Tholense Boys ontsnapt in Bru aan nederlaag met hulp arbiter Gemeente bespaart 70 mille op sport Smerdiek blijft in de zorgen Dans en halsbrekende toeren Winst AVC houdt team hij subtop l'Esperance herstelt zich niet op tijd WHS blijft staartploeg na verlies tegen Oostkapelle Geen remmer bij Haestinge voor verkeer Ruime winst voor Emergo Kerstwedstrijd Pr. Juliana IF Pr. Beatrix wint wedstrijd Stavannacup Nieuw contract hulp brandweer op kanaal Tribune vol bij jazz- en acrodemonstratie in Sint-Annaland Kerken van Zeeland in boek provincie Donderdag 15 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Volleybal Door de puntendeling tegen Bruse Boys staat Tholense Boys bij de winterstop in de middenmoot in de derde klasse. De Tholenaren kwamen goed weg toen scheids rechter Gabriels tien minuten voor het einde een zuivere treffer van de ploeg uit Bruinisse afkeurde. WHS kreeg op eigen veld flink klop van Oostkapelle en blijft in de onderste regionen steken. Tholen bedwingt koploper WHS te slap tegen Oost kapelle Knvb voetbal Zaalvoetbal 'MEULVLIET" THOLEN GE te sterk Nipt verlies WHS 3 van koploper GRATIS WINTERTESU TEL. 01640-33676 Punt voor Thol.Boys 2 Thol.Boys A achtste Koersbal ouderen Noad overwintert op de derde plaats De negende nederlaag voor Smerdiek betekent, dat de ploeg de winterstop ingaat met een voorlaatste plaats in de vierde klasse. Die stek wordt gedeeld met Terneuzen- se Boys, dat zaterdag geklopt werd door Noad '67. De Sint-Philipslanders draaien goed mee in de subtop, ze delen de derde plek. Makkie voor Noad Koploper te sterk voor Smerdiek Het is zaterdagmiddag en een drukte van belang bij sportzaal de Wellevaete te Sint-Annaland. Voor een par- keerplaatsje moet je geluk hebben en de stoep staat vol met fietsen en brommers. Gymvereniging WIK uit Sint- Annaland organiseert de jazz- en acrodemodag. Geen wedstrijden deze keer, maar puur een presentatie van elf verenigingen uit Zeeland en West-Brabant. Show Acrobatisch Knvb voetbal Korfbal B Boekennieuws Leo Zuidweg gaat de winterstop in als lijstaanvoerder van het Eendrachtbode topscorerklassement, maar Johan Schot is hem tot op één treffer genaderd. De Tholenaar scoorde zijn tiende competi- tiedoelpunt. Leen Lemson staat derde met acht treffers. Twee voetballers debu teren in het klassement: Erwin Feijtel van SPS met één en doelman Jaap de Vos van SC Stavenisse met twee doel punten. Zaterdag 17 december uur Neo 2-SPS 2 WHS 5-DVO 2(Fase) 12.30 Vrederust 3-SPS 3 Duiveland 2-SPS 1 (beker) 14.30 Thol .Boys-SKNWK(vr) 14.30 WHS-Kogelvangers(vr) 14.30 Bruse B.-Noad(vr) 14.30 Stavenisse-WHS 2(vr) 14.30 WHS 4-Stavenisse 2(vr) 14.30 Derde klas KNVB: WHS-Oostkapelle 1-4, Bruse B.-Thol.Boys 1-1. Vierde kl.: K'vangers-Smerdiek 4-2, Temeuz.Boys-Noad 0-3. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Arne- muid. 2 1-1, WHS 2-Kloetinge 2 afge last. Derde kl. res.: Zwaluwe 2-WHS 3 2-1. Afdeling eerste kl.: Nieuwdorp-SPS 3- 3, Bergen-Vosmeer 1-1. Tweede kl.: Stavenisse-JPS 2-2. Tweede kl. res.: Smerdiek 2-B VC 3 2-2, Thol.Boys 3-VHC 2 3-2. Derde kl. res.: Thol.Boys 4-DVO 3 2-1, ZPR 2-Thol.Boys 5 2-1, Smerdiek 3- WHS 5 1-3, Halsteren 3-Vosmeer 2 afgelast, SVC 2-Vosmeer 3. Vierde kl. res.: SPS 3-Stavenisse 3 7-0, Vosmeer 4-Welberg 2 gestaakt, Vosmeer 5-Cluzona 4 1-4. Het eerste team van de Thoolse volley balvereniging AVC moest in Zevenber gen zonder de vaste spelverdelers Lud- win Schouten en Frank Liefting aantre den tegen SDC 2. Aangezien het team maar twee spelverdelers heeft, werd een beroep gedaan op Dick Bentschap