'Werk is maatschappelijke erkenning voor de mensen' Nieuwe bedrijven Onderzoek naar instellen weekmarkt 'Industrie is onderbedeeld Winkelsluitingswet zonder middenstand Eerste opdracht op transport Vacatures Zeeland Directeur Castricum verlaat arbeidsbureau Tholen Middenstand niet eens over borden Provincie tegen bezuiniging op arbeidsbureaus Donderdag 8 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 'Het geeft niet wat ik moet doen, als het maar een leuk baantje is.' Die vraag kreeg directeur P.J.F. Castricum van het arbeidsbureau in St. Maartensdijk in zijn vijfjarige periode op Tholen wel eens te horen. Het antwoord bleek niet eenvoudig, maar zelf denkt hij in elk geval een leuke baan gevonden te hebben. Arbo-coördinator bij het regio naal stafbureau Zeeland om bij 8 Zeeuwse arbeidsbu reaus, 3 vakopleidingscentra en het uitzendbureau Start in Middelburg de meest ideale arbeidsomstandigheden te scheppen. Een nieuwe functie voor een beperkte periode. In driejaar moet alles geregeld zijn. Dan krijgt Castricum (49) binnen de arbeidsbureau-wereld weer een andere taak. Record geboekt Tholen Oud-Vossemeer St. Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Langdurig werklozen Sint Maartenshof GAK Vrouw en Werk In de Weihoek Bibliotheek Tholen Verzekerings maatschappij Diploma-ontwaarding Mobiele functie B. en w. van Tholen willen het bedrijfsschap voor de detailhandel vragen een onderzoek in te stellen naar de haalbaarheid van een weekmarkt op Tholen. Het college wil zo'n studie laten maken omdat de middenstandsver eniging Smalstad in Sint-Maartensdijk naar de mogelijk heid van een weekmarkt gevraagd heeft. Verzoek middenstand Smalstad Het Overleg Orgaan Industrie (O.O.I) wil een tweede vertegenwoordiger in de commissie voor het bedrijfsle ven. Dat verzoek diende J.K. Elenbaas woensdagavond in tijdens de vergadering van deze commissie. Landbouw De nieuwe winkelsluitingsverordening leek in de com missie voor het bedrijfsleven woensdagavond een hamerstuk. Wethouder J. Versluys legde uit dat het een verruiming betekent voor de winkeliers. s |:,i fc X iiiiWiiiii Directeur Castricum verlaat het Thoolse arbeidsbureau in St. Maartensdijk. Wie hem in St. Maartensdijk als vestigingsleider opvolgt, is nog niet bekend. Dhr. Maas van het arbeids bureau Goes zal als waarnemer optreden, totdat de vacature vervuld is. Intussen ruimt Castricum zijn kantoor op. De kasten gaan open, de bureauladen worden leeggemaakt. Hij gaat niet vertrekken omdat hij het niet naar zijn zin heeft of de bui van minister Melkert ziet hangen, dat het Thoolse arbeidsbureau ten prooi valt aan de bezuinigingen. Castricum is er niet ongerust in. "De minister zoekt naar besparingen, maar er is nog niets beslist. In elke grote organisatie valt er te bezuini gingen en daarvoor heeft de minister wat signalen gegeven. Daarop moe ten de politici reageren en vandaar de reacties van de arbeidsbureaus, maar van ons is er niemand naar de landelijke demonstratie geweest. Wij zijn een klein, kwetsbaar kan toor, waar die dag iemand vrij had. Dan kunnen we niemand meer mis sen." Castricum neemt afscheid op een moment, dat het Thoolse arbeidsbu reau het grootste aantal werklozen in één jaar aan een baan heeft gehol pen. "Tot 1 november hadden we 240 mensen geplaatst, het hoogste aantal in vijf jaar. Onze taakstelling is met 30% overschreden, zodat we goed gescoord hebben. Dat komt mede omdat bemiddelaar Krijnie Hoek meer uren in dienst is geko men. Op dit moment zijn er buiten gewoon weinig vacatures, zodat het moeilijker wordt, maar ook mensen met een baan komen naar het arbeidsbureau om ander werk te zoeken. Zo'n 20-25% van de geplaatsten had al een baan. En van de werklozen heeft ongeveer een kwart werk via een uitzendbureau." De vestigingsleider van het arbeids bureau in St. Maartensdijk