten waren in het begin wat feller, maar al snel trok Tholense Boys het initiatief naar zich toe. Er volg den een paar goede kansen voor de geel zwarten, maar die werden niet benut. DVO opende de score. Een ongelukkige actie bij het uitverdedigen werd afge straft: 0-1Tholense Boys hield een veld- overwicht, maar slaagde er niet in om nog voor rust langszij te komen. Keeper Erik van Heusen van de A-junio- ren nam in de tweede helft de rechtsbui tenpositie over van Erik Opree. Na tien minuten kwam Frans de Kok in het veld voor de licht geblesseerde Malik Bou- dou. Deze wissels brachten een wending in de wedstrijd. Ad de Kok gaf de bal aan zijn broer Frans die passte op Erik van Heusen. Deze verraste de DVO-doelman met een diagonale schuiver in de verre hoek: 1-1. De geel-zwarten bleven de betere ploeg, maar bij het afwerken stond het vizier niet erg zuiver. Een kwartier later was het toch raak. Frans de Kok kreeg balbezit in het 16-metergebied. Oog in oog met de Roosendaalse keeper De vierde klas reserve van het afde lingsvoetbal geldt doorgaans als een puur recreatieve groep. Het reserve- team van Welberg kwam echter zondagmiddag niet voor een plezie rige ontspanning naar Vosmeer 4. "Vanaf het begin was er al een grim mige sfeer", vertelt leider Leon van Treyen van Vosmeer 4. "Welberg was slechts met 10 spelers en had daardoor weinig kans tegen ons, maar met hard spel probeerde men het ontbreken van een speler te com penseren. De eerste helft verliep nog redelijk, al waren er toen al irritaties. Rini Plompen maakte 1-0 en Roger Lijs uit een hoekschop 2-0. In de tweede helft ging het echter in de dertiende minuut fout. Rini Plom pen brak door na het omspelen van een tegenstander, maar hij werd gemeen onderuit gehaald. Een rode kaart voor de Welberg-speler was het gevolg, maar André van Dienst van Vosmeer reageerde te fel op het incident en kreeg ook rood. Er ont stond een oploop van spelers en Welberg wilde niet meer verder voetballen. Ook scheidsrechter Jaco Bolier uit Poortvliet besloot om te stoppen, hoewel Vosmeer de arbiter nog probeerde te bewegen om ver der te gaan. Want wij stonden met 2- 0 voor en wij zijn gedupeerd", aldus Leon van Treyen. Volgens de Poortvlietse scheids rechter wilde de aanvoerder van Welberg na de twee rode kaarten niet meer verder spelen. 'Toen heb ik de wedstrijd gestaakt." Hij gaf de Brabander een rode kaart voor het onderuit halen van Plompen en Van Dienst kreeg rood voor het besprin gen van een tegenstander. De tucht- commissie van de voetbalbond heeft weer werk. faalde hij niet: 2-1De Brabanders zetten een offensief in en dat leverde een paar hoekschoppen en afstandsschoten op. Echt gevaarlijk werd DVO echter niet meer. Ook de Thoolse aanval kwam niet meer tot scoren zodat Tholense Boys de eerste twee punten op zak had. De Thoolse veteranen hielden een nare smaak over aan hun uitwedstrijd tegen ZPR 2. De Bergse ploeg had aanvanke lijk een veldoverwicht, maar doelman Jan van der Vlies kwam niet echt in moeilijkheden. Toen hij echter een bal onderschepte, liepen twee Bergenaren op hem in en hij moest geblesseerd de bal loslaten. ZPR maakte hier gebruik van en scoorde: 1-0. Met het door Tholense Boys fel bestreden doelpunt, veranderde het spelbeeld. De geel-zwarten kregen meer grip op het spel en er kwamen meer kansen, jaap Schot kreeg de beste moge lijkheid om de stand gelijk te trekken. De spits speelde zich handig vrij en werd, volgens Tholense Boys in het strafschop gebied, neergehaald. Arbiter Van Prooij- en zag er echter niet meer dan een indi recte vrije trap in. Deze kans werd niet benut. Na rust kwamen de Thoolse veteranen goed uit de startblokken. Ze kregen kans op kans, maar dat leidde niet tot de gelijkmaker. Piet Geuze schoot de bal tussen de benen van de keeper door, maar het leer was een beetje van richting veranderd en kwam via de binnenkant van de paal weer terug in het veld. Rini B roe ren schoot in de rebound tegen de binnenkant van de andere paal. Broeren had meer geluk toen hij een vrije trap hard in de kruising schoot en 1-1 aante kende. Tholense Boys kreeg nu veel kan sen, maar de ZPR-doelman was in vorm. Bij een aanval van de thuisploeg werd een voorzet van richting veranderd en een vrij lopende Bergenaar kopte in: 2-1. Een tumultueuze slotfase volgde. De doorgebroken Jaap Schot werd weer bin nen het 16-metergebied gevloerd en de scheidsrechter gaf wederom geen penal ty, maar een directe vrije trap. Die werd voorgezet en Rob Deurloo scoorde, maar de grensrechter van ZPR appelleerde bij de arbiter voor hands. Van Prooijen gaf de koplopers nogmaals het voordeel en zo bleef het 2-1. Het duel tussen Smerdiek 3 en WHS 5 was spannend, maar de Sint-Annalan- ders bleken net iets te sterk. Bij de blauw-zwarten ontbrak Wim Vroegop en WHS moest het zonder Dies de Witte, Wim van Vossen en Nico Hage doen. Vanaf het begin zetten de goed combine rende groen-witten Smerdiek onder druk. Dat leverde goede kansen op voor WHS die echter allemaal net naast gin gen of door de goed keepende doelman van de thuisclub werden gepareerd. Vlak voor rust pikte Jan Giljam van Smerdiek de bal op en werkte die van net buiten het strafschopgebied met een droog schot in de kruising: 1 -0. In de tweede helft bleef WHS aandrin gen. Wim Fase probeerde veelvuldig voor het doel te komen, maar zijn directe tegenstander Chris van Hemert verrichtte goed werk. Toch kon Fase door veel te lopen gaten trekken voor de middenvel ders. Theo Fase was er daar één van. Hij kreeg de bal aangespeeld en de rechtsbe- nige WHS'er, schoot ineens met links in de kruising: 1-1. Bij Smerdiek viel Wim Scherpenisse meteen liesblessure uit. De thuisploeg speelde de bal achterin rond, maar Jan van 't Hof van WHS joeg fel op de bal en onderschepte hem. Hij speelde Wim Fase aan die de keeper aftroefde en de Sint-Annalanders op voorsprong bracht: 1-2. WHS voerde de druk nog iets op. Han Vroegop speelde vier keer een tegenstander door de benen en kon Wim Fase bereiken. Die zette een één tweetje op met Piet Fase die uiteindelijk de keeper omspeelde en de eindstand op 1-3 bracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 20