Knook van AVC 3. SDC gaf maar wei nig tegengas en de Thoolse ploeg liet zich afzakken naar het spelniveau van de tegenstander. In iedere set kwam AVC op achterstand. In de eerste twee sets werd dat vrij eenvoudig weggewerkt en beide keren won AVC met 10-15. Het blok van Ron Steketee en Henk Note- boom zorgde voor veel punten. Tijdens de derde set liet AVC de tegenstander echter te veel komen. Bij een stand van 13-13 leek SDC te gaan scoren via het blok, maar de scheidsrechter gaf de bal uit en het Thoolse team mocht weer ser veren. Bentschap Knook, die in de wed strijd groeide, maakte in deze service beurt geen fouten meer. Bij 14-13 beslis te hij de wedstrijd met een ace. AVC handhaaft zich met deze overwinning in de subtop van de eerste klasse. Programma 17 december: HEREN AVC-Jola Olympus 3 16.45 u Meulvliet, AVC 4-Rowi 3 13.15 u, AVC 5-De Berk 14.45 u. DAMES AVC-Gavok 2 16.45 u, AVC 2-De Zebra's 3 16.45 u, AVC 4- Rowi 6 13.15 u. JEUGD GEMENGD AVC 6-Rowi 5 14.45 u, Zuvo 3-AVC 7. 19 december: HEREN Diomedon-AVC 3. DAMES SRV-AVC 3. De schietvereniging Prinses Juliana te Scherpenisse organiseert vanavond en zaterdagmiddag haar traditionele kerst- wedstrijd op de 12-meterbaan. De wed strijd wordt gehouden in het gebouw van de firma Meijer aan de Veerdijkseweg. Iedereen die lid is van een Thoolse schietvereniging en een geldig schietpas- poort bij zich heeft, mag meedoen. Er wordt geschoten in de klassen H, A, B, C en D. Met een 1-1 gelijkspel tegen Bruse Boys, dat voor de wedstrijd nog de leiding had in de derde klas, heeft Tholense Boys met een goed resul taat het jaar afgesloten. Met tevre denheid kunnen de Tholenaren bij het ingaan van de winterstop de balans opmaken. Na de onzekerheid die bij de start van de competitie heerste, is er nu een team opge bouwd dat met vertrouwen het nieu we jaar tegemoet kan zien. "We heb ben een ploeg, die vertrouwen heeft en af en toe zelfs iets uitstraalt", aldus René v.d. Boom. De trainer van Tholense Boys blijft ondanks de reeks ongeslagen wedstrijden bescheiden. De goede resultaten tonen aan dat de derdeklasser erin geslaagd is om een nieuw team op te bouwen, na het vertrek van enkele belangrijke spelers. Met 28 doel punten heeft de compleet nieuwe voorhoede niet in produktiviteit ingeboet. Tegen Bruse Boys bracht Johan Schot met een vrije trap Tho lense Boys op voorsprong. Ook Bru se Boys zorgde voor gevaar, waarbij Jacob v.d. Berge aan de basis stond. Vlak voor rust kreeg Tholense Boys een prima mogelijkheid om de score te vergroten. Een voorzet van John Nieuwkoop werd door spits René v.d. Berge tegen de lat gekopt. Met windvoordeel voor Bruse Boys werd Tholense Boys in de tweede helft behoorlijk onder druk gezet. Met fraaie acties hield doelman Hans Mabelis zijn doel lang schoon. Op een diagonaal schot moest hij echter het antwoord schuldig blij ven, waardoor Bruse Boys verdiend langszij kwam. René v.d. Berge en Hassan Eljilali probeerden voor Tholen nog aanvallende acties te ondernemen, maar zij werden door middel van overtredingen gestuit, waarbij de arbiter overigens de kaar ten op zak hield. Tholense Boys ont snapte aan een doelpunt, toen een inzet via doelman Mabelis tegen de binnenkant van de paal ging en ver volgens door John Nieuwkoop werd weggewerkt. Consternatie ontstond, toen enkele minuten later Bruse Boys meende dat de bal de doellijn had gepasseerd eer Hassan Eljilali de bal wegwerk te. Ondanks protesten besliste de arbiter heel resoluut dat er geen sprake was van een doelpunt. Maar na afloop bood hij zijn excuses aan: "Ik