werd vijf jaar geleden bij zijn komst naar Tho- Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 5 november tot en met 2 december 1994. Ted de Klerk elektrotechniek, Slab- becoornweg 34, elektrotechnisch installateurs- en reparateursbedrijf, lOt/m 19 personeelsleden. Rethmann Sedimenta gmbh. alge mene dienstverlening, ontwaterings techniek, slib- en waterbehandeling, filtratie, recycling, afvalbehande- ling, milieumanagement, groothan del in produkten en reststoffen, 1 personeelslid. Modulas b.v., Hikseweg 18, ontwik kelen van software, computerad viesbureau, 2 t/m 4 personeelsleden. H.A.A. automatisering en adviezen, Hikseweg 18, computer software- diensten, systeemontwerp en -analy se, computeradviesbureau, het ver zorgen van opleidingen op het gebied van automatisering, manage- ment-ondersteuning, 2 t/m 4 perso neelsleden. M.J.C. Geluk beheer b.v., Klaver veld 51, het deelnemen in, het voe ren van het beheer over en het finan cieren van andere ondernemingen, van welke aard ook, geen perso neelsleden. Van de Klundert ontwateringstech niek b.v., Klaverveld 2, het verhuren van technische kennis en technische apparatuur ten aanzien van toepas singen binnen de milieutechniek, geen personeelsleden. Breakthrough, Kromme Dreef 3, houdster- en financieringsmaat schappij, alsmede het verkrijgen van royalties, geen personeelsleden. Elisa mode, Kaaistraat 10, kleinhan del in dames-, heren-, en kinderbo- ven- en -onderkleding. Tiffany hobbyatelier, Zuidsingel 9, het vervaardigen van ramen, lampen en sieraden, alsmede het vervaardi gen en repareren van glas in lood, geen personeelsleden. Camping de Hoeve, Havenweg 3, exploitatie kampeerterrein, 2 t/m 4 personeelsleden. Certa beveiliging, Havenweg 2, het aanbieden van bewakings- en bevei ligingsdiensten. Prentbriefkaarten. De Nederland se vereniging van prentbriefkaarten- verzamelaars organiseert zaterdag in De Distel te Roosendaal een lande lijke prentbriefkaartbeurs van half tien tot half drie. Bezoekers kunnen hun ansichten laten taxeren. len geconfronteerd met tussen de 800 en 1000 werklozen. "Dat aantal is gedaald naar 400 tot 450, maar nu zitten we weer op 590. In de winter heb je altijd een stijging en de novembermaand is ook buitenge woon gunstig geweest voor de land bouw. Het weer was zo goed, dat het werk een heel eind klaar is en dat levert meer werklozen op." Ondanks het recordjaar 1994 heeft Castricum nog werklozen in zijn electronische kaartenbak staan, die vijf jaar geleden ook al werk zoch ten. "In elk arbeidsbureau zijn er langdurig werklozen. Soms helpen we iemand binnen een dag aan een baan en voor anderen zijn de kansen soms ontzettend klein. We zullen moeten accepteren, dat er voor iedereen geen werk is. Een periode zoals in de zestiger jaren, komt niet meer terug. Tegenwoordig heeft het deeltijd- en uitzendwerk een grote vlucht genomen, want Nederland blijft een werkmaatschappij. Je telt mee wanneer je werk hebt. Werk is heel vaak een maatschappelijke erkenning voor mensen. Banen scheppen kunnen wij echter niet. Dat hangt van de economie af, de bedrijven en de organisaties. Econo mische factoren en weersomstandig heden zijn dan ook allebei belang rijk voor de werkloosheid." Hoewel er nog zo'n 700 haanlozen zijn (gemiddeld ongeveer 90 per woonkern) komen Tholen en St. Philipsland er in verhouding gunstig af bij overig Zeeland. "In andere gebieden heb je veel grotere bedrij ven, waar het aantal arbeidsplaatsen vermindert. Je ziet op dit moment in ons land een groeiende economie, maar een krimpende werkgelegen heid. De winsten stijgen, het aantal personeelsleden loopt terug. De Maandagmorgen vertrok onder politiebegeleiding dit zeilschip van Sint-Maartensdijk naar Tholen. Niet over water maar over de weg. Het is het eerste zeilschip dat bij jachtbouw Altho aan de Nijver- heidsweg in de smalstad is gemaakt. Het gevaarte van 13.60 meter lang, bij 4.20 breed is een zee- Maar eerst willen b. en w. de zaak voorleggen aan de middenstandsfe deratie Tholen. Een en ander bleek uit de commissie voor het bedrijfsle ven woensdagavond toen wethouder J. Versluys meedeelde dat hij 'vanuit de middenstand het geluid had gehoord om in de gemeente Tholen een weekmarkt in te stellen.' Versluys wil van de federatie verne men of die ook geporteerd is van een weekmarkt of niet. Volgens de wet houder is het een belangrijke kwes- automatisering gaat doorwerken, maar we zitten hier gelukkig nog goed. Maar als het in de weg- en waterbouw tegenzit, dan loopt het aantal werklozen bij ons al gauw op. Er zitten veel pendelaars in die sec tor, zodat we van een teruggang in de economie al gauw wat merken. Grote golven werklozen heb ik hier gelukkig niet meegemaakt. Hoog waardig jacht en is gemaakt van aluminium. De onderdelen voor dit schip wor den in de loods van Altho aan elkaar gezet, geplamuurd en ge spoten. Volgens directeur B.W. Busman van Altho (waar, behalve de directeur, twee Tholenaren werken) een specialistisch werk. De aluminiumschepen (zoge- tie omdat het gaat om het behoud van de koopkracht binnen de gemeente. "Het is bekend dat er donderdag een flinke trek is naar de markt in Ber gen op Zoom. Wij vinden het de moeite waard om het te bestuderen, maar b. en w. hebben wel gezegd dat het niet ten koste mag gaan van de huidige standhouders die met hun kramen één keer in de week in de kernen staan. Die zijn ingesteld om de leefbaar stens tien mensen tegelijk die zich lieten inschrijven. Het ging hier vrij geleidelijk, zoals bijvoorbeeld de sluiting van Sint Maartenshof." Castricum heeft zich altijd gezien als een meewerkend voorman. "Ik deed zelf voor de helft van mijn tijd naamde 45 voetschepen) zijn vol gens Busman hele sterke en snelle schepen, die bovendien lang mee gaan. Het jacht is gemaakt naar een ontwerp van Dik Koopmans. Het schip gaat naar de jachtwerf Pijnen in Tholen waar het verder afgewerkt wordt. Busman is op 1 januari 1994 begonnen in de loods die voorheen heid van de kernen in stand te hou den." J.K. Elenbaas (namens de industrie) verbaasde zich over het verzoek. Hij wees erop dat midden standers er in het verleden op heb ben gewezen dat een weekmarkt een nadelig effect heeft op de omzet van winkeliers. Hij herinnerde eraan dat de midden standsvereniging in Sint-Maartens dijk al eerder met dit verzoek bij de gemeente had aangeklopt. 'Toen was er een negatief geluid van dezelfde middenstanders en is het niet doorgegaan." Versluys stelde dat er nu uit die kring een positief geluid komt. Maar Elenbaas wees er op dat er toender- tijd ook bij de leden van de federatie negatieve reacties kwamen. "En ont houdt goed, als u een weekmarkt toelaat, doe het dan midden in de Weihoek." Het verzoek is nog niet aan de bemiddeling mee. We heb ben 4 mensen die 3 volledige banen vormen plus nog een jongere die via de jeugdwerkgarantie-regeling bij ons is ingedeeld. Heel veel jongeren krijgen een baan dankzij de jwg- regeling. Je zat hier dicht op de dagelijkse gang van zaken en dat is prettig werken. Ik ga dan ook voor een deel met heimwee weg. Straks van Cemilas was. Een ander jacht blijft in Sint-Maartensdijk. In verband met de ruimte kan er maar één schip tegelijk worden afgebouwd. Het jacht dat naar Tholen is gebracht komt uiteindelijk in de jachthaven van Sint-Annaland te liggen, het andere gaat naar Colijnsplaat. besproken in federatieverband. De eerstvolgende vergadering vindt in maart plaats maar secretaris Van Leeuwen (tevens bestuurslid van de middenstandsvereniging Smalstad) sluit niet uit dat het voorstel al eer der in de federatie besproken zal worden. Van Leeuwen stelt dat er positiever over zo'n weekmarkt gedacht wordt