heb echt niet gezien dat de bal over de lijn ging, ik dacht dat hij terugdraaide." Dat de Thoolse grensrechter met de vlag omhoog stond, beïnvloedde hem niet: "Ik wist dat die man niet zuiver vlagde", aldus Gabriels in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Zelfs de Thoolse spe lers gaven, volgens die krant, na afloop toe dat er sprake was van een zuiver doelpunt van Bruse Boys. Het laatste fluitsignaal klonk voor Tholense Boys als een bevrijding. Het team had gewankeld, maar was mede door geluk en toedoen van de scheidsrechter staande gebleven tegen het sterke Bruse Boys, dat getraind wordt door de Sint-Anna- lander Theo Moerland. Mosselman en Moerland zijn voor WHS bekende namen van gedegen spelers die de St. Annalandse ploeg jarenlang fier overeind hielden. Tegen het sterke Oostkapelle moest trainer De Frel een beroep doen op de nieuwe generatie: Arjan Mossel man Jzn. en Jeroen Moerland Pzn. De laatste opereerde slechts het laat- Verenigingen nemen onderhoud kleedlokalen over De privatisering van sportaccommodatie en een gewijzigde subsidiere geling levert de gemeente Tholen per 1 januari 1995 een bezuiniging op van 70.000 gulden. Momenteel wordt er 354.000 gulden aan bijdragen gegeven aan sportverenigingen, maar volgend jaar wordt dat terugge bracht tot 342.000 gulden. De gemeente derft echter 39.500 gulden huur van de af te stoten kleedaccommodaties, maar lagere uitgaven als gevolg van de privatisering leveren weer 70 mille op. Bovendien wordt er 28.000 gulden aan salariskosten bespaard, zodat alles bij elkaar de gemeente Tholen volgend jaar 287.000 gulden uitgeeft, zo'n 70 mille minder. De gemeenteraad bespreekt maan dag de gewijzigde subsidieverorde ning met de huurtarieven van wel- zijnsaccommodaties en de over dracht van gebouwen en/of onder houd aan de Thoolse verenigingen. De voetbal-, korfbal- en tennisver enigingen worden voor een tientje eigenaar van de kleedlokalen. De gemeente betaalt nog afkoopsom men voor het onderhoud. Ten aan zien van de nieuwe subsidies geldt een overgangstermijn van 2 jaar voor verenigingen die volgend jaar 25% of meer subsidie minder ont vangen dan volgens de oude rege ling. Die krijgen in 1995 en 1996 extra subsidie, wat neerkomt op zo'n 4000 gulden in 1996. Volgens het voorstel van b. en w. aan de Thoolse raad, zijn de onder handelingen met de sportclubs 'in ieder geval tot tevredenheid van de verenigingen' afgerond. Het college verwerpt de kritiek van de commis sie sport, dat b. en w. geen rekening gehouden hebben met de adviezen. "Dat is niet terecht omdat wij duide lijk hebben gemaakt, waarom wij enkele adviezen niet hebben overge nomen. Daarnaast hebben wij, mede op advies van de commissie sport, intensief overleg gevoerd met ver enigingen die te maken krijgen met privatisering." Ook de commissies sociaal-cultu reel werk en welzijn hebben zich over de veranderingen gebogen, zodat de zaak in het voortraject al intensief behandeld is. Maandag hakt de Thoolse gemeenteraad de knopen door. ste kwartier voor Kim de Rijke, maar Mosselman mocht de hele tweede helft spelen voor Alex v.d. Reest, die voor rust een gele kaart opliep. En wat had WHS met een 0- 3 achterstand in de eerste drie kwar tier nog te verliezen? De jeugd (ook Leon v.d. Ouden en Jacky van Oeveren) deed het goed, maar als geheel schoot de thuisclub veel tekort tegen de bezoekers, die met name in de eerste helft heer en meester waren. Na 10 minuten schoot Oostkapelle prachtig in de kruising: 0-1. Toen in de 20ste minuut een vrije trap van richting Stalland begon