dan voorheen. "Er zijn voor-en tegenstanders, maar we zijn heel dicht bij een unanieme mening. Als de gemeente de weekmarkt in Sint-Maartensdijk laat plaatsvinden dan zijn we voor. Dat is een alge meen geluid. Een minderheid zal zich er dan, onder protest, mee ver zoenen." Van Leeuwen wijst er op dat door de komst van 'jonge enthousiaste' ondernemers er een wat andere wind waait in de smalstad. Mocht de weekmarkt er komen, dan krijgt iedere winkelier volgens Van Leeu wen een kraam aangeboden. ben ik veel meer intern bezig en bij het werk op een arbeidsbureau als in St. Maartensdijk heb je veel meer een winkelidee. Uitzendbureau Start, dat overigens helemaal zelfstandig is, zit ook in ons gebouw. Het GAK houdt elke vrijdagmorgen spreekuur en Vrouw en Werk is op dinsdag en donderdag in ons gebouw aan het werk. Samen met de gemeente zijn we bezig aan een scholingsproject voor herintre dende (bijstands-)vrouwen. We beschouwen dit als een voortraject voor de eigenlijke arbeidsbemidde ling, zoals je dat ook met allochto nen hebt. Die moeten eerst goed de Nederlandse taal beheersen, voordat je een baan kunt gaan zoeken." Castricum kwam 18 december 1989 naar St. Maartensdijk, waar het nieuwe kantoor in gebruik werd genomen. Daarvoor had hij 3 maan den in Tholen gewerkt, waar hij vanuit Goes al diverse keren was ingevallen. "De discussie over de verhuizing van het arbeidsbureau van Tholen naar St. Maartensdijk heb ik gelukkig niet meegemaakt. Bij hoge uitzondering zegt iemand er nog wel eens wat van waarom we niet in Tholen zijn gebleven. Het blijkt geen echte belemmering. Bovendien hebben we een vacature bank in de bibliotheek van Tholen, die twee avonden per week en ook zaterdag open is. En veel gaat er schriftelijk, telefonisch en per fax. En we komen ook naar mensen en bedrijven toe." De werkwijze is flexibeler gewor den, evenals de arbeidsmarkt. "Die flexibiliteit biedt veel meer moge lijkheden, maar sommigen vinden het een belasting. Die willen zeker heid, maar het aantal jubilarissen dat 25 of 40 jaar bij dezelfde baas zit, zal afnemen. En ook bij de overheid en semi-overheid zit je niet meer voor je leven geborgen." De vertrekkende directeur van het arbeidsbureau in St. Maartensdijk vindt dat de Thoolse economie ondanks de sterke groei van de bedrijventerreinen kwetsbaar blijft. 'Teveel mensen nog moeten werk buiten Tholen zoeken. In de afgelo pen vijf jaar is dat maar enkele pro centen verbeterd. Alleen wanneer de diversificatie in de werkzaamheden op Tholen toe neemt, kun je de pendel terugbren gen. De gemeente zal risico's moe ten blijven nemen bij het aantrekken van bedrijven, maar toch ook met beleid moeten kijken wat er binnen gehaald wordt. Ik had nog graag een verzekerings maatschappij of een andere grote administratieve organisatie naar het eiland gehaald. Dat biedt honderden mensen werk. En gezien de afwik keling per post, telefoon of fax, maakt het weinig uit waar die geves tigd zijn, maar nogmaals, als arbeidsbureau schep je geen arbeidsplaats. Dat doet de markt en bedrijven kijken voor hun vestiging naar het rendement. Ze moeten zoveel mogelijk verdienen met zo weinig mogelijk onkosten. Dat is het uitgangspunt." Behalve het ontbreken van vooral administratief werk op het eiland, heeft Castricum bij de plaatsing van werklozen elders het ontbreken van vervoer en kinderopvang als proble men ervaren. "Iemand uit St. Phi lipsland blijkt 's morgens niet op tijd in Middelburg te kunnen zijn met openbaar vervoer. En met de bus naar je ploegendienst lukt ook moei lijk. Een moeder uit Stavenisse die haar kind eerst naar de kinderop vang in Tholen moet brengen om een halve dag in Poortvliet te gaan werken, valt ook af. Zo blijf je knel punten houden." Castricum signaleert wel een enor me verbetering in het opleidingsni veau van