goed aan de wedstrijd tegen l'Esperance. Ad de Keizer scoorde na enkele minuten al 0-1. Bij het rustsig- naal was die voorsprong uitgebreid tot 0- 5. Ad de Keizer maakte nog een doelpunt net als Daaf de Rijke. Arthur de Jonge zette nog twee goals. In de tweede helft hervond l'Esperance zich en kwam terug tot 3-5 door treffers van Wil Fase, Leo Quist en Leo Mosselman. Meer zat er echter niet in en Stalland pakte de pun ten. In de A-poule speelde verder Hof van Holland gelijk tegen The Limit met 6-6. Noordpoort klopte Batavieren met 7-3 en Internationals dolf met 4-7 het onderspit tegen de Kaai. In poule B won Smits Boys met 4-0 van Calellas en De Kroon verloor nipt van Standaard Tholen met 5-6. Pinocchio klopte 't Koepeltje met 10-4 en Kaaij Boys ging met 10-1 tenonder tegen Dalem. In de B-poule van de bedrijvencompeti- tie bleek het derde team van General Electric Plastics te sterk voor de Stercke Duvel. GEP won met 2-4. De tweede wedstrijd, ook in de B-poule, liet geen twijfel over de winnaar. De Bloemenhal klopte Delta Nutsbedrijven met 11-1. Voor de Bloemenhal scoorde Piet de Boef zes keer, Hector Jansen drie keer en Kees Schot en Kees Deurloo elk een maal. Voor Deltan redde Kees Verkerke de eer. Schietvereniging Prinses Beatrix uit Sta venisse heeft de jaarlijkse schietwed strijd met Prinses Juliana uit Sint-Anna- land gewonnen; de zogenaamde 'Stavan nacup'. De Stavenissenaren haalden 2242 punten, terwijl Prinses Juliana 2191 punten behaalde. De uitslag in klas se H: 1 P. Priem, Stav. 292 p; 2 M. Bazen, St.A. 279 p. Klasse A: 1 A. Knuist, Stav. 289 p; 2 G. Vos, Stav. 288 p; 3 J. v.d. Klooster, St.A. 284 p; 4 M. de Vos, Stav. 282 p; 5 A. Menheere, St.A. 277 p; 6 C. Boot, St.A. 276 p; 7 C. Potappel, Stav. 263 p. Klasse B: 1 Marian Bazen, St.A. 279 p; 2 L. Hage, Stav. 175 p; 3 P. de Vos, Stav. 272 p; 4 Marjo Knuist, Stav. 270 p; 5 J. de Vos, Stav. 269 p; 6 J. Bruijnzeel, St.A. 268 p; 7 W. Klippel, Stav. 268 p; 8 J.L. Goedegebuure, St.A. 265 p; 9 C. v.d. Graaf, Stav. 263 p; 10 J. v.d. Graaf, Stav. 249 p. Klasse C: 1 H. Kupfer, St.A. 256 p; 2 M. Potappel, Stav. 236 p. Klasse D: 1 M. Dorst, Stav. 274 p; 2 H. v.d. Graaf, Stav. 266 p; 3 Mary Free, St.A. 263 p; 4 P. de Rijke, Stav. 252 p; 5 J. Keur, St.A. 247 p. Doordat berger Theunisse uit Din- teloord zijn bedrijf om gezondheids redenen verkoopt, wil het streekge- west Westelijk Noord-Brabant de tot 1 november 1998 lopende waak vlamovereenkomst voor het Schel- de-Rijnkanaal herzien. De overeen komst houdt in dat een bergings schip van Theunisse beschikbaar is voor brandweertaken op de vaar weg, en is aangegaan met alle aan het kanaal liggende gemeenten. Hoewel de overeenkomst in een behoefte voorziet, wil het dagelijks bestuur van het streekgewest de res terende contractperiode niet klakke loos met de nieuwe eigenaar van het bedrijf in zee gaan. Liever wil het een eenjarig contract afsluiten voor 1995, zodat in dat jaar bekeken kan worden of de waakvlamovereen komst op het huidige niveau wordt voortgezet en of een vervolg van de bestaande relatie op zijn plaats is. werd veranderd en de schuiver pre cies in de rechterhoek verdween, had Jaap Verhoef opnieuw het nakijken - 0-2 - ook al viel uit hij in de goede richting. Het was geen eenzijdig spel, want WHS kwam ook vaak op de helft van Oostkapel le en probeerde via een afstands schot van Leon de Witte en een ge klutst schot van Kim de Rijke (net over) wat terug te doen, maar de bezoekers waren kwalitatief stukken beter. Toen het in de 35ste minuut zeer verrassend 0-3 werd (een