werklozen. "Vroeger had 8% middelbaar beroepsonderwijs en 38% lager beroepsonderwijs. Tegenwoordig is dat net andersom, wat de diploma-ontwaarding aan geeft." Castricum vindt het niet zo gek, dat er na vijf jaar weer eens een nieuw gezicht in St. Maartensdijk komt. "Ik ben voor de nieuwe functie van arbo-cöordinator gevraagd, anders was ik na 15 jaar Goes en 5 jaar Tholen misschien nog gebleven. Maar de nieuwe functie is nog blan co en dat trekt me wel aan. Je krijgt met de rijksgebouwendienst te maken, waarmee ik bij de nieuw bouw in St. Maartensdijk veel con tact heb gehad. Ik heb ook een tech nische achtergrond en de hele orga nisatie ken ik. Dat is een voordeel. Ik moet in 8 arbeidsbureaus, 3 vak opleidingscentra en Start Middel burg gaan kijken of o.a. de vloerbe dekking in orde is, of de brandvei ligheid optimaal is en of elk kantoor wel EHBO'ers heeft. Het is een redelijk mobiele functie die, als het goed is, zich op den duur overbodig maakt", aldus Castricum. In Tholen is hij klaar. Alleen vrij dagmiddag komt hij nog even terug om afscheid te nemen van de rela ties, waarmee hij vijf jaar samen werkte vanuit het arbeidsbureau te St. Maartensdijk. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben minister Melkert van sociale zaken en werkgelegenheid dringend verzocht af te zien van de voorgeno men bezuiniging van 1,6 miljard gulden op de arbeidsvoorziening. De arbeidsbureaus moeten in staat worden gesteld de dienstverlening ten minste te handhaven op het hui dige niveau. Dat staat in een brief die aan de bewindsman is verstuurd. G.s. noemen de bezuiniging desas treus voor een goede taakuitvoering, terwijl deze gelanceerd wordt op een moment dat - door de regionale besturen arbeidsvoorziening (RBA's) - tal van maatregelen en voorzieningen zijn getroffen voor een betere bestrijding van de werk loosheid. De provincie Zeeland heeft goede ervaringen met de orga nisatie nieuwe stijl, aldus g.s. Het RBA-Zeeland heeft aangetoond in staat te zijn snel en op een inventie ve manier een bijdrage te kunnen leveren aan het acquisitiebeleid van de provincie. Met name door scho ling. Middelburg noemt een goed functionerende organisatie op het terrein van de arbeidsvoorziening een vestigingsplaatsfactor van belang uit het oogpunt van werkge legenheidsbeleid. B. en W. van Tholen hebben een ontwerp gemaakt voor het aankon digen van braderieën langs de weg. Daar is door de Thoolse midden standers verschillende malen om gevraagd. De aankondigingen ko men onder de ronde borden Tholen, daar kun je niet omheen', die langs de invalswegen staan. Maar het idee van het college is niet bij iedereen in goede aarde gevallen. Dat deelde wethouder J. Versluys woensdag mee in de commissie voor het bedrijfsleven. "Het is voor gelegd aan de middenstandsfedera tie, maar het merendeel vindt het geen goede oplossing. En een ande re hebben we niet voorhanden." Versluys zei dat het college toch van plan is door te gaan met deze aan kondigingsborden. "Het is een beet je teleurstellend dat niet alle mid denstandsverenigingen er mee ak koord gaan. Juist omdat er zo indrin gend naar gevraagd is." De wethouder legde uit dat er twee braderieën tegelijk aangekondigd kunnen worden. Het gaat om de aan duiding van de plaats en de datum. Voor drie planken onder'het bord is geen plaats. Het college heeft zich volgens Ver sluys gehouden aan de richtlijnen van de provincie voor het aanbren gen van de borden. Omdat niet alle verenigingen ak koord gaan met het plan, zullen er volgens Versluys maar 1 of 2 ver enigingen gebruik maken van de mogelijkheid de braderie op deze manier aan de weggebruikers be kend te maken. In de commissie zitten behalve uit de industrie, vertegenwoordigers van de gemeenteraad, middenstand, landbouw, campinghouders en vak beweging. Elenbaas stelde dat het aantal indus triële bedrijven de laatste jaren 'explosief is gegroeid.' En dat het aantal middenstanders is vermin derd. Hij herinnerde eraan dat de commissie 18 jaar geleden was begonnen met 1 vertegenwoordiger uit de industrie omdat die sector toen nog niet veel voorstelde. "Die bestond voornamelijk op het indus trieterrein van Sint-Maartensdijk." (De commissie is op 16 december 1975 ingesteld en trad in 1976 in werking). De middenstanders zijn met twee man in de commissie vertegenwoor digd: C. Visser uit Poortvliet en W.J. Mosselman uit Sint-Annaland. Elenbaas:"Maar vooral de midden stand is teruggelopen en de industrie toegenomen. Daarom vraag ik de verordening voor deze commissie aan te passen. De industrie is onder bedeeld geraakt." Wethouder J. Versluys vroeg wat de overige leden van de commissie daarvan dachten. (De middenstand was overigens afwezig). De leden konden zich allemaal vinden in het voorstel van Elenbaas die voor het laatst de vergadering bijwoonde. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend. Het voorstel van Elenbaas zal eerst in het college van b. en w. besproken worden. Daarna wordt er een voorstel aan de raad gedaan. Ook J.L. van Gorsel en P.K.M. Stouten (beiden namens de land bouw) keren niet terug in de com missie. Zij zullen opgevolgd worden door G.J. Hoek uit Sint-Maartens dijk (die niet in de raad herkozen is) en L. den Oude uit Sint-Philipsland. Hoek verving in de commissie M. Dijke (namens de raad) maar wilde niet zeggen dat hij door het bestuur van de ZMO voorgedragen wordt om Stouten op te volgen. Stouten had hem daar naar gevraagd. De Stavenissenaar zat 13 jaar in de commissie. Op 2 januari, wanneer de nieuwe raad wordt benoemd, zal deze gevraagd worden de gemeente lijke adviescommissies te herbenoe men. Officieel vervallen de commis sies op grond van de herindeling, tenzij ze door de raad 'geldig worden verklaard.' De snelle herbenoeming is onder meer van belang voor de commissie financiën die dan nog voor de begrotingsbehandeling op 30 januari advies uit kan brengen. En dat zij ontheffing kunnen vragen op het verbod om op acht zon- en feestdagen en op tien werkdagen de deuren te openen voor het publiek. Vooral op koninginnedag, hemel vaartsdag, tweede paasdag en twee de pinksterdag is dat voor de winke liers van belang, zo lichtte Versluys toe. "Dat waren de dagen waarmee ze wel eens in de knel kwamen te zitten." In de verordening wordt de zóndag niet betrokken. Op die dag blijven de winkels gesloten. Het bevreemdde J.K. Elenbaas (namens de industrie) dat de verte genwoordigers van de middenstand juist bij de bespreking van dit punt echter 'schitterden door afwezig heid.' De verordening was het enige belangrijke agendapunt. "De mid denstanders in deze commissie ver tegenwoordigen toch de midden stand van heel de gemeente? Ik betreur het dat ze er niet bij zijn. Nu moet ik, als niet direct belangheb bende, er mijn oordeel over geven." Wethouder J. Versluys zag Elenbaas ook als consument maar zei Elen baas opmerking niet tegen te kunnen spreken. De wethouder had geen bericht van verhindering ontvangen van C. Visser en W.J. Mosselman die de middenstand vertegenwoordi gen. VVD-raadslid G.J. Hoek (namens de gemeente) vroeg of er in de ver ordening ook ruimte was voor avondwinkels. Versluys legde uit dat daar geen ruimte voor is. Vol gens de wethouder mag er 1 avond winkel zijn op 15.000 inwoners. "Voor onze gemeente betekent dat deze winkel in één kern komt te staan. En dat zou betekenen dat dit de koopkracht weg zou trekken uit andere kernen. Dat zou dus ten kos te gaan van de leefbaarheid. Daarom staat de avondwinkel er bewust niet Met een tractor werd het zeiljacht van het industrieterrein in Sint-Maartensdijk via de Provincialeweg naar Tholen gereden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9