afstandsschot daalde tot verbazing van keeper Verhoef door de wind net onder de lat) was de domper voor WHS compleet. Toch liet men na rust niet het hoofd hangen. Integendeel, er werd hard gewerkt om de achterstand te ver kleinen, maar de scherpte ontbrak. De sterke doelman van Oostkapelle had geen moeite met het slappe schot van Marco Scherpenisse, uit een goede combinatie met Jan van Dijke. Toch hing er een treffer in de lucht, maar dat duurde tot de 40ste minuut. Jan Fase ging op links goed door en zijn voorzet werd door Mar co Scherpenisse met een lob benut: 1-3. Oostkapelle probeerde met uit vallen de score op te voeren, maar dat lukte veel minder goed als voor rust. Een diagonaal schot ging naast en Jaap Verhoef stond er ook nog om een goede inzet tot hoekschop te verwerken. Aan de andere kant was het allemaal te slap, zoals het schot van Jan Fase, waarmee de Oostka- pelle-doelman geen enkel probleem had. In werkelijk de laatste minuut werd het nog 1 -4, waardoor WHS in de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop daalde naar een gedeelde derde plaats, samen met Kapel le. vaardiger en kwam verdiend op voorsprong. Na rust kwam Tholense langszij door een doelpunt van Marco v.d. Wielen. Een schot van Maarten Bakx werd door de doelman gestopt, waarna uit de rebound A-junior Stephan Maas tegen de paal schoot. De terugspringende bal werd door Marco v.d. Wielen in het doel gewerkt. Tholense Boys voerde de druk in de slotfase op, maar kwam niet meer tot scoren. Erik Nieuw koop kreeg een gele kaart wegens commentaar op de leiding. Hoek 2 13-19 Roda B 2 14-18 Kloetinge 2 13 -16 Wilhelm 2 13-16 Gd Luck 2 13-16 Amem 2 14-15 N. Sparta 2 Seoosk. 2 Thol. B. 2 WHS 2 Yerseke 2 Tricht 2 14-15 13 -12 14-10 13 - 9 14 - 9 14 - 7 "Met een gelijkspel waren we blij geweest, maar dat is niet gelukt, hoewel we dat wel verdiend had den", zei leider Laban Hage. WHS 3 verloor zaterdag nipt met 2-1 van koploper Zwaluwe 2. De eerste helft was voor de thuisclub, die in de 13de minuut 1-0 maakte. Na rust domineerde WHS tot aan de 35ste minuut. De beste kans was voor André van Poortvliet, die voor'open doel miste. Zwaluwe profiteerde met een uitval: 2-0. In de laatste minuut verkleinde Richard de Jonge met een omhaal de achterstand tot 2- 1. "We hebben goed gevoetbald, maar pech bij het afwerken. Dit spel biedt echter perspectief voor de competitie na de winterstop", con cludeert Laban Hage. WHS 3 heeft de punten op de voorlaatste plaats hard nodig. AZVV 13 8 4 1 20 28- 16 Oostkapelle 13 8 3 2 19 34- 16 Bruse Boys 13 7 5 1 19 30- 18 Rillandia 13 7 3 3 17 30- 20 Tholense Boys 13 5 4 4 14 28- 23 Yerseke 13 5 3 5 13 23- 17 Colp. Boys 13 6 1 6 13 24- 23 Arnemuiden 13 5 2 6 12 19- 16 Kapelle 13 3 5 5 11 32- 35 WHS 13 4 3 6 11 18- 26 Middelburg 13 2 1 10 5 11- 40 Bevelanders 13 0 2 11 2 12- 39 Zwaluwe 2 14-21 AZVV2 14-20 Dauwend. 214 -20 SSC 2 14-17 Oostkap. 2 14-15 Veere 2 14-12 Meeuwen 2 14-12 Tern. B. 2 14-12 Kapelle 2 Dintel. 2 WHS 3 Amem. 3 14-12 14-11 14- 9 14 - 7 ONDER UW AUTO - banden - akku - koelwater - wissers - schokbrekers (op vertoon van deze advertentie) Advertentie I.M. Op het slecht bespeelbare hoofdveld van Tholense Boys speelde het reserveteam 1-1 gelijk tegen Arne- muiden 2. Bij Tholense Boys werd er zeker voor rust slecht gevoetbald. Arnemuiden was fanatieker en slag- De regionale A-jeugd van Tholense Boys speelde zaterdag niet tegen Madese Boys. De wedstrijd werd afgelast. De geel-zwarten staan op dit moment op een achtste plaats in de ranglijst met negen punten uit elf wedstrijden. Madese Boys heeft acht punten uit tien wedstrijden. De onderste drie staan op ruime afstand van Tholense Boys. Nummer één is Steen bergen met twintig punten uit dertien wedstrijden. Zaterdag treedt de A-jeugd van Tholense Boys voor de kwartfinales van de bekercompetitie aan tegen Dosko. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. C. Lindhout en mevr. D. van Dijke-de Wilde 27 p; mevr. A. Don ken en mevr. Hermans 18 p; mevr. A. Klippel en W. Lindhout 17 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. Van Dijke-Pol- derman 17 p; mevr. v.d. Zande en mevr. L. Verschoor 8 p. Tholen: J. Vroegop en A. Verkamman 22 p; mevr. C. Praat en mevr. R. Vroeg op 17 p; J. Geuze en mevr. S. Hoven 15 p; mevr. Y. Verkamman en H. Bal 14 p; P. Schot en D. Schellinger 11 p; mevr. F. Schellinger en mevr. M. Schot 10 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 6 p; mevr. A. Bal en A. Leemreijze 4 p. Sint-Maartensdijk: A. van Splunter en L. Kloet 25 p; mevr. C. Free en A. Leemreijze 25 p; mevr. A. Goode en mevr. M. Dane 20 p; mevr. C- van Splun ter en mevr. M. Bijl 17 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. N. van Driel 16 p; mevr. S. Wolse en C. van Haaften 15 p. De meerderheid van het Thoolse college van b. en w. wil geen snel- heidsremmende voorzieningen bij Haestinge in St. Maartensdijk aan brengen. De werkgroep verkeers- aangelegenheden wilde de midden geleider bij de kruising Molen- dijk/Sportlaan verwijderen en daar voor in de plaats een verlengde rij baanversmalling aanbrengen. Dit in de vorm van een plateau met aan weerszijden een ruimte voor (brom)fietsers. De meerderheid van het college ziet dat niet zitten omdat er niet de beoogde snelheidsmati ging van zal uitgaan. De gemeenteraad heeft in het verle den gevraagd naar dergelijke voor zieningen in de Sportlaan bij de uit gang van Haestinge, alsmede in de Westpoort en de Plevierlaan. De laatste twee straten zullen bij de ver dere ontwikkeling van bestem mingsplan Muijepolder nog geruime tijd te lijden hebben van bouwver- keer. Snelheidsremmende voorzie ningen zouden waarschijnlijk beschadigd of vernield worden, zodat b. en w. die voorlopig maar niet willen aanbrengen. Door een eenvoudige 0-3 overwin ning op Temeuzense Boys hand haafde Noad '67 zich in de sub-top. De thuisploeg zorgde heel de wed strijd niet voor gevaar. De Zeeuws- Vlamingen waren zeer verdedigend ingesteld en gokten duidelijk op de counter. De eerste tien minuten kreeg Kees van Tiggele riante mogelijkheden om de wedstrijd te beslissen, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Uit een door Frans Quist verlengde hoekschop trof de spits van Noad halverwege de eerste helft wél doel. Bij Noad '67 ontbrak voor het duel tegen Terneuzen top scorer Leo Zuidweg, die op vakantie was. De St.Philipslanders verzuim den om voor de rust de score verder op te voeren. Voor de tweede helft maakte Leo Polderman plaats voor Sjaak Kool- aard. Deze wissel gaf het team van trainer Jan Verreijen nieuwe impul sen. Met zijn snelheid stond Kool- aard aan de basis van het tweede doelpunt. Nadat hij drie man had gepasseerd trok Koolaard de bal terug op Kees van Tiggele, die koel bloedig afrondde. Enkele minuten later besliste Koolaard zelf, op aan geven van Van Tiggele, de wedstrijd definitief. Zonder problemen kon Noad bij deze 0-3 score de wedstrijd rustig uitspelen. Zaterdag speelt Noad vriendschappelijk in Bruinisse tegen derdeklasser Bruse Boys. Smerdiek begon sterk aan de uit wedstrijd tegen koploper Kogelvan gers. Door geconcentreerd spel openden de blauw-zwarten in de tiende minuut de score. Een vrije trap van Frans Istha werd door Corné Stoutjesdijk ingekopt. De keeper van de thuisploeg was kans loos: 0-1. Hierna kwam Kogelvan gers beter op dreef en kreeg enkele kansen. Daaruit kwam in de twintig ste minuut de gelijkmaker voort. Een voorzet belandde achterin het 16-metergebied van Smerdiek. Daar konden drie verdedigers de bal niet weg krijgen en een aanvaller van Kogelvangers scoorde 1-1. Hierna was het met Smerdiek gebeurd. De Gekleed in matrozenpakken, voerden deze dames een Popeye-achtige act op. Binnen in de Wellevaete is er bijna geen doorkomen aan. De hal staat vol, de gang staat vol en de zaal zit vol. Voor de organisatie dus alle reden om tevreden te zijn. Gespan nen zitten de deelnemers te wachten tot ze aan de beurt zijn. En dat duurt voor sommigen wel even, want er komen 22 groepen aan bod. De vloer van de sportzaal is natuur lijk grotendeels vrij voor de in totaal meer dan 300 gymnasten en jazz- dansers. Een deel is bezet door ban ken waarop deelnemers de verrich tingen van hun collega's gadeslaan. 'Welke groep is dit? Wat een leuke muziek om op te dansen.' Links en rechts worden er bemoedigingen en instructies uitgedeeld. De optredens zijn zeer verschillend en er wordt een echte show van gemaakt. De één gebruikt housemuziek, terwijl de ander weer voor een wat ludiekere melodie kiest. Ook de uitmonsteringen van de dan sers zijn uiteenlopend van matro zenpakjes en spijkerbroeken met een T-shirt tot de normale gym-uit- rusting. De lichtshow wordt ver zorgd door leden van VTV uit Vlis- singen. De tl-buizen gaan uit en de gekleurde lampen flitsen op het rit me van de muziek. Het publiek kijkt toe vanaf een bomvolle tribune. Ook het burgemeestersechtpaar Van der Munnik volgde de verrichtingen van de gymnasten. Behalve jazz-dans was er ook een spectaculaire demonstratie van acro- gym, een meer acrobatische vorm van gymnastiek. De radslagen, spin nen en flic-flacs zijn niet van de lucht. Hoe jong sommige deelne mers ook zijn, hun halsbrekende toeren zijn er niet minder verbazing wekkend door. Het publiek waar deerde de optredens met een harte lijk applaus. Ewoud v.d. Maas van WIK noemt het een geslaagde dag. "We zijn heel tevreden. Als je ziet dat we in een dorp als dit toch 300 gymnasten bij elkaar krijgen, is dat niet gering. De tribune zit helemaal vol en we genieten van een geva rieerd programma. We hebben ook al veel complimenten gekregen voor de organisatie. Daar zijn we natuur lijk erg blij mee. Het zijn geen wed strijden, er valt niets te winnen. Het gaat hier puur om een stuk presenta tie van de verenigingen. Deson danks zijn er toch bijvoorbeeld twee volle bussen uit Vlissingen geko men." Voorzitter P. Moerland beaamde dat het een geslaagde dag was. Dat gold ook voor de drie groepen van WIK die meededen. Jeanne Fase en Sebe- lia Looij zorgden voor de choreo grafie. De groep meisjes van zeven tot dertien jaar opende de dag als bikini girls met hardrock muziek. De meisjes van veertien tot achttien jaar dansten op de muziek 'I am a Star' van Prince. De dames van veer tien tot veertig jaar voerden hun act uit op 'Seaweed' van de groep Enig ma. Naast WIK deden nog tien vereni gingen mee uit: Zierikzee, Yerseke, Zoutelande, Middelburg, Vlissin gen, Hansweert en Etten-Leur. bal werd niet in de ploeg gehouden en het thuisteam kreeg diverse kan sen. Door een dekkingsfout van de blauw-zwarten werd het 2-1 en even later maakte Piet Bolle met een mooi schot 3-1 Na rust begon Smerdiek goed. Een hoge voorzet kwam in het straf schopgebied terecht en werd daar weggekopt door een verdediger van Kogelvangers. Emiel Hirdes nam de bal zonder na te denken in één keer op de slof en schoot in de kruising: 3-2. Even later werd het 4-2 doordat Ab Poot een tegenstander vasthield in het 16-tiietergebied. De penalty werd benut. Smerdiek moest nu risi co's nemen en dat gaf Kogelvangers de kans om te counteren. Het was aan de sterk keepende Alex Hogen- doorn te danken dat de stand onver anderd bleef. Doordat GPC verras send won van Kruiningen, moet Smerdiek er na de winterstop hard aan gaan trekken, wil men in de vierde klasse blijven. Eerste tegen- stander is dan GPC. Kogelvangers 13 11 0 2 22 44- 19 Dauwendaele 13 7 4 2 18 41- 21 Kruiningen 13 8 1 4 17 35- 15 NOAD '67 13 7 3 3 17 30- 20 SKNWK 13 8 1 4 17 38- 30 SSV'65 13 5 4 4 14 29- 28 Zaamslag 13 6 2 5 14 25- 25 WIK 13 4 3 6 11 26- 27 Krabbendijke 13 3 3 7 9 18- 31 Tem. Boys 13 2 2 9 6 11- 30 Smerdiek 13 2 2 9 6 19- 40 GPC 13 2 1 10 5 15- 45 Emergo 1 herstelde zich, na een matige eerste helft, uitstekend in de uitwedstrijd tegen Tjoba 7. Bij rust stond Emergo nipt voor met 3-4. Maar in de tweede helft kwam er meer tempo in het spel van de Sint-Maartensdijkse ploeg. Het Goese team zag machteloos toe hoe de gasten op een 4-12 overwinning afgingen. Mar co van den Hoek scoorde drie keer, Ger tie Anthonisse, Jan Duine en Maddy Muis elk twee keer en Anneke Bethle hem, Renate Breure en Dicky van der Linden ieder eenmaal. Het B-team van Emergo speelde een gelijk opgaand duel tegen DSO. De wed strijd eindigde in 5-5. Jaco Rip scoorde drie keer. Patricia Scherpenisse en Chan- tal den Engelsman maakten de vijf vol. Emergo C won met 2-0 van Korvo. Jaco van Heemskerk en Linda Heijboer maak ten de punten voor Emergo. Marit van Popering en Nicole Dam maakten hun debuut. Het Erteam van Scheldevogels maakte goed gebruik van de matige verdediging van Emergo E. De Bergenaren wonnen met 0-2. Ondanks de inzet en de vooruitgang in het spel van Emergo F, kwam de ploeg niet tot scoren. Keep Fit deed dat wel en won met 0-2. De strafworpen werden door Emergo gewonnen met 10-8. De provincie deed onlangs het boek je 'Hoog van de toren' het licht zien. Het is geschreven door historicus M.P. de Bruin, oud-hoofd van het Zeeuws Documentatiecentrum. Het boekje behandelt diverse kerken in Zeeland tot 1900. Daarbij is niet gestreefd naar volledigheid, maar er zijn 'slechts' hier en daar wat voor beelden genomen. De kerken wor den beschreven, samen met een stukje historie, in negen routes: Tho- len/Sint-Philipsland, Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland, west- Zuid-Beveland, oost-Zuid-Beve- land, Walcheren 1, Walcheren 2, west-Zeeuws-Vlaanderen en oost- Zeeuws-Vlaanderen. In het gedeelte over Tholen en Sint-Philipsland beschrijft De Bruin de Nederlandse Hervormde kerken van alle plaatsen. Daarbij komen ook heel wat promi nente figuren uit die tijd voorbij zoals hertog Albrecht van Beieren, de familie Van Blois, Anna van Bourgondië, Hiëronymus van Thuyl van Serooskerke en de huizen Van Borssele, Van Buren en Van Egmond. 'Hoog van de toren' maakt deel uit van het thema recreatie en cultuurhistorie uit het proviciaal beleidsplan. Vorig jaar kwam het boek 'Karolingische burchten in Zeeland' uit. Het is de bedoeling dat er jaarlijks een dergelijk werkje gemaakt wordt met de Zeeuwse cul tuurhistorie als onderwerp. 'Hoog van de toren' is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie aan de Abdij in